Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sciema namaxa

czy test owulacyjny pokaze mi wczesna ciaze?

Polecane posty

Gość anka088
nie sądzę, żeby to była ciąża 22dc to za wcześnie. Ja mam dziś 21dc tez zrobiłam test ow i ciążowy. ow pozytywny a ciążowy neg. Już 3 lata starań :( W tym cyklu mierzę temperaturę. od 19dc mam najwyższą temperaturę. (Mierzona przed wstaniem z łóżka) Spróbuj za parę dni. Jeśli testujesz testem owulacyjnym to krechy powinny być grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dianaaaa12
Dziewczyny, jestem 5 dni przed okresem. Dziś w desperacji zrobiłam test owulacyjny, bo wiem, że czasem może on sugerować ciążę. Pracuję na oddziale onkologicznym i zalezy mi, żeby nie narażać się niepotrzebnie na szkodliwe substancje. Od kilku dni bardzo dziwnie się czuję i pomyślałam, że mogę być w ciąży. Apteka była bliżej, a na zrobienie bad. z krwi za późna pora. Czy jeżeli test ciążowy (popołudniu) wyszedł negatywny, a owulacyjny pokazał dwie kreski (jedna trochę bledsza) to czy może to oznaczać ciążę? Czy któraś tak miała? Czy możliwa jest druga bledsza kreska na owulacyjnym przed okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniuszka123
Witam wszystkie forumowiczki :) Chciałam się Wam pochwalić moją 6-tygodniową fasolką :) Mając chwilę wolnego czasu postanowiłam wypowiedzieć się tu na forum, może pomogę którejś z Was rozwiać wątpliwości. Sama szukałam kiedyś takich informacji w jednym miejscu i co ważne od początku starań do zajścia w ciążę. Niestety nie trafiłam na taki post. Mam cykle nieregularne 22-27( dzięki w miarę regularnym pomiarom temperatury wiem kiedy przyjdzie @ -temp zawsze spada w ten dzień o ok 0,3stopnia - polecam pomiary wszystkim mającym nieregularne cykle), nie leczę się w żaden sposób (chociaż ostatnie 4 cykle miałam po 24-25 dni). Staraliśmy się o bobaska jakieś dwa cykle i zawsze spóźniliśmy się. Postanowiłam więc spróbować testów owulacyjnych. Kupiłam testy paskowe z allegro niecałe 20 zł z przesyłką za 30 testów owulacyjnych (czułość 25mlU/ml) i 5 ciążowych (czułość 10mlU/ml). Zgodnie z instrukcją dla cyklu 24 dni testowanie zaczęłam w 7 dniu cyklu. Z moich obserwacji temperatur wynika, że skok występuje dzień lub dwa po owulacji więc to już za późno. Chcielibyśmy pierwszego chłopca dlatego staraliśmy się wycelować w dzień owulacji (oczywiście co będzie to będzie ważne żeby zdrowe :) ). W 13dc i dniu piku LH pomiar robiłam 3 razy. Na początek mała legenda: Temperatura (pomiar w ustach ok. godz 5.45, późniejsze pomiary i czynniki zakłócające opisano) –T Ból piersi – U Senność –S Mdłości –M Przytulanko – P (godzina) Dzień cyklu – DC Test owulacyjny –TO (skala 0-4 i godz wykonania testu) Test ciążowy – TC (skala 0-4 i godz wykonania testu) wykonano w dniu cyklu: 23,25,27 i 29 0- kreska testowa niewidoczna 1- kreska testowa ledwo widoczna 2- kreska testowa słabsza od kontrolnej 3- obie kreski widoczne 4- kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej A oto wyniki: DC T U S M P TO TC 7 36,2 0 8 36,2 0 9 36,3 2 10 36,3 2 11 36,4(o 7.00) 3-13.00;3-21.20;2-23.40 12 36,2 P(1.00) 2-12.50;1-21.20 13 36,5(skok) P(1.50 i 23.00) 2-12.50;1-21.30 14 36,5 3-14.40 15 36,5 2-18.00 16 36,5 3-14.30 17 36,8(o 8.30 –ból zęba) 1-17.20 18 36,9(o 6.20 –ból zęba) 1-23.00 19 36,7( ból zęba) 1-21.00 20 36,6 U 0-16.00 21 36,4(4 godz. snu)U 1-19.30 22 36,6 U 0-16.50 23 36,7 U 1-22.30 1-7.30 24 36,7 U 1-16.30 25 36,8 U 1-14.40 2-8.45 26 36,7 U S 0-13.30 27 36,5 U S 2-6.00 28 36,7 U S 29 36,9 U S 3-6.00 30 36,7 U S 31 36,7 U S 32 36,8 U S 33 36,7(o 5.30) U S 2-18.20 34 36,6(o 5.30) U S 35 36,5(o 5.30) U S 36 36,5(o 5.30) U S M 37 36,7 U S M 38 36,8 U S M 39 36,6 U S M 40 36,7 U S M 4-12.00 Pierwszym z objawów ciąży okazał się ból piersi. Co prawda ten objaw występował u mnie wcześniej przed zbliżającą się @, ale dotyczył raczej sutków przy dotyku a nie całych piersi i tym razem był bardziej intensywny (bolały mnie piersi schodząc po schodach w szybszym tempie itp.) Około 26 dc pojawiło się zmęczenie i straaaaaszna senność. No i mdłości w 36 dc na szczęście niezbyt dokuczliwe i o dziwo najczęściej występujące wieczorem. Przyznaję, że testy owu pomogły mi wykryć pik LH i moment owulacji. Jednak nie sugerowałabym się tym, że wykrywają też ciążę bo u mnie np. test ciążowy w 23 dniu cyklu pokazał już drugą kreskę co prawda słabiuteńką, ale zawsze a test owu w 26 dniu był negatywny (przez co poczułam się troszkę skołowana). Podejrzewam, iż jest to spowodowane też czułością testów (ciążowy był bardziej czuły). Co nie zmienia faktu, że aby potwierdzić ciążę należy wykonać test ciążowy. W 28 dniu zrobiłam test z krwi w laboratorium (30 zł) wynik beta-HCG: 467 mlU/ml czyli czwarty tydzień ciąży:) Jak widać niektórym kobietkom testy wyraźnie pokazują pik LH innym wcale jeszcze inne przez cały cykl maja wysoki poziom LH. Myślę, że trzeba po prostu trafić z czułością testów. Dla mnie te które wybrałam okazały się trafione. Życzę powodzenia wszystkim starającym się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniuszka123
Troszke się tabelka poprzesuwała i jest niezbyt czytelna, ale mam nadzieję że wnikliwym analizatorkom pomoże. testy ciążowe TC sa oczywiście te wykonywane w godzinach porannych :) reszta to testy owu TO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniuszka123
i przepraszam za pomyłkę dzień piku LH był u mnie w 11 dc ( wtedy też były 3 pomiary testami owu) a nie w 13dc jak napisałam na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mam 21dc (cykle 27dni) i zrobiłam test owu. Wyszły mi dwie identyczne kreski. Tak bardzo chciałabym się już cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny ja z ciekawosci robilam test owulacyjny codziennie na tydzien przed spodziewana@ i codziennie wychodzil pozytywny, kreska testowa ciemniejsza i mocniejsza niz kontrolna . Nie wiem czemu tak mnie wzielonigdy nie robilam tych testow przed@ tylko i wylacznie przed owulacja no i jestem zdezorientowana troche. Dzis jestem dzien przed @ ale objawow w sumie zadnych nadzwyczajnych nie mam, tak jak przed okresem troche piersi i brzuch ale minimalnie. Czy moge byc w ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Pisze z pytaniem. mam cykle 28 dniowe w 14 dc test owulacyjny pokazal dwie porównywalne kreski przed 14 dc jak i po zaczelismy się starac w 20 dc test owulacyjny pokazal jedynie kreske kontrolna. nie było nawet sladu kreski testowej natomiast dziś 25 dc test owulacyjny znow wyszedł pozytywny. czy ponowny wzrost hormonu może sugerować ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia91
Czesc, rowniez sie staram o dzidziulka. I podziele sie z wami tym, co juz wiem. Testy owulacyjne z allegro sa OK. Pomagaja ustalic owulacje i sa bardzo tanie w porownaniu do tych z apteki. Moj cykl ma srednio 31dni. Owulacja wystapila w 18 dc. Pozniej test owulacyjny pokazal juz jedna kreske. Za to w 25 dc znow dwie ekstra kreski. I UWAGA Poziom progesteronu we krwi pokazuje owulacje!!! Tzn tydzien po owulacji znow test jest pozytywny wlasnie z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy test pokazuje inny hormon może te trzy dni przed było zagniezdzeniem i test obu pokazał dodatni wynik a tak swoją drogą testy owu na ogół to dwie kreski nawet jak owu nie ma może wyjść ale liczy się wtedy odcień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelka86
Zrobilam test ciazowy przed okresem i wyszly 2 kreski, nastepnego dnia nie mialam juz testow wiec zrobilam test owulacyjny wyszly 2 bardzo mocne kreski czyli te testy nie rozrozniaja hormonow bo pokazuja i ciaze j owulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam taki problem spóźnia mi się okres dzisiaj 6 dzień staram się o dziecko i przez przypadek kupiłam testy owulacyjne zamiast ciążowego czy to możliwe ze wykryły ciąże ? Trzy testy owulacyjne wyszły mi pozytywnie a to jest nie możliwe owulacje miałam w pierwszym tygodniu miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno powiedzieć. Jednej wychodzą innej nie. Mi okres spóźniał się 2 dni, test owu wyszedł pozytywny, już zastanawiałam się, czy chłopczyk, czy nie, ile przytyje, do jakiego lekarza pójdę itp, a na następny dzień dostałam okres. Byłam w mega szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość222
Kochane, mam dziś 6dc. Okres mialam niby jak zwykle z tym, że tylko dwa dni obfite a dziś (czyli 6dzień) mam tylko ciemno brazowe plamienia. I zrobiłam dziś test owulacyjny- pozytywny. Czy to możliwe.? Zaraz po tym polecialam do apteki po ciążowy i negatywny. Nie wiem co myśleć, ktoś tak miał? Czy to możliwe, że ciąża? Dodam, że w poprzednim cyklu przez cały czas bolało mnie podbrzusze i piersi. A teraz ciągle kłucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okres, test ciążowy negatywny a ty wciąż myślisz, że jesteś w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra1208
czesc wiem ze to stary wpis ale musze sie was o to zapytac mam podobny Problem Okres dostalam 01.09.2018 skonczyl mi sie 05.09.2018 krwawienie bylo jasno rozowe i slabe .po skonczeniu okresu dokladnie 07.09.2018 zrobilam test owolucyjny i wyszedl pozytywny gdzie ta jedna kreska jest bardzo slaba i slabo widzialna ale jest . Czy jest to mozliwe ze mam juz dni plodne czy byc moze to ciaza ??? POmocy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbyś miała dni płodne to kreska miałaby intensywny kolor ( wtedy do 48h powinna wystąpić owulacja). Jasna kreska to test negatywny. Ja miałam taką jasną kreskę tydzień przed owulacją jeszcze. Dodatkowo miałam monitoring cyklu (usg) więc wiem dokładnie kiedy była owulacja. Dzień przed była gruba kreska. Natomiast po owulacji jakiś tydzień też zrobiłam test owulacyjny, ponieważ miałam dalej śluz jakby płodny i trochę nie wiedziłam co o tym myśleć i test negatywny. Jak się okazało potem byłam w ciąży . Więc u mnie ten test nie pokazał ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Moje cykle są ok 33 dniowe. W ubiegłym miesiącu testy LH były pozytywne w okolicach spodziewanej owulacji - robilam je do momentu, kiedy kreska testowa całkowicie zniknęła, czyli przez około 7 dni . W tym miesiącu przed przewidwaną owulacją podobnie: 19dc pokazała się najintensywniajsza kreska testowa, w kolejnych dniach dniach kreska była słaba (wynik negatywny). Postanowiłam kontynuować codziennie testy LH i uwaga... po 19dc kreska testowa bladła, aż 23dc znów wynik LH był pozytywny (obie kreski takie same). Od 23dc testy LH robione w okolicach 15-16 wychodziły pozytywne. Dziś jest dzień spodziewanej @ i test LH pozytywny: kreska testowa ciemna. 31dc test ciążowy negatywny, ale biorąc pod uwagę,że mam cykle 33-34 dniowe mogłam go zrobić zbyt wcześnie.

Dam znać, czy w moim wypadku testy LH "coś" pokazały, czy tylko wprowadziły zamęt. Planuję też wykonać serię badań hormonalnych aby sprawdzić czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Rutka

Gość Karolina czy coś ci już wyszło ? Robiłaś ponownie test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekując

Karolina i jak? Udało się? Są 2 kreski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Mi raz pokazał raz nie 😂 zależy na jaki dzień trafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pozytywnie
6 minut temu, Gość Iza napisał:

Mi raz pokazał raz nie 😂 zależy na jaki dzień trafisz

Czyli test owu pokaże też ciąże ???

jak wcześnie ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rita

Ja robiłam testy owulacyjny w dni przed terminem okresu- negatywny. Za kilka dni zrobiłam test ciążowy- pozytywny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pppl
Dnia 10.08.2008 o 18:45, Gość CaROTKA ... napisał:

No tak jak ciążowe .. bo nie miałam ulotki ... 😞

Przecież można pobrac ulotki na stronach aptek 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorri

jakie wy testery macie 😜 ja mam komputer cyklu myway i nie mam takich dylematów 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minia

Witam dziewczyny, staram się z mężem o drugie dziecko. Przez 2 miesiące robiłam testy owulacyjne codziennie, żaden nie wyszedł pozytywny. Teraz jest 3 miesiąc i wkoncu pokazał się pozytywny. W 14dc, w 15 był jeszcze pozytywny, w 16 już negatywny, a od 17 do 21 (dzisiaj) pozytywny. Cykle 29 dniowe. Nie nastawiam się jeszcze na ciążę, ale tak się zastanawiam co może mi się dziać? Do lekarza pójdę od następnego cyklu na monitoring. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Verra

test ciążowy to test ciążowy, ja używam testera owulacyjnego wielokrotnego użytku takiego ze śliny i szybko wiem co i jak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie owulacja wystąpiła między 16-17 dc. Miałam monitoring owulacji w 20 dc byłam u ginekologa potwierdziła że owulacja wystąpiła w weekend pojawiło się piękne ciałko żółte, robiłam testy owulacyjne przed i nic nie wykazywały robiłam badanie z krwi lh w 7 dniu cyklu było na poziomie 4,2mg więc prawidłowo dzień przed owu zrobiłam test owulacyjny i pojawiła się jakby druga kreska lecz nie była ona ciemniejsza niż kontrolna, jakby były takie same, dziś 23dc. Stwierdziłam że zrobię test owu bo mi zostały i z ciekawości zobaczę co wyjdzie, ku mojemu zdziwieniu kreska kontrolna dużo słabsza niż testowa wyraźnie widać mocą kreskę, nie wiem jak mam to interpretować, zrobiłam test ciążowy ale wyszedł negatywny, nie mam żadnych dolegliwości... Czekam bliżej miesiączki i ponowie test ciążowy może już coś wykryje 🙂 dam znać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×