Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Ja zacznę od narzekania na to, że jest tak zimno! Chciałabym zapaść w sen zimowy i obudzić się na wiosnę, a najlepiej jeszcze przespać poród, żeby nic nie bolało:) Na dodatek dziś w Lublinie jest tour de pologne i jest dużo ulic zablokowanych i nie można przejechać. I są korki ehh Ja też już zdecydowanie lepiej się czuję. Mdłości nie ma praktycznie żadnych i czuję się tak jakbym w ciąży nie była w ogóle. Aż się teraz zastanawiam czy wszystko ok bo jak mi było niedobrze to chociaż wiedziałam, że tak ma być:) W dzień też nie chce mi się już spać, tylko wieczorem szybko padam. Ale na siku wstaję cały czas, codziennie. Z dotychczasowych kosmetyków nie zrezygnowałam, poza perfumami, ale to dlatego że drażni mnie kiedy je czuję. Na brzuch póki co używam tylko oliwkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie w 100 % ze jest zdecydowanie za zimno.. u mnie w szkole poprostu masakra - dwie bluzki z dlugim rekawem przestaly wystarczac, a najgorsze jest to ze nie wiadomo kiedy zaczna grzac bo jeszcze instalacja nie gotowa... Orzeszku nie martw sie tylko ciesz II trym :D jest najlepszy: mało dolegliwości, zgrabny ciążowy brzuszek, pierwsze kopniaki.. żyć nie umierać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
u mnie brzuszk juz troszke widac .. jeansy juz wszystkie za ciasne i musze chodzic z rozpietym guzikiem a te ciazowe jeszcze za duze.. i ta okropna pogoda jak by bylo ciepło to by sie w sukieneczke wskoczylo i nie bylo by problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, fajnie ze poruszylyscie temat kosmetykow. Ja niestety bez fluidu nie wyjde z domu, ostatnio kupilam sobie hypoalergiczny z AA ale jak przeczytalam sklad to okazalo sie ze zawiera Rethinol czyli wit A. Juz go nie stosuje ale mysle ze raczej dzidzi to nie zaszkodzilo....Z witamina A uwazam tzn nie jem watrobki, nie pije za duzo Kubusiow a preparat witaminowy zazywam co drugi dzien (tak mi gin polecila). Jeansy oczywiscie juz za ciasne, zawiazalam na dziurce gumke do wlosow i zahaczam ja o guzik:) wtedy zamek sie nie rozpina a ja moge byc spokojna ze dzidzi nic nie uciska:) Oczywiscie to tymczasowe rozwiazanie, musze isc na zakupy i poszukac jakis spodni. Znalazlam fajny sklep internetowy, ceny straszne, raczej nic tam nie kupie... ale podpatrze pare pomyslow i dam do uszycia kuzynce. oto adres, chociaz pewnie juz go znacie http://www.happymum.pl/sklep3/? Cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
ja mama termin na kwiecien ale ze spodniami zadnego problemu, powiedzcie ktory tydien macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
a wlasnie mialam jeszcze zapytac co do kremikow na rozstepy , bo podobno mamy zaczynac smarowac od wczesnych tygodni , czy znacie jakies godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka .............Kasia........28.........Mikołów.....3 ............. 31.03.09 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... .3... ...31.03.09 kkarolina.......Karolina.....28......Zachodnpom...1..... ........ 01.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......3.... ........ 01.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.....1 ............. 02.04.09 lady_panthera..Malgosia...25.......Varese/Mediolan...3. ....02.04.2009 eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....2.......... .... 03.04.09 syla-...........Sylwia........33.........Wielkopolska ..2........... 03.04.09 ppk.............Matylda.....31....Warszawa.......1..... ........ .04.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... ......... 05.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary......2.. 29.03.09- 06.04.09 natala007......natalia......20.........warszawa.....2... ..... 06.04.009 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biala....2..... ........ 07.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........ 08.04.09 ewapit..........Ewa..........29....Częstochowa...1...... ....... 09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.........Lublin.......2.... ......... 10.04.09 09zmudka90......anna...........18.........poz nan...1...... .... 10.04.09 rozalka82..........Kasia..........26......Kraśnik...... .3............15.04.09 kijaki.............Justyna......23.......Andrychów...... 3......... 20.04.09 mimmy.............Aga.............32.............?... .........1......20.04.09 basiunia*.......basia........29..........Śląsk.......... 2............ 22.04.09 mareneu1.......Milena.....25...........Gdańsk.........1. ...........24.04.09 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... ...... 29.04.09 Kati75..........Kasia......32.............Wieden.......2 ........... 02.05.09 Karolina1983........Karolina.........25.........Mazury.. .....1 u mnie tez brzydko jest dzis nawet zaczelo troche kropic. jutro robie badania i w pon albo srode ide do lekarza pewnie bedzie kolejne usg :) ja kosmetykow nie zmieniam, perfumy mnie nie draznia, antyperspirantu malo kiedy uzywam, bo gdy jest tak zimno to sie nie poce. od pon calymi niemalze dniami siedzialam pod koldra, chyba ze musialam gdzies wyjsc czy bylam glodna czy chcialam chwile przed kompem posiedziec. dzis rano zaczeli nam w mieszkaniach troszke grzac :) od razu inaczej. wczoraj sie zaniepokoilam bo podczas wyprozniania zauwazylam krew. jak pojde do lekarza to sie zapytam o co chodzi. od kilku dni wlasnie nie mam problemu z zaparciami, korzystam nawet codziennie z wc w tym celu :P ale wczoraj troche sie wystraszylam... jeszcze tydzien i u mnie zacznie sie trzeci miesiac :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1983
a dlaczego wit A jest szkodliwa? bo czytam i nie wiem za bardzo o co chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamina A nie jest szkodliwa, jest potrzebna ale szkodliwy jest jej nadmiar...Podobno latwo ja "przedawkowac". Np na preparatach witaminowych masz napisane ze nie mozna ich zazywac z innymi tabletkami zawierajacymi wit A. W ciazy nie powinno sie jesc produktow z duza iloscia tej witaminy np watrobki. Niestety nie wiem kiedy dokladnie wiadomo ze sie ma za duzo witaminy A.., mam zamiar sie zapytac o to gin w przyszlym tygodniu. Dajcie znac czy wam tez cos na ten temat powiedza, ok? Pogoda u mnie tez okropniasta. Wieczorami ogolnie kiepsko kontaktuje przez bardzo niskie cisnienie, gotowac mi sie nie chce:( chociaz zawsze uwielbialam...Wczoraj moj maz zrobil mi objad, normalnie myslalam ze padne, takie bylo dobre....Zawsze lepiej smakuje jak ktos dla ciebie ugotuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! u mnie mija powoli 12 tydzien a poprawy brak. szczegolnie od 3 dni mdlosci ponownie sie nasilily a juz mialam nadzieje, ze czas na zmiany. wlosy i cera: szkoda gadac :O bez makijazu raczej z domu nie odwazylabym sie wyjsc. ale przy takim samopoczuciu i tak niegdzie nie wychodze wiec i maluje sie zadziej. calkowicie zrezygnowalam z perfum, bardzo zaczely mnie draznic i dusic. kremy na rozstepy tez juz kupilam, ale podobno uzywac ich mozna dopiero od 2 trymestru, wiec poleza na polce pewnie jeszcze z tydzien lub dwa. teraz stosuje zwykly balsam nawilzajacy. a jesli chodzi o brzuszek, to owszem owszem. nikt kto na mnie spojzy nie moze miec watpliwosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dziś wściekle swędzą sutki. Od paru dni tak mam. Nie wiem, czy jest jakiś sposób na to? wiem, że za bardzo nie można drażnić sutek, bo to powoduje skurcze, więc drapanie - nawet lekkie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze wesolutka ze mamy ten sam problem.. i tez w srode ide :D U mnie tez juz grzeja dzisiaj :D A brzuszek oczywiscie widzoczny, zwyklae spodnie cisna - apple tez robie tak jak ty :D a ciazowki wieczorem sa dobre a rano spadaja :D Wczoraj w przypływie energii ugotowałam dwudaniowy obiad na dwa dni takze dzisiaj mam swiety spokoj.. tylko ziemniaki obrac :D Smart ja uzywam serii Perfecta mama..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Mnie też juz ciasno w dżinsach, kupiłam ciążowe ale te znowu tochę za duże, chyba zastosuję myk z gumką:) Włosy mi nie wypadają i mdłości znacznie mniejsze ale senna jestem i głowa mnie często boli. Co do kosmetyków to używam żelu pod prysznic takiego dla mam z rossmana ale jest daremny więc nie polecam oraz balsamu do ciała hipp ale też nic szczególnego. Wogóle strasznie skóra mi się przesusza zwłaszcza na brzuchu:( mam też oliwkę dla dzieci ale ostatnio czytałam że oliwka zatrzymuje wilgoć ale nie nawilża więc skoro skóra jest sucha to chyba mało to skuteczne:( poza tym zatyka pory:( już sama nie wiem czego używać. Kremu do twarzy używam tego samego. Pytałam gina i mówił żeby nie dać się zwariować, jak się czymś nie smaruję po kilka razy dziennie to nie ma problemu. A co do kosmetyków na rozstępy to podobno dobre są kosmetyki mustel (w aptekach) ale to tylko słuchy. Poza tym nie nalezy takich kosmetyków stosować w I trym. No ale jeszcze tydzień i zacznie się drugi trym:) fajnie bo ponoć wtedy samopoczucie jest najlepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim, jestem w połowie 12 tyg i czuje znaczną poprawę samopoczucia. Nie mam mdłości, apetyt dopisuje. Od początku ciąży przytyłam kilogram. Mam 160 cm i ważę 59 kg. Przeczyłałam, że w zależności od wskaźnika BMI w I trym powinno się przytyć od1,5 do 2kg. Ja ważyłam przed ciążą trochę za dużo, a teraz jest ok. Wię dziewczyny oby do 12 tyg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wypowiedzi kremy godne polecenia jednak drogie. Ja zdecyduję się na kupno tego przeciw rozstępom, bo niestety mam do nich skłonność. Trzeba jednak uważać na ceny bo są dość zróżnicowane za od 100-125. Mojej koleżance oprócz kremu lekarz polecił mechaniczne ujędrnianie czyli poprostu paluszkami codziennie kazał jej lekko rozciągać skóre na brzuszku. Kobieta ma brzuch jakby nie rodziła pozazdrościć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kremy ktorych ja uzywam to kosz ok 20zl.. w poprzedniej ciazy tez je stosowalam i nie narzekam :D co do ujędrniania brzucha.. brzuszka nie wolno masować! to powoduje skurcze macicy! no chyba ze jakoś tak baaaardzo delikatnie.. czytałam gdzieś że prysznice z letniej i ciepłej wody działają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mróweczki rzeczywiście chyba najbardziej opłacalna wersja. Sam krem 200 ml kosztuje ok 95 zł. A taki zestawik super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
ja słyszałam ze super sprawa to krem na rozstępy THALGO jest dosc drogi cena ok 120zl ale naprawe godny polecenia moja kolezanka jest w 9 miesiacu i pieknie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cale szczescie nie mialam z wymiotami problemow, czasem ale rzadko kiedy robilo mi sie troszke nie dobrze, szczegolnie pamietam ze mialam ochote zwrocic prawie cala zawartosc sloika ogorkow... ja kupialm sobie krem fissan, wydaje mi sie ze taki sam widzialam w wawie w aptece tylko tak kosztowal ok 80 zl, a ja za swoj tutaj zaplacilam ponad 20 zl. dokladnie nie pamietam... nie wiem tez co dokladnie bede uzywala ale chyba rano oliwke a na wieczor krem na rozstepy. mam tez krem do pielegnacji biustu perfecta mama. szybko sie wchlania a mi szczegolniena takich kosmetykach zalezy bo nie lubie czekac pol godziny albo dluzej. mnie piersi juz od dluzszego czasu nie bola i tez martwilam sie czy to normalne, w nast tygodniu sie zapytam lekarki. brzuch delikatnie widac, ale czekam az sie ladnie zaokragli. w spodnie dawno juz sie nie zapinam tylko jedne jeansy sa dla mnie dobre. no i dresy. na razie pochodze w tych dwoch parach na zmiane, z reszta okazalo sie ze nogawke w dresach mam krzywa :O wywija mi sie szew na srodek kolana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim Mnie już piersi nie bolą od dłuższego czasu. Za to wiecznie nie mam apetytu, niby chce mi się jeść ale na nic nie mam ochoty:(wiecznie szukam czegoś co mi zasmakuje, zwłaszcza w pracy mi jedzonko nie pasi. Mdłości już mi raczej przeszły więc się temu dziwie. Czy ktoś też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina1983
Filka ja tak mam:/ Ciągle jestem głodna i musze jeśc co 2h bo inaczej mnie mdli, ale jakbym mogła to bym wcale nie jadła...jak pomysle o jedzeniu to juz mi niedobrze:( wymyslam sobie rozne rzeczy, ale ciezko jest. Jeszcze jakoś na owoce mam chęć i mam nadzieje, że to się nie zmieni. Rano jak wstaje to zjadam herbatnika i to pomaga, zeby przetrwac poranek, ale potem to samo. W pracy mi glupio bo biore zawsze pelno roznych rzeczy kanapki, pomidory, owoce, jakąś wode do picia i wszyscy tak patrzą co ja tyle jedzenia:) Jak juz wszyscy bedą wiedzieć o tym, że noszę dzidzie to inaczej bedzie:) ale to jeszcze troszke zanim powiem Pozdrawiam i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
hej dziewczyny! mało pisze ale dużo Was czytam. mam już coraz więcej energii, aż też się przestraszyłam, że może coś nie tak z Groszkiem. nadal spie 8-9 godzin. w zwykle jeansy juz sie nie mieszcze i chyba trzeba bedzie zainwestowac w nowe spodnie. rozglądałam się ostatnio nad długimi bluzkami- też muszę się zaopatrzyć. a w ogóle to wczoraj byłam u gina i powiedział, że z badań wynika, że wszystko w porządku. dostałam też pełno makulatury na temat ciąży. dziś mnie Husby zapisze na USG. W pracy nic jeszcze nie wiedzą o ciąży. wracając do gina to dostałam jeszcze próbke kremu na rozstępy. i zapytałam się gina czy warto ich uzywac a on na to, że każdy krem jest dobry byle nie leczniczy. wiec narazie nie nabijam kiesy i nie jestem konsumentem nowego rynku dla mlodych mam- zostaje przy starym kremie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie wrocilam ze szpitala :) poszlam porobic wyniki, za mocz, morfotogie i glukoze zaplacilam az cale 12 zl :) no i od razu chcialam toksoplazmoze zrobic. ale teraz im sie jakis aparat popsul, powiedzialam ze poczekam na wynik bo mi sie nie spieszy. dostalam tez nr telefonu aby sie dowiadywac kiedy beda wyniki, zapytalam sie czy bede mogla sobie skserowac bo do lekarki ida i babeczka w okienku powiedziala ze nie ma problemu. fajnie ;) co do piersi to mnie tez juz od daaaaaaaaawna nie bola. i tez jakis czas sie martwilam tym czy to jest normalne. w sumie to nawet wiele sie nie zmienily jedynie powiekszyly o rozmiar i troszke brodawki wieksze sie zrobily, na okolo maja ciemna obwodke sutki jakie byly takie sa tzn sa moze o wiele bledsze. mam nadieje ze jak bede i ginki to sie nie zapomne zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mleka malo kiedy pije, jogurtow nie trawie i dlatego tak ciezko bylo mi jesc codzien activie chociaz i tak nic to nie dalo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyjasowa
Czesc dziewczyny:) Jestem kolejną kwiętniówką na tym forum:) cieszę sie bardzo:) Termin mam na okolo 12 kwietnia 09 i juz sie nie moge doczekac teraz jestem w 11 tygodniu :) 15.09 Bylam na pierwszym USG. To coś wspanialego zobaczylam moje dzidzi pierwszy raz i widzialalam jak bije mu serduszko prawie sie poplakalam ze szczescia. Razem z męzem satalismy sie juz dlugi czas o dziecko i wkoncu sie udało:) Jak narazie ciąze przechodze bardzooo dobrze raz tylko wymiotowalam jedynie co mi troche dokucza to lekka zgaga :) Jestem przekonana ze to będzie syn:) ale czas pokaze juz niedlugo dowiem i tego:) Wszytskim przyszlym mama gratuluje :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
filka .............Kasia........28.........Mikołów.....3 ............. 31.03.09 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... .3... ...31.03.09 kkarolina.......Karolina.....28......Zachodnpom...1..... ........ 01.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......3.... ........ 01.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.....1 ............. 02.04.09 lady_panthera..Malgosia...25.......Varese/Mediolan...3. ....02.04.2009 eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....2.......... .... 03.04.09 syla-...........Sylwia........33.........Wielkopolska ..2........... 03.04.09 ppk.............Matylda.....31....Warszawa.......1..... ........ .04.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... ......... 05.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary......2.. 29.03.09- 06.04.09 natala007......natalia......20.........warszawa.....2... ..... 06.04.009 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biala....2..... ........ 07.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........ 08.04.09 ewapit..........Ewa..........29....Częstochowa...1...... ....... 09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.........Lublin.......2.... ......... 10.04.09 09zmudka90......anna...........18.........poz nan...1...... .... 10.04.09 rozalka82..........Kasia..........26......Kraśnik...... .3............15.04.09 kijaki.............Justyna......23.......Andrychów...... 3......... 20.04.09 mimmy.............Aga.............32.............?... .........1......20.04.09 basiunia*.......basia........29..........Śląsk.......... 2............ 22.04.09 mareneu1.......Milena.....25...........Gdańsk.........1. ...........24.04.09 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... ...... 29.04.09 Kati75..........Kasia......32.............Wieden.......2 ........... 02.05.09 Karolina1983........Karolina.........25.........Mazury.. .....1 Malwina dopisz sie do naszej listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
pierwsze masz pseudonim ,imie ,wiek, miesiac ciazy i data porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×