Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izis888

Kto na 2010??

Polecane posty

To mnie pocieszylyscie.... :):):) wlasnie na to licze ze jak juz bedziemy razem mieszkac (w czerwcu po slubie) to bedzie mniej klotni.... i jak przygotowania dziewczyny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś zapisałam nas i znajoma parę na nauki do poradni. Ale ksiądz był strasznie antypatyczny. może prowadzący będą normalniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko a co to za poradnia??? to musi byc??? nauki przedmalzenskie may juz rok tak wiec nie am problemuy ale jaka poradnia??? u ksiedza kurcze jeszcze nie bylismy... a Miarka kiedy masz slub?? bo my tez chyba musimy juz isc bo slub mamy 26.06.2010 a jak to wyglada z zapowiedziami nie wiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zaliczyć nauki i poradnię życia rodzinnego. Na zapowiedzi potrzebujesz: dowód osobisty, świadectwa katechizacji ze szkoły średniej oraz metrykę chrztu z adnotacja o bierzmowaniu jeśli ślubujesz w innej parafii niż byłaś chrzczona ( to się dotyczy tez narzeczonego) My idziemy w ten weekend bo ślub mamy 22 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to dobrze bo juz sie balam ze juz musze isc- ja mam 26 czerwca takze od razu po swietach albo przed wystarczy nie?? a zaprosilas juz gosci?? bo ja generalnie bede zpraszala po wizycie u ksiedza bo nie wiem czy ktos juz godziny nie ma tej co chcialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tammmmmm
do zapowiedzi potrzebujesz też zaświadczenie z USC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jej ile tego.... nie cierpie formalnosci- jakby nie mozna bylo tylko przed Bogiem powiedziec "Tak" a reszta sama sie zrobi....hihi ale jak oboje jestesmy z tej samej parafii i w niej bierzemy slub to chyba mnie tego latania bedzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) dzisiaj nowy dzień i jakiś taki lepszy dla mnie :):):) nie wiem dlaczego ale wstałam z uśmiechem na twarzy :) Dziewczyny ciekawa jestem czy po naszych slubach podzielimy sie ze sobą wrażeniami??? przeslemy zdj itd :) bo ja bym chciala... Miarka masz slub przede mna- licze na porady jak juz bedziesz po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te wszystkie formalności mnie przerażają, mieszkam ponad 100 km od mojej parafii gdzie też będzie ślub i przeraża mnie to jeżdżenie i załatwianie papierków, no ale jakoś to będzie :) Mam pytanie do was, czy jęśli mamy ze szkoły średniej papierki na to, że nauki przedmałżeńskie mamy zrobione, to rzeczywiście jesteśmy zwolnieni czy to zależy od księdza? A drugie pytanie to na ile przed ślubem trzeba zaklepać fryzjera, makijażystkę, bukiety i ozdoby na samochód z kwiaciarni? Ślub w październiku i wydaję mi się, że jest na to jeszcze czas, ale czytam wcześniejsze wpisy to dużo dziewczyn ma na wiele miesięcy przed zaklepane. Z góry dzięki za odpowiedź :) A jeśli chodzi o buty ślubne to wydaję mi się, że to jest mało ważne jak wyglądają, czy mają koraliki, klamerki czy inne bajery bo i tam mało ich widać, aby były wygodne i pasowały do sukni :) Natomiast kłotnie... mieszkamy ze sobą 6 lat a i tak czasem kłócimy się jak szczeniaki, ale na szczęście nie potrafimy długo się na siebie gniewać, fajnie jest mieć świadomość, że choćby nie wiadomo jak byśmy darli koty ze sobą to i tak na koniec damy sobie buzi i się przytulimy i będzie ok. To chyba dlatego, że już tyle ze sobą jesteśmy :) Sorki za rozpisanie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez mieszkamy teraz 80 km do mojej parafii., od paskudy jeszcze dalej. I tez wkurza mnie to latanie za papierkami. Np żeby załatwić dokumenty w USC musi wziąć wolny dzień bo mają otwarte tylko w tygodniu i to do 15 30 najpóźniej. Na szczęście u niego a parafii dokumenty załatwiała jego mama i nam już przesłała. Dekorację sali kwiaty itp załatwiałam 2 tygodnie temu. Tak samo makijaż czy fryzurę. Czyli 3 miesiące przed ślubem z niczym nie było problemu. Co do kursu to jest ważny tylko jeszcze musisz poradnię załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie kwiaty... maskara bo jeszcze sama nie weim czego chc... jakie macie bukiety?? no i jeszcze jedno czy stroicie kosciol zywymi kwiatami?? chodzi mi rowiez o koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki sliczny!!! tez moze chce cos takiego samam nie wiem... tak mnie toi deneruje ze jestem taka niezdecydowana!! ale bynajmniej wiem ze chce zeby byl z bialych kwiatow z dodatkiem zieleni taki mi sie jesscze podoba tulipanów: http://bukiety-slubne.blogspot.com/2008/07/bukiet-lubny-z-biaych-tulipanw.html http://bukiety-slubne.blogspot.com/ w drugim linku na slodku strony jest ten bukiet ja sie kosciolem zalamalam bo u nas jest zwyczaj ze jak jest slub to parafia nie kupuje kwiatow tylko "przy okazji" Młodzi kupia... no i kwiaciarki srednio chca ok 500 zł za kwiaty na oltarze i ustrojenie klecznikow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiedziałam do razu róże albo storczyki. Jako, że róże dość oklepane to wybrałam storczyki. A cena za bukiet mnie nie powaliła na szczęście. A co do tulipanów to bywa z nimi problem. Nie dość ,że to kwiaty sezonowe, nie zawsze są dostępne to jeszcze są dość nietrwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZAAAKKK
My mamy termin na 12.06.2010 ale narazie cywilny a w przyszłym roku kościelny:) na cywilny chcemy zaprosić samą najbliższą rodzine,po ceremonii skromny obiad i wystarczy,bo na kościelny planujemy wesele na ok 250 osób:) pozdrawiam przyszłe mężatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny.bluszcz
witam mlode panny!! Noemiii14 piekny bukiet tez z tulipanów tez bardzo chcialam taki miec i wogóle cala sale w tulipanach ale mam slub w lipcu i chyba wtedy jest z nimi problem. Noemiii14 a ty kiedy masz slub???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!:) Widzę, że podobne bukiety nam się podobają;) ja planuje taki i takie same kwiatki we włosach http://img10.imageshack.us/img10/8449/bukiet24.jpg nad tymi białymi tulipankami z zielonym tez się zastanawiałam;) Co do papierków to jeszcze 2 spotkania w poradni musimy zaliczyć :/ Fryzjer, kosmetyczka spokojnie na 3 miesiące przed wystarczy sie umówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rich Berry- storczyki to jest to;-) Ja właśnie wróciłam z poczty, przyszła metryka narzeczonego może w końcu iść dać na zapowiedzi-) Dziwne uczucie to będzie się zobaczyć wywieszonym;-) Kupiłam tez papier osobny i rafie, co z nudów stwierdziłam ,że sama zaprojektuje i zrobię zawieszki na alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłamnjuz w kwiaciarni.. powiedzieli mi ze nie ma problemu z tulipanami tylko nie będą z Polski tylko z Holandii bo w Polsce 26 czerwca( wtedy mam slub) juz bedzie po sezonie. powiedziala ze z racji na transport beda drozse niz normalnie ale co mi tam.... i dodała jeszcze ze beda sie trzymac lepiej niz polskie bo one sa jakos specjalnie przystosowywane do transportu i wogole- mowi ze nawet wytrzymaja tydzien po slubie- co mnie cieszy bo plener bede miala po slubie kolo srody, czwartku :) a we włosach tez chciaalm miec kwiaty ale jednak po przymierzeniu welonu stwierdzilam ze beda zbedne bo bede miaal rozpuszczone wlosy i wysoko welon dlatego raczen nie bedzie mi pasowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny ! Otwieramy firme zajmującą sie dekoracją sal weselnych, samochodów, kościołów. Z racji tego ze nie mamy jeszcze wlasnego portfolio proponujemy b. niskie ceny, np kwiaty po cenach z gieldy kwiatowej, symboliczne kwoty za wypozyczanie wazonów i robienie wiązanek. W zamian, jeśli będziecie zadowoleni będziemy chcieli wykorzystać zdjecia do naszej www jak i poprosić o polecenie nas dalej. Oferta cenowa ograniczona na rezerwacje w okresie marzec-kwiecien, maj. Oferujemy świeże podejście do dekoracji, nowoczesne pomysły, jak i równiez chetnie wykonamy wszystko co nam pokażecie na zdjęciach. Chętnie odpowiem na zapytania i prześle Wam propozycje dekoracji wraz z wycena jeśli podeślecie mi zdjecia sali weselnej Kontakt evita@gmx.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, widze, ze u Was przygotowania pelna para :) a ja jeszcze sukni nie mam :( nawet niczego na oku :( troche zaczynam sie martwic, bo myslalam o szyciu a to zajmuje ok 4 miesiecy :( Poki co kupilismy winka, wiec caly alkohol mamy procz szampana ale to dopiero jak bedziemy znali liczbe gosci mniej wiecej :) Pierwsze i drugie spotkanie w poradni zycia rodzinnego odbebnilismy w srode - bylo bardzo fajnie i po swietach mamy ostatnie spotkanko :) garniak juz tez zamowiony - szyje sie :) = Teraz z wybieramy zaproszenia, bo w tym miesiacu chcemy zamowic :) aaaaa pochwale sie jeszcze jedna nowowscia :D otoz od 1 kwietnia najprawdopodobniej bedziemy mieszkac razem :) wynajmujemy male mieszkanko :) co do bukietow, to wiem na pewno, ze chce sloneczniki :) w bukiecie, na sali i w kosciele bym chciala :) http://img27.imageshack.us/img27/2917/0211g.jpg cos takiego a bolerko takie: http://www.mlodaimoda.pl/suknie-slubne/jesus-peiro-kolekcja-2010/suknia-slubna-jesus-peiro-170.html tylko oczywiscie nie od jesusa peiro, bo na pewno kosztowaloby majatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamary2222
a mam takie pytanko ile czasu wczesniej zapraszacie na slub??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleum- gratuluje decyzji o wspólnym zamieszkaniu;-) oj dużo się wtedy zmienia:-D Słoneczniki są śliczne;-) ale tez bywa z nimi problem nie w sezonie. Tez mi w oko wpadło to bolerko, ale gdzie takie kupić? Te satynowe czy taftowe mnie nie przekonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja biore slub we wrzesniu - powiedcie co to jest ta poradnia zycia małzenskiego - to to samo co nauki przedmałzenskie w kościele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evita -nie:-) Nauki przedmałżeńskie-inaczej kurs to jedno. A dodatkowo trzeba mieć zaświadczenie z poradni NPR. Często działają tam gdzie się robi kursy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dużo, dużo. My ja za tydzień mamy kurs , trzymajcie kciuki żebym tam nie zwariowała:-D A jutro na zapowiedzi idziemy:-D dziwnie będzie wisieć na tej tablicy:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o zaproszenia to daje sie 3 miesiace przed,tak wiec my rozdajemy na swieta,slub 17.07.Jest tu ktos jeszcze kto beirze wtedy slub?Nie wiem topic sie ruszyl ,ale wszystkie dziewczyny sie nie odzywaja:) My w trakcie druku zaproszen,mama ndzieje,ze zdaze je wypisac:)Mam pytanie czy na kopercie macie wydrukowane imie i nazwisko osoby,ktorej dajecie zaproszenie?A jesli nie to cy piszecie wlasnorecznie? jesli chodzi o mnie to ja juz z moim 5 lat mieszkamy...2,5 roku po cywilnym:)wiec jak stare dobre malzenstwo:)szczesliwi jestesmy,wiec koscielny w lipcu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×