Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Aniu P i Wiki,ale swietnie ze udalo WAm sie spotkac,to chyba pierwsze spotkanie forumowe fotki super , dziwnie sie oglada bo to dwie nasze mamy i dzieciaczki.w realu to jakby poznac kogos nowego,wydaje mi sie,a przeciez tu na forum gaworzy nam sie jak starym kumpelom.jezeli ,ktoras bedzie w okolicy Wiednia to ja melduje stan gotowosci na spotkanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my o spacerowce narazie nie myslimy tzn ja,chociaz widze,ze gdy Mu jakies grubsze rzeczy wloze to jest niepocieszony w gondoli,mialam nadzieje ze chociaz do konca stycznia jescze w gondoli beddzie,ale chyba moj plan musze zmienic bo niby gondolka jaka mam do 10kg jest,albo do 9 m-cy,ale widze ze malemu na dlugosc ciasno,a wogole on lubi wolne powierzchnie zeby bylo czym oddychac,to akurat moze miec po mnie;) my mamy spacerowke od razu kupiona jako komplet Concord neo,pewnie gdy wladuje Go w prawdziwy kombinezon zimowy wskoczymy do spacerowki,a w gondolce tak cieplo i przed wiatrem lepiej chroni,no coz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pierwsze spotkanie forumowe za nami! Fajnie się Wasze zdjęcia wspólne ogląda. Może kiedyś uda się spotkać w większym gronie? W każdym razie patrząc na Wasze zdjęcia nasza wirtualna znajomość nabiera innego wymiaru. :D Staje się taka bardziej rzeczywista. :D Benjamin Ganetki jako pierwszy mi się na blogu okazał i muszę powiedzieć, że duży z niego chłopak. Ale przystojniak rośnie. ;) Dunia- zdjęcia Jaśka rewelacyjne! :D Co do kleików i kaszek. Ja mam kleik ryżowy i wygląda tak, jak Dunia kaszkę z USA opisała. Takie płateczki cieniutkie. Co kraj, to inna nazwa. :P Joola- Moja od miesiąca w spacerówce jeździ. Do gondoli przestała się mieścić. :o Na początku nie mogłam doczekać się przesiadki do spacerówki, ale teraz uważam, że gondolka fajniejsza. Właśnie ze względu na zabudowanie. Cieplejsza z pewnością jest i dla mnie chyba była wygodniejsza. Szkoda, ze Mała tak szybko wyrosła. Spacerówka mi osobiście się nie podoba. Ciągle mi się wydaje, że dziecko mi podwiewa i że zaraz mi zjedzie ( spacerówka jest płytka w porównaniu do gondoli). Staram się, aby Mała zawsze była na płasko, oczywiście zdarza się, że marudzi i troszkę ją podnoszę, ale rzadko. W spacerówce i tak więcej widzi niż w gondoli, więc troszkę mniej narzeka. Joola- podziwiam Cię coraz bardziej w walce o formę. Chylę czoła, ja za nic nie mogę się zmobilizować. Patrząc na zdjęcie, jakie wkleiłaś, normalnie aż się rozczuliłam. Moje Dziecię też takie malutkie było? Kiedy? Tak szybko ten czas minął... Jak koleżanka sobie radzi z bliźniakami? Kiedyś marzyłam o dwójce za jednym razem... Dunia- dla mnie to ubieranie w kurtki, czapki to masakra. Moja tego nie lubi, czapka wciąż jest wrogiem numer jeden. Awantura przy ubieraniu prawie zawsze. :( W sklepie rozpinanie, potem znowu ubieranie, okropność. A pogoda u nas paskudna. Prawie cały czas pada... :( Myszka- nick mówi sam za siebie, stąd ci nowi lokatorzy. ;) Nie chcę myśleć, co ja bym zrobiła, jakbym mysz u siebie zobaczyła... Brrrrr AniaP- Oby właściwą diagnozę udało się lekarzom postawić i wysypka zniknęła. Moja też od urodzenia ma dziwne plamy suche i czerwone na brzuszku, udach i raczkach. Ciągle mi na to coś innego przepisują i nic nie pomaga. Teraz powiedzieli, że to atopowa skóra. Pewnie zniknie z czasem, jak MamaE pisała. Gonzallo- witaj po przerwie! :) A dasz jakieś nowe foteczki? Gonia- pięknie, że wszystko się udało! Czekamy na fotki. :D Emilce bycie aniołkiem się nie spodobało? :D Moja też w połowie mszy zaczęła wrzeszczeć, aż ksiądz powiedział, że można z dziećmi iść na zakrystię. :P Taki urok Maluchów, przynajmniej one mogą dać czadu jak im coś nie pasuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiu,ale Ty przyjazna gryzonoim jestes,ja to jak je widze to speprzam ile tchu i pisk,bo nawet nie strach ale obrzydzenie na widok paskudztwa mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo u mnie tez wojny toczymy ze soba jak tylko maly czapk zobaczy to wrzask a jak Mu zaloze kombinezonik to narzekanie,az w sklepie kasjerki sie smieja,i to rozbieranie ja wejdzie sie do cieplego i to ciagle pytanie moze Mu za zimno a moze za cieplo,zenada... a fotki znowu nie pod moja nazwe wkleilam,sorry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja sie ciesze,ze taki ruch na forum jak za dobrych ciazowych czasow:) Uwielbiam Was bez wyatku i smutno jak czlowiek wchodzi a tu ciagle jego wpis ostatni.Oby wiecej takich dni gdy nas duuzo:) Lilianko ja mam zestaw 3 w 1 wiec ze spacerowka ale czy sie sprawdzi to sie okaze ,jeszcze nie bylo proby Fasolkowa Mamo,wszystkie moje kolezanki (czyt mlode mamy bo ostatnio ich duuuzo) podziwiaja moje samozaparcie ale wierz mi nie ma co podziwiac,gdyby zostalo mi pare kg i wygladalabym inaczej to nie przejmowalabym sie tak .Po prostu nie moge na siebie patrzec a to motywuje..kazde 0,5kg mniej daje mi sile do walki:D Moja kumpela to silna babka naprawde,biedulka pierwsza corke urodzila 4 lata temu ,mala miala guza ,ktory uciskal nerke ,watrobe,zoladek ,karmila ja dwa lata przez rurke wlozona w nos(nie pisalam o tym jak bylysmy w ciazy zeby nie stresowac) mala na szczescie urodzila sie w Niemczech(kol.pojechala na wesele i tam dostala boli) ciagle jezdzili po klinikach itd ale guza usunieto ,mala jest zdrowa ,Pozniej kolezanka zachorowala ,wycieto jej jajnika grozilo jej usuniecie macicy,drugi jajnik sprawny w 10 % ,po pol roku okazalo sie ,ze jest cudem w ciazy.Po 3 mcach,ze dzieci dwoje ale w macicy zrobil sie krwiak powiekszajacy sie i wylewajacy do srodka wiec wypychajacy plody.Pozniej powiedziano jej,ze przezyje tylkojedno dziecko bo jest dominujace cokolwiek to znaczy.Ale zeby nie bylo za dobrze,ma wade serca i genetyczna chorobe W koncu jakims cudem donosila do 8 mca i urodzila je obie zdrowe:)Male sa cudowne,grzeczne,(myslalam ,ze moj Kuba jest grzeczny ) leza spokojnie spia po 4 godz ,cierpliwie bez placzu czekaja na swoja kolej do karmienia(karmi je piersia) radzi sobie swietnie ,jest zorganizowana i oprocz meza nikt jej nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia ,wazne,ze juz po chrzcinach i wszystko sie udalo:D Mokja tesciowa ze zlosci,ze nie wzielam za chrzestnego jej syna ,czyli brata meza przyszla bez prezentu ,szwagier tez:) MOze jestem niesprawiedliwa bo dolozyla do wozka ale od tego czasu nic,moj tata od czasu do czasu cos tam kupi ale ona nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila po jutrzejszym szczepieniu i wazeniu moze sie okazac ,ze moje Kubulatko goni Filipka i Jasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetko ja uwielbiam nastroj przedswiateczny jaki panuje na rynkach w Austrii i Niemczech Mam w domu niemala kolekcje kubkow po Gluhweinie ze wszystkich Weihnachtsmarktów na których bylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonzalo_____ super wiadomosci, ze Jasiu juz zdrowy, wcina za dwoch i ze sie u was pod tym wzgledem poprawilo. A jak uszka? Zakladasz malemu jeszcze te "gume"? Masz wogole jakies zdjecie Jasia z tym na glowie? Bo ja z opisu z linka nie potrafilam sobei wyobrazic tego. My tez "walczymy" z uszkami. Moj M to ma komplenie "fijola" na tle synka. Poniewaz mlody nie ma uszkow scisle przylegajacych do glowy, aczkolwiek ma "idelanie uformowane" jak to okreslila pediatra, to podczas snu i przekrecania glowki, uszy mu sie podwijaja pod spod. I zdaniem M - coraz bardziej odstaja. Zarzadzil wiec tatus mloedmy spanie w czapeczce, i o dziwo, jakos Jasiek to nawet polubil. Bo wyjscie na dwor w czyms innym na glowie niz kaptur to masakra :-o gonia____ super, ze juz po przewrocie dziejowym z okazji chrzcin. Teraz macie aniolka w domu, przynajmniej w teorii i tego sie trzymac :-D Oho, chyba mlody wyje. Tzn. obudzil sie synek kochany ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powoli wychodze na prosta...mialam 15 kg nadbagazu a za chiny nie ma juz czego wyrzucc musialam stworzyc 4 paczke eeehhhh wlasnie pozegnalam sie z moja najjlepsza psiapsiola chrzesta nr 1 malej:-(....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza ❤️ To jeszcze odezwiesz sie do nas, czy dopiero z tej strony wody? A do mnie dzis rano dotarlo, ze teraz przynajmniej we dwie bedziemy sie tu udzielac o dziwnych porach (bo Mantra juz sie tak dluuugo nie odzywa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia - ja juz to wczesniej widzialam i tez rylam ze smiechu :) Obejrzalam bloga wszystkie dzieciaczki sliczne :) A mamusie kwitnace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia - Twojego bloga tez poczytalam :) Dzisiaj Mati ma sciagane szwy, wiec trzymam kciuki, zeby wszystko bylo ok!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko nie dostałam tego zwolnienia,pediatra się nawet oburzyła że chce zwolnienie na zdrowe dziecko.Musze iść prywatnie chociaż wątpię czy mi się uda.Ja to mam zawsze pod górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Alez dzis piekna pogoda!! Słonko pełna para grzeje! Nie było lata to przynajmniej jesien mamay ładna:-))) Co do myszek, swoj do swego, no tak:-)) Ale dzis w nocy nie widziałam zadnej:-) ku mej radosci:-)) Oczywiscie 1.5 godziny czuwałam zanim zasnełam, chciałam byc pewna ze nie ma nieproszonych gosci w pokoju:-)) Ale za to popsuły mi wieczor, naszło nas na bara bara akcja sie rozkreca, jest fajnie i przyjemnie bez szczegołow a tu nagle wydaje mi sie ze słysze mysze..... no i ramansowania koniec! No nie mogłam przestac nadsłuchiwac czy nie nadchodzi ta mysza:-)) Moj tylko załamał rece:-)) a tak wogole to smiejemy sie ze to Maja jest teraz najlepszym srodkiem anty... i odchudzajacym co nie zaczynamy małe bara bara ona sie budzi, jak siadamy wspolnie do obiadu to albo sie budzi albo wierci i skrzypi:-)) No ale dzis piatek!! Czyli weekend przed nami czyli...pewnie mnie tu nie bedzie:-(( No a potem siostrunia przyjezdza wiec na nastepny tydzien tez pewnie znikne, ale wroce obiecuje:-))) No coz, jak ktos jest ze mna prawie porzucam komputer:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE, alez byłoby fajnie sie spotkac!!! Oczywiscie ze znajde czas dla Ciebie! Tylko błagam daj znac jakos wczesniej kiedy mniej wiecej bedziesz tu w okolicach, bo jak wczesniej pisałam nie zagladam za czesto na kompa jak mam gosci. Ale uwierz mi mam ogromna ochote spotkac Cie w realu:-)) I zobaczyc Twoje szkraby:-))))) Ani i Wiki sie udało moze i nam tez:-))) Niby w tym samym miescie a ile nas kilometrow dzieli to az strach:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duniu-sprawa z ear buddies wygląda tak-miiał nosić 2miesiące,ale po 2 tyg.przy zmianie plasterków zauważyłam,ze cos za uszkami się slimaczy.Ponoć to normalna reakacja i na to stosuje sie specjalny preparat cavilon.Napisałam jednak maila do pana Davida Gaulta/wynalazcy EB/ z zapytaniem co robić-czy przerwać kurację i czekać na poprawę skóry czy popsikać cavilonem i zakładać te plasterki.Ale porada mailowa kosztuje 160 funtów,więc spasowałam.Na razie zrobiłam małemu przerwę-chodziłąm co tydzien na kontrolę wagi do lekarza,miał problemy z bioderkami..poza tym był chrzest.Nie chciałam,zeby za dużo osób widziało,że matka robi z niego dziwoląga..bo niestety w rodzinie cięzko przyjęli to,ze chce małemu pomóc-usłyszalam,ze wymyślam i że..powinnam się cieszyć,ze dziecko mam zdrowe.Tak,tylko jego uszy naprawdę odstają,a końcówka prawego to jest jakoś tak dziwnie wykręcona..no nic.Po 1listopada idę go zaszczepić i wtedy założe po raz drugi. tu masz link http://www.davidgault.co.uk/downloads/Ear_Splinting_for_health_professionals.pdf oglądaj od strony 26 bo wcześniej sa drastyczne zdjęcia operacji plastycznych.Jest tam wiele zdjęc dzieci przed,po i w trakcie kuracji. Jasiek nosił plastry 2tyg-i faktycznie przez pewien czas widac było poprawę,ale po jakimś czasie wszystko wróciło.W jego wieku powinno się nosić te nakładki około 3miesięcy.I wtedy podobno ma być trwały sukces.Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nadal nadrabiam zaleglosci... Doszlam do osiagnec Jasia . Duniu gratuluje takiego zucha, dluga ta lista osiagniec. Zapomnialam Wam wczoraj napisac ze zaczelam chodzic z mala na baby masage. Bylysmy dopiero raz w sumie piec spotkan po godzinie. Prowadzaca bardzo fajna babka, sama ma 4 letniego synka. Wszystko super dostosowane dla potrzeb maluszkow, do tego dostajemy tez opis jak masowac maluszki w formie pisemnej, moze sie przydac jak za jakis czas pojawi sie nastepny maluszek hihi. Koszt 120e ale jak sie okazalo ubezpieczenie zwraca 100e wiec stwierdzilismy z M ze za 20e to glubio by bylo nie skorzystac. I co najciekawsze jednym z glownych patronatow tego przedsiewziecia (bo to w calej Irlandii sa te kursy masazu) jest J&J, a w momencie kiedy rozmawialismy jakiego olejku uzywac okazalo sie ze prawie kazda oliwa z oliwek jest dobra a jedenym Nie polecanym jest oliwka J&J poniewaz pozostawia na skorze tlusta warstwe. Gdyby ktoras z Was miala mozliwosc isc na taki kurs to polecam. Ewentualnie po skonczeniu czyli za 5 tyg moge wyslac materialy ktore dostajemy tam wszystko jest dokldnie opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki - no mnie to samo czeka z chrzcinami. Ty jestes po slubie cywilnym wiec w oczach ksiedza chyba jeszcze gorzej niz ja co wogole bez slubu:-)) Daj znac jak Ci poszło. I wogole co trzeba do chrztu miec?? I ile sie płaci, bo pewnie cos sie płaci znajac polskie realia:-)) My chrzest planujemy na swieta w Polsce wiec chce sie zorientowac co i jak. Lusiu, moja rowniez w tych godzinach sie budzi co Twoja:-)) I co smieszne uwazam ze super spi:-)) Budze sie o tych godzinach, karmie ja i spimy dalej. I kazdemu mowie, ze mała spi super, 10-12 godzin z 2 przerwami na jedzenie:-)) Chyba zalezy jak sie na co patrzy:-)) Juz tak dawno ne przespałam całej nocki wiec ciesze sie z tego co mam:-)) Ale juz niedługo pewnie sobie dłuzej pospimy:-)) Dasz rade zobaczysz:-)) joola jak poczytałam o twojej kolezance to naprawde podziwiac!!! Dzielna i silna kobietka, juz jej chyba nic nie złamie! Wogole kobiety sa o tyle silniejsze od facetow Dunia dzieki za filmik, rewelacja!!!!! Ja tez mam taki fajny co padam jak go ogladam jak go znaje to wkleje:-) Co do czasu to chyba w ta niedziele sie zmienia?? Musze sprawdzic ale wydaje mi sie ze w ostatnia niedziele miesiaca co wypadałoby teraz. I dzien bedzie taki krotki:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie dziewczyny ze udalo Wam sie spotkac ja tylko moge pomarzyc bo sama jedna samiutenka w tej Irlandii, no chyba ze Carmen zdecyduje sie na przeprowadzke :) . Czytam ze u niektorych gondole poszly w odstawke, a u nas jeszcze troche Emilka pojezdzi bo ona taka drobniutka. Chyba ze na formule cos zacznie lepiej rosnac. Pytanie do mam ktore jeszcze karmia piersia albo odciagaja wydaje mi sie ze teraz jak odciagam to mleko jest takie na wpol przezroczyste i takie bardziej wodniste. Poza tym jak postoi to ta warstewka tluszczu jest jakby ciensza. czy tez to zauwazylyscie? Czy to oznacza ze to mleczko jest "gorszej jakosci" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzalam sobie ten filmek czyli jednak sa dobre strony ogladanie telewizji :) Joola byc moze u nas z tym prezentem to tez byla zemsta bo ja za chrzestnego wzielam mojego brata a nie brata M wiec moze o to sie tesciowa wkurzyla i brat M tez przyszedl bez prezentu ... ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka wszystko zalezy od ksiedza i jego podejscia. Nasz ksiadz sie nawet nie zapytal czy mamy slub (co prawda ksiadz irlandzki) ale jak traficie na madrego ksiedza to nie bedzie Wam problemow robil. Z doswiadczenia znajomych lepiej nie proscic i nie ponizac sie, zawsze mozecie isc do innego kosciola. Trzymam kciukasy zeby wszystko poszlo gladko. No i nadrobilam zaleglosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend za pasem :-) A u nas dzis nocka zarwana w caly swiat. Chyba tylko Hanka pospala, bo u siebie cala nocke, przyszla rozbudzona do nas dopiero o 7 gdy i tak trzeba bylo powoli juz wstawac. M ma dyzur telefoniczny i nie dosyc, ze wczoraj wieczorem dlugo siedzial nad robota, to go jeszcze w nocy zdzwonili i tez troche pracowal wiec teraz odsypia. A mlody... Uh, szkoda gadac :-o Po wczorajszej nocy, super przespanej, dzisiaj dawaj - w druga strone. Polozylam sie po 22-j z zamiarem jeszcze poczytam sobie. Ale wyszlam z lazienki a mlody oczy jak piec zlotych :-) Nie rozrabial, tylko nei spal. Dalam pic, smoka i przysnal z powrotem, ale ja juz nie chcialam mu lampka swiecic wiec sie polozylam grzecznie - przynajmneij sie wyspie. Tarara :-p Wstawalam do mlodego srdenio raz na pol godziny przez cala noc!!! Moze mial dwie dluzsze rprzerwy bez wybudzania sie tak po godzince, poltorej, albo ja go nie slyszalam. A tak to masakra. Picie, smok i znowu przysniecie. Dziwne i nie wiem czy to zeby, bo potrafil obudzic sie z kwileniem czy to cholerne uczulenie na cos, co go wysypalo. Od wczoraj ma na calych pleckach i moze go to troche swedzi? Czyli teraz to obstawiam albo gruszke albo banan albo proszek do prania. Wczoraj skojarzylam, ze dostalam probki od pediatry i wypralam w jednej Jaskowy "wsad" i moze to po tym plynie, bo akurat plecki, troche brzuszek, raczki i nozki. Tyle ze nie pamietam choc w zarysie, ktore ciuchy wtedy sie praly wiec chyba musze przeczekac i tyle :-o A teraz mlody wsunal kasze, troche sie pobawil i chyba jest juz do drzemanki. Moze pospi jak wczoraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianko szkoda że nie udało się państwowo załatwic zwolnienia, miejmy nadzieję że prywatnie się uda. Ja już za tydzień będę próbowac, też idę najpierw państwowo, zobaczymy....ale już ciągle o tym myślę:( Dziewczyny filmiki wszystkie świetne. A ja taż się przyznaje że "sadzam" moją przed telewizorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !! Ewka chyba niedlugo juz nie bedzie wcale spac w ciagu dnia ! Malpa jedna ! Dzis spala 2 razy - za pierwszym 40 min , za drugim 35 min i to wszystko ! Padla cale szczescie juz 15 min temu . a dzis mialam takie plany, no i wszystkie w leb poszly... Jeszcze nauczyla sie nowego - aby zwrocic na siebie uwage wydaje odglosy jakby dlawila sie, pokaszluje , wyciaga jezyk ... istna komedia , ale za pierwszym razem myslalam ,ze fakytcznie cos jej jest i od razu stres , ale jak zabralam ja na rece to cudowne ozdrowienie to samo po przejsciu do drugiego pokoju... Lilianka - no tak to jest niestety z tym l4, ja tez najchetniej zalatwilabym jakies, ale wiem ,ze ciezko bedzie no chyba ,ze faktycznie bede chora albo mala... narazie do 16 listopada mam jeszcze macierzynski. Wiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×