Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitak

telekomunikacja novum

Polecane posty

Gość telemarketerka - novum
ojja . No to masz lekki problem 10dni kalendarzowe do odstapienia umowy jest adres jest np na tym blankiecie co pani otrzymala albo na stronie internetowej Novum Musi Pani napisac list ze nie chce panni nic zmieniac ze chce pozostac na swoim starym abonamencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w dobrej wierze
Podpisałem w dobrej wierze.Czy dałem się nabrać , nie wiem, ale po przeczytaniu komentarzy postanowiłem przedzwonić do firmy chcąc zadać parę pytań wyjaśniających. I tu klops . Telefony nie odpowiadają,a miły głosik od paru dni mówi o awarii.Pytam czy to firma widmo czy realna szanująca się na rynku. SZANOWNA FIRMO odblokuj swój nr. Infolinii 801077333 lub podaj sposób w jaki sposób można z wami rozmawiać. Wysłałem e-maila i też bez odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojja
Do telemarketerka - novum Ale żenada ! to niby mam napisać do teleNOVUM że chcę zatrzymać stary abonament??? czyli 50 zł ? Od razu widać jak ooszukujecie ludzi .A o waszym podejściu do ewentualnych klientów świadczą wasze wypowiedzi typu: "ciemniaki,ograniczeni,mało inteligentni" itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telemarketerka - novum
do ojja... Jestem bylym telemarketerem Novum/ Prawda jest taka ze kazda firma na sile zdobywa klientow... i mydli oczy i mowi to co klienci chca słyszec... Siedziba najblizsza jest Wrocław i Warszawa to wiem jaka ul nie powiem takich wiadomosci równiez nie otrzymalam pracujac tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojja
No, no, ciekawe... "Jestem bylym telemarketerem Novum" a za chwilę : "równiez nie otrzymalam pracujac tam" to w końcu zdecyduj sie jaką masz płeć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kqwgkjeqbuuu
gwiazdi-TP wykupila francuska firma tyle ze nalezaca do panstwa francuskiego.No bo w Polsce komuchy mowia ze wszystko co panstwowe jest be-we francji majacej kapitalizm od nie wiem kiedy-jakos tak nie uwazaja.... .Szkoda slow w kazdym razie efektem tego komuszego myslenia sa obecne podwyzki wszystkiego w PRL II lub jak kto woli w POlszewii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kqwgkjeqbuuu
"do telemarketerki-tak jest w przypadku polski.Niestety ze te tzw."firmy"zdobywaja klientow za pomoca zwyklego oszustwa-bo czym jest"mowienie klientom tego co oni chca uslyszec"?W normalnych krajach jest to KARALNE.Ja pytam zatem-JAK W POLSCE MOZNA W OGOLE ZYC wobec takich sytuacji.Powtarzaja sie one bez przerwy.Do mnie TPSA wydzwaniala latami-probujac mnie po prostu oszukac.Chcieli mnie naklonic do podpisania gorszej umowy niz mam-wiec OSZUKAC !!!Mnostwo moich znajomych czy rodzina blizsza dalsza podpisala a pozniej siem wycofywali bo rachunki zaczely przychodzic znacznie wyzsze.Albo to TELE2.Zwykli oszusci i naciagacze. Co sie w tym kraju dzieje?!! Kiedy wreszcie POlszewia zostanie obalona raz na zawsze i wyrwana z korzeniami z naszego biednego kraju?!.Przyklad idzie z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SonnyCrockett
Witam wszystkich 12 Listopada 2010 brałem internet z Neostrady TP 2MB w promocji 2 miesiące za darmo oraz prezent Nawigacja. No i tu zaczynają się problemy, aktywacja miała przyjść z pierwszym rachunkiem a przyszła już w Grudniu 2010, a zaś rachunek który moim zdaniem powinien przyjść dopiero w Lutym a przyszedł już w Styczniu. A więc gdzie te 2 miesiące za darmo ? moim zdaniem nie było żadnych darmowych 2 miesięcy skoro i tak musiałem płacić. A co do tego prezentu czyli Nawigacji to niema jej do tej pory a miała być w ciągu trzydziestu dni. Trzydzieści dni minęło kazali zgłosić reklamacje, oczywiście zgłosiłem i mam czekać kolejne trzydzieści dni. Wczoraj dzwoniłem do Neostrady TP w sprawie tych rachunków pani stwierdziła że 2 miesiące już minęło a co do Nawigacji to mam się uzbroić w cierpliwość. Nie wydaje wam się to trochę bezsensu ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chris o poranku
Dla wiedzy naciągniętych. OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY ZAWARTEJ POZA LOKALEM PRZEDSIĘBIORSTWA * Zgodnie z Ustawą z dnia 2 maca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r. nr 22, poz. 271) konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa (np. w swoim do- mu lub miejscu pracy), może od niej odstąpić bez podawania przyczyn wciągu 10 dni od zawarcia umowy. * Aby odstąpić od umowy konsument musi złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu. Wzór takiego oświadczenia powinien otrzymać od swego kontrahenta przed zawarciem umowy. Na wzorze tym powinno znaleźć się oznaczenie przedsiębiorcy, tzn. jego imię i nazwisko oraz adres zamieszkania lub nazwa przedsiębiorstwa i jego siedziba. * Jeśli kontrahent nie poinformuje konsumenta o prawie odstąpienia od umowy, to konsument może od takiej umowy odstąpić w terminie 10 dni od momentu, kiedy uzyskał informację o prawie odstąpienia. Nie może to jednak nastąpić po upływie trzech miesięcy od wykonania umowy. * W razie odstąpienia umowa uważana jest za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Strony zwracają sobie wstanie niezmienionym to, co nawzajem świadczyły, a jeśli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, to należą się od nich odsetki ustawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była oszukana
najlepiej napisać list ,wszystko co potrzebne jest podane w umowie i anulować.Wysłać koniecznie listem poleconym i dowód nadania przechować ,bo potem lubią właśnie tego się czepiać.Pamiętać,że 10dni na to macie a potem to po zawodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odstąpienie
Odstąpienie można wysłać do 10 dni na adres: Biuro Obsługi Klienta ul. Przemysłowa 1, 07-411 Rzekuń W treść odstąpienia należy wpisać: Imię i nazwisko, adres, nr umowy, data zawarcia umowy, nr telefonu, przedmiot umowy (taryfa na którą została zawarta umowa, np. Telenovum 70)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna245
To nie jest takie proste jak wam się wydaje że napiszecie i wszystko będzie załatwione taka firma za wszelką cenę potem wydzwania i psuje wam humor z karą o 19:30. A potem wysyła FV po kilku tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Joanny245
Nic mi nie musi się wydawać ,bo wszystko jest proste, jak postąpisz jak należy. W ciągu dwóch dni napisałam o odstąpienie podając dane wysłałam poleconym i musieli anulować.Potem nie dostaniesz już żadnej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mortevor
No i widzicie... NOVUM TO OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!!!!! Niech mi teraz Ci wszyscy 'byli' pracownicy powiedza dlaczego juz tam nie pracuja skoro taki taki tani abonamet i lepsze uslugi... No ciekawe... Bardz ciekawe ! Moja mam tez dalas ie nabrac na takie cos i podpisala umowe. Przed swietami a dokladnie 20 grudnia telefon zostal odciety. W swieta niestety nie dalo sie do nich zadzwonic wiec probowalismy po... i co sie okazalo ??? a to ze tefefon zostal zablokowany poniewaz pieniadze za rachunek z (tu zaznaczam) z wrzesnia nie wplynely do 22 wrzesnia ! No ku*** to jest chyba jakas kpina !!!! Z wrzesnia i tel zostal zablokowany dopiero w grudniu i to przed samymi swietami ?!?!?!!? Smieszne po prostu... A co najlepsze dzwonilam do nich juz 5 razy i babka powiedziala ze telefon zostanie wlaczony.... i jak myslicie co sie stalo????? Do tej pory ku**** nie wlaczyli !!! Nie wiem jak tak mozna robic... I oni chca miec klientow?! No to zycze im powodzenia ! mam nadzieje ze za takie numery szybko znikna z rynku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory uważałam się za osobę nieufną i ostrożną, do wczoraj. Przed wczoraj zadzwoniła pani, i poinformowała mnie, że dzwoni z telekomunikacji polskiej. Słyszałam wyraźnie, nie jestem stara i niedorozwinięta. I dalej że, ma dla mnie bardzo dobrą nową ofertę wykorzystującą dotacje z unii europejskiej i dzięki temu można mi obniżyć o 14 zł abonament. I czy ja się zgadzam. Nie padło ani razu słowo NOVUM oraz to, że będę musiała zmienić operatora. Więc ja durna i naiwna, wierząc, że mam rzeczywiście do czynienia ze swoim operatorem, zgodziłam się na wizytę kuriera, na dzień następny, celem podpisania nowej umowy. Troszkę mnie to zaskoczyło, bo TP S.A. aż tak szybka nie jest, ale pomyślałam, że się przecież starają...Pan przyjechał jak już było ciemno, mój pies wściekle ujadał (a ja jeszcze na niego krzyczałam, gdybym wiedziała wtedy...he he) Upewniłam się jeszcze pytając go czy jest pan kurierem telekomunikacji polskiej. Bez zająknięcia powiedział, że tak. Zaprosiłam go do domu i na pytanie co to za dziwne logo wcisnął mi, że to nazwa nowej oferty. Chwyciłam, bo telekomunikacja wymyśla jakieś tam nazwy dla nowych ofert a o NOVUM nigdy nie słyszałam, nie interesuję się takimi rzeczami, a szkoda. Na umowie, którą przyznaję przejrzałam bardzo pobieżnie ( moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina) wciąż widziałam skróty TP.SA. To uśpiło moją czujność, by wczytać się w treść no i te małe literki. Podpisałam i jeszcze byłam jaka zadowolona. Gościu se poszedł, ja znów przytrzymałam psa by go nie zeżarł ( moja wina....) Później rozsiadłam się na sofie i zaczęłam czytać. I doznałam szoku. Zadzwoniłam do TP S.A. oni nawet uruchomili specjalną linię dla osób poszkodowanych tj: 800 500 005. Pani uspokoiła mnie, że muszę tylko jak najszybciej listem poleconym, najlepiej za potwierdzeniem odbioru, wysłać rezygnację z usługi i wszystko będzie dobrze. Uspokoiła mnie ta rozmowa. Nie boję się tych pacanów z NOVUM i że będą mnie straszyć czy coś, bo się nie dam i nie wygrają ze mną jak takie stosują praktyki, grosza nie dostaną ode mnie. Przestrzegam nie ufajcie nawet jak ktoś dzwoni i mówi, że jest z telekomunikacji polskiej , ja już nigdy nie popełnię takiego błędu. Jestem jedynie rozżalona, że ludzie, ludziom robią takie rzeczy i tak potrafią perfidnie kłamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cześko
to przykre , ale zostałem wpuszczony w maliny przez przedstawiciela telekomunikacji (nie powiedział że jest z novum) , miło oznajmił w związku z przepisami UE, w tym roku muszą zniżyć abonament, w związku z tym trzeba sporządzić nową umowe, a dwa miesiące wcześniej założyłem telefon i internet w tpsa, czlowiek zaganiany,ufny , nie zwróciłem uwagi na nagłówek umowy no i podpisałem. Sposób postępowani przedstawicieli NOVUM jest podstępny i wyrafinowany, ludzie czytajcie co podpisujecie,dajcie sobie dwa dni na zastanowienie, dla mnie może za pózno, ale jutro ide z tym problemem do rzecznika praw konsumenta , inaczej musze płacić kare za zerwanie umowy tpsa lub pi.....szonemu novum, paranoja !!!! ale przyznam że to też moja nieuwaga i głupota. UWAGA NA NOWUM DZIALAJĄ PODSTĘPNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombelo
do bassya "...Upewniłam się jeszcze pytając go czy jest pan kurierem telekomunikacji polskiej. Bez zająknięcia powiedział, że tak... " Tepsa nie ma "swoich" kurierów. Korzysta z usług jednej z większych firm kurierskich. Otrzymanie przesyłki to zazwyczaj kwestia kilku dni. Novum z kolei w przypadku podpisywania umów z abonentami TP, wysyła swoich PH. Dlatego Ci samozwańczy kurierzy są tak szybcy. Ps. podając się za kuriera, automatycznie uniemożliwiają klientowi zadawanie dodatkowych pytań odnośnie oferty. Tłumacząc się dużą ilością przesyłek do dostarczenia, stawiają abonenta pod presją szybkiego podpisania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhmmmmmmm
No to ciekawe rzeczy tu piszecie... A wie ktos moze, czy zeby przejsc do Novum trzeba byc klientem TP? Czy oni przejmuja tylko ich klientow? Co w przypadku, jezeli ktos zrezygnowal juz wczesniej z TP i teraz nie ma zadnego operatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuppppp
uuuuuuppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz
oszusci moja babcie tez naciagneli uwazac na telekomunikacje novum!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuupppppp
do autorki posta powyzej - mozesz podac wiecej szczegolow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martius
Witam, moją mamuśkę też oszukali lub dała się nabrać (jak kto woli). W każdym bądz razie dostaliśmy dzisiaj rachunek za aktywację usługo 166 zł, o której podczas podpisywania umowy nie było ani słowa. Oczywiście w regulaminie jest o tym mowa ale bardzo ogólnie powiedziane a o kwocie zupełnie nic (choćby jakaś wielokrotność abonamentu lub tym podobne). Po drugie na rachunku tym nie ma wogóle podpisu osoby wystawiającej. Po trzecie pan przedstawiciel nie raczył nawet zostawić namiarów na siebie. Jednym słowem porażka na całej linii. Ciekawe czy to się nadaje na UOKiK. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik TP SA
to okropne pracuje w tp obsluguje zamowienia dotyczace przejsc miedzyoperatorskich dzwonia do nas ludzie starsi czesto zalamani z placzem oszukani to okropne jak tak mozna oszukiwac ludzi. Konsultanci z novum dzwonia podszywajac sie za pracowikow tp proponujac oferte robia to z premedytacja dla paru groszy czesto wiedzac ze abonent w tp ma lojalke i wiadomo ze zaplaci w tp kare za zerwanie umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik TP SA
powiem szczerze ze takich operatorow jest znacznie wiecej zreszta praktyk tez pamietajcie ze zawsze mozecie skorzystac z Urzedu Komunikacji Elektronicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek87
Dokładnie oszuści na potęgę. 3 dni temu dzwoni Pan, pytany kilka razy czy jest z Telekomunikacji Polskiej potwierdza to. Przedstawia ofertę na tańszy telefon. Dzisiaj przyjeżdża kurier, czytam umowę i oczom nie wierze! Novum! Myślę o co chodzi? Umowy nie podpisałem, powiedziałem kurierowi ze nie z taka firmą rozmawiałem i oddałem nie podpisaną. Kurier zrobił mi awanturę ze w takim razie po co go ściągam! Od razu zacząłem czytać o tej Novum i widzę ze to niezły przekręt. Dzwoniłem do TP, mają taka specjalna infolinię 800500505, dowiedziałem się ze skoro nic nie podpisałem to nie mam się czym martwić, a po drugie ze oni jak coś zawsze dzwonią i potwierdzają wszystkie zmiany związane z umowa z nimi. Trochę mnie to uspokoiło. Mam nadzieje ze więcej przykrości od strony Novum nie doświadczę, w końcu nie podpisałem umowy pisemnej. Bo rozumiem ze skoro do podpisania umowy ostatecznie nie doszło to Novum nie ma prawa odemnie się niczego domagać? Ech co ciekawsze wczoraj dzwonił chyba Pan z prawdziwej TP S.A. i dostał ochrzan odemnie ze jest oszustem bo niby TP dzwoniło w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombelo
Jeśli umowa nie została podpisana, to rzeczywiście nie ma się o co martwić. Chyba, że ten "kurier" wpadł na genialny pomysł, żeby strzelić parafkę pod umową i zainkasować premię. Takie akcje też się zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek87
bombelo -> wtedy sprawa oprze się o sąd i grafologa. Jak coś to im tak łatwo nie odpuszczę. Jeśli otrzymam telefon z TP S.A. że wpłynęło do nich jakieś pismo z Novum to od razu Rzecznik Prawa Konsumenta i Prokuratura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombelo
Do Janka87 Jasne, że można to odkręcić i próbować ukarać delikwenta. Jednak takie sytuacje, gdzie podpis jest fałszowany zdarzają się dość często.(Mam nadzieje, że w Twoim przypadku tak nie będzie) Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że większość agentów pozyskujących klientów TP, oraz tych kurierów(to nie kurierzy, o tym pisałem wcześniej) to osoby którym zależy przede wszystkim na zysku. Liczy się podpisana umowa, jest sztuka jest premia. Najczęściej są oni zatrudnieni przez zewnętrze firmy np. PHU Nowak@ Kowalski, które działają na rzecz danego operatora. Taka osoba zatrudniona na umowę zlecenie przez podrzędną firemkę w żaden sposób nie identyfikuje się z przedsiębiorstwem , której usługi chce sprzedać. Pracodawca wymaga od nich wyników, więc wszelkimi sposobami chcą te wymaganie spełnić. Traktując pracę jako etap przejściowy, zazwyczaj gdzieś mają rzetelność i zwykłą ludzką uczciwość. Nawet jeśli dojdzie do tego, że sprawa dzięki zawziętości oszukanego klienta zostanie wyjaśniona, zazwyczaj te osoby dawno już nie pracują w firmie, którą reprezentowały. Na tym etapie sprawa zazwyczaj się kończy, mało komu chce się dalej bawić w sądy itp, żeby ukarać studenta który wałkami chciał sobie zarobić na poprawki po zwalonej sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Moja mama również została oszukana przez tą firmę, nie będę opisywał tego co Państwo piszecie powyżej standard ten sam obniżenie abonamentu, podszywanie się pod Telekomunikacje Polską S.A.. Moja mama już kiedyś była oszukana przez inną firmę telekomunikacyjną wiec pytała 3 razy czy na pewno są z Telekomunikacji Polskiej, błąd jej że podpisała nie patrząc na umowę podłożoną. Jak się dowiedziałem o tym, to już miałem w ręku fakturę z Novum za zerwanie umowy. Reklamacje telefoniczne nic nie wnoszą, ale dzięki temu forum oraz poczytaniu internetu na temat Novum doczytałem się żeby sprawdzić czy umowa jest podpisana przez Novum i oczywiście nie była zatem taka umowa jest nie tyle co nieważna, ale nie zawarta i na tej podstawie + art. 286 par. 1 opłata została anulowana .Nie dajcie się robić w konia!!!! Pozdrawiam Konrad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostek777
Cały czas piszecie że zostaliście oszukani, ale jeśli płacicie abonament 14zł taniej i w nim macie 70min rozmów to źle? Oszustwo to jest jak się płaci ponad 50zł za abonament i ma się w nim tylko 60 minut. że pracownicy się podają za inną firmę to nie jest żadna nowość powiedziałbym że to raczej standard. Do mnie ostatnio zadzwonił facet z eShopu Play i podawał się za pracownika PLAY i wcisnął mi drugi abonament bo cały czas twierdził że to promocja na mój abonament. Najlepiej wogóle zrezygnować z telefonów stacjonarnych. Wziąć komórkę nawet na kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×