Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość stu234
Witam Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog (poród i prawa Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 Serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mało z fotela nie spadłam Pimach👄 🌼 nie spodziewałam się Ciebie tak szybko rozpakowanej ,mam nadzieje ,ze zdążyłaś ze wszystkim oraz ,że Ty i Antoś czujecie się dobrze,... życzę Wam zdrówka oraz tego żeby wraz z jego narodzinami wszystko u Ciebie ułozyło się jak najlepiej Wiki wszystkiego dobrego dla Was🌼 Fasolkowa mamo stoooooo lat podwójne:) no i śliczne zdjęcie na blogu a brzusio dośc duży,super:) a ja dostałam dzisiaj zielone swiatło po wizycie i mogę rodzić jakby co wszystko w porządku ,badania na wszystkie możliwe bakterie negatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sliwa88
????????????????????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach 🌻 gratulacje ogromneeee :) jeju az sie poryczałam, drugi raz w tej ciaży, bo ja raczej jestem ciężki materiał do wzruszen ;) oby to małe słoneczko wynagrodziłao Ci każdą minute stresu i rozczarowań w dotychczasowym zyciu ! Solenizantce i młodej zonie wszystkiego naj 🌻🌻 Ja zamiast sie porządnie dopakowac to rozpakowuje bo akurat zabrakło mi szamponu więc zwinełam z torby szpitalnej :/ Kobietki po 4 tygodniach od złozenia aplikacji jesli nie wpłyną pieniadze na konto (pisze o tych 190f) to trzeba do nich dzwonic!!!!! i słyszałam że niektórym mówia że podlegają kontroli emigracyjnej wtedy stanowaczo poprosic zeby zerkneli na mape UE !! żadne pismo, decyzja nie przychodzi, wiec tylko sprawdzcie konto. Ja wczoraj miałam jakiś taki śmieszny dzien, nie mogłam myśli pozbierac a dzisiaj katarzysko i maż chory ech :( Stoi nam łóżeczko w sypialni, mieszka w nim pokaźnej wielkości kubuś puchatek i co przechodze koło sypialni to sie uśmiecham ;) Jutro idę na wizyte do szpitala tylko nie wiem w jakiej sprawie, tzn byłam hospitalizowana i wtedy wyznaczyli mi wizyte na 12 maj (szczerze powiem że pomyślałam że do 12 to ja już 3 razy urodze ;) ) tak wiec jutro jade sie pokazac chyba tylko, chciała bym USG ale tu to marzenie scietej głowy. Miłego dnia brzuchatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo noszenia obrączki, ja nie nosze dobre 3-4 miesiace, jakoś bałam sie że palce mi napuchną i nie bede mogła zdjąc, a stare dewoty niech w swoje gniazda zagladają a nie na cudze palce - wrrrr co komu do naszego stanu cywilnego? Dorzucam słowniczek medyczny pl-ang może komuś sie przyda http://www.babycentre.co.uk/i/midwives/translated_keywords/polish.pdf mój M co prawda był tłumaczem ale nie w materii medycznej i wydrukowałam mu żeby jezyka w buzi nie zapomniał w godzinie zero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz nadrobie caly weekend, bo NIC nie zczytalam w miedzyczasie. Raz, ze w piatek wieczorem padl nam duzy komputer (nieco zaczelo sie kopcic z zasilacza, ale na szczescie mam dobrego nosa :-) ). No a dwa i to duze dwa, w sobote mielismy te parapetowe. Dziewczyny, ja w zyciu nie urzadzalam imprezy w takim amoku.... Jak podliczyslismy, to - ze wszystkimi, z dzieciakami w kazdym wieku - mielismy w chacie praiwe 70 osob, wiec takie male wesele nam z tego wyszlo. Piatek sobota szykowanie i impreza, wczoraj znowu pare godzin sprzatanie itp itd. Az sama sie dziwie, ze nie pojechalam jeszcze na porodowke po tym wszystkim :-D Goscie na mnie patrzyli ze zdumieniem w oczach skad ja mam tyle energii.... Sama nie wiem, al ejuz mi przechodzi :-P Dobra, lece nadrabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Pimach !!! Gratulacje !!! Duzo zdrowia dla Ciebie i syna :) Fasolkowa mamo - wszystkiego najlepszego !!! Wiki - wszystkiego dobrego :D No to nam sie ten nowy tydzien rozpoczal , ciekawe co bedzie dalej ;) Pimach faktycznie zmobilizowala wszystkie z nas do szybszych dzialan :D Mi tez wydawalo sie ,ze taka masa czasu jeszcze przede mna - a jak sie okazuje roznie moze byc. Tak wiec kolejna pralka zaraz bedzie krecic sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza____ co do wydatkow na zycie to wiesz, roznie bywa bo i warunki rozne. Jak mi maz postawi kompa i "odzyskam" swoje wszystkie adresy mailowe, to napisze do tej koleznaki, ktora pare lat mieszkala w College Stattion, chyba na podobnych warunkach jak ty, bo maz robil doktorat i w miedzyczasie juz tutaj "dorobili" sie potomstwa. Takze dopytam o to ubezpieczenie. Ale jak na moja wiedze, to ubezpieczenie pokrywa cala rodzine. Warto zainteresowac sie ile bedziecie placic z kieszeni, np. za wizyte u pediatry czy jakiegos specjalisty. Ile z pozostalych rachunkow pokrywa ubezpieczenia a ile bedziecie placic wy (u mnie jest najczesciej tak, ze ubezpieczenie pokrywa 80% a reszte my z kieszeni - choc to tez zalezy jakie badanie itp itd). Takze tutejsze ubezpieczenie to temat rzeka i wcale nielatwe do opanowania (ja po 5 latach nadal mam pewne niejasnosci jak ot dziala :-o ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
gratuluje pierwszej mamusce brawo pimach wszystkiego naj dla fasaolowej mamy sto lat:-) ja dzis po wizycie u gina jakos szczesliwsza z dzidza wszystko ok tylko nie wiem ile warzy ale ladnie rosnie mam rozwarcie na 2 cm glowka uciska na kanal rodny dlatego tak boli mnie krocze co doi opuchlizny to lekarz ze musze jeszcze troche wuytrzymac kwestia paru parunastu dni do rozwiazania zatrucia nie mam wyniki ok lekarz powiedzal ze jak sie zaczna skurcze to poczekac ze 2 godziny by upewnic sie ze to napewno te i jechac do szpitala chyba ze wody odejda wtedy od razu aha w niedziele wstawilam lozeczko do pokoju jest sliczne ubrane czysciutkie tylko dzidzi w nim nie ma jeszcze:_( wiki wszystkiego dobrego na nowej trudnej drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaanetka
witam wszystkie czerwcowe mamuski,chetnie przylacze sie do Was,moj termin mam wyznaczony na 27.06,to pierwsza ciaza i bedzie synek. czy ktoras z Was jest tzw."slodka" mamuska,bo ja niestety tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Hellooo :-D Dunia dzieki wielkie byla bym wdziczna za jakkiekolwiek info bo ja sie juz schizuje i wogole ja nie chce...:-P Paola oooo to ty tez sie szykujesz szczesciaro a ja? a ja nie...tzn mam wrazenie ze mi sie powoli brzuch obniza cala noc praktyznie i wiekszosc wieczorow mam brzuch praktycznie non stop twardy. Tylko ze teraz wlasnie mialam sytuacje; facet mojej Muczy musial byc zabrany do szpitala (jak chlop gadal tygodniami ze nic mu nie jest a ja mysle ze skonczy sie na operacji i jakims wrzodzie) no to moja Mucza panika. Z tym ze jej facet zajmuje sie starsza matka swoja i z nia mieszka. Tam pomijajac jest to pokolenie wojenne z Podola. Nie widziala mnie chyba ponad rok nie wiedziala ze 'sie spodziewam' no i sie pyta kiedy a ja ze w kazdej chwili. Ona NIEEEEEEE ja no ze za 3 tygodnie. Ona NIEEEEE nie mozliwe TY tak wygladasz jakbys miala za 3 miesiace....yyyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze, jeszcze zczytuje. Al enajpierw zyczenia: ❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼 WIKI_____ spelnienia marzen we dwoje (troje juz niedlugo). Zeby wspolne sciezki zycia ukladaly sie po waszej mysli a gwiazdy byly na wyciagniecie reki. ❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼 ❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼 Fasolkowa______ sto lat na urodzinki i ogromnego szczescia i zadowolenia w zyciu! Niech zachwyt nad kwitnaca stokrotka zawsze gosci na wiosne w twoim sercu i duszy! A z tych bardziej przyziemnych zyczen - jak to mowia, latwego porodu ❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼 ❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼 PIMACH______ Gratulacje! Zycze ci, aby w zyciu sie poukladalo, z synkiem pod bokiem zeby swiat nabral weselszych barw i smakow. Duzy buziak dla ciebie i posmeraj synka w lewa piete od ciotki-forumowiczki. ❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie powiem. Mnie chyba tez zmobilizuje porod Pimach zeby w koncu te torbe spakowac. Poki co to chyba wszystko juz mam, ale wrzucone w szuflade - chociaz tyle, ze w jednym miejscu... Wczoraj udalo mi sie po sprzataniu chaty wyciagnac meza do Ikei po komode dla malego - zeby byla taka samam jak "reszta" w domu, to potem sie cos z nia da zrobic. No bo samam tego nie zalatwilabym, za ciezkie a z czasem u nas coraz bardziej krucho sie robi, bo weekendy mamy coskolwiek oblozone mocno. Jeszcze tylko czekam, az dadza mi zanc, ze materac jets do odebrania w sklepie i mozna powoli wyjezdzac ze sprzetem na pokoje :-) Wizyte mam u ginki jutro wiec moze juz wstepnie ustalimy termin na kiedy sie szykowac. Juz wczesniej pisalam wam, ze brzuch - choc ciagle nisko - troche poszedl jeszcze w dol. Za to po imprezie w sobote, rano w niedziele zakladam stanik i.... z dnia na dzien wrocilam do obwodu pod biustem sprzed ciazy?! Sama bylam w szoku, ale chyba dlam niezly wycisk malemu i zanurkowal nizej. Bo tej calej sobocie po raz pierwszyw zyciu (w ciazy) mialam rano spuchniete troche palce i kostki, a stopy bolaly mnie tak, ze mialam wrazenie, ze chodzilam na poduszkach powietrznych :-D paola_____ dobrze, ze to jednak nie zatrucie! Ale z tym rozwarciem i naciskiem na krocze i kwestia wytrzymania jeszcze parenastu dni to chyba musisz sie oszczedzac co? powiedzial ci cos ten lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Kasza - tak jak Dunia pisze jesli chodzi o ubezpiecznie to temat rzeka w stanach. Pewnosci nabierzecie jak konkretnie od uczleni dowiecie sie co jest pokryte, jak wysokie co-pay (zarowno od PCP (lekarz pierwszej pomocy) jak i od specjalisty i inne rozne badnia, szpital etc i przede wszystkim czy bedzie Twoj maz mial ubezpiecznie rodzinne (raczej tak). Male szanse zeby uczelnia proponowala cos wyzszego niz HMO czyli najczesciej lekarze do wyboru z network'u lekarzy iakie tam... to jzu na pozniej temat. Warto tez wiedziec czy musicie placic jakas czesc skaldki - duze szanse, ze na uczleni nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia - podziwiam Cie za urzadzenie wesela" na typ etapie ciazy! ja zaliczylam 2 dlugie imprezy w piateki sobote... no ale bylam gosciem, wiec to zupelnie co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliwa88 ja liczę od daty ostatniej miesiączki. gaanetka witaj, przyłączaj się i wpisuj do tabelki :) Tabelka jest na 206 stronie ok godz 11 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
sliwa - a jesli mialas nieregularne miesiaczki to na podtsawie 1-go USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Pimach - GRATULACJE, zycze pociechy z synka. A to wiadomosc dnia. Nie spodziewalam sie ze Pimach bedzie pierwsza. Fasolkowa Mamo najlepsze zyczenia w dniu urodzin. Wiki - szczescia na nowej drodze zycia. Chyba trzeba sie pospieszyc z tymi przygotowaniami bo nie znamy dnia ani godziny. Mala coraz bardziej szaleje, szczegolnie jak sie dzisiaj wygrzewalam na sloneczku. Az mnie boli z prawej strony mam wrazenie ze zaraz mi peknie skora. Ide w srode do lekarza to musze go o ten bol zapytac. Pozdrawiam mamuski i zmykam prasowac bo cala sterta sie uzbierala. Pimach zmobilizowalas nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
Kurcze dziewczyny jestem cała w strachu!!!!!!!! Nie wiem czy to za sprawą Primach ale ja dzisiaj się bardzo źle czuję: twardy brzuch, bóle krzyża, niedobrze mi głowa pęka no i jeszcze ta rwa kulszowa nadal mnie trzyma. Kurcze boję się bo to dopiero35 tydzień, niech malutka jeszcze lepiej posiedzi sobie w brzuszku!!!! W czwartek mam wizyte u lekarza mam nadzieję że wszystko ok. Do tego czasu chyba będe leżeć tak na wszelki wypadek. boję sie jak nie wiem co :-(. Aha dziewczyny czy kopniaczki waszych dzieci też tak was bolą, bo mnie to aż wykręca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana mamo ja raz też takmiałam z tym że bez rwy kulszowej i twardniejącego brzucha, zmierzyłam sobie wtedy ciśnienie i było sporo podwyższone 145/90. Spokojnie poodpoczywaj, poleż powinno ci przejść. Co do kopniaczków to ja je czuję ale nie są "zbyt uciążliwe", póki co nie bolą, ale ja jestem dopiero w 32 tygodniu (od jutra). Boli mnie jak mi naciśnie na żołądek, a chyba bardzo to lubi :) a raczej :( , bo to nieźle boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sliwa88
NO DOBRZE WYSZLO MI 27TYG ,A JESLI CHODZI O ROZWOJ DZIECKA MAM LICZYC OD POCZECIA CZY OD ZAPLODNIENIA ROZWOJ DL OD MIESIACZKI 29 TYG JA NIE KAPUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana____ wylez sie, wylez, bo a nuz to nie porod a jakies chorobsko cie rozbiera (tfu tfu i na jedno i na drugie). Co do kopania to moj juz wybitnie sie raczej rozciaga aczkolwiek potrafi to zrobic tak gwaltownie, ze az mnie zaboli. Ale ja np. nie mam \"wariacji\" w okolicach pepka, o czym pisza niektore dziewczyny. Moj juz w pozycji wybitnie wyjsciowej, chyba najbardziej prawidlowej z prawidlowych: glowa nisko, plecy po mojej prawej stronie a nogi - po moim lewym boku. Wczorja wieczorem wypychal chyba pupola i kolanka, i sama sie dziwilam, bo wypychal na goze, nad pepkiem, maz go tam trykal a ja czulam jak mu sie stopki majtaja w okolicach moich jajnikow. Czyzby kolejne dlugoniogie dziekco mi sie szykowalo, czy moze tak tylko czulam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliwa88______ cala ciaze, lacznie z rozwojem dziecka licza lekarze wg tygodni od ostatniej miesiaczki. Czyli te wszystkie strony online, gdzie mozesz przeczytac jak sie dzidzia rozwija to tez sa tak liczone. Czyli jelsi wyszedl ci 27 tydzien to patrz na 27 tydzien. przy czym mozesz sie spotkac z tym, ze mimo iz jestes np. w polowie 27 tyg to lekarz bedzie z toba rozmawial o 26 tyg - oni b. czesto biora pod uwage tygodnie skonczone! Jesli nawet wg ktoregos usg wyjdzie ci inna data porodu (bo np. dziekco bedzie wieksze niz "ustawa przewiduje") to chyba zadko lekarze zmieniaja date porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliwa Dunia dobrze ci napisała, lekarze liczą od ostatniej miesiączki,a terminy wg usg czesto się różnią, bo dzidzie w różnym tempie rosną, najlepiej trzymać się tego terminu od miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
A wiecie co ja mialam taki dzien zły wczoraj ,chyba kazda sie boi!!! ja codziennie,,,trzeba odpoczywac ,i nie stresowac!!! kazda ciaza inna jest,badzmy dobrej mysli !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
Wiecie co cofnęłam sie właśnie do ostatniego posta Pimach i kurcze nic nie wskazywało że dziewczyna już urodzi. Biegala biegał bidna za wyprawką i tu prosze dzisiaj miała mieć wizyte u lekarza a ona już ma swojego ukochanego syneczka przy sobie. Dziewczyny nie znamy dnia ani godziny. Kurcze jaka mnie schiza złapała :-( brrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna ja obraczki juz nie nosze chyba od 6 m-ca bo w pierwszej ciazy tak mi było zal ja zdejmowac ze p0otem musieli mi przepiłowywac:/ No ale fakt dewotki patrza w kosciele najpierw na brzuchol a potem na mój palec, a najfajniej jak patrza na meza palec i u niego widza obraczke, ciekawe co sobie mysla:P gaanetka jasne ze mozesz sie przyłaczyc. Im nas wiecej tym raźniej:) Dopisz sie do tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×