Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość new_live

Staranai o dziecko

Polecane posty

Gość fadeintoyou
Blask: ja mam psa i kota, teoretycznie to sa podworkowe zwierzaki, ale kot przychodzi na posilki do domu, a pies spi w domu, bo jest juz za zimno w nocy. Pies to krotkowlosy bokser, ktorego wzielismy od pani, ktorej byly maz zmarl i nie miala co z psiakiem zrobic. Szkoda nam bylo, zeby do schroniska trafil. Tylko teraz mamy wysprzatany dom przez 30 min zaraz po sprzataniu - maz z podworka wejdzie, albo pies i cala podloga w ciapki. A co do gotowania to podobno trening czyni mistrza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fadeintoyou ja też tylko z torebki potrafie zrobić a i to nieraz schrzanie , jak niebyło M to u mamy jedliśmy przewaznie obiady z małym bo nawet nieopłaciło mi sie gotować a teraz jak M jest w domu to musze robić ...ale niejest zle :) wstyd się przyznać ale mój M jest leprzy odemnie w kuchni :O Blask nie !!!nie !!!niechce twojego psa i męża wiem oczym mowa ;) też mam psa( a raczej suczkie )i męza dokładnie mam tak jak ty :) jak wejdą z podwórka po deszczu to masakra :):)nasi panowie i psy mogą podać sobie łapki :D:D:D:D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam małą suczkie żadna tam rasa zwykły kundel ale tez domownik :)no i doszedł nam chomik niedawno mały chciał to mu kupiliśmy dwa razy może zajoł sie nim i teraz obowiązki spadły na mnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli szukasz kogoś, kto będzie cieszyć się na Twój widok..... kup psa. Jeśli szukasz kogoś, kto zje wszystko co mu ugotujesz i nigdy nie powie Ci, że nie jest tak dobre jak u jego matki to.......kup psa. Jeśli szukasz kogoś, kto zawsze jest skłonny wyjść z Tobą, obojętnie o której godzinie, wszystko jedno na jak długi spacer i dokądkolwiek chcesz ........... kup psa. Jeśli szukasz kogoś, kto spłoszy włamywaczy bez używania śmiercionośnej broni, która przeraża Ciebie i naraża życie Twojej rodziny i wszystkich sąsiadów ........... kup psa. Jeśli szukasz kogoś, kto nigdy nie dotyka pilota, nie wrzeszczy podczas meczu i kto usiądzie obok Ciebie gdy oglądasz romantyczne filmy ........... kup psa. Jeśli szukasz kogoś, kto jest w stanie przyjść do Twojego łóżka tylko po to, by ogrzać Ci stopy, i kogo możesz wypchnąć z łóżka, gdy chrapie ........... kup psa. Jeśli szukasz kogoś, kto nigdy nie krytykuje tego co robisz, nie obchodzi go, czy jesteś ładna czy brzydka, gruba czy chuda, młoda czy stara, kto zachowuje się tak, jak gdyby każde słowo, które wypowiadasz było specjalnie godne słuchania, i kto kocha Cię bezwarunkowo, całkowicie ........... kup psa. Ale z drugiej strony jeśli szukasz kogoś, kto nigdy nie przyjdzie kiedy go wołasz, ignoruje Cię całkowicie kiedy wracasz do domu z pracy, wszędzie zostawia włosy, mija Cię obojętnie w przedpokoju, nie wraca na noc, przychodzi do domu tylko po to, by zjeść i wyspać się, i zachowuje się tak, jak gdyby sensem Twojego istnienia było wyłącznie zapewnianie mu szczęścia, wtedy moja droga ............kup kota. już naprawde uciekam ,jedziemy po obiedzie na zakupy ... pa buzioreczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Ja wczoraj wrociłam o 23-cie do domu, polozylam sie kolo polnocy, a dzis na 8-sma do pracy, wiec wiec generalnie wlasnie zasypiam na krzesle przed kompem:( Ale sie rozpisalyscie:)fajnie, jest co poczytac... Ja czekam na @ jeszcze dwa tygodnie...chyab sie nie doczekam tego dnia... a co u as?gdzie na wszystkich swietych ruszacie?kissss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peelle
No więc dziewuszki nie wiem co napisa dziwna rzecz z tym testem zrobiłam go rano i wyszła ta druga kreseczka taka bardzo bardzo słabiutka przy pierwszej ciąży robiłam test kilka dni po spodziewanej msc i też wtedy mi wychodziły słabe no ale nie aż tak nie wiem co mam myśleć, jak nie dostanę okresu do końca tygodnia to zrobię następny albo wczesniej jak nie wytrzytmam. Byłam u lekarza medycyny pracy nie było na szczęście prześwietlenia a i orzkł że zdolna jestem do pracy. pozdrawiam was i już jestem w pracy więc zmykam do swoich obowiązków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Biedactwo z ciebie New :( jakos musisz wytrzymac, to mi az glupio ze wczoraj marudzilam ze w pracy nie moge wysiedziec - ja to w porownaniu mam raj w pracy ;) pelle - moje gratulacje z powodu 2 kreseczki, obys przelamala zla passe i oby posypaly sie tu same dobre wiadomosci wkrotce :) my z mezem najpierw jedziemy odwiedzic groby z jego strony, potem jedziemy do mnie, a na koncu jestesmy zaproszeni na obiad do moich rodzicow. Za to w niedziele mamy niezle - moj maz wraz ze swoja mama maja urodziny i bedzie podwojna imprezka u jego rodzicow. Nie wiem jak ja w poniedzialek do pracy wstane ;) A wy gdzie sie wybieracie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Peelle-ale sie ciesze!!!:)Czekamy do konca tygodnia na kolejny teścik:) :)ile to juz dni zwłoki @?? Moze w końcu przerwalas zla passe:) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Fadeintoyou-spoko, nie gniewam sie:)Jedni pracują tak, iini inaczej, czasem tak bywa;) My w sobote idziemy do mnie na gromy, potem obiadek z cala familia u babci a wieczorem do teściów na kawke:) w nd. powró do stolicy, a z powu korków, pewnie bedziemy chcieli wyjechac jak najwczesniej;) Juz mam dosyc tego miasta...Kazde swieto, kazdy wolny, dłuuugi weekend, musze sie martwic, czy jadac do rodziców bede stala w korkach i spedze 4 godziny w podrozy, gdy powinnam góra 1,5...Makabra...Czasem mam ochote wrócić do rodziców...Tam jest cicho, spokojnie, bez korków, pośpiechu i calej tej bieganiny..Tylko pracy tam brak:( Dobra, nie zanudzam:)Zaraz ide do domku, wiec odezwe sie poewnie dopiero jutro:)buziale!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Symptyczna79
jejku ale ten dzień jest ciężki ,nic mi się nie chce...witam Was :) najchętniej bym spała.Dzisiaj widziałam prześliczne śpiochy da noworodków w sklepie ,wzięłam do ręki ,były takie mięciutkie.... myślę nad zrobieniem testu,ale pewnie znów nic tego i boję się ,że znowu będzie jedna krecha :( ...i kolejne 15 zł przepadnie.Ile testów już robiłyście?bo ja od roku chyba z 6 lub 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Symptyczna79
Już na dniach będziemy spłacać pierwszą ratę za nasze 'gniazdko" M-2 będzie trzeba troszkę "zaciągnąć pasa " i kolejne raty co miesiąc,do tego trzeba będzie zrobić "biały montaż',podłogi,kafelki itp.. dojdą opłaty,kasa na jedzenie,paliwo itd....ale to da się przetrwać (30 lat kredyt-może szybciej)....praca jest,mężuś jest,najważniejsza miłość tym bardziej jest...tylko dziecka nie ma, :( to będzie w pełni szczęście,rodzinka i ciepły dom,który chcemy stworzyć -jak będzie z Nami Nasza Iskierka,Nasza Pociecha....taaak tęsknię do tego do bycia mamą,że szok.Mam tyle milości w sobie i uczuć,że czuję niekiedy że przytłaczam nimi mężulka,zagłaszczam go prawie na śmierć ;).Bywa też tak ,że czuję ,że mój mąż się boi ,że jak pojawi się dziecko ,to On spadnie na drugi plan.. Tak nie będzie bo to jest wyjątkowy mężczyzna , czuły i kochany.Zawsze mam nieodpartą chęć przytulenia się do Niego,dotknąć ,być blisko...jesteśmy przylepami :) będzie dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witajcie:) mielismy juz pseudo narade z dyrektorem od rana, ale moze bedzie spokoj pozniej ;) Ja chyba nie moglabym mieszkac w stolicy - za duzo halasu, korkow, za duzy pospiech itp. Mieszkanie w Łodzi na obrzezach miasta calkiem mi wystarcza. Wczesniej mieszkalam z rodzicami prawie w centrum, ale juz sie przyzwyczailam do tego spokoju. Sympatyczna ja testy robie rzadko, ale to dlatego ze boje sie rozczarowania. Kilka razy to przezylam i nie chce wiecej. Zreszta narazie nie mam podstaw by myslec, ze jestem w ciazy. Teoretycznie kochamy sie z mezem czesto i takze w moje plodne dni, ale mam przeczucie ze w tym miesiacu nic z tego. Zobaczymy czy w weekend dostane @ - wstretna malpe. Milej pracy, pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peelle
Witam! ja znów pracy mam tyklo chwilkę więc napiszę że coś mi sie wydaje że jestem w ciązy bi wyciągnełam stare testy po Wojtku i jednk się okazało że wyszedł taki sam jak tamte, poza tym to znów zaczynam czuć się jak w tamtej ciązy tz strach przed zamkniętymi pomieszczaniami, i gardło znów dziwnie boli, ale jeszcze sie poniecierpliwie i podenerwuje do końca tygodnia i w pon znów zrobie test. Dziewczyny mam nadzieję że wam też się uda, bo niechcę być sama :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Peelle-tzrymam kciuki!:) Ja jutro ide do gina...moze cos poradzi, podpowie;) I robie testy hormonalne...troche sie boje, ale zobaczymy co z tego wyjdzie odezwe sie pozniej, miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Peelle 🌻G🌻R🌻A🌻T🌻U🌻L🌻A🌻C🌻J🌻E niebędziesz sama ktoś w listopadzie napewno z nas dołączy do ciebie;) Ja na wszystkich świętych nigdzie niejade bo mieszkam blisko koscioła i wszyscy z grobów do mnie przychodzą zawsze na kawe ,tak mam co roku ,z jednej strony dobrze mieszkać blisko koscioła a z drugiej we wszystkich świętych musze latać przy garach ...i tak zle i tak niedobrze.... pracującym życze wytrwania do końca pracy ,bo pogoda dziś senna strasznie u mnie pada cały dzień ...koszmar a no własnie dziewczyny może założymy sobie taką tabeleczkie jak mają na innych topikach ;) zaciązone i oczekujące co wy nato ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask Słonca
PEELLE G [LOVE ]R A T U L A C J E !!! !!!!! :) NEW troszQ zgapiłam ;) tekst o psach wyśmienity :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask Słonca
nie wyszło :( sorka .......jak całe moje życie ..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Slim, ja sie pisze - narazie jeszcze jako starajace sie zaciazyc, ale w koncu musi sie udac. Ale dobrze, ze juz powoli zla passa jest przelamywana i coraz wiecej slyszy sie tu o szczesliwych kobietkach, ktore juz czekaja na dzidziusia. A faktycznie tekst o psach byl super - rozeslalam po znajomych i wszyscy usmialismy sie po pachy. Trzymajmy za siebie nawzajem kciuki, ja w kazdym badz razie bede trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Symptyczna79
cześć :) ja też piszę się na tą tabelkę, jako starająca na razie :P dziękuję za miłe słowa od Was.Wczoraj położyłam się z myślą że tylko na 15 minut a przysnęło mi się na 2,5 h ;) mężulek mnie nie budził ,za to obudziło mnie stukanie naczyń ...mężuś pozmywał i chował je :) jest naj.. Paskudna pogoda,jak ją znosicie?? powinni w takie dni dawać wolne(ale płatne :)) ,co Wy na to ???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
I Ja, i ja!!!Pisze się :) U nas do południa świeciło piękne słońce i było cieplusieńko:)pożniej sloneczko zaszlo, i choc jest cieplo, wieje wiatr i co chwile kropi deszcz:(i jeszcze dzis do 20-tej w pracy:( Ja juz nie moge sie doczekać, kiedy wkońcu bede mogla zrobic tescik, a @nie bedzie sie pojawiac....Wiem, wiem, nadzieja matka głupich;)Ale jak ktoś juz tutaj napisał, nadzieja zawsze umiera ostatnia... Zmyakm kobietki, piszcie, piszcie, odezwe sie pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Dziewuszki a robiłeyście keidys badania hormonów?Jak to wogole wyglada?na cyzm polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blask____ słonce nasze co się dzieje ?????co to miało znaczyć ,, jak całe moje życie ,,jakieś smutki się przyplątały dla ciebie na pocieszenie http://www.zosia.piasta.pl/usmiechnij-sie.htm dziewczynki jutro popracujemy nad tabeleczką bo dziś wpadam tylko zyczyć wam miłego wieczoru zaraz mam gosci :) więc same rozumiecie z kafe nici mam na dziś co do tego o psie to lubie takie żarciki bedę wam podsyłać co nieco na poprawe humorku ;) pa robaczki do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Symptyczna79
jak milutko "robaczki" ;) aż się fajnie na serduchu zrobiło(też weszłam na tę srtonkę z uśmieszkami ) fajne to dziękuję za poprawę nastroju :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Napiszcie cos o tych badaniach hormonalnych, bo jak sobie wstukalam w net, to czywiscie wyskoczylo wszystko, czyli nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask Słonca
FSH – folitropina (folikulostymulina) – stymuluje dojrzewanie pęcherzyków w jajniku. LH - lutropina (hormon luteinizujący) – stymuluje wytwarzanie androgenów w jajniku (androstendionu i testosteronu), nagły wzrost jego stężenia w środku cyklu zapoczątkowuje ostatnie stadium dojrzewania komórki jajowej i wywołuje pękniecie pęcherzyka, a potem stymuluje ciałko żółte do produkcji progesteronu. Badanie FSH (wraz z badaniem estradiolu) wykonuje się najczęściej w celu określenia tzw. rezerwy jajnikowej. Każda kobieta rodzi się z ustaloną pulą pęcherzyków pierwotnych zdolnych do wyprodukowania komórki jajowej. W każdym cyklu część pęcherzyków jest zużywana. Rezerwa jajnikowa koresponduje z ilością pozostałych w jajniku pęcherzyków pierwotnych i jest jednym z dwóch czynników określających potencjał rozrodczy (drugim, niezależnym od FSH jest wiek kobiety). FSH bada się także przy podejrzeniu o niewydolność przysadki (po urazach, intensywnych ćwiczeniach czy nadmiernym odchudzaniu) i przy diagnozowaniu braku miesiączki. Oznaczenie LH wykonuje się jednocześnie z FSH lub później w celu wykrycia przedowulacyjnego piku LH. Dokładniej: Wartość FSH poniżej 3 mIU/ml sygnalizuje niewydolność przysadki. Wartość FSH 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową. Wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja przy takim FSH jest trudna. Przy FSH > 18 mIU/ml stymulacja owulacji jest bardzo trudna, a często niemożliwa, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe. Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5. Wynik może zależeć od metody badania. Uwagi: 1. Nie ma pełnej zgodności co do definicji PCOS. W najczęściej stosowanym kryterium PCOS stwierdza się jeśli występują przynajmniej dwa z podanych niżej trzech objawów: rzadkie miesiączki lub nieregularne miesiączki lub brak owulacji, nadmiar androgenów (głównie testosteronu), charakterystyczny obraz jajników w USG. Podwyższony stosunek LH/FSH bez innych objawów PCOS nie ma znaczenia klinicznego. 2. Leki antykoncepcyjne obniżają poziom FSH, ale nie ma to wpływu na płodność. 3. Wraz ze wzrostem poziomu FSH maleje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę nawet jeśli uda się wywołać owulację tzn. odsetek uzyskanych ciąż na jeden owulacyjny cykl jest znacznie niższy od średniej. 4. Kobiety z wyczerpaną rezerwą jajnikową rzadko zachodzą w ciążę, a jeśli już to najczęściej ma to miejsce podczas stosowania preparatów hormonalnej terapii zastępczej. Podejrzewa się, że estrogeny uwrażliwiają receptory FSH w jajnikach. Ale choć ten mechanizm nie jest jeszcze do końca poznany to podejmuje się próby zastosowania estrogenów w protokołach stymulacji owulacji u kobiet z wysokim FSH. 5. Do badania rezerwy jajnikowej służy też test z cytrynianem klomifenu. Bada się w nim podstawowe stężenie FSH i estradiolu w 3dc, potem podaje 100mg cytrynianu klomifenu w 5-9 dc i powtarza badanie FSH w 10dc. Oba wyniki FSH powinny mieścić się w normie. 6. Zaburzenia produkcji gonadotropin związane z dietą lub ćwiczeniami mają tendencję do samoistnego powrotu do normy w ciągu roku od uzyskania właściwej wagi lub złagodzenia intensywności ćwiczeń. W rzadkich przypadkach prowadzą one jednak do trwałych zaburzeń rozrodczości. Prolaktyna Prolaktyna jest hormonem przysadki. Jej podwyższone stężenie obniża poziom gonadotropin (zwłaszcza LH), zaburza mechanizm owulacji i prowadzi do niewydolności fazy lutealnej. Jej poziom jest względnie stały w cyklu miesiączkowym, lecz ulega zmianom w dobowym i jest wyższy nocą w porze snu. Stężenie prolaktyny podnosi się podczas stresu, w czasie urazu, po posiłku oraz w ciąży. W celu uzyskania jak najbardziej rzetelnych wyników prolaktynę należy oznaczać na czczo lub przynajmniej 3 godziny po posiłku i po kilkuminutowym odpoczynku. Uwagi: 1. Hiperprolaktynemia jest czasem związana z niedoczynnością tarczycy. Przed leczeniem warto tą przyczynę wykluczyć. 2. Leczenie łagodnej hiperprolaktynemii daje dobre wyniki przy leczeniu zaburzeń fazy lutealnej lub jeśli towarzyszy jej PCOS. 3. Nadmiar prolaktyny może utrudniać pęknięcie pęcherzyka. 4. W cyklach bezowulacyjnych można rozważyć dołączenie do leków indukujących owulację leków obniżających stężenie prolaktyny nawet u osób z prawidłowymi wynikami. W wybranych przypadkach takie postępowanie poprawia skuteczność terapii (tzn. ułatwia zajście w ciążę). 5. Estrogeny oraz środki antykoncepcyjne podnoszą poziom prolaktyny. 6. Badanie prolaktyny ma swoje ograniczenia. Istnieją bowiem trzy rodzaje cząsteczek prolaktyny różniące się ciężarem. Jedynie ta najlżejsza (ale za to stanowiąca ok. 80 % ogółu) jest czynna biologicznie. Z tego powodu zaburzenie proporcji pomiędzy różnymi rodzajami prolaktyny może dać fałszywie zaniżony lub zawyżony wynik. Hiperprolaktynemia ma charakter czynnościowy lub organiczny (gruczolak). Teoretycznie do odróżnienia tych przypadków może służyć test z metoklopramidem. W teście tym bada się poziom prolaktyny, potem podaje się doustnie 100 mg metoklopramidu i ponownie ocenia stężenie prolaktyny. W warunkach prawidłowych po 60 minutach obserwuje się mniej niż pięciokrotne zwiększenie stężenia prolaktyny. Znaczenie tego testu w praktyce jest jednak niewielkie (nie ma dowodów na jego wartość kliniczną). W przypadku podejrzenia o obecność gruczolaka badaniem rozstrzygającym jest tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Należy jednak podkreślić, że stwierdzenie gruczolaka najczęściej nie wiąże się ze zmianą sposobu leczenia, bowiem bardzo rzadko interweniuje się chirurgicznie. W związku z tym, że rezonans i tomografia są kosztownymi badaniami to można z nich zrezygnować jeśli poziom prolaktyny jest niższy niż 50 ng/ml (niektórzy za wartość graniczną przyjmują 100 ng/ml) oraz nie ma podejrzanych objawów (niewyjaśnione bóle głowy, zaburzenia widzenia) i stężenie prolaktyny normalizuje się do prawidłowych i względnie stałych wartości po zastosowaniu leczenia farmakologicznego. autor tekstu: Dr Ilona Królak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask Słonca
mogę napisać coś więcej ale jutro bo za niedłygo wychodzę do pracy dziś wyjątkowo mam nockę ........21-10 rano !!!!! Pozdrawiam buziole biedroneczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask Słonca
wczoraj miałam wizytę u endokrynologa więc może coś poradzę ...... bo jestem w temacie :) bynajmniej tak mi się wydaje :) New slicznie dziękuje za pocieszkę .......poprawiałaś mi humora ;) :) 😘🌼 Do jutra ...no chyba ,że coś w nocy skrobne bo biorę łajtopa do pracy ale nie wiem czy będę miała czas ,aby coś skrobnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peelle
to pa buziaczki Blask spokojnej nocki w pracy i uszy do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_live
Dzieki Blask, ale jutro, jak będziesz miała chwilę, poprosze to samo, jeszcze raz, tylko po Polsku :) :) :)I miłej pracki w nocy:)Mój P tez dzis poszedł na nocke, wiec samam zostalam w domu:(zaraz wychodze z pracki i chyba od razu pojde spac, zeby sie nie dolowac, ze zasypiam bez niego;) Milego wieczorki Kochane:) Do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blask Słonca
New moja droga a co dokładnie cie z hormonków interesuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×