Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Marteczkaa- ja sama wiem,że większa różnica wieku m-y dziećmi to wygoda dla rodziców,ale dla rodzeństwa często lata walki,rywalizacji,zazdrości i zawiści.Ja jestem starsza od brata o 5lat.Dopiero teraz gdy mamy 31 i 26 lat dobrze się dogadujemy.Byłam zazdrosna o niego jak cholera,szczególnie gdy w czasach gdy w czasach jego niemowlęctwa ja musiałam godzinami warować pod sklepem z wózkiem bo moja mama wystawala w długaśnych kolejkach.Takie były uroki komuny,ale też mnie wkurzało to,że raz traktowano mnie jak smarkulę i małe dziecko a raz wymagano dojrzalości,dawania dobrego przykładu etc.Ja wiedziałam,że nie chcę tego samego dla swoich dzieci.Nikt nie daje mi 100% pewności,że będą zawsze przyjaciółmi,ale może własnie tą małą różnica wieku im ułatwię to zadanie.Ja mam niby starsze dziecko-bo Hance już bije 2 rok i 4mc,ale trzeba się przy niej nikeidy ładnie naskakać...będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też planowana i udało się w 1 miesiącu, jeszcze w czerwcu brałam tabletki (odczekałam 2 cykle jak kazali lekarze) i we wrześniu sie udało;-) zaraz po naszej 1 rocznicy ślubu-tak jak chcieliśmy;-)zresztą byliśmy wtedy na Sycylii z tej okazji i chyba włoski temperametn tam się udzielił;-)hihi, ja się dowiedziałam już w 3 tc, więc bardzo wcześnie, tylko byłam i jestm do tej pory na siebie zła, że piłam tam tyle wina, bo powinnam była przewidzieć, ze mogło się udać, chodź tak jak pisałam z testów owulacyjnych wychodziło wielkie nic....ale liczę, ze tak wcześnie nic nie zaszkodziło maluszkowi... Marteczka, a Matylda była dużym dzieciaczkiem jak się urodziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No shila, jak widze termin masz za 12dni:-) Takze jeszcze troszke czasu masz:-) Zobaczymy jak Ci pojdzie:-) Kolezanka mnie fajnie zainspirowała do tej herbatki, powiedziała ze ona tak na 4 tygodnie przed terminem zaczeła pic a potem PLUM i wyszło dzieciatko:-) Takze mam nadzieje, ze u nas tez bedzie plum.... i malenstwo w rekach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym chciałą niewielką różnicę wieku między dziećmi, tak aby mogły się dogadywać na poziomie rówieśniczym. Moja siostra jest odemnie starsza o 13 lat i zostałyśmy przyjaciółkami jak ja miałam już powyzej 20, wczęsniej były ciągłe walki, ze się mądrzy, że nie jest moją matką itd...więc bardzoej ją traktowałam jak starszego intruza niż siostrę... Napewno nie jest łatwo z dwoma małymi brzdącami, tak jak pisze Marteczka, ale czas potem wynagrodzi ten cieżeki okres;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wrocilam od lekarza wizyta standard - bicie serca dziecka, cisnienie, jak sie czuje- koniec wizyty. Powiedzial ze jesli do 15, 16 nie urodze to mam sie zglosic ale stwierdzil ze chyba juz bedzie po wszystkim tylko nie wiem na podstawie czego. Zajrzalam tez na chwile do pracy jak sobie radza beze mnie. I wszystce stwierdzili ze mi brzuch urosl ale jeszcze sie nie obnizyl. Moja ciaza tez planowana, ja chcialam juz wczesniej ale moj stwierdzil ze najpierw dom, wiem mial racje. Ja podobnie jak czekoladka w czerwcu jeszcze tabletki bralam. Co do terminu 17 jest z miesiaczki, ale ja zawsze mialam regularne i oczywiscie dokladnie pamietalam date ostatniej. Natomiast z USG mam na 19.06, usg bylo robione w 25 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja obecna ciąża to chyba wpadka.Pamiętam,że w czwartek we wrzesniu byłam u gina na zwykłej kontroli bo za parę miesięcy chcielismy zacząć się starać.I robi mi usg dopochwowe ze słowami:widzę owulację z prawego jajnika!No to ja pamiętając ze szkoły,że owulacja trwa 24h poczekałam do soboty i w sobotę wieczór zmolestowałam męża.No i w połowie października coś mi zaświtało w głowie,że ten spóźniony okres to chyba nie przypadek.Nie wiem dlaczego tak się stało,ale dobrze się stało!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekoladko jak to jest ze u Ciebie 3400 to duza dzidzia a mi lekarka powiedziala ze urodze male dziecko ok 3500g?????? Co do roznicy miedzy dziecmi to ja bym chciala tak ok 2 lat. Nie chce miec jedynaczki, a moj sie ze mna zgadza. Mam nadzieje ze nasz plan sie powiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu P no wlasnie moi bledem bylo to ze zwlekalam z wyslaniem listu do nich tycle czasu. Moj chlop nawet napisal mi dlugi na 4 strony z przelczeniami z koncem lutego teraz zmienilam date, podopisywalam o ciazy i zaraz wysylam:-P poleconym oczywiscie za potwierdzeniem odbioru Carmen moim zdaniem Twoj maly ma boski nos:-D taki slodki mam nadzieje ze moje dziecko odziedziczy moj nos; nie zebym byla jakas super zadufana w sobie ale akurat nos mam calkiem udany:-P Marteeeczka prosze Cie nie dobijaj mnie...jeszcze nie urodzilam:-( a co do zdjcia pisalam kilka stron dalej ze znowu probowalam wkleic ale mi wtedy kasuje poprzednie i wogole czuje sie jak debil, czy moge ktores z was wyslac kilka zdjec zebyscie z mnie zamiescily na blogu? Wogole poszlam do lidla, wpadlam na swoja pacjentke (yyyyy nie uciekne od nich kobieta tam pracuje akurat ale jest nawet ok) i ona sie pyta (laczonym rosyjskim, angielski a ja odpowiadam laczonym polskim, angielskim i ukrainskim bo akurat Pani jest z Litwy:-P ) kiedy rodze. Ja mowie ze wczoraj:-P heh powiedziala ze pewnie chlopca bede miec bo ona tez przenosila i musieli jej wywolywac i bolalo jak cholera. No to mnie pocieszyla... Marteczko ja z usg mam date 3/06 z ostatniej miesiaczki a raczej od dnia poczecia mam albo 31/05 albo 7.06 (cholera nie pamietam kiedy mialam okres dokladnie czy 25.08 czy 31. 08 kochalismy sie dzien po okresie i wtedy sobie wpadlismy-heh wiem dziwne ale prawdziwe). Moje dziecko nieplanowane na maksa, ze juz bardziej nie planowac sie nie da; nie dosc ze dzien po okresie jak mialam jeszcze plamienia, to mam PCO plus stosunek przerywany tzn koncowka w prezerwatywie:-D no jakis kosmos a dowiedzialam sie wczesnie jakos w 4 tyg sie testowalam nie wiem do tej pory co mnie napadlo ale czulam ze cos jest nie tak:-) zreszta pewnie niektore pamietaja jakie \'jazdy\' mialam na poczatku bo t o byl dla mnie szok tak wielki ze no...ze szok:-P Myszo na mnie herbata nie dziala malo tego mam prwdziwe zasuszone liscie malin i sobie dodaje do tej herbaty i le pupa:-( uciekam drukowac te wszystkie listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia, nie wiem czy u mnie 3400, w połowie maja miała 2700 i lekarz wtedy oszacował, że powinna ważyc ok 3400 w terminie porodu, ale na wczorajszej wizycie powiedział, ze chyba więcej waży-ale to nie było USG, więc to takie spekulacje, że mogła urosnąć dużo więcej, nie mam pojęcia ile ma teraz, ale myślę, ze może być ok 4000. Mam nadzieję, ze niedługo z dumą napisze ile waży moja dzidzia;-);-) 3500 to normalna waga przecież (książkowa), czemu Ci mówi, ze to mało(?) dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda urodzila sie z waga- 4600gr:-) Oj szok byl i to jaki!Ale szybko stracila sporo gramow, a pozniej byla naprawde drobna, do dzis zreszta jest raczej chudzinka, niz pulpecik. Mam nadz.,ze moje dziewczynki beda sie wspierac i beda dobrymi przyjaciolkami:-) Niektorzy mi mowia, ze sie to wyrowna i beda jak blizniaczki...hmmmm. Ja jestem poznym dzieckiem, do rodzenstwa mialam az 9 i 13 lat roznicy i...baaaaardzo pozno zaczelismy sie dogadywac, a bawic musialam sie sama:-o A propo pielluch- czas na zmiane, bo mi cos tu zapachnialo siarczyscie:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza możesz mi podesłac ja spróbuje, udało sie przekrecic zdjecie Mamy E to moze tez sie uda (adres przy nicku) u nas ciąza planowana ale miesiac wczesiej: złożylismy dokumenty w sprawie slubu, wyznaczyli nam termin to dawaj :) wszyscy mówili ze to trwa (juz mam w koncu te 28 lat na karku) a tu sie udało w drugim cyklu :) chciałam brac kwas foliowy 3 miesiace przed, wyszło że brałam tylko 2 mam nadzieje ze to nie bedzie problem, nasze mamy nie brały a my zdrowi jestemy (tak sobie tłumacze). Termin porodu mam tylko na podstawie skanu bo miesiacki nie miałam 2 miesiace przed zapłodnieniem (juz miałam szukac Pl gina żeby sprawdzic co sie dzieje) okazało sie że psychika figla płatała jak mojej mamie zanim zaszła ze mna w ciąze (tez zatrzymała sie miesiaczka a miała owulacje ;) ) Dziewczyny normalnie im bliżej tym mam wiekszego stresa, chyba mi jeszcze ta ciaza tak w tyłek nie dała zeby chiac na siłe urodzic a termin za 5 dni :) połozna powiedziaął mi wczoraj że daje nam jeszcze tydzien, chyba z oczu to wyczytała bo oni nas tu nie badają dowcipnie. W dzien terminu mam obiecane badanie ginekologiczne, ciekawe czy pani ginekolog (uff jak dobrze że pani bo ostatnio w szpitalu jak lezałam to był taki nieprzyjemny pan olbrzym - brrr ) powie cos na temat rozwarcia, szyjki, cokolwiek. Mam pytanie do dziewczyn które maja pojęcie o masażu szyjki macicy: będę miałą zaproponowany taki masaż w przszły wtorek na wizycie w szpitalu (jesli nie urodze wczesniej) godzic sie na niego? ponoc boli bardzo a rezultaty mizerne. I bądz tu madry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnnna moja koleżanka miała robiony ten masaż w szpitalu i to miało jej pomóc bo było już po terminie. Mówiła, że nie jest przyjemne i boli, a i tak nie pomogło - urodziła 2 tyg później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu P czyli jesteś kolejną która potwierdza ze niepotrzebny ból. I tak w 12 dni po terminie bede miałą wywoływanie na max, więc na ten masaż zapewne sie nie zgodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - my praktycznie w ogole nie rozwazalismy obrzezania, przez chwile tylko jakos pomyslalalm o psychologiczno-emocjonalnych aspektach juz jak syne bedzie w szkole. Jednak tutaj jest tylu emigrantow, ze mysle ze nie bedzie to wielkim problemem, ale kto wie tak naprawde. A moze bede juz mieszkac zupelnie gdzie indziej tego tez nie moge byc pewna. Dla mojego M to prawie jak sprawa zycia i smierci – najwazniejsza sprawa do przypilnowania:) Rota virus u mnie jest w rozpisce na 2 miesiac, 2 dawka 4 miesiac, 3 dawka 6 m-c Vit D - Mi pediatra powiedziala, ze trzeba podawac, ale poczytalam i wcale nie jest to koniecznosc. Jednak za malo poczytalam, zeby podjac decyzje. Marteczko - Ja wg OM mam na 6 czerwca, a wg USG na 15 czerwca. Wynika to z dlugich cyklow jakie mialam od jakiegos roku przed zajsciem w ciaze. To pozno dowiedzialas sie o ciazy – juz po pierwszym trymestrze:) Ja od samego poczatku czulam sie zle, ale jakos nie zaskoczylam, ze to ciaza, szczegolnie, ze zrobilam test i wyszedl negatywny, po tyg zrobilam kolejny i juz wyszedl pozytywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko pytalas o zdjecie az mi glupio, ze jeszcze nie dodalam... jakos zawsze tak mam jak czegos od razu nie zrobie to pozniej masakra Marteczko lub ktoras z Was dziewczyny moglaby mnie dodac do bloga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja tak szybko bo pisze ze szpitala. Wiec moje szczescie urodzilo sie przez cc 3.06.09 o godz. 14.20 z waga 2780 bedac u mamusi w brzuszku pelne 38 tyg. Jest urocza dziewczynka podobna do tatusia i siostrzyczki...nie mam dziecka! :-):-):-) Prosze dopiszcie mnie do tabelki szczesliwych mamus. Odezwe sie jak tylko wrocimy do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusia.1912 odromne gratulacje!!!!!!!!!!!!! 🌻 maleńka witaj na swiecie :) I mamy pierwsze czerwcowe dzieciątko :) MantraaElle jesli do jutro żadna wprawiona w blogowych bojach nie zgłosi sie z pomocą to ja spróbuje Cię dodac, choc jak pisze wprawy nie mam tylko dobre chęci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza Pierwsza Czerwcowa Niunia!!! Kluniu GRATULACJE i dzieki za posta!!!! 😘 dla was NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Anaconda_a........21....6.06........c...Magda/Martyna... Zabrze/Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c........Wiktoria ...........Łódzkie gonzallo.........31.....8.06.........s....Staś,Jaś,Fran ek?....Częstochowa annnnnnna......... 27....9.06........s...... Michał......Nottingham (UK) tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2...............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany Marteeeczka.......26....17.06.......C............. .................Tarnów Gonia.................30....17.06........c........Emilia ... ..........Limerick JAGODA369.........27.....17,06........C....Julia/Mar tyna...Nowy Sącz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam............32....17.06......................... ................Lublin Sztorm..............33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała Zakochana mama..27...20.06.........c.......Kornelia............... Kalisz ediaaa ..............32...20.06.........s.......córcia?............ Śląskie AniaP.................29...21.06.......c.........Martula ...... ...UK/Poznań lusia.79..............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków gaanetka...........28....27.06.........s................ ..............Wiedeń LilkaJ................34....28.06..............c........ ..................lubuskie atilla.................24...29.o6.........c....... ????....................Rybnik kolorowymotylek.27...30.06........c....... Julia................Małopolska Nasze dzieciatka: NICK…............URODZINKI........WAGA/WZROST....s n/cc......IMIE Pimach..............10.05....35tc....2850/54cm....cc.... ...Antoni....BielskoBiała Fasolkowa mama..21.05....38tc....3350/54........cc.....Kinga.......... Warszawa lilianka09...........21.05.............3600/56cm.....cc. ..Malwinka...mazowieckie Carmen37..........23.05..............3500/55.......sn. ...Witold......małopolskie Mum2be............23.05..............2860/52.......sn... ....Tymus. .....Katowice Monik85............24.05..............3300/55........sn. . ....Natalka.......Łódzkie Dunia77............24.05....38tc.....3465/51........sn... ... .Jas..............Stany czarunia...........29.05.....38tc....3250/52.......cc.. ....Wiktoria...Świnoujście Klinia...............03.06.....38tc....2789/..........cc........Julia...............UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnnna - sliczne dzieki jak cos jutro skontaktuje sie:) a dzisiaj ide do lekarza wiec moze czegos sie dowiem... oczywiscie nie w temacie dodawania zdjec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klunia!!!!!!! Gratulacje!!!!!!!!!!!! Witamy na swiecie nowego maluszka!!!!!!!! Duze buziaczki dla Całej rodzinki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko, jeszcze tylko 1 i pol dnia ;) a potem brzusiem do gory!!! Najlepiej w parku ;) Moja ciaza zupelna niespodzianka bo mielismy dosc duzo stresu i zabiegania wlasnie w sierpniu/wrzesniu i ani czasu ani sil na intymnosci raczej nie bylo. A jednak ;) musialo to sie stac kiedy w koncu ochrzcilismy kupno domu :D:D:D My tez nie chcielismy miec jedynaczki, choc na poczatku mialam troszke mieszane uczucia, czy ja mam dosc milosci w sobie na dwojke? Wiem ze latwo nei bedzie, przede wszystkim bo trzeba bedzie wiecej energii i uwagi poswiecac starszemu dziecku, ale miliardy ludzi przez to przeszla wiec i ja sobie poradze :) Kasza i Matra, no juz te zdjecia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa, dziewczyny, ja to mam to przeczucie ze to moge byc ja - niby mamy druga dziolche ale cos mi przeczucie mowi, jak i ludzie spotykani w sklepach, na przystankach, ze to jednak chlop bedzie .... :o pozyjemy, zobaczymy. Mysz bylaby tylko rozczarowana bo przeciez ona mam miec siostre :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zaczelismy latem 2008 proby;),wczesniej musialam sie przebadac,bo po odstawieniu w styczniu tabletek moje okresy byly dosyc nieskoordynowane,ale mimo wspomagacza-duophast,i tak nie chcialy sie unormowac,w zwiazku zy tym zawsze trafialismy na niewlasciwy czas,i pamietam ze po wrzesniwej miesiaczce,powiedzialam ze to ost proba w tym roku i jak sie nie uda to zaczynamy od nastepnego roku podchody kolejne:) ten dzioen,a raczej wieczor pamietam b.dokladnie,to byl ost dzien prob,sobota,wczesniej kombinowalismy ostro 3-4 dni,wiec zeby sie zrelaksowac(a ja juz powiem szczerze ze w ten dzien chcialam odpuscic)kupilam nowy automat do kawy,toater,czajnik i robota kuchennego,oraz kilka nowych rzeczy dla siebie i M. zawsze zakupy na mnie dobrze dzialaly,odstresowujaco no i stalo sie,w 5 tyg dowiedzialam sie przez test w domu(nie chcialam go robic,bo juz od 2 mies byl negatyw)a potem w 6 tyg potwierdzil ginekol,ze jest tun cos na ksztalt krewetki;) dziewczyny,a czy mozliwe ze odczuwam przedskurcze po prawej str brzucha,a nie od dolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej wy dzis jakies nadpobudliwe jestescie:-P godzine temu pisalam i teraz ile wpisow znowu do czytania hhmmm no to czytam:-D Biala czekoladko no wlasnie PCO, miesiaczka raz na 50 dni albo co tydzien i wieeelkie trudnosci-to co uslyszalam od lekarzy tutaj i w PL...a najlepsze jest to ze przez pierwszy rok naszej znajomosci z Samem jeszze jak na studiach bylam i on mial mniej wiecej lepsza sytuacje z praca itd to za przeproszeniem robilismy to bez przerwy i najczesciej bez zabezpieczenia i nic ! zycie... Co do drugiego dziecka ; ja na razie nie planuje:-P samo wyjdzie jak cos znowu mysle ze najlepiej byloby za jakies 5 lat drugie i po tym szybko 2 lata pozniej trzecie. Ale latwo sie gada zobaczymy czy wogole przy jednym dam rade:-D Annna to ja zaraz Ci wysle i prosze daj jak mozesz. Wysle kilka z podpisem ktore z ktorego tygodnia oki? Co do Twojego pytania o masaz to ja wole masaz szyjki niz kroplowke . jak do wtorku nie urodze to najpierw mi robia masaz, potem poprosze o zel a na koniec jak juz nie bedzie zadnego efektu to wtedy kroplowka. Podobno masaz jest najbardziej naturalna metoda wywolywania porodu. I skurcze ktore ma sie w jego efekcie sa mniej bolesne niz te wywolane kroplowka. Kurcze niech mi ta kolezanka przeskanuje te ulotke ze szpitala to tam jest opisane co i jak. KLUSIA gratulacje!!!Fajnie takie malenstwo miniaturke miec co? A jak ma na imie????aaa widze ze Jula:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×