Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitak

telekomunikacja novum

Polecane posty

Gość niedoszłypracownik
witam ponownie ... szczerze -ciesze sie ze z ta firma nie podpisalem umowy.. przynajmniej mam czyste sumienie, chociaz z drugiej strony bez kasy ciezko zyc i moze trafi sie robota przy ktorej oszukiwanie ludzi nie bedzie mialo miejsca .. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierdole, ludzie, jest skrypt, z ktorego korzystamy, przy pierwszym kontakcie z klientem, sa tam najwazniejsze info jakie musimy przekazac , a najwazniejsza rzecza na pewno nie sa konsekwencje po zerwaniu umowy. nikt podpisujac umowe nie mysli o tym, ze ja zerwie, poza tym, wiadomo, ze sie placi kare, jak wszedzie! no chyba, ze sie myle, to zarzuc nazwa firmy, ktora po zerwaniu caluje w dupke i daje czekolade;/ skad mamy dane? wystarczy wrzucic w google, zazwyczaj nowi operatorzy wykupuja baze danych od innych operatorow. poza tym novum to nie dialog, czy netia. novum nie lazi po domach bez zapowiedzi i nie wciska kitu (nieraz rece ccycki opadaja jak klienci sie zala) my sie umawiamy konkretnie z klientem i i na okresona date i godzine kurier jedzie. ano i fakt socjalnych nie ma od wrzesnia, kazdy operator teraz skacze do gory jak kangury, bo teraz sa takie same stawki zarowno w tepsie jak innych, ale warunki 100x lepsze niz w tepsie (bo faktycznie te impulsy to o dupe potluc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybson
Również jestem z novum i jak czytam te bzdury co się tu pisze o oszukiwaniu klientów to padam... każda firma stosuje chwyty marketingowe, ale takie są prawa rynku. Netia mówi że ma umowę na czas nieokreślony a tak naprawdę przy zerwaniu umowy nalicza tzw opłatę aktywacyjną której wysokość jest równa karze umownej, Z NOMu chodzą po domach i przedstawiają się jako TP SA, Sama TEPSa która jest Telekomunikacją Francuską robi ludzi w wała mówiąc im że trzeba mieć u nich abonament za 50 zeta żeby sobie móc założyć neostradę, domokrążcy z Tepsy wciskają starym babciom które do tej pory miały abonament socjalny za 28 zł, abonament Domowy 1200 za 90 zł, bo od 1 września 2011 socjalnego nie będzie "chce pani mieć telefon w domu to proszę bardzo, ale na naszych warunkach". Itp, itd, podsumowując każdy powinien mieć prawo wyboru takiego abonamentu jaki chce i jeżeli odpowiada mu NOVUM to mnie to bardzo cieszy. Swoją drogą konsultanci i doradcy z Novum dostarczają najistotniejszych informacji kwot abonamentu, darmowych minut, stawek za połączenia, o resztę trzeba się po prostu dopytać, jak bym każdemu czytał cały cennik i regulamin to bym pozyskiwał jednego klienta dziennie. Tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpan2403
sranie w banie.... Scieme walicie i na starszych ludziach żerujecie jak chieny na padlinie... Na starość i was jakiś gnój zrobi w wała i gitara... Ja tylko proszę o uczciwość, uczciwość i uczciwość... i świat będzie lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co mnie obchodzą staruchy, jak głupie to niech płacą za swą głupotę. Na kościółek i radio maryja kasa jest, to i na novum się znajdzie. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka 345
jest głupia nie ozywać jej i nie bra umów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżugaa
prawda prawda to oszuści, raz już karę zapłacicli, zaraz pewnie znów będzie afera:) a tak poza tym to cała prawda o tej firmie jak działają http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/33633,nieetyczna-konkurencja-dzien-dobry-dzwonie-z-telekomunikacji,id,t.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don motyl
tepsomaniacy sie znalezli... dzuga podlicz sume wszystkich kar jakie dostala tepsa :-P Malediwy kupic by za to mozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpan2403
Nikt tu nie broni tepsy... Monopolem była i teraz też by chciała być. Nie zmieniajcie tematu- mówimy o novum i jej skandalicznych praktykach w zdobywaniu klienteli. Jak novum będzie w porządku to klienci znajdą się sami i nitrzeba im będzie zatrudniać hieny co ściemniają ludziom żeby prowizję dostać. Novum to firma, a firmę tworzą ludzie... a tam bydło z łapanki zatrudniają i oszustów. Nie mówię o wszystkich- jak wszędzie- trafia się ktoś czasem uczciwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UWAGA NA NOVUM
oszuści podszywający się często pod TP. Mówią, że novum połączyło się z TP - kłamstwo. Wprowadzają w błąd! Wciskają wam wypowiedzenie umowy z TP i zawarcie nowej z NOVUM na 28 miesięcy. wszystko z dojazdem do domu i na miejscu. Firma zapłaciła 250 tysięce kary za niejasne warunki oraz wprowadzanie w błąd klientów oraz wyłudzanie danych osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jijom
Prawda, zgadzam się z powyższym postem. Był niejaki Jarosław Szymański i strzelił takiego kita i babka podpisała. Dziś poszło poleconym odstąpienie od umowy (dziewiąty dzień). Więc niech się pier*** chamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gallagher
Ludzie umieszczający tu komentarze w stylu jestem pracownikiem novum .O ile to prawda bo to może być jedna osoba z firmy novum zatrudniona by siać zamęt. Po przeczytaniu kilku takich komentarzy ..."witam jestem doradca klietna w novum. powiem szczerze,ze wiekszosc ludzi to ciemiaki" widać od razu jaki jest stosunek do klienta. Przed chwilą był u mnie Człowiek z novum i chciałem się dowiedzieć konkretnych szczegółów ...ten pan bardzo szybko mówił ..tak jakby wpadł tylko podpisać umowę . Po chwili powiedział że nie ma czasu. A nie na przykład "Przepraszam bardzo sie spieszę na autobus czy pociag jesli nie sa panstwo zainteresowani to wpadne pozniej czy cos itd. " Tak więc złe podejście .Kogo ta frima zatrudnia.. Wszedłem tutaj i na inne strony dowiedzieć się czegoś więcej . Ale tu i na innych stronach widzę powtarzający się wzór . Problemy techiniczne...podawanie sie za tpsa i duzo negatywnych komentarzy w odpowiedzi Agenci novum ZE wcale nie wy idioci :) Ciezko co kolwiek stwierdzic cos po tych komentarzach poza zachowaniem sie przedstawiciela ktory bardzo sie spieszyl i faktycznie na ulotce jest ze komorki drogo...podpisanie umowy na czas nie okreslony jest drogie okolo 230 + zlotych brak mozliwosci przetestowania uslugi... a tak 28 miesiecy umowa to dosyc dlugo ...co mowi o bardzo nie stabilnej i nie pewnej inwestycji w mojej opini ...Chyba juz wybralem bym innego dystrybutora uslug tp bo sa dluzej na rynku co daje pewnosc .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z TPSA...:)_
nie dziwie się przedstawicielowi Novum ze nie chciał kontynuować z Tobą rozmowy,nie byłeś zainteresowany podpisaniemumowy tylko dyskutowaniem z nim ,ze za długo ,ze niepewne ze u iinego operatora bedzie ciekawiej:) to jego praca ,szkoda czasu na niezainteresowanego klienta kupując tani dzianinowy sweterek ,nie zastanawiamy się co się stanie z nim po paru praniach,a sprzedawczyni na nasze dociekliwe pytania odp tak ,byśmy uwierzyły ze ten sweterek jest zajebisty i w dodatku tani:) Kazdy produkt ma jakieś minusy o których żaden sprzedawca wprost ci nie powie. Masz umowe przed nosem ,chcesz -podpisujesz ,nie chcesz spadasz do innego operatora z którego i tak bedziesz niezadowolony,na którego po jakimś czasie bedziesz psioczył :D takie życie moi mili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silna13
Ja polecam firmę iFON (www.ifon.pl), która działa na rynku od samego początku istnienia voip w Polsce. Firma działa w dogodnym systemie prepaid, nie ma żadnych abonamentów utrzymaniowych ani ukrytych kosztów, a środki wpłacane przez klienta nigdy nie przepadają. do najważniejszych usług firmy należą połączenia głosowe voip, kodeki, połączenia faksowe, fax2email, połączenia wdzwaniane, bilingi online, nagrywanie połączeń, publiczny numer telefonu PSTN , automatyczna sekretarka, powiadamianie Jabber, to tylko niektóre z zalet iFON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On1980
Ja również polecam iFON. Poważna, rzetelna i tania firma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze inny sweterek
do "jestem z tepsa" - to moze wyjasnisz czym sie rozni sweterek z novum od sweterka z tepsy? ;-P przeciez i ta firma i ta korzysta z dokladnie tych samych łączy - nie podobnych, nie w tej samej technologii, tylko z DOKŁADNIE tych samych. novum tylko dolicza NIZSZA marze niz TPSA do tej samej uslugi, dzieki czemu jest tańsze, jakosc usług pozostaje bez zmian. i co na to sweterek z tepsy? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia B.
u mnie, a raczej u mojej mamy jest to troche skomplikowane i nie wiem co zrobic mianowicie: ok. 4 mce temu mam podpisala z nimi umowe wstepna, zadzwonili z oferta jak miala jeszcze 3 tygodnie do konca umowy z netia i podpisali zaraz po telefonie gdy mama jeszcze byla prawnie zwiazana z netia i korzysala z ich uslug. nie dlugo po tym zadzwonili z neti i zaproponowali korzystniejsza oferte i mama postanowila zostac w neti. zadzwonila do novum i powiedziala ze rezygnuje. netia rowniez skontaktowala sie z novum w tej sprawie. nikt nie wspominal nic o rezygnacji pisemnej o jakis konsekwencjach powiedzieli ze dobrze i byl koniec rozmowy. teraz po 4 mcach dzwonia do mojej mamy i groza kara w kwocie 400 zl lub wiecej. co powinnysmy zrobic w takiej sytuacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medicate
Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji co Ty. We wtorek wybieram się do UKE i zobaczymy co oni mi w tej sprawie poradzą. Mój ojciec zgodził się i cały czas mówił że to z tepsy pani dzwoni więc czemu nie...tym bardziej że panna mówiła że w razie zerwania umowy z nimi żadnych kar umownych nie będzie ...więc tutaj wprowadziła nas w błąd...skoro rozmowy mają rejestrowane a kłamią to UKE powinien coś z tym zrobić. Zastanawiam się za co mam zapłacić kiedy umowa w życie nie weszła gdyż w netii nie złożono wypowiedzenia. Nie skorzystaliśmy z ich oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja również
moja mama dzisiaj pod moją nieobecność podpisała umowę z Novum. Powiem wam, że to osoba młoda (42 lata), pierwszy raz w życiu dała się tak podejść, ale to tylko dlatego, że pani w rozmowie telefonicznej powiedziała jej, że jako dla stałego klienta telekomunikacji przygotowano dla niej obniżkę abonamentu. Poza tym w domu już podczas rozmowy z panem przedstawicielem mówił on, że telekomunikacja zmienia nazwę i teraz będzie telekomunikacja novum. Gdy mama zapytała czy nie będzie już teraz telekomunikacji polskiej ten odpowiedział twierdząco. całą rozmowę potwierdza moja babcia, która była przy tym obecna. Gdy sprawdziłam to w internecie okazało się to mistyfikacją. Moja mama poczuła się oszukana i właśnie napisałam oświadczenie o odstąpieniu od umowy. No więc moje drogie mogę wam powiedzieć tylko tyle, że jeżeli wasza umowa została zawarta na odległość (czyli w waszym domu, pracy) to na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.) macie prawo do pisemnego odstąpienia od umowy w ciągu dziesięciu dni od daty jej zawarcia bez podania powodu. A jeżeli sytuacja jest bardziej skomplikowana to najlepiej zgłosić się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa, tel. 22 53 49 190, fax 22 53 49 162). Zgłaszajcie się, ponieważ UKE prowadzi już sprawę przeciwko novum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczera i oszukana
Ludzie nie dajcie się oszukać. Jestem byłym pracownikiem novum w Sosnowcu. Szefami są Marcin B. i Krystian B. robią sobie jaja z ludzi nie wypłacają wszystkich pieniędzy a o premiach można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medicate
Mam takie pytanie. Przeglądałam dziś umowę z Novum, jedyne co się na niej znajduje to :imię, nazwisko, adres i nr tel. mojego ojca. Natomiast w umowie tej nie ma podpisu taty, nr pesel, daty zawarcia umowy jak również terminu rozpoczęcia przełączenia jak i usług, Czy taką umowę można podważyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z TPSA...:)_
jeszcze inny sweterek do "jestem z tepsa" - to moze wyjasnisz czym sie rozni sweterek z novum od sweterka z tepsy? ;-P dziwne pytanie,chcesz abonament z firmy która nie zniknie z rynku za rok,dwa ,lubisz umowy 12 lub 24 msc wybierasz TPSA . chcesz ''oszczędzać'' podpisujesz z novum ,a potem płaczesz na forum ze Cię oszukano:O medicate--do 10 dni od podpisania umowy możesz zrezygnować,na umowie z Nowum powinien być nr tel obsługi klienta (Infolinia: 801 077 333)zadzwoń tam i zrezygnuj z umowy,potem na błekitną --upewnij się ze ci nie zmienią abonamentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smiechu
Witam moja babcie tez oszukali, ale szybko napisalem pismo wyslalem priorytetem z potwierdzeniem odbioru i dzisiaj przyszla odpowiedz, ze nie mogą uznac reklamacji bo na rezygnacji nie wpisałem numeru telefonu(reszta danych byla oczywiscie)miał ktos taki przypadek?gdzies czytałem, ze musza to uwzglednic.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos mógłby mi udzielic informacji na pytanie, mianowicie: moja mama rowniez zostala oszukana przez NOVUM, nieswiadoma podpisala umowe, minely juz 2 miesiace od tego faktu i zadzwonila do nas pani z telekomunikacji polskiej z informacjią ze za 3 dni zostaniemy odlaczeni z tpsy bo przeszlismy do innej firmy (NOVUM). Oczywiscie, mama niechce byc w novum tylko dalej korzystac z usług tpsy, jednak w tej sytuacji minelo juz 10 dni jak mozna bylo bez kar odstapic od umowy, dlatego szukam innego rozwiazania tego problemu. Co więcej wczesniejsza umowa w tpsie byla na mojego ojca, pan z NOVUM sporzadzil nowa umowe na tez mojego ojca, ktorego nie bylo w tym czasie w domu. Mama nie znala nr pesel ojca wiec pan wpisal na umowe mamy pesel(mówiąc ze to tak moze byc) no i oczywiscie mama podpisala ta umowe podpisujac mojego ojca. Tak więc na umowie znajduje się imie mojego ojca, nasz adres i nr pesel mamy. Jednak nie ma na niej terminu rozpoczęcia przełączenia jak i usług.Czy w tej sytuacji umowa ta jest ważna ? tym bardziej ze podpis na niej mojego ojca nie jest jego autentycznym.. wiem, że to po części bład mamy, ale moze ktos znajdzie sie i pomoze.. Oczywiscie zwroce sie z tym problemem do UKE jednak wczesniej chcialabym wiedziec tylko czy takowa umowa jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medicate
Ja złożyłam pismo do UKE i sprawę mamy praktycznie wygraną :D Radzę zrobić to samo...ewentualnie zrób wycieczkę do najbliższego Urzędu Telekomunikacji Elektronicznej i tam się wszystkiego dowiesz...co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wściekla
Nikomu nie polecam tej firmy.W dziale obslugi naprawdę pracuja same tępaki.Nie obchodzi ich w jaki sposob mogą zranić niejednego uczciwego człowieka.CZY TACY OSZUŚCI SĄ BEZKARNI? Co to za idiotka, ich konsultantka MAŁA CZARNA, za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqewqweqw
po pierwsze ludzie ułomni wasze rozmowy z Novum są nagrywane,możecie w każdej chwili do nich zadzwonić i powołać się na wasza rozmowę ( nie słuchacie kto do was dzwoni i jak się przedstawia a to wasza wina a nie pracownika który chce uczciwie zarobić pracując legalnie który się przedstawia jako pracownik TELEKOMUNIKACJI NOVUM S.A.!!! ) po trzecie nie możecie nic zrobić jeżeli już podpisaliście umowę no chyba że chcecie płacić karę...ja osobiście wolałbym płacić stała kwotę za telefon a nie jakieś udziwnione w tepsie_- to osoba która podpisuje umowę jest nieświadoma a zarazem winna ponieważ przeważnie nie chce tracić czasu na czytanie_- POWTARZAM - LUDZIE Z TEJ FIRMY PRZEDSTAWIAJA SIE JAKO TELEKOMUNIKACJA NOVUM SA a nie jako tepsa;/ umyjcie uszy brudasy i zastanowcie sie co piszecie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byla pracownica novum
Pracowalam dla novum w call cantre,oszukiwanie i naciaganie ludzi,pracowalam tam 2,5m-ca bo nie bylo za co zyc,a z praca w Pl jest ciezko.novum skupia sie gl.na dzwonieniu do osob starszych,wciskaniu im abonamentow.kiedys od podpisanej umowy prowizja byla ok.30zl,teraz 8zl!!!uwazajcie na novum,to wyzyskiwacze i oszusci,ucza tam pracownikow jak mowic i jak wciskac niechciany produkt!!Niestety albo stety nie umiem tak oszukiwac ludzi i...odeszlam.pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medicate
wczoraj na Interwencji był bardzo ciekawy reportaż o działaniach novum:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bolo_Yeung
Cztery razy do mnie dzwonili z Telekomunikacji Novum; dwukrotnie pani (zawsze kobiety) przedstawiła się i powiedziała "dzwonię z telekomunikacji", za pierwszym razem nie zwróciłem uwagi (mam umowę terminową w Netii, więc nie obchodzi mnie czy to Novum czy TPSA - i tak na razie nie zmieniam) , za drugim po zapytaniu "jakiej telekomunikacji" dostałem informację że Novum :). Pozostałe dwa telefony OK, choć "dzwonię w sprawie zmniejszenia abonamentu" też jest moim zdaniem obliczone na wprowadzenie w błąd (może sugerować, że pozostajemy u dotychczasowego operatora)...Problem tylko w tym, że mimo wyraźnej informacji: mam do lipca umowę terminową - w ciągu miesiąca dostałem cztery telefony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×