Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

AniuP - ufff to mnie pocieszylas :) Myslalam, ze to jakies anomalie a to chyba norma... W jakiejs ksiazce wyczytalam ,ze nalezy karmic min 40 min z jednej piersi ! no i zaraz ubzduralam sobie, ze moje dziecko gloduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyczonka dla wszstkich immienniczek-ANIA-a wiem ze jeste nas kilka. Aby Nasze dziecieczki zawsze byly zdrowe my uśmiechniete i wszystkiego co naj,naj naj.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego dla Was z okazji imienin drogie ANIE! stoooo lat! stoooo lat!!!!! Ganetka ja mam podobna ilosc pokarmu, tzn bardzo malo i moj Witek od urodzenia rosnie glownie na butli. Juz sie z tym pogodziłam :/ Sciagam ostatnio laktatorem pokarm 2 razy dziennie i wychodzi z tego jakies 200 ml z calej doby z obu cycow, co i tak jest dla mnie duzo, bo wczesniej mialam jeszcze mniej ...a cyca daje malemu wlasnie jak ma dobry humor zeby sobie pocyckal, bo jak glodny to tez wrzeszczy przy cycu. Ja naszczescie moge jesc i pic przetwory mleczne i robie to czesto, niestety obiady to rosol, pomidorowa, gotowana marchew i ziemniaki, gotowany kurak, czasami zaszaleje z jajkiem sadzonym. Strasznie brakuje mi warzyw!przynajmniej moge pietruszke :)a owoce to jablko...Tak czy podobnie jak Dunia powiedziala lepiej cos niz nic wiec karmie ile moge. Ale chyba warto Ganetko w Twoim przypadku skonsultowac Twoja diete jak najszybciej z lekarzem ze wzgledu na ta cuckrzyce. Moze jakos to sie da wszytsko pogodzic czego Ci serdecznie zycze! Lusiu moj Witek tez na poczatku robil kupe w kazdego pampersa, teraz robi tak z dwie na dzien. Oczywiscie tez sie martwilam i nawet pisalam o tym na forum :) Poza tym moj maly drapnal sie w oczko w nocy, tzn w bialko oka i paskudnie to wyglada! nie wiem czy nie pojde jutro z tym do lekarza... Wiec to tak teraz bedzie to wygladalo, tak? zadrapania, siniaki i innee cholerstawa, ktore moga zdarzyc sie naszym pociechom a my , przynajmniej czesc z nas, bedziemy sie zamartwiac.. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusiu mnie bolała szczeka na poczatku ciazy i poszłam dodentysty i okazało sie ze w nocy za mocno zaciskam zeby. Jest to zwykle spowodowane stresem. Dentysta zrobił mi taka nakładke na zaby i miałam z tym spac i przeszło. Wiem ze normalnie lekarz tez zaleca antybiotyk przeciwzapalny, bo to jest zapalenie zuchwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen___ ja pisalam, ze nawet tydzien lepszy niz nic, ale to w kontekscie, ze nie na sile. Tylko jesli dalas rade karmic tydzien, dwa, miesaic - to tez dobrze, bo to lepsze niz nic (ponoc :-P ). A czemu ty ani warzyw ani owocow nie mozesz jesc? Maly ma po nich \"jazdy\"? Nawet gotowana marchewka, buraki, nie wchodza w rachube? Skoro pomidorowke jesz to moze i pomidora da rade (u nas odpada bo wysypalo Jaska)? Sprobuj gotowane czeresnie, moze dacie rade, a to zawsze troche smaka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i z tym tez sie z Toba Duniu zgadzam :D ze nic na sile :)) a co do owocow i warzyw to jem marchew gotowan, poza tym ziemniaki i ostatnio buntuje sie i podjadam ogorka czy pomodorka, lub zielona salate. Z owocow to jablka, jablka i jeszcze raz jablka, czasami banan, kiwi, wisnie np w pierogach, dzemy z truskawek czy moreli... Pewnie moja dieta bylaby bardziej urozmaicona gdyby nie moja mama, ktora od swoich kolezanek sie naslucha pozniej przynosi te zalecenia do domu, skutecznie nastraszy i mam ochote tylko na ... wode mineralna :P Myslalam ze z mama obok bedzie latwiej uczyc sie bycia mama ale jest chyba trudniej... Ja chce do mezaaaa!!! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje imienniczki Sztorm, Anacond_a, Pimach, annnnnnna wszystkiego najlepszego z okazji imienin, żadnych zmartwień i samych radosnych chwil z naszymi pociechami 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewxzyny powiedzcie czy to mozliwe zeby zostawili mi szwy po cesarce bo takie nitki mi wisza i troche sie pazkudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze zyczenia dla wszystkich Ann. Jutro idziemy z mala na kontrole. Ciekawa jestem ile jej przybylo, bo wydaje mi sie taka ciezka. Poza tym nie wiem dlaczego kiedy spi w nocy ma strasznie zimne rece jak sople lodu. Zaczelam jej nawet zakladac niedrapki z tego powodu (bo paznokcie tata juz obcial). Musze sie o to jutro tez zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia fajne te ciuszki. Ten bobas mnie rozłożył na łopatki - te zęby to jak u królika tyle, że dziwnie bo rosną od dołu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem ,ale nigdy bobasa (myślałam że tak nazywa się ta lalkę) z zębami nie widziałam :) mój nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, u mnie jeszcze niedziela, wiec ja tez zycze wszystkim Annom i Hannom, ktore dzis obd=chodza imieniny - wszystkiego najlepszego 🌼 (Gonzalo, czy twoja Hania tez dzis swietuje?) Lusia____ szkoda, ze takie okreslenie jak \"Matka polka\" wogole jest w polskim slowniku :-o Tylko stresuje i kazda czuje sie Matka Wyrodna :-p Z kupkami to jest tak jak pisze Fasolkowa. U nas tez juz dawno kupek malo, czesciej tzw piardek z wkladka, ale kupa zasadnicza to raz na dobe sie trafia. A odkad mlody wyszedl z zapalenia pecherza, kupa wrocila do normy \"jakosciowej\" :-) Co do karmienia... To po pieciu minutach Ewka poprostu przestaje ssac czy sie wscieka lub niecerpliwi? Bo jak niecierpliwi to tez sie wsciek ajak jej zaczyna wolno leciec, a jak wiecej nie chce ... to nie wiem :-o Ale karmienie 40min z jednej pieri to zapomnij, chyba jakas dziwna ksiazke dorwalas :-p Moj poki co rekord, a raczej Jaska, to z obu!! dobrego ssania 35 min, ale to zdarzylo mu sie raz i kwita :-) Teraz gdy w nocy podaje mu piers to je max 10min i kima dalej na 3 godziny mniej wiecej. A w temacie jedzenia... Dizewczyny, ktore macie dzieciaki na wlasnym pokarmie ale dawanym z butli. Ile jedza wasze dzieci? Bo ja juz zglupialam. Myslalam, ze te 120ml z okladem co 2-3 godz to jakis \"wybryk\" ale kolejny dzien tak minal i nawet wiecej jasiek wsuwal. Dochodzilo do 5uncji, czyli w okolicy 150ml. A ja juz zapomnialam ile Hanka jadla w tym wieku. A dodam, ze on to by i chyba wiecej zjadl... I sama nie wiem czy go nie przekarmiam czy nie glodze :-o Bo jak skonczy jesc to z reg jest jeszcze ryk, ze chce wiecej, ale pare minut pozniej, jak sie ulozy w brzuszku to juz usmiechy na prawo i lewo, az mina ze dwie godzinki. Aha, ktoras pytala czy dzieciak ragowal na karuzele jak mial miesic. Coz, Jasiek dorobil sie karuzeli jakos juz w drugim mies i w sumie to stosunkowo niedawno zaczal za nia szalec i gadac i piszczec i zaczepiac zwierzaki. Wczesniej mial taka edukacyjna, z obrazkami czarno-bialymi, ale chyba kiepsko ze sie nijak nie krecila. Nie ruszala go wogole, wiec wymienilam :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego NAJ dla wszystkich solenizantek... u mnie rownie jezcze niedziela:);) Tutaj nie obchodzi sie imienin... wiec poza imieninami najblizszych nie jestem zaznajomiona z daami:( moj M pochodzi ze slaska i tam rowniez nie obchodzi sie imienin Ganetko - czy Ty sciagasz przed karmieniem? po karmieniu? jakie ms odstepy czasowe miedzy karmieniami a sciaganiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - 35 Minut to max u Twojego Jaska..super. Moj malutek potrafil godzinami wisiec na piersi...najadla sie szybko, poniewam jest lakomczuszkiem i je jakby m-c nie jadl:) a pozniej wisial i ciumkal sobie... ja zabieralam piers to on w placz... i dopiero po czasie zorientowalam sie o co chodzi, poniewaz na poczatku balam sie, ze za malo je.... ale ladnie przybieral/ przybiera na wadze... i troche mnie pediatra uswiadomila... a d resztydoszlam sama Jesli chodzi o karmienie to moj je 3oz wyjsciowo, ale najczesciej trzeba mu dolyzyc... i je 4 oz... gora raz dziennie 5 oz. Z tym ze Jas jest starszy, wiec dla niego 5 oz to wg ksizek ok. Moj malutek nigdy nie odmawia jedzonka:) wcina wszytsko co mu sie poda:):) witaminy, wode etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelsi chodzi o karuzele to czytalam, ze nie ma sie co dziwic ze noworodek przez pierwsze kilka tygodni nie jest zainteresowany karuzela... poniewaz taki maluch ma problem z patrzeniem w gore na wprost - maluchy patrza na boki i moj ksiazkowo nie byl zainteresownay do pewnego czasu Wlasnie udalo mi sie chyba dojsc do polowy ksiazki - the happiest baby onthe block... wlasnie czytam rozdzial o temperamentach dzieci... i moj maluch tez ksiazkowo zachowuje sie. Jest bardzo temperamentny... jednak nie spodziewalam sie spokojnego dziecka bo nie bardzo po kim mialby byc spokojny... super jest ta ksizka... polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Dziewczyny dzieki za odpowiedzi ! Duniu - Ewka nie wscieka sie po tych kilku-kilkunastu minutach na cycu po prostu albo usypia :D albo odepchnie sie i potem ja jej daje to nie chce juz wiecej ... Moze za szybko leci bo ost az zachlystywala sie na poczatku i zastanawiam sie czy teraz nie odciagac troche laktatorem aby wolniej lecialo , no i wode odciagne ;) i takim sposobem mala oszukam ;) Tunciu - dzieki za informacje, szczeka mnie sama z siebie przestala bolec - ale mozliwe ,ze ma to zwiazek ze stresem bo sama widze ,ze ciagle jestem w stanie podwyzszonej gotowosci , adrenalina az wre we mnie ;) Wczoraj za to rozbolala mnie glowa dla odmiany... no najwyrazniej cos mnie zawsze musi dorwac... Moja karuzele dalej olewa, za to dzis prezent - pierwszy swiadomy usmiech chyba zrobila i to skierowany do mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj malutek rowniez czasami wyje:) Jezyk niemowlat tez jest niezla ksiazka. Jednak ja na pierwsze 2-4 miesiace zdecydowanie polecam the happiest baby on the block.U nas wzytsko sprawdza sie. Monik ja tez ostatnio zastanawiam sie nad kupkami. Rowniez wydaje mi sie, ze sa za rzadkie. Myslalam, ze z czasem beda gestsze, ale nic z tego. Moze dlatego, ze moj maluch wciaz bardzo czesto kupki robi. Rowniez niby jak dziecko karmione jest pokrmem z piersi kupki sa rzadsze niz po mleku modyfikowanym. Kolor niby zolty, zielony lub brazowy - wszytskie niby sa ok. Moj najczescij robi zolte, czasami zielone. Nie wiem czy te zielone nie sa potym jak jem salate... musze to lepiej poobserwowac a jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik sciagnelam sobie ta ksiazke, ale jeszcze nie zaczelam czytac. Dzieki za namiary. Duniu Emilia je ok 60 - 80 ml, ale ona jest mlodsza od Jaska ma 6 tyg. To jak jej daje butelke, ale ciagnie z cyca- nie wiadomo. Nalezy tez do takich marudek troche pociagnie a pozniej juz tylko wisi na cycu i dudla go jak smoczek. A jak probuje zabrac to krzyk. A teraz korzystajac ze mala spi ide gotowac obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu i Carmen,Fasolkowa mamo i inne dziewczyny dzieki za wsparcie i rady,to pomaga. Mantraelle ja probowalam juz roznie odciagac,zaraz po i tuz przed karmieniem Benjamina,ale wyniki sa mizerne,zamiast karmieniá tez robilam test i bylo nie wiele wiecej,przykladowo wczoraj tylko rano i wieczorem odciagalam i tylko po poludniu dalam piers,reszta karmien na m.modyfik,i final rano 80 ml(a w nocy dalam butle),a wieczorem 60 ml.moze za latwo sie poddaje,ale nie moge zniesc widoku malca wkurzonego ze juz nic nie leci,a poza tym on zaraz po urodzeniu przez kilka dni zrzucil 300g,a potem gdy juz dostalam moje sladowe ilosci pokarmu tez byl glodny i znowu schudl jakies100g,wiec teraz sie boje,bo lekarz mowi ze teraz juz musi przybrac na wadze. tak naprawde u mnie wogole nie bylo slynnego nawalu pokarmu,jak widzialam to u znajomej to u mnie smiech na sali,to wogole sie wczesniej i teraz tez w sumie nie nazywa mlekiem,kurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIM ANNOM,ANIOM,ANKOM I ANECZKOM--WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! spoznione ale prosto z serca zyczenia i wirtualne buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik85__na poczatku sciagalam bardzo czesto,tak jak powiedzieli w szpitalu co 3 godz ,zeby wywolac pokarm,i wyniki byly po 20 ml albo i mniej,sciagam fazami kazda piers 7 min,5 min i 3 min,tak jak to polzna nakazala,a czasem troszke dluzej przeciagne.czekam jak nie leci robie przerwe i potem cigne dalej ale gdy po 5-7 min ciagle zero to odpuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, duniu-Hania ma imieniny w styczniu-5go,ale myslimy o przełozeniu ich na lipiec bo urodzinki tez ma w styczniu.Natomiast w lipcu jest juz napiety grafik-bo maz,ja i tesc swietujemy swoje urodziny.Ale...przynajmniej dziecko nie bedzie miało 2 uroczystosci tak blisko siebie.Słuchajcie-ktos mi podmienił Jaśka:) nie wiem czy to prawda,ale około chyba 6go (a moze 8go)tygodnia jest chyba jakis kryzys i dziecko non stop je.Wczoraj napompował sie mlekiem po południu,poszlismy na spacer i za chwilkę biegusiem do domu bo...GŁODNY.Moje piersi nie zdążyly naprodukować mleka,więc był cyrk.Nerwowa była ta niedziela. Ganetko-nie martw sie,ze nie miałas nawału.Ja miałam juz 2 razy-piesi tak twardnieją,ze kazdy ruch sprawia ból.Ważą chyba ze 20kg... a jak tuncia?ma już matiego w domu?chciałam wejsc na jej blog,ale nie otwiera mi się...będę jeszcze próbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetko - mozliwe ze nie mas zpokarmu, mozliwe ze ciezko ci zwiekszyc. Na poczatku wiele kobiet ma malo pokarmu. Tak w ogole na poczatku do okolo 2-5 doby jest siara, a dziecko ma tak maly zoladeczek ze ni potrzebuje wiecej. Siara jest bardzo pozywna. Czesto niepotrzebnie w tym okresie podawane jest mleko modyfikowane I kobieta nie przystawia malch do piersi ani ni euzywa laktatora wystarczjaco dlugo, wiec organism nie otrzymuje informacji. nie odbieraj tego jakbym cie bardzo namawiala na karmienie lub krytykowala…to jest bardzo prywana I indywidualna decyzja. Jednak widze, ze bardzo bys chciala, wiec tylko chce doradzic.. moze rady ci sie przydadza… szczegolnie ze sa szanse ze hormony wciaz dzialaja na twoja korzysc I przez nastepny tydzien, dwa uda Ci sie podniesc laktacje. Ganetko ja juz sporo pokarmu bylam w stanie sciagac. Na poczatku tez bylo malo. Produkcja pokarmu w piersiach dziala jak popyt I podaz. Jak organizm czuje, ze nie ma potrzeby na wiecej pokarmu to go nie produkuje. Wiec dlatego dziecko trzeba jak najczesciej przykladac do piersi pierwsze tygodnie szczegolnie lub jak jest jakis stan zapalny I traci sie pokarm. Tak samo z laktatorem, wiec w czasie jak maly je mleko modyfikowane to jak sie go nakarmi nalezy na min 20 min podlaczyc laktator I to do obu piersi… nawet jak jest malo pokarmu to zwiekszac ilosc czasu do pol godziny na jedna piers I tak kilka ladnch dni, najczesciej pokarmu po kilku dniach bedzie wiecej I wiecej. Jam mam w miare unormowana laktacje I najczesciej jak sciagam elektrycznym laktatorem na niskim ustawieniu to po 5-7 minutach rowniez nic nie mam. Czasami miewam szybko to zalezy od dnia I godziny. Jelsi ty masz malo I tylko kilka minut sciagasz to mozliwe, ze za malo zeby dac organizmowi impuls do produkcji. Ja rowniez nie mailam nawalu na poczatku… wlasciwie mialam 2 I to po ladnych kilku tygodniach.. niektore kobiety w ogole nie maja nigdy, ani na poczatku, ani pozniej. Nawal pojawia sie na poczatku czasami, lub czasami jak zwieksza sie zapotrezbowanie na mleko I biust ma za mala pojemnosc. Pojemnosc jest indywidualna sprawa. Jesli dwa razy na dobe sciagniesz chwile laktatorem I raz na dobe pzystawisz maluszka to organism na pewno nie otrzymuje info na wiecej mleka tylko jeszcze bedzie zmniejszla bo jest tak male zapotrzebowanie. Nic dziwnego ze na poczatku mialas po 20 ml bo po porodzie wiadomo ze maluch nie je duzo. To sie rozpisalam, mam nadzieje, ze przyda sie Przepraszam za lierowki I omieszanei z poplataniem, ale bardzo sie spiesze J amam teraz stan zapalny lewej piers, po woli konczy sie scigam 1/4 tego co scigalam:( bede starla sie podniesc, a czy sie uda nie wiem... czasmai wtakiej sytuacji zanika... no nic jak bedzie to bedzie... szczeglnie ze z tej piersi sciaglam duzo wiecej niz z prawej z ego co pamietam Jezyk Niemowlat -plik pdf jest na naszym blogu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonzalo____ Jasiek ci przechodzi najwyrazniej jedna z tzw faz gwaltownego wzrostu (ksiazkowo ok. 6 tyg, ale to tylko ksiazkowo). Takie jedzenie dwa razy czesciej moze trwac nawet i pare dni :-O Chodzi o to zeby sobie na zas pobudzic pierski do wiekszej produkcji, ze jak ci urosnie maly gwaltownie w ciagu paru dni to zeby mial co jesc :-) Madre te nasze maluchy :-D U nas tez w gre wchodzily imieniny w grudniu lub w styczniu, ale ze Hania jest z konca listopada, potem mikolajki, swieta to stwierdzilismy, ze jednak wrzucimy jej imieniny na lato. Choc i u nas zapchane. Liczac najblizsza rodzine (14 osob z nasza czworka wlacznie) to od polowy czerwca do konca wrzesnia mamy 16 roznych okazji, urodziny, imineiny, rocznice. Gesto :-) Uspokoilyscie mnie nieco z ta iloscia jedzenia. Bo w sumie to nie przypuszczalam, ze w tym moim biuscie tyle moze sie miescic :-) Teraz Jasiek ciagnie po 5 uncji (150ml) i tak co 3 godzinki niemalze z zegarkiem w reku. Lece sciagnac, bo musimy zrobic mala runde po sklepach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem czy przekarmiam czy nIE. Jasiek ma 1 m-ce i 3 dni je w okolicach co 2,5 godziny 90 do 110 ml...fakt potem ulewa ale juz serkiem..wiec przetrawione. Co do jedzenia mojego to jem prawie wszystko za wyjatkiem: czekolady..slodyczy, groch ,faola i kapusta.A tak poza tym jem wszystko normalnie jak narazie nic malemu nie bylo.. Pozdr dzieki za zyczonka))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Witam was serdecznie po bardzo dużej przerwie. Dzisiaj wróciłyśmy ze szpitala. Niestety ze mna sie pokomplikowało. Najpierw sie odparzyłam potem poszło od tego zakażenie, w końcu rana krocza zaropiała, obstawili mnie antybiotykami kwitłam prawie 3 tyodnie, ale już jestem w domku. Pozdrawiam was gorąco. Jak znajde wiecej czasu to co nieco napisze o porodzie. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kolorowy motylku po długiej przerwie!!!! No to rzeczywiście trochę poleżałyście w tym szpitalu. A my dzisiaj po szczepieniu, wiecie co nie wzięłam skojarzonego szczepienia i już żałuję, normalnie aż serce się kraja, trzy wkucia ale aż później nie mogłam małej ubrać tak strasznie przeżywałam że ją tak boli :(:( Teraz biedactwo ciągle tylko śpi ale przez sen jak próbuje ruszyć nóżkami bądź rączką to płacze:(:( Czy u Was też tak było??? Wiktoria waży 4100 i mierzy 59 cm. Fajnie na szczepieniu spotkałam się z dziewczynami z którymi widziałam się w szpitalu, rodziły tego samego dnia bądź w pobliżu:) Ale te dzieciaczki wyrosły, a moja nadal taka kruszynka. Lekarka powiedziała że wszystko z nią ok, poprostu taki jej urok, niektóre dzieci w trakcie tych 6 tyg przybywają nawet 2 kg a niektóre 1 kg i to jest wporządku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................IMIĘ.........UR.......KG/CM......WI EK M//D....KG/CM Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54.........2//............// lilianka09............Malwinka..21.05....3600/56........ .2//............// Carmen37.......... Witold......23.05....3500/55.........2//........6 150//59 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85.............Natalka....24.05.....3300/55.......1 //27.....4920/57 Dunia77.............Jas..........24.05.....3465/51...... ...2//......5770/61 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michalek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubus.......08.06....3140/53....1 //16..4800//61 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........... .1//13.......// Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........1 //10.......// tuncia...............Mateusz.....11.06...3000/51........ ..2//27.......4400 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50....1//8... ..4880//54 Ewcisko..............Wiktoria...13.06....3270/57..... .1//14...4100//59 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... .....1//7........// Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.........1 //6........// takietam............Antosia......15.06...3090/51........ .1//6........// jolaa.................Kubus........15.06....3850/58..... ...1//6........// annnnnnna.........Michal........16.06....3360/??......1/ /5......4480/?? Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... ...1//5........// gonzallo.............Jas...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..1//4........// Mama E..............Alexandra...19.06....3526/53........1//2...43 00// myszka79...........Maja.........21.06....3200/51........ 1//.........// kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369...........Kamil........23.06....3600/58....... .0//28........// nemezis2682........Milena? ....24.06.....3300/54........1//00....4280/? Sztorm..............Jas..........25.06.....3550/56...... ..0//26........// ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka...........Benjamin...27.06.....3500/51........0 //24........// wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......0 //21...3890// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... ..0//21........// kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......0 //13........//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×