Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

WESOLUTKA nie martw sie ja wczoraj miałam ochote na zupke chinska BBbbRRrrr:(i mimo protestów meża zjadłam i tak wieczor wymiotowałam tym makaronem cholernym...:(DRAMAT:(juz sie nie tkne tego swinstwa:( KIJAKI MARTENKA ja tez wczesniej tak miałam ze czułam...a pozniej przez dwa trzy dni nieraz nic...:(Ale od dłuzszego czasu malenstwo szaleje...nieraz przez cały dzien co jakis czas nierazdopiero pozno wieczorkiem....NIE MA SIE CO MARTWIC....dzidzia wie co robi:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Maja powiem, ze wczoraj to mialam czasem wrazenie ze zaraz bede biegla do kibelka. ale cale szczescie rpzeszlo mi uff. ja obawiam sie porodu, pisalam juz chyba ze dwa razy wczesniej ze bolu nawet nie mam z czym porownac :( z jednej strony to fajnie, bo miesiaczki mam bezobjawowe i nie umieram tak jak wieksza polowa moich kolezanek. wkleje jeszcze raz tabelke aby bylo rowniutko :) NICK.........IMIĘ....WIEK...MIEJSCOWOŚĆ...MIESIĄC ... PORÓD ..PŁEĆ kasiak79......Kasia...29......Żary............3. .......29.03.09... Roxelka.......Magda..29......Hockley,U.K...5.... ....31.03.09...Xavier filka ...........Kasia...28......Mikołów........5.........01.04.09 ...Agata kkarolina......Karolina. 28...Szczecin.......5..........01.04.09... mroweczki...Martyna..25......Mielec...........5.... ..01.04.09...Kubuś rrothka......Dorota......20.........Lublin.........5 .....02.04.09... lady_panth..Małgosia.25...Varese/Mediolan....3.... 02.04.09... Inka83.........Irena.....24........Pszczyna.......5.... 02.04.09... eliza ............Eliza.....25......Białystok.....2....... 03.04.09... Mamuśka26..Karolina...26......Mazury .......2........03.04.09... Monixyz........Monika..29......Mazury........4.. .....05.04.09... MaJa86....Marzena.....22......Kraków........5.... ...05.04.09... syla-k........Sylwia...33......Wielkopolska ....5.......06.04.09... natala007...Natalia...20......Warszawa.......5... ..04.04.09...Zuzia Arleta.......Anka.......24......Płock......... ...5......06.04.09...Dawid Apple_Seed...Weronika...30...Bielsko-Biała....5...07.04. 09... legally blonde 86..Julia..22..Warszawa.....5........08.04.09...Blanka wesolutka......Marta.......24.....podlaskie....5.....08. 04.09... izabart.......Iza.......29.......Mysłowice......4 .......08.04.09... Lilka79......Lilka......29.....Warszawa......5.... ....09.04.09... Martenka84...Marta....24....________.......5......09.04.09... Orzeszek83....Kasia.....25....Lublin.........5. .......10.04.09... Oliwka103.....Roksana...27...Małopolskie....4. ....10.04.09... martusiatko....Marta....24.....Szczecin......5.....10.04 .09...Franek matyjasowa...Malwina..23......Będzin....5.....08.0 4.09...Wiktoria mareneu1.....Milena....25.....Gdańsk.........5. ....11.04.09... rozalka82.......Kasia.....26....Kraśnik......3 .......15.04.09... NIKOLA79......Kasia.....29...malopolska.....5......15.04 .09...Alan? alison28.......Justyna...28.......Krakow.....5.......18. 04.09... kijaki......Justyna..23.......Andrychów..... 3.......20.04.09... mimmy.....Aga......32.......Krakow.........4. ......20.04.09... katarina67....Kasia....29....grudziadz......4......20.04 .09...Cyprian martazaw...Marta....33......zachodniopom...4....21.04.09 ... basiunia*...Basia....29........Śląsk.......... .4......22.04.09... Ajkaa......Asia......25........Śląsk.......... .3.......24.04.09... gosian.....Gosia....28........Gostyń.......... 4......25.04.09... joasia82...Asia......26........Poznań......... .4.....25.04.09... baderka...Justyna...31.........Piła............4.....26. 04.09...Natalka pyshotka..Agnieszka..30....Śląsk.......4. .........26.04.09... Menia21...Marzena...23....Edinburgh....4........26.04.09 ... Peggy81.....Gosia.....27.....Małopolska.....4.....26.04. 09... alexandra2p..Ola......29.....Dublin...........4.....26.0 4.09... Angela26...Ania......26.......Warszawa......4...28.04.09 ... nandii........Ela........32........Złotoryja...4......28 .04.09.. Malutkadrobniutka.....Kasia...24...__.....4.....30.04.09 ... Martenka jestesmy w tym samym wieku :) i podobny termin mamy hehe a dzis kupowalam sobie dresiaki i pytam sie czy mozna przymierzc, a byly same rozmiary L, facet do mnie a jaki rozmiar i juz tu mi chce wyrywac spodnie :P ja do niego "nie nie, rozmiar idealny" ;) hehe to sie zdziwil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezobjawowe miesiączki... No ja mogę tylko o tym pomarzyć, zawsze mam takie bóle,że kiedyś prawie zemdlałam,dopiero rok temu odkryłam lek który może mi pomóc, mój maż miał go na kręgosłup. Akurak ostatnią saszetkę wypiłam w lipcu,w sierpniu już nie musiałam:) A czy któraś z Was miała kiedyś cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tezmoge pomarzyc o bezobjawowych miesaiczkach dramat mam w te pierwsze dni :( a co do porodu to mysle ale zadko bo narazie nie che bo sie boje :P mam wade wzroku ale nie duza ale dostalam skierowanie do okuliosty i jak tylko weszlam zobaczyl ze jestemw ciazy i pyta jak chce rodzi a ja oczy jak to ? no okazalo sie ze laski przyhcodza i chca cesarki bo maja wade wzroku ale ja chce naturalnie rodzic mam nadziejze mi sie uda :P A sniegu u mnie jzu duzo jest :) fajnie i co chwila pada wlansie te swieta beda wyjatkowe po dzidzi w brzuszkua w przyszle beda jecsze bardziej wyjatkowe bo dzidzi juz bedzie z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........IMIĘ....WIEK...MIEJSCOWOŚĆ...MIESIĄC ... PORÓD ..PŁEĆ kasiak79......Kasia...29......Żary............3. .......29.03.09... Roxelka.......Magda..29......Hockley,U.K...5.... ....31.03.09...Xavier filka ...........Kasia...28......Mikołów........5.........01.04.09 ...Agata kkarolina......Karolina. 28...Szczecin.......5..........01.04.09... mroweczki...Martyna..25......Mielec...........5.... ..01.04.09...Kubuś rrothka......Dorota......20.........Lublin.........5 .....02.04.09... lady_panth..Małgosia.25...Varese/Mediolan....3.... 02.04.09... Inka83.........Irena.....24........Pszczyna.......5.... 02.04.09... eliza ............Eliza.....25......Białystok.....2....... 03.04.09... Mamuśka26..Karolina...26......Mazury .......2........03.04.09... Monixyz........Monika..29......Mazury........4.. .....05.04.09... MaJa86....Marzena.....22......Kraków........5.... ...05.04.09... syla-k........Sylwia...33......Wielkopolska ....5.......06.04.09... natala007...Natalia...20......Warszawa.......5... ..04.04.09...Zuzia Arleta.......Anka.......24......Płock......... ...5......06.04.09...Dawid Apple_Seed...Weronika...30...Bielsko-Biała....5...07.04. 09... legally blonde 86..Julia..22..Warszawa.....5........08.04.09...Blanka wesolutka......Marta.......24.....podlaskie....5.....08. 04.09... izabart.......Iza.......29.......Mysłowice......4 .......08.04.09... Lilka79......Lilka......29.....Warszawa......5.... ....09.04.09... Martenka84...Marta....24....________.......5......09.04. 09... Orzeszek83....Kasia.....25....Lublin.........5. .......10.04.09... Oliwka103.....Roksana...27...Małopolskie....4. ....10.04.09... martusiatko....Marta....24.....Szczecin......5.....10.04 .09...Franek matyjasowa...Malwina..23......Będzin....5.....11.0 4.09...Wiktoria mareneu1.....Milena....25.....Gdańsk.........5. ....11.04.09... rozalka82.......Kasia.....26....Kraśnik......3 .......15.04.09... NIKOLA79......Kasia.....29...malopolska.....5......15.04 .09...Alan? alison28.......Justyna...28.......Krakow.....5.......18. 04.09... kijaki......Justyna..23.......Andrychów..... 3.......20.04.09... mimmy.....Aga......32.......Krakow.........4. ......20.04.09... katarina67....Kasia....29....grudziadz......4......20.04 .09...Cyprian martazaw...Marta....33......zachodniopom...4....21.04.09 ... basiunia*...Basia....29........Śląsk.......... .4......22.04.09... Ajkaa......Asia......25........Śląsk.......... .3.......24.04.09... gosian.....Gosia....28........Gostyń.......... 4......25.04.09... joasia82...Asia......26........Poznań......... .4.....25.04.09... baderka...Justyna...31.........Piła............4.....26. 04.09...Natalka pyshotka..Agnieszka..30....Śląsk.......4. .........26.04.09... Menia21...Marzena...23....Edinburgh....4........26.04.09 ... Peggy81.....Gosia.....27.....Małopolska.....4.....26.04. 09... alexandra2p..Ola......29.....Dublin...........4.....26.0 4.09... Angela26...Ania......26.......Warszawa......4...28.04.09 ... nandii........Ela........32........Złotoryja...4......28 .04.09.. Malutkadrobniutka.....Kasia...24...__.....4.....30.04.09 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Powiedzcie mi czy w 17tyg mogę czuć ruchy dziecka, ewentualnie czkawkę? We czwartek czułam dwa razy takie pulsowanie w brzuchu poniżej pępka, czy to jest to? Byłam wczoraj u ginekologa na wizycie kontrolnej i mówiłam mu o tym, ale on stwierdził, że to niemożliwe bo najwcześniej można coś poczuć w 20 tyg. Ja jednak mam przeczucie, że nasza dzidzia powolutku daje znaki. A ten konował się nie zna. Napiszcie czy to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do cesarki, to nawet przez głowę mi to nie przeszło i jak dla mnie taki poród będzie ostatecznością. Ale z kolei coraz poważniej zastanawiam się nad porodem w wodzie. Czytałam na ten temat wypowiedzi kobiet, które tak rodziły i wypowiadają się w samych superlatywach. Która z Was rodziła lub chce rodzić na Ujastku w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozliwe mozliwe ja tez czulam juz pierwsze ruchy w 17 tyg wlansie takie bulgotanie i lekkie ocieraznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyjasowa - ja mam duza wade w 1 oku bo az - 9 (a drugie dobre). Chodze do mojego okulisty, ale poszlam raz to swiatowej slawy profesora okulisty, ktory wiele lat spedzil w Stanach. Twierdzi, ze moge bez obaw rodzic naturalnie (uf). Lekarze w Polsce przesadzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatko
Cześć babeczki :) Witaj Martenka (to samo imię i wiek:) podobny termin ) Ja też się zastanawiam nad porodem w wodzie. Trzy tygodnie temu rodziła tak moja koleżanka i bardzo sobie chwaliła. Podobno poród przebiega szybciej i zdecydowanie mniej boleśnie. No i dla dziecka jest łatwiej się przystosować- może dlatego dzieci rodzone w wodzie nie płaczą tuż po przyjściu na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku dziewczyny mam zgage. wczesniej chyba tylko raz w zyciu mialam ale to dawno dawno temu... a teraz juz od 2-3 dni wieczorem mnie lapie. fuj jakie to okropne :( a wy czujecie?? Peggy ja czulam pierwsze ruchy dokladnie pod koniec 17 tygodnia, wiec to jest mozliwe ze czujesz :) ja czulam wyrazne kopniaki ale na poczatku byly tylko po dwa zazwyczaj wieczorem a juz pozniej czulam czesciej i wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam zazdroszczę tych naturalnych porodów:( Ja pierwsze ruch poczułam właśnie około 16tyg ale najpierw takie bulgotanie,w domu śmiali się ze mnie,że wymyślam,bo to za wcześnie,ale po tygodniu czułam już pukanie w dole brzucha, teraz jestem w 19-20 i już maluch kopie,mój mąż może poczuć:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
:):):) Dobey wieczór;):P Witam Martenka:) Ja już czuje atmosfere świat w supermarketach już stoja choinki mikołaje i bombki juz do kupienia...zbliżają się wielkimi krokami:)..a wiadomo,że będa to świeta WYJĄTKOWE dla nas- przyszłych mam.. zreszta tak samo jak następnoroczne.. z dzudziusiem już obok i to całkiems porym i mam nadz już siedzacym;) Ja chcę rodzic naturalnie.. mam nadz,że uda mi się nawet bez żadnych srodków przeciwbólowych..a jak bedzie zobaczymy;) Ja znowu nie wyobrażam sobie tego bólu .. bo miałam miesiączki całkowicie bezbolesne... czasem może chwilke mnie brzuch zabolał( 2 sek)...;) Ja tez mam starszne niestrawności.. dzis mi od rana niedobrze..jak zjem więcej niż 5 cząstek czekolady kłuje mnie zoładek... i jest mi niedobrze od słodkiego:/ ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajjjja
Ja mam pytanie jestem w 2 mies ciązy a od 6 meczą mnie hemoroidy... od tych cholernych zaparć..piszecie tu o niestrawnościach itp..a ma któraś problem z żylakami odbytu?..bo nie wiem co moge na nie brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po zajęciach, czasem strasznie nudno było za to maluch szalał często więc koncentrowałam się na jego kopniakach i jakoś czas szybciej leciał:) Może też był znudzony hehe Ja bardzo boję się porodu, ale póki co nie chcę o tym myśleć jeszcze. Ale cesarka to również dla mnie ostateczność, bardzo chcę urodzić naturalnie. Czytałam o porodach w wodzie i gdyby u mnie w szpitalu była taka możliwość to na pewno bym się o to dopytywała, ale niestety. Za to byłam ostatnio na stronie rodzić po ludzku i odszukałam tam sobie mój szpital i niestety wyczytałam, że oni nie praktykują znieczulenia zewnątrzoponowego. Nie wiem jeszcze czy będę tego potrzebować, ale jak będzie bliżej porodu to też pogadam o tym z lekarzem. Na stronie pisze, że stosują tylko jakiś dolargan. Nie mam pojęcia co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie obudziłam się ze snu zimowego:)Nie cierpie zimy...br....za to mój syn jak zobaczył padający śnieg to szału dostał:) Peggy Twój ginekolog to głupi jest.Sorry,ale jak słysze takie rzeczy to mi się słabo robi.Chba dla tego takie opinie wygłasza,bo sam nie był w ciąży.Ja jestem w 19 tyg i czuje już pożadne kopniaki.Pierwsze bulgotanko poczułam w 14 tygodniu chociaż nikt mi nie wierzył. Sama będziesz wiedziała kiedy to nastąpi i nikt Ci nie wmówi,że to nie możliwe.Jedne czują w cześnie a inne póżniej i nie ma to związku z tym ,która to ciąża.Lekarze czasami mnie tak wkurzają-myślą,że ludzie są idiotami a oni wszysko wiedzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWtajcie Orzeszku ja tez po zajeciach i sie zastanawiam jak jutro dojade.. zaczal padac snieg i na drogach strasznie slisko.. U mnie w spzitalu tez nie ma znieczulenia zewnatrzoponowego co mnie przerazilo przy corci, ale w sumie dalam rade :) Poza tym to znieczulenie ponoc wydluza strasznie okres parcia.. rajjja z hemoroiami w ciazy to do ginekologa - albo ci cos przepisze albo skieruje do innego lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre z Was piszą,ze jakoś dzisiaj im niedobrze.Ja co prawda nie mam zgagi,ale też coś mi siedzi na żołądku i na nic nie mam ochoty.Od paru dni jakoś tak dziwnie się czuje.Modle się tylko żeby mie znowu mdłości nie dopadły. Legally a jak u Ciebie pierwsze 3 miesiące minęły.Wymiotowałaś czy raczej dobrze się czułaś? Co do cesarki to nigdy w życiu bYm nie chciała.Orzeszku,ja w połowie porodu błagałam lekarke żeby mi zaaplikowała to znieczulenie,bo myślałam,że już nie wytrzymam.Główka małego przyklei·ła się do macicy i mimo skurczów szyjka nie chciała sie dalej rozwierać więc dali mi oksytocyne po której bolało jeszcze bardziej.pani doktor powiedziała,że na znieczulenie już za pózno i w ciągu dwóch godzin urodze.Urodziłam za sześć:)Zaoszczędziliśmy 400 zł,bo tyle wtedy kosztowało znieczulenie zewnątrzoponowe.Nie wiem jak teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! Ja będę miała cesarkę na pierwszej wizycie powiedziała mi gin, będę miała porównanie pierwsze dziecko rodziłam siłami natury.Dalej nie czuję dzidzi i czekam na kopniaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętacie taki serial"Pierwszy krzyk"pokazywali rodzące kobiety i ich piewsze dni w szpitalu.Ten serial ma 9 lat,jak byłam pierwszy raz w ciąży to go emitowali.Te co mają troche starsze dzieci to pamiętajaW każdym razie w tym szpitalu będę rodzić. Dziewczyny jest tak ślisko.Jak szłam z zakupami to omało się nie wywaliłam.Boje się strasznie żeby to nigdy nie nastąpiło,bo przecież dzidzi może się coś stać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedziałam, że to moje dzieciątko daje powolutku znaki :) Pamiętam pamiętam \"Pierwszy krzyk\", szkoda, że go już nie ma, na żadnym melodramacie nie wylałam tylu łez wzruszenia co na tym serialu. Bo nie ma nic piękniejszego niż cud narodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIJAKI...ja też pierwsze bulgotanka czułam juz w 16-17tc i jak komus mowiłam to nikt mi niewierzył...MAMA moja mnie wysmaiła ze wydziwiam i kłamie...ale to olałam bo wiedziałam co czuje...teraz 20tc6di juz naprawde wyraznie dzidzia szaleje...ALE MOJ LEKARZ ODRAZU MI UWIERZYŁ...:)nie przejmuj sie co inni moga wiedziec To ty wiesz NAPEWNO:):):) ORZESZKU ja tez mam nadzije urodzic bez znieczulenia ale nie wiem jak mi pojdzie nie zarzekam sie NAPEWNO BYM NIE CHCIAŁA CESARKI... CO do BÓLU to mniej wiecej wiem DZIEKI MRÓWECZKI:D Pozatym okres miałam tez zawsze bolesny...ale przypuszczam ze ten ból porodowy to jakis 10000 razy silniejszy...:( MAMY JESZCZE CZAS DO PORODU DZIEWCZYNY...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,ze nie jestem sama w tym nieszczęściu:) martazaw jakie masz nastawienie do cesarki? Mi też na pierwszej wizycie lekarz powiedział o cesarce,dlatego,że moja macica ma tyle wad,ze głowa boli:( Tyłozgięcie,dwurożność i całkowita przegroda,jakby tego było mało to jeszcze w pochwie mam przegrodę. Teraz to się tylko modlę,zeby nie urodzić za wcześnie,a niestety to bardzo możliwe:( Czasem jak dzidzia się bardzo wierci to już mam shizy,że ma mało miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kijaki nie przejmuj się ja tez mam macice dwurożna i pierwszą ciąże doosiłam bez problemów.Nawet nie wiedziałam o mojej przypadłości,dopiro póżniej to wyszło.Też miałam przegrode w pochwie,która pękła podczas porodu.Jeden z lekarzy zazartowal sobie nawet,że mąż pewnie czasami nie mogł sobie trafić.Obrzydliwość:( Także nie martw się i bąðż dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jednej strony cieszę się, że będę miała cc, bo poród miałam nieciekawy. Najbardziej boję się przedwczesnego porodu mam mięśniaki, i niską szyjkę jak zacznie robić się miękka to założą mi szwy.W siódmym miesiącu trochę odetchnę, bo już nie ma takiego zagrożenia bo dziecko jest już duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie najbardziej przeraża ta przegroda w macicy, bo dziecko jest tylko w jednej części:( I jak ono ma tam mieć wystarczajaco dużo miejsca. Cały czas biorę duphaston,lekarz już powoli chce go odstawić,ale jestem spokojniejsza biorąc go,choć wiem,ze do końca się nie da. Dzięki za słowa pocieszenia,też wierzę,że będzie dobrze,tylo czasem jakis głupi dołek się przyplata. A bolą Was brzuchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martazaw to mamy te same obawy i do tego podobny termin, dzień różnicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też zrobiło się strasznie ślisko, wszystko zamarzło. Mnie brzuch już nie boli na szczęście w ogóle. Odpukać innych dolegliwości też nie mam. Piszecie coś o kształtach macicy czy ich cechach - nie wiem jak to określić:) Przypomniało mi się jak to czytałam, że lekarz na początku powiedział mi że u mnie macica ma kształt łódeczki czy coś takiego, jakoś tak to nazwał. Potem o tym nie wspominał, zastanawiam się teraz czy może mieć to jakieś konsekwencje. A co do znieczulenia to nawet nie wiedziałam, że jest płatne:) Bardzo bym chciała urodzić szybko, bezboleśnie i bez znieczulenia hehe :) Zrobię sobie na pewno takie założenie, żeby próbować bez znieczulenia, ale jak znam siebie to coś czuję, że jak tylko będzie bardziej bolało to może być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku weż męża-to bardzo pomaga i prawie zastępuje znieczulenie.Chyba,że on też będzie otrzebował pomocy:) Dobranoc wszystkim.Fajnie sobie leżeć w łóziu jak za oknem pada śnieg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×