Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Hej Mama E, widze, ze na wolnym zamiast odpoczywac to ciagle gdzies biegasz albo salon sprzatasz:-) Nie dadza Ci odpoczac:-) Wiesz co, Ty to masz siłe perswazji, tak wspominasz ciagle mimio chodem o lodach magnum i jak tylko je zobaczyłam to mowie, o tego własnie tyle szukałam:-) No i kupiłam kilka opakowan:-) zgadnij ile zoastało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowa przyszłą Mamusię. :) Czarunia- wielkie gratulacje. :) :) :) Niestety jestem w stanie czytać Was ostatnio tylko pobieżnie. Jakoś zaczyna mi czasu brakować, Mała polubiła noszenie na rączkach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pytał o mleko. W szpitalu polecili kupić Bebilon, Bebiko lub to na N z naciskiem na HA czyli hypoalergiczne. Ja Małą dokarmiam Bebiko HA 1. Anacond_a- Ty chyba pytałaś o alkohol. Ja mam za sobą na razie tylko kieliszek szampana. Piłam go po karmieniu, także do następnego alkohol się ulotnił. Co do ubierania malucha ja wciąż mam problem. Co chwilę mi się wydaje, ze albo ją przegrzewam, albo jest jej zimno.... Jeszcze tego nie wyczułam.Trzymam się zasady, żeby ubierać ją o jedną warstwę więcej niż my jesteśmy ubrani. Kocyk traktuję jako jedną warstwę. Jak idziemy na dwór (niestety ostatnio pogoda jest średnia....) ubieram Kingę w kombinezonik polarowy ( ma pod spodem body z krótkim rękawkiem) albo w dresik ( ma taki cieplutki z kapturem). Przykrywam ja kocykiem albo zakładamy ta osłonkę na wózek. Zawsze sprawdzam, czy Mała ma ciepły karczek. Nie wiem, czy dobrze robię, ale tak na wyczucie troszkę działam. Oczywiście ma zawsze skarpety, łapki i czapeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joola- niezła jazda z tymi gośćmi... Może faktycznie Twój M mógłby coś napomknąć..... Siły przecież musisz na potem zbierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I po wizycie u lek ;) - rozwarcie dalej na opuszek, szyjka dalej miekka ale juz skracac zaczyna sie i to na tyle, ze lek zasugerowal ze to kwestia dni, max do 2 tyg. Mam posiew i skierownie na krew i mocz i za tydz w wynikami przyjsc - mam nadzieje, ze jeszcze zdaze ;) Usg niesprawne i nie wiem ile dzieciak wazy dalej, ale niech siedzi sobie jeszcze troche w brzuchu, bo musze sie dopakowac , kupic jeszcze kilka rzeczy i okna wymyc :D Waga troche wzrosla - tak ,ze mam ok 15 kg na plusie. Witam nowa mamusie w naszym gronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem skonana. Moja Mała chce żeby ją ciągle nosić na ramieniu a jak chce ja położyć do łóżeczka to drze się w niebogłosy.Ona jest nie zmordowana nawet na sen nie ma ochoty, a my z mężem ja na zmiany nosimy na tym ramieniu.W nocy tez ją Mój 2 godziny nosił,sterroryzowała nas kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonzallo rozbawiłas mnie znowu do łez z tym dzieckiem II katergorii:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genetko ja kupiłam mleczko poczatkowe z bebiko. Z pierwszym dzieckiem tez je uzywałam, jest bardzo dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edia oczywiscie ze nie gniewamy sie że dopisałas sie do tabeli. Im nas wiecej tym raźniej:) Co do ubranek na wyjscie ze szpitala to ja zapakowałam kaftanik, spiochy, na to dresik dwczesciowy a dodatkowo pajac z weluru grubego bo nie wiadomo jak bedzie. dzis np bardzo wieje. No i czapeczke i buciki takie skarpetkowe i kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie lilianka też obawiam się, że moja panna nie będzie chciała się odczepić od ramienia. Nie wiem jak to robiła moja mama, że my w łóżeczku zasypialiśmy? Muszę dopytać bo coś mi się nie chce wierzyć, że od początku było tak kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej srodowo :-) Jasiek wlasnie pierwszy raz lezy sobie na macie edukacyjnej, mam go pod reka, a nie na rekach :-) U nas poki co jakos dajemy rade z zasypianiem. Nawet jesli zasnei na rekach to szybko i daje sie odlozyc do lozeczka. Krecia robote robi mi M, bo lubi malego nosic... :-) A ja musze dzis odwiedzic pediatre. Wysypalo Jaska po czyms, pewnie cos co zjadlam, ale niech lekarz rzuci na to okiem. Ma drobniutkie krostki pod broda - obstawiam, ze to moga byc potowki, bo dostal kolega drugiego podbrodka, no i caly czas skora o skore sie obciera. Ale dzis na ramionkach ma takei duze krostki pod skora. Tylko czegos skora dotknie - od razu sie zaczerwieniaja i wygladaja na zaognione, ale jemu na szczescnie nie dokuczaja. A jak nie maja kontaktu z niczym, to bledna. I ma je tylko na ramionach i doslownie pare na brzuszku. Zobaczymy co i jak. Moze to jednak pomidory, choc jem od poczatku? Albo czekolada - wczoraj \"zaszalalm\" i zjadlam rogalika z Nutella :-P gonzallo_____ II kategoria powidasz? Niezly sen, hehe. To ja tez zycze, zeby nasze wszystkie forumowe dzieciaki byly I kategorii :-D Ktoras z was pytala o wage. Ja mam na minusie 8 kg i stoi w miejscu. Jeszcze drugie tyle do wagi sprzed ciazy, ale na razie sie nie przejmuje. Podejrzewam, ze sporo z tych pozostalych 8kg to mega biust karmiacej matku :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarunia-wielkie GRATULACJE!🌼🌼🌼 dla Was i ucalowania dla Wiktorii❤️:-D:-D Czekamy na relacje! Ja Was czytam, czytam, ale nie mam juz sily pisac. Dzis mam dzien sprzatania, dobrze, ze M. pooodkurzal i pozmywal wszystko...uf.A MAtylda bardzo \"pomaga\" przy sprzataniu heh:-P AniuP, pisalas, ze Twoj bedzie musial sie nauczyc wpinac fotelik do taxowki( pomysl z wozkiem niezly!). Mozesz zamowic taxi od razu z wpomtowanym fotelikiem. Dobra, wiecej teraz nie pamietam. Ide segregowac wg. kolorow:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm, moze to i zabrzmi okrutnie ale dzieci szybko przyzwyczajaja sie do dobrych rzeczy .... od placzu dzieci nie umieraja i nic im sie nie stanie jak sobie troszke poswkicza ;) Lilianka, mowisz twoj nosil dzicko an rekach 2 godziny w nocy? musi byc wykonczony, prawda? Fasolkowa, co do ubierania to ogolnie taka wlasnei jest zasada, ale uwazaj z czapeczka, bo jak jest cieplo to ani czapeczka ani skarpetki nie sa potrzebne. Sprawdzanie temperatury na karku jest wlasciwa metoda - widze ze swietnie sobie radzicie! Myszko! No wiesz co? to przeciez ty od dawna na te lody mialas takiego smaka, ja tylko rzucialam haslo a twoja \"lakoma\" podswiadomosc od razu podlapala ;) :D:D:D ja w te goraca przerzucialm sie na solero, ale ze jest znowu chlodno to znowu na magum powroce ;) Ile jeszcze dni pracujesz? dwa? na koncowce jestes! hurra! Musze ci powiedziec ze nie brakowalo mi dojezdzania metrem przedewszystkim w te upaly - pod ziemia ile stopni bylo, ok 40? Ok, ide po moja trzylatke i po drodze MAGNUM kupic ;) A, dorwalam w koncu botwinke, pokroilam i wstawiam do zamrazalnika :) ale mam radoche!!! :) No i dzisiaj przytaszczylam sobei do domu 3 kg arbuza - kogo mam w pupe lac za to? kto tu o arbuzach ciagle nadawal??? Z trudnoscia zostawilam tylko jeden plasterek dla malej ... :o ide juz 🖐️ do potem - ciekawe jak tam Klunia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E ma racje. Do dobrego kazdy sie szybko przyzwyczaja, a dzieciaki osiagaja w tym mistrzostwo swiata! Wezcie pod uwage, ze potem bedzie gorzej, bo dzieciaki beda wieksze, ciezsze.. Ja mam nadzieje, ze uda nam sie Jaka porpowadzic nieco inaczej niz Hanie, ktora przestawilismy na samodzielne zasypianie dopiero jak miala 8 mies. Fakt, ze po wieczornym karmieniu dlugo ja trzeba bylo nosic w pionie zanim jej sie odbilo. No i czesto w miedzyczasie panna juz spala. Ale byly podchody, zeby ja do lozeczka odlozyc :-O Bez obudzenia oczywiscie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm..
Jak przeczytalam Aniap... Z tym autobusem...to chyba bym go przez okno wywalila.. Czasem faceci to chyba nie mysla... go glupoty. Nie wiem czy plakac czy sie smiac z jego glupoty. A taksowkarz zawsze mu pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie poszlam do biblioteki bo leniwiec mnie zlapal. Dalam kolezance do zescanowania:-P jak wyrzuci chlopa swego to zesckanuje. Jolaa co do Twojej sytuacji pokaz wszystkim ze za przeproszeniem masz ich gdzies. No co to ma byc naprawde ludzie wyczucia mnie maja kompletnie... Mamo E ja juz nie mam wiecej podlog do szorowania yyyy:-( nie wiem czy juz pisalam o tym dziewczyny z UK mam pytanie; od 1 maja jestem oficjalnie na macierzynskim i bede sie zwalnia z pracy 12 go czerwca z powodu zlego traktowania dyskryminacji itd. Mam ciaglosc pracy u tego idioty przez 3 lata. Podlegam wiec na chwile obecna pod Statutory Maternity Pay. Pytanie; jak sie zwolnie czy dalej dostaje od niego SMP czy musze sie \'przezucic\' ma Maternity Allowance od Panstwa? wiecie moze? bo ja juz wymiekam nie wiem co i jaki nikt nie jest mi w stanie udzielic odpowiedzi gggrrrr CZESC EDIA dawaj wiecej informacji o sobie:-) Co do nastrojow z zwiazku to hmmm mi jest ostatnio przykro bo chlop sie nie da molestowac (gada ze nie bedzie dziecka po glowie no wiecie...) i ja mysle ze to jest przez to ze jestem gruba i brzydka. Tzn w sumie nie widac po mnie tych kilogramow ale nie wiem-moze? i wogole caly czas jest tylko dziecko dziecko i buziaki dla dziecka a to co ja to juz nie ma. Czuje sie jak jakis pieprzony inkubator czasami.:-( Juz nawet nie mielismy normalnej sesji na calowanie od wiekow :-( Teraz ja sie pozalilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale jestem zmeczona cay czas masakra Wstalam o 8 i 11:30 wrocilm spac. Mialm podjechac do biura i nici z tego dzisiaj, moze jutro uda mi sie. Wciaz sporo do zrobienia, ale i tak srdnio zmeczenie mi powala, wic maluszek moze juz wyskakiwac:) Brzuch obnizyl sie. Maluszek chyba ledwo miesci sie ponewaz jakos mniej i delikatniej rusza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASZA 22 ja tez musze ponazekac na chlopa bo nie chce dawac jak to oni mowia a ja nie chce dziecka po terminie urodzic ani tym bardzierj pod kroplowke isc jak 1 razem tez myje sprzatam po schodach chodze i nic bole miesiaczkowe mam z bolem w krzyzach i pojedyncze skorcze np o 19 mialam do teraz ale znow cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmiace mamusie - czy podajece dzidziusiom witamne D? Wczoraj widzialam sie z pediatra i powiedziala, ze przy karmeiniu piersia nalezy podawac extra wit D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza, no czasami to rzeczywiscie jakbysmy tylko incubatorami byly :D:D:D Co do macierzynskigo, to sprawa wydaje mi sie bardzo zagmatwana bo mowia o zaspokojeniu dwoch kryteriow: - continuity of employment into 15 week prior to the EDD - ktore ty masz - earnings rule Ale... nie wiem jak to sie ma do tego ze to ty sie zwalniasz - a prawnik nic ci nie poradzil? Wg mnie nie powinnas sie zwalniac ale podac pracodawce do Industrial Court. Zwalniajac sie praktycznie rezygnujesz z twoich praw jako zatrudniona. Ale ja prawnikiem nie jestem, ani w HR sie nie bawie, wiec wiecej nei potrafie pomoc. A info wzielam z: http://www.dwp.gov.uk/advisers/ni17a/smp/smp_2.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mentra ja podawałam dziecku wit d, ale w lato w mniejszej ilosci. Juz nie pamietam ile kropelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie zajadam sie truskawkami:P na arbuza jakos mnie nie ciagnie... No i dzis jeszcze zrobiłam gofry... Maz jak mnie zobaczył pod prysznicem to skomentował"ale masz boczki" nie ma co miły jest:/ Och jak ja juz chce urodzic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TUNCIA nie przejmuj sie moj maz tez jakos inaczej patrzy na mnie mimo tego ze mowi ze rozumie ze to ciaza i wogule ale mnie jest bardzo przykro czasem nawet placze z tegeo powodu pisalam juz wczesniej ze maz ostatnio coraz rzadziej sie ze mna kocha a teraz juz wcale a po porodzie nie bedzie jak i wtedy to juz nie wiem jak bedzie powiedzalam mu ze jeszcze zobaczy jak schudne i znow bede laska to sam bedzie mnie ciagnal a ja tez mu wtedy tak zrobie jak on mnie teraz tez juz mam tak strasznie dosyc jakies tam bole mam tyle ze sie narazie nie nasilaja ani ale tez nie przechodza zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie kwasy zalewaja ,,, kwasy zolciowe , fujjj ... Dostalam w koncu ta karuzele na allegro zamowiona (prawie jak nowa ;) ) i przywieszki na wozek i jestem zadowolona :) Za to moj mnie uszczesliwil i przywiozl worek ubranek ktore jego mama nam dala - no i znowu pranie, prasowanie... a juz tak sie cieszylam ,ze skonczylo sie, no przynajmniej do porodu ;) Ja dostalam zwolnienie do 23 .06 czyli mojego terminu, podobno wiecej nie moze dac... Wiem ,ze czasami gin daja i po terminie zwolnienie, no ale mma nadzieje ze jednak dzieciak urodzi sie ciut wczesniej i nie bede musiala kombinowac, bo szkoda mi macierzynskie juz w ciazy zaczynac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra______ ano widzisz, z ta wit D tez roznie. Moja Hanka urodzona w Texasie 3 lata temu jesienia nie dostawala. Pediatra stwierdzila, ze tu jest tyle slonca, ze nie ma co na zapas pakowac dziecka, poki wszystko jest ok. Teraz Jasie, urodzony na lato, inna lekarka i maly juz jedzie na wit D. Co prawda nie wchodzi mu za boga, przelyka na 10 razy i generalnie jest wkurzony na maksa jak dostaje. Ale daje, malutkie dawki, ale mamy dobiv do 1ml jak maly bedzie konczyl miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra, ja nigdy nie slyszalam ze to przy karmieniu piersia wlasnie ma sie podawac.... W UK nie przepisuja wychodza z zalozenia ze potrzebna dawke dziecko dostaje w sposob naturalny (nawet w niesloneczny dzien), Pediatra w PL mi przepisal i podawalam 1 krople dziennie, pediatra we wloszech mi zabronila podawac po ponoc zasyt bardzij niebezpieczny niz niedosyt - badz tu czlowieku madry! W kazdym badz razie, jesli lato bedzie w UK sloneczne to ja podawac nie bede. Tunciu, uuuuuuuu gofry!!!!! Cyba bedziesz nastepna pupcia ktora bede bila za ta podpowiedz!!!!! ;) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×