Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość paola.22
No moja dzidza tez bardzo czesto ma czkawke a niektore kolezanki pytaja mnie jak to mozliwe one nioe czuly w ciazy a ja czulam w 1 tez Goniu nbapisz co dowiedzalas sie o ty ZZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paola idź choć skonsultuj 🌻 mój ma czkawke rano i wieczorem, generalnie bardzo czkawkowe dziecko mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Paola prosze Cie lepiej isc do gina wcale nie znaczy ze cie od razu do lozka poloza moze to zwykle zatrzymanie wody ale chcesz ryzykowac i czekac do 11 maja jak na szpilkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Annnnna - w zasadzie tutaj (Irlandia) jest to znieczulenie dosyc popularne. Polozna nie mowila o zadnym porazeniu konczyn. Mowila tylko ze skutkiem ubocznym moze byc bol glowy po porodzie, wystepuje kiedy zle wbito igle w kregoslup. Ale wtedy daja jakis dodatkowy zastrzyk. No czasami trzeba poczekac z chodzeniem nawet do 6 godzin bo nie ma czucia w nogach lub jest ale slabe. Polecala nam gaz twierdzila ze ona go uzywala podczas swoich porodow. A czy slyszalyscie cos na temat metody TENS? Bo ja zastanawiam sie nad kupnem tego urzadzenia. Ale dzisiaj czytalam ze nie na wszystkich on dziala i boje sie ze wydam tylko pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paola marsz do lekarza i to jak najszybciej bo to nie wyglada ciekawie! Dzieckomoze bedziesz mogla zostawic chociazby z jakas swoja przyjaciolka, dziadkiem, ciotka, kuzynka, sasiadka... Co do sprawa skornych to mnie sie pojawilo tez duzo pieprzykow ale takich wypuklych i to najwiecej na szyi i dekoldzie hmmmm Ja po wizyciwe u lekarza ginekologa, szyjka sie trzyma na poziomie, dzidzi prawdopodobnie wazy miedzy 3300 a 3500 ( zrobilam zdziwiona i dziwna mina na te slowa, lekarz do mnie czy cos bnie tak, a ja ze nie, ze dobrze, a w duchu sobie mysle ze sie pomeczymy przy porodzie...;)ale oczywiscie ze dobrze ze tak maly rosnie :) ), pozniej lekarz powiedzial mi ze dobrze sie badam, cokolwiek by to mialo znaczyc i ze nie powinno byc problemu przy porodzie... no zobaczymy, daj Boze... szybki porod heheheheheh Lece spac, jak zwykle jestem mega zmeczona po jezdzie do lekarza (pol godz jazdy samochodem bleee) tzrymajcie sie dziewuszki, spijcie slodko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za info o praniu :) Rozmawiałam dziś z mamą i ona zaczęła temat żywienia malucha, tzn kiedy wprowadzać coś innego niż nasze mleko. Jak spytałam jak to było ze mną, ona odparła, że u mnie to wszystko było przyspieszone. No to się nie dziwię, że wyglądałam jak pączek i mama miała problemy żeby mnie unieść :) Dodam, że żadnych problemów pokarmowych i alergii nie miałam. No i ona też specjalnej diety nie stosowała, jak mnie karmiła. Postaram się też tak robić. Gonia ja też bardzo obawiam się zzo. Mam już uszkodzony nerw po znieczuleniu (ale ni zzo) po operacji (6 m-cy zanim zaczęłam coś czuć i do teraz nie jest tak jak kiedyś-to było 15 lat temu) i moja anestezjolog powiedziała mi o wszystkich skutkach ubocznych. Pewnie jak już nie będę mogła wytrzymać bólu to sama o nie poproszę, ale postaram się nie. Takie jest moje zdanie, ale wiem że dziewczyny pisały, że one miały zzo i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Sorki ze tak rzadko udzielam sie na forum ale wierzcie mi ze czytam Was kilka razy dziennie. Bylam przed chwila na majowkach a tam juz tyle rozpakowanych, zazdroszcze im bo ja mam jeszcze 1.5 mies do terminu. Wczoraj byla u mnie sasiadka z gatunku takich co wszystko wiedza i opowiedziala mi o klinice w ktorej chce rodzic naopowiadala mi takich starsznych rzeczy ze pozniej to mi sie plakac chcialo ze strachu . Zastanawiam sie jak ludzie moga byc tak durni zeby taki historie opowidac ciezarnej przed samym porodem. Dziewczyny , zrobilyscie juz pranie ciuszkow bo ja mysle z to jeszcze troche za wczesnie , moga sie jeszcze zakurzyc . Ale z drugiej strony jak mnie wezmie wczesniej . Chcialabym Was zobaczyc ❤️ ale wstyd sie przyznac nie wiem jak sie wchodzi na Waszego bloga (informatyka nigdy nie byla moja mocna strona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) wpadam na chwilkę się przywitać bo moje pobyty w szpitalu niestety mimo ,ze dwu godzinne tylko to licząc dojazd ,przyjazd ....troszkę trwają:) opuchnięta też jestem nawet położna zwróciła mi uwagę ,że po ktg bardzo wyraźnie i głęboko odbiły mi się paski i kółeczka:) dzisiaj mam inne badanie nie wiem jeszcze co a w poniedziałek musze sie dowiedziec co to jest ale wykonuje sie po 35 tyg ,poprzez wymazy i dlllugo czeka na wynik...nie mam pojecia :-O aaa no i wczoraj spotkalam w sklepie kolezanke ,porozmawialysmy o twardnieniach brzucholi i takie tam ona ma termin na 26 maja.. powiedzialam jej o moich przezyciach i ona stwierdzila ,ze ma tak samo... troszke sie smialam wiecie jak z kobietami ...przejęte ,zaraz doszukuja sie u siebie objawów... śmieszne tylko ,ze wieczorem dostalam smsa ,ze objawy sie nasiliły ojechala do szpitala....i urodziła syna:) na szczescie wszystko w porzadku i z nia i z małym Jagoda..na bloga łatwo sie dostać wystarczy znac adres i hasło oraz mieć aktualne zdjęcie do pokazania się nam:D w podawaniu namiarów najlepsza jest nasza Pani od informatyki Tuncia:) Pimach🌼 nie wolno myslec teraz o sobie ,musisz przygotwac sie na przyjscie Antosia... Twoj maz jest strasznym egoistą ,przeciez też chciał dziecko ,jak można zostawić ciezarną zonę na m-c przed porodem.. Wydaje mi się ,Kochanie ,ze to wszytsko albo zbliży Was do siebie albo miało na celu otworzenie Ci oczu na to jakim jest człowiekiem . Ja mimo wszystko trzymam kciuki,zeby mąz na kolanach wrócił i kajał się ,żeby zrozumiał poprostu co jest najważniejsze.. Ale Ty myśl o sobie i Antosiu,musisz być silna teraz dla niego ,za siebie i za tatusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odezwe sie pozniej i milego dnia O WY NIEDOBRE🖐️ to klaps za te naleśniki i truskawki i karpatki:( a mi doradzają warzywa:p ide zmolestowac meza telefonicznie o naleśniki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naleśniki naleśnikami ale mnie wziela wczoraj straszna ochota na kluski na prze z sosem truskawkowym....... mniam i musiałam sobie zrobić, a jadłam je ostatni raz chyba ze dwa lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ATILLA twardniejacy brzuch moze byc powodem skurczy BRAXTONA-HICKSA. Sa to skurcze ktore przygotowuja macice do porodu, wielorodki odczowaja je zazwyczaj silniej i wczesniej. Miesien macicy napina sie przygotowujac do prawdziwych skurczow ktore wypchna dzidzie na swiat. Na poczatku beda mało bolesne, ale nieprzyjemne. Od dna macicy i stopniowo przesuwajace sie ku dołowi.Trwaja na ogoł 15,30 sekund. Ale moga trwac tez 2 minuty lub dłuzej. W miare gdy zbliza sie 9 m-c skurcze te staja sie silniejsze, ale jeszcze nie na tyle skuteczne by wydalic płod, ale moga rozpoczac roces skracania sie i rozwierania szyjki. aby złagodzic te skurcze srobuj zmienic ozycje, n gdy stałac to sie ołoz, albo jak lezysz to wstan, zrelaksuj sie, wykonaj cwiczenia oddechowe. Koniecznie złos lekarzowi ze masz takowe skurcze. Ja tez takie mam i mam przepisaną NOSPE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszko cisnienie mam dobre. Na poczatku ciazy własnie miałam zawroty głowy z powodu cisnienia, a teraz nie wiem dlaczego. Duniu mi własnie połozna powiedziała ze dziecku sie sprawdza czy maja zimne uszy lub szyje zeby sprawdzic czy jest im zimno. Bo reze moga byc zimne z powodu złego krazenia a nie koniecznie z zimna, tak samo stopy. I to jest fakt bo moja siostra ma zawsze zimne rece a nigdy jej zimno nie jest;p Jagodko podaj maila to posle ci adres i hasło do bloga to nas zobaczysz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych ciuszków. Nie mam kompletnie doświadczenia, ale jak zobaczyłam to biedne dziecko tak ciepło ubrane, to się za głowę złapałam. Zastanawiam się, czy młodym mamą wody z mózgu nie robią wyprawki do szpitala. Na każdej jest napisane, żeby wziąć ubranko na wyjście. Szczerze mówiąc, nie wiem, co niektóre kobiety sobie o tym myślą, może właśnie zakładają, ze dzieciątko należy ubrać jak najcieplej.... I tak im potem zostaje, a dzieciątka są przegrzane.... Ja jakoś specjalnego stroju na wyjście nie biorę. Zależnie od pogody ubiorę maluszka w lżejsze lub cieplejsze śpiochy i owinę kocykiem. Będzie za gorąco, to kocyk odwinę. Jakoś tak na cebulkę dzidzię ubiorę, żeby było łatwiej rzeczy pozdejmować, jak będzie super ciepło. Dobrze myślę? Wy tak o naleśnikach, a ja przez całą ciążę jem je bardzo często. Na słodko nie lubię, choć w ciąży czasem się zdarzało, ale ze szpinakiem, ostatnio z pieczarkami, mniam! :) Na truskawki Mój mi nie pozwala. Jakiś niezwykle troskliwy się zrobił, jeśli chodzi o moją dietę i stwierdził, ze te pierwsze truskawki są bardzo pryskane i sztucznie pędzone ( wyglądają pięknie) i że wolałby, żebym nie jadła... Dietetyk się z niego zrobił, jak nic! ;) ;) Paola, ja bym powiedziała o takich objawach lekarzowi tak, na wszelki wypadek. W ogóle postanowiłam ostatnio o wszystkim, co mnie niepokoi mówić gin. Kurcze, w końcu to koniec ciąży, więc można troszkę pomarudzić. To moje uczulenie jakiś czas temu wciąż mnie niepokoi. Już kilka razy się powtórzył ten stan, ale już nie po kąpieli, tylko tak bez niczego.... Nagle nogi mam strasznie czerwone i spuchnięte, swędzi jak diabli, po pół godzinie przechodzi. Pora dnia nieważna, nie zależy to od kąpieli, czy od kosmetyków, robi się bez niczego. Wczoraj w sklepie tak miałam. Nogi jak balony czerwone. Dziś nie omieszkam pomęczyć gin o to, a co! Trzymajcie się Dziewczyny, miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo, jak najszybciej idź z tymi objawami na nogach do lekarza, bo właśnie tak zaczyna się zatrucie ciążowe. Ja mam np się obserwować, czy nie swędzą nogi i ręce, bo zaczęłam puchnąć, ale ja mam tak zawsze jak gorąco. No ale to swędzenie.... skonsultuj to jak najszybciej Pozdrawiam cieplutko, a ja gonię do lekarza, bo mi zatoki dokuczają :( pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moglam do Was dotrzec, okropny dzien w pracy, potem w domu bo odkrylismy komin I jet inny niz podejzewalismy, ach… no zycie. Z gory przepraszm ze moze tak nie w temat sie wcinam, ale Was czytam I pisze w tym samym czasie. Pimach, wez time out w sytuacji z mezem, to nie to teraz najwazniejsze. Zajmij sie przygotowaniami na przyjscie Antosia, zajmij sie soba. MantraElle, na pewno w Stanach macie mase dobrych produktow organic, przy tendencjach hippisowskich Californi ;) - ta sama firma od pieluszek produckuje tez kosmetyki, ale ja ich nie probowalam. Na samym poczatku, ok tyg, dwoch, mylam Myszke wsamej wodzie I uzywalam olejku z oliwek po kapieli, potem przeszlam na Wilede calendula, potem na inny product \"zielony\" malo znanej firmy GCJ, potem E45 no I teraz uzywamy Johnsons ale mala nie ma juz tak wrazliwej skory. Teraz mam zamiar wyprobowac produkty australijskie Mei Mei http://meimei.com.my/eshop/index.php?main_page=index&cPath=2 bo wg mnie ozzies sa najlepsi pod wzgledem naturalnych produktow. A do ciala chce malenka smarowac oliejkiem migdalowym bo sprawdzony I nie uczula I nie jest tlusty. AniaP, ja pralam ciuchy osobno przez pierwsze kilka miesiecy, na poczatku chyba uzywalam Fairy non bio I dla nas tez, ale teraz kupilam Ariel zel non bio, aktywny nawet w niskich temp. Ja nie piore rzeczy w wyzszej niz 30-40 stopni, tylko posciel I reczniki. Do wyprania zostaly mi tylko pieluchy tetrowe I kocyk do zawijania malej (receiving blanket). Fasolkowa, co ty sie malym brzuchem przejmujesz? Jest zgrabny I koniec! Tys drobna to sie ciesz ze cie nie rozwalilo w ciazy ;) Z tego co zauwazylam to w Pl zdecydowanie przegrzewa sie dzieci I wg mnie ta babka zupelnie przesadzila z ubieraniem dziecka tak grubo przy temp. 20 stopni! Tutaj w UK tez sie mowi ze dzieci powinny sie ubierac o jedna warstwe wiecej niz dorosli, ale jak jest naprawde goraco to nawet tego nie trzeba! Malych dzieci nie powinno sie przegrzewac bo nie potrafia jeszcze same regulowac sobie temperatury ciala, dlatego tez nie powinny spac w czapeczkach bo wlasnie przez glowke uchodzi nadmiar ciepla. Ooo, ale doczytalam ciebie dalej I zgadzam sie ze dobrze myslic, ubieranie na cebuke jak najbardziej! Annnnnnna, no chyba tak, jak na czerwiec to z cieplych rzeczy masz troszke za duzo, bo dzieciaczki beda troszke za male zeby weszly w takie ubranka. Lepiej zalozyc bodziaka z dlugim rekawkiem I pajaca I jakis sweterek I potem przykryc kocykiem wg mnie. Ale ja to optymistka jestem I mam nadzieje ze w tym roku lato bedzie w UK :) I to cieple ;) A ty skad klikasz w Uk, bo zapomnialam? Pisz jak z ta krzywa!!! Goniu, ja mialam zzo I jesli teraz bede rodzic naturalnie to tez zaraz po wejsciu na porodowke o nie prosze! Zadnych gas and air, peptine czy inne! Nie wiem jak w Irlandii, ale w UK zzo complete block to tylko do cc sie stosuje, a tak to robia taki co co 20 minut trzeba top up bo dizalanie przeciwbolowe przechodzi. Ja TENS tez mialam ale na mnie nie dzialalo a raczej, draznilo mnie. Co do rozmiarowych standardow, polskie dzieci sa o wiele wieksze od angielskich, moze nei zaraz po urodzeniu, ale potem szybciej rosna I sa pulchniejsze - to taka moja obserwacja. Ja mysle ze my mamy o wiele pozywniejsze mleko w sobie ;) Moja mysz od urodzenia nie schudla ani grama I przybierala na wadze ksiazkowo 250 gr na tydzien, ktoregos tyg nawet 350gr. W wieku 4 miesiecy jak poszlysmy do pediatry we Wloszech, od tak sobie, na taki sprawdzian bo w UK pediatry sie w ogole nie widzi, to babka sie za glowe lapala bo nigdy nie widziala dziecka 4 miesiecznego ktore by wazylo 8 kilo ;) A I teraz Mysz jest wyzsza od niektorych rowiesnikow I nawet starszych od siebie dziewczynek, ale nie jest grubiutka, jest w sam raz :) Mum2be - swietne nowiny! Paola, koniecznie do lekarza!!! Ja w ostanim miesiacu poprzedniej ciazy dostalam takich samych symptomow I musialm chodzic na kontrole do szpitala co drugi dzien, cisnienie mocz ktg. Poprostu trzymali mnie pod okiem bo eclampsja jest bardzo niebezpieczna! Ja mialam wizyte u poloznej wczoraj I na szczescie moje cisnienie jest nadal wspaniale, nogi I nic innego mi nie puchna :) Dzidzia ciagle rozwala sie albo diagonalnie albo wzdluz miednicy, dajemy jej jeszcze dwa tygodnie do 12go, bo wtedy mam usg I juz bede wiedziala czy cc mnie czeka. Macica ma juz 33 cm, czyli jak na 33 tc+2 dni to jak w pysk strzelil :) ale mam ciagle troche bialka w moczu! PO terapii antybiotykami wyslalismy ponownie mocz na badania I wyniki wrocily negatywne, wiec ja juz nie wiem co robic. A siusialam do probowki tak jak mowilyscie, najpierw troszke odsiusiac I dopiero potem do pojemnika. Nastepnym razem zrobie tak jak mowi Dunia, wezme wloze tampax\'a. No, teraz jestem na bierzaco, to moge isc popracowac troche :) A ta ktora pisala o botwince lanie ma u mnie!!!! Kurka, ja tak lubie ale nie wiem jak zrobic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
buhahahahhahaha alemialam sen. W rolach glownych : Ania P, Primach, Tuncia i ja. Sceneria samochod gdzies na wsi Polskiej, z tylu Ania P i Primach za kierownica Tuncia, ja obok kierowcy. Stwierdzilysmy ze pojedziemy przez cala polske i ze kazda z nas pokaze pozostalym swoje miasto, Primach koniecznie chciala prowadzic wyrywajac przez ramie Tunci kierownice, Ania natomiast krzyczala ze ona tez chce :-P i jakos nagle z Rucianego Nidy na mazurach znalezmy sie na Krzyzowce kolo Krynicy w Gorach:-D calego snu nie pamietam, ale nie ogladam juz bloga bo mi sie po nocach snicie:-P :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E, znowu mi sie snilas, tzn snilo mi sie ze do mnie na telefon zadzwonilas, ze odeszly Ci wody i zebym dala znac na forum ze nie bedziesz pisac bo jedziesz do szpitala rodzic hehehehehehehe i yyy troche taka krepujaca sprawa bo...zauwazylam dzisiaj na majtkach taki uplaw jakby ktos wylal troche kawy z duza iloscia mleka, no taki kolor tego byl kawowy, i moje pytanie brzmi czy wy tez takie macie, mialyscie ??? przypominam sobie ze ktoras z Was pisala o uplawach ale nie nie wiem jak to opisala i na ktorej stornie.. jak=by ktoras mogla z was mi podopwiedziec co to moze oznaczac .. bylabym wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm...
A ja dziś zjadlam wielkie 1 kg opakowanie lodow, potem ananasy z puszki. Jak cala ciaze sie pilnowalam to dzis peklam.........tak mi sie chcialo. Moja waga to juz 15,5 + a to 32 tydzien i kilka dni)))) W sumie od czasu jak lekarka kazala mi lezec w lozku i odpoczac to zaczelam chyba z nudow jesc. Mam miekka szyjke i troche sie skrocila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
JA TO WAZYLAM 55 A TERAZ 69 ,3 NIE MARTWI MNIE TO ZE TAKA GRUBA JESTEM A TO DOPIERO 32 TC ,,,WAZNE BY DZIDZIA BYLA ZDROWA I TO JEST WAZNE W SUMIE,a JAK Z TA CZKAWKA >>>??JAK JA SIE CZUJE >>>???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
A TAK wogole co sadzice o tych zabobonach ze ciuszkow sie nie kupuje itd....>>???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Bylam na bloguu :) Lilianka, Gonia, Takietam - milo Was poznac :) Slicznie zreszta wygladacie (wszystkie!) i ladne zdjecia . Ja wygladam jakbym miala krecz szyji albo przynajmniej jakis przykurcz i dodatkowego garba :D , ale co do wielkosci brzucha to chyba Was dogonilam a i wiekszosc przegonilam ;) Biorac pod uwage ,ze u mnie to powiekszanie potrwa jeszcze jakies 8 tyg to az strach sie bac jak bede potem wygladac ;) Carmen - nie pomoge, nie mam pojecia co to moze oznaczac... do glowy jedynie co mi przychodzi to moze szyjka rozpoczyna Ci sie otwierac , ale nie bede straszyc jak sie nie znam :P Najlepiej na konsultacje do lek, a zwlaszcza jesli to bedzie bardziej pod czerwone podchodzilo... Sztorm - moja szyjka tez jest miekka i to juz od jakis 6 tyg , co prawda nie skraca sie i od poprzednich wizyt nie zmienia sie , lek stwierdzil ze najwyrazniej taka moja uroda ;) Ale tez zalecil ograniczenie aktywnosci. A ta waga teraz zaczynam sie przejmowac ,ale znowu w 2 strone - wczesniej ze za szybko przybieram, a teraz ,ze wcale - w sumie przez ost 4 tyg przytylam niecaly kg, a przeciez dzieciak teraz najintensywniej rosnie... no i tak zle i tak niedobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
A TAK wogole co sadzice o tych zabobonach ze ciuszkow sie nie kupuje przed???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
waga zejdzie nam jak maluszkami bedziemy sie opiekowac ,,,plus dieta ale taka racjonalna warzywka owoce woda mineralna zero cukru i czasem pocwiczyc trzeba ale to pozniej mysle ,jakos bedzie myslmy pozytywnie kochane!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a niechcie to!!! jeszcze was mecze! Carmen, ja uplawy mam wciaz jasne, prawie przezroczyste i nie obwite. Mozliwe ze jest to ten czop albo i nie, aj nie mam pojecia - dla pewnosci dzwon do lekarza! Zaraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Lusiu! kurcze, no wczoraj bylam u lekarza to wszytsko bylo dobrze! jak na zlosc! nastepna wizyta za dwa tygodnie. w sumie ten wyciek nie podchodzi pod czerwony, tylko taki brudny zolty no i jak wspomnialam wczesniej kawa z mlekiem. a teraz jak poszlam do kibelka siuku to zauwzylam przy wycieraniu gluta, jak bialko kurze surowe. O jejku... Mamo E, jak to sie nie snilas? wlasnie pisalam wczesniej ze mnie sie snilas, ze dzwonilas do mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
nie mam pojecia czemu te uplawy w takim kolorze...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atilla, to co mysle o wszystkich zabobonach - pierdoly! Ja jestem osoba wyksztalcona i nie daje sobie zycia uwarynkowywac jakimis przepowiedniami. Jelsli nie jest naukowo sprawdzone i potwierdzone, to zabobon pierdola i koniec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie!!!!!!!!!!!!!! telefonu nie mam do lekarza, no ale moge go zdobyc....poczekam jeszcze z pol dnia, jesli tak bedzie nadal to trzeba bedzie zadzialac. Dobrze ze dzidzi kopie... ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie zauwazylam Carmen ze znowu cie meczylam w nocy :o przepraszam. Ide sobei kiecke kupic bo w sobote idziemy na wesele a ja jeszcze nic nie mam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×