Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bambooszek

Czy zdejmowanie aparatu ortodontycznego boli??

Polecane posty

Gość wolna;p
jak bym spotkała taką osobę,która mi wciska kity że to boli to chętnie bym jej coś powiedziała i nie było by to za miłe..właśnie wróciłam od orto. Strasznie się bałam po tym co tu przeczytałam, ale nie było czego.. Zamki odchodziły normalnie no może dwa nie za bardzo chciały odskoczyc ale do tego są takie szczypce,którymi naciska i odchodzą a jak nie daje rady to trochę od spodu wierci żeby mógł klej troszkę zejśc. ALE TO NIC NIE BOLI!!! Bierze różne te wiertełka, ale po to żeby idealnie wyczyscic to po kleju. Jak jest dobrą orto to na pewno wszystko będzie bez problemowo. Krew trochę leci no bo wiadomo te zamki czasem są przy samiutkich dziąsłach ale to jest normalna rzecz. Teraz czuję trochę pustkę ale nie tak jakby mi miały zęby wyleciec tylko takie to wszystko gładziutkie i równe;p po południu jadę po płytki retencyjne zobaczymy.. ale będę musiałą je nosic dwa lata;/ ale teraz mam takie wrażenie że wolałam się już w tym aparacie i wyglądałam atrakcyjniej niż teraz..ale to juz kwestia przyzwyczajenia mam nadzieję;) pozdrawiam wszystkie aparatki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolna;p
a i jeszcze jedno..jak ktoś pójdzie i sobie wmówi że to boli to myśl o tym bd dawała złudzenie że boli..jedyne co mi przeszkadzało to ten brzęk wierteł bo nie lubię jak ide do dentysty i wierci..na sam dźwięk coś się robi;p ale to tylko hałas nic więcej..jak zamknęłam oczy i sie rozluźniłam to słyszałam tylko jakby ktoś wiertarką gdzieś wiercił...ale nic poza tym to tylko strach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekne zeby
Mnie prawie nie bolalo, nosilam aparat 1,5 roku. teraz wszystkim się chwalę. Moje zęby wyglądają teraz pięknie dzięki pani Agnieszce Wyszyńskiej z Zakopianki w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscinek
Nie wiecie ile kosztuje zdejmowanie aparatu czy normlanie jako koszt wizyty czy jest to wyższa kwota wiecie ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beztlenowiec
U mojego ortodonty w Krakowie sciaganie aparatu,czyszczenie zebow,nakladki= 1500zl.Bardzo duzo-musze dodac,ze to jeden z najdrozszych gabinetow w miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ściaganie aparatu nie boli
ale jest nieprzyjemne, miałam wrażenie, że razem z zamkiem tracę zęby:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm zobaczymy....
ja sciagam 19tego wiec sie okaze czy boli czy nie.moj orto powiedzial ze raczej nie boli ale moze byc troche nieprzyjemne no i kazal przynesc ze soba mp3 aby nie slyszec wiercenia jak ktos jest wrazliwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sellene85
Ból to nic podczas ściagania aparatu (o ile w ogóle występuje), ale za to to 1,5h leżenie na foteuuuuuu oO/ Zanim sciagna zamki, wypoleruja zeby, naniosa zabiegi kosmetyczne pozniej jeszcze ewentualne zalozenie aparatu retencyjnego (nie wiem czy dobrze to nazywam) z tylu zebow............ i 400zl z kieszeni ucieka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikenka
niewiem ale jutro sie przekonam bo sciagam ale mam stracha z tego co wiem to nie boli ale przyjemne to raczej nie jest. mialam narazie sciagniete pierscienie to niebolalo i kilka razy wymieniane zamki tez nic nie bolalo nawet niewiadomo kiedy a jak mi pilowala klej to oprocz okropnego chalasu nic nie czulam troche krew poleciala ale pozatym to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżila
Zdejmowanie aparatu nci nie boli:) jedynie pozniej oczyszczanie zebow od kleju. Ja mialam DZIS zdejmowany aparat. I jestem zachwycona efektem, moje ząbki bardzo mi się podobają!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jakaś zdenerwowana
Witam odrutowanych. Jutro 17.03.12 zdejmuję aparat, górę i dół zakładane miałm tego samego dnia, nosiłąm przez 2,5 roku (chociaż miał być rok) delikatnie sie obawiam, ponieważ czytając powyższe posty zauważyłam że wszystkie wspominacie o tym że oczyszczanie po zdjęciu boli zdecydowanie bardziej niż samo zdjęcie. Otóż, mam mieć wykonane tuż po zdjęciu pisakowanie, miałm je niecałe 4 mies. wcześniej bo dent. i orto. zgodnie uznały że mam zadużo kamienia nazębnego. Moje pytanie brzmi: 1.czy ktoś z was orientuje sie, czy piasowanie można wykonac w tak krótkich odstępach czasu? 2 .Czy nie jest to szkodliwe dla szkliwa? 3. (pytanie dla tych który już zdjeli to żelastwo) Czy aparat retencyjny przeszkadza wam w jedzeniu? Powiedzmy zę jestem sporym łasuchem i przez moje obrzarstwo (głównie rzeczy twarde chrupiące;3 ) często odpadały mi zameczki, czy z aparatem retencyjnym bedzie to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aissha
Mam pytanie odnośnie zdejmowanie aparatu czy ma znaczenie, który łuk górny czy dolny jest pierwszy ściągany? Ja za tydzień mam mieć ściąganą górę a za kilka m-cy dół. Natomiast koleżanka twierdzi, że jej ortodontka powiedziała, że zawsze pierwszy powinno się ściągać dół. Czy to ma jakieś znaczenie? Nie mogę się doszukać odpowiedzi na to pytanie w internecie. A jak było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolny ;P
Jeżeli boicie się zdejmowania aparatu i tego kleju to polecam kilka dni przed zdjeciem kupic cole,trzymac ją długo poczym klej troche osłąbnie,puści odrobine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowoolonaaaa
Ja miałam zdejmowany wczoraj aparat. Nosiłam nieco ponad rok. Zakładanie nie było przyjemne, siedzenie z rozdziawioną gębą ;) A propos zdejmowania-trwało u mnie ok. 30 minut z oczyszczeniem zębów. Bardzo jestem zadowolona z mojej ortodontki. Młoda, sprawna kobietka. Ale bolało. Zerwanie tych zamków - na chama jak ktoś napisał, szybko ale i od razu gorąco mi się zrobiło. Potem kawałki zamków w buzi, krew (mam w ogóle wrażliwe dziąsła). Czyszczenie zebów było katorgą ze względu na nadwrażliwość i odsłonięte szyjki. Miałam dość. I te wibracje aż do mózgu...gr..ale jak widzicie, piszę - żyję :D Zęby mam bielutkie, gładziutkie, równe. Podklejone na dole drucikiem. Aparat wkładany do odbioru. Jednak zdejmowanie to masakra w porównaniu z wkładaniem. ale ...nie mam uszkodzonego szkliwa, wszystko cacy. Piękne, białe ząbki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potch
ja dziś miałam zdejmowany, i samo odklejanie zamków poszło szybciutko, bezboleśnie, tylko słyszałam takie cyk cyk :) zamki były wtedy jeszcze na ligaturach więc zeszły wszystkie razem i nie było odskakiwania. Czyszczenie wymagało trochę cierpliwości bo jednak trochę trwa, ale na pewno mniej nieprzyjemne niż przeciętna wizyta :) obeszło się więc bez stresów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŚCIĄGANIE APARATU NIE BOLI !!!
Co niektórzy to są serio wrażliwi... Ja miałam aparat i bolało mnie tylko przy zakładaniu pierścieni. jeśli zaś chodzi o ściaganie.. trwało to dosłownie chyba 20s. tak szybko babka poradziła sobie z oderwaniem zamków, ze szok. Na koniec został tylko klej, którego się również szybko pozbyła. PROSZE WIĘC NIE STRASZYĆ TU NIKOGO, ze ściąganie aparatu boli, bo to nieprawda. Sąsiadce niedawno ściagali i zanim pojechała, zapytała mnie jak to jest, bo naczytała się w necie, że to strasznie boli... jak się okazało, nic ją nie bolało. Fakt, ludzie są różni. wszystko zalezy od indywidualnego stopnia bólu. Większość raczej odbiera to jako bezbolesną wizytę u ortodonty. Nie ma się czego bać. ZAPEWNIAM I POZDRAWIAM!!! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart!nkaa
Witam wszystkie aparatki :) właśnie wróciłam do domu po zdjęciu aparatu. Przed wyjściem czytałam Wasze wypowiedzi i narobiliście mi niemałego stracha. Nie ma jednak czego się bac :D Jak siadałam na fotel w radiu leciała moja ulubiona piosenka więc odprężyłam się trochę. Byłam pewna, że pani orto zdejmie mi najpierw druty, ale ona ku mojemu zaskoczeniu zabrała się od razu do odrywania zamków. Nie było z tym problemu, wszystkie odkleiły się po lekkim pociągnięciu. Klej odczepił się prawie cały (nosiłam aparat 4 lata więc nie trzymał bardzo mocno), a pozostałości orto mi bezboleśnie spiłowała. Jedyne co jest nie przyjemne w piłowaniu to odgłos wydawany przez urządzenie i zapach. Do tego drugiego można się jednak przyzwyczaic. Fakt, trochę krwi poleciało i orto stwierdziła, że mam wrażliwe dziąsła, ale nic nie bolało. Najbardziej nieprzyjemne były wyciski, gdyż mam refluks i nawet tabletki nie umiem połknąc, bo nią wymiotuję, a co dopiero trzymanie przez parę minut ogromnej łopaty w gębie. Jednak przeżylam i wszystkim osobom, które będą miały zdejmowane druty mogę powiedziec, że osoby, które opisywały swoje cierpienie podczas zdejmowania aparatu bardzo przesadziły. Pozdrawiam wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ciekawi mnie ile kosztuje zdjęcie aparatu z zębów. Ortodontka zaśpiewała mojej córce za zdjęcie 1800 zł. Córka moja nosi już drugi rok na górę i na dół. Co miesiąc bierze za wizytę 150 zł. Oba aparaty z założeniem kosztowały nas prawie 5 tyś. Ten na górę taki mniej widoczny. Kurde jak usłyszałam to humor straciłam. :O Możecie mi odpowiedzieć? Pierwsze co pomyślałam o tej ortodontce to - ale ździra pieprzona, jeszcze jej mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarladera
ja mam umowę podpisaną na całość leczenia , część wpłaciłam od razu, resztę w równych ratach po 199 zł leczenie planowane na 26 miesięcy w cenę wliczone jest wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarladera
acha całość leczenia nie przekroczy 10 000 już z aparatem dodatkowym tym zdejmowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alla7777
Witam. Miałam przeklejane dwa zamki - horror. Wydawało się, że pękają mi zęby!!! Podobno dlatego, że zamki nie były metalowe, a porcelanowe... Potem jeszcze zeszlifowanie resztek zamków, które pozostały na zębie - w tym bardzo grubym wiertłem, takim, które aż odskakiwało od zęba... Chyba tragiłam na rzeźnika, nie ortodontę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julijaa :D
właśnie bede miała za nie długo ściągany ! nie moge sie doczekać :P aleee mam pytanko....czy po ściągnięciu aparatu zęby bolą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka ;)
Każdy jest inny i inaczej odczuwa ból. Mnie koleżanki nastraszyły przed założeniem aparatu, a wcale nie okazało się to bolesne. Dopiero jak miałam hairex i przesuwał mi kości, aby zrobić miejsce na powykrzywiane zęby to mnie zaczęło boleć. Ale było to do wytrzymania. :) Aparat miałam przez dwa lata i ani razu nie złamał ani nie odkleił mi się zaden zamek. Teraz mam przyklejony drut retencyjny na dole aby ząbki z powrotem się nie wykrzywiły a na górę noszę na noc taką silikonową wkładkę. Nie przeszkadza za bardzo da sie przyzwyczaić. Zdejmowanie aparatu nie bolało tylko były niemiłe dźwieki jakby łamany ząb :P ale to tylko wyobraźnia, najbardziej z całego leczenia aparatem nie lubię wycisków a do tego orto zawsze myliła formę i dawała mi albo za małą albo za duża i wycisk musiał być powtarzany ;/ nie żałuję, że zdecydowałam się na aparat chociaż bardzo się go bałam, moje żeby są teraz takie równiutkie :D jakbym miała jeszcze raz podjąć decyzję na pewno bym wybrała aparat a nie krzywe zęby ;P pozdrawiam wszystkich mających metalowy uśmiech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisolka
Nie boli właśnie 3 minuty tem wróciłam do domu a wczesniej od razu przed wyjazdme czytałam ten temat i byłam przerażona. Nic nie boli i a szczęście nie milam wycisku bo t5ego sie boje najbardziej z tym musze poczekac do czwartku i w sumie to bedzie kolejny stres ale trudno juz mecz sie z tym stałym 2 lata i ponad cztery mieiace i wreszcie zdjeli. Trawało to tylko 30 min. ale tylko góra bo z dołem musze sie jeszcze troche pobawić... :/ Ciesze się chociaż Hollywodzkiego uśmiechu nie mam. Mam pewne przebarwienia ale to kwestia higieny. Niestety u mnie nie wygladalo to dobrze chociaz mylam zeby kilka razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde, każdy tu nosił aparat 1-2 lata, a mi babka wyznaczyła 3 lata. :( Noszę druty od czerwca i jestem w 1 klasie liceum, czyli do końca szkoły nikt nie zobaczy mojego uśmiechu bez tego żelastwa, świetnie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj miałam zdjęty górny łuk. Samo odklejenie zamków i pierścieni trwało może z pół minuty. Nic nie bolało!!!! Aparat na górze nosiłam niecałe 15 miesięcy. Jeszcze muszę nosić dolny łuk. Ogólnie go mam teraz rok czasu. Nie bójcie się zdejmowania. Sama nie potrzebnie się stresowalam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A można poprosić o znieczulenie żeby po zdjęciu aparatu nie bolalo samo czyszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez histerii, nic nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Ciekawi mnie ile kosztuje zdjęcie aparatu z zębów. "Ortodontka zaśpiewała mojej córce za zdjęcie 1800 zł. Córka moja nosi już drugi rok na górę i na dół. Co miesiąc bierze za wizytę 150 zł. Oba aparaty z założeniem kosztowały nas prawie 5 tyś. Ten na górę taki mniej widoczny. Kurde jak usłyszałam to humor straciłam. pechowiec.gif Możecie mi odpowiedzieć? Pierwsze co pomyślałam o tej ortodontce to - ale ździra pieprzona, jeszcze jej mało zly.gif nie pale od 15.08.2012" No to ładnie kogoś tu oskubano z pieniążków. 1400 zł aparat 30 zł wizyty 120 zł zdjęcie aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psuludia
Miałam ściągany ostatnio i w sumie byłoby ok gdyby nie usuwanie tego kleju i później polerowanie zębów. Bardzo przeszywający ból. Ciężko również mi się jadło i piło przez ok 4 dni. Ale idzie przeżyć :) "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×