Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

ojej, BIGmam - to świetnie. Ja mam 11 dc i nic, zero. tempka co dzień 35,9-35,8. Raz tylko miałam 36,3 jakieś 4 dni temu. A tak to 36 i ponizej. Coś mi sie wydaje że pójde dziś do gina i też powie że na razie echo. No nic, sprawdzamy dalej. Coś ten mój organizm sie buntuje... A napisz mi proszę jak wiesiołek? Czy widzisz róznicę? Bo ja zamierzam zacząć brać od następnego cyklu. Czy ktos bierze lub coś słyszał o tych ziołach o. sroki? Już spotykam się z tym po raz kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobiałeczki moje :) ale naklikałyscie uciekam czytac i kliknę za raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiołek dzisiaj odstawiłam a co zdziałał zobaczymy za dwa tygodnie :) u mnie temp.37,0 .działaj krop.ka i nie patrz na nic.głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krop.ka - dla mnie wiesiołek był super - gdy go przyjmowałam od 1 dnia cyklu do 14 dnia cyklu - miałam o wiele więcej śluzu. Spróbuj to nic nie zaszkodzi. Poza tym cera była po nim jakaś taka ładniejsza, bardziej nawilżona itp. Myślę, że gdy urodzę kupię sobie wiesiołek i będę przyjmowała go właśnie ze względu na ładniejszą cerę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eviczko, BIGmam - dzięki za info, najbardziej mnie interesuje ten płodny sluz, bo powiem Wam, że ja zawsze niepłodnego śluzu miałam co nie miara, aż za dużo, po czym jak miała być owulka to sluz zupełnie zanikał, suchutko sie robiło w dni płodne. Z rzadka coś tam małego było na majteczkach. I teraz po tym gynoflor'ze mnie zalewa ale niepłodnym. ciekawa jestem czy płodny sie pojawi. Dlatego pytam konkretnie o śluz płodny, czy po wiesiołku jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wręcz mam tak, że musimy z mężem używać "nawilżaczy" podczas dni płodnych, tak mam sucho. A w dni niepłodne wszystko super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krop.ka - ja po wiesiołku miałam bardzo dużo śluzu zwłaszcza właśnie płodnego. Także spokojnie możesz sobie spróbować i sama ocenisz efekty. Kosztuję niedużo, warto spróbować, żeby pomóc tym plemniczkom szybciej dotrzeć od celu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz jestem w domu.Zostałam sama,cisza i pokój:) ale fajnie:) Co owiesiołka to na mnie tez fajnie działał,podobnie jak na Evikę,sluzu było dużo,ja w ogole juz od 8 dc miałam rozciągliwy ,potem w 9 wodnisty i chyba w 10znow chwilę rozciągliwy i potem juz wodnisty chyba do 14 dc,a tempka skoczyła mi 14 dc,kiedy była owulka to za bardzo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz musiałam sobie mleko z kawka zaparzyć bo jakas snieta jestem __("""")o____:D EVIKA- jak przeczytałam o tej rtęci to az zamarłam :O i gębęrozdziawiłam szeroko a oczy mi mało z orbit nie wyskoczyły :o ale dzięki POLI się uspokoiłam i ciesze sie że ty tez juz jestes spokojna :) Jak znam siebi pewnie bym panikowała gorzej od ciebie kochana:) KISA- jaeszcze raz naj, naj dla córci :) a co do swiętowania to bardzo dobrze że swiętuje kilka dni bo czy szczescie dziecka i patrzenie na jej usmiech i radosc nie jest najlepszym prezetem dla nas matek :)?? POLA- oj kochana ja zaciskam wszytsko możliwe co tylko mam za twoje II krechy :) mam nadzieje że sie udało i ze przełamiez te cholerne fatum na naszym topiczku i ze my wszystkie się posypiemy za tobą hiiihi:)tempkę masz obiecujaca fiufiu:) KROPKA- ja ci nie pomoge bo u mnie wiesiołek stoi w szufladzie i czeka na nastepny cykl :) BIGMAM-trzymam kciki że wiesiołek zdziała i zobaczysz IIkrechy :) IZA- to co kotek za tydzień dowiemy sie kogo pod serduchem nosisz :)? A co umnie mhy... mam dzisiaj 15dc i lekiuteńkie mrowienie jajniczków co jkiś czas:O w 13dc oj działo się działo hihii iskry leciały hihihiiA wczoraj nie bo starego ósemka bolała bo mu rosnie więc nie chciałam męczyc gadzinki :) a tak poza to pełen LUZ:D w tym cyklu nie mierze nie sprawdzam co ma byc to będzie :) Choć mam pytanie czy któras wie jaka jest szyjka jak jest owulka czy jest twarda, mieka, czy nisko czy wysoko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka-11 dc to jeszcze za wczesnie na skok temp. ja przy swych krotkich cyklach 27-28 dniowych mam 14 dnia, owulka jest chyba chwilę przed skokiem temperatury,tak że działajcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KROPKA- zgadzam się z POLĄ- mi tez się tak wydaje więc ...wyrko w ruch hihihihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mAAm:D Ty jeszcze kochana chłopu nie odpuszczaj..:) poprawić nie zaszkodzi mAAm,tak na wszelki wypadek.. i osemka przestanie bolec:);) Na szyjkach to się nie znam bo nigdy sobie nie badałam grzebałam tam tylko wtedy gdy globulkę trzeba było założyc,nie wyobrazam sobie tak co dzien...ani to zdrowe, bo mimo wszystko bakterie,ani przyjemne:);)przynajmniej dla mnie.Podziwiam dziewczyny ktore badają sobie codziennie. Ale z tego co czytałam w dni płodne powinna byc nisko,miękka i otwarta:)a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze tyle sie naklikałam i mi zjadło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- mi tez nigdy się nie chce ale spytałam bo pamietam ze jak chyba z 3 cykle temu badałam sluz itd do tego wykresu co EVIKA podawała to jak miałam niby płodne i nisko i mieka to i tak dupa była z tego a 13dc miałam twardą i wysoko i chyba otwarta choc tak do konca to sie nie znam na tym :O( a 13dc cos mnie tkneło i sprawdziłam :) )A chlopinke dzisiaj pewnie zmeczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczynki, uspokoiłyście mnie a wiesiołek spróbuję na pewno od nast. cyklu. Teraz też o nim myślałam, ale bałam się go mieszać z tym gynoflor-em. Ja mam najwiecej takiego białego mętnego śluzu. I taki też mam teraz. Taka \"papka\". mAAm - też bym na Twoim miejscu jeszcze nie odpuszczała :-)) Co do szyjki to mam tak jak Po_la - nie cierpię tam \"grzebać\" bez przyczyny :-)) więc ci nie pomogę w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej babolki.. Jak zwykle dawno mnie nie było :-( Nie potrafię się zmobilizować żeby usiąść przy kompie. Przeczytałam tylko ostatnią stronę więc nie za bardzo wiem co u Was :-( Co do termometru to u nas się zbił dwa tygodnie temu i też mąż odkurzaczem zebrał wszystko co z niego wypadło...ale przeczytałam informację od Poli i też się uspokoiłam. Natomiast co do wagi - tu widzę że Kisa się martwi - moja droga ja od początku ciąży, znaczy się od pierwszej wizyty u lekarza w 7 tygodniu przytyłam 2 kg. Lekarz mówi żeby się nie martwić skoro wyniki są dobre, wymiary z usg się zgadzają. Sama nie wiem co o tym myśleć - w pierwszej ciąży przytyłam 25 kg więc różnica jest ogromna - ale u mnie to też jest spowodowane tym że tak naprawdę to dopiero od miesiąca zaczęłam jeść normalnie i nie chudnę. Zaraz sobie poczytam co się działo jak mnie nie było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to ja w necie poszukałam i znalazłam cos takiego wiec staraczki moze się przyda :) znalazłam coś takiego na stronie npr.prolife.pl OBSERWACJA SZYJKI MACICY 1. Na początku cyklu szyjka jest: - nisko, - zamknięta, - twarda. 2. Gdy narastają objawy płodności: - wyżej, - otwarta, - miękka. 3. Gdy zbliża się owulacja: - wysoko, - otwarta, - miękka. 4. Po owulacji szyjka jest: - nisko, - zamknięta, - twarda. Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka. ************************************************************************************* Badanie szyjki macicy poleca sie kobietom w okresie premenopauzy, po porodzie oraz przy trudnościach z poczęciem. Samobadanie robi się raz dziennie, o tej samej porze, niekoniecznie wieczorem. Badania przeprowadza się przez wprowadzenie jednego lub dwóch palców do pochwy i wychucie szyjki. Nie ma niebezpieczeństwa jakiejkolwiek infekcji, jeżeli badanie przeprowadzamy czysto umytą ręką. Szyjkę mozna wyczucbardziej do przodu i nie zawsze w linii środkowej ciała. Szyjka może być łatwo rozpoznawalna w czasie badania, ponieważ jest twarda w odróżnieniu od otaczajacej ją miękkiej pochwy. Aby ułatwić sobie przeprowadzenie tej obserwacji, kobieta może oprzeć stopę o brzeg krzesła lub wanny. Jesli ktoś zamierza uczyć się badania szyjki, zalecane jest rozpoczęcie obserwacji w drugiej fazie (progesteronowej) cyklu, kiedy szyjka położona jest nisko i łatwo wyczuwalna. Obserwacja zmian szyjki nie jest zalecana jako pojedynczy tzw. objaw, ponieważ badanie to obarczone jest dużym subiektywizmem. Radzimy jednak bardziej obserwowac śluz i odczucia na sromie - nie wymaga to tylu zabiegów (i jest higieniczne!). Powodzenia. Pozdrawiamy, Barbara i Paweł ************************************************************************************** *********Problem polega na tym, że niektóre kobiety nie mają szczegółowo odczuwalnego śluzu, np ja. Raz na kilka cykli występuje u mnie obfity śluz ale odkąd ograniczam mięso w diecie ze względów "gustowych" (jakiś związek musi mieć) tego śluzu nie ma praktycznie wcale, w związku z czym ja jednak polecałabym badanie szyjki szczególnie w takich przypadkach. Ponadto sama szyjka jest pewniejszym objawem niż śluz, który może się zmieniać zależnie od naszego stanu zdrowia, czy zwyczajnie może być mylony z nasieniem wypływającym z kobiety. Zdarza się też u niektórych kobiet, że śluz płodny zanika a po kilku dniach powraca, wsytępuje wówczas zjawisko potocznie zwanej owulacji właściwej, gdy odbywa się ona w ostatnim dniu śluzu płodnego. Tak więc zarówno samo badanie śluzu jak i samo badanie szyjki nie jest dobrym wyjściem mimo, że jedna z tych metod jest uznawana za metodę rozpoznawania płodności - jakkolwiek niektóre źródła głoszą, że szyjka jest pewniejszym (po prostu - pewnym) sposobem rozpoznania płodności, gdyż śluz, jak podałam - wcale nie musi świadczyć o przebytej owulacji. Takich przypadków można znaleźć wiele np na forach dotyczących NPR - dołączane są do tego szczegółowe wykresy temperatury, dzięki którym dziewczyny poznały, że owulacji jeszcze nie było, mimo, że sam śluz na to wskazywał. *************************************************************************************** Jako podpowiedź dodam, że szyjka leząca nisko da się bez problemu zdiagnozować, gdy leżąc wysoko - jest trudna w dosięgnięciu Jej. Miękka jest wtedy, gdy odczuciem przypomina dotyk naszych ust a twarda wówczas, gdy kojarzy nam się z czubkiem własnego nosa. ************************************************************************************** U mnie sprawa była prosta dopiero, gdy poczułam "na własnym palcu" otwartą szyjkę ;) Miałam wrażenie, że palec mi się lekko zapadł w coś miękkiego bliżej nieokreślonego. Czujemy wyraźne, miękkie i szersze rozwarcie. Przy zamkniętej szyjce wyczuwamy twarde wgłębienie albo nic - przy otwartej wyrazie możemy sobie zakreślić niewielkie kółeczko wokół. ************************************************************************************* To tak bardzo obrazowo, na własnym przykładzie opisuję. -- *ngL - Dobrze ze tak to opisujesz bo "otwarta"i"zamknieta" niewiele mowi czlowiekowi niedoswiadczonemu. Ja mam wlasnie z tym klopot, bo mi sie wydaje ze ona jest zawsze otwarta,bo wglebienie wyczuwam zawsze. Ale mysle ze w tym wszystkim (niezrozumieniu)tkwi tylko moja wina, bo po kilku dniach obserwacji po prostu zrezygnowalam,nie wyczuwalam zadnych zmian. POtem probowalam znowu w dniach "okoloowulacyjnych"ale wtedy nie mialam porownania, bo nie zaobserwowalam przejscia z zamknietej na otwarta. Wiec zapewne nie jest to trudne-petomasz tez fajnie to opisala,dzieki. Moze sie kiedys znowu wezme za badanie szyjki. Poki co mam klopoty ze sluzem,bo niewiele go do obserwacji podobnie jak u Ciebie ngL,ale ja poczekam jescze chwile.Ponoc po tabletkach anty sa kopoty ze sluzem-moze sie unormuje,a ja nie to zaczne wiesiolkowac czy cos innego *************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krop.ka mój chłopina powiedział że jestem bardziej mokra no i w majteczkach czuje to samo więc chyba warto spróbować :)tylko podobno trzeba odstawic przed owulacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiscie myślę,że nie po to w pochwie jest kwasne ph chroniące przed zakazenami, a nasienie ma własciwosci bakteriobojcze-tam mA Byc czysto,ale to moje osobiste dywagacje. Nie bede sobe na własne życzenie wprowadzac tam wirusow,bakterii i grzybkow bo w powetrzu tego pełno... ale pewnie mnie juz nie lubicie..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JULY- witam :) powiem ci że chyba cię myslami sciagnełam bo tak myslałam co sie dzieje że nie piszesz :) więc mi niespodziankę zroniłaś że kliknełas 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola lubimy cię .mnie osobiście też nie podoba sie grzebanie w tych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zapomniałam dodać że w miniony piątek pewnie dlatego że to piątek 13-ego był poparzyłam sobie brzuch :-( wylałam na siebie wrzątek. Już mnie prawie nie boli ale mam straszne wyrzuty sumienia jak mogłam dopuścić do czegoś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po-la my Cię kochamy a nie tylko lubimy :) Gdyby nie Ty to niejedna z nas na tym topiku by umarła z przerażenia uważając swoją chorobę albo zbicie termometru za chorobę stulecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm - tak chyba jest z tą szyjką jak napisałaś na poprzedniej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JULY- o matko tos narozrabiała :O POLA, BIGMAM, KROPKA- widze że was nieco oburzyłam tym badaniem szyjki :O nie miałam takiego zamiaru :) Ale to jest jedna z metot jak się prowadzi cykl obserwacji :) np na www.28dni.pl Ja 13dc badałam sobie ale w rekawiczce jednorazowej :) więc chyba nic tam sobie nie wprowadziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko nadzieję że te teksty o tym, że dzidzia będzie miała znamię po czymś takim to tylko przesądy?! Proszę, powiedzcie że tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×