Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitak

telekomunikacja novum

Polecane posty

Gość Caama
Któregoś dnia zadzwonili do mojego Taty z "TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ". Umówił się z przedstawicielem by przyszedł z umową. Mama stanowczo odradzała i mówiła żeby nie zrobił żadnego głupstwa. I jak się okazało przyszedł pan przyniósł umowę powiedział ,że on sam jest kierowcą i sam nie wie czemu wysłali go do nas z umową i czemu on to robi. Tata podpisał. Zadowolony. Podchodzę, patrzę i od razu wiedziałam ,że coś jest nie tak gdy na papierze zobaczyłam 'NOVUM' a nie 'TP' weszłam więc w internet żeby się czegoś dowiedzieć. I po waszych komentarzach okazało się ,że jest to firma niewiarygodna. Od razu zadzwoniliśmy do biura obsługi klienta dowiedzieliśmy się co ma zawierać odstąpienie od umowy i szybko je napisaliśmy. Tata przed chwilą poszedł na pocztę je wysłać, czekamy co będzie jak już się dowiemy ,od razu wam napiszę rezultaty :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medicate
Dopiero co czytałam ostatniego posta tutaj a listonosz przyniósł pismo z UKE aby mój tata wstawił się jako świadek, gdyż chcą ukarać tych cyganów z Novum karą pieniężną. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorg
Witam. Telekomunikacja NOVUM nie przedstawia się nigdy jako POLSKA ludzie słyszą początek tzn pierwsze słowo a drugiego już nie... Niech zaczną uszy myć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rozmowy są wszytkie nagrywane bo jest taki wymóg unijny i wszystko można sprawdzić czy mówią czy nie. Pozdrawiam tych co dopowiadają sobie zdania;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak sobie czytam77
Czytam i przeraża mnie naiwność niektórych. A już w ogóle rozwaliła mnie pani, która się boi, że na jej pesel zostanie wzięty kredyt... To już umów nie trzeba podpisywać? Do mnie Novum dzwoni non stop. Za każdym razem "dzwonię w sprawie obniżenia abonamentu". Za każdym razem pytam jak chce mi obniżyć abonament skoro nie mam z jej firmą umowy - "no właśnie zmiana abonamentu związana jest ze zmianą operatora" - to trzeba było od tego zacząć rozmowę a nie próbować mnie nabrać - żegnam. Krótszy sposób to zapytać czy rozmowa jest nagrywana - jeśli tak (a jest) "nie wyrażam zgody na nagrywanie" - i po ptokach... :) Do wszystkich, którzy podpisali umowę i się po tym fakcie zorientowali co zrobili: 1. do 10 dni od podpisu umowy macie czas na odstąpienie od niej (należy WYSŁAĆ odstąpienie do 10 dni - termin odbioru przez Novum jest nieistotny) 2. odstąpienie ma zawierać dane abonenta (imię nazwisko, adres), numer umowy (data zawarcia), ewentualnie można wpisać na jaką usługę i jaki nr telefonu. Nie trzeba podawać przyczyn - piszemy w nagłówku "odstąpienie od umowy o ... (prawdopodobnie świadczenie usług telekom.) nr .. z dn." i w treści: Zgodnie z art.2 ustawy z dnia 2 marca 2000 r.o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oświadczam, iż odstępuję z dniem dzisiejszym tj. ... od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa (nr i data w nagłówku pisma) na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Podpis, koperta, polecony. 3. Jeżeli odstąpiliśmy od umowy w terminie to Novum NIE MA PRAWA naliczać żadnych opłat - absolutnie nic nie płacić. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. 4. Jeżeli "przestrzeliłeś" termin 10 dni to też jeszcze nie ma problemu - Novum podnajmuje łącza od TPSA. Żeby przenieść nr trzeba zrobić zlecenie WLR - w TPSA rzadko kiedy trwa to krócej niż miesiąc. Czyli do 30 dni od podpisania umowy z Novum masz czas żeby zalecieć do TPSA i wycofać zlecenie WLR. Bez tego NOVUM nie wygra w sądzie sprawy o "zapłatę za aktywację usługi" skoro nie miała technicznych możliwości jej świadczenia. NIC NIE PŁACIĆ. 5. Novum szuka naiwnych i przysyła pismo o uzupełnienie danych - można z takim pismem iść do sądu cywilnego - 100% wygranej - można też w odstąpieniu podać wszelkie możliwe dane - wtedy ich pismo (które i tak przyjdzie) można wykorzystać do podtarcia się. NIE DAĆ SIĘ NABIERAĆ i nie bać się - g***o wam zrobią - szukają naiwnych i bojaźliwych, którzy tą kasę wpłacą - czysty zysk dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yankes
Witam serdecznie poszkodowanych przez Novum. 26 kwietnia moja Mama została naciągnięta przez przedstawiciela Novum. Powiedział jej, że jest z Orange (po połączeniu z TP). Właścicielem telefonu jest mój Tata, więc przedstawiciel stwierdził, że Mama może podpisać się za niego ( Taty nie było w domu). Mama to zrobiła. Czy w takiej sytuacji Tata może odstąpić od umowy bez konsekwencji?( w ciągu 10 dni) Czy może zgłosić sprawę do prokuratury o popełnieniu fałszerstwa? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w takiej sytuacji wysłałabym odstąpienie normalnym trybem (podpisane przez tatę) bez wspominania o tym, że podpis na umowie należy do mamy. Novum raczej nie zakwestionuje podpisu, bo w razie czego też byliby winni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yankes
Zapomniałam jeszcze, że na umowie przedstawiciel wpisał błędny adres , ale mają PESEL Ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani, której pomagałam wysłać odstąpienie do Novum, miała w umowie zamiast właściwego kodu pocztowego miejscowości przepisane kilka cyfr z numeru telefonu, a więc ktoś ewidentnie bezmyślnie sporządził umowę. Na odstąpieniu wpisałam oczywiście prawidłowy adres. Nikt tego nie kwestionował. Na stronie 16 tego wątku umieściłam tekst odstąpienia - jeśli ma Pani ochotę, proszę korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaKurierNovum
Moi drodzy, tak sie sklada, ze jestem kurierem rozwozacym umowy polskiej Telekomunikacji Novum - polskiej - jako przymiotnik, a nie Telekomunikacji Polskiej. Telemarketerzy tak wlasnie sie przedstawiaja - polska Telekomunikacja Novum. To ze klienci oskarzaja telemarketerow ze przedstawiaja sie jako TP to oszczerstwo. Problem polega na tym, ze klient slyszy to, co chce uslyszec. Slyszy polska Telekomunikacja (a Novum juz nie uslyszy) wiec przestawia to co uslyszal i ma TP. Telemarketerzy tak oszukiwac nie moga poniewaz ich rozmowy sa nagrywane a nastepnie odsluchiwane i kontrolowane. Kolejna sprawa - jak juz kurier do Was trafia to blagam Was - to tylko kurier - on nie wie jak przebiegala Wasza rozmowa z telemarketerem i co zostalo ustalone. Zadaniem kuriera jest dostarczenie umowy i wyjasnienie na czym zmiana polega. A na czym polega? Orange wykupilo TP i laskawie poinformowalo o tym swoich klientow listownie. Nie poinformowalo natomiast o planowanych podwyzkach abonamentow oraz o tym, ze klient moze ale nie musi zgadzac sie na zmiane podmiotu fakturujacego i moze dokonac swiadomego jego wyboru. Jednym z pomdiotow fakturujacych jest polska Telekomunikacja Novum dajaca lepsza oferte niz Orange. Zatem drodzy klienci - podmiot fakturujacy i tak Wam sie zmieni - na jaki - to juz zalezy od Was. Natomiast nadal pozostajecie Panstwo klientami TP ale jako wlasciciela laczy. TP przestaje jedynie swiadczyc uslugi telekomunikacyjne. Pozdrawiam wszystkich klientow nieistniejacej juz TP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlenkaNovum
Mój tata podpisał umowę pod wpływem celowego wprowadzenia w błąd. Celowego -tzn kurier wyrażnie powiedział, ze to Telekomunikacja Polska SA, a na pytanie dlaczego inne logo i nazwa odpowiedział, że to jednostka telekomunikacji i ze musieli zmienić logo i nazwę ze względu na dofinansowanie z UE. Tego samego dnia zorientowaliśmy się, że to nie telekomunikacja SA i wysłaliśmy powiadomienie o zerwaniu umowy. Mamy potwierdzenie odbioru, ze doszło w ciągu 10 dni, a mimo to oni żądają od nas pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaką podali przyczynę konieczności wniesienia opłaty? Uznali w ogóle to odstąpienie? Ja bym nie płaciła. Skoro ma Pani potwierdzenie doręczenia odstąpienia w terminie, to sprawa jest jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medicate
dziś byłam z ojcem w UKE gdyż był on świadkiem w sprawie novum:D dowiedziałam się wielu rzeczy, bardzo ciekawych ale puki co nic nie zdradzam gdyż sprawa jest w toku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlenkaNovum
Jako przyczynę podali, ze jest to opłata wyrównawcza od aktywacji zgodna z regulaminem, cokolwiek to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taką opłatę mogliby naliczyć, gdybyście wysłali (termin odbioru jest nieistotny, liczy się data wysłania) Państwo odstąpienie później niż 10 dni od podpisania umowy, więc w Waszym przypadku nie ma podstaw do pobrania jakichkolwiek opłat. Proszę napisać pismo do Novum przytaczając art.7 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Warto się też zastanowić nad skierowaniem sprawy do rzecznika praw konsumentów i do UOKiK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn
Jestem wsciekla na obsluge novum, sa niekompetentni, bezczelni i wciskaja kit. Podszywaja sie pod pracowanikow operatora, z ktorym ma sie podpisana umowe. Na takim oszustwie daleko nie zajada. Ludzie rozum maja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sulim
Zadzwoniła jakaś pani przedstawiła się: telekomunikacja now.... było niewyraźnie więc poprosiłem aby powiedziała dokładnie skąd dzwoni. Odłożyła bez słowa słuchawkę. Gdyby była uczciwa tak jak to piszą przedstawiciele telekomunikacji novum to chyba kontynuowała by rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie ?
novum to sprytni kanciaze i tyle sam pracowlem jaki ich przedstawiciel i wiem jak uczono mnie kantowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angry Johnny
Pomogę zerwać zawartą z Telekomunikacją NOVUM SA umowę bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Proszę o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: angry_johnny@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość !.
Po pierwsze! Słowo jakich uzywają pracownicy przy przedstawieniu się "Telekomunikacja" nie jest błedem ponieważ to jest telekomunkacja. Jest wiele telekomunikacji na rynku i każda firma majace ab. telefoniczne ma prawo sie w taki sposób przedstawić! Po drugie! Przy podpisaniu jakiej kolwiek umowy trzeba zapoznać się z dokumentami! Po lewej stronie na dokumentach jest napisane jak byk :TELEKOMUNIKACJA NOVUM! Po Trzecie! "Obniżenie abonamentu" Telekomuniakcja Novum dzierzawi łącza od telekomunikacji Novum, tak więc ze strony technicznej nic sie nie zmienia. Tylko abonament i logo na rachunku. Po czwarte umowa jest na 28 miesięcy natomiast maja panstwo gwarancje, że nie podwyzsza panstwu abonamentu i nie zmienia warunkow umowy! Jeśli podpiszecie umowę, są wykonywane telefony do panstwa i pracownicy sprawdzają prace pracowników. tak więc jesli ktoś ma umnowe lojalnościową zostaje od razu anulowana! Wtedy można zapytać i uzyskać nowe informacje, rozmowy są nagrywane tak więc nie ma mozliwości by pracownik podawał błedne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość !.
Zapomniałam dodać ze oczywiście Novum a TP to zupełnie inny operator!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medicate
novum dzierżawi kable od novum ?? a nie od tepsy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unikajcie tych telekomunikacji jak ognia, poszukajcie info o Wólce Kosowskiej, Krzysztofie Kornackim, Ogiejmie, dziś część z tych przekręciaży jak np. Osz jest w zarządzie netii, pół roku temu wypisałem się tej branży. telekomunikacja to syf, kiła i mogiła, co miesiąc jakaś propozycja lewego biznesu. Widziałem mieszkanie Piekarza dariusza, który okradł PTC kilka lat temu na kilka milionów, nigdy was na takie nie będzie stać. Tyko TP, Netia, Telemedia, Dialog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby ktoś miał problem z jakimkolwiek operatorów to mąż dziewczyny ze starej pracy jest prawnikiem w UKE, pomógł mi z tymi ciulami z P4, playa w sensie. Zawsze coś poradzi i podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość !.
TaK, przepraszam oczywiscie ze dzierzawi od TPSA :) Przejęzycznienie, bardzo znaczace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik NOVUM
Przychodzę do klientki wcześniej umowionej przez call center. Mowię, że w sprawie telefonu i że bylysmy umowione. Kobieta mnie wpuszcza, podaje rachunek i z oburzeniem mowi, że ona nie chce mieć z Orange nic wspólnego i dlaczego skoro byla w tp Irange przysyla jej faktury. Wytlumaczylam, że marka tp zostala zlikwidowana a ona jako klientka została migrowana do Orange i nie miala na to wplywu. Klientka jeszcze bardziej wkurzona pyta czemu tak zrobilismy. Mowie jej ze jestem z Novum i ze jest to konkurencja dla Orange. Informuję, że jest to niezależny polski operator. Klientka zeszla z tonu. Przedstawiam jej ze w chwili obecnej oplaca w Orange abonament 50,41 i ma w ramach tej oplaty 60minut do wykorzystania w Orange. Mowie ze w Novum kwota abonamentu obniża się do 35,90 i jest 70 minut na telefony stacjonarne do wszystkich operatorow w calym kraju. Klientka sie cieszy ze bedzie taniej. Spisuję umowę i na koniec podsumowanie: "Będzie Panią fakturować telekomunikacja Novum, ma Pani taryfę RODZINNA - 35,90 i 70 minut". W tym momencie, kiedy wszystko juz zostalo wyjasnione klientka dzwoni na blekitna linie gdzie odbiera jej pracownik Orange i ona pyta:"Dzien dobry. Czy państwo do mnie wysylali pracownika z NOVUM?":|:|:| Kobieta stwierdzila, ze ją oszukałam:| Nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać. Chcę zaznaczyć, że kobieta jest w trakcie studiów czyli nie jest to jak tu często piszą na forum jakaś starsza babcia, ktora ledwo widzi i slyszy. Tacy wlasnie sa ludzie i niewazne jak bedziemy pracowac - zawsze znajda sie tacy jak owa pani. Kolejna sprawa - trafiam do klientow, ktorzy mowia mi ze telemarketer przedstawil sie jako TP. Udalam sie zatem do Call center zeby sprawdzic jak przebiegaja rozmowy telefoniczne. Telemarketerka zaczynajac rozmowe przedstawila się jako telekomunikacja Novum. Po rozmowie pojechalam z dokumentami do klientki. Otworzyla i wiecie co powiedziala? Ze przez telefon powiedzieli ze to TP:| BRAK SLOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik NOVUM
JEZELI KTOS MA PYTANIA ODNOSNIE NOVUM PROSZE PISAC GG: 42101608 pracownik NOVUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polak a nie Polaczek
Ludzie jesteście tak zaściankowi, że aż po prostu k***icy można z wami dostać... Typowe wąsate Janusze w sandałach i białych skarpetach. Moja mama ma umowe z novum i nie narzeka, abonament cały czas taki sam, świadczenie usług na wyższym poziomie niż w TELEKOMUNIE TE PE ESRA. Tak samo dla tych którym TP wmówiła, że nie mogą mieć intersieci przy abonamencie Novum... jesteście kretynami i najlepiej to chodźcie sobie na pole czy gdzieś wpizdu... jak ja nienawidzę takich typowych polaczków. Strach was zjada kiedy słyszycie słowo zmiana? Sracie w pory jak słyszycie słowo obniżka? TO KURWA PŁAĆCIE WIĘCEJ IDIOCI, DAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ TP/ORANGE. ZARABIAJĄ NA WAS WIĘCEJ NIŻ NOVUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polaczku, nie Polaku, jeśli inni klienci Novum prezentują podobny poziom, to jak najdalej od was. Co do oferty, to nie wątpię, że plany taryfowe Novum mogą znaleźć odbiorców. Każdy rozsądny klient powinien prześledzić swoje rachunki, godziny i długość rozmów i szukać na rynku oferty, która najbardziej mu odpowiada, niekoniecznie w TP SA (obecnie Orange). Wątek dotyczy przede wszystkim metod werbowania klientów przez Novum, a jak pokazują kolejne historie, bywają to metody niezgodne z prawem. Nie mówiąc już o zwykłej przyzwoitości i empatii, której kompletnie brakuje niektórym "novumowym" naciągaczom. I dopóki firma nie zacznie otwarcie rozprawiać się z takimi pracownikami, dopóty będzie miała opinię oszusta. Skargi w UOKiK nie są przecież bezpodstawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik NOVUM
Zgadzam sie z przedmowczynią - oferty powinny byc dostosowane do potrzeb klienta. Zgadzam się również z tym, ze trafiają się nieuczciwi pracownicy - jak w kazdej branzy. Ale wystarczy usiasc z taką osobą, posluchac co mowi i wlaczyc racjonalne myslenie - to nie boli! A nie tak z gory zaparcie nastawiać się na "NIE". Kiedy ja przychodzę do klienta zawsze na wstepie prosze o rachunek. Po co? Wlasnie po to, zeby sprawdzic jakie potrzeby ma owy klient. Jezeli posiada abonament w ktorym ma 2000 minut rozmow i wszystkie wykorzystuje - dziękuję za rozmowę i wychodzę. Nie zmieniam im oferty na taką, ktora bylaby dla nich niekorzystna. Ale jesli trafiam do klienta z abonamentem 43zl w ktorym nie ma nic i placi za kazde wykonane polaczenie to proponuje obnizke takiego abonamentu o okolo 8zl i 70 minut w ramach oplaty abonamentowej. Chyba ze potrzebnych jest wiecej minut do daje więcej. ZALEZY CO KOMU JEST POTRZEBNE. WYSTARCZY TROCHE POMYSLEC! DLA KLIENTOW TAK NAPRAWDE NIE MA ZCAZENIA KTO JEST PODMIOTEM FAKTURUJĄCYM. ZNACZENIE MA DLA NICH TO ILE I ZA CO PLACĄ. JAK WIDAC NIE DLA WSZYSTKICH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik NOVUM
Co do nieuczciwych pracowników i ich metod - tacy długo dla Novum nie pracują i szybko są eliminowani bo to, że oszukają klienta i tak wychodzi na jaw przy weryfikacji telefonicznej. LUDZIE NIE BOJCIE SIE ZMIAN, BO GDYBY NIE ONE NADAL MIELIBYSMY EPOKĘ KAMIENIA ŁUPANEGO. JEZELI ZMIANA JEST KORZYSTNA, A LATWO TO OBLICZYC NA PODSTAWIE AKTUALNYCH RACHUNKOW ZA TELEFON - WARTO Z NIEJ SKORZYSTAC. POZDRAWIAM OBECNYCH I PRZYSZLYCH NOVUMOWICZOW:) W RAZIE PYTAN: GG 42101608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×