Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitak

telekomunikacja novum

Polecane posty

Gość medicate
10 dni od podpisania umowy nic nie kosztuje takie jest prawo konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaskaPitbulla
Proszę to wytłumaczyć tym, którzy musieli zapłacić te 180 złotych choć zerwali umowę zgodnie z obowiązującym prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manek2
Moja mama jest osobą starszą więc dała się wkręcić przez przedstawiciela Novum (przedstawił się jako telekomunikacja) i podpisała umowę w kwietniu 2011r. Niestety do listopada usługa nie została zrealizowana , Mało tego w listopadzie zadzwonili z Novum z pytaniem czy mama rezygnuje z ich usług Myśląc że to jacyś naciągacze powiedziała że rezygnuje ,a po dwóch tygodniach dostała karę wyrównawczą od aktywacji której do listopada nie było. Chciałbym zaznaczyć że od podpisania umowy w kwietniu do listopada cały czas mama była w Neti, od novum nie dostała ani jednej faktury ponieważ nie było aktywacji .Gdy napisałem do nich pismo za co ta kara skoro usługi nie było przez tyle miesięcy odpisali mi że to zgodnie z regulaminem za zerwanie umowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medicate
oni robią tak....czy dostaniesz od nich rachunki czy nie to ich to nie interesuje, oni liczą aktywacje usług od wpisania abonenta do listy billingowej. Jeśli rezygnacja była przeprowadzona zgodnie z prawem a novum temu zaprzecza lepiej skierować sprawę do UKE i nic nie płacić dopóki oni tego nie wyjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik TP SA
Ja pracuję na przedłużaniu umów o plany telefoniczne TP SA (wcześniej przedłużałem Neostradę) i niestety ale CODZIENNIE napotykam klientów oszukanych przez TN. Czasami po 2-3 dziennie, wczoraj z dwoma klientami rozmawiałem "na gorąco" tj. dopiero ja uświadomiłem ich że nie przedłużyli umowy z TPSA tylko przechodzą do innego operatora. I dziw się tutaj że nie chcą mi brać tych umów przez telefon. Na 70-80 połączeń kilkanaście przedłużeń, to i tak dużo bo jestem najlepszy w grupie. I 2/3 klientów mi nie wierzy że jestem z TP SA z siedzibą na Bażantów 35 w Katowicach i że na aneksie normalnie jest duże logo TP oraz kurier jest z firmy DPD a nie jakiś no name. Nie mam nic do oferty (która jest średniawa, skierowana głównie do klientów mało korzystających z telefonu - najwyższy ich abonament to tylko 180 min a nowy DoMowy 300 w TP na 2 lata daje 600min także do 1 strefy za granicę (stacjonarne) + 1h na dwie komórki za 56 zł miesięcznie. Ta firma NIE MA oferty na wyższe plany dla ludzi którzy korzystają z telefonu więcej niż te 2-3h w miesiącu) ale sposób pozyskiwania klienteli jest karygodny. Teraz potrafią podawać się za odłam TPSA. Na ich stronie również informacje są lakoniczne, wchodzę w zakładkę internet - a tam tylko jakiś bełkot. Nigdzie nie znalazłem info jaka prędkość tego internetu, pisze tylko szeroko pojęte "bez limitu". To znaczy że 30 GB gierka ściągnie mi się natychmiast? :D Novum to nie jedyna firma z kategorii "Dziad". Bardzo podobne praktyki stosuje NOM, Telekominikacja Dzieńdobry, Telekomunikacja Starum... namnożyło się tego trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M&ms
dla czego oszukujecie ludzi??? Przedstawiacie się jako pracownicy TP SA a tak naprawdę nimi nie jesteście!!! Był u mnie pan... nie podpisaliśmy umowy (ale kto was tam wie) ale jeżeli przyjdzie do mnie rachunek jaki kolwiek z tej zafajdanej firmy to pofatyguję się tam do was obojetnie gdzie to jest i nogi z dupy wam powyrywam za naciąganie ludzi!!!! banda złodziej i krętaczy!!!! jeżeli ta firma jest taka cudowna to dla czego nie przedstawiają się swoim Logiem i nazwą tylko kłamią w żywe oczy że są z tepsy???? jeśli chciał bym zmienić operatora to sam bym to zrobił!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam
Novum to kant nie tylko dla pracowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam
jeżeli chcaesz osdtąpić od umowy to pamiętaj, że opłata te 183 zł musi być pomniejszone o każdy miesiąc twojego bycia w Novum. To gwarantuje Ci prawo telekomunikcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszkodowana
FIRMA JEST NIEUCZCIWA BEZ DWÓCH ZDAŃ.Moja mama od dłuższego czasu należy do Netii .Pewnego ranka zadzwonił telefon od windykatora z informacją że winna jest Nowum jakieś pieniądze,bo podpisała umowę na abonament parę miesięcy wcześniej.Nie muszę nadmieniać że nic nie podpisywała ,nie otrzymała do ręki żadnej umowy czy jakiegoś rachunku.W lutym wysłała pismo do firmy z prośbą o przesłanie kopii umowy rzekomo przez nią podpisanej.Do dzisiaj brak odzewu.Sprawa trafiła na policję.Czekamy na rozwój sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurier!!!!!!
Witam szukałem pracy jako kurier i dostałem się do tej nieszczęsnej firmy. Po jednym dniu pracy zrezygnowałem ponieważ tak jak pisali poprzedni rozmówcy doręczanie tych umów polega na tym, że nie informuję się do końca z jakiej firmy jest kurier.Było to niezgodne z moim sumieniem. Odbiorcy w 100 % pewni byli że to TPSA im przedłuża umowę z nową promocją. Moja rada czytajcie dokładnie co wam taki kurier doręcza a wcześniej jak dzwoni konsultant to niech się dokładnie przedstawi i powie z jakiej telekomunikacji dzwoni, oni też te rozmowy nagrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyNOVUM_2
Oczekiwany kurier (NOVUM) pojawił się w drzwiach z informacją, że jest z TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ. Powtórzył to jeszcze dwukrotnie, gdy go wypytywałem intensywnie z jakiej jest firmy. Na pytanie dlaczego kłamie -pokazałem mu NOVUM na papierach, powiedział pewnie, że jest to Telekomunikacja Polska NOVUM, i że jest to ta sama firma co TPSA, tylko że od kwietnia rozdzielają sie. No i musieliśmy się rozstać. Przed rozstaniem kazałem przekreślić te papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co robić?
Witam. Do mojej babci staruszki również zapukał taki "pożal się Boże przedstawiciel" Novum. Najgorsze jest to że babcia nie pamięta czy cokolwiek podpisywała (mówi że nic) ale od tej wizyty minęło jakieś niecałe 2 miesiące.. Papierów żadnych też nie ma.. Telefon w komunikacji TP był na dziadzia, ale zmarł.. Wydzwania jakaś kobieta teraz o akt zgonu, ale nic nie wysyłamy bo czekamy na pierwszy rachunek. Niektórymi wypowiedziami tutaj jestem przerażona.. Co robić, jak tak naprawdę niczego nie wiem :( o co chodzi z tą opłatą aktywacyjną i czy dzwonić upominać się tam o pierwszy rachunek??? gdzie szukać pomocy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro babcia twierdzi, że nic nie podpisała i nie ma swojego egzemplarza umowy, to jest nadzieja, że rzeczywiście nic nie podpisała. Ja na początek przeszukałabym z babcią papiery, czy rzeczywiście nie ma tam nic od Novum, jeśli nie ma, to zrobiłabym tak: napisałabym za babcię pismo, informując ich, że nie podpisywałam z nimi umowy (a jeśli twierdzą inaczej, niech przyślą kopię umowy z podpisem babci), więc nie wydam im żadnego aktu zgonu. List wyślij jako polecony albo polecony z potwierdzeniem odbioru. Czy Twoja babcia ma teraz telefon, jeśli tak, to od jakiego operatora przychodzą rachunki? Tak w ogóle, to jeśli telefon był na dziadka,to po jego śmierci automatycznie powinna wygasnąć umowa, którą podpisał. Jestem w trakcie pomagania pewnej starszej pani w wyplątywaniu się z Novum. Napisałam i wysłałam jej odstąpienie, bo na szczęście szybko się zreflektowała, że to nie TP SA, jak wcześniej myślała. Na razie przyszło od nich pismo, że dostali odstąpienie, ale proszą o uzupełnienie danych, bo nie mogą znaleźć kobiety w systemie (w odstąpieniu było imię, nazwisko, adres, przedmiot umowy, nr umowy i data jej zawarcia i ja głupia myślałam, że to wystarczy ;)). Właściwie to wychodzi na to, że zabrakło tylko nr telefonu niedoszłej abonentki. Myślę, że po prostu grają na zwłokę, ale odstąpienie poszło w terminie, więc odeślę jeszcze uzupełnione dane i mam nadzieję, że to zakończy sprawę. Nie wiem, jak wyglądała rozmowa tej staruszki z telemarketerem, więc nie mogę stwierdzić, czy ją oszukali, że to TP, czy nie, faktem jest też, że kiedy przyjechał kurier kobieta podpisała, co jej podsunął, bez czytania. Ale krew mnie zalewa, gdy czytam i słyszę, jak tego typu firmy wykorzystują naiwność, niezaradność, słaby wzrok i ufność ludzi takich jak ona. Mojej babci nie zdążyłam pomóc, kiedy parę lat temu wplątała się w Dialog, było za późno na odstąpienie. Mówcie swoim dziadkom i babciom po 100 razy, żeby uważali. Jeśli przychodzi domokrążca, niech zostawi umowę, żeby mogli sie z nią spokojnie zapoznać i skonsultować z rodziną. Jeśli dzwoni telemarketer, niech poproszą o szczegóły oferty na piśmie do domu. Jeśli chcą podpisać jakieś umowy, niech poproszą kogoś z rodziny czy znajomych o pomoc, a jeśli już zdarzyło im się coś podpisać, niech się nie wstydzą i od razu przyznają. Póki jest czas, można to odkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullllllllllllllla
ale jestecie nienormalni ja tam podpisalam umowe z tp na internet 20 mb/s i plan z 40 godzinami na stacjonarne na dwa lata place 150zł a jednak konkurencja miesza ludziom w glowie coz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Użyłam złego słowa "automatycznie". Po śmierci dziadka należało poinformować o tym operatora, wysyłając kopię aktu zgonu. Wtedy umowa zostałaby rozwiązana, a babcia mogłaby podpisać nową i zachować numer. Czy podejmowaliście jakieś kroki w tym kierunku wobec TP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurier !!!!!!
Polecam swoja pomoc jeśli zostaliście oszukani przez NOVUM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co zrobić ?
Wysłałam pismo listem poleconym odnośnie przysłania kopii rzekomej umowy także teraz nie pozostaje nic oprócz czekania.. Właśnie kiedy umowa została automatycznie przedłużona z TP do Novum nie wiedzieli wtedy o śmierci dziadzia.. telefon nadal chodzi normalnie a rachunek nie przyszedł i podejrzewam że nie przyjdzie dopóki wszystkie papiery nie będą dopięte tylko na babcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się jeszcze, czy nawet gdyby Novum miało jednak egzemplarz umowy z podpisem Twojej babci, to czy taka umowa będzie ważna, bo jak babcia mogłaby przejść do Novum z TP, skoro formalnie umowę z TP podpisywał dziadek (babcia nie mogła za niego takiej umowy wypowiedzieć i domokrążca z Novum powinien takie rzeczy na miejscu sprawdzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez kurier
Witam!ja kolega wyzej tez byłem w pierwszym dniu pracy jako kurier dostarczajacy umowy..objezdzilem z kolezka ktory pracuje tam dluzej niz ja i mialem sie uczyc do "fachu" ogolnie rzecz biorac jest tak ze dzwoni do wlasciciela numeru pyta sie czy jest w domu jak nie to mowi ze pozniej moze tez podjechac przedstawia sie jako kurier ktory ma przedstawic nowe cenniki telekomunikacji.Podjezdza do domu i mowi ze ma nowa umowe na zmiane abonamentu bo stary pakiet socjalny zostal zlikwidowany przez tpsa i ona ma nowa korzystniejsza umowe za 35,90 zł i 70 minut do wykorzystania na rozmowy na stacjonarne.W wiekszosci byli to starsi ludzie ze wsi lub mniejszych miejscowosci ktorzy nawet nie czytali umow bo mysleli ze to tpsa.Koles ogolnie ma wyuczony tekst opanowana rozmowe w zanadrzu jakis zart zagaduje ludzi i w ten sposob "pozyskuje" nowych klientow.Mnie tez sumienie gryzie ze musialem w tym uczestniczyc choc nie powiedzialem zadnego slowa oprocz dzien dobry i dowidzenia ale zal mi tych starszych ludzi.Przekazujcie swoim rodzica dziadka zeby uwazali.Ja juz wiecej w tej pracy sie nie zjawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa, o której pisałam 2 tygodnie temu, wydaje się być pomyślnie zakończona. Po odesłaniu uzupełnionych danych dotyczących odstąpienia od umowy nie ma odzewu z Novum, a dziś pani, której pomagałam wyplątać się z Novum, podpisała przedłużenie umowy w TP, tak jak pierwotnie chciała. W międzyczasie i do mnie zadzwoniła telemarketerka z Novum. Na początku rozmowy powiedziała, że jest z Novum, natomiast później było już tylko o TP SA i niezorientowana osoba rzeczywiście mogłaby pomyśleć, że te firmy są powiązane i że obniżenie abonamentu nastąpi bez zmiany operatora. Cóż, gratuluję takim telemarketerom dobrego samopoczucia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rezygnacja, a odstąpienie od umowy (zgodnie z ustawą). Radziłabym trzymać się nazewnictwa, żeby nie było jakichkolwiek wątpliwości. Tekst odstąpienia: "Oświadczam, że zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny odstępuję od umowy nr ... o świadczenie Usług TeleNOVUM zawartej (data podpisania). Dane dotyczące odstąpienia: 1.Imię i nazwisko Abonenta oraz adres Abonenta: 2.Przedmiot umowy: świadczenie Usług TeleNOVUM. 3.Data zawarcia oraz numer Umowy zawartej na piśmie: 4.Numer telefonu Abonenta, na który została zawarta Umowa: " Wysyłamy poleconym na adres BOK w Rzekuniu. Co do pozwania kuriera, to w Pana przypadku powstaje trudność, bo to nie kurier sfałszował podpis, tylko tato podpisał się za mamę. Świadomie czy nie, ale to wina taty, że nie przeczytał tego, co podpisuje. Gdyby przeczytał, to wiedziałby, że nie ma prawa podpisać. Z drugiej strony kurier powinien dopilnować, żeby podpisała osoba widniejąca w umowie, a nie ktoś inny, więc też jest winny. W sumie to nie wiem, czy ta umowa w ogóle jest ważna, skoro nie ma podpisu mamy. Ale myślę sobie, że jeśli nie minęło ustawowe 10 dni, to lepiej w tym przypadku wysłać odstąpienie i nie mówić Novum, że to tata się podpisał, bo gotowi go jeszcze oskarżyć, że sfałszował podpis. Po takiej firmie można się wszystkiego spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy link. Pani, której pomagałam, też dostała pismo o braku kompletnych danych, ale nie było tam mowy o karze. Być może dlatego, że ludzie zaczęli się skarżyć i Novum trochę spuściło z tonu. Jednak oni wciąż działają, wciąż kręcą przez telefon, wciąż przysyłają kurierów, którzy podstępem wyłudzają podpisy. Jedyna nadzieja w nagłaśnianiu takich przypadków, żeby ludzie wiedzieli, na co uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda czy oszustwo??
Prosze o pomoc... 3 dni temu zadzwonili do mojej Mamy z TPSA (przynajmniej tak zrozumiala) i zaoferowali Jej tanszy abonament, 39,90 zl i 100 min gratis (zamiast 60zl jak placila i 60 min). Zgodzila sie i pani kazala Jej podac nr pesel "dla weryfikacji". Mama podala ale teraz martwimy sie bardzo bo moze to wcale nie byla TPSA tylko jakas naciagaczka? Co moze zrobic z Jej numerem pesel? Slyszalam ze moga wykorzystac to do wziecia na Nia kredytu, czy to prawda? Jak to teraz sprawdzic, wzglednie odkrecic? Dziekuje z gory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejrzałam ofertę TP SA i nie znalazłam abonamentu ze 100 minutami za 39,90, za to jest taki abonament w Novum, więc to oni. Zapewne wkrótce przyjedzie "kurier" z umową. Jeśli pojawi się ktokolwiek z czymś do podpisania, nawet jeśli będzie wyglądał na zwykłego kuriera czy listonosza, niech mama dokładnie obejrzy, co jej podsuwają do podpisania. Jeśli umowę, to po prostu niech nie podpisuje. Jeśli jednak podpisze, zawsze jest te 10 dni na odstąpienie. No chyba że chce zmienić operatora i podpisać tę umowę. Proszę sobie zajrzeć na stronę Novum i poczytać o ofercie, obejrzeć cenniki. Abonament, o którym Pani pisze, nazywa się "Troskliwy", a czy rzeczywiście jest troskliwy...wątpię. Co do drugiej opcji - wyłudzenia peselu, żeby zaciągnąć kredyt, to pewnie wypłynęłoby dopiero, kiedy przyszłoby wezwanie do zapłaty raty. Najważniejsze - nie należy nic płacić, nawet jeśli zaczną straszyć windykacją. To po ich stronie będzie leżało wykazanie podstawy prawnej do pobrania należności. Sprawę trzeba będzie zgłosić na policję - wyłudzenie danych, sfałszowanie podpisu, bo przecież podpisu mamy na ewentualnej umowie kredytowej nie będzie. Nie obyłoby się pewnie bez sądu. Cóż, mam nadzieję, że to tylko martwienie się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda czy oszustwo??
Dziekuje przeserdecznie za odpowiedz, balam sie strasznie ze to jakies kompletne oszustwo :( jak przyjdzie kurier to Mama na pewno nic nie bedzie podpisywac bo juz obydwie najadlysmy sie niezlego strachu :) Raz jeszcze wielkie dzieki za pomoc, ulzylo nam bardzo :) Wesolych Swiat! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franca2
Ja z moją mamą (inne miasta) mamy abonament w novum. Razem się przeniosłyśmy choć dzwonili najpierw do mnie, potem ją namówiłam. do tej pory (ponad rok) nie mamy powodów do narzekań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jonca
Mam telefon i internet z tnovum. Nie narzekam, cieszę się nawet, że nie muszę się już ścierać własnym sercem i rozumem i ich rozumkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×