Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

um mnie okropna burza z zaweirucha w nocy przeszla,polamane drzewa itp,a moj balkon katastrofa caly w lisciach i platkach moich kwiatow doniczkowych,zostaly zniszczone,a takie byly sliczne,ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu brawo dla Matiego ,silny chlopak po mamusi:) ganetka sprobuj wiecej wody pic ,czesto po troche tak ok 2 litry dziennie malymi porcjami i karmi jesli lubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Tuncia - swietne wiadomosci !!! I jeszcze duzo duzo zdrowka dla Matiego ! Na komary to doczytalam na majowkach ;) ze dobre jest urzadzenie do kontaktu z chicco - nie ma wymiennych wkladow i moze byc nawet dla noworodka , z tej firmy sa tez jakies kremy ... podobno kosztuje to ok 50 zl Ewce potowki zeszly od razu, ale ma teraz takie malutkie raczej cieliste krostki - mialyscie moze cos takiego ? Nie wiem czy to nie jakies uczulenie (tfu tfu) albo moze ten tradzik niemowlecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................IMIĘ.........UR.......KG/CM......WI EK M//D....KG/CM Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54.........2//............// lilianka09............Malwinka..21.05....3600/56........ .2//............// Carmen37.......... Witold......23.05....3500/55.........2//........6 150//59 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85.............Natalka....24.05.....3300/55.......1 //27.....4920/57 Dunia77.............Jas..........24.05.....3465/51...... ...2//......5770/61 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michalek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubus.......08.06....3140/53....1 //16..4800//61 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........... .1//13.......// Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........1 //10.......// tuncia...............Mateusz.....11.06...3000/51........ ..2//27.......4400 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50....1//8... ..4880//54 Ewcisko..............Wiktoria...13.06....3270/57...... .1//10...3955// Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... .....1//7........// Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.........1 //6........// takietam............Antosia......15.06...3090/51........ .1//6........// jolaa.................Kubus........15.06....3850/58..... ...1//6........// annnnnnna.........Michal........16.06....3360/??......1/ /5......4480/?? Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... ...1//5........// gonzallo.............Jas...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..1//4........// Mama E..............Alexandra...19.06....3526/53........1//2...43 00// myszka79...........Maja.........21.06....3200/51........ 1//.........// kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369...........Kamil........23.06....3600/58....... .0//28........// nemezis2682........Milena? ....24.06.....3300/54........0//27........// Sztorm..............Jas..........25.06.....3550/56...... ..0//26........// ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka...........Benjamin...27.06.....3500/51........0 //24........// wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......0 //21...3890// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... ..0//21........// kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......0 //13........//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................IMIĘ.........UR.......KG/CM......WI EK M//D....KG/CM Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54.........2//............// lilianka09............Malwinka..21.05....3600/56........ .2//............// Carmen37.......... Witold......23.05....3500/55.........2//........6 150//59 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85.............Natalka....24.05.....3300/55.......1 //27.....4920/57 Dunia77.............Jas..........24.05.....3465/51...... ...2//......5770/61 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michalek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubus.......08.06....3140/53....1 //16..4800//61 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........... .1//13.......// Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........1 //10.......// tuncia...............Mateusz.....11.06...3000/51........ ..2//27.......4400 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50....1//8... ..4880//54 Ewcisko..............Wiktoria...13.06....3270/57...... .1//10...3955// Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... .....1//7........// Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.........1 //6........// takietam............Antosia......15.06...3090/51........ .1//6........// jolaa.................Kubus........15.06....3850/58..... ...1//6........// annnnnnna.........Michal........16.06....3360/??......1/ /5......4480/?? Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... ...1//5........// gonzallo.............Jas...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..1//4........// Mama E..............Alexandra...19.06....3526/53........1//2...43 00// myszka79...........Maja.........21.06....3200/51........ 1//.........// kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369...........Kamil........23.06....3600/58....... .0//28........// nemezis2682........Milena? ....24.06.....3300/54........1//00....4280/? Sztorm..............Jas..........25.06.....3550/56...... ..0//26........// ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka...........Benjamin...27.06.....3500/51........0 //24........// wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......0 //21...3890// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... ..0//21........// kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......0 //13........//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu super wiadomości !!! Bylebyś już tylko takie otrzymywała. 🌻 Fasolkowa mamo mój ginekolog zawsze powtarzał, że po porodzie może nie być bóli okresowych, ale też podkreślał że to nie reguła. Ja czekam żeby się przekonać jak to będzie u mnie. A ty się trzymaj kochana 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis to się nazywa optymizm :) a co wstawiaj te nowe okna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik- dopiero doczytała o tym facecie. Skąd on się wziął? Z psychiatryka go wypuścili, z siekierą latał? Jakaś masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu, ale wspaniala wiaomosc! bardzo sie ciesze!!!! Monik, no strasznie glupia sprawa z tym popaprancem, no ale przeciez w klatce Twojej nie tylko Ty mieszkasz, moze nikt mu nie doniesie, chyba w maire rozumini ludzie jeszcze chodza po tym swiecie... Nemezisto co sie stalo? To wichura wyrwala te okna? Boze ja sobie nie wyobrazam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia bardzo sie ciesze ze u ciebie dobre wiesci wiecie za glupote sie placi jak nie zamknelam to wylecialy tym bardziej ze to stare byly dobrze ze nikt nie byl na dole ale to byl maly horrorek a Milena w najleprze spala:) z ta siekera to tez horrorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu - super, ze Mateuszek wychodzi do domciu. Silny chlopak... wszysko wyjdzie na prosta Ganetka - karmisz i sciagasz? czy tylko sciagasz? jak czesto sciagasz? wieceico kupilajeszcze taki reczny laktator, zeby bylo latwiej jak sie gdzies wybieram i nie brac z soba elektrycznego... i ten reny naprawde super dziala.. pewnei na dluzsza mete reka mozebolec, ale naprawde jestem milo zaskoczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z was stosowała antybiotyk Dalacin krem 2% ? Ja mam dylemat bo lekarka mi kazała smarować krocze tym kremem 2 razy dziennie w okolicach ropiejącego szwu ale ja się obawiam bo w końcu karmię. Ona sama (niepotrzebnie) mi wspomniała, że minimalnie przenika to mleka - no i jak na razie krem leży na szafce a ja się zastanawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja dzis tak nie w temacie tych burz. Cholera, juz prawie 22 u mnie, a ja dopiero teraz kompa odpalilam i mam tylko nadzieje, ze u rodzicow wszystko okej :-o Jutro koniecznie musze sie z nimi skontaktowac. nemezis_____ rany, to widze, ze moje tornada to pestka w porownaniu z nawalniacami w PL. U mnie szyby poki co jeszcze sa ;-) Ale masz racje, nie ma tego zlego.. teraz nowe wstawisz i tyle, wyboru nie masz :-) tuncia____ zaraz ide na bloga twojego, moze tam wiecej niusow umiescilas. W kazdym razie super wiadomosci i trzmam nadal palce zbey sie poukladalo tak do konca :-) Ogromny buziak dla ciebie i wirtualne usciski! ganetka____ co do laktatora, to sprobuj miedzy karmieniami \"sciagac\" tak, zeby pobudzic piersi do wiekszej produkcji (dziala jak przystawianie dziecka - wiec poki co mozesz tak robic :-) . No i pamietaj, ze jest jak pisala Mantra, ilosc pokarmu zalezy od pory dnia. Najwiecej ponoc jest rano, po nocy jak to okreslaja. Poki co jesli Benjamin ci nie placze z glodu to znaczy ze masz tyl epokarmu ile mu trzeba. Powodzenia! U mnie dzis w ramach zalatanego dnia rewizyta w szpiatlu i wymiana pompki, bo ta wczorajsza zaczela pokazywac jakis error :-O Na szczescie nie bylo problemow, dali mi nowa i juz sie pompuje w ciagu dnia. Poki co tylko na biezace potrzeby Jaska, ale mam nadzieje, ze po nocce bede miala cos w zapasie. Moj maluch wczoraj i dzis mial takiego gloda, ze rowno co 2 godziny rabal 120ml minimum :-O Dobrze, ze teraz spi to znowu sie troche naprodukuje :-) Nie wiem czy on zawsze tyle jadl czy to przez butelke czy akurat rosnie? Zobaczymy z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja dzis tak nie w temacie tych burz. Cholera, juz prawie 22 u mnie, a ja dopiero teraz kompa odpalilam i mam tylko nadzieje, ze u rodzicow wszystko okej :-o Jutro koniecznie musze sie z nimi skontaktowac. nemezis_____ rany, to widze, ze moje tornada to pestka w porownaniu z nawalniacami w PL. U mnie szyby poki co jeszcze sa ;-) Ale masz racje, nie ma tego zlego.. teraz nowe wstawisz i tyle, wyboru nie masz :-) tuncia____ zaraz ide na bloga twojego, moze tam wiecej niusow umiescilas. W kazdym razie super wiadomosci i trzmam nadal palce zbey sie poukladalo tak do konca :-) Ogromny buziak dla ciebie i wirtualne usciski! ganetka____ co do laktatora, to sprobuj miedzy karmieniami "sciagac" tak, zeby pobudzic piersi do wiekszej produkcji (dziala jak przystawianie dziecka - wiec poki co mozesz tak robic :-) . No i pamietaj, ze jest jak pisala Mantra, ilosc pokarmu zalezy od pory dnia. Najwiecej ponoc jest rano, po nocy jak to okreslaja. Poki co jesli Benjamin ci nie placze z glodu to znaczy ze masz tyl epokarmu ile mu trzeba. Powodzenia! U mnie dzis w ramach zalatanego dnia rewizyta w szpiatlu i wymiana pompki, bo ta wczorajsza zaczela pokazywac jakis error :-O Na szczescie nie bylo problemow, dali mi nowa i juz sie pompuje w ciagu dnia. Poki co tylko na biezace potrzeby Jaska, ale mam nadzieje, ze po nocce bede miala cos w zapasie. Moj maluch wczoraj i dzis mial takiego gloda, ze rowno co 2 godziny rabal 120ml minimum :-O Dobrze, ze teraz spi to znowu sie troche naprodukuje :-) Nie wiem czy on zawsze tyle jadl czy to przez butelke czy akurat rosnie? Zobaczymy z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen____ u nas po szczepieniach marudek jeszcze dzis sie wlaczyl Jaskowi, glownei popoludniu (i tak moze byc przez pare nawet dni). Jeszcze wczoraj wieczorem mial stan podgoraczkowy, dzis w ciagu dnia tez mi tak nijako wygladal. A szczepienia mial w srode. Mam nadzieje, ze po 3 dniach sie skoncza te atrakcje dodatkowe. Jedno co z objawow ubocznych go nie dopadlo na pewno to utrata apetytu :-D :-D Ale na szczescie w moczu juz czysto, przynajmneij to zwalczylismy :-) monik____ z domowych sposobow na biegunke to gotowany ryz (kleik ryzowy) i czekolada gorzka. Mi np jeszcze na pewno pomoglby banan, choc czesc ludzi reaguje na niego zupelnie inaczej. Co do karmienia to pewnie mozesz, tylko pij duzo zebys sie nie odwodnila!!! AniaP_____ kochana, skoro dostalas taka masc od lekarki to moim zdaniem powinnas urzywac. W koncu to nie takie hop siup z tym szwem skoro dostalas na to antybiotyk. Szkoda zeby mialo sie paprac :-) A z drugiej strony - skoro to dostala i skoro minimalne ilosci moga sie przedostawac do mleka to znaczy ze musi to byc antybiotyk bezpieczny dla dziecka. Przynajmniej na moj chlopski rozum. Jesli masz jednak watpliwosci to skotaktuj sie z polozna czy pediatra i podpytaj. Ew jakie objawy u malutkiej powinny cie zaniepokoic (choc podejrzewam, ze zadne takie nie wystepuja). Na wszelki wypadek przeciez moze sie troche pofaszrowa probiotykami w trakcie stosowania masc, zeby siebie (choc to antybiotyk zewnetrzny) i malutka oslonic. Ja teraz sie faszeruje tak, bo jas jeszcze na antybiotyku ze wzgl na zapalenie pecherza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawitałam na chwilkę na blogu i Zakochana mama wpadła mi w oko. :) Zakochana- ty też szczuplak jesteś. ;) W ciąży pięknie wyglądałaś, teraz ze swoją słodziutką księżniczką równie ładnie. ;) Nie mogę znaleźć adresu bloga Tunci.... Był na naszym blogu, prawda??? Chyba jakaś ciemna jestem.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP- mi też powtarzali, że po porodzie powinny ( z naciskiem na powinny) minąć bóle miesiączkowe... Kurcze, mam nadzieję, że od następnego razu będzie już lepiej. Mój M mnie tak pociesza. Dzięki za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joola- udało mi się zmienić rozmiary twoich zdjęć, żeby Braci było widać. Zerknij, czy jest ok. Fajne chłopaki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzupełniłam mojego bloga bo widze ze zagladacie:) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu - jakze sie ciesze wiesciami od Was!!!! Buzka dla dzielnego Matiego!!!! 😘❤️ Fasolkowa, adres bloga jest zaraz po zdjeciu Tunci gdzie trzyma na raczkach Matiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu i Mantraelle__ja sciagam teraz jakies 3 razy dziennie,rano max 80 m,(ale to nie zawsze)po poludniu 40 ml,a wieczorem 30 max. moj maly sie tym nie najada,a to juz max co moge uczerpac,wczesniej bylo jeszcze gorzej,40 ml to byl szczyt.dlatego lekarz kazal mi dokarmiac,bo maly spadal z wagi,nonstop rozdrazniony byl i kiepsko spal. dokarmiam praktycznie wiekszosc karmien butla,a cyca jak daje B. to po kilku minutach sie zlosci i tarci motywacje,bo nic juz tam nie leci pokarmu,najczesciej uzywa go do zasypiania,jak juz. a gdy jest glodny np po przebudzeniu i dam mu piers,to za chwile wrzask,szarpanie i nerwa ma. jak tak dalej pojdzie to skoncze te parodie karmienia,maly i tak z tego ma nie wiele a ja ciagle w stresie ze jestem do d... a no i ta restrykcja zywieniowa,u mnie zero nabialu,(kolki i wzdecia)a po warzywach i owocach jest tez zle(krostki i bol brzusia),takim sposobm jem tylko prawie same weglowodany,a przeciez mialam cukrzyce ciazowa a w tej diecie jak najmniej weglowodanow,a teraz zapedzam sie w slepy zaulek tak jedzac,pewnie na badaniu wyjdzie ze cukier dalej wysoki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis__podziwiam za optymizm,ja pewnie bym wyla jak smok.dzielna kobietka z Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetka____ no to sie nie stresuj :-) Nie mecz i siebei i dzieciaka - u nas tez wycie i \"samba z cycem w zebach\" gdy tylko zaczyna wolniej leciec. Wiec wiem o czym mowisz o tym krzyku i nerwie :-) Ja dlatego przesiadlam si ena butle na dzien i poki co jeszcze sobei reguluje sciaganie. Chcialabym miec tak na jedno karmienie na zas, nietylko na biezaco wiec pracuje, pracuje :-) A u ciebie jeszcze do tego dieta. Odpusc dziewczyno i pamietaj - tydzien nawet karmienia lepszy niz nic. Wiec i wystarczy to, co do tej pory mlody zalapal :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! Uwaga - problem kupek powraca ;) Mam pytanie do was - ile wasze pociechy robia kupek dziennie, ile robily pod koniec 1 mce ? Moja wczesniej prawie po kazdym karmieniu robila - teraz robi tak co 3 srednio i nie przejmowalabym sie tym zbytnio , ale i je ona krocej tak srednio po 5 - 10 min ! a przeciez na poczatku to leci tylko woda ... Wczesniej tlumaczylam to upalami, ale teraz juz sama nie wiem... No i przez to spi krocej w nocy - wczesniej po 5 godz i dluzej pewnie by spala ale ja wybudzalam , a teraz spi 3 godz max ... Poczatkowo ssala po 20 min i dluzej , potem zmiejszyla to do 10-15 a teraz juz 5-10 - zaczynam sie tym juz martwic ... zwlaszcza ze i pokarmu mam przez to mniej - juz nic mnie nie zalewa a niedlugo to pewnie bede produkowac tylko na te 5 min ssania... Juz mam dosc tego karmienia piersia :/ Wczesniej pokarmu bylo za duzo i wyciekalo piersi bolaly i tez byl problem, a teraz choc jest to dziecko nie chce ssac, a potem bedzie chcialo a nic juz nie bedzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a laktatorem nie chce zbytnio odciagac, bo znowu pobudze nadmiernie laktacje i bede zmuszona ciagle odciagac aby stan zapalny nie zrobil sie, a z mojej taki niejadek zrobil sie to chyba bym te nadmiary wylewala ... Aaa i i czy bol polowy szczeki moze byc spowodowane brakiem np wapnia w organizmie ? Bo wiem ,ze jesli nie ma za wiele wapnia w diecie to aby bylo dosc go w mleku to orgaznizm pobiera go np z kosci - ale z zebow tez ? i moze to objawiac sie bolem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejciu , ale te macierzynstwo jest meczace ... bardziej niz ciaza... Ja najwyrazniej na matke polke nie nadaje si e...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego dla Ani, jeśli dziś obchodzi imieninki! :) :) Ganetka- czyli przechodzisz to samo, co ja kilka tyg. temu. Nie przejmuj się, złą matką na pewno nie jesteś, czasem po prostu tak się dzieje. Najważniejsze, żeby dzidziuś zdrowo się rozwijał. Głowa do góry! Lusia- zęby podobno pierwsze cierpią na niedoborach wapnia. Z jedzeniem nie pomogę. Jeśli chodzi o kupki, to po mc wszystko się normuje, czyli dzidzia robi kupki rzadziej, troszkę gęstsze. Puki nie są bardzo rzadkie, wodniste i zielone albo pieniste, a kupka jest raz na dzień, to nie ma się co przejmować. Tak pediatra mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia- i jeszcze jedno. spać może krócej, bo je mniej, czyli potrzebuje częściej dojadać. Moja też tak ma, jak nadchodzi czas, gdy zwiększa jej się zapotrzebowanie na mleko, a ja jeszcze o tym nie wiem i daje porcje jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku podziękuję za życzonka imieninowe :) Lusiu u nas to wygląda tak: Marta też sama sobie ograniczyła czas jedzenia. Na początku to nawet i po 30 min potrafiła ciągnąć, a teraz to zazwyczaj 10 min +/- 5 min co akurat mnie cieszy bo przynajmniej trochę mniej wymiotuje. Kiedyś kupki też miałam w każdym pampersie, a teraz zdarzają się tylko z siusiu. Śpi zazwyczaj po 3 godzinki, w porywach do 4-5godz w nocy i potem cyc na 10min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×