Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

Evika, ja Cię rozumiem ale pomysl tak,jesli w wyniku infekcji cos by się stało z dzidziusiem to do konca zycia nie wybaczyłabys sobie ze nie posuchałas lekarzy.. Nawet augumentin jest bezpieczny w ciąży a jest duzo mocniejszy ,bo duomox to amoksycylina a augm to amoksy + kwas klawulanowy,a dawka 1000 2x1 to normalna dawka. Jesli mimo wszystko chcesz poczekac do jutra to lec do domu,zrób sobie syrop z cebuli, wypij łychę co 6 godzin,natrzyj klatkę zmiażdżonym czosnkiem na noc (moja mama tak nam robiła-nakładała na gazę zmieżdżony czosnek z olejkiem rozgrzewającym,zawijała to na klatce i rano było już ok:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po-la dziękuję za rady. Jesteś kochana. Posłucham Ciebie napewno. Masz rację nie wybaczyłabym sobie, gdyby coś się stało z moją kruszynką. Poczekam do wieczora a jeśli wieczorem będę dobrze się czuła to jutrzejszy ranek zadecyduje co dalej. Nie chcę zaszkodzić dzidziusiowi. Polecę zaraz do domku, położę się i będę się wygrzewała w łóżeczku. Kisa - mam nadzieję że Tobie choróbsko wraz z katarkiem przejdzie szybciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisa- na katar to jedynie 7 dni pomaga,no i miękkie chusteczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza kochana Po-la. Co my byśmy bez Ciebie zrobiły nasz dobry duszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA 👄 ale kurcze to takie upierdliwe, no cóz trzeba sie pomęczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, nie wiem czy wiecie ale czosnek zawiera naturalne substancje podobne do antybiotyku:) Lecę odkurzać,bo syfek u nas w domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem wiemy , źrem go 5 dni , a feee ale jak trzeba to trzeba :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękujemy Po-la. A u mnie jutro ksiądz przychodzi po kolędzie. Więc może mieszkanko wyświęci i mnie przy okazji i jakoś cudownie ozdrowieje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Zacznę od Eviki - bierz antybiotyk i nic się nie bój...ja brałam ten Duomox w pierwszej ciąży jak w czerwcu złapałam anginę!! Jest to bezpieczny antybiotyk dla ciężarnych...im wcześniej weźmiesz tym szybciej zadziała. Na katar polecam też olejek OilBas i maść majerankową - sama właśnie jestem na etapie stosowania tych medykamentów bo już drugi tydzień siedzę w domu z chorym dzieciaczkiem - mój młody zaczął od zwykłego przeziębienia a skończył na zapaleniu oskrzeli i antybiotyku. Ja podłapałam od niego przeziębienie i na całe szczęście tylko na tym się skończyło...ale katar pozostał do dziś! Zaraz poczytam co dalej u Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼HEJ BABOLKI KOCHANE🌼 Kochane ja się tez bardzo, bardzo cieszę że juz jest piątek :) choc w wiekszosci pracuje w domu i dziecie w zwiasku z chorobą ma o jeden tydzień dlusze ferie to i tak czekalam jakos na ten piątek jak glupia :) sama nie wiem czemu :) POLA- co do staranek to były i nawet sa nadal bo my jacys nie wyzyci jesteśmy hiiihi;) Ale tak jak mowilam pelny luzik w tym miesiacu staram sie nawet nie myslec o dzidzi choc wiadomo ze to latwe nie jest:o Co do obiawow to jak narazie ich brak wiec pewnie i w tym miesiącu dupa będzie z tego ale...iskierka nadzieji gdzies tam plonie :D bo w sumie przy pierwszej ciazy obiawy miałam dopiero około 10 tygodnia :o a tak to jedynym obiawem bylo to ze punkt 18 zasypialam jak betka i nic nie było w stanie mie obudzic przez najblizsze 30 minut :) wiec zobaczymy mam nadzieję choc nadzieja matka głupich ze nam się uda wkońcu :) hiiihihi bo jak trzeba to my nawet te glupie mozemy byc no nie ?! hihihihi:D👄 EVIKA- ja ci powiem tak jak POLA pamietaj ze dzidzia jest najwarzniejsza !!!!!!!!!!!!!! I skoro tyle ludzi fachowych (lekarzy) mowi ci że jest to bezpieczny antybiotyk to ja osobiscie chyba bym sie nie zastanawiała :) tak mnie tym zaaprobowałas że dzwoniłam do ciotecznej siostry która nabawiła się w 6 miesiacu zapalenia pluc i tez brala ten antybiotyk co ty i ma zdrowiutenka córę zekła bym nawet że kawał baby z niej sie zrobił( cory) bedzie dobrze kochana 👄 KISA- bidulko zakatarzona wiem że na katar swietnie działa sunipred ale nie wiem czy w ciazy go mozna brac ja go dostałam w tabletkach i 3 dni jak reka odjol wszystko zlazlo a teraz ma go moj syn w syropie i to na zatoki dostał i już z mocno ropnego a jasny katarek wiec działa jak znajdę ulotke to doczytam i ci powiem zawsze mozesz się spytac lekarza :)👄 IZA-Kochana jesli chodzi o pokoik dzieciecy to chetnie ci cos podpiwiem jesli bedziesz chciała :) Ja mam swoj juz caly zplanowany , i przyznam sie szczerze ze nie patrzyłam na rzezcy bardzo drogie a wrecz przeciwnie starałam się znalesc cos dobrego gatunkowo a wmiare taniego bo wiekszosc roznych dodatków zrobie sama :) tak jak np. kosz pół okragły z wikliny wysokosci 45 cm :0 ja go maluję na biało w środek zamierzam wyłozyć materialem ( uszyje cos na wzór worka) zamierzam doczepić kołeczka drewniane i będe miała piekny pojemniczek na np, maskotki :) przyznam sie że gdzies kiedys widziałam taki koszyk i kosztował tyle że...szkoda gadac a tak mam fajna rzecz za 50 zl :) 👄 Co do pokoików to tak jak pisałam IZIE jak ktos chce to cos podpowiem a jak bedziecie chciały to mogę wam naszkicowac jak będzie wygladał pokoiczek i jakie mebelki w tedy kupię :)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLAUDIA P- witaj :) juz myslalam że nie chcesz bo nie pisałas :) Juz ci liczę :) ostatnia miałas 23 listopada dobrze pamietam ???? proszę bardzo Kalkulator obliczy prawdopodobną datę poczęcia, porodu oraz początku 12. i 22. tygodnia ciąży. Otrzymany wynik jest jedynie orientacyjny. Podaj datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki i długość cyklu, a dowiesz się kiedy urodzi się twoje dziecko Prawdopodobna data poczęcia:7-12-2008 Szacunkowa data urodzenia:31-8-2009 12. tydzień rozpocznie się:1-3-2009 22. tydzień rozpocznie się:10-5-2009 Obecny tydzień:6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny...ja chce już do domku ...ogarnęło mnie lenistwo ze aż strach :) Maam podrzucaj nam jakieś Twoje pomysły jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLAUDIA- Ale powiem ci że jak wpisałam datę urodzenia twojego maleństw w kalendarz ciązy to wyszedl mi 8 tydzień i wkleje ci od 6 tygodnia data po dacie tak jak pokazuje TYDZIEŃ 6 » Wtorek 30 grudnia Umów się na wizytę do ginekologa. Przygotuj się, że będzie ona rzeczowa, ale mało spektakularna - lekarz przy badaniu ginekologicznym na razie nie może wyczuć ciąży, ale pewne charakterystyczne zmiany powodują, że może ciążę podejrzewać. Dostaniesz głównie skierowanie na badania krwi (morfologia, grupa i czynnik Rh, odczyn WR, obecność przeciwciał przeciwko toksoplazmozie, cytomegalii i ew. różyczce) i moczu (badanie ogólne). Konieczna jest cytologia i badanie bakteriologiczne. Być może lekarz założy ci już kartę ciąży, zmierzy ciśnienie i zważy. Środa 31 grudnia Jeśli męczą cię nudności, być może w początkach ciąży schudniesz. To nic niezwykłego, dzieje się tak u wielu kobiet. Jeśli jednak dopisuje ci apetyt, nie jedz za dwoje. Ani dziecku ani Tobie to niepotrzebne. Czwartek 1 stycznia Twoje piersi mogą się teraz powiększyć i stać się tkliwe, bolesne, wrażliwe. Często pierwszą zmianą w garderobie ciężarnej kobiety jest nowy - większy i delikatniejszy w dotyku biustonosz. Piątek 2 stycznia Ciągle chce ci się spać? Większość kobiet w pierwszym trymestrze ciąży czuje się całkiem pozbawionych energii. Wypoczywaj, ile możesz, rób drzemki w ciągu dnia, wcześnie kładź się spać. Za kilka tygodni poczujesz przypływ energii. Sobota 3 stycznia Pod koniec szóstego tygodnia dziecko ma około 4 mm długości, jest wielkości połowy paznokcia małego palca. Zarodek (a potem płód) jest zwinięty w kłębek, podawana długość to odległość od czubka głowy do pupy. Niedziela 4 stycznia Jeśli nie znasz jeszcze planowanego terminu porodu, możesz skorzystać z naszego kalkulatora. Data wydaje ci się tak straszliwie odległa? Uwierz, że potrzebujesz tego czasu, by psychicznie przygotować się do macierzyństwa. Poniedzialek 5 stycznia Większość par czeka z przekazaniem rodzinie i przyjaciołom wiadomości o ciąży do końca jej pierwszego trymestru. Wtedy mija większość zagrożeń, poprawia się samopoczucie przyszłej mamy. Dajcie sobie trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją, zanim stanie się ona przedmiotem zainteresowania bliższych i dalszych znajomych. TYDZIEŃ 7 » Wtorek 6 stycznia Lekarz zlecił ci zapewne sporo badań. Jeśli męczą cię poranne mdłości poproś męża, by zawiózł cię na pobranie krwi - musisz być na czczo, może ci się zrobić słabo. Weź ze sobą butelkę wody i kanapkę, by posilić się po pobraniu. Środa 7 stycznia Zauważyłaś, że ciągle biegasz do łazienki? Częste oddawanie moczu to jeden z objawów wczesnej ciąży. Nie próbuj jednak ograniczać ilości wypijanych płynów, 1,5-2 litry wody dziennie to minimum. Czwartek 8 stycznia Wydzielina pochwowa stała się gęsta, mógł zmienić się jej zapach. To normalne w ciąży. Jeśli suchość pochwy utrudnia współżycie seksualne, sięgnijcie po nawilżający żel intymny. Piątek 9 stycznia Jeszcze za wcześnie na specjalne stroje ciążowe, ale być może robi ci się ciasno w zwykłych spodniach i spódnicach. Na razie noś ubrania z gumką w pasie, miękkie dzianiny, sportowe stroje. Zbyt ciasne spodnie sprzyjają infekcjom intymnym. Sobota 10 stycznia Jeśli dotąd uprawiałaś jakąś formę sportu nie rezygnuj z niej z powodu ciąży. Ruch jest potrzebny Tobie i dziecku. Świetnie zrobią ci: joga, pilates, pływanie, spacery. Przeciwwskazane są sporty siłowe, jazda konna, sporty wyczynowe, skoki, sporty walki. Niedziela 11 stycznia Twoje dziecko ma teraz wielkość pastylki, ale już teraz można zobaczyć zarys jego twarzy - zaczątki nosa, oczu i ust . Poniedzialek 12 stycznia Czy wiesz, że na początku ciąży zapotrzebowanie organizmu na witaminy i składniki mineralne wzrasta aż o 185 proc.? Pięć razy dziennie jedz warzywa i owoce, sięgaj po ryby, produkty pełnoziarniste. Bierz witaminy dla kobiet w ciąży. TYDZIEŃ 8 » Wtorek 13 stycznia Twoja macica zaczyna się powiększać. Czy wyobrażasz sobie, że od rozmiaru gruszki przejdzie w czasie ciąży do obwodu dorodnego arbuza? Środa 14 stycznia Już teraz mogą cię męczyć zaparcia. Pij sporo wody, jedz pokarmy bogate w błonnik i bakterie kwasu mlekowego. Nie stosuj środków przeczyszczających! Czwartek 15 stycznia Ponieważ błędnik kształtuje się tak wcześnie, dziecko niemal od początku reaguje na ruch: niepokoją je gwałtowne zmiany pozycji, uspokaja - miarowy rytm (gdy maszerujesz, tańczysz, pływasz). Piątek 16 stycznia Jeśli nic złego się nie dzieje, wasze życie seksualne w ogóle nie musi ulec zmianie. Wiele kobiet jednak w początkach ciąży nie ma jednak ochoty na fizyczną miłość. To normalne; minie, gdy skończą się nudności i obrzęk piersi. Sobota 17 stycznia W pierwszych tygodniach ciąży raczej nie planuj farbowania włosów. Intensywne zapachy chemicznych odczynników mogą ci zaszkodzić. Niedziela 18 stycznia Jeśli pracujesz i jesteś zmęczona, staraj się jak najwięcej odpoczywać w domu. Rozmawiaj z partnerem, mów o swoim samopoczuciu, obawach, nadziejach. Trudno mu wyobrazić sobie wulkan twoich emocji. Powiedz mu, co czujesz będąc w ciąży Poniedzialek 19 stycznia Czy jesteś już umówiona na wizytę kontrolną i pierwsze USG ciążowe? więcej możesz znalesc na tej stronce www.edziecko.pl tylko nie wiem czy się tak link odpali chyba trzeba poprostu to wpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IZA nie ma sprawy macie złatwione :) Ja jak planowałam swoj to szukałam troszkę po stronkach sklepów i czesto wpadałam na jakis fajny przedmiocik i okazywało sie ze mozna zrobic to samemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcę na początku żeby dzidziuś spał z nami w sypialni - pamiętam jak córcia była mała tak bardzo bałam się żeby jej się nic nie stało - obsesja wstawłam w nocy i słuchałam czy oddycha...nie wyobrażam sobie maleństwa samego w pokoju ...ale później musimy zrobić pewnie pokój na górze naszej córci a jej pokój przerobić dla maleństwa -chociaz ona chcę łóżko piętrowe a że jest starsza to będzie spać na górze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maam dziekuje:) to jest troche glupie bo lekarze licza od ostatniej @ czyli to by byl 8 tydzien a powinni liczyc od zplodnienia czyli jestem w 6 tyg tak??? bo ja juz nic nie rozumiem nie wiem co mam czytac czy 6 czy 8 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj się wybieramy z córcią na babskie zakupy - w środe dzień babci w przedszkolu i chcę jej kupić coś ładnego...hmm ależ duża już ona jest :) wczoraj stwierdziłą ze nie jest już dzieckiem tylko młodzieżą :) Myslę że uda nam się zaglądnać do dziecięcego sklepu- postanowiłam że sama wcześniej kupię maleństwu potrzebne rzeczy- nie zapomnę jak teściowa kupiła małej wyprawkę z moim mężem brrrr taką z włóczki brrr nigdy bym dziecku nie ubrała czegoś takiego ....gryzie, drapię ....a jest tyle ślicznych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ OPISIK MOJEGO POKOICZKU❤️ na rzie opiszę i wkleje linki z mebelkami a jak bede miała chwilke to naszkicuje i wam wkleję :) OKI? A więc :) ja mam sypialnie 18m (kształt bardziej prostokata) do mniejwiecej połowy pokoju ma po obu straonach ( miedzy oknem) skosy saerokosci 1m sypialnię mam podzieloną mniej wiecej na polowę tak jak sie kończa skosy mamy scianke działaową a w dalszej czesci taki mni salonik tylko dla nas komody tv i skózany naroznik puf taka samotnia tylko dla nas jak nie chce nam sie siedziec w salonie:) w czesci ktora jest odzielona scianka stoj toaletka i łóżko ale własnie tam chciała bym zrobić kacik dla dzidzi :) Wiadomo jak juz sakocze hiiihi:D bo i tak łozko chcielismy zmienic a narożnik jest z funkcją spania wiec ...wiadomo ze jak dzidzia mała to i czesto trzeba wstawac a jak bedzie miała okolo 2 lat tojuz zrobię wtedy pokojk w gabinecie :)ale do żeczy pokoiczek ma być w białych mebelkach ale zalezy jesli bedzie dzidzia to dodatki będą lila a jesli chłopiec to habrowe :) meble kupuje w ikei juz wklejam jakie :) ŁÓŻECZKO-http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70116002 SZAFA-http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90111391 REGALIK-http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90111391 REGALIKA-http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30077248 KOMODĘ-chyba zdecyduję się na taką http://www.baby.vox.pl/meble/pw/206/hiacynt_bialy/1517/komoda/ i do tego planuje własnie ten kosz ,zdjecia w ramkach albo lila, albo habrowych powieszonych na białych wstąszkach, dywanik tez w odpowiedznim koloze jesli bym miała mieć synka to pewnie gdzies bedzie akcent marynarski jakas latarnia morska , stataek , a jesli dziewczynak to sukieneczka baletnicy powieszona na wieszaczku obszytym lilowym materiałem z perelkami np takie drobiazgi latwo zrobic samemu ja juz np. robiłam takie wieszaczki dla mojej malutkiej chrzesnicy :) mam też białe krzesło bujane wiec wystarczy je tylko umyc i wyciagnac z piwnicy :) lubię też wiklinę i napewno rózny koszy bedzie multum i to chyba tyle cieszko tak opisac moze wam naszkicuje jak będe miała chwilke ale nie obiecuje ze dzisiaj :) WKLWJAM WAM STRONKĘ Z MOJEGO ULUBIONEGO SKLEPU SKĄT MOZNA PODPATRZEĆ FAJNE POMYSŁY JAK TEN MOJ NP. Z KOSZYKIEM:) ja sobie tutaj ich podglądałam :) bo jesli chodzi o ceny to mają przywracajace o zawrót głowy czasem :)👄 http://www.niebieskiemigdaly.com/ Mam nadzieję że coś zrozumiałyscie z mojego masła maslanego hihii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) posprzątłam w miarę, zjedliśmy z małym obiad i teraz spac bym poszła:) mAAm- z tymi objawami to żartwałam;) ja jakos tez spasowałam, nie wsłuchuję się w siebie i nie robię sobie zbytnich nadziei by sie nie rozczarowac ,jak będzie to bedzie super a jak nie to będziemy dalej działać:) ale byłoby fajnie gdybysmy obie zaciążyły m AAm......mmm marzenia. Najgorsze jest to,że tam w środku już wiadomo jak jest a my dopiero za prawie 2 tyg się dowiemy...:) Trzeba się czyms zająć by nie myśleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maam śliczne te mebelki...hmm podoba mi się łózeczko z ikei i komoda świetna :) a strony z tego sklepu słodkie i takie śliczne :) już zaczynam odkładać pieniądze dla maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLAUDIA P- dokładnie tak :) ty kochana patrz na 8 tydzień bo na tej stronce jest tak że jak klikniesz datę trminu to ci dzień po dniu pokazuje który to tydzień i ciebie pokazał 8 :) nie da sie okreslic dokładnie kiedy doszło do zaplodnienia więc dla tego jest zawsze +/- 2 tygodnie :) 👄 IZA- oj dzieciaki nam rosna mój też 9,5 lat i po woli juz tak się stawia i pyszczy że czasem mam go ochote wrrrrrrrrrr choc jest grzecznym dzieckiem jak patrze co inni wyprawiaja w jego klasie :)👄 POLA- no było by super jak bysmy zaskoczyły razem :) masz racje ze my tu sie stresujemy a tam u nas to juz wiadomo :o cholerka tyle juz wynaleźli a nie mogli by tak wynaleść czegos by 1 dzień po stosunku juz pokazywało czy się jest czy nie :o👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm mebelki bardzo ładne,ta komoda no super! miałam podobny kształt komody i super się sprawdziła, dużo miejsca dzidzi i wszystko w zasięgu ręki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola, Maam kochane już niedługo bedziemy walczyć z kilogramami pociązowymi - przeciez ten topik działa -zobaczycie wszystkim się uda :) Pędzę po mała i na zakupy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholerka nie odpala się :( Jak wejdziecie na ta stronkę niebieskich migdalów i w tą rózowa książeczke to pierwsze zdjęcie jest tego kosza :) IZA- milo mi że ci się podoba :)👄❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×