Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Camp Nou

Fundusz alimentacyjny

Polecane posty

>> Camp rozumiem, że sam sobie odkładasz na emeryturę na prywatnym koncie? Bo jeśli liczysz na tą z ZUSu to na Twoją emeryturę będą dopiero pracować inni. Teraz to, co Ty płacisz na składki społeczne przejadają Twoi dziadkowie. Istnieje coś takiego jak drugi filar, OFE, tam zbieram pieniądze na moją emeryturę. Plus ewentualnie III filar, czy też inne formy oszczędzania. Na ZUS, mimo iż płace krocie, nie licze. Twoja wizja nakreślona wyżej dotyczy poprzedniego sytemu emerytalnego. Od 10 lat obowiązuje inny. >>A 99% samotnych matek wcale nie chciało nimi zostać. W życiu różnie sie układa i czasem dopiero po latach z ukochanego męża wychodzi tyran i cham. Owszem, masz racje. Tylko co mnie to obchodzi? Każdy ponosi konsekwencje tego co robi. Dlaczego ja mam płacić za twoje błędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, masz racje. Tylko co mnie to obchodzi? Każdy ponosi konsekwencje tego co robi. Dlaczego ja mam płacić za twoje błędy? kam a co za problem:) nie płać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała jestem w skowronkach
Camp Nou: idź się weź do roboty, odejdź od kompa dziecinko. Jak Ty zarobisz na ten cały fundusz alimentacyjny, swojego lekarza, swoją emeryturę, i co tam jeszcze wymyślasz, skoro Ty wiecznie siedzisz na kafe i zakładasz durne topiki. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> camp dobre i 10 % Jak dla kogo 😴 4 lata żyliśmy bez funduszu alimentacyjnego i nie słyszałem, zeby jakies dziecko z głodu umarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale żyliśmy dzięki zaliczce alimentacyjnej, która zasadniczo była tym samym co fundusz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> Ty zarobisz na ten cały fundusz alimentacyjny, swojego lekarza, swoją emeryturę, i co tam jeszcze wymyślasz, skoro Ty wiecznie siedzisz na kafe i zakładasz durne topiki. Radze sobie. W przeciwienstwie do niektorych, ja łapy nie wyciągam błagając państwo o pare groszy na przeżycie czy mojego dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> ale żyliśmy dzięki zaliczce alimentacyjnej, która zasadniczo była tym samym co fundusz Która wynosiła jakieś 170 zł (na jedno dziecko), do 300 z hakiem maks na kilkoro. Teraz na jedno będzie 3 razy tyle. Dlaczego nie ścigniesz ojca dzieci, zeby na nie płacił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camp uważaj bo się z tego wszystkiego załamiesz;) na limuzyny dla członków rządu podateczków ci nie szkoda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uciekaj
Camp - bardzo mi przykro, ale tylko w Twym idealnym świecie ludzie będą mogli wyżyć za to, co sobie uzbierają na II filarze. Większość osob ma tam tak naprawdę grosze... A co do drugiej sprawy. Nie mam dzieci, więc niech Cię głowa nie boli, że łożysz na moje. System jest kulawy i każdy to widzi. Wszystkim się wydawało, że jak fundusz alimentacyjny zniknie, to matki wyciągną alimenty. Nie wiem, jak ale wyciągną, bo będą musiały. I dupa!! Bo tatusiowie pouciekali za granicę, bo nikt nie zna ich miejsca pobytu, bo właśnie wpłacają te 10zł i komornik się odpieprza. Tak szczerze, to ja wolę płacić na cudze dzieci niż na kryminalistów w więzieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papajka
Drogi Camp Nou, pojmij wreszcie, ze "sciganie" alimenciarzy nie przynosi zadnych efektow. Proponuje zdjac rozowe okulary mlodzienczego idealizmu i zobaczyc, w jakim kraju tak naprawde zyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo po pierwsze mam od tego komornika po drugie nie mam już takiej potrzeby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> Drogi Camp Nou, pojmij wreszcie, ze "sciganie" alimenciarzy nie przynosi zadnych efektow Twoje dzieci i to z kim je robiłaś, to jest twój problem, a nie mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała jestem w skowronkach
Camp Nou : Wziąłbyś się lepiej za realne pomaganie samotnym matkom, jeśli ten problem Cię rzeczywiście porusza. Nie masz pojęcia ile w Polsce tragedii, ile biedy, jak matki się starają, ażebyś nie przeczytał, że jakieś dziecko zmarło z głodu. Wiesz?! Nie wiesz, bo Ty G Ó W N O wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papajka
Napisalam juz wczesniej, ze nie mam dzieci. To moj ojciec nie placil alimentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to skoro to nie twój problem to po co o tym nadajesz- płacisz podatki w jakiejś tam wysokości tak czy owak- czy idą one na dzieci czy na dolinę Rospudy to juz nie twoja brocha- nie martw się -mniej i tak bys ich nie płacił;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> po pierwsze - fundusz nie pochodzi z waszych podatków.. Tylko z czego niby??? Skąd się pieniądze w kasie panstwa biorą twoim zdaniem? :o >. uważam że to , w jaki sposób głaska się alimenciarzy w Polsce jest paradoksem Są odpowiednie stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, dlaczego nie wystapicie z własną inicjatywą do parlamentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> Wziąłbyś się lepiej za realne pomaganie samotnym matkom, jeśli ten problem Cię rzeczywiście porusza. Nie porusza 😴 >>Nie masz pojęcia ile w Polsce tragedii, ile biedy, jak matki się starają, ażebyś nie przeczytał, że jakieś dziecko zmarło z głodu. Wiesz?! Nie wiesz, bo Ty G Ó W N O wiesz. Bo gówno mnie to obchodzi :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są odpowiednie stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, dlaczego nie wystapicie z własną inicjatywą do parlamentu? to ciebie to boli- nie nas masz ochotę- wystąp:) mój były mąż za zaliczkę zapłacił z nawiązką- więc od ciebie nie wzięłam nawet grosza- a moje podatki mogą iść i na alimenty dla innych dzieci- mnie to nie boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> skoro to nie twój problem to po co o tym nadajesz- płacisz podatki w jakiejś tam wysokości tak czy owak- czy idą one na dzieci czy na dolinę Rospudy to juz nie twoja brocha- nie martw się -mniej i tak bys ich nie płacił Tyle, ze dolina rozpudy nalezy do panstwa i ono musi je finansowac. Dzieci nie naleza do panstwa, mają swoich rodziców, ktorzy powinni je utrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papajka
Dobra, dziewczyny, nie karmcie trolla :) Mimo wszystko zakladam, ze Camp nie jest na tyle glupi, zeby nie wiedziec, jak sie sprawy naprawde maja. Dyskusja jest bezcelowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camp, u nas to jeszcze nic, w Anglii lub Szwecji to jest dopiero niezły biznes, tzn. bycie samotną matką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> u nas to jeszcze nic, w Anglii lub Szwecji to jest dopiero niezły biznes, tzn. bycie samotną matką Owszem, to są kraje na wskroś socjalne. Tyle, ze tamtejsze Zakłady Ubezpieczeń Społecznych nie stoją na skraju bankructwa, a Państwa te stać na rozdawnictwo pieniędzy i szeroko zakrojoną politykę socjaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, ze dolina rozpudy nalezy do panstwa i ono musi je finansowac. Dzieci nie naleza do panstwa, mają swoich rodziców, ktorzy powinni je utrzymywać. dzieci są obywatelami państwa - bez nich kiedy dorosną państwa by nie było myślisz czasem? natomiast bez żabek, ropuszek i ślimaków w okolicy doliny Rospudy ja bym się osobiście obyła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camp, możliwe, ale co mają zrobić te kobiety? w końcu mamy problemy demograficzne, wiec nowych obywateli należy brać pod ochronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psedłonim
Palola? Czyżbyś była zwolenniczką całkowitego zakazu aborcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>. Czyżbyś była zwolenniczką całkowitego zakazu aborcji? A jeśli jest, to co ci do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> bo któż inny jak nie te dzieci zarobią na twoją emeryturę?? Ja, ja sam na nią zarabiam. Nie ty, nie moje dzieci, tylko ja sam oszczedzam na nią. >>przepraszam,,,a studenci?? to też państwowe??? czy osoby prywatne.?/? Dlatego studia powinny byc w pełni odpłatne, uzupełnione bardzo szeroko rozbudowanym systemem stypendialnym, żeby każdy, niezależnie od zamożności rodziców, mial szanse studia skończyć. Jeśli ma oczywiscie odpowiednie zdolnosci i predyspozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psedłonim
Jakby był dostęp do pełnej i nieskrępowanej aborcji, problem Campa zostałby przynajmniej częściowo rozwiązany. Ja osobiście jestem zwolennikiem aborcji w okresie 72 miesięcy od momentu poczęcia a w szczególnych, uzasadnionych przypadkach, nawet w okresie do 144 miesięcy. Z pełną refundacją kosztów zabiegu przez budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Palola? Czyżbyś była zwolenniczką całkowitego zakazu aborcji?" :D niezłe wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psełdonim, Twój pogląd na tę kwestię wymaga szerszego upowszechnienia, naprawdę warto sprobować rozpropagować takie postępowe idee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×