Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Dziekuje za gratulacje Krotki opis porodu))))))) Wiec tak nasz drugi cud jest juz na swiece JAŚ Urodził sie 25.06.2009 o godz 19.35-3550/56/34 Czyli w sumie malutki był porównaniu z Madzia. Proród ekspresowy choc wiadomo bolesny..bez tego sie nie da. Moja lekarka zaprosiła mnie na wywolanie porodu w czwartek maiałam sie zglosic o 15....to tez uczyniłam. Po wstepnych badaniach z rozwarciem na 2 cm o godz 16.30 podali oksytocyne....coby wogole zaczelo sie cos dziac. Zaczeło bolec tak juz mocniej 18.10...i tylko 3 cm... o 18.30 byly 4 cm..i bol..bardziej narastajacy 0 19. byly bole parte....co zdziwilo wszystkich ze tak szybko.. i tak o 19.35 byl maly juz na swiecie. Oczywiscie tatus Jaska caly czas byl obecny przy porodzie i pomogl mi bardzo. Nie byłam nacieta i czuje sie swietnie....jakbym nie rodzila. Niestety waga tylko - 6 kg a na plus bylo 20 wiec 14 kg do zrzucenia)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia__Kubusia
Witam Wszystkie Mamusie, jestem czerwcówką 2007, czas od narodzin synka minął błyskawicznie, ani się obejrzałam jak zaczął chodzić, potem mówić a w dniu dzisiejszym kończy dwa latka. Z sentymentem wspominam chwile sprzed dwóch lat, nie pamiętam już ani bólu porodu ani nieprzyjemnego powrotu do formy, macierzyństwo daje nadspodziewane siły i wyzwala uczucia o których człowiek nie ma pojęcia. Wszystkim Wam życzę samych pięknych chwil z Waszymi dziećmi a dla nich dużo zdrówka, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztorm, Ganetka GRATULACJE, duzo zdrowka dla maluszkow i wracajcie szybko do formy. Joolaa - Emilii kikutek odpadl po 10 dniach, a przemywalam tylko woda, tak zalecili w szpitalu. Widze ze nie tylko u nas takie problemy z prezeniem i stekaniem podczas karmienia. Ja jeszcze nic malej nie podawalam, w czwartek idziemy na wizyte to bede musiala sie zapytac co ewentualnie tutaj podaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztorm, tylko pozazdroscic takiego tempa;-) Fasolkowa mamo, pamietam, ze Twoja Kinga miala problem z tradzikiem niemowlecym, jak sobie z tym radzicie? Wyczytalam rozne rzeczy: smarowac- nie smarowac, przemywac tym, siamtym... Wizyte mamy za tydzien to sie rozpytam, ale najpierw jestem ciekawa, czy Ty cos na to uzywalas. U nas pepek odpadl kilka dni temu, ale wciaz saczy sie krewka...Nie wiem czy to objaw do niepokoju.Caly czas tam przemywam, osuszam. Czerwcowa Mamo - dziekujemy za slowa radosci nostalgicznej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu Kubusia dziękujemy za tak optymistyczne słowa i życzonka :) Ze swojej strony też życzę wszystkiego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztorm, Ganetko - najszczersze gratulacje 🌻🌻🌻 U nas kikutek odpadl wczoraj w nocy, czyli tak po 10 dniach zycia. Pozostaly tylko strupki ale wsyzstko wyglada na ladnie gojace sie. Przecieram tylko gotowana woda. Mantra, ja nie budze malej do karmienia, ani w dzien ani, i szegolnie, w nocy. Ale juz jestesmy dosc zsynchronizowane, bo jak nadchodzi godzina (tak mniej wiecej co 3 godz) to mnie sie cycki napelniaja a mala po krotkim czasie sie o pokarm upomina. Kasza, ja mysle ze masz malo pokarmu bo ja z jednej piersi sciagam 150ml w okolo 10 minut. Wiec wg mnie dobrze robisz dokarmiajac sztucznym bo dzieciatka coraz wiecej musza jesc. Ale tak jak mowi Marteeeczka, najpierw cyc potem butla. AniuP. z tego co wiem (i czytajac info na opakowaniu) gripe water mozna podawac po pierwszym miesiacu zycia. Wiem ze sprawdzaja sie tez kropelki infacol - jak narazie u nas zadnych kolkowych symptomow nie ma, ale mala od czasu do czasu sie prezy i ciezko odbija, a ze jest maly zachlanny zarloczek to ulewa jej sie troszke ;) Kupki mamy bardzo wodniste i przy kazdym jedzeniu, pruk pruk tez robimy dosc czesto. Jestem ciekawa ile przybrala juz na wadze bo \"na oko\" zdecydowanie spulchniala. W srode idziemy do poloznej na kontrole. U mnie jest mama (i ciagle klepanie ze przy takich cieplach powinnam dziecko dopajac ..... ) wiec czasu na neta mniej :o Pozdrawiam cieplutko rozpakowane i te oczekujace 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka_____ u Jaska jak odpal kikutek to tez jeszcze ladnych pare dni saczylo mu sie z pepka, nawet takei brunatne, co mi b. podejrzanie wygladalo, ale na nosa - nie smierdzialo. I pediatra stwierdzila, ze jest okej. A trwalo to moze i 4-5 dni. Ja dzis zakupilam aspirator do noska, bo juz mi rece opadaja, jak si emaly w nocy budzi i przy cycu sie przytyka, bo ma nos zapchany. Pamietam, ze Hania tez tak dlugo miala przytkany nos, ale jej pomoglo podniesienie materaca i nawilzacz. A Jaskowi - niekoniecznie. Dzis wiec zarzadze mu czyszczenie noska i mam nadzieje, ze chociaz pod tym wzgledem karmienie sie porpawi. AniaP______ widzisz, na moim opakowaniu gripe water jest, ze mozna stosowac od urodzenia, tylko ze do skonczenia 4 tyg jaka nieduza dawka jest podana. A czy Jaskowi pomagaja... Trudno powiedziec :-) Jak to z kropelkami, na jedne dziecia podzialaja a na inne nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Sztorm - tylko pozazdroscic takiego porodu :) No i napawa mnie optymizmem ,ze wywolywanie nie musi byc takie straszne ;) Ja jutro do szpitala :( 7 dni po terminie. Dzis dalszy ciag plamienia, skurcze coraz to bardziej bolesne, ale niestety nieregularne :/ i jutro skoncze z oksytocyna jak nic... Boje sie jak cholera, w dodatku nie znosze szpitali i calkiem inaczej to sobie wyobrazalam - ze wiekszosc czasu spedze w domu, na koncowke jadac do szpitala... ajj no coz juz nie ma odwrotu ;) Wszystkim nierozpakowanym mamuska zycze latwych, szybkich porodow i zdrowych dzieciakow ! Mamuska ktore juz sa ze swoimi dzieciakami jak najmniej klopotow, problemow i stresow a jak najwiecej szczescia i radosci z macierzynstwa ! Dam znac po powrocie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusia_____ powodzenia ❤️ Moze sie jeszcze rozkreci samo z siebie? Tak czy siak, szybko sie rozpakujesz i skonczy sie to uporczywe czekanie. Trzymam palce, zeby bylo jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwalilam sie, ze kupilam aspirator, ale przy najblizszej okazji jade go zwrocic do sklepu. Jakbyscie kiedys rozpatrywaly zakup takiego sprzetu jak ten: http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=3175656 to nie marnujcie pieniedzy!!! Akurat ten wogole nie ciagnie. Mimo, ze jak zatykam otworek palcem to czuje, ze mi zasysa skore do srodka. Ale w nosku - zero, nie wyciaga nawet tego, co widac :-o Musze poszukac czegos innego, bo do fridy jednak nie mam przekonania :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo i jak tam buzka Twojej Coreczki? masc cos pomogla? ja ide jutro do lekarza ciekawe co mi przepisze... Lusia odwagi, bedzie dobrze. Mysl tylko o tym zeby coreczka jak najszybciej byla juz po tej stronie brzuszka i o tym jak bedzie cudonie ja tulic do siebie :) Wiadomo, kazda z nas jakies scenariusze sobbie pisala co do tej sytuacji ale plany planami. Ja tez nie bylam zachwycona tym ze wyladowalam w szpitalu nie z powodu rozpoczynajacej sie akcji porodowej ale przez cholestaze i az plakalam jak mnie przyjmowali na oddzial, ale teraz jak na to patrze to stwierdzam ze to nawet dobrze, przynajmniej przyzwyczailam sie do szpitala, tego calego otoczenia... takze Lusiu badz dzielna i mysl pozytywnie!!! szybkiego rozwiazania ci zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 24 o 9 35 przez cc urodzila sie cora 3300 54 cm walczylysm z zoltaczka do tej pory moja milenka mamy jeszcze problem z aset

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 24 o 9 35 przez cc urodzila sie cora 3300 54 cm walczylysm z zoltaczka do tej pory moja milenka mamy jeszcze problem z aset

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼 nemezis______ super wiesci!!! Gratulacje serdeczne i mam nadzieje, ze walka z zoltaczka juz wygrana. Jak najmniej innych zmartwien i szybkiego oswojenia swiata w nowym wydaniu. Buziaki. ❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Paola.22.........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice ediaaa ............32...20.06.........s.......córcia?............ ..Śląskie lusia.79............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja...............Śląsk wiki3010...........26...25.06........s............ ...................Poznań LilkaJ...............34....28.06..........c........ ....................lubuskie atilla................24...29.o6.........c..... ????....................Rybnik kolorowymotylek.27...30.06........c......Julia.......... ......Małopolska Nasze dzieciatka: NICK…............URODZINKI........WAGA/WZROST....s n/cc......IMIE Pimach.............10.05....35tc....2850/54cm....cc.... ...Antoni....BielskoBiała Fasolkowa mama.....21.05.....38tc...3350/54........cc.....Kinga......W arszawa lilianka09...........21.05.............3600/56cm.....cc. ..Malwinka....mazowieckie Carmen37..........23.05..............3500/55.......sn. ...Witold......małopolskie Mum2be............23.05..............2860/52.......sn... ....Tymus. .....Katowice Monik85............24.05..............3300/55........sn. . ....Natalka.....Łódzkie Dunia77.............24.05......38tc...3465/51......sn.. . ... .Jas..............Stany czarunia............29.05......38tc...3250/52.......cc. ....Wiktoria...Świnoujście Apsika...............01.06......40tc..3380/56......cc ....Michalek......podlasie Klunia...............03.06......38tc...2789/........cc ....Julia.........UK Biała_czekoladka..08.06.....39tc...3140/53.......... ..Kubuś.. Warszawa Kasza22.............08.06......40+5...2900/.......sn. . .Marianne.......UK Anaconda_a........11.06......40+5...4100/59.....sn. ..Magda.....Zabrze tuncia...............11.06..............3000/51....sn... .Mateusz.......Rybnik Zakochana mama..11.06.....38+5......3250/57...sn.....Kornelia......Kal i sz AniaP................13.06..............3310........sn.. ....Ma rtusia.....UK/Poznan Ewcisko............13.06....40+6........3270/57....sn... ... ..Wiktoria. .........Łódzkie Shila2........... ....14.06..............4240/58 ...sn.....Filipek ......Szczecin Marteeeczka........15.06..............3800/57....cc..... Malaika. . ........Tarnów takietam.............15.06.......40.....3090/51....cc.. .Antosia..............Lublin jolaa.................15.06..............3850/58....sn.. ......Kubuś.......Śląsk annnnnnna...........16.06.....40+7...3360/?.....sn.....M ichał.......Nottingham Gonia................16.06..............3040/50......... .Emilia..........Limerick gonzallo.............17.06..............3550/55 ..sn.....Jaś...........Częstochowa MantraElle..........17.06.....40+2....3370/51....sn...Al ex........stany Mama E..............19.06.....40+4....3526/53....cc........Alex.. .......UK myszka79...........21.06......39+5....3200/51.....sn.... .Maja...........UK kasiulaaa25.....22.06....40+5..3450/57...sn.....Julia... ......dolnyśląsk jagoda369......23.06...40+6...3600/58...sn......Kamil... ..nowy sacz nemezis2682....24.06....??....3300/54....??.....Łucja?.........Maków Sztorm.........25.06....??.....3550/56.....sn....Jaś.... .......Bielsko-Biała gaanetka.......27.06......??...3500/51....sn.....Benjami n............Wiedeń Nemezis___ no i zobacz, wbrew wszystkiemu corcia bardzo "porzadna" wymiarowo (ksiazkowa :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuuu, czy ktoras z was juz dostala okres?! Czy tylko ja taka "szczesciara" jestem, ze ledwo skonczylo sie poporodowe a tu przylazla paskuda :-p juz zapomnialam jak to bylo bez.... Na szczescie poki co, ta pierwsza, mniej dokucza niz przed ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Nemezis - gratulacje !!! Zdrowka dla malej ! U mnie w nocy skurcze co 20-30 min i co tyle budzilam sie, ale nic sie nie rozkreca dalej a teraz nawet jakby i to ucichlo :( To zbieram sie do tego szpitala ... Dzieki dziewczyny za slowa otuchy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis gratulacje:) Lusiu powodzenia ,doczekasz sie i Ty kochana i to bardzo szybko:) Duniu! nie strasz juuuuuuż????? kurde ja jeszcze krwawie i szlag mnie trafia taka duchota z podpaska a tu na nowo?:( malemu pepek nadal sie trzyma a to juz 15 dni juz sama nie wiem co robic do tego od wczoraj tez jakies prezenie i cyrki przy jedzeniu:( no i zrobil jakas dziwna zielona (jasnozielona ) kupke ,nie wiem czy to objaw do nieppokoju i mam isc do lekarza czy to wina tego ze cos zjadlam nie mam pojecia Kubusiowa mamo dziekujemy i zyczymy rowniez powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ja czytam.... gratulacje dla wszystkich nowych mamuś :); Nemezis córcia całkiem całkiem spora :) Gratuluję z całego serducha Lusiu trzymam kciuki i życze powodzenia, bedzie dobrze. Ja dzisiaj tez do szpitala o 20.00 do mojego gina na kontrole, ale na pewno wroce do domku bo przeciez nic sie nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genetka, Sztorm, Nemezis gratulacje:):) U mojej Wiktorii od kilku dni kikut na włosku się trzyma, też nie wiem czy to nie za długo, bo mała już 17 dni ma, tłumaczę to sobie tym że byłyśmy przecież 8 dni w szpitalu a tam przemywano jej kikut tylko dwa razy dziennie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko to mnie pocieszyłaś ,myslalam ,ze tylko moj Kubus tak dlugo nie moze sie z nim rozstać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki coraz rzadziej sie odzywam ale czytam zaległosci takze jestem z wami. Zapraszam na blog o moich synusiach, adres bloga podam na naszym blogu bo tez nie chce wszystkim go udostepniac. Taam opisuje jak sobie radzi Mateuszek. Dzis postaram sie wkleic nowa notatke. Mamy troszke przeboji z lekarzemi ale to na blogu opisałam. Sorki nie chce mi sie dwa razy tego samego pisac. To ze zmeczenia. Gratuluje nowym mamusiom. Powodzenia tym ktorzy jeszze oczekuja. Mojemu Mateuszkowi kikutek tez jeszcze nie odpadł, ale to nie ma co porownywac, bo w szpitalu w ogole o to nie dbaja. Na szczescie jak ja tam jestem to go przemywam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztorm, nemezis serdeczne gratulacje i wsztystkiego co dobre i pikne dla Waszych dzieciaczkow !!!!!! duniu ty okres a mi sie dopiero 2 dni temu skonczylo plamienie poporodowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joolaa mni zielone kupki kojarza sie z alergia, mam nadzieje ze sie myle i twoj dzieciaczek z innego powodu ma zielona kupke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tunciu podczytalam troche twojego bloga i zobaczylam zdjecia Mateusza - jest sliczny i wcale nie widac ze chore biedactwo. co do szpitala to w glowie mi sie nie miesci ze taki rzeczy sie tam dzieja a ten ordynator to mzoe oczekuje "prywatnie" sie do niego zglosicie czyt. mzoe tu chodzi o kase...? poza tym ja tez uwazam ze rehabilitacja bylaby juz wskazana i to jak najszybciej wypadaloby sie w tym temacie skonsultowac ze \specjalista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeczka- u nas trądzik okazał się łojotokowy zapaleniem skóry. Dostałam taką białą papkę Na zamówienie w aptece robioną i po dwóch smarowaniach wszystko zniknęło. :) :) :) Carmen, taka papka, jakby Wam lekarz miał przepisać, czyni cuda! Mała ma śliczną buźkę. Problem tylko z tym, że tą maź ciężko zetrzeć z buźki, więc córcia przez kilka dni wyglądała jak wymalowany Aborygen. :) :) :) Nemezis- super, że tak wspaniale się wszystko udało. Tyle nerwów wynagradza cudowna córeczka! Dużo zdrówka dla Was i jak najwięcej radości! :) :) :) Dziewczyny, czy Waszym maluszkom już dzieje się coś ze śladem po szczepieniu na gruźlicę? U nas zrobiła się ropna krosta.... Podobno to normalne....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo moj synek jeszcze nie ma tej ropnej krostki ale przy wypisie lekarka uczulala ,ze tak bedzie... Carmen o kurcze alergia czyli co mam do lekarza z ta kupka jednak isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis - GRATULACJE!!! DUZO ZDROWKA! ze ma zimne raczki to nic nadzwyczajnego, jesli hodiz o zolkniecie, to jesli ma bardzo zolte bialka oczu i cale calko jest bardzo zolte to warto by bylo sprawdzic jak wysoki jest poziom bilirubiny. Mala mala sprawdzony w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ratunku jak sobie radzicie z bolacymi sutkami bo ja nie jestem w staie karmic teraz sciagam, czy ktoras z Was tylko sciga mleka bez dostawiania do piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×