Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

anaconda____ no to niezle wiesci masz od lekarza. Dobrze, ze COS drgnelo, to moze teraz szybko jednak pojdzie? A co do alkoholu to generalnie jest to wielkie NO NO w czasie akrmienia tak samo jak i w trakcie ciazy :-p Ale ja znam dziewczyny, ktore sobie pozwalaly na kieliszek wina od czasu do czasu, ale to jak dzieciki byly juz nieco wieksze. No i zawsze bylo to po karmieniu a nastepne karmienie - pokarm sciagaly wyelawly a karmily takim odciagnietym wczesniej. A dla \"jaj\" dodam, ze ostatnio nawet widzialm w sklepie w dziale dziecinnym papierki nazwijmy to lakmusowe, ktore sprawdzaly zawartosc alkoholu w pokarmie kobiety :-D Z haslem, ze kazdy metabolizm jest inny, hehe :-) jolaaaa_____ a ci goscie to nie przesadzaja, ze akurat teraz na 10 dni przyjezdzaja? To moze ta rodzina z NIemiec, co? I jakby cie szybko ruszylo po komuni to co, wrocisz z maluchem do domu pelnego ludzi? Dziwne. Ja dzis zaliczylam walsnie pierwsze zakupy z Jaskiem. Wiem, ze wczesnie, ma dopiero 9 dni maluch, ale inaczej nie dam rady. W lodowce juz bylo swiatlo, a akurat dzis oboje z M mamy dzien tai zapchany, ze albo zakupy z malym (w foteliku, zakryty zawieszonym kocykiem, w tempie przelajowym :-) ), albo.. po nocy gdy ja to chce spac poki maly spi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu ,widzisz są ludzie którzy myślą tylko o sobie albo lepiej, nie myślą wcale:( to jest więcej niż pewne ,że wrócę do domu pełnego ludzi bo 9.06 idę na wywołanie jeśli nic nie ruszy... podkreślam ,że idę do szpitala ale jak grochem o ściane ...brat ojca nawet stwierdził,że mam sobie nie robić kłopotu i nawet łóżek nie ścielić(ja już juuuupi,że zrozumieli moją sytuację...) bo oni (gdyby mnie np nie było)się rozejrzą i znajdą pościel... wkurzyłam się bo to znaczy ,że co będą mi po szafach szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czaruniu - gratulacje! duzo zdrowka dla Ciebie i dzidzi! Jooluu - to masz niezly sajgon na sam koniec ciazy! oby tylko spkojnie do nastepnego tyg! a goscie dosyc pomyslowi:) wspolczuje:( Duniu - tez usmiechnelam sie jak zobaczylam te papierki do badania stezenia % :) Wrocilam z badania i wszystko dobrze, wiec ciesze sie i czekam na czwartkowe badanie przez ginekologa czy rusza cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarunia gratuluje coreczki i zycze szybkiego powrotu do formy i przespanych nocy. Anaconda jesli chodzi o alkohol to nam w szkole rodzenia polozna mowila ze mozna sie napic (nie upic) najlepiej kieliszek zaraz po karmieniu bo wtedy masz przerwe do nastepnego karmienia zdazysz \"wytrzezwiec\". Ewentualnie mozesz odciagnac i wtedy zamiast cyca butelka. Wiki powodzenia na badaniach. Klunia trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarunia ogromne gratulacje, i witaj maleńka na świecie 🌻 Kasza dobra kobieto jeżeli to nie kłopot to super by było z drugiej strony bedziesz latac w ten upał po bibliotekach - kurcze może znajdziemy to gdzies w internecie :) joola no weoło z tymi goścmi hmmm ja bym chyba zagryzła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No muszę przyznać, że dziś poczułam te upały. Razem z M wzięliśmy się za porządki i za przeproszeniem pot po cycuchach a raczej pod nimi mi leciał ;P Porządki i upał to nie jest dobre połączenie, dlatego MamoE współczuję dzisiejszego pyłu. Teraz jest super powietrze bo czuć deszczem, ale nie widzę żeby padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klunia buziaczki ode mnie dla Was, trzymam kciuki za jutrzejszy dzień 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarunia GRATULUJĘ!!! No to i Ty się doczekałaś swojego maleństwa :) Ale CI to szybko poszło, ekspresowe tempo. Przesyłam buziaki dla Wiktorii 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja jeszcze w dwupaku choc juz mam spore rozwarcie praktycznie czekam jak na szpilkach kropne te czekanie tym bardziej ze mam jeszcze czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaconda to pocieszyłaś mnie z tymi fikołkami, bo ja myślałam że jak ma miejsce to poród daleko, a tak liczę że zacznie się troszkę szybciej. O żylakach na brzuchu nic nie powiem bo mnie nie wyszły. JA za to mam obrzydliwe na wardze sromowej. Nie wiem jak to teraz tam wygląda ale muszę tam zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis bidulko i tak dobrze sobie radzisz, tak więc jeszcze troszeczkę wytrzymasz 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP - rozumiem, ze o tym żylaczku obżydliwym poinformował cie gin lub mąż? bo chyba takiej akrobacji nie da sie zrobic zeby tam zerkąc?:) ja nawet z lusterkiem amm problem;/ golenie np. na czuja;/ Dziewczyny mam pytanie- jak sie liczycy ruchy dziecka? Bo dla mnie to wszystko jeden wielki wybryk... o co biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarunia gratulacje, Wiktorio (ale śliczne imię:P) witaj na świecie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm..
Co do macierzynskiego Jezeli l-4 w moim przypadku mam do 20 czerwca jezeli urodze powiedzmy 10 to w tym momencie od dnia urodzenia leci macierzynski.Nie ma znaczena wtedy ,ze l-4 bylo dluzsze!!!! A moze ,ktoras z Was wie gdzie nalezy sie zlosic po to becikowe.Skad te pisma wnioski sie odbiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm..
Jezeli chodzi o antykoncepcje jeszcze jedne tabletki polecane dla karmiacych to .....AZALIA...sa tez kilka zlotych tansze od Crezzete... Juz rozmawialam z moja lekarka, ze po 6 tygodnich a wizycie mi wypisze. A u nas w Bielsku caly czas brzydko pochmurno..bbbbbbbuuuuu...chce juz lato!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po becikowe do MOPS-u. Niekiedy można też dostać dodatkowe becikowe od miasta, wtedy należy udać się do Urzędu miasta. Jeżeli dochód na 1 osobę za 2007 r. nie przekracza pięćset coś zł. to wtedy z MOPS-u dostaje się dodatkowy tysiąc zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Jooluu - az mi nie chce sie wierzyc, ze ktos moze byc tak bezczelny i wciskac sie na sile . Moze trzeba potraktowac ich mniej dyplomatycznie ;) albo jak chca siedziec tyle dni to niech ida do hotelu albo komus innemu na glowe sie zwala, jak ja tez takich sytuacji nie lubie ... Moj ojciec planuje w czerwcu przyjechac do POlski (mieszka w Niemczech juz 20 lat ) no i jak ost przyjezdzal to zawsze zatrzymywal sie u nas i tez nie wyobrazam sobie teraz go goscic - mam nadzieje,ze sam wpadnie na to i zamieszka sobie u znajomych, ktorych de facto ma licznych i maja wiecej metrazu niz nasze dwa pokoje. NIe abym byla jakas wyrodna corka (no moze troche ;) ) ale ojciec ma podobny charakter do mojego , a nawet gorszy :D i juz po kilku godzinach spedzonych razem zaczynamy sobie dzialac na nerwy, a ja nie chce sie denerwowac przy nowowrodku - sama opieka i nauka jej bedzie juz wystarczajaco stresujaca ... Mmmmm a ja mam teraz ochote ciagla na nektarynki :D Truskawkami juz chyba objadlam sie wystarczajaco ;) Zbieram sie do lek , po wizycie zdam relacje ;) Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czaruniu Gratulację dla Ciebie i Wiktorii :) Z mopsu to drugie becikowe, jeśli dochód za rok poprzedni na osobę nie przekracza 504 zł/osobę. Anakond_a jak dopytywałam w pracy o macierzyński, to powiedzieli, żeby zadzwonić do nich po porodzie, to naliczają, a wniosek o urlop macierzyński mogę złożyć kilka dni po powrocie do domu już. Chociaż na tyle mam wyrozumiałą firmę :P To drugie becikowe, tzw gminne, to w zależności od \'kondycji\' gminy. Chyba nie mam na to szans :( więc my dostaniemy jedno i z ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anacond_a ja liczę ruchy w zasadzie na dwa sposoby ;P ale i tak nie wiem, czy dobrze. 1) to od określonej godz np 8.00 liczą 10 ruchów i zapisuję czas kiedy jest ten 10, np 8.15 2) a później jeszcze dla samej siebie liczę ile ruchów jest w ciągu pół godz. Czyli zapisuję tą 10 i liczę dalej aż minie pół godz i zapisuję ilość ruchów, łącznie z tymi dziesięcioma :) Ciekawe co powie na to moja gin, bo nie wytłumaczyła mi dokładnie hihihi Joolu, Lusiu współczuję Wam takich gości, ale jak pisałam miałam mieć nalot koleżanki z noclegiem, ale ;P nie to, że jestem złośliwa :> , zepsuł jej się samochód jak jechała do mnie i musiała wrócić do domu. Nawet nie dojechała do mnie. Dodam, ze to nie taka koleżanka, co jestem z nią blisko i odwiedzamy się często, piszemy, czy dzwonimy do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pieknie net mi sie całkiem chrzani, a raczej komp.. Jak tak dalej pojdzie to wogole nie bede umiała wejsc na to forum... GG całkiem mi juz siadło:/ Dostałam kase na urodziny i chyba musze ja przeznaczyc na nowy komp bo ten grat mnie wkurza na maksa:/ A tymczasem musicie wybaczyc ze pisze na raty.. Inaczej sie nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu a nie mozesz mezowi powiedziec zeby jakos przegadał gosciom do rozumu? Faceci sobie zwykle bardziej radza w takich sprawach bo baby sa za delikatne:P Tez by mnie wkurzyło zdanie ze mam sie nimi nie przejmowac, bardzo smieszne...:/ Przeciez po porodzie bedziesz zmeczona i zamiast odpoczac to beda Cie jeszcze meczyc biedaczyno. Przyjedz do mnie, pomeczymy sie razem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu może tak jakoś dyskretnie zwrócić im uwagę żeby zanocowali gdzie indziej albo poprostu skrócili pobyt?? Do mnie już od kilku lat zawsze na koniec maja przyjeżdża siostra z Niemiec na 2 tyg. w tym roku dyskretnie zasugerowałam że może zmienią plany i przyjadą kiedy indziej. Początkowo siostra trochę się wkurzyła bo przecież już od 5 lat z całą rodzinką tak przyjeżdżają (oni mają tam jakieś dłuższe wolne), ale później zrozumiała i przyznała rację. Bo ja właśnie nie wyobrażam sobie tego, że ja w nowej roli, nie bardzo będę wiedziałą co robić, a tu dodatkowe 4 osoby na głowie. Tak więc staęło na tym że mają przyjechać w sierpniu i do tego wynajmą sobie taki domek letniskowy w oddalonym o 9 km od mojej miejscowości ośrodku rekreacyjnym.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do liczenia ruchow płodu to mi połozna kazała liczyc i zapisywac kazdy 10 ruch. Tzn jesli poczuje ze dzidzia rusza sie o 9 rano to jest pierwszy ruch, nie wazne ile razy kopneła. suma tych kopniec to jeden ruch jesli nie ma przerwy miedzy nimi wiekszej niz 5 min. I powinno byc takich 10 ruchow w ciagu doby. Ale czytałam ze niektore dziewczyny maja liczyc npo liczbe tych kopniec i zapisac kiedy dzidzia, w ktorej godzinie na raz kopneła ich 10 razy...Takze roznie lekarze radza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, to według tego co Ty napisałaś, o odstępie 5 min, to moje ruszało by się ze trzy razy na dobę!!! A na KTG nie miałabym ani jednego zapisu ruchów. Nie wiem, już sama :( tzn, teraz to ja już wogóle nic nie wiem ;( No i boję się jak cholera rodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pisze od nowa... Niczego sie nie boj tylko zapytaj połozna jak masz liczyc te ruchy. Miałas w ciazy przeciez tyle badan ze jakby było cos nie tak to badania by to wykazały. Moja dzidzia np 10 ruch czesto ma dopiero ok 21 wieczor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mialam dzisiaj sen - wszystkie bylysmy w jakims jednym duzym domu, mialysmy przygotowane juz lozeczka i wszystko dla naszych malenstw i tak po kolei chodzilysmy sobie rodzic. Musze dodac ze caly porod trwal pare minut. Rozmawialam z ktoras z Was ale teraz nie moge sobie juz przypomniec z ktora ze nastepna do porodu idzie Mama E. Widzicie nawet w nocy mysle o Was. A u mnie kolejny piekny dzien, upal i slonce, ide dalej sprzatac i prac bo wczoraj owszem troche zrobilam ale w poludnie wzielo mnie na spanie wiec plan nie do konca wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie dzis sniło ze mnie pies obsikał:/ no i oszłam sie przebrac i sie wcisłam do jeansow sprzed ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w poprzedniej ciąży miałamt taki sen-zaszłam w ciążę rano a wieczorem juz rodziłam.Dziecko do paluszka miało przyczepioną etykietkę \"II kategoria\".Pytam lekarza co to oznacza?Czy będzie chore????????A lekarz-nie proszę pani,tylko bardzo brzydkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×