Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izis888

Kto na 2010??

Polecane posty

Gość manika2626
myaja - wnętrze też jest ważne ale najwazniejszy jest klimat na weselu oprawa muzyczna goście jak będą się bawić no i wy jako para młoda;) my jeśli wybierzemy namiot też dekorator będzie nam przystrajał oprócz tego co sami oferują a jesli restauracje to oni sami we własnym zakresie robią! a suknie bardzo ładna jeśli chodzi o mnie to wole klasyczne bardziej proste ale bardzo eleganckie osobiście nie wiem czy dobrze bym sie w niej czuła ale wrażenie robi;) nieziemskie! zapewne cena też bagatela przyprawiająca o zawrót głowy hehe ja max chce wydać 2-3 tys. na suknie a później ją sprzedać! a wiecie co - dopiero jak te sale wstępnie zamówiliśmy to dotarło do mnie dopiero teraz, że będziemy ślubować - bardzo się oboje cieszymy... i przeżywamy chociaż kryjemy to przed wszystkimi bo dopiero w maju mamy zamiar poinformować rodziców i rodzeństwo! jak już wszystko zaplanujemy wstępnie oczywiście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika26262, wybacz pytanie, ale sami sobie opłacacie wesele? Bo to chyba mało taktowne informować sponsorów, kiedy ma się już wszystko zaklepane ;) Ja ostatnio też zastanawiałam się nad obrączkami, bo znajome ze sklepu jubilerskiego wspominały, że złoto pójdzie do góry chyba od przyszłego miesiąca. Ale to przecież jeszcze się może tyle razy zmienić do czerwca przyszłego roku, że na razie nie daję się zwariować. Sale macie bardzo ładne i wręcz zazdroszczę takich cen. Ja musiała szukać kawał drogi poza miejscem zamieszkania, żeby mieć cenę 160 zł za jeden dzień (bez zimnych napojów, ciast i tortu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
no to ja mam 150zł za dwa dni, oprocz alkoholu i ciasta... a poweidzcie mi ile wyjdzie wasz slub? ... ale tak z wszystkim zupelnie wszytkim... i nie patrzac jeszcze na to ile sie wroci i co sie wroci itd. .... bez przypuszczen itd. ... bo ja pomimo tego ze naprawde baaardzo starmy sie oszczedzac koszat ida w gore i gore... jak dzis zrobilam taki bilans planowych wydatkow.. to zglupialam powaznie.. nawet nie wiem czy pisac. .... :( wesele na ok 170 osob (ale w tym orkiesrta itd.) i taaaaaaakie piekniadze.. :(tragednia normanlnie :(:(:( ehhhh.. a ja marze jeszcze o dekoratorce wnetrz.. (:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
ale wiecie.. wliczajac to WSZYTSKIE planowane wydatki: kwtay, kosciol, wasz bukiet, ustojenie amochodu, kwota za gosci weselnych wase ciuchy i ubrania, ciasta, alkohole, ksiezy, nauki,zaproszenia obraczki itd itd itd... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, my bilans zrobiliśmy na początku i tak nam wyszło ok 28 tys - wesele jednodniowe, na ok 85 osób. Ale rozrzut szacujemy od 25-30 tys, bo to nigdy nic nie wiadomo. Dla nas to duże pieniądze, a Ty masz dwa razy więcej gości, więc pewnie wyszło Ci ok 50 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
no 50tys nie.. ALE 38 700zł:(:(:( ale wiecie to , tez wszytko jakby z haczykiem w góre... takie ewentualne zabezpieczenie.... ja np. nie bede kozystala wogole z fryzjerki... bo wlosy zrobie sama... nie ze wzgeledu na kase czy cos.. ale poprosru chce miec swoje natualne... juz 'wyprobowalaa' moje wlosy wlasnie tak ulozone jak chce na jednym z wesel i nawet wlosek sie nie poruszyl:) kosmetyczka tez odpada.. a ze po wakacja bedziemy to solarium tez... :) .... ja nie wiem z czego nam takie koszty wyszły:( matko... czesc tyhc pieniedzy sie nam napewno wroci... chocby oriestra pewenie jaks tam czesc uzbiera z odśpiewek... ehhhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
tzn. no 50 000zł to nie... ALE 39 000:(:(:( wesele dwudniowe, 170osób... matko ja nie wiem.. starmay sie osczezdzac naprawde na wielu rzeczach ale tez nie chcemy miec jakiegos bubelstwa... sami wiecie o czym mowie... z kilku rzeczy tez nie bedziemy korzystac bo jest nam to nie potzrebne... chocby wynajecie jakies 'specjalnego' pojazdu... ehhhh... a tu takie pieniadze.. tzn wiem ze czesc sie moze wrocic chocby orkiestra moze zarobi na siebie.. zrozumiale pieniadze od gosci.. ALE na litosc boska to jest staaaasznie duzo kasy:( czy tylko ja tak wpadkam w taka panike? ... jak jeszcze inne panny planujace weselicho? ... jakie macie koszty? ... a moze portaficie tak wyrozdzieliac i podac kwoty? .. :(bo nie wiem czy za cos przeplacam czy jednka nie jest tak źle...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
no to sie mi odp powieliła- przepraszam myslama ze mi sie ierwszy 'monolog' nie wkleił;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje szacunkowe koszty: sala 160x85= 13600 (zarezerwowana) fotograf 2000 DJ+wodzirej 1700 ubrania, buty, dodatki dla nas obojga do 3000 kurs tańca 300 paznokcie, makijaż, włosy 300 zaproszenia 200? bukiet 100? obrączki ok 1000-1500 zł ksiądz na szczęście odpada, a koszty urzędowe to bodajże 150 zł to już jest prawie 23 tys to tego jeszcze nocleg dla 10 osób, ale nie pamiętam ile tam mamy wpisane +koszty na razie trudne do wyliczenia: alkohol serwowany przy barze, ciasta, tort, owoce, zimne napoje i być może transport dla gości, jeśli nie uda się zorganizować ceremonii na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
no to ja juz leze calkiem.. fakt wogole nie doliczyłam nocelegu gosci.. kude nie sie sami martwia o takie rzeczyn... :( nie bedzie nikogo az z tak daleka.. :( myslalam, zeby ewentualnie jeden pokoj wynjac dla tych co by ewentualnie zgasli (bo peweni takie przeszlaczaly sie zdaża:( ) ... a reszt ama max do 50km do domu... ale to naprawde nie jest AZ tak daleko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
a praktycznie cala rodzina pana mlodegoma do przejechania tyle!!! wiec nie bedziemy wynajmowac pokoi dla powiedzmy 80osob!;... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
a praktycznie cala rodzina pana mlodegoma do przejechania tyle!!! wiec nie bedziemy wynajmowac pokoi dla powiedzmy 80osob!;... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowe_pole
Ccześć :) My wybraliśmy termin 14.08.2010, w sobotę jedziemy oglądać salę. Znajomy z orkiestry prosi o potwierdzenie terminu, bo ma kolejkę chętnych :) i jak tu nie planować z wyprzedzeniem :) pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manika2626
jesli chodzi o koszty ślubu to my jako para młoda sami płacimy za stroje, obrączki kościoł i t p a rodzice sponsorują wesele, a chcemy im sprawić niespodzianke bo nie mogą się doczekać aw ten sposób ucieszą się zapewne... koszt obliczamy na ok 200 zł za osobe plus orkiestra ok 2500 to rodzice, natomiast noclegi goscie sami sobie opłacaja jesli chcą przenocować a z naszej strony to ubiór i kwiarty liczymy ok 5-6 tys plus ksiądz z 1000 zł i kwiaty do kościoła ok 300 zł a i jeszcze opłaty w urzędach, fotograf z 1000 zł i to chyba wszystko a młoda para dostaje gratis lokum w obu przypadkach! a my jeszcze zaproszenia i fryzjer i makijaż ale to grosze do reszty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki. No niestety to prawda ze wesele to koszmarne koszty, przynajmniej jak dla mnie. Nie zarabiamy tyle zeby sobie to wszystko sami sfinansowac, rodzice pokryją wieszkosc. Ogólna łączna suma w naszym przypadku to ok 25000-28000. Wesele bedzie na ok 90-100 osób jednodniowe ( bez poprawin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
my chcemy sami pokrysc koszty przynajkmniej w jak najweikszej czesci... rodzicie sie uparli ze hcociaz nas ubiora... i chca zakupic ciasto bo miwia ze jak kazda z stron cos tam dolozy to jzu wyjdzie... ale dal mnie taaaaka kasa to szok wogole!:( ... u nas noclegu jako takiego dla Panstwa mlodych nie potzrebujemy bo ja mieszkam doslownie 3 min drogi od naszego domu weselnego... a Pan mlody z rodzinka opczywscie jakos sie u mnie w domu pzrekimaja!:) ... ehhhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w naszym przypadku gosci z daleka jest niewiele i pomieszcza sie u mnie i w domu rodziców mojego narzeczonego. Tylko dla orkiestry trzeba wynając pokój bo przyjezdzaja ze sląska, a ja jestem z okolic warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotin
u nas koszt szacowany wyniosl 40tys strasznie duzo :( mam nadzeje ze jednak uda nam sie troche taniej.. a wliczone w ta cene jest wszytko... no i nocleg dla 20 osob.. dziewczyny jak ktos ma 50km do domu to mu sie noclegu nie załatwia.. my zamawiamy nocleg dla gosci z Niemiec , slaska, i mazur a slub i wesele bedzie pod warszawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myaja
Dotin-> dobrze gadasz!:) ... dla mnie to tez 'zut beretem' te 50km... moj luby jak jeździ do mnie to tez tyle ma i jakos zyje! ... tj. odlegosc ok 1h do przejechania.. i to z zakorkowanymi ulicami! ... wiec truno nie bedziemy dal nikogo noclegu robic!:) ... no moze dla jednaj pary z anglii ale to jest jeszcze wszytko do dogrania!:) ... ehhh.. ja juz nie wiem... wodke juz kupilismy ale nie wiem czy NIE ZA malo z kolei:( ... 200butelek 0,5.. na ok 140 ludzi dorosłych! na dwa dni.. do tego w drugi dniu bedzie jakies wino i piwo... ACHA! ... A JAK U WAS Z PLACKAMI?... bo u nas wyszlo ze Pani ktopra nam to piecze bierze ok 35zł za placek (z jej prdukatami oczywiscie) ... i jeden placek liczy sie na 4 osoby(i to jest juz razem z rozdaniem...) .... to wyjdzie za malo tych plackow czy za duzo? ... :( jak wy placicie? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna duża blacha na 4 osoby? No, mi się wydaje to strasznie dużo. Z tego co dziewczyny pisały wynika, że liczy się tak blaszkę na 8-10 osób, lub 2-3 kawałki na głowę. Pomyśl logicznie, jak 4 osoby mogą zjeść całą blachę + jeszcze po kawałku tortu. Nawet z rozdaniem to jakaś jaka absurdalna ilość! Chyba Cię kobita chce na ciacho naciągnąć... Poczytaj sobie stare topiki na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My w sumie tak dokladnie nie liczylismy jaka kwota nam wyjdzie ale mam nadzieje, ze zmiescimy sie w 35 tys :) rodzice nasi obiecali dac jakies 20 tys reszte sprobjemy wykombinowac sami ;) ciastami, daniami, strojeniem sali nie musimy sie przejmowac ( wszystko w cenie), noclegi tez nie potrzebne bo mamy duze domy, kursy tanca i takie tam odpadaja, makijaz i fryzura na pewno u zaprzyjaznieonej kosmetyczki i fryzjerki, kamerzysta i fotograf tez policzy nam mniej ze wzgledu na znajomosc ;) takze niby sie cos zaoszczedzi a jednak sumka spora :/ Witamy nowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolippopp
2010: Luty: -loloinka 13.02.2010 Kwiecien: -biedronaa 17.04.2010 - kwiecienplecien 24.04.2010 Maj: -mroofka 22 1.05.2010 -chysula 1.05.2010 -iff 1.05.2010 --manika 15.05.2010 -muffinka 21.05.2010 -krea 29.05.2010 -patricio76 29.05.2010 -wesola holenderka 29.05.2010 -anusll maj 2010 -przyszlazona maj 2010 -medea23 wiosna 2010 - manika2626 Czerwiec: -komi 5.06.2010 -aniolek27 5.06.2010 -raamonaa 5.06.2010 -anik... 5.06.2010 -N.O.R.M.A.L.N.A 12.06.2010 2 -yeenna 12.06.2010 -GdybyByloTak 19.06.2010 -Anulka 84 26.06.2010 -Dotin 26.06.2010 -evvvunia 26.06.2010 -bez pomocy 26.06.2010 -olqaa88 26.05.2010 -mia85 26.06.2010 -Mycha38 26.06.2010 -Ewelina 1985 czerwiec 2010 -ul3k czerwiec 2010 -Katii23 czerwiec 2010 -natalak czerwiec lub lipiec 2010 Lipiec: -izis888 10.07.2010 -Wenecija 10.07.2010 -agusiaaaaaaaa 10.07.2010 -ewelka 17.07.2010 -zabcia_ 17.07.2010 -lusiatczew 17.07.2010 -krolowazycia 86 31.07.2010 -blackksieczka 31.07.2010 -cosinusss_ lipiec 2010 Sierpień: -havanka 7.08.2010 -Anuszka 88 7.08.2010 -agnieszka 9922 7.08.2010 -aaaanula 7.08.2010 -błyskotka6 7.08.2010 -madziulek86 7.08.2010 -smkttwmm 14.08.2010 -Toczek 14.08.2010 -jagodowe_pole 14.08.2010 -Antonina123 21.08.2010 -magdunia1987 21.08.2010 -kamila 1986 21.08.2010 -kiniam 21.08.2010 -oleum 28.08.2010 -cytrynka277 28.08.2010 -Dominika2888 28.08.2010 -sczzesliwa1111 28.08.2010 -myaja 28.08.2010 Wrzesień: -kala19 11.09.2010 -ihgkljk 18.09.2010 -Ania_G. wrzesien 2010 -świeżanarzeczona wrzesien 2010 -sunrise girl wrzesien 2010 -Łukasz88 wrzesein 2010 Październik: -samasamotna 10.10.2010 -lakkika pazdziernik 2010 -asienka 23 rok 2010 -Katii23 rok 2010 -23latkaaaa rok 2010 -ewela85 rok 2010 -salsera rok 2010 -Gosiuniaczek rok 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaanula
z tymi ciastami to sie zastanawiam bo my chyba bedziemy zamawiac w cukierni i dla mnie liczenie 2 kawałki na głowe to mało, sama bedac na weselach ciasta jem malo ale wiem ze w mojej rodzinie sporo tego idzie a do paczki sie daje wiecej niz 4 kawałki na pare....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez sie dokladnie nie zastanawialismy ile cale weselicho bedzie kosztowalo ale mysle ze w granicach 40tys... juz za sama sale za dwa dni placimy 260zl*90gosci= 23 400zl, orkiestra 2 500zl... tyle juz wiemy na pewno i juz te wydatki sa ogromne... ale calosc pokrywaja rodzice dlatego az tak sie nie martwimy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manika2626
hej dziewczyny jak po weekendzie? a ja zapomniałam do kosztów wpisać alkohol;) ale jest dobrze bo po cenie hurtowej płacimy w obu wariantach! myślę, że w 40 tys na 120 osób ze wszystkim się zmieścimy! a odnośnie ciast to w naszym przypadku na wesele zamawiane są z cukierni, a jeszcze w moich okolicach jest tradcyja że znajomi dzień wcześniej wpadają na polterz z butelkami i tam też ciasto potrzebne i w tym koleżanki mi pomogą na szczęście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry Wam :) no to mamy date i godzine (7.08.2010 godz 14:00) zarezerwowana :) w kancelarii nam babeczka powiedziala ze mamy sobie powoli robic te wszystkie nauki, dni skupienia itd i dopiero za rok po swietach wielkanocnych sie zglosic zeby wszystko potwierdzic :) no to milego dnia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowe_pole
Witam Was słonecznie :) W sobotę oglądaliśmy salę :) spodoba nam się bardzo, więc klepnęliśmy tego 14 sierpnia. Potwierdziliśmy też orkiestrę i kamerzystę. I się zastanawiam co dalej, bo tak naprawdę to jest jeszcze bardzo dużo czasu... Poradźcie moje drogie, kiedy iść do księdza i do urzędu. Tak ogólnie pytam, wiadomo, że wszystko wyjdzie w praniu. Tak btw. to nie mam pojęcia co dokładnie trzeba załatwiać, ale to w końcu to mój pierwszy ślub :P Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pytała ksiedza w styczniu o zarezerwowanie terminu to powiedział mi ze jeszcze zawczesnie. Ale po swietach znowu sie do niego pofatyguje. Mój termin to 05.06.2010 a godzina najbardziej by mi pasowała 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowe_pole
Też myśleliśmy, żeby iść po świętach się zorientować co i jak. Godzina 17 jest na ślub jest idealna, nie za wcześnie i nie za późno :) A do urzędu? Jestem zupełnie zielona w tych sprawach. Pewnie będę szperać w sieci i podpytywać zamężne koleżanki, ale będę wdzięczna za podpowiedzi od Was :) zawsze to raźniej jak się ma wsparcie z każdej strony :) Aaa no i mam wstępną listę gości :P sporo ich nawet, ponad 120... Jak to jest u Was? Dużo ludków zapraszacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×