Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość Gonia.
Anaconda ja mialam problemy z dziaslami w 2 miesiacu tak mnie bolaly ze nie moglam spac ani jesc, pilam tylko zimna wode. Bylam u dentysty a on mi powiedzial ze tak sie moze zdarzyc w ciazy, a odnosnie przeciwbolowych kazal mi sie zapytac mojego lekarza no skasowal mnie 40 euro. Jak bylam w Polsce okazalo sie ze mam zapalenie zbiera mi sie ropa i powinnam od razu dostac antybiotyki a nie dopiero po paru miesiacach. Co prawda powinnam isc znowu na kontrole ale lekki cykor ze mnie. Moja rada jak najszybciej do dentysty. Aha moja dentystka kazala mi robic plukanki z szalwi i przepisala zel. Podam Ci pozniej nazwe bo jestem teraz w pracy. Zgadzam sie z Ewcisko odnosnie wagi maluszkow. Pisalam juz ze te wazenia sie nie sprawdzaja. I dzieciaczki rodza sie mniejsze lub wieksze niz wg usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dziasła polecam lacalut sensitiv do płukania jamy ustnej. Kurcze czy wasze dzidzie tez sie tak rozpieraja w okolicy pepka ze az musicie sie wyprostowac bo tak rwaco boli? Moj pierwszy syn był naprawde spokojny w brzuszku a teraz to dostaje normalnie w kosc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj robie spaghetti bolognese, tak jakoś mi sięzachciało. Mój mąż napewno się ucieszy bo uwielbiaaaa!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Ale ruch się zrobił na forum. :) Czekoladko, idź lepiej sama sprawdź drogę. My się śmieliśmy, że do przejścia taki kawał i dobrze, ze są ławeczki, bo na skurcz jest się gdzie zatrzymać. :) Mi generalnie kunktatory kojarzą się z dojarkami, ale ten szpitalny podziałał bardzo na wyobraźnię. :) Tuncia- ja też tak mam. Mała wypina się i wypręża, a ja zaczynam mieć obawy, że moje narządy tego nie wytrzymają. Co i rusz zwijam się, albo skacze z bólu. Najgorzej tak wśród ludzi, wszyscy patrzą, a ja nieskoordynowane ruchy wykonuję.... Ostatnio koleżanka mnie się pytała, jak znoszę ciążę. Powiedziałam, ze super, mimo że musiałam leżeć, uważać na siebie i te leki okropne brać. Myśl o dziecku wszystko wynagradzała... I od kilku dni już jest inaczej troszkę. W nocy nie śpię, bo Mała tak mnie kopie, że nie wiem, jak się położyć. Pobeczałam się z bólu ostatnio, aż Mój się przestraszył i stwierdził, ze musimy poród przyspieszyć. ;) Na dodatek coraz niżej ja czuję, tak jak MamaE swoje Maleństwo... Cały czas brzuch mam nie za duży i chyba ta moja córcia nie ma gdzie się ruszać i matkę obija.. :( Z zębami nie pomogę, nic na szczęście mnie nie boli. Dziąsła krwawią czasem przy myciu, ale to podobno normalne i nie jest uciążliwe. My seksu nie możemy uprawiać, gin zabroniła już jakiś czas temu, ale grzeszki się zdarzają. ;) Mój się śmieje, ze nie mogę pupy wypinać i prosić go o masaż pleców (w szkole rodzenia taką pozycję pokazywali), bo na niego to działa zgoła inaczej. ;) ;) ;) Jakoś sobie radzimy tak czy siak, oczywiście nie jest to często niestety, ale cóż.... Ma nadzieję, ze odbijemy sobie po porodzie i połogu i że nie będę miała żadnych oporów, albo nie będę za bardzo na to zmęczona.... Na obolałe krocze nie będę mogla narzekać, bo jak Lilianka mam wskazania do cc, też krótkowzroczność i zniekształconą siatkówkę. Dwa dni temu się dowiedziałam od okulisty. Laseroskopię mi zalecili już po porodzie, na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu ja zamierzam warzywa na patelni zrobic z makaronem, ale boje sie strasznie, bo nie umiem gotowac, a wyszkoczylam z taka propozycja do mamy wiec musze sie wywiazac. No coz, nie lubie gotowac, boje sie gotowania, stersuje sie przy gotowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj w domciu to i za pranie sie wzielam :) nareszcie! trzebe wykorzystac ze w mam ladna pogode to wszystko sie suszy w ogrodzie. No i oczywiscie za duzo ciuszkow kupilam! Bo dzisiaj odkrylam ze w pudle gdzie mialy byc ksiazki sa ciuszki po Evelyn dla noworodka!!!! Jeju ile ja tego mam!!!! A myslalam ze te nowoodkowe ciuszki wyrzucilam. Czrunia, Mum2Be, swietnie ze jestescie! Czaruniu, na pewno maz ciebie i mala kocha, ale teraz jestesmy bardziej zaslepione naszymi nieznosnymi hormonami,a faceci nie zawsze wiedza jak nas w hormonalnych sytuacjach traktowac, dla nich to wielka niewiadoma jaka reakcje wzbudza ... Co do seksu, to nawet jesli mamy ochote to ostatnio jakos tak wychodzi ze nic z tego.... a tu za dwa dni przyjezdza nasz przyjaciel zeby nam remont w domu robic,to juz chyba w ogole nie bedziemy nic dzialac :o ja codziennie wracajac z pracy sobie obeicuje ze sie za mojego dobiore, ale potem po naszykowaniu kolacji, po wykapaniu malej, po uspieniu jej, obydwojenie mamy juz energi na gierki 😭 ach..... moje zeby sa w dobrym stanie, nic nie boli nic nie krwawi. Dzis dostalam list od dentysty bo nadchodzi czas na czyszczenie zabkow, czyli jeszcze mi gebe sprawdzi i sobie z nim porozmawiam przed porodem. A fajny z niego facet, Irlandczyk ze wspanialym poczuciem humoru. Mum2be, ten bol u ciebie to prawdopodobnie tez nerw kulszowy :( Ewcisko, ja tez mam sos bolegnese ale jem z chlebkiem bo mi sie nie chce tagliatelle gotowac ;) Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen, rozumiem cie bo jeszcze do niedawna tez sie tak czulam jak mialam gotowac, ale ta ciaza cos we mnie zmienila, bo na Boze Narodzenie nawet makowiec upieklam! Czas wywolywania: Myszko, Pimach, co u was???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś popełniam grzech kaloryczności i właśnie smażę placki z jabłkami. ;) Nie robiłam i nie jadłam tego z 15 lat. Jak byłam nastolatką, to uwielbiałam takie rzeczy pichcić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
Fasolowa mamo ja mam pytanie dotyczace twoich oczu jaka mssz wade na minusie ? ja tez mam i mialam isc do lekarza po zaswiadczenie czy moge rodzic normalnie I teraz sie obawiam bo jeszcze tam nie bylam a terminy u nas sa dalekie a o co chodzi z ta siatkowka odpisz cokolwiek a ja jutro pedze do okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) MamoE jestes kochana, ze pamietasz:-) Ten tydzien mimo, ze jestem zabiegana jakos sie wlecze. Najpierw moj mial urodzinki wiec go rozpiesciłam kulinarnie i zrobiłam nalesniki na słodko, ze smietanka, czekolada i truskawkami:-) Nigdy tak nie jadł (ja też;-), ale przesmaczne było:-) No i chce, zebym raz na tydzien takie cos robiła:-) A ja do gotowania cierpliwosci nie mam. Smazenie samych nalesnikow zajeło mi 2godziny, bo cos z patelnia było nie tak i przywierało, potem masy nie mogłam rozrobic, potem kolega wpadł i nabrał ochoty wiec musiałam dorobic... No ale widok jego usmiechnietego od ucha do ucha wynagrodził wszystko:-) Co dopiero jak dziecko mi sie usmiechnie:-) Chyba stane na głowie, zeby je zadowolic:-) Juz matczyne instynkty sie budza:-) Ostatnio mnie tez dopada chyba jak Klunie i Carmen napady smutku. Tak o, bez powodu:-( Popłacze sobie ,potem mi przejdzie albo i nie, i tak w kółko. Zupełnie jakby mnie z psychiatryka wypuscili:-) No niby przed @ miałam humorki, ale nigdy az tak. Oj szaleja mi te hormony. Samej ciezko mi to zrozumiec a co dopiero mojemu:-) Poczatkowo pytał sie czemu, co i jak, ale teraz juz tylko przytula i sie usmiecha:-) Kochany jest. Zaczelismy sie tez rozgladac za wozkiem. Oj duzo tego, im fajnieszy tym drozszy. Wiem, ze juz pisałyscie o tym ale jakby sie Wam mamuski chciało wklejcie jakies fajne linki do wózków i łozeczek. Sprawdzone linki sa fajniejsze:-) Anaconda, fajnie,ze jestes i a props wózków, Twoj wybor mi sie bardzo spodobał! MamaE i do Ciebie wazne pytanko, jak formalnie załatwia sie macierzynski? Poczytałam juz o tym ale wole sie spytac jak to w rzeczywistosci wyglada. I jeszcze jedno, jak kolezanka opowiadała o porodzie w szpitalu Wittington? Zadowolona? No to wielkie buzki dla Was! U mnie w porzadeczku naprawde, tylko troszke zajeta jestem, ale wykorzystuje to poki mam energie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka!!!Ty pracujesz tak? ojej, mozliwe ze jestes juz po terminie skladania papierkow, bo formularz MATB1 daje sie pracodawcy nie pozniej niz 11 tygodni przed szacowanym terminem porodu. A moze ty juz to do kadr oddalas? Wraz z formularzem, piszesz list do kadr, okreslajac kiedy chcesz zeby sie zaczal twoj macierzynski - mozesz zmienic ta date nie pozniej niz 4 tygonie przed. Pracodawca powinien zalatwic wszystko z Taxami - w zaleznosci jaka maja maternity policy, to on powinien wyplacac twoj SMP przez pierwsze tygodnie. Nie myl Statutory Maternity Pay z wyplatami od pracodawcy jako wynagrodzenie podczas rlopu macierzynskiego, mam nadzieje ze twoja fima takowe ma. SMP to okolo 500F miesiecznie z kasy socjalnej, czyli jakos te podatki i NI do nas wracaja ;), i jest wyplacane przez 9 miesiecy. Ale tak naprawde to nie znam twojej sytuacji zawodowej to trudno powiedziec. Napisz od kiedy pracujesz dla tej samej firmy? O porodzie w tym szpitalu jeszce nie otrzymalam odpowiedzi, mysle ze po pierwszych dwoch tygodniach sielanki z malym, nadszedl czas na pierwsze problemy i kolezanka na necie nie wisi. Ale powtorze pytanie, bo i tak mam sie z nia slyszec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Anaconda - u mnie tez z dziaslami ok, czasami krwawia, ale to norma w ciazy, wiec nie przejmuje sie. Bylm raz u dentysty i wszytsko ok... z tym, ze zdjec oczywiscie nie mialam robionych. Moja kumpele w ciazy bardzo bolaly zeby, dziasla krwawily, bolaly i byly wrazliwe… myslala, ze ostro jej polecialo uzebienie, a raptem 2-3 male dziurki miala, z tym, ze nie byla u dentysty z tego co mowila kilka lat, bo nigdy nie miala dziur i zero plomb. Wiec rownie dobrze te dziurki mogly byc sprzed ciazy… i sa to jej pierwsze plomby w zyciu. Jednak nigdy nic nie wiadomo, czy nie ma jakiegos stanu zapalnego etc wiec wg mnie zawsze warto sprawdzic z dentysta. MamoE - ja od jakiegos czasu mam tak jak Ty z gotowaniem w ciazy. Ostatnio obiady gotuje nawet kilka razy w tygodniu i sprawia mi to przyjemnosc. Jednak chyba glownie dla tego, ze jestem zajeta – poniewaz wieczorem jak jestem totalnie zmeczona tak dlugo jak sie krzatam jest ok… jak tylko usiade, zeby poogladac, poczytac to czuje zmeczenie takie ze zdenerwowaniem (brak snu:() I ogolny dyskomfort wiec zaczynam sie na tym zbytnio koncentrowac… wiec fizyczne zajecie jakos w takim momencie najlepiej na mnie dziala. Carmen - ja rowniez nie lubilam nigdy, nie mailam czasu etc… i z glowy moge zrobic jajecznice, omleta i moze kilka jakis malych dan… ale ja lubie ciagle cos nowego robic wiec szukam przepisu i gotuje dokaldnie jak jest podane i zawsze wychodzi:) Ja proszu do prania nawet nie zakupilam jeszcze:) Mum2be - duzo zdrowka i wytrwalosci. Bardzo ciezko jest tyle miesiecy byc uwiezionym w lozku, ale juz mniej niz wiecej zostalo z pewnoscia super sobie poradzisz… rowniez przy porodzie. Nic sie nie martw serduszkiem, skoro tyle kobiet musi lezec czasami cale 9 miesiecy i wszytsko jest dobrze to i w Twoim przypadku bedzie dobrze. Szczegolnie, ze masz zdrowe serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ladnie:-) mi powiedzieli zeby dac znac 28 dni przed planowanym przejsciem na macierzynski. No i tak sie nastawialam. A ten formularz to skad sie bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i ja tez zrobiłam spagetti:P Ze wszystkich skaładnikow z lodowki:) Wyszło smacznie:P Co do warzyw na patelnie to polecam\"mroźna kraine\" z biedronki. Jadłam juz rozniste warzywka ale te sa przepyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mam problem bo od pierwszej ciazy mam problem z wrastajacymi paznokciami. Miłam usuwane 2 w paluchach, ale w jednym ładnie odrosł a w drugim ciagle wrasta;/ No i tak zwlekałam z usunieciem ze zaszłam w ciaze i przez cała ciaze musze go podwzac, no i teraz mi juz ropieje znowu:( A w sobote na wesele. Własnie mocze nogi w szarym mydle. No i tak sie zastanawiam czy wolno nam stosowac wode utlenioną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Do krwawiacych dziasel polecam lacalut i meridol - tyle ,ze u mnie rozpoczely dzialac po kilku tygodniach stosowania ;) Teraz jest juz ok, ale jak tylko umyje inna pasta to znowu powtarza sie krwawienie. Ciszuki u mnie dalej nie wyprane, proszek mam, checi narazie brak. Bylam dzis u lek - no i mam l4 do polowy maja, znowu mam jesc fenoterol plus isoptim tym razem i wieksze dawki :( i jesli tylko cos bedzie sie dziac to do szpitala na obserwacje , jak u mnie te skurcze wygladaja :( Myslalam ,ze w sumie jest ok , ale najwyrazniej jednak praca na mnie negatywnie wyplywa ;) Wyniki badan krwi mam nawet lepsze niz ostatnio co pocieszajace, no i waga - tylko 1kg przez ost 3 tyg przytylam. Pozdrawiam i zdrowka zycze No i pimach, nemezis , marteczka jesli mozecie odezwijcie sie co u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paola- lepiej pędź. Ja wady nie mam mega wielkiej -3,5 i astygmatyzm. Nie krótkowzroczność stanowi problem, tylko siatkówka. Najpierw byłam u normalnego okulisty, który coś zauważył i wysłał mnie na specjalistyczne badania. Na badaniach właśnie potwierdziło się, że mam zmiany na siatkówce w obu oczach, które mogą prowadzić przy większym wysiłku do odklejenia siatkówki. Jeśli masz wadę, to lepiej upewnij się u okulisty, czy ciśnienie w dnie oka jest ok i nie ma zmian na siatkówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko, MATB1 podpisuje polozna lub GP po usg polowkowym, lub dostajesz przez poczte. Zapytaj koniecznie i jak najszybciej poloznej! Ale jesli w pracy ci powiedzieli 28 przed to moze oni tak na luzie do tego podchodza. U mnie menagerka HR tez powiedziala ze nic sie nie stanie jesli zmienie date rozpoczecia urlopu 3 tygodnie przed a nie 4. cos mi w ogrodzie skrzypi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawiozłam synka i tesciów na autobus ...i popłakałam się ... te hormony:) po drodze nakupiłam jabłek tak jak radziłyście a Wy mi rozpisujecie się o spagetti:classic_cool: :p na krwawiące dziąsła polecam meridol ,na mnie działa widzę ,że \"porządki\"w tabelce na dobre się zdały ,przynajmniej wiemy ,że jesteście dziewczyny z nami:) ciekawe jak Marteczka i Nemezis... zmykam posprzątać ,syn pojechal na kilka dni a ja mam taki rozpiździel po pakowaniu jakby się wyprowadzał no i mam dylemat ,jak myślicie czy 150 euro w prezencie na komunie dla chrześnicy wystarczy?tyle jej posłałam plus książka...a teraz nie wiem czy nie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszłe mamy 4 marca urodziłam córeczkę. Dziewczyny z Warszawy mam do oddania 2 koszule nocne do karmienia. Używałam je tylko w szpitalu, niestety nie karmię piersią i leżą niepotrzebnie w szafie. Są bardzo ładne i mają specjalne rozcięcia na piersi. Są w rozmiarze L i M. Zainteresowanym prześlę fotki na maila. Mam nadzieję że się na mnie nie pogniewacie że Wam wciskam starocie, ale szkoda mi wyrzucać je do śmieci bo są jak nowe. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszłe mamy 4 marca urodziłam córeczkę. Dziewczyny z Warszawy mam do oddania 2 koszule nocne do karmienia. Używałam je tylko w szpitalu, niestety nie karmię piersią i leżą niepotrzebnie w szafie. Są bardzo ładne i mają specjalne rozcięcia na piersi. Są w rozmiarze L i M. Zainteresowanym prześlę fotki na maila. Mam nadzieję że się na mnie nie pogniewacie że Wam wciskam starocie, ale szkoda mi wyrzucać je do śmieci bo są jak nowe. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis napisz ile chcesz za te koszulki... Jolciu 150 euro to duzo, na pewno nie za mało. Ja tak daje po 500 zł na wesela i kumunie. Zawsze kazdemu daje jednakowo i nikogo nie wyrozniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia nic nie chce za te koszulki. Niech komuś się przydadzą. Po prostu szkoda mi je wyrzucać, niech komuś posłużą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarunia no po tym co napisałaś, to nie chce mi się wierzyć, że twój M cię nie kocha. Nieźle się nakombinował żeby to wszystko zorganizować. A to ,że czujesz się nieatrakcyjna - wszystko przez hormony. A ten termin porodu jest tam bardzo odmienny pewnie przez to, że będziesz mieć cesarkę - tak sobie myślę. Lilianko, białaczekoladko u mnie dla odmiany ostatnio w trakcie seksu taki sam ból pojawił się w lewym pośladku i nodze :) Uzupełniamy się ;p Co do tych niby upławów, to ja już jestem prawie na 100% pewna, że to mocz. Wkurza mnie to strasznie bo zawsze po siusiu napinam mięśnie żeby wyleciało wszystko co się da, po czym wracam do sypialni, siadam na łóżku i czuję, że jeszcze cosik leci wrrrr A tak w ogóle to jestem dziś padnięta. Czuję się tak zmęczona, że aż czasami jakoś mi nie dobrze. Dziś wstałam na kolejne siusiu o 4:45 no i potem mogłam już zapomnieć o spaniu. O 5:30 zaczęło mi burczeć w brzuchu, mała już szalała no więc trzeba było wstać i coś zjeść. Później udało mi się jeszcze ok 1 godz przespać i trzeba było wstawać. Dziś byłam w pracy żeby tak oficjalnie powiedzieć wszystkim do widzenia (zrobiłam nawet ciasto :) ) a potem zakupy. Wróciłam o 14:30 i padłam, spałam godzinkę, ale nadal jestem wykończona. Mój organizm teraz zaczyna odczuwać dodatkowe kg i szaleństwa współlokatorki :) No ale jeszcze trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu wydaje mi sie, ze mozna stosowac wode utleniona... a przynjamniej nigdy nie slyszalam o jej zlym wplywie na ciaze.... A obiadek sie udal i wszytskim smakowal, chociaz kosztowal mnie troche nerwow.. wiecie trema i te sprawy, uda sie - nie uda :) Faktem jest, ze musze sie troszke podszkolic w gotowaniu i juz! O tyle mam dobrze, ze moj maz lubi gotowac... Lusiu, wypoczywaj zebys nie musiala isc wczesniej do szpitala =) No, pozdrawiam Was wszytskie mamuski, trzeba cos zjesc na kolacje...=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×