Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Mnie tez bolała rwa przez cała ciaze, ale jak brzuch sie obnizył to przestała. Miałam na nia zel woltaren, ale i tak mało pomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ładnie Kasza! nie wiedziałam o tych całych tradycjach w innych kosciolach, a to bardzo ciekawe! Ja nie wiem jak to u nas bedzie ze chrztem bo mojemu M różne głupie myśli przechodza przez głowe, tzn. nie bardzo chce żebyśmy chrzcili dzieciaka bo mu sie nie podoba cała ta instytucja kościoła, ale kościelny mamy, a też kiedyś mówił, że mu śluby i papierki do niczego nie potrzebne... ;) Ja chcę chrzcin bo inaczej do tego wszystkiego podchodzę i wiem, że dziecko jak wyrośnie to i tak wybierze samo w co chce wierzyc lub nie wierzyć, a to że ochrzczone mu w tym nie \"przeszkodzi\" Tunciu no to powodzenia na wizycie, ja tez jestem dzisiaj umówiona do gina. Co do wagi dzieci to jak juz wcześniej pisałyśmy jest z nią różnie, bo to wszytsko szacunkowe obliczenia. Moja kumpela miała urodzić 4-ro kilogramowego dziciaka i urodził sie nieco ponad 3 kilowy chłopczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis myślę, że Twoje dziewczyny staną na wysokości zadania i Ci ładnie wszytsko przygotują! Przecież to taka radość takimi małymi ciuszkami sie zająć a poza tym nic trudnego! Wypoczywaj sobie wspokojnie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki prześlicznie wyglądałaś na ślubie!!!! Bradzo ładne zdjęcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
Witam Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 dziękuję serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis nie przejmuj się tym, że jeszcze dom nie jest gotowy na przyjęcie dzidzi. Jestem pewna, że koleżanka i bratowa staną na wysokości zadania i będziesz mieć miłą niespodziankę po powrocie :) Zakochana mamo tak mi cię żal z powodu tej rwy. No ale dzięki temu wiesz, że jesteś silną kobietką, tyle potrafisz znieść. Tak sobie myślę, że może dzięki temu łatwiej będzie ci znieść te bóle porodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz zmykam na obiadek z kumplem. Kasza, w kosciele katolickim (ale nie oczywiscie nie polskim, bo hipokrytyk nie ochcilby mi przeciez dziecka bo rodzice nie po slubie...) w naszej dzielnicy ochcilam corke w wieku poltoraroku, ma trzy chrzestne i jendego chrzestnego. Ksiadz sam podpowiedzial zeby polaczyc tradycje z ta z kosciola anglikanskiego. Teraz tylko mam problem bo wyczerpalam \"liste\" chrzestnych, hihihi i bede sie musiala glowkowac kogo prosic dla drugiej corki. W Bibli nigdzie nie jest napisane ze musza byc koniecznie dwie osoby i to roznej plci (i ze geje sa niedopuszczalni). Taka mala wstawka. Ja mialam dzisiaj rozmowe z polozna, brzusio rosnie regularnie, glowka malej ustawiona do wyjscia :) Wiec musze sie teraz przestawic psychologicznie z cesarki na porod naturalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
AniuP powiem Ci szczerze że co do bólu porodowego to się raczej nie boję (no może jeszcze nie wiem co to znaczy) bo przeszłam w życiu dużo. Tak samo mam dość mocną psychikę i wiem że jeżeli nie będę silna to nie dam rady. Trzeba po prostu wziąć się w garść i uwierzyć w to że by kobiety damy sobie ze wszystkim radę!!!!! A co do filmiku to był ogień :-))) ale się uśmiała. Ale kurcze one miały wielgachne brzuchy, mój przy nich to jest mały pikuś :-) Spakowałam już torbę tak na 100% do porodu. Naszykowałam mężowi ciuszki dla dzidzi na wyjście i teraz tylko czekać!!! Kurcze nie mogę się już doczekać jak ją przytulę. Obym jej tą miłością nie zrobiła krzywdy. Ale wycałuję moją Kornelcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki, widzę ze nie ja jedna dziś do ginka sie wybieram:-))) MamciuE a to nowina z tym porodem, cieszysz się ze jednak cc nie będzie? No i samczego życzę w miłym towarzystwie hi Fasolkowa mamo ja tez pierwszy raz słyszę by wyciągać dzidzie tak wcześnie bez wyraźnej potrzeby. Ja miałam planowana cesarkę w PL to lekarz powiedział ze im później tym lepiej, bezpieczniej i zaplanowaliśmy na ostatni tydzień czyli miałam ciecie w 40 tyg. (5 dni przed terminem - bo termin miałam na 24 grudnia i chciałam na wigilie byc w domku z cale rodzinka:-) ) Shila2 no to porządne chłopisko ci sie szykuje:-) Daj mu jeszcze chwilkę a potem juz będziesz tylko patrzeć, tulić i podziwiać:-) Zakochana mamo przykro ze ta rwa kulszowa nie daje Ci spokoju, trzymaj sie już niedługo. Ciekawe która z nas teraz mamusia zostanie :-) brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! I ja sie zglaszam po wizycie u lek - wagi dzieciaka nie znam (nie bylo jakiegos oprogramowania zainstalowanego), za to dzieciak ladnie glowa w dol, wszystkie proporcje na oko prawidlowo, a szyjka dalej miekka i rozwarcie na opuszek. No i znowu naklanianie do przejscia do szpitala na dokladniejsze badania, brrr Skonczylo sie na tym ,ze mam jednak jesc ten fenoterol i za tydz na kontrole. O powrocie do pracy nie bylo mowy. Cytologia wyszla idealnie co mnie cieszy, bo ost jakies zapalenie wykryto. I tyle, wod cale szczescie nie ubywa, bo ubzduralam sobie juz,ze i mi cos sie saczy... Humor sredni, zwlaszcza ,ze i lek sugerowal ,ze jednak terminu moge nie doczekac (oby do poczatku czerwca wytrwac a potem niech sie dzieje co chce ;)) Milego dnia mamuski - pomimo tego 13 -go ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
Czesc jakos nie mam sily pisac dopadla mnie chandra i niechcec do wszystkiego krocze mnie tak boli ze chodze wsciekla ba nawet chodzic noirmalnie nie moge a w nocy to juz wogule tragedia sie poruszyc dziwi mnie to ze az tak moze mnie ono bolec nawet chyba po 1 porodzie mnie tak nie rwalo piszecie o rozstepach ja nawet nie patrze i nie licze swoich zeby bardziej sie nie dolowac ala a brzuch i krzyze to co chwile mnie bola i pezechodzi i boli i tak caly dzien Lusiu ja nawet nie wiedzalam dzis ze jest 13 masakra co sie ze mna robi a skleroze mam taka ze szok poloze cos gdzies a za chwile meza wyzywam czemu mi to zabral z tamtad sama na siebie mam nerwy ja chce juz urodzic mam dosssscccc!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu musze tylee nadrabiac :-O ;-) Juz zaczelam zczytywac i tez sie prawie poryczalam jak przeczytalam o tych wytrzeszczach zwiazanych z pobieraniem wymazu :-D U mnie SGB (bo tak to chyba okreslaja od Streps Group B) wyszedl ujemny, a wymaz mialam tydzien temu z pochwy i tak z okolic odbytu. Wiecie, tutaj oni nie zagladaja ani nie badaja ginekologicznie, rpzynajmneij u mojej ginki, wiec i ten wymaz byl tak raczej \"po wierzchu\", ale na szczesci wyszedl ujemny wiec mam spokoj. No i ja sie juz terminowo moge okreslic. Mam sie zameldowac na porodowce 29 maja o 5:30 rano!!!!! Jesli, oczywiscie, mnie samo wczesniej nie ruszy... Dobra, nadrabiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa_____ co do wagi i odzywiania sie.. U mnie ostatnio kroluja malo odzywcze i zdrowe rzeczy. W zasadzie to malo jem, przez te cholerna zgage, a najlepiej mi ida... lody :-o Ale co dziwne, mimo tego, z tygodnia na tydzien teraz "zgubialm" funta (czyli mniej wiecej pol kilo) wg lekarskiej wagi... A co jeszcze wczoraj mnie nieco przytkalo u ginki, to zmierzyla mi brzuch, ja koncze na dniach 37 tydzien, a brzuch nadal mam 34 cm i.... tez dobrze :-) Wiec moze i moje drugie bobo bedzie nieduze? Dziewczyny, naprawde nie przejmujcie sie waga maluszkow tak mocno! Male szybciej sie urodzi. Moja Hanka jak sie urodzila wazyla 3066g i mierzyla 49cm - maluszek, a my z mezem oboje wysocy... Za to teraz dluga chuda kochana glizda w wieku lat 3,5 nosi spodnie na 5 lat :-) Nadrobilo dziecko co swoje hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana mama_____ o ten wymaz, o to badanie to sie upomnij, bo to faktycznie wazne. Fachowo chodzi o Strep Group B bakterie. I sie nie boj, bo i tu nam wychodza rozbieznosci jak i czym i skad pobieraja :-D Kasza____ myszko, wrocisz do figurki ani sie obejzysz, bo faktyczynie chudzinka bylas przed ciaza. Taki teraz mamy etap i tyle. Ja mam na plusie cos w okolicach 14 kg a i tak sie ciesze, bo byla w moim zyciu okres gdy bez ciazy wazylam nawet pare kilo wiecej :-P Yhm... A obwodem brzucha sie nie sugeruj, bo jak na ciebie te "prawie" 100cm to i tak duzo :-) Szafy poki co nie zmieniaj, ciuszki niech sobie wisza spokojnie i czekaja na powrot do lask ❤️ 🌼 A skoro o ciuchach mowa i pakowaniu torby (wczoraj sie spakowalam, tez na koleczkach, paru pierdul brakuje, ale wiekszosc juz jest). Pamietajcie kochane, ze nie ma co szalec z ciuchami na wyjscie. Nie bierzcie od razu swoich ciuszkow sprzed ciazy, bo w niewielu przypadkach zmiana w ciadu doby, dwoch jest tak drastyczna. Spokojnie mozna sie zaopatrzyc albo w swoje wieksze ciuchy albo nawet wyjsc w takich ciazowych, w ktorych sie przyszlo. No i wyczytalm wczoraj, ze czasami (ponoc nawet dosyc czesto) zdarza sie tak, ze po znieczuleniu (epidural czyli ZZO w PL?) stopy przez jakis czas potrafia puchnac co tez nalezy wziac pod uwage przy wybieraniu obuwia do szpitala jak i na wyjscie. CO prawda u mnie nic takiego nie mialo miejsca, ale moze byc, wiec ja biore sandaly takie na paski, ktore mozna jakby co poszerzyc :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
i ja sie zglasza. Dziewczyny to juz oficjalne: jestem strasznie glupia przez ta ciaze. Wyszlam z domu bez torebki tym samym bez klucza od domu. Wzielam telefon klucz do sasiadki (matka chlopaka mojej Muczy tego co jest w szpitalu) bo szlam ja odwiedzic i tyle. I tak dobrze ze telefon zabralam bo byloby nieciekawie. Poszlam do biblioteki, i tam juz napisalam chlopu co sie stalo i mialam czekac 2 godz w bibliotece i u tej sasiadki bo moja mucza miala wrocic po 14tej ale moj chlop sie przejal i wrocil do domu wczesniej:-P usp... Nemezis lez kobieto i sie nic nie martw wazne ze mam przyjaznych sobie ludzi wokol siebie ktorzy o was zadbaja Ty masz teraz lezec i pa chniec bo potem to juz sie masakra zacznie:-P Mamo E no wlasnie spoko z tym kosciolem chociaz dla niektorych jest to nie do pomyslenia. Najbardziej chcialo mi sie smiac jak widzialam mine ksiezuni jak sie spytalam ile za ta przyjemnosc; musiala kobieta ukryc obuzenie ze jak to przeciez za takie rzeczy jak slub czy chrzest sie nie placi. Ciekawe ile by mi w PL policzyli? Moja mama jak wrocila za US przed moim urodzeniem to brala slub koscielny w 7 miesiacu ciazy ze mna i zaraz po tym byl chrzest ojego wtedy 3 letniego brata. Ksiadz byl normalny (przyjaciel rodziny) ale sasiadki nie mogly przez rok przezyc, nie mowiac o mojej mamy ex tesciowej ktora jeczala ze jak to w bialej sukience w ciazy do slubu... Ale to tez nie ma co krytykowac rozne ludzie maja opinie wazne ze mi sie podoba i juz:-D uwazam sie za osobe nie tyle religijna co nazwijmy to 'uduchowiona' wierze w Boga a nie religie i reszta mnie nie obchodzi. Carmen nie dziwie sie Twojemu chlopu mnie tez wkurza cala ta otoczka wokol kosciola i szczerze mowiac nie chodzilam do kosciola wPL od lat i chyba bym sie nie zdecydowala na chrzest w PL, bo od wielu lat mialam 'bunt' przeciwko kosciolowi. Ale mysle ze nawet jakby dziecko chcialo cos w przyszlosci zmienic to nic sie nie stanie jak teraz ochrzcze a potem robta se co chceta . Przerwa na siku:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
co wy dzis tak wszystkie po lekarzach? ja w sumie mam wieczorem zajecia ze szkokly rodzenia ale nie wiem czy sie wybiore nie dosc ze mam leniwca to jeszcze pada na zewnatrz...do kitu z ta wiosna mialo byc tak pieknie:-P Zakochana mamo ja nawet staram sie sobie nie wyobrazic co to ta rwa jest i co to za bol...brrr tragedia pamietam jak w kwietniu wstac przez tydzien nie moglam bo sie mlode wpychalo na chama w kanal rodny ciekawe czy to cos podobnego... dostalam dzis piekny rachunek za gas od pozal sie Boze idiotow z npower na 487 funtow za 2 miesiace! heheheh pogrzalo ich cale szczecie ze w polowie kwietnia zmienilismy dostawce bo mi juz takie jazdy z elektrycznoscia robili ze szok. No i ja patrze na ten rachunek a oni jakies czytniki z kosmosu 9012 a u nas teraz czytnik pokazuje 7928 pomijajac fakt ze jak zmienialismy dostawce to bylo 7722. Wiec ja nie wiem kto tam pracuje zadzwonilam opierniczyam i o dziwo od kiedy nie jestem ich klientem sa wyjatkowo mili powiedzieli ze zmienia. Jak nie zmienia to sie bede bawic w pisanie listow a jak nie to i tak mnie moga pocalowac bo juz mi nie dostarczaja ani gazu ani elektrycznosci, ja zmienilam nazwisko z nowym dostawca i sorry ale pani o nazwisku zaczynajacym sie na K juz tu nie mieszka :-P Ja nawet nie chce myslec o wadze i wiekosci maluszka mam nadzieje ze wiecej niz 3,5kg nie bedzie, wiem ze nie powinnam tak pisac ale ja z budowy mala jestem i sie boje ze jakis klocek wyjdzie:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
no zgadzam sie z Dunia co do ciuchow na wyjscie ze szpitala gdzies czytalam ze najlepiej zabrac ciuchy z 6 miesiaca ciazy co sie nosilo w sumie po co wogole brac jakis specjalny komplet wyjsc w tym czym sie przyszlo chyba ze brudne to co innego... Dunia dzieki za wsparie psychiczne dzis normalnie znow przegladalam szafe bo moja Mucza pozyczyla sobie sukienke eehhh przynajmniej nie wisi sobie Nieuzywana:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu to ci godzinę wybrali. Dobrze, że jest lato to już jasno będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takietam____ juz leci w twoja strone cala tona optymizmu, nietylko szczypta! Uwierz mi, kazda kobieta przez to przechodzi, choc niekazda ma odwage przyznac sie do tych strachow i lekow, bo ... wlasnie co inni pomysla, nieodpowiedzialna, niezaradna? W zyciu. Tak jestesmy skonstruowane, ze im blizej porodu tym bardziej sie boimy tego co bedzie, szczegolnie przy pierwszym dziecku. Zdajesz sobie sprawe poprostu, ze zycie wywali ci sie do gory nogami i nie wiesz czy to opanujesz. Ale dasz rade, zobaczysz 🌼 Tak na poprawe humoru, sprobuj sobie wyobrazic faceta w takiej sytuacji?! Tyle niewiadomego? Tyle stresa? Hehe, jednak babeczki sa w te \"klocki\" lepsze i natura wiedziala co robi :-D Pamietaj, nie raz cie jeszcze zlapie zwatpienie, bo macierzynstwo tak ma. Nie jest latwo i niezawsze rozowo, ale taka kolej rzeczy i takie nasze dojrzewanie przez cale zycie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza a my o rachunek wręcz się prosimy. Ostatni raz płaciliśmy w listopadzie więc nawet nie chce wiedzieć ile to wyjdzie za te pół roku. Wysyłamy maile i nic. Najlepsze jest to, że licznik mamy nowy bo jak chcieliśmy go spisać to się okazało, że są same zera no i musieli wymienić. Z jednej strony fajnie bo cała zima się skasowała, a my wszystko na prąd mamy, ale z drugiej strony ciekawe jak oni oszacują kwotę. Teraz jak siedzę w domu to więcej się zużywa no bo gotuje. Strach się bać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Duniu - mam to samo co ty ... jakos nie mam apetytu i malo jem przez zgage bo cos od kilku dni wykancza mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIKI____ slicznie wygladalas! Bardzo ci twarzowo w takich brazach i zlocie. No a obcasy, kochana, ja podziwiam :-D Posluchalam o byciu mama. Fajna piosenka, w sam raz na zablizajacy sie Dzien Matki. To ja dorzuce z innej BECZKI, piwnej :-) Dla wszystkich wielbicielek browarka, Mozart nieco w innym wydaniu, z rozmachem... http://www.youtube.com/watch?v=eH3GH7Pn_eA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny. Moja dzidzia wazy 2700, lekarz oszcował, że bedzie ważyła ok 3400 i 54cm, więc skusiłam się na kilka mniejszych ciuszków, bo wiekszość kupiłam na 62 w strachu, ze dzizia się nie zmieści w mniejsze;-) Dla dzidzi jest już wszystko, 2 dni temu kupiliśmy wóżek, pokoik już przygotowany, więc tylko czekamy na dzizdię;-) coraz bardziej boję się porodu, ale skoro wszytskie kobitki dają radę to ja tez;-) Co do rozstępów to u mnie uda, wewnętrzna strona pośladki i biodra;-( ale kupiłam taki krem pharmaceris zmniejszajacy rozstepy i powiem Wam, że używam ok 2 tyg i już iwdzę poprawę, lepiej teraz z nimi powalczyć, dopóki nie zrobią się z nich takie srebrno białe blizny bo potem to chyba już nic sie nie poradzi... Czytam, że miałyście robiony posiew i z pochwy i z odbytu, ja tylko z pochwy, czy to drugie badanie jest bardzo potrzebne, wiecei coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Dunia Amerykanskie reklamy sa boskie ja wogole uwielbiam reklamy bo mialam miec zawod wyuczony jako specjalista od reklamy. Uwielbiam siedziec i ogladac :-D wiem ze glupie wiekszosc ludzi one wkurzaja ale no lubie i juz:-D Aniu P fajnie z tym licznikiem tylko wlasnie zby sobie estimate nie zrobili bo wtedy pewnie sobie zaspiewaja chamy;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
dziewczyny czy pierzecie foteliki do samochodow tzn material? zabieram se za to juz 3 dni i nie wiem czy prac czy nie w koncu a chce powoli przygotowac najwazniejsze rzeczy przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm..
Co do fotelikow samochodowych to ja wypralam choc i tak wiem ,ze malego ploze na pieluche tetrowa. Ale to wszyscy macali..i jakosc stwierdzilam ,ze wole miec czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eure
dziewczyny nie wiecie czy mozna stosowac w 3 trymestrze globulki natamycyna?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
ja wzielam za szmatke miednice z goraca woda dodalam plynu i proszku do prania dla dziecka i wymylam szmatka porzadnie. Chyba starczy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×