Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

JA w poprzednim tygodniu bylam pewna ze czuje, a le w tym tygodniu nic, a z malym wszystkooki, lekarz powiedzial ze to troszke za wczesnie zebym czula ruchy w 16 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo lubię zmianę czasu na zimowy, mimo, że robi się ciemno wcześniej. Ale jakie to wspaniałe uczucie jak budzę się o 8.30 a tu dopiero 7.30:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez czasem zastanawima sie czy juz czuje ruchy maluszka bo amm jeiraz takie dziwne bulgotanie plywanie w brzuchu wczoraj wieczorem poczulam cos tak gwaltownego w brzusiu trudnwe w sumie do opisania ze chyba mysle ze to bylo to lezalam w lozko z mezem i jak tylko to cos poczulam smialam sie jak nie wiem dziwne ale przyjemne uczucie :P:P:)))) niemoge sie doczekac az juz bedzie wiadome ze to wlasnie moj maluch sie rusza:P w srode ide do gina na wizytke mam nadzieje ze dostane skierowanie na usg prenatalne (wtedy bede miala je zadarmo:P) i ze wsyztsko bedzie ok juz sie nie moge doczkeac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Ja poczułam ruchy od tatego tygodnia. Oczywiście nie była pewna czy to to.W ty tygodniu też występowały, cały czas o podobnych porach, najczęściej dały się odczuć w południe jak leżałam i wieczorkiem, rano jakoś mniej. Nie mogę się doczekać, aby były silniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuszki! Wczoraj powiedziałam mojej córci, że jestem w ciąży pokazaliśmy jej zdjęcie z Usg biedna zaniemówiła. Potem dodała boże wreszcie, nie martw się mamuś ja ci pomogę.Całe wakacje zajmowała się dziećmi mojego brata 4 latkiem i 2 latką nawet do teściowej nie chciała jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legally blondee 86
Hej dziewczyny! Po raz pierwszy weszłam na to forum i jak miło tutaj:) same przyszłe kwietniowe mamusie... tak jak i ja:) Termin mam na 8 kwietnia.. ost mies. miałam 1 lipca i lekarz tak mi wyliczył termin porodu:) USG juz miałam 3 razy robione bo na samym poczatku miałam komplikacje i teraz problemy z ciśnieniem ale sie już wszystko uregulowało:) Maluszek zdrowy i żywy..:) Hymmm... ja też sie zastanawiam czy to ruchy dzieciątka juz czy nie? jestem tera w 17 tyg.. i czuje od 2 tyg juz takie bulgotania...nie wiem czy to jelita czy dzidzia???? Wiecie juz dziewuszki jaka płeć? Udało sie to któremuś lekarzowi ustalić przy 1 wszym USG zwykle wykonywanym ok 12-14 tyg?? Pozdroski dla Wszystkich kwietniówek!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeszcze mam pytanie o wagę..domyslam się,że wszystkie ok 5 msca... czy duzo się już zmieniła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj legally blondee 86. To bulgotanie to już ruchy. Bo ja w pierwszej ciąży tak miałam i teraz też tylko teraz mocniej bo ruszają sie dwie dzidzie. Normalnie czegoś takiego nie mam. Najbardziej mi bulgota jak zjem coś kwaśnego. Ja jestem w 14 tygodniu i jeszcze nie znam płci, ale w pierwszej ciąży lekarz powiedział mi w 12 tc, że na 60% synek i tak było. Co do wagi to już sama nie wiem, u lekarza jak się ważyłam to kilogram, a w domu na elektronicznej wychodzi mi 400 g. Tyle tylko, że u lekarza zwykle jestem po obiedzie a w domu ważę sie rano przed śniadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc legally wpisz sie do anszej tabelki rtylko wybierz ostatnia bo nbdezie aktualna:) Co do wagi to ja juz sie nie wazylam mieasiac czasu etraz jak pojde do gina to sie okaze dotej pory przytylam okolo 1,5 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziękuje Gosian za odpowiedz🌼:) Mi waga narazie mało rosnie.. ok 2-3 kg przytyłam..jestem dosyc szczupła(ale to efekt pilnowania sie bo niestety mam skłonności do tycia:(....i chciałabym nie przytyc wiecej niż 12 kg przez cała ciążę.. ale wiadomo,że nie ma reguł...a maluszek musi mieć wszystkie potrzebne składniki odzywcze:) Ja leżałam przez 3 dni w szpitalu...z powodu problemów na obserwacji i przy 1 USG lekarz pow ze to dziewuszka... 2 lekarz przy wypisie stw ,że to chłopiec heh...wiec sama nie wiem:) Dowiemsie pewnie na początku grudnia na połowicznym:) Zrobili mi tzw USG maciczne... ocenili przepływ w tetnicach i żyłach na szczescie wszystko było ok..ale sama nazwa brzmiała tragicznie-"USG MACICZNE" heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ojejku matyjasowa to malutko 1,5 kg:) zazdroszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t masz aktulana tabele dopisz sie . 1.5 kilo przybralam jak zaczelam sie wazyc u gina ale mysle ze ogolnie juz przytylam z 5 kilo :) nick..............imię....wiek....miejscowość....miesiąc ... ....poród kasiak79........Kasia.........29......Żary............3. ..........29.03.09 filka .............Kasia.........28......Mikołów........4......... ..31.03.09 Roxelka.........Magda........29......Hockley,U.K...3.... .......31.03.09 kkarolina.......Karolina......28......Zachodnpom...4.... ......01.04.09 mroweczki.....Martyna.....25......Mielec...........4.... .......01.04.09 maja79..........Ania..........28......Augustów.......1.. ........02.04.09 lady_panthera..Małgosia....25......Varese/Mediolan....3. ...02.04.09 Inka83.........Irena.........24........Pszczyna.......4. .... .....02.04.09 eliza ............Eliza..........25......Białystok.......2........ ..03.04.09 Mamuśka26....Karolina......26......Mazury .........2..........03.04.09 ppk..............Matylda......31......Warszawa......1... ........04.04.09 Monixyz........Monika.......29......Olsztyn..........1.. .........05.04.09 MaJa86.........Marzena.....22......Kraków..........4.... ........05.04.09 syla-.............Sylwia........33......Wielkopolska ...4......... 06.04.09 natala007......Natalia.......20......warszawa.......2... .......06.04.09 Arleta...........?................?.......Płock......... ...4...........06.04.09 Apple_Seed.....Weronika...30.......Bielsko-Biała...4.... .... 07.04.09 wesolutka......Marta........24.......podlaskie.......4 ......... 08.04.09 matyjasowa....Malwina.....23.......Będzin..........4.... .......08.04.09 izabart..........Iza...........29.......Mysłowice......4 ..........08.04.09 ewapit...........Ewa.........29.......Częstochowa..1.... ...... 09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.......Lublin............4. ........ 10.04.09 09zmudka90....Anna........18.......Poznań..........1.... ...... 10.04.09 Oliwka103.......Roksana....27.......Małopolskie.......4. .......10.04.09 mareneu1.......Milena.......25........Gdańsk.........4. ........11.04.09 rozalka82.......Kasia........26.......Kraśnik..........3 ..........15.04.09 NIKOLA79......Kasia........29........malopolska.....4... ........15.04.09 alison28.........Justyna.....28.......Krakow.... .....3..........18.04.09 kijaki............Justyna.....23.......Andrychów..... 3......... 20.04.09 mimmy...........Aga..........32.......Krakow..........4. .........20.04.09 katarina67......Kasia........29.......grudziadz......1.. ........20.04.09 martazaw........Marta......33......zachodniopom...3..... .....21.04.09 basiunia*........Basia........29........Śląsk........... .2..........22.04.09 Ajkaa............Asia..........25........Śląsk.......... ..3..........24.04.09 gosian...........Gosia........28........Gostyń.......... 4..........25.04.09 joasia82........Asia..........26........Poznań.......... .4..........25.04.09 baderka.......Justyna......31.......Wielkopolska....3... ........26.04.09 Angela26.........Ania........26.......Warszawa.......3.. ...........28.04.09 Karolina1983....Karolina....25.........Mazury.......3... .........1.05.09 niuniadaq.......Kasia........24.........Kołobrzeg.....2. .........30.04.09 Kati75...........Kasia........32.........Wieden........2 ...........02.05.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na początku miałam problemy i dlatego leżę. Odkleiła się troche jedna z kosmówek i pojawiło się krwawienie. W pierwszej ciąży też leżałam bo miałam skurcze i teraz też się obawiam bo z ciążą mnoga jest różnie, ale mam nadzieję że będzie ok bo bardzo chciałam bliźniaki. Ja też muszę uważać na dietę bo też mam skłonności do tycia, a do tego zero ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nick..............imię....wiek....miejscowość....miesiąc ... ....poród kasiak79........Kasia.........29......Żary............3. ..........29.03.09 filka .............Kasia.........28......Mikołów........4......... ..31.03.09 Roxelka.........Magda........29......Hockley,U.K...3.... .......31.03.09 kkarolina.......Karolina......28......Zachodnpom...4.... ......01.04.09 mroweczki.....Martyna.....25......Mielec...........4.... .......01.04.09 maja79..........Ania..........28......Augustów.......1.. ........02.04.09 lady_panthera..Małgosia....25......Varese/Mediolan....3. ...02.04.09 Inka83.........Irena.........24........Pszczyna.......4. .... .....02.04.09 eliza ............Eliza..........25......Białystok.......2........ ..03.04.09 Mamuśka26....Karolina......26......Mazury .........2..........03.04.09 ppk..............Matylda......31......Warszawa......1... ........04.04.09 Monixyz........Monika.......29......Olsztyn..........1.. .........05.04.09 MaJa86.........Marzena.....22......Kraków..........4.... ........05.04.09 syla-.............Sylwia........33......Wielkopolska ...4......... 06.04.09 natala007......Natalia.......20......warszawa.......2... .......06.04.09 Arleta...........?................?.......Płock......... ...4...........06.04.09 Apple_Seed.....Weronika...30.......Bielsko-Biała...4.... .... 07.04.09 legally blonde 86..Julia....22.......Warszawa........4..........08.04.09 wesolutka......Marta........24.......podlaskie.......4 ......... 08.04.09 matyjasowa....Malwina.....23.......Będzin..........4.... .......08.04.09 izabart..........Iza...........29.......Mysłowice......4 ..........08.04.09 ewapit...........Ewa.........29.......Częstochowa..1.... ...... 09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.......Lublin............4. ........ 10.04.09 09zmudka90....Anna........18.......Poznań..........1.... ...... 10.04.09 Oliwka103.......Roksana....27.......Małopolskie.......4. .......10.04.09 mareneu1.......Milena.......25........Gdańsk.........4. ........11.04.09 rozalka82.......Kasia........26.......Kraśnik..........3 ..........15.04.09 NIKOLA79......Kasia........29........malopolska.....4... ........15.04.09 alison28.........Justyna.....28.......Krakow.... .....3..........18.04.09 kijaki............Justyna.....23.......Andrychów..... 3......... 20.04.09 mimmy...........Aga..........32.......Krakow..........4. .........20.04.09 katarina67......Kasia........29.......grudziadz......1.. ........20.04.09 martazaw........Marta......33......zachodniopom...3..... .....21.04.09 basiunia*........Basia........29........Śląsk........... .2..........22.04.09 Ajkaa............Asia..........25........Śląsk.......... ..3..........24.04.09 gosian...........Gosia........28........Gostyń.......... 4..........25.04.09 joasia82........Asia..........26........Poznań.......... .4..........25.04.09 baderka.......Justyna......31.......Wielkopolska....3... ........26.04.09 Angela26.........Ania........26.......Warszawa.......3.. ...........28.04.09 Karolina1983....Karolina....25.........Mazury.......3... .........1.05.09 niuniadaq.......Kasia........24.........Kołobrzeg.....2. .........30.04.09 Kati75...........Kasia........32.........Wieden........2 ...........02.05.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Matyjasowa jak fajnie:) heheh ja już rozglądam się za szpitalem.. w koncu zaczynamy lada moment 5 msc... wiadc już u Was brzuszki???? Mi narzeczony(jeszcze heh w grudniu ślub:):) mówi,że niedużo jeszcze widać... znajomi,że tez niedużo..a ja sie w pasie w żadnych spodniach już dopiąć nie moge.. tzn dopiełabym sie ,ale nie chce ściskać maluszka.. Zażywacie kobiałki jakieś preparaty witaminowe? Mi ginekolog po obejrzeniu w piatek wyników badań nie dał nadal żadnych preparatów:( Morfologia krwi niby dobra...ale wszystkie moje znajome naokoło mówią,że powinnam zażywać jakiś preparat bo nigdy nie wiadomo:( Jak narazie biore ciagle kwas foliowy(Folik)...nadal bierzecie? Przepisała mi też gin magnez + wit B6 a ja myślę, czy tego już nie odstawić i nei brać np Feminatal lub Falvit zamiast tego przecież tam tez jest kw. foliowy i magnez i inne ważne wit i subst potrzebne do praw rozwoju płodu...hymmm...jak uważacie? jak to u Was wygląda? mam tez pytanko na temat piersi.. bardzo Wam się powiekszyły?? ja już z B przeszłam na duże C..:D narzeczony wniebowziety a ja pełna obaw jak beda one wyglądały po porodzie i karmieniu piersią;) I jak u Was dziewuszki z rozkojarzeniem??? U mnie strasznie na niczym sie skupić nie moge:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeśli to fajne bulgotanie to ruchy płodu to jestem wniebowzięta:) coraz częstsze i intensywne są:)...a ja z utęsknieniem czekam na Typowe kopnięcie:) Hymmm.. ja też miałam zagrożenie poronieniem.. w 8 tyg zaczęłam krwawić ale Gin przepisał mi leki i kaał leżec... na szczescie unormowało sie wszystko:) już jest dobrze..po 16 tyg spada dwukrotnie ryzyko poronienia... na szczescie. ❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam juz duzy brzusio juz wida ze jestemw ciazy moja mamuska sie smieje ze ledwo w ciaze zaszlam a juz widac bylo brzusio hahahah ogolnie juz nie mieszcze sie w swoje ciuchy w sumie to juz po miesiacu nie miescilam sie w moje spodnie etraz nosze juz ciuchy ciazowe :):) co do piersi to normalnie mam D i narazie mieszcze sie w stare biustonosze:) i ciesze sie z tego bo nie chce juz wiekszych hahah moj maz mowi ze i tak powiekszyly mi sie piersi:P co do rozkojarzenia to owszem ...:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do witamin co caly czas biore folik i do tego prenatal clasic lekarz mi przepisal i narazie kazal caly czas brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie juz też się wszystko unormowało, ale obawa została bo już kiedyś raz poroniłam. Co do witamin to od samego początku biorę Feminatal chociaż wyniki mam dobre, a kwas foliowy nadal biorę i biorę go już 3 miesiące przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gosian czyli można brac Feminatal N... i kwas foliowy razem? W Feminatalu jest też kw. foliowy... nie za dużo tego???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak brałam w poprzedniej ciąży i teraz też, a nawet kwasu foliowego biorę teraz dwie dawki. Też się zastanawiałam czy te dwie dawki kwasu plus feminatal to nie za dużo, ale ufam lekarzowi i biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItaj legally blond :) Ja wiem na 100 % ze mam chlopca pod serduchem :) Jestem w 18 tyg.. Co do witamin to biore tylko feminatal, bo moj lekarz stwierdzil ze kwas foliowy jak wszystko mozna przedawkowac... Przytylam 4.5 kg, bruchol mam ogromny, ale to ponoc dlatego ze to druga ciaza.. w kazdym razie od jakiegos miesiaca tylko w ciazowych ciuchach chodze..a piersi mam ogromne.. z B na D wskoczylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legally blonde 86
mroweczki zazdroszcze troszke.. po pierwsze,że już wiesz płeć na 100% a po drugie ,że to chłopaczek:) Chciałabym mieć synka..:) ale to moja pierwsza ciąża więc aż takiej duzej wagi nie przywiązuje.. jak urodzi sie kochana córcia to starania będą o 2 chłopca:) heh.. jestem jeszcze bardzo młoda mam 22 lata:) macie już imiona powybierane? ja ciągle sie kłóce z mężem bo inne nam sie podobają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak my z mezem juz mamy wybrane imiona Będzinei albo Alan albo Wiktoria :) w sumie to ja na 99% wiem ze bedzie syn (jak juz wczesniej pislam) dlatego bedzie mały Alanek kochany synus mamusi hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legally blonde 86
No śliczne imie:) Ja mysle cos takie mam przeczucie,że będzie dziewuszka bo mam straszne problemy z cera od mies..wczesniej przed ciążą wogóle mi sie to nie zdarzało:(...u mnie.. jak dziewuszka to Blanka:)...a jak chłopiec Mateusz:).. po wielu kłótniach z mężem heheh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jak typowa blondynka zapominam o zaczernieniu.. a może rozkojarzona mamusia:P heh nie wiem..ale wpis wyżej jest mój;) juz się zaczerniam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×