Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bimba 2008

39 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość madelines
CzekajacaNaSynia to widzę że nie tylko moje takie duże jest!!! :) Ja jestem 3 dni po terminie i jutro idę do szpitala mam nadzieję, że ze mnie wyciągną w końcu tego dzidziusia bo urodzić takie duże dziecko to jest coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającaNaSynia
madelines- no ciekawe jak my urodzimy,ja ide w srode i nie do konca lekarz był pewien czy mnie zostawi ,bo jak zapytałam czy wszystko mam ze soba wziac to odpowiedział ze jeszcze nie brac,jeszcze zdązę. Meczace jest to czekanie... Teraz połozyłam sie bo mnie boli dolem brzuch i nie wiem czy bedzie bardziej boleć czy wszystko minie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzekajacaNasynia a ja tam wszystko biorę już ze sobą. Zaprę się rękoma i nogami a mnie stamtąd nie wyrzucą:) Zresztą mam nadzieje, że nie będą mnie tylko obserwować bo łożysko już 2 tygodnie temu było 3 stopnia czyli nieciekawe i miałam już trochę zmniejszoną ilość wód! Więc moim zdaniem nie ma na co czekać! tym bardziej, że mały taki duży i przyjdzie im jeszcze robić cesarkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającaNaSynia
A ja wolałabym pojechać juz rodząc bo zanim oni tam sie namyslą co ze mna robic to mnie coś trafi ...no ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też bm wolała:) Napisałaś, że cię boli brzucho i mnie też coś zaczęło pobolewać w dole brzucha. A nic nie chce mówić ale raz mi się śniło, że urodziłam w dzień kobiet!:) A propo wszystkiego najlepszego kobitki:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającaNaSynia
A właśnie- najlepszego ! :) No boli mnie i leżę z laptopem ale juz nie dlugo bo mnie biodro boli a na druga strone nie da rady bo żebra :) Wyczytałam ,że dobrze pić kapsułki z wiesiołka i nawet można aplikowac dopochwowo. Na to rozwarcie może by coś tam wspomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ja tam się trochę boję eksperymentować no nie licząc sprzątania i schodów:) Widocznie tak ma być i już! nie tak strasznie bolą żebra z lewej strony jak by mnie ktoś okopał:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
I ja Wam zycze Wszystkiego Naj.. dziewczynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
I ja Wam życzę wszystkiego naj moje kochane dwupaki i Tobie Shani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
shani dlaczego 100 tysięcy? A śpi w kratkę. Zeszły tydzień to spał 10 min w ciągu dnia,a w nocy co 2 h karmienie. Teraz o dziwo śpi łan=dnie już 2h. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
Czekającnasynia-ta wydzielina to nic innego jak czop, który u ciebie odchodzi etapowo. U niektórych wyłazi cały, a niektóre babki to słyszałam,że nawet tydzień męczą klimat :( to prawda,że po badaniu może się wydzielina zwiększyć. Pytałam jak to wygląda bo niekiedy odchodzą wody i jak są brunatne lub zielonkawe to już powód do zmartwień. Dziewczyny czasem lekarze badają i jak widzą,że pacjentka nie krzyczy i nie skomle to zapisują na następne wizyty. Jeśli za nie płacicie to już wiecie dlaczego. Ja mając 2 cm rozwarcia, odszedł mi czop,ale też nie odrazu tylko co jakiś czas miałam taką wydzielinę od 10 rano, słabe,ale regularne skurcze co 5 min byłam już na porodówce. Tylko,że nie wiem jak u Was sprawa wygląda bo ja miałam opłaconą położną i wystarczył jeden telefon do niej i usłyszałam "spotykamy się za 2h w szpitalu i będziemy rodzić". Normalnie to też pewnie by mnie z tymi 2cm odesłali do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
madelines i czekającnasynia weźcie zaaplikujcie sobie czopka glicerynowego lub lewatywę. Coś mi się wydaję,że Wy już zaczynacie (te bóle). To tylko pomoże bo zwalnia jelita i pomaga zejść główce dziecka niżej w kanał rodny,a właśnie macie z tym problem bo jak coś na Waszym etapie jest wysoko to chodzi właśnie o główkę dziecka. Możecie o tym poczytać w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
ryniu2 100 tysięcy bo dzidzia to taki mały skarb ;) a co do spanka to widze ze roznie bywa bo moja w dzien sypia tak 2 razy po ok 2-3 godziny a w nocy tez srednio co 2- 2,5 godziny karmienie dzis za to sie jej uwidzialo wstawac co godzine- myslalam ze kota dostane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie jak zaczął boleć ten brzuch tak mnie boli ciągle ale nie jakoś tak mocno tylko tak mi ćmi jak na okres i twardawy jest i dzidzia się rozciąga! Może sobie wyśniłam, że to dzisiaj będzie:) Do północy jeszcze jest dużo czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
madelines85 roznie moze byc, ale z tym bólem to nie ma żartów. Mnie rano delikatnie pobolewało o po północy juz urodzilam mimo ze lekarz stwierdził ze to napewno jeszcze bóle przepowiadajace....achhh t służba zdrowia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OBY!!! Czop mi już odszedł ponad tydzień temu szyjka ładna rozwarcie na 2cm było w czwartek więc może w końcu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
laski co jest z tymi Waszymi czopami:) ja rodziłam tego samego dnia co mi odszedł i to drugi raz bo wczęsniej miałam tak samo. A te bóle co ma madelines to tak samo się zaczynają jak dobrze pamiętam Twoje Shani ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
no tak wlasnie bylo i jak juz napisalam rano poolewalo a po polnocy urodzilam, a czop odszedl mi dopiero w szpitalu po lewatywie wiec luzik ;) u mnie poszlo migusiem ogolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
kobietki mam pytanie: mam duzo pokarmu i nie wiem jak to ogrniczyc tzn czy mala przystawiac do jednej a do drugiej dopiero jak tamta bedzie pusta czy moze na zmiane do jednej i drugiej czy mozetylko do jednej a z tej drugiej odciagac laktatorem?? nie wiem co zrobic zeby bylo dobrze...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającaNaSynia
hej dziewczyny,ja nie wiem czy ta lewatywa jest w moim przypadku potrzebna bo ja chodze po 2,3 razy załatwiać się na dzień i ciagle jest to rozwolnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shani85 tyle znalazłam * częste karmienie: co najmniej 1012 razy na dobę; w pierwszym tygodniu życia dziecka przystawiaj je do piersi nie rzadziej niż co 3 godziny (nawet w nocy) * okłady na piersi ciepłe przed karmieniem, a po karmieniu zimne (zmniejszy to obrzęk i bolesność) * okłady ze schłodzonych i lekko zbitych tłuczkiem liści białej kapusty * picie 23 razy dziennie naparu z szałwii (zmniejsza laktację). aha i jeszcze gdzieś czytałam że nie ma co odciągać pokarmu bo to pomaga tylko na chwile a potem jest go jeszcze więcej i że można odciągnąc trochę przed samym karmieniem jak piersi są mocno nabrzmiałe żeby dziecku było lepiej chwycić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającaNaSynia
No ja się cieszę tylko ,że to trwa juz ponad tydzień albo i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
no ja słyszałam,że rozwolnienie jest jedną z oznak nadchodzącego porodu. Shani ciesz się,ze masz dużo pokarmu.Ja na Twoim miejscu odciągałabym laktatorem i mroziła. Są do tego specjalne pojemniczki lub woreczki. Chyba firmy Avent. Kupisz w aptece. Nie wiesz co będzie za miesiąc, możesz nie mieć pokarmu. Ja tak miałam z pierwszym synem. Nawał pokarmu,a potem po 4 miesiącach musiałam już dokarmiać bo mi nie starczyło,a dzidzie dobrze do 6 miesiąca karmić. Teraz też mam mało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekającaNaSynia
A ciekawe :) ja jestem jakaś zrezygnowana już :( mam wrażenie ,że juz wszystkie rozpakowały się tylko ja jeszcze czekam i czekam :) Moja siostra cioteczna to boi się mnie pytać czy już urodziłam ,bo ile razy można mówić NIE ! Pisze mi tylko na gg -hej :) ale i tak wiem o co jej chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×