Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

Ja dziewczynki od 7.00 tłuke na kompie:) dziecie wyprawione :) ciekawa jestem co będzie opowiadał po pierwszym dniu w szkole:D Bo nowi nauczyciele :)w sumie poleciał zadowolony tylko chyba przed matmą miał troche cykora:O No ale zobaczymy jak to bedzie:) Kafcia i herbacia częstuje :) wiec pijcie :) ('''''')o \\_/>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry! wczoraj byłam w przedszkolu powiedzieć że mój synek pójdzie dopiero za tydzień, dzwonię potem do niego a on mi przez telefon: ja już nigdy nie pójdę do przedszkola! nigdy!. Ech.... znów ciężka przeprawa z nim będzie. Wogóle mu się w przedszkolu nie podoba... Ja już po śniadanku, mąż w pracy, zaraz się zabieram i jadę do sklepu dziecięcego głównie po higieniczne rzeczy dla maluszka oraz smoczek, butelki itp. Robię już zakupy sukcesywnie, lubię być przygotowana, nigdy nic nie wiadomo... A wczoraj byłam w ciucholandzie i kupiłam sobie dwie pary spodni i dwie bluzeczki więc do końca ciąży jestem już zaopatrzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze Wam napiszę o moim kolejnym zmartwieniu w tej ciąży (myszy jeszcze są, wyżarły całą trutkę, porozrywały mi różne worki, więc sprzątanie mam ciąg dalszy): moja mama która została na wsi w Centralnej Polsce miała atak i została w szpitalu, dzisiaj po wszystkich badaniach okazało się że to kamienica woreczka żółciowego. Ma wysoką temperature i chyba ją operacja czeka. Na razie próbują zbić ten stan zapalny (woreczek 10x10cm). Ech... a dopiero tato miał taką samą operację, tylko tato miał dwie, jedna po drugiej.... Ale dochodzi się do siebie b. ciężko po wycięciu woreczka. Wolelibyśmy żeby mamę cięli tu, u nas na Śląsku, żebyśmy się nią mogli zająć a tam to jak? Tzn. mama ma tam rodzinę ale jak to na wsi, wszyscy zajęci.... A tu ja nie pracuję, jestem na miejscu, mój brat też ma swój interes, więc nie ma określonych godzin pracy. No nic, może im się uda to tymi zastrzykami podziałać. Nie wiem co to się dzieje, ciągle coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czsc dziewczyny! Oj widze malutko naklikałyscie. Ja tez jestem winna opuściłąm jeden dzien przepraszam. małe zamieszanie w domu. Kinia poszła do zerówki. Koniec laby ;) Martusia wczoraj pierwszy raz przekulała sie z brzuszka na plecki, zreszta juz przewraca sie na boki bo próbuje z plecków na brzuch i niezle jej to idzie, ale nie ma szanas zeby zostawic sama na łózku np. Zeszlismy na podłoge i zadowolona na maksa. Dzisiaj z moim M.świetujemy 9ta rocznice ślubu. Kochany jest wział sobie urlopi bedziemy razem jupi jupi. Aaaa i sie pochwale ze pięknym bukietem powitałam dzien. Ach jak mi dzisiaj dobrze:D Kropka nic sie nie martw. czasem tak jest ze wszsytko wali sie naraz. Spróbuj stanac ponad tym, bo nie mozesz sie teraz stresowac. Zobaczysz ze bedzie dobrze. Życz emamie Twojej wszystkiego co najlepsze. Maam jak tam matma Twojego przystojniaka? Aaaa dobra ta Twoja herbatka :P Gdzie reszta dziewczynek? Całuski👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera zapomniałam o reklamie jeszcze raz skopiowałam Czsc dziewczyny! Oj widze malutko naklikałyscie. Ja tez jestem winna opuściłąm jeden dzien przepraszam. małe zamieszanie w domu. Kinia poszła do zerówki. Koniec laby Martusia wczoraj pierwszy raz przekulała sie z brzuszka na plecki, zreszta juz przewraca sie na boki bo próbuje z plecków na brzuch i niezle jej to idzie, ale nie ma szanas zeby zostawic sama na łózku np. Zeszlismy na podłoge i zadowolona na maksa. Dzisiaj z moim M.świetujemy 9ta rocznice ślubu. Kochany jest wział sobie urlop i bedziemy razem jupi jupi. Aaaa i sie pochwale ze pięknym bukietem powitałam dzien. Ach jak mi dzisiaj dobrze Kropka nic sie nie martw. czasem tak jest ze wszsytko wali sie naraz. Spróbuj stanac ponad tym, bo nie mozesz sie teraz stresowac. Zobaczysz ze bedzie dobrze. Życze mamie Twojej wszystkiego co najlepsze. Maam jak tam matma Twojego przystojniaka? Aaaa dobra ta Twoja herbatka Gdzie reszta dziewczynek? Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczynki jestem wziełam sie za robote po tem po młodego i na zakupki i własnie gołabki pichce :) KROPKA- kotek bedzie dobrze u mnie też jak się wali to kilka rzeczy na raz :o Dużo zdrówka dla mamy KISA- o dziwo po matmie ok :) młody bardzo zadowolony wszyscy nauczyciele mu się podobają ale niestety opił sie kubusia i jak wracał do domu to go wyhawtował :o ale już czuje się ok :) Super że Martusia turlu , turlu robi :) tylko patrzec jak sama siedziec bedzie i chodzic :) A jak Kinga zadowolona ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kisa gratulację...i wszystkiego najlepszego - dużżżżżżżżżżżo miłości a gest męża bardzo miły :) I jak zerówka się podoba - córcia chodzi do szkoły czy do przedszkola do zerówki ? Maam polecam się na korepetycję z matmy - zawsze ją lubiłam :) Kropka - dużo zdrówka dla mamy :) i oby zastrzyki pomogły...ja zakupy odwlekałam na ostatnią chwilę i nie zdążyłam prawie nic kupić - masz rację lepiej wcześniej wszystko kupić :) U nas dobrze...Paulinka zachwycona nową Panią, nową koleżanką - ma na imię Iza i bedą razem siedzieć...a tak się martwiłam i dalej się martwię :( Byłyśmy dzisiaj u fryzjera - obie wyglądamy pięknie :) I wszystko byłoby fajnie gdyby nie wizyta jutrzejsza gości..za którymi nie przepadam brrrrrrrrrr a mój mąż ani tyle :( Moich rodziców sąsiedzi zapowiedzieli się na jutro....On ma 61 lat jest Włochem i potrafi tylko powiedzieć parę słów po polsku, ona 30 i zero tematu do rozmowy i ich dzieciak - jakoś muszę przeżyć :( a nie mam nawet nastroju, żeby coś przygotować a muszę ich czymś przyjąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikiki
czesc :) Ja zaczełam juz testy ciążowe...narazie nic nei wychodzi...a zaczełam w sumie dni płodne Jestem troszke przeziebiona i słaba.....wiec zaraz mykam do ciepłej kąpieli i spać :* pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki ja tak szybciutko zeby sie zameldowac jest wszystko oki rement nadal trwa i potrwa jeszcze ze 2 miesiace koszmar poprostu non stop sprzatam juz nie mam siły zycze miłego wieczorku 👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dzięki dziewczyny bardzo za te ciepłe słowa! u mamy na razie bez zmian, leży pod kroplówą i ma zastrzyki ale jak do niej dzwonimy to chyba deprechę ma :-o mówi że nie boli ale gadać jej się nie chce :-( ja byłam dzisiaj u lekarza (tej nowej ginki) zrobiła mi USG 4D i wszystko w porządeczku. A strasznie długo mnie i dzidzię męczyła. No i potwierdziła że to chłopczyk. Najwazniejsze że wszystko w porządku. Dała mi zwolnienie ale nie leżące no i szyjkę mam też w porządku. A po drodze zaliczyliśmy z mężem kino, byliśmy na "Kac w Vegas" - zajeb..... film, polecam Wam bardzo! kisa - wszystkiego naj naj najlepszego i oby mąż się tak dalej sprawował!!!! Gratulacje z fikołków Martusi! Ależ święto, zrobiła Wam prezent na rocznicę! mAAm - mam nadzieję że z synkiem OK? Coś podobnego że wymiotował po Kubusiu! Chyba musiał go strasznie dużo wypić! Iza - cieszę się że Paulince się podoba szkoła, najwazniejsze pierwsze wrażenie. A wizyta - no cóż, trzeba "odbębnić" i zapomnieć ;-) Może szybko wyjdą?? kikikiki - pewnie miałaś na myśli testy owulacyjne. To działaj, działaj a my czekamy na efekty ;-) No i kuruj się! magdalena - kończ szybko remoncik bo Cię nie ma i nie ma ;-) Dobra, ja spadywuję spać, jestem już spokojniejsza zarówno o mamę jak i o maluszka więc może dzisiaj będę spać w nocy. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki dziewczynki ale juz mnie dobijała ta reklama :) Ja dzisiaj szybciorkiem bo za raz jade do klijetki :o a po tem mam tesciów wiec pewnie dużo dzisiaj nie poklikam ,ale moż ecos tam miedzy pichceniem kolacyjki mi się uda :) Więc młody juz dobrze po wczorajszych wymiotach nie było sladu puki co by nie zapeszyć :o On tego kubusia play wypił zaraz po wf i poprostu chyba mu zaszkodził , chodz znajoma mówiła że jej syn tez po kubuśu z limetka wymiotował :o wiec sama juz nie wiem ddzisiaj do szkoły zabrał wode niegazowaną :) Co do nauczycielki od matmy okazała się super :) Ale najfajniejsza jest ponoc pani od przyrody :) i strasznie mu sie podobała sala i wszystkie preparaty w słojach typu zaskrońce, wontroba żaba hihihi:D jedyne co go wkuza to religia bo maja z tą sama siostrą juz 4 rok i niestety tylko modlitwy sie dla niej licza więc czeka nas kolejne kucie na pamięć przynajmiej z 25 :( ,a o podręczniku do religi to juz nie wspomne kosztuje 38.80 :O więc nieźle sobie kościół liczy :o dla przykładu książka do angielskiego kosztowała 33 zł i jest piekna kolorowa na kredowym papierze a ta...a szkoda gadać :O no i z racji że to już 4 klasa to we wszystkich konkursach trzeba barać udział i nie ważne czy się wygra czy nie bo i tak liczą się w tedy punkty do gimnazjum :)a i właśnie skończyła mi się @ więc zaczynam staranka hihihi:) KROPKA- dużo , zdrówka dla mamusi 👄 i wielkie GRATULACJE z okazji 🌼S🌼Y🌼N🌼K🌼A🌼 cieszę się że jest wszystko ok :) A jak ogólnie ? jestes bardziej zadowolona z nowej ginki??? IZA- oj kotek ja na koreczki sie na 100% zgłoszę do ciebie :) Bo ja matmy NIENAWIDZĘ !!! Super ż eniunia zadowolona :) teraz to już z górki poleci :) MAGDALENKA- nie zazdroszczę remąciku :o ja nie lubię bardzo jak mam wszedzie pełno kuzu i sprzątania pyłu :o nie nawidze tego :o ale przerabiac , przemeblowywac KOCHAM hihi:) a jak tam staranka??? EVIKA- jak niunio dzisiaj ?? i jak córcia w szkole ?? w tym roku chyba komunia was czeka ?? KISA- WSZYSTKIEGO NAJ NAJ ❤️ przepraszam ze dzisiaj ale wczoraj mi zupełnie umkneło :)Ale SZCZERE JAK NAJBARDZIEJ👄❤️ napisz jak TUSIA ,dalej turlu, turlu robi i jak Kinga dzisiaj po szkole ?? KIKIKI- chyba testy owulacyjne hihihi:) Trzymam kciuki za staranka:) NUSKA- jak Dominika ??? I Jak dawidek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm - walczyłaś walczyłaś i wygrałaś z tą durną reklamą. Ja o niej ciągle zapominałam :-o A ja mam znów poranne mdłości i bezsenne noce. Ech... No i ta okropna zgaga. Fuuuuj! mAAm - ta ginka jest ok, już do niej chodziłam, jeszcze przed ciążą, więc ją znam i wiedziałam czego się spodziewać. Ciężko mi powiedzieć czy lepsza czy nie bo z tamtego też byłam zadowolona. Oboje sa b. konkretni, rzeczowi, bez owijania w bawełnę, bez zbednych komentarzy czy lizusostwa - a ja takich najbardziej lubię. Ale mojemu mężowi ona bardziej przypasowała :-) Powodzenia u klientki no i udanej imprezki kochana! No i zapomniałam Wam napisać że moje wszystkie wyniki są ok jak dla ciężarnej. Nie mam ani cukrzycy ani anemii! Uff, ulga. Długo mnie badała bo zaniepokoiłam ją tą szyjką i mówi że jak dla nie to jest to zupełnie prawidłowa ciąża. Że mam nie leżeć tylko się ruszać jak najwięcej tylko ciężarów nie dźwigać i nie przeciążać się i wogóle normalnie żyć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikiki
czesc :) Ojjj tak chodziło o testy owulacyjne hihihihihihihi Ja własnie przyszłam z pracy i biore sie za sprzatanko ;/ wiec moze wieczorkiem cos Wam posmęce :) ale czuje sie troszke lpiej choc z nosa jeszcze sie leje :( wrrr okres i katar to najgorsze co może byc :) pa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Kropka cudnie, że wyniki dobre :) Dbaj o siebie :) Kiki dziewczyny polecają testy owulacyjne i pewnie warto spróbować ... Maam ależ ty masz fajną tą pracę...ale trzeba mieć wyczucie i gust - ale się podlizuję :) Ale taka prawda :) Kochane ...ja mam dość...Norbert wczorajszą noc wojował...nie wiem czy brzuszek go boli...ale wydaję mi się że bardziej wymusza płaczem wszystko jak mu nie wygodnie...jak śpiący, głodny ...mam tylko nadzieję że jakoś sobie poradzimy - tylko głowa dzisiaj mi pęka - goście przyszli, poszli ufff było nawet fajnie i na szczęście krótko :) Jak ktoś mi powie, że mam dużo czasu bo siedzę w domu z dzieckiem to go ugryzę brrrrr jestem wykończona ....Rano szkoła, później porządki, jeszcze musiałam iść do przychodni - ale połączyłam to ze spacerem z dziećmi :) potem goście a jeszcze muszę zrobić dokumenty - nie wiem kiedy .... Ale jak Norbert się uśmiechnie to wiem, że dam radę :) Lecę po płaczę hmmm pewnie chcę do bujaczka - tatuś go nauczył :) Wieczorem sobie siedzą :) dobrze, że piwa nie piją razem :) Ale ponarzekałam ale Wam kochane mogę ponarzekać- jeszcze teściowa mnie dobija brrr jak mały tylko zapłcze to już go szarpię - bo zimno, bo głodny czasem mam ochotę jej coś powiedzieć brrrr - myśli ze ona jest idealną matka - brrrrrr nianię biorę na 100 % psychika moja by nie wytrzymała ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikiki
mAAm-i jak po wizycie teściów ?mam nadzieje że lepiej niz u mnie :) jeżeli moge coś o kubusiu to fakt ten gęsty jest ciężki moja Natala tez po nim wymiotowała...a po PLEY-u nie ale moze małemu coś siadło na żoladeczku...ważne żejuz wszysko ok :) KROPKA-zdróweczka dla mamy :)....a co do ginka to ważne abyś mu ufała Ja od 8 lat chodze do 1 i niewyobrażam sobie iść do innego....tak mna kierował że mam Natke i mam nadzieje ze przy 2 tez tak będzie :) no i dobrze powiedziała ta Twoja pani dktor...ciaza to nei choroba :) uszy do góry bedzie napewno ok :) MAGDALENKA.,.....Ja prze remont i to nie mały przechodziłam w maju...MASAKRA....a czeka nas jeszcze malowanie w przyszłym tygodniu salonu i kuchni..bleeeeeeeeee............. iza33...za pare lat powesz dobrze że na laski razem nei chodza :) super się czyta że tatus ma taki dobry kontakt z synem :) a masz racje jak ktos Ci tak powie to gryź ;) Ja ide do wanny i wołam meza do sypialni :) mielismy 2 dni odpoczynku ale staranka znów czas zacząc :) :) :) Dzis zostałam pochwalona w pracy za swoje osiagniecia i bardzo mnie to cieszy :) to motywuje :) Natalka juz spi sobie :) o 6 wstaje wiec przed dobranocka kolacjia i kapiel później tylko ząbki i myk do łóżka zasypia w ciagu 3 minut :) No to uciekam do wanny bo męzuś juz sie tu kreci hi hi hi dobranoc :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewojki:D Dawno mnie tu nie było ale wybaczcie bo i nauka a i staranka hihihi pełną gębą uskuteczniamy,ja juz ledwo łażę a jeszcze sie zastanawiam czy aby nie poprawic hmmm..jak myślicie?;) mAAm- no to kochana do dzieła,chociaz co ja c bedę mówic,wiesz sama co i jak a za 2 tygodnie opijamy nasze 4 krechy,no nie?:D A co do wymiotow po kubusiu to ciężkie to dla żołądka plus stresik bo pierwszy dzien w szkole i stąd to wszystko,najwazniejsze ze małemu przeszło. kropka-duzo zdrówka dla mamy. kiki- gratuluję sukcesów wpracy:)od razu czowiek podbudowany jak go ktos doceni:) Iza- corcia pewnie całe noce przesypiała wiec nie dziw sie ze z drugim jest na odwrot,tak podobno juz chyba jest;) 2 latek mojej siostry budzi sie ze 3 razy w nocy i woła hihi,ma takie okresy. kisa-ja tez dołączam się do spoznionych życzen,następnych 9 lat w błogim szczęściu👄 Mam termin egzaminu- 16.11.Blady strch mnie ogarnia bo nauka mi idzie bardzo bardzo kiepsko....;0 Bedzie mi potrzeba duzo szczescia.. Buziolki dla wszystkich👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie przeglądane: Strona główna » Baza Wiedzy » Płodny śluz szyjkowyPłodny śluz szyjkowy Poznaj swój cykl rozrodczy Jak rozpoznać dni płodne Płodny śluz szyjkowy Żywienie a płodność Zioła a płodność Refleksoterapia Siła medytacji Masaż brzucha Co to jest śluz szyjkowy? Śluz szyjkowy to wydzielina produkowana przez szyjkę macicy. Śluz ten jest wydzielany przez cały czas trwania cyklu miesięcznego ale jego ilość i jakość zmienia się w zależności od fazy cyklu. W okolicach owulacji śluzu jest najwięcej i ma on najrzadszą konsystencję. Śluz szyjkowy pełni kluczową rolę w zapłodnieniu, gdyż chroni spermę przed zabójczym dla niej kwaśnym środowiskiem pochwy, a także pomaga przetransportować ją do macicy. Jeżeli śluz jest zbyt gęsty lub jest go niewiele, plemniki nie mogą się w nim poruszać, a tym samym nie są w stanie dotrzeć do celu swojej podróży w organiźmie kobiety. Płodny śluz szyjkowy. Szyjka macicy produkuje cztery rodzaje śluzu szyjkowego. Wydzielina produkowana w dniach niepłodnych (na początku i pod koniec cyklu) to śluz typu G, który przypomina gęstą pastę i wytwarzany jest przez najniżej położoną część szyjki, tuż nad pochwą. Dla plemników stanowi on barierę nie do przebycia. Kiedy poziom estrogenu w organiźmie zaczyna wzrastać, szyjka zaczyna produkować śluz typu L, który jest bardziej płynny i towarzyszy mu uczucie kleistości, lub wilgoci w pochwie. Na kilka dni przed owulacją, jeszcze wyższe partie szyjki wytwarzają śliski i rozciągliwy śluz typu S. Ujście pochwy wydaje się wtedy szczególnie wilgotne i można zaobserwować przezroczyste nitki śluzu typu S, czasem przemieszane z białawymi kroplami śluzu L. Idealnie, śluz typu S powinien dać się rozciągnąć nawet na kilka centymetrów pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Jego konsystencja często jest porównywana do surowego białka kurzego. Tuż przed wystąpieniem owulacji śluz traci swą rozciągliwość. Jest to śluz typu P, produkowany przez najwyższą partię szyjki macicy. Jest on rzadszy i mniej rozciągliwy, niż śluz S ale jest niezwykle śliski i to się daje odczuć u wejścia pochwy. Ostatni dzień produkcji śluzu P jest najbardziej płodnym dniem cyklu. Jest to dzień, w którym z pęcherzyka Graafa uwalnia się komórka jajowa. Zmiany śluzu szyjkowego łatwo jest monitorować na przykład przy podcieraniu się (po oddaniu moczu podcieramy się dwukrotnie i obserwujemy pozostałość na papierze po drugim podtarciu), lub umieszczając palce wewnątrz pochwy (patrz artykuł Jak rozpoznać dni płodne). Wrogi śluz szyjkowy. Płodny śluz pomaga plemnikom przetrwać nawet do kilku dni wewnątrz ciała kobiety – dlatego niejednokrotnie do zapłodnienia dochodzi nawet, jeżeli stosunek miał miejsce na kilka dni przed owulacją. Natomiast o wrogim śluzie szyjkowym mówimy wtedy, gdy w okresie poprzedzającym owulację śluz uniemożliwia przedostanie się plemników do macicy. Częstymi objawami są zbyt gęsta lub lepka konsystencja śluzu i/lub mała jego ilość. Objawy te można zaobserwować sprawdzając jakość śluzu w okolicach owulacji (patrz artykuł Jak rozpoznać dni płodne). Wrogi śluz szyjkowy często też zawiera przeciwciała antyplemnikowe, które działają zabójczo na komórki spermy. Wrogość śluzu szyjkowego można stwierdzić między innymi za pomocą testu postkoitalnego (PCT), który polega na obserwacji próbki śluzu szyjkowego na kilka godzin po stosunku odbytym 1-2 dni przed owulacją, kiedy to śluz szyjkowy powinien być płodny. Podczas testu obserwowana jest ilość i zachowanie znajdujących się w próbce śluzu plemników. Jeżeli śluz rozciąga się na kilka centymetrów, a znajdujące się w nim plemniki są ruchliwe i płyną do przodu, śluz jest uznawany za normalny. Jeżeli śluz nie jest rozciągliwy, a plemniki w próbce zgrupowane są w kupki, poruszają się niemrawo lub wcale, stwierdzamy wrogość śluzu. Jak poprawić jakość śluzu szyjkowego. Jeżeli badanie lekarskie lub Twoja własna obserwacja wykaże, że Twój śluz szyjkowy nie sprzyja zapłodnieniu, istnieje kilka naturalnych sposobów na poprawienie jego jakości. Oto one. Woda – jest ona podstawową substancją, z której składa się Twój organizm, jako że w 70% składa się on z wody. Woda jest szczególnie istotna dla prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego kobiety i jest kluczowym budulcem śluzu szyjkowego. Dlatego w pierwszej fazie cyklu, szczególnie w dniach poprzedzających owulację, staraj się pić około 8 szklanek (2 litry) wody dziennie. Staraj się jej nie zastępować herbatą, czy kawą, gdyż kofeina wypłukuje z organizmu cenne substancje odżywcze, a przede wszystkim ma działanie odwadniające, czego absolutnie nie chcemy. Unikaj też soków w kartonach, ze względu na wysoką zawartość cukru, a także wody z kranu, gdyż może ona zawierać zanieczyszczenia. Najlepsza jest woda filtrowana, którą można otrzymać instalując na kranie filtr węglowy lub kupując dzbanek do wody z zainstalowanym filtrem. Kolejną alternatywą jest woda mineralna w butelkach. Zielona herbata – zawiera wysoką koncentrację antyoksydantów - substancji, które hamują wpływ występujących w środowisku i w ciele ludzkim reaktywnych form tlenu (RFT). Gdy występują w nadmiarze, RFT reagują ze związkami w naszym organiźmie, zwiększając szanse na tzw. stres oksydacyjny, który może zaowocować przedwczesną degeneracją komórek ciała. RFT przyczyniają się między innymi do powstawania takich zaburzeń układu rozrodczego, jak zaburzenia jajeczkowania, niedomoga lutealna, a nawet endometrioza1. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Keiser Permanente Medical Care Program of Northern California w USA wykazało, że pacjentki, które piły co najmniej pół szklanki herbaty dziennie miały dwukrotnie wyższy wskaźnik poczęć, niż pacjentki nie pijące herbaty2. Jak zwracają uwagę autorzy badania, herbata (a w szczególności zielona herbata) zawiera hipoksantynę, która jest jednym z podstawowych składników płynu folikularnego, który otacza dojrzewające oocyty (komórki jajowe). Ponadto, zielona herbata zawiera 10 razy więcej zwalczających RFT polifenoli, niż zawarte jest w warzywach i owocach3. Zielona herbata, tak, jak czarna herbata, pochodzi z tej samej rośliny: krzewu Camelia Sinensis. Różnica tkwi w przetwórstwie. Zielona herbata nie jest palona ani fermentowana, a tym samym zachowuje więcej antyoksydantów, niż jej czarny odpowiednik. Dostarcza ona natomiast o jedną trzecią mniej kofeiny, niż czarna herbata i trzy razy mniej, niż kawa. Można też kupić herbatę zieloną bez kofeiny. Olej z wiesiołka – jest cennym źródłem kwasu gamma-linolenowego (GLA), który jest jednym a nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3. GLA przekształcany jest w ciele człowieka w prostaglandyny - substancje z grupy hormonów, które działają przeciwzapalnie, łagodzą symptomy napięcia przedmiesiączkowego, a co najważniejsze, poprawiają ilość i jakość płodnego śluzu szyjkowego. Zalecana dawka oleju z wiesiołka wynosi od 1500 do 3000 mg dziennie. Olej z wiesiołka należy przyjmować jedynie w fazie folikularnej (pierwszej fazie cyklu), aż do wystąpienia owulacji. W fazie lutealnej (druga faza cyklu) istnieje możliwość zapłodnienia, a ponieważ olej z wiesiołka może wywoływać skurcze macicy u kobiet w ciąży, najlepiej jest wstrzymać przyjmowanie, aż do wystąpienia miesiączki, kiedy to wznawiamy przyjmowanie preparatu. W fazie lutealnej olej z wiesiołka można zastąpić olejem z siemienia lnianego lub tranem, aby dostarczyć sobie niezbędnych kwasów tłuszczowych. Jak w przypadku każdej terapii ziołoleczniczej, na efekty trzeba poczekać około dwóch-trzech miesięcy. Dla najlepszej obserwacji, warto jest prowadzić systematyczny zapis symptomów płodności (patrz artykuł Jak rozpoznać dni płodne). Dodatkowo pozwoli to ustalić dokładnie termin owulacji, a tym samym termin wstrzymania kuracji olejem z wiesiołka. Lubrykanty przyjazne spermie – ostatnio na rynku Amerykańskim pojawił się żel nawilżający pod nazwą Pre-Seed. Według producenta, jest on jednym z nielicznych tego typu preparatów przyjaznych spermie. Prostym domowym sposobem na nawilżenie jest stosowanie surowego białka jaja kurzego, którego konsystencja i pH są niezwykle zbliżone do płodnego śluzu szyjkowego i mogą ułatwiać zapłodnienie. Guaifenesin (gwajafenezyna) – jest to składnik popularnych syropów od kaszlu, takich, jak Guajazyl i Robitussin. Ma on działanie rozwadniające wydzieliny ciała. Dlatego jest pomocny w rozrzedzeniu śluzu szyjkowego. Należy pamiętać, że guaifenesin nie zwiększa ilości wydzielanego śluzu, a jedynie go rozcieńcza. Jeden z eksperymentów, w którym badano wpływ guaifenesinu na śluz szyjkowy zaleca stosować go w dawce 3 x dziennie po 200 mg począwszy od piątego dnia cyklu, aż do wystąpienia owulacji4. Jeżeli po kilku dniach stosowania śluz nadal jest gęsty, można zwiększyć każdorazową dawkę do 400 mg. Syropy zawierające guaifenesin można kupić bez recepty w każdej aptece. Pamiętajmy, aby kupować tylko takie syropy, których jedynym składnikiem aktywnym jest guaifenesin – wiele syropów zawiera też substancje redukujące ilość wydzielin, a to jest przecież ostatnią rzeczą, której chcemy w tej sytuacji. Pokarmy zasadowe – środowisko pochwy jest naturalnie kwaśne (i nieprzyjazne spermie) ale płodny śluz szyjkowy chroni przed nim plemniki i pozwala im przetrwać nawet kilka dni. Aby zwiększyć szanse plemników na przeżycie w ciele kobiety dobrze jest zwiększyć spożywanie pokarmów o zasadowym pH, a zredukować pokarmy zakwaszające organizm, w szczególności kawę, alkohol, mięso i nabiał, słodycze, a także mąkę pszenną i jej przetwory. Zaleca się natomiast spożywanie jak największej ilości warzyw i owoców, najlepiej pochodzących z upraw ekologicznych lub takich, gdzie nie używa się chemicznych nawozów i środków ochrony roślin. Powinno się także dokładnie przeżuwać pokarm, gdyż ślina ma alkalinizujący wpływ na spożywane pokarmy. Bibliografia Agarwal, A., & Allamaneni, S. S. (2004). Role of free radicals in female reproductive diseases and assisted reproduction. Reproductive BioMedicine Online, 9, 338-437. Caan, B., Quesenberry, C. P., & Coates, A. O. (1998). Differences in fertility associated with caffeinated beverage consumption. American Journal of Public Health, 88, 270-274. Davis, J. L. (2005). Antioxidants in green and black tea. Tea is brimming with antioxidants, the disease-fighting compounds that help your body stave off illness. WebMD, Inc. Check, J. H., Adelson, H. G., & Wu, C. (1982). Improvement of cervical factor with guaifenesin. Fertility and Sterility, 37, 707-708. Dodaj do: -------------------------------------------------------------------------------- Copyright © 2008-2009 FERTILUS. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie treści zamieszczone na stronie www.jestemplodna.pl są chronione prawem autorskim. Jeżeli są Państwo zainteresowani umieszczeniem naszych treści w swoich publikacjach, prosimy o przesłanie zapytania na ten temat za pośrednictwem formularza kontaktowego. Prześlemy Państwu warunki dalszej publikacji naszych treści. Strona główna femifertil ™ Często Zadawane Pytania Baza Wiedzy Kup O Nas Kontakt Regulamin Copyright 2009 Jestemplodna.pl Projekt zrealizowany przez Neta.pl Poznaj swój cykl rozrodczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalezisko to postanowiłam staraczkom (i nie tylko) wkleic bo ciekawe i moze sie przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, właśnie wróciliśmy od znajomych. dzięki za ciepłe słowa, mama twierdzi że dzisiaj już się lepiej czuje. IO chyba tak jest bo chętniej dzisiaj rozmawiała przez telefon niż wczoraj. Mówi że temperatura jej spadła. mAAm, pola, kikiki - działajcie kochane, działajcie bo ja chcę zaniedługo widzieć efekty!!!! iza - współczuję Ci, ale kiedy się tylko wyśpisz to i świat stanie się lepszy ;-) mnie też to czeka zaniedługo.... dobrze że już po wizycie, przynajmniej jedno z głowy ;-) pola - fajnie że zajrzałaś, co do egzaminu to jestem przekonana że bedzie w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×