Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Jas spi - chyba powoli jakis tymczasowy schemat nam sie lapie, bo kolejny dzien ma jedna dluuuga drzemke wlasnie tak w okolicach poludnia (plus kilka krotszych oczywiscie :-) ), leci sobie Tracy Chapman a ja ide polukac na nasze dzieciaki. Sama dorzuce cos wkrotce. Mama E_____ Alex "na jaska" :-D Bomba, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki_____ twoj Dominik to skora zdarta z taty :-) Matreczka, Kasza - co u was??!! Wywolujemy do tablicy :-) Kasza, czyzbys juz do pracy wrocila, bo wspominalas, ze chcialabys juz w lipcu choc na pare godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rady z noskiem narazie troche lepiej jak to jest z tymi szczepieniami bo mi tak ta polozna nakrecila ze juz nic noe wiem szczepie skojarzona i rota czy pneumokoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, czytam Was:-) Jestesmy na wakacjach i czasem ciezko do neta sie dostac. Pozdrawiamy,M-dziewczyny:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia - moj Filip tez trzeszczy :) Albo chrumka :):):):):):):):):) Mamo E - ja tam mysle, ze z Twoim pokarmem jest wszystko git :):):):):) Ja karmie modyfikowanym i Filip zjada 100 - 140ml (zalezy kiedy:)) i karmie ok 24, miedzy 3 a 4, nastepnie o siodmej itd - ogolnie co ok 3godz - a modyfikowane raczej nie moze byc za bardzo badz za malo tluste :):)::) Moze Twoje dziecie tyle potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik Kochana ależ ja jestem aktywna codzien:D dzisiaj i wczoraj mniej bo myjue okna sprzątam:) chrzciny mam w sobote:) my tez juz wyroslismy z roz 62 w piatek dowiemy sie aktualnej wagi;) dziewczyny odezwijcie sie czasami :) Kaszko,Czekoladko,Pimach,Kluniu,Ewcisko,Kolorowy motylku...hop hop:) mamo E ...na jaska ...swietne określnie:D Alex jest przesliczna Wiki Dominik faktycznie skora zdjeta z ojca:) Monik tak wakacyjnie do pozazdroszczenia ,ślicznie wyglądasz:) anna ...ostatnie zdjecie...wymiata:D wszystkie nasze maluszki piekne do schrupania... jak sobie pomysle ,ze niektore juz maja po 2 m-ce ...oj szybko ten czas leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i dopisuje sie do matek ktore maja trzeszczace dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Jasio nie trzeszczy,ale jakos tak z rana mruczy przez sen niezadowolony.Niestety budzi tym czasem Hanię i biedna przychodzi wystraszona do naszej sypialni więc o porannym prysznicu mogę zapomnieć:( jutro za to dzień leniuszka-jedziemy do tesciów ,więc nie muszę gotować obiaduBedę siedziec w ogródku i patrzeć jak Hania bawi się w piasku a Jasiek spi w łozeczku.No i moze Hania zostanie u tesciow na kolejny dzień a my z Jasieńkiem wracamy.Więc sobie trochę przy samym Jaśku odpocznę.Wczoraj w nocy miałam nawał mleczny.Bolało jak cholera.Jas przez sen nie chciał jeść.Musiałam go rozebrac do golaska,dostał czkawki i dopiero się obudził i cos tam sobie zjadł. Przypadkiem spotkałam dziś koleżankę z porodówki.I wiecie co...miałam o swoim porodzie takie dobre zdanie,ze niby byłam taki hiroł:)a ona...ale ty się darłaś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejżałam wszystkie zdjęcia na blogu, śliczne te nasze maluszki a jakie niektóre już duże! Kiedy ten czas minął?! Mój Dominik faktycznie chyba z dnia na dzień robi się coraz bardziej podobny o taty ale usta to ma moje i podbródek więc taka mieszanka chyba będzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ja tez chce zaszczepic na pneumokoki ale zaczekam z tym na przyplyw gotowki. Na rotawirusy chce wykuoic szczepionke w nastepnym tygoniu. Ile to kosztuje? i czy te np trzy dawki to sie odrazu kupuje czy po jednej? Jutro ide na szczepienie to obowiazkowe i mam nerwa jak to bedzie!!!! ja sie strasznmie przejmuje tymi wizytami u lekarza, ukladam sobie pytania a pozniej zapominam polowy ;) tez zaraz zerkne na blooga :) mojemu tez gra gdzies tam i trzeszczy =/ a poza tym to padam1 maly mi dal dzisiaj wycisk, wciaz rzezil i chcial noszenia na raczkach oczywiscie z glowka do gory, bo lepiej widac, sie rozumie ;) Mysle ze to rzezenie to przez to, ze nie mogl zasnac :/ wiec przepraszam za forme mojej wiadomosci ;) pozdrawiam i do jutra! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko tez chce byc caly czas na rekach... na szczescie moja mama przybyla z pomoca bo nawet prysznica nie mialam czasu wziac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff, to wychodzi mi na to, ze klub matek trzeszczacych dzieci jest calkiem pokazny :-P Bo Hanka to wlasnie raczej chrumkala, lub jak to moja rodzina okreslal \"robila kokoszke\". A pan Jan kochany - trzeszczy i tyle :-p No coz, u nas po szczepieniach lekki stan podgoraczkowy i generalne marudzenie. Dalam juz cos na goraczke, zgodnie z zaleceniem pediatry, mam nadzieje, ze to tylko dzis i jutro juz bedzie okej. carmen z tymi szczepieniami, z wykupywaniem, kosztami to nie pomoge, bo nie mam bladego pojecia ile to co i jak. jakby co to skocz na majowki, one tam chyba pisaly o tym sporo. Sztorm, mantra_____ ja mam pytanko glownie chyba do was, bo wy sciagacie pokarm juz dlugo i w zasadzie chyba karmicie tylko butla. mi wychodzi na to, ze nawet jesli Jasiek odstawia sambe przy cycu z niewiadomych powodow, z tych samych niewiadomych powodow z flachy ciagnie spokojnie. Moze to stad, ze z butli leci mu ciagle tak samo? Nie wiem, nie bede z tego doktoratu pisala :-P Ale fakt, zastanawiam sie coraz powazniej nad wypozyczeniem laktatora ze szpitala, na jakis czas. Koszty sa nieduze w porownaniu z zakupem popmki. No i mam pytanie do was. Jak to jest, jakie macie laktatory i ile wam zajmuje sciagniecie jednorazowe czasu? Szczegolnie w nocy... Co ile sciagacie? Choc w nocy to Jasiek akurat w miare spokojnie wcina, co najwyzej krotko, bo zasypia. Ale popoludnie i wieczor to sa czasmi niezle \"walki\" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieciaczki na blogu śliczne. Każde inne. :) :) :) Monik ja też zgadzam się z opinia, ze wyglądasz świetnie. ;) MamoE- pozycja \"na Jaśka\" super! ;) Dunia, zrobiliście furorę tą pozycją. :) :) Po zdjęciach widać, jak szybko nasze dzieciaczki rosną, mężnieją. Buzie się zmieniają, już nie ma tych pucków, rysy twarzy się wyostrzają. Śliczności! :) Ja nie mogę się nadziwić, że tak szybko to wszystko się dzieje. Moja Kinga trzeszczy, ale najlepsze dźwięki, jakie wydaje to takie wycie jak wilczek. :) :) Bawię się z nią, naśladując to wycie i ona wtedy powtarza je, uśmiechając się do mnie. :) Niesamowite. Wygląda, jakby próbowała składać usta, jak ja i mnie naśladowała. :) :) O rany, jak ja ją uwielbiam. :) Sytuacje z sikaniem nie w porę też się zdarzają. Najlepsza była na działce, jak leżała bez pieluszki, ja ja podniosłam i mnie od góry do dołu osikała. Dobrze, ze byłam w kostiumie kąpielowym. ;) Oczywiście szeroki uśmiech zaraz na buzi się pojawił. Chyba lubi mamie życie czasem utrudniać. :) Carmen- rota u nas kosztowało ponad 300pln, nie pamiętam już dokładnie, pisałam ok.2 lipca chyba o tym. Nie wiem, ile pneumokoki będą kosztować, z tymi szczepieniami i ich cenami to istna masakra. :( Ja na pewno szczepię na wszystko. O rota za dużo się od koleżanek nasłuchałam, a pneumokoków się potwornie boję. Ok, idę robić śniadanie, bo M coś jęczy, ze głodny... Mamy wspólny czwartek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko pytałaś co jest potrzebne by wyrobić paszport. Z tego co dowiedziałam się od koleżanki, która ma to już za sobą to musisz mieć dowód osobisty, zdjęcia dziecka (nie zapytałam ile tych zdjęć - myślę że u fotografa będą wiedzieć), certyfikat urodzenia, ale taki ze wszystkimi waszymi danymi i z polskimi literami - oni tam wiedzą jaki jest potrzebny by wyrobić paszport i mają plik w Word z polskimi literkami typy \"ł \" :) za każdy taki dodatkowy certyfikat płaciłam 3,5 funty. Za wyrobienie paszportu pobierają opłatę coś około 17 funtów. Na razie to wszystko co wiem na ten temat. Pewnie weźmiemy ze sobą akt ślubu - tak na wszelki wypadek. Dodałam mojego pączusia na bloga. Wiki rzeczywiście synuś się upodabnia do taty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chyba przestanę pisać o jakichkolwiek moich podejrzeniach chorobowych u Marty.Czuję że wychodzę na mega przewrażliwioną mamuśkę wręcz doszukującą się chorób u dziecka. Byliśmy wczoraj u lekarza z Martą i krostki o których wcześniej pisałam są ponoć normalne, na suchą szorstką skórę na policzkach przepisała Marcie jakiś krem. Czyli to nie skaza białkowa jak podejrzewałam. Najgorsze jest to, że i tak do końca nie wierzę lekarzowi. I jak ja mam sobie takie myśli wybić z głowy i przestać się zamartwiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu spokojnie:) to Twoje pierwsze dziecko i obawy sa normalne,pisz w koncu od tego jestesmy no i objawy zawsze porownac mozna;p sprobuj smarowac a jak nie minie to pojdziesz z mala raz jeszcze do lekarza a jaki to krem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dłuuugo nie pisałam, czasami poczytałam, ale, moja Tosia miała kolkę, nie typowo, bo w ciągu dnia, trwało to trochę czasu. Już zaczęło się robić lepiej z brzuszkiem, to wkoło bloku wymieniali chodnik. Co Mała zasypiała, to zaraz cięli płytki, albo jakimś ciężkim sprzętem pracowali. Masakra. Teraz zaczyna sobie spokojnie odsypiać tamte dni, aż mnie to dziwi, że śpi tyle czasu. AniuP takie krostki o których Ty piszesz moje dziecko dostało od... silikonowej nakładki na pierś. Karmię przez takie nakładki, i ten silikon zamiast przylegać do mojego cycka, to przykleja się do małej buzi. Ten silikon i upały i prostki murowane. Co do cen za szczepionki w aptece niedaleko mnie za pneumokoki 275 zł, za skojarzone 6w1 195zł a 5w1 115zł. Ceny są na pewno zależne od miejscowości i apteki. W niektórych punktach szczepień mogą mieć taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo udalo mi sie wywolac takietam:) wspolczuje kolek,a moze wstawisz na bloga zdjecie malej? ja wstawilam ale juz chyba nie bede....nakombinowalam sie ALE JAK ZWYKLE za duze i nie tam gdzie trzeba😭 jestem tepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, Fasolkowa pisalas mi przeciez ze tyle zapalacilas za szczepionkena rota, a ja glupia zapomnialam. Chyba najlepiej bedzie jak sie przejde do mojej apteki i o wysztko dokaldnie tam wypytam i pospisuje zeby mi sie to wszytsko nie poknocialo, rota z pneumokokami itd. .. Ale dzieki za informacje, juz wiem przynajmniej na jakie kwoty mam sie przygotowc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP, tak jak mowi Jola, to twoje pierwsze dziecko :) Z tego co mowisz ona tak wspaniale zdrowo przybiera na wadze ze dziwie sie ze ty myslisz ze ona ma jakies problemy! Rozluznij troszke bo zwarjujesz!!! A tutaj wklejam wam link to infomacji o wyrabianiu paszportow: http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=96&PHPSESSID=bc68804ee84a210e08d418234dcc6158 hihi, Jasiek \"opatentowal\" pozycje, trzeba mu przyznac ;) U nas noc nieciekawa byla, ale tym razem z powodu Duzej bo mi kilka razy wymiotowala :o Mam tylko nadzieje ze to nic innego niz jakies lekkie zatrucie bo nie mam za bardzo ochoty na swinska grype :o Shila, dzieki za wsparcie co do mleka :) tez tak zaczynam myslec, po prostu taka jej natura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! AniuP - nie martw sie ! Moja tez dostala krostek i to przez moja glupote :/ Wczoraj pojechalismy z nia w gory :/ blisko -ale juz w drodze nie moglam sobie wybaczyc, ze katuje tak wlasne dziecko w tym niewygodnym foteliku :( Co prawda to tylko 1,5 godz jazdy , ale dla takiego brzdaca to chyba i tak za dlugo. No ale myslalam, ze dla malej bedzie dobrze - polezy sobie w ogordku , dotleni sie ... A tam tez popoludniu zrobilo sie tak cieplo , ze i tak musialysmy siedziec w domu, a z tego dotleniania sie mala wyniosla tylko potowki w tym i na twarzy sporo :/ Nastepny wyjazd chyba dopiero jak Ewka bedzie miala ok 2 mce... Wiki - Ewka tez ma jeszcze kikut pepowiny - tez martwilam sie, ze tak dlugo ,ale to niby indywidualna sprawa, no i kikut ten nie jest gruby... Glowke tez juz trzyma i to dosc dlugo :) Za to niecierpi lezec i cwiczyc na brzuszku - po krotkim czasie robi sie purpurowa , albo chce ssac podloze ;) - konczy sie tym ,ze kopie nozkami i steka i nie mam serca dalej jej meczyc i cwiczenia sa zakonczone przedwczesnie ;) W nocy dalej spokojna - budzi sie dwa razy i prawie przez sen ciagnie cyca i zasypia po 10-15 min... tak wiec z nia nie ma problemow , za to jest inwazja komarow - i one nie daja mi spac . Juz na kazdej scianie krwawy trup ,ale ja i tak mam slady po tych krwiopijcach.. W zwiazku z tym mam pytanie - moze wiecie , czy istnieja jakies przeciwwskazania aby stosowac srodki przeciw-komara takie do kontaktow podlaczane w pokoju gdzie noworodek spi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa do tabelki dopisze dane - jak tylko je poznam :) W przyszlym tyg przejde sie na wizyte kontrolna i pewnie poznam nowe wymiary Ewki :) I piszcie o szczepieniach :) My mamy jeszcze troche czasu , ale na doksztalcanie sie nigdy nie jest za wczesnie ;) Na rota chyba nie bede szczepic - bo z tego co slyszalam to szczepionka uodparnia na jeden typ wirusa... wiec i dziecko zaszczepione moze zlapac chorobe ,ale podobno lepiej to przechodzi... Choc moja kol w szpitalu jak byla ze swoim dzieckiem (przyjeli je na inna chorobe , a w szpitalu zarazili dodatkowo rota :/ ) poznala i dzieci ktore pomimo szczepien wyladowaly na oddziale... Na pneumokoki zalecaja ,ale jesli dziecko trafi np do zlobka, albo ma kontakt z wieloma malymi dziecmi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, z tymi szczepionkami dowiedzcie się, jak to jest w waszych przychodniach. U mnie szczepią tymi szczepionkami, które sprowadza przychodnia. Pewnie stąd jest drożej niż w aptece. Powiedzieli mi jednak, że szczepionki muszą być specjalnie przewożone, żeby nie straciły mocy i nie zaszkodziły, stąd nie polecają kupować ich samemu w aptece i przywozić na własną rękę. Lusia- Kinga też nie lubi leżeć na brzuchu. Ma te same objawy, jak Ewka. :) Wrzeszczy jeszcze do tego... Jakoś jej się tak porobiło ostatnio. Co do antykomarowych sprzętów w kontaktach- my w salonie taki mamy, a Mała w sumie prawie cały dzień spędza właśnie w salonie. Mam nadzieję, że to nie szkodzi. Wyłączam w ciągu dnia, jak mniej komarów się pojawia. Generalnie u nas jest zatrzęsienie, wieczorami M poluje na nie ze ścierką, nawet to w kontakcie nie pomaga. :( Wolę jednak na wszelki wypadek to mieć, bo boję się, co może się wydarzyć, jak jakiś zagubiony komar ukąsi tak małe dziecko... Nawet zastanawiałam się nad jakimiś preparatami dla dzieci, ale nie wiem, czy coś takiego jest... Lusia, jak będziesz coś wiedzieć w tym temacie, to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja też stawiam się wywołana :):) Oczywiście standard brak czasu, mała w dzień jest tak zajmująca że nie da mamusi nawet odetchnąć, chciałaby tylko przy cycu. Moje sutki tak bolą strasznie, nie mają prawie w ogóle odpoczynku. Ale mała poje z 5 min.i zasyspia, przy czym odststawiam ją od cyca śpi 5 min.i znowu do cyca. Zrobiła sobie z mojej piersi smoczka! Wczoraj sąsiadka poradziła mi że jak mała skończy jeść to żeby wepchnąć jej smoczka to może dłużej pośpi. No i dzisiaj to praktykuje i rzeczywiście w końcu mam trochę czasu i piersi odpoczywają:):) Dzisiaj byliśmy u lekarza na kontroli wagi. Mała waży 3955 g, więc przybrała 240 g przez tydzień, także jej rekord. Pani doktor powiedziała że już widać że przybiera na wadze bo zaczyna nabierać ciałka:):) Zerknęłam na bloga, ale cudowne te dzieciaki. Aniu P twoja Marta te minki ma zabójcze:) Wiki Dominik rzeczywiście bardzo do taty podobny. A pozycja na Jasia jest supper:) Duniu opatentuj :) Ja też zaraz dodam zdjęcia mojej Wikusi na bloga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiu mój malutek też budzi się w nocy dwa razy, 15 min i spowrotem kima ale dziś mąż go w ciągu nocy przebierał 4 razy bo ciągle był mokry! Nie wiem jak on to robi, że wszystko z pieluchy wypływa!!! Używam pampersów więc powinno być OK, dziś idę kupić hagisy może będą lepsze bo w takim tępie to nienadąże z praniem!!! Mój pediatra nie zachęcał nas do szczepień na rotawirusy. Co do pnemokoków to pomyśle o tym jak dziecko będzie się wybierać do żłobka lub przedszkola. Troche mnie przestraszyłaś Lusiu tym swoim wyjazdem z dzidzią, na początku sierpnia wybieram się na tydzień do rodziców niby tylko 150 km ale trochę się obawaiam. Myśle że nie będzie tak źle bo wyjedziemy rano a po 90 km zrobimy przerwe na cały dzień u teściów a wieczorem w dalszą podróż. Może nie będzie tak gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie,jestem.... podczytuje wlasnie zaleglosci,zeby wiedziec co sie u Was dzieje,kurcze jakos ciagle brak mi czasu na wszystko,gdy Benjamin spi,to tak szybko mija czas,ze zdaze wziasc prysznic i zrobic cos kolo siebie,albo w domu i juz piszczy B. swietny pomysl z ta tabelka,ja nietety dopiero za tydzien dowiem sie ile maly wazy od lekarza. ale u mnie upaly juz kurcze nie moge wytrzymac,lato w miescie jest do d... lece bo znow mu smoczek wypadl:( pozdrowienia mamusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam co do jazdy z mala to moja ze szpitala jechala 2 godziny potem miala 5 dni potem jak miala 14 to powtorka tylko troche dluzsza akurat w upaly zniosla to ok wiec to mala podrozniczka cala droge spala mam za to problem z ulewaniem odbicia nic nie daja boje sie jej trzymac to glowke na prosto przesto i tez panikuje caly czas moja lek ma juz mnie dosc a to krostki a to glowka plaska z bokow a to zakaslala a tak chcialam byc inna niz moja mama:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×