Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Tez mam cellulit, ostatnio zrobil mi sie rowniez na lydkach. Kiedys przed ciaza stosowalam GUAM, efekty byly naprawde widoczne chociaz troche to drogie...Zauwazylyscie ze wszystkie kosmetyki i zabiegi likwidujace cellulit sa baaardzo drogie? Z reszta tak samo kosmetyki dla ciezarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co na ból gardła można brać?Hallsy mało pomagają,oprócz tego robie płukanki z wody z solą.Macie jeszcze jakies metody? Co do pangi to ja też oglądałam cos w telewizji,ze faszeruja je hormonamii i stad tez taka ich korzysna cena.Kiedys jadłam cotydzien praktycznie,teraz juz nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison, tantum verde można spokojnie. Apple ja jeszcze wszystko nadrobię jak to teraz będzie tak przybywać z zaskoczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple co do położonej lepiej załatwić to przed porodem a później tylko umówię się przez telefon jak juz będziesz wiedziała kiedy z dzieckiem wychodzicie do domu, ale to zależy od położonej. Ja najpierw może m-c wcześniej dzwoniłam do niej bo niektóre chca przyjść jeszcze przed porodem jak sie ma jakieś wątpliwości. Ja nie chciałam bo czułam sie odpowiednio przygotowana, dużo czytałam no i jeszcze do tego zajęcia w szkole rodzenia. Umówiłyśmy się, że jak będę wiedziała kiedy wyjdziemy ze szpitala to dam jej znać. Zadzowniłam jej, że właśnie wychodzimy bo ja prawie do ostatniej chwili nie wiedziałam czy wyjdę w danym dniu. Chciała przyjechać jeszcze tego samego dnia, ale ja chciałam aby przyjechała następnego dnia do południa. Chciałam aby dziadkowie nas odwiedzili. Moja mamuśka oczywiście juz gotowała dla mnie dietetyczny obiadek :) Jak przyszła następnego dnia to wypełniłysmy ankietę do zgłoszenia jej jako mojej połozonej oraz ankietę co do pediatry i to ona już wszystko załatwiała także ja nie musiałam nigdzie biegać. Pediatra była akurat na urlopie i przyjechała w następnym tygodniu też już bez dodatkowego zgłaszania wizyty. Wystarczyło zgłoszenie przez położną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, a czy tą położną wybierasz skad chcesz czy np ze swojej przychodni tylko? Ja szczerze mówiąc nie orientuję się jak to jest z tymi przychodniami w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosian, dzieki, wreszcie jakies klarowne instrukcje:) Orzeszku, jestes chudzinka, ale masz raczej szczescie, widzialam twoje fotki sprzed ciazy - ogolnie jestes przeciez szczuplutka. Na zajecia w szkole rodzenia uczeszcza tez jedna dziewczyna ktora jest w 8 miesiacu ciazy a przytyla dopiero 7kg a ja musialam zalozyc okulary zeby dostrzec jej brzuszek:) Allison, kiedy dziewczyny chorowaly pare miesiecy temu, ktoras wspominala o Tantum Verde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba z każdej. Przyznam się szczerze, że ja nawet nie wiem z której przychodni jest moja bo jej o to nie pytałam, a ona mnie też nie pytała o przychodnię. Kontaktuję się z nią zawsze na telefon prywatny. W sumie teraz położna środowiskowa nie jest obowiązkowa, ale bardzo to ułatwia życie. Przy najmniej u nas w mieście tak jest, że położna załatwia wszystkie sprawy związane z rejestracją malucha i wizytą patronażową pediatry. Ja wyboru położnej też nigdzie nie zgłaszałam bo to ona sie tym zajmowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison zaskoczyłaś mnie starsznie tym,ze mając przegrodę urodziłaś normalnie! Tyle sie naczytałam,że przegroda w pochwie juz całkowicie przesadza o cesarce,ale jak widać da sie urodzić. Teraz to juz mam mętlik w głowie,muszę znow pomęczyć mojego lekarza,choć wiem,ze doradzi mi cesarkę,zresztą jest jej zwolennikiem. Ale sie Twój synek nacierpi w najblizszym czasie, jeszcze z tego co piszesz przez wygłup innego dziecka. Mi cellulit pojawił sie na tyłku,nigdy nie lubiłam mojej dupy ale teraz to juz całkiem mnie wkurza wrrr. Nigdy niue uzywałam kosmetyków typowo na cellulit,więc po porodzie będziecie mi musiały cos polecić,bo sie nie znam:) Orzeszku 7kg,fajnie masz,u mnie bedzie juz chyba z 10:( Dzwoniłam do pielegniarki w sprawie moich wynikow glukozy i powiedziała,że mam sie cieszyć:) Czy u Was też jest taka piekna pogoda? U mnie słoneczko i cieplutko,właśnie wróciłam ze spacerku z moja psinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dopiero od piatku otworzyłam stronę, jeszcze nie zdążyłam poczytać :) w sobotę wybieranie wózka - zdecydowaliśmy się chyba na teutonię Spirit S3 - czy ktoś ma doświadczenia? Myślałam jeszcze o mutsy, ale podobno ciężki. A w ogóle taki wybór wózków że mozna zwariować...:) pozdrawiam Wszytskie Mamy ciepło i wracam do roboty a dziś wieczorem jeszcze szkoła rodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) ja tez juz wstalam a pol godziny mi zajelo zanim doczytalam co sie dzisiaj dzieje :) Gosian spoznione wszystkiego najlepszego :) alison wspolczuje tego, co musisz teraz przechodzic z powodu wypadku synka. szkoda dzieciaczka, mam nadzieje, ze jednak da sie to wszystko naprawic i ze ten korzen sie zrosnie. Orzeszku zazdroszcze wagi. niby ja tez szczupla przed ciaza bylam a z tygodnia na tdyzien dodatkowe kg mi sie pojawiaja i boje sie, ze tego pozniej nie zrzuce :( ja mialam wczesniej delikatny cellulit na posladkach i troszke na udach. a teraz sie powiekszyl i czasem mam wrazenien ze wylazl tez na plecy :O bo jakies takie dziwne sie zrobily. rozstepy mam na piersiach :( niestety troche ze swojej winy tez... na posladkach mam takie ale to od 10 lat juz je posiadam w czasie dorastania mi wylazly. gdyby ktos kiedys mi powiedzial ze to rozstepy to staralabym sie cokolwiek stosowac, bo na poczatku byly fioletowe. dzis moja mama konczy 64 lata. zaraz wskakuje pod prysznic i mykam do niej na troche :) ja z soboty na niedziele mialam fatalna noc, nie spalam od 12 do 5 rano.... wczoraj w dzien odsypialam. a w tym czasie chyba z 15 razy bylam na siku :O tragedia po prostu co 10-15 minut musialam wstawac pomimo tego, ze malo pilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mi poród napewno nie będzie odbierał mój ginekolog i jak jest z cc? Dostane od niego wcześniej jakieś pismo-zaświadczenie,ze muszę urodzic tak a nie inaczej? Apple nie orientujesz się,ajk zszywaja w wojewódzkim? Niby jestem nastawiona na Eskulap,ale takczytam i tam wypuszczają już po 48godzinach,a jeśli z dzieckiem jest coś nie tak to ono zostaje a Ty do domu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie że na pomorzy jest śniegu po kostki?? Dzisiaj w nocy napadało... Zaskoczył mnie troche ;] Byłam na zakupach małych, jakieś jedzonko musiałam kupić... i musiałam wyjść ze sklepu bo się strasznie złe poczułam... zrobiło mi sie strasznie gorąco i słabo a do tego miałam uczucie że zaraz zwrócę śniadanie... Oj nie wiem co mi ostatnio dolega... Dobrze że mama była obok :) Ale już lepiej... Zaczyna mi się dłużyc... a to przez te ciężkie noce... a w dzień raczej szans na spanie nie mam... Marenue - dopiero doczytałam się Twojej wypowiedzi na temat staników... Masz całkowitą racje i ja podpisuje sie pod Twoim zdaniem ;) Arleta - ja mam 15 do przodu i zastanawiam się co będzie dalej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kijaki do kilku lekarzy chodziłam wcześniej i żaden nie odkrył tej przegrody dopiero jak lerzałam na porodówce to lekarz na Siemiradzkiego(dobry ponoc)mówi do mnie o przegroda,ale niech sie pani nie martwi przy rodzeniu pęknie.Nie myslałam już pózniej o tym.Ty teraz piszesz,ze jest to wskazanie do cc.Moze to zalezy od jej gróbosci albo od umiejscowienia.Nie wiem kurcze. Tak to jest z tymi dziećmi.Teraz jak patrze na mojego synka to tak mi go żal,ze płakać mi sie chce.Nie wyobrażam sobie jak to jest zmagac sie z jakąs poważna choroba dziecka.Chyba serce by mi pękła.Uczucia matki do dziecka nie da sie opisać słowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale bykuffff narobiłam.Sorry:) Zasmarkana może to z niewyspania algo z ciśnieniem masz coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A w Warszawce pogoda taka sobie.. niby ciepło ale snieg pada i zrobiła się taka nieładna plucha:( Ja zauważyłam cellulit nieco na udach..nigdy nie miałam.. a tu prosze:) Nie jest duży..ale coś tam widac..mój luby mówi,ze nie widac ale co on się tam zna;P Ja przytyłam 8 kg od poczatku ciązy.Byłam raczej normalnej postawy..170 cm i 58 kg..ale teraz to jak słoniątko sie czuje..może nie z tych kg..bo nie jest zle..ale przez brzuszek rosnacy..no ale w koncu to moja upragniona dzidzia i mam nadz,ze po ciązy szybko wszystkie wrócimy do naszych wag wyjściowych:) Ja to o połozna chyba sie dowiem w mojej rejonowej przychodni... w czwartek musze tam podjechac wziąśc recepty dla mojej mamy..więc odrazu podpytam jak ma ta procedura wyglądać,kiedy mam zadzwonic itp;) Wczoraj jakiś fotograf zaproponował mi jak stałam w sklepie sesje ciążową do jakiegoś magazynu:D....wydawał mi sie jakiś podejrzany..wziełam wizytówke,która mi wcisnał...i uciekałm ze sklepu na pewno nie zdzwonie..a mało to jakis zboków;DNormalnie ja to mam zawsze szczęscie do jakiś dziadów;/.... Moja przyjaciólka sie smieje,że mogłabym zadwonić byłabym potem w M jak mama:D hhihihi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kijaki w Eskulapie rzeczywiscie tak jest, slyszalam plotki ze z powodu duzej liczby rodzacych chca tam ten czas jeszcze skrocic. Z tym ze w Eskulapie i tak na noc zabieraja Ci dziecko, wiec potem gdybys musiala przyjezdzac np kiedy dzidzia lezy pod lampami (odpukac) to mozesz tam byc caly dzien a wieczorem wracasz do domu. Kolezanka tak jezdzila 4 dni. Oczywiscie lepiej nie zakladac ze cos sie bedzie dzialo zlego. Zadzwon tam najlepiej i wypytaj. W wojewodzkim zostajesz w szpitalu dluzej jezeli dzidzius musi byc np. naswietlany. Tam dziecko jest przy tobie takze w nocy, niektorzy uwazaja to za plus inny krytykuja bo mamy nie moga sie zbytnio wyspac po porodzie. Tez polecam Ci zadzwonic do wojewodzkiego. U mnie pogoda tez piekna, sniegu jeszcze duzo ale przyszla odwilz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosian - spóźnione, ale szczere życzonka :* Alison - całe szczęście, że macie dobrą opiekę dentystyczną. Trzymam kciuki, żeby się wszystko dobrze skończyło. mareneu1 - co do pidżam i koszul, to tak jak pisała Gosia, po porodzie w szpitalu wszystko kręci się wokól dzidzi, a to co ma sie na sobie nie jest aż tak ważne. Ja małą zostawiałam u sióstr tylko na chwilkę, kiedy w zabójczym tempie szłam pod prysznic czy do wc, ale najczęsciej czekałam na męza i szłam się doprowadzać do porządku, kiedy on był z dzidzia. Akurat trafiłam na salę SIEDMIOOSOBOWĄ!! Człowiek stracił resztki intymności ( a ja to raczej wstydzioch jestem...), kiedy siedział z cycem karmiącym, a tu przychodziły kolejne orszaki powitalne do kobitek z sąsiednich łóżek. Teraz będę rodzić w innym szpitalu, tam sale najwyżej dwuosobowe. Aha. Tym razem faktycznie, rezygnuję z koszul dla karmiących, wolę pidżamy z rozpinaną górą. W koszuli tylko do porodu i ewnetualnie jedna do szpitala, jak bedą gonic na badanie (zawsze sie przebieralam na chwilkę) Cellulit jak najbardziej obecny i to we wszystkich możliwych miejscach. Rozstępów na razie brak (ciążowych, bo z czasów dojrzewania mam kilka \"pamiatek\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam,ze mają skrócic czas pobytu,ale dzwoniłam ostatnio i nadal jest 48godzin. Czytałam,ze dziewczyna rodziła na wyspaińskiego i w 3 lub 4 dobie trzeba było dziecku podać antybiotyk,no i podsumowała to tak,ze cieszy się,ze nie wybrała Eskulapa,bo w 3 dobie już byłaby w domu i nie wie,co by z dzieckiem było. Wybieram się w marcu do Eskulapa,o wojewodzki też popytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legally ale fajnie by bylo:):) Mialabys piekna pamiatke:) No ale rzeczywiscie moze lepiej nie ryzkowac z jakimis dziadami:) Ja w sumie narzekam na cellulit ale tak ogolnie to jestem zadowolona ze swojego wygladu (jak nigdy:), czasami czuje sie bardzo kobieco w ciazy...Moj maz zasypuje mnie komplementami, wiele osob mowi ze wygladam bardzo dobrze a ostatnio w centrum handlowym, uslyszalam jak dwoch moze osiemnastoletnich chlopakow rozmawia na moj temat "patrz jaka fajna babka", "nooo super, tylko ze w ciazy":):) A juz myslalam ze faceci w tym wieku nawet oka na mnie nie zawiesza:) hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie pojawil chyba najbardziej klopotliwy problem :( prawdpodobnie mam hemoroidy :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesolutka,ja niedawno pisałam o koleżance,którą dopadło to paskudztwo,nie minął tydzień,a miałam to samo. Kupiłam sobie Procto-Glyvenol i po 3 dniach miałam spokój:) Maść jest bezpieczna,pytałam lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesolutka - szczerze współczuje hemoroidów... Ja to nazywam przydupasy bo wszędzie za Tobą łażą... ;] ja sie modle żeby ich nie miec.. Hm... ale tak naprawdę to od czego one są?? Kurcze nie mam ciśnieniomierza... sąsiadka nie ma w domu... a ona chyba powinna posiadać.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od tego chyba, ze macica usiska na jakies naczynia czy cos takiego, no nie pamietam czytalam ostatnio o tym. ja po prostu czuje jakis guzek ktory mi wystaje, jest troche bolesny. w sobote czulam delikatny bol przez caly dzien. zapytam sie moze w aptece o ta masc... ewetualnie zadzwonie do gina to pielegniarka chociaz cos doradzi?? kijaki a droga jest ta masc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35zł. U mnie w aptece wszystkie były w takich granicach,niektóre droższe. Jak dla mnie super,myślałam,ze tydzień się bedę męczyć,a tutaj szybciutko przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo Apple przystojna z Ciebie kobieta jest:)w ogóle to można by zrobić wybory miss polonii z tego forum:) Wesolutka z hemoroidami trzeba zaczac walke od razu,bo po tem jest juz niestety tylko gorzej.Raz miałam i nie mogłam na tyłku siąśc...brr....jakas masc ziołowa zastosowałam i zaraz przeszło.To pewnie od zaparć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×