Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Cześć kochane Mamuśki;-) Odrazu piszę, ze czytam Was regularnie tylko poprostu nie chce mi się pisać;-)kilka razy naskrobałam elaborat, popsisałam troszkę indywidulanie do Was, żeby doradzić jak o coś ogólnie pytacie, poradzić sie jak sama mam z czymś problem a tu szlak wszytko trafił i post sie nie pojawił a po cofnieciu pusto w treści, a ja nie należe do cierpliwych;-( i tak z przekory nie piszę...ale jestm w miarę na bierząco;-) Tak po "obserwacji"wn ioskuję, że jestm chyba jedyną mamą, która jeszzce nie rozszerzyła diety-mój cały czas na cycu i hcyba zaczekam az skończy 6 miesięcy i wtesy rozpocznę rozszerzania diety. MoJ maluszek sam siedzi przez sekund kilka tylko;-)chwieje się na boki, ale już jeździ w spacerówce, bo w gondoli sie wsciekał, ze nic nie widzi no i był już na styk (ma 72cm) waży pewnie ponad 8kg, ale dopiero 7 grudnia na szczepieniu sie dowiem. Ostatnio odkrtył...stanie...jeszcze sie nie nauszył dobrze siedzieć a już chdozić by chciał;-) mam wrazenie, ze mało cierpliwy jest;-) ...dobra wysyłam, mam nadzieje, ze szlak nie trafi mojego postu, jak nie to resztę pisze w kolejnym...wolę na raty;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetko podpisuje sie pod tym co napisalas ja juz sie uzaleznilam od forum i nawet jesli nie pisze codziennie to czytam. Annnnnna co do mrozenia warzywek to tym razem gotowalam marchewka, pietruszke (korzen), ziemniaka, dynie, cukinie, kalafiora, brokula, slodkiego ziemniaka. Gotuje na parze, miksuje, rozkladam do pojemniczkow chlodze i do zamrazalnika. Przetrzymuje je kazde warzywo osobno, ewentualnie pozniej mieszam. Nie wiem czy mozna mrozic z mlekiem ale chyba raczej nie. Zreszta mleko mozesz dodac pozniej przed podaniem. Ja mam do mrozenia plastikowe pojemniczki ale mozesz uzywac woreczki tez. Zamroz np w pojemniku na lod i przeloz do woreczka. Za pierwszym razem mialam warzywa organiczne tym razem juz normalne tzn z marketu. Mam nadzieje ze nie zaszkodze tym malej. Musze sie pochwalic ze Emilka zrobila sie oszczedna i dzisiaj zjadala warzywka nawet ze sliniaczka, tzn zlizywala je zeby sie nic nie zmarnowalo. Jakiez to moje dziecko madre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała Czekoladko ja również karmię tylko piersią (choć Marta już piła ten Sinlac, ale po kilku zaraz zaprzestałam) i jak czytam o tym, że dziewczyny już o mięskach piszą, to zastanawiam się czy dobrze robię. Jutro idę ważyć Martę. Dziewczyny muszę wam napisać o moim tutejszym lekarzu. Wiem, że oni tu dzwonią do pacjenta gdy są złe wyniki, ale mój GP zadzwonił do mnie w SOBOTĘ z info, że białe krwinki są ok, pytał jak się czuję i który szpital znam najlepiej. bo chce mi wypisać skierowanie. SZOK! Zaplusił u mnie już w zeszłym tyg gdy zobaczył mnie w przychodni i poprosił na wizytę, ale teraz to już zupełnie. A no i dziewczynki dzięki za życzenie mi zdrówka. Oby udało mi się to wyleczyć szybko - mam nadzieję, że w rok mi się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetka, Ewcisko - tez zal mi ,ze tak malo mam odzywa sie :( KIeyds nasze forum tetnilo zyciem, po kilku dniach byly zaleglosci do czytania na kilka stron... nawet jak wiekszosc z nas siedziala w pracy :P Sokow Ewce jeszcze nie daje, miesko za jakies 2 tyg jak sprawdze co jej odpowiada z warzyw, z owocami przystopowalam, bo narazie tylko jedno danie dziennie podaje malej - w sumie danie to za duzo powiedziane. Ewka na jeden posilek zjada ok 1/3 malego sloika, potem i tak mleczko musi byc. a chcialam pochwalic sie ,ze mala z soboty na niedziele spala od 16 do 7-40 :D , dzisiejsza nocka nie byla taka dobra - spanie od 16:30 do 5-40 ;) No a w dzien juz tradycyjnie dwie drzemki po ok 30 -40 min ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Nie bylo mnie caly weekedn - komputerowstret, czy jak? A dzis... Pierwszy dzien ferii w przedszkolu z okazji sw. dziekczynienia i co? Idziemy do pediatry z Hanka, mlody zabkuje na calego, a ja na dokladke dostalam miesiaczke :-o Dubelt do kwadratu, a M w robocie ;-) Hania od paru dni skarzy sie na bol brzucha, wczoraj na gardlo, w sobote miala goraczke wiec ide sprawdzic czy anginy nie ma. Jaskowi jednak ida dolne jedynki, juz czuje sie czubeczki pod palcami w dziaslach. A jak czytalam o Myszce i jej humorach, to zanim odczytalam do konca to juz wiedzialam, ze z babskimi humorami mozemy sobie rece podac :-D :-D :-D Dobra, podczytam dalej. Kasza____ a to nie grypsko? Skoro cie miesnie bola? Tak czy siak - duzo zdrowia! Wit C i kompleks wapno plus cynk na przeziebienie. ewcisko___ tobie tez duzo zdrowia! I dla Taty. Trzymajcie sie dzielnie. Wiem jak to jest z takim szybkim, gwaltownym powrotem do szpitala. Mam nadzieje, ze jednak tacie juz lepiej i obejdzie sie bez kolejnej operacji. Nosek w gore ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnna___ co do mrozenia jedzenia, to ja pamietam jeszcze sprzed paru lat, gdy szukalam wskazowek gdy mrozilam zupki dla Hani. Zeby nie mrozic zabielonych (z dodatkiem mleka, smietany, innego nabialu) lub zageszczonych (z dodatkiem maki). Najlepiej zamrozic czyste, a dodac te rzeczy pozniej. U mnie jasiek ma ostatnio cos na policzkach, ma takie jakby wypieki. Czasmi to wybitnie z goraca, a czasmi mam wrazenie, ze jakos podraznione, uczulenie na cos? Fakt, ze jak sie slini, to dokola; Jak je - to potem mycie buzi kompletne. Moze jendak to jedzonko jakos tak podrzania skore? Nie wiem. Ide z Hania dzis do pediatry to najwyzej pokaze tez Jasia, choc oboje maja regularna bilansowa wizyte za tydzien dokladnie. Hanka na 4 lata a mlody na pol roku. Ania____ tobie tez duzo zdrowka! To powiedz mi, czemu masz miec skierowanie do szpitala? Czy ta tarczyca u ciebie az tak zle wyglada? ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu ja wiem tylko tyle, że mam dużą nadczynność, pobrali mi też krew aby określić co to dokładnie. A do szpitala mnie wysyła pewnie po to by zobaczył mnie specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu P fajnie ze sie odezwalas, a co z Marteczka czytasz nas jeszcze??? Jezeli Marcie wystarcza Twoje mleczko to nie ma powodu zebys juz zaczynala dawac jej warzywa czy owoce. Zreszta wedlug zalecen lekarzy dziecko moze byc na samej piersi do 6 miesiaca. I wtedy powinno sie juz zaczac wprowadzac dodatkwe jedzonko. Wiec jezeli Marta ma prawidlowa wage to nie masz sie czym martwic. U nas bylo troche inaczej bo Emilka niedojadala. I teraz widze duza roznice chociazby w tym ze budzi mi sie tylko raz czy dwa w nocy a nie co godzine. A to skierowanie to tylko na badania czy musisz zostac w szpitalu??? W kazdym badz razie zycze Ci duzo zdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu Emilka tez ma ciagle cos nabrodzie tzn jakies krostki. Lekrz powiedzal mi ze to od mleka i to normalne ale przepisal mi taka masc dosyc tlusta do smarowania (emulsifying ointment) w skladzie podobne do kremu oilatum. Brodka wyglada lepiej a pwenie byloby super gdyby mama pamietala i smarowala po kazdym myciu buziola. Musze chyba zaczac lykac jakies witaminy bo cos mam zawroty glowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko nawet nie wiesz jaka mi sprawiłas przyjemnosc tym co napisałas. To dla mnie bardzo wazne, taka wiedza ze Mati rozwija sie na rowni z rowiesnikami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do oilatum to ja raz wykapałam w tym Matiego i nie polecam:/ Mati miał strasznie wysuszona skure po tym:/ Juz o to pytałam, ale nadal mam z tym problem. Jak Matiskowi sie odbija to mleko mu sie dostanie miedzy przełyk a nosek i tak pochrapuje. Wkurza go to bo nie umie spac. Czym to zlikwidowac? Sol fizjologiczna nie pomaga, gruzka tez tego nie idzie odciagnac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu niestety nie wiem co mogloby pomoc. A co do Oilatum my mamy odwrotnie z Emilka. To J&J wysuszal jej skore a Oilatum pomoglo. I znowu potwierdza sie kazdy dzieciaczek jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia_____ ja tez nei wiem czym to "chrapanie" zlikwidowac, ale wiem o czym mowisz. Jasiek jak go lapie katar ma wlasnie takie cos, gdzies tam w srodku i za Chiny nie da rady z tym nic zrobic. A mnie osobiscie irytuje ten dzwiek. Na szczescie u nas mlodemu nie przeszkadza w spaniu. Gonia___ ja tez mam taki tlusty krem i problem chyba podobny do twojego -matula nie pamieta zeby aplikowac odpowiednio czesto :-D Choc u nas podobne krostki sa tez na dekolcie, stad moje przypuszczenie, ze to mleko plus slina (oj, te zeby) i stad te krostki. No i na dekolcie nieco ciazej by je bylo smarowac miedzy tymi podbrodkami Myster Pyzola.... A dzis u pediatry mlody byl tak rozkoszny, ze pielegniarki nie mogly od niego oka oderwac. No i w sumie szybko poszlo, Hanka zdrowa, a o te krostki zapytam za tydzien na bilansie. nemezis_____ zdrowka duzo i tobie tez 🌼 A z jakim chorobskiem tak uporczywie walczysz? Napisz oczywiscie jesli chcesz, bo nic na sile ❤️ Biala czekoladka____ fajnie, ze sie odezwalas :-D Ja czasmi jak wysmaruje dlugiego posta to zanim wysle robie copy-paste gdzies do pliku txt, bo tez mialam dosyc po tym jak mi wcielo pare razy moja tworczosc radosna :-) Gonia_____ jesli masz czesto zawroty glowy zrob koniecznie morfologie i cukier! Ni emialas w ciazy probelmow z cukrzyca ciazowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstyd , wstyd i jeszcze raz wstyd!!!!Normalnie zapomnialam kupic testu! No i wstyd mi przed Wami, bo juz obiecywalam , że kupie, zrobie, i napisze co i jak! Nastepnym razem najpierw cos zrobie i pozniej dam znac, ze sie martwilam! Jutro uruchomie kontakty, zeby sie zapisac do gina na srode! moze sie uda i bedzie wszytsko wiadomo! wybczycie mi jeszce ten raz???? prosze! Poza tym mój synek kochany skonczyl dzisiaj pol roczku!!!!! jejku! pol roczku! normalnie wierzyc mi sie nie chce!!!!! :D I musze napisac , że od kilku dni jak mu cos niepasuje, i zaczyna poplakiwac to "mowi" "meme" Normalnie czasami brzmi to jak " mama"! co za cudowne uczucie!!!!!!! Ja oczywiscie wiem , że pewnie on nie wie o co chodzi! ale taka przyjemnosc mi to sprawia!!!! :D No i maz przyjechal, na kilka dni :D tzn wczoraj przylecial dzisiaj pojechal odwiedzic mame i bedzie z powrotem u mnie w czwartek! Aniu P mam nadzieje, że doprowadzisz szybko ta Twoja tarczyce do porzadku! Nemezsis Tobie tez zdrowka i duzo sily! Kasza kuruj sie! Wiesz, czosnek, cytrynam miod moga zdzialac cuda :) Ewcisko zdrowia dla twojego taty i uwazaj na przewiania! Duniu pieknych wynikow na bilansach!!! :D Witaj Biala Czekoladko! Ojj tak, bywa to irytujace jak posta wsysnie! Fajnie , że tym razem sie udalo! Oby czescie od Ciebie wiadomoscie sie pojawialy!!!! Lusiu moj tez ostatnio obrazil sie na zabawki, ale na mamy raczki niestety nie :D ma noszone! :D Ganetko podpisuje sie pod twoim postem , że forum jak poranna kawa, i ze uwielbiam.... :D i moze wiecej napisze cos jutro, jak uda mi sie ladnie dzien zorganizowac... a z tym ostatno ciezko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu P, w sumie naczytałąm sie sporo o rozszerzeniu diety u maluszków i praktycznie wszędzie jest napisane, ze jeżeli karmi sie piersią to po ukońceniu 6 miesiąca należy zacząć rozszerzać dietę (ewentualnie można zacząć w 5)większość mam rozszerza wcześniej bo nie karmi piersia lub pół na pół, my jak dajemy tylko cycucha to dzieciaczek dostaje odpowiednią ilość wartości odżywczych, więc myślę, ze nie ma się co martwićm -mnie korciło kilka razy jak tak podczytuję, ze maluchy już wcinja różne fajne jedzonka, ale jakoś się powstrzymałam;-)myślę, że już można, mi lekarka powiedziałą, ze jak jest na piersi to do końca 5 miesiąca nic, ale to na zasadzie, że wcześniej nie można, a nie że od początku 6 już trzeba, więc czekam cierpliwie na skończony 6 do 8 grudnia i wtedy nastąpi inauguracja;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz co Biala Czekoladko! pamietamy pamietamy! nawet w sobote sobie myslala, ze moglabys sie odezwac! :D Tak, tak... Mysle sobie o Was moje drogie babeczki!!! :D I tez podpisuje sie pod pozdrowieniami dla Pimach!!!!! I Marteeeczko jak tam u Ciebie ze zdrowkiem? !!!! co lekarze mowia?? lpiej cos? mam nadziej, ze tak!!!!! Zakochana Mamo, Apsika!.....Dziewczyny co z Wami??? Fasolkowa Mamo cudowne to zdjecvie w tym sari!!!! ja tez chociaz raz chce byc tak ubrana!!!!!!!! dobra, ide spac.. Spokojnej nocy mamuski!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u mnie juz 2 w nocy a ja wciaz nie spie, jakos zasnac nie moge. I to juz trzecia noc z rzedu, no to zeby nie marnotrawic czasu skrobie do was:-)) Hormony mi sie juz uspokoiły to troszke segar mi sie przestawił. Duniu, jesli masz tak jak ja przed okresem to mozemy sobie reke podac, nie za wesoło, szczegolnie dla naszych partnerow:-)) W niedziele byłysmy na imprezce, Mai kolega konczył roczek. Impreza full wypas dla dzieciakow, Maja przespała ponad poł tej imprezki za co jestem jej baaaaardzo wdzieczna:-)) Rodzice sobie odpoczeli i poplotkowali z innymi. A Maja mimo hukow i wrzaskow spała:-) Gdyby mi ona tak w domu spała:-) I prezent trafiony jak nic a pomysł wziełam chyba od annnnnnny, taki piesek co jak sie go naciska to mowi, spiewa w zaleznosci czy to w łapke czy w serduszko. Naprawde spodobała sie dzieciakom nawet Mai:-) Polecam. Prezent dla Mai tez juz mamy, kupiłam taki stolik edukacyjny, straczy na kilka lat mam nadzieje tyle tam jest funkcji. No ale niech sie edukuje ta nasza cora. I do tego jeszcze kupiłam tak jakby gline w ktorej mozna odcisnac raczke lub stopke maluszka a obok miejsce na zdjecie. Chce zeby miała pamiatke jaka była malutka. :-)) Teraz wogole jestem na etapie kupowania prezentow bo za 3tygodnie wyjezdzamy do Polski no i trzeba sie zorganizowac. I wciaz dochodzi cos nowego do kupienia. Normalnie szok ile idzie kasy przed swietami, a to dopiero poczatek. No ale wiekszosc prezentow juz jest. Kombinuje jeszcze z prezentem dla Mojego. MamoE...wrociłas?? Pytam bo mi sie sniło ze wlasnie wrociłas i spotkałysmy sie w pubie na piwku:-))) ;-) ;-)) I ze wogole to było spotkanie mamusiek z forum:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen.... no trzymasz nas w niepewnosci :-)) No ale predzej czy pozniej sie wyda:-)) Zeby nie było ze masz prezent na Mikołaja:-)) zdrowka dziewczyny Wam i maluszkom. wszystkim po kolei:-)) Ganetka ja tez bardzo lubie tu zagladac i czytac, i to prawie jak rytuał to jest. Wieczorem jak juz mała mi zasypia, lezymy w łozku a ja czytam co u Was albo z rana jak wstane zerkam co tam u Duni i dziewczyn z za oceanu:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja tez wciaz na mleku tylko. Dałam jej troszke kaszki zeby sprobowała czegos gestszego i nauczyła i połykac, coraz lepiej jej to idzie. Musze wprowadzic powoli warzywka bo chce ja troszke odstwiac od piersi. Chciałam wprowadzic tez picie z butelki ale za cholere nie chce ciagnac. Rozne sposoby były, rozne butelki i nic. Normalnie drze sie jakby ja ze skory obdzierali. I głodna jest ale nie pociagnie tylko sie drze. Co za dziecko. Takze poki co cyc i nic. Własnie sobie uzmysłowiłam ze zapomniałam kupic ten kubeczek niekapek, tego jeszcze nie probowałam. no w koncu mi sie juz oczy kleja:-)) Ide spac:-)) Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oklepywac pleckow za bardzo nie moge ze wzgledu na operacje. Carmen czyzbys zaplanowała kolejnego dzidzie? Jestem do tyłu z wiadomosciami chyba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się podpisuję rękami i nogami, ze forum jest potrzebne jak poranna kawa! Dla mnie to rytuał codzienny prawie. Prawie- bo ostatnio mam naprawdę mało czasu i nie zawsze odpalam kompa. :( korzystam z ostatnich dni przed pójściem do pracy..... Przyłączam się do nawoływań: Monik, Zakochana Mamo, Apsika, Sztorm- gdzie jesteście???? Kingula też gada: "mamama", "tatata"- to częściej, "memememe" i kilka innych. Aż miło, jak wyjdzie jej mama. :D Uwielbiam tą moją kruszynę! Tuncia- nie potrafię na chrapanki nic poradzić, a oilatium sobie chwalę. Mała myta jest tym od urodzenia ze względu na ciągłe problemy skórne. Może uczulenie nie znika, ale się nie pogłębia, czasem nawet skóra lepiej wygląda. Potwierdza się jak najbardziej, że każde dziecko inne. Ewcisko- jak Tata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze forum jest super mam nadzieje ze nie przestanie "istniec" a ja mam reumatoidalne zapalenie stawów ciezko ale trzeba jakos zyc we ciazy mialam remisje teraz zatakowalo mnie strasznie Milenka skonczyla 5 miesiecy jak ten czas leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy zabka !!!!! :D Wyszedl Nagle i bez ostrzezenia :D Mala co prawda troche trudniej usypiala w ciagu dnia, robila po 2 kupy dziennie ostatnio, ale to nic - znajac charakterek Ewki to myslalam ,ze bedzie bardzo ciezko - a tu prosze takie zaskoczenie :) Druga jedynka tez juz przebija sie , wiec lada dzien pewnie wyjdzie na swiatlo dzienne ;) Troche wczesnie u niej te zabki pokazaly sie, bo niby im pozniej tym lepiej - wtedy sa bardziej zmineralizowane i mocniejsze, ale coz nie wepchne ich do srodka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba bede dzis tutaj monologi sobie pisac ;) Zastanawiam sie nad tym stolikiem z fisher price - wiem ,ze kilka z was juz kupilo go - i jakie reakcje dzieci ? podoba sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam stolik muzyczny ogrod fajny jest Mlienka zadowolona no i kupilam puchatka interaktywnego jakos nie moglam sie powstrzymac :) mam problem z jedzeniem malej nic nie chce wszystko wymiotny i wypluwanie tylko butla ani jablko ani marchew ani gruszka nic nawet kaszka nie nie wiem czemu tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×