Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@... ....miejscowosc < Moootylek...................2...............18.04....... .....zach-pomorskie Hania_i_Gogo..24.............2............21.-23.04..... ....opolskie natanielka ... 25 .... .....8 ...............22.04?........ .... lubelskie Madziulek0405.............4................23.04..... . .... ...lubelskie Jagoda_27..................11..............05.05...... .......Warszawa małpka73.........35..........1.............15.05........ ......Dolny Śląsk Jolitka84.........25...........6............13.0 6 ..............wielkopolska bruska.......28................3..............20.05. ...........podkarpackie mirellaaaa.....30............5...............31.05...... . ...wielkop asiulka 1981......27........2..............ok.10.06...........mazo wieckie pod zmienionym ni...27....3..............ok 31.05.............Bydgoszcz xena64...........25..........3.............ok 8.06.......mazowieckie olgaiwaniak....23............3..............ok.10-11.06. .... ......Lublin myszka2028....21...........1..............20.05......... ............Łódzkie anna.s.1.....31..........3...................16.06...... .............uk agunia_87....22..............2..............ok. 6.06................pomorskie ZACIĄŻONE... NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE....MI EJSCOWOSC 1) Afrodyta....26..........18?................Listopad......... Bi elsko-Biala 2)Jenefer25..................15............... 21.11.............dolnoslaskie 3)fretka83.......26..........13.................6.12 . .................Śląskie 4arcia132.......25.........11...................11.12... ........mazowieckie 5)Pumka27...................11................14 grudzien. .............Lubin 6)Korin..........29..........8.................styczeń ............wielkopolska 7) butterfly*.......28.........8.................6 styczen..............śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny. Ja takze zaczynam starania w 2009, a dokladnie od czerwca, bedzie to wiec moj pierwszy cyl staran. Od 3 miesiecy biore kwas foliowy, 4 miesiace temu odstawilam tabletki, ktore bralam kilka ladnych lat. Jedynym trapiacym mnie teraz problemem jest to, ze po stosunku pojawilo sie u mnie plamienie ( dzis wystapilo po raz drugi) i nie ma za bardzo wiem czym moze byc to spowodowane. Byc moze ktoras z Was przezyla cos podobnego i bedziecie umialy mi podpowiedziec o co wlasciwie moze chodzic? Dodam ze niecale pol roku temu robilam cytologie ( grupa 1 ), oraz usg dopochwowe, ktorego wynik byl ksiazkowy. W badaniu ginekologicznym lekarz zauwazyl mala nadzerke ktora mialam wypalona pod koniec lutego. Od tego czasu pod koniec marca bylam na kontroli, na ktorej dowiedzialam sie ze wszystko jest juz dobrze. Licze na wasza pomoc i porade. z gory dziekuje i pozdrawiam, zyczac do tego powodzenia w staraniach o dzieciaczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cie Zonadamiana:) Fajnie ze sie do nas przyłaczasz :) Do czerwca juz tylko 3 dni wiec dopisz sie juz do naszej tabelki :) A co do twojego plamienia to ja nie mam zielonego pojecia co to moze byc :O Nawet nie moge napisac co mysle bo nic na takie tematy nie wiem.Mam nadzieje ze ci reszta z naszych staraczek lub brzuchatek pomoze i odpowie na pytanie A ciąże wykluczasz???Bo czasem,tak slyszalam,jak zarodek zagniezdza sie to moze wystapic male plamienie...Ale to tylko slyszalam nie wiem na 100% Pozdrawiam was wszystkie i milego dzionka zycze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową dziewczynę! Napisz cos więcej o sobie To Twoje pierwsze dziecko bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonadamiana witam na forum. Co do twojego problemu to mi nic takiego sie nie przytrafiło . Życzę owocnego stania. A może to ciąża. ;-) Ja jak juz pisałam u mnie ten cykl bedzie nieudany. Wię c się nie nakręcam jak wcześniej. Jutro wybieram się na piknik rodzin zastępczych. Pierwszy od prawie trzech lat. Mam nadzieje że dowiem się coś ciekawego od innych bo osobiście nie znam takiej drugiej rodzinny jak my . Mam nadzieje że bedze ładna pogoda bo dziś od rana pada i jest strasznie pochmurno. Szykuje mi się pełen atrakcji weekend. W niedziel komunia naszczeście już nie u mnie ;-) Nie wiem czy juz pisałam ale czeka nas przeprowadzka wię nie gniewajcie sie że tak czesto nie pisze ale wszytsko nadrobie. ciekawe co u mirelli bo tez chyba ostatnio nie piała Pozdrawiam wszystkie brzuchatki i starczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki teraz czekam na @, ktora ma sie pojawic za okolo 3 dni ( mam sliczne, 28dniowe cykle ) i zaczynamy starania na calego. Chyba opetala mnie ciazowa mania, bo non stop kupuje gazetki ciazowe, a juz najbardziej upodobalam sobie \" m jak mama\" :) No coz, trzeba sie szykowac do roli mamy. Odpowiadajac na Wasze pytania dziewczynki, to ma byc moja pierwsza ciaza, oraz pierwszy cykl staran o nia. Jestem z marca, moj ukochany takze i tak sobie wymarzylam by i nasz pierworodny/dna takze przyszedl/ przyszla na swiat w tym pieknym, wiosennym miesiacu. Co do tego plamienia, to troszke sie nim martwie, ale poczekam do poniedzialku czy wtorku, poobserwuje sie- a noz widelec samo przejdzie... Slyszalam ze wczesna ciaza moze dawac objawy w postaci plamienia wlasnie, aczkolwiek do tego czasu kochalismy sie jedynie stosujac stosunek przerywany, ciaza wiec jest maloprawdopodobna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, witam nowa staraczke ;) moze ktoraś z Was- głównie staraczek bedzie zainteresowana tym artykułem - http://www.medigo.pl/jobs/drukuj.php?id=1602 - a szególnie akapitem pod tytułem - \"Brak synchronizacji - brak ciąży\" - chodzi tu głównie o problemy z wczesną i późną owulacją czyli cykalmi krótkimi i długimi.. mnie zaciekawił zwłaszcza ze moje cykle ostatnio sa 25 dniowe - Polecam i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny opisze po kolei co u mnie a wiec wujek jest od piatku zeszłego w domu operacja sie udała i czuje sie dobrze, nie ma żadnych powikłań rekonwalescencje przechodzi dobrze, 22 czerwca jedzie na radioterapie na 6 tygodni, wierze ze pomimo pesymistycznych przewidywań lekarzy wszystko bedzie dobrze i jeszcze kilka lat przed nim. Wujek mieszka ze mna od 10 lat generalnie to on mnie pokierował co mam robic w zyciu i doradzał, dlatego jest dla mnie nie tylko wujkiem ale nauczycielem i przyjacielem :):):):) i zrobie wszystko co w mojej mocy aby żył bardzo mi pogama mój ukochany bez niego byłoby mi trudno ❤️ a co u mnie no cóz myslałam ze jestem w ciąży dziewczyny no ostatni cykl to przezyłam całkiem inaczej miałam typowe objawy ciążowe, bolały mnie piersi juz w połowie cyklu ale tak strasznie jak nigdy, do tego piekły sutki, odrzuciło mnie od papierosów (z nerwów zaczełam palić :(:(:(:( ) było mi non stop niedobrze, od kawy mnie odrzuciło i bolały mnie non stop jajniki, co nigdy u mnie nie wystepowało. I co juz pełna nadzieji i pewna siebie robie test a tu jasna cholera jedna kreska no myslałam że test sie pomylił, wiec drugi i tez jedna kreska a po godzinie dostałam @ :o:o:o:o:o masakra jakaś, no natura mi zrobiła psikusa jak nic :D:D:D:D:D teraz juz bede spokojniejsza i bede robic test jak mi sie spóźni @ jakis tydzień, a ostatnia dostałam w terminie wiec nastepna bede miec 24 czerwca :):):):):) masakra jakaś no ale bedziemy starać sie dalej wkońcu sie uda :):):):):) przepraszam, że nie jestem na bieżąco 🌼 GRATULUJE nowym mamusiom i zycze zdrówka i radości a teraz o sklepie otóż zajmuje mi 90% mojego czasu otwarty jest od 8-17.30 i sie kreci teraz poszerzamy asortyment o odziez i obuwie dla dzieci wiec wkrótce bedzie sie mogła u mnie ubrac cała rodzina od babci po dzieci :):):):):) strasznie jest duzo załatwiania spraw ale sie bardzo ciesze że go mam, nie ma kokosów ale jest obrót i to jest najwazniejsze, jak tylko bede miała odrobine wolnego czasu to postaram sie nadrobic co napisałyscie i oczywiscie może mi sie wkońcu uda zawitać na NK co kiedyś próbowałam ale mi sie nie udało :P:P:P:P:P niestety jestem w tym temacie ciemna jak jasny gwint :D:D:D:D:D niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam tabelke Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@... ....miejscowosc < Moootylek...................2...............18.04....... .....zach-pomorskie Hania_i_Gogo..24.............2............21.-23.04..... ....opolskie natanielka ... 25 .... .....8 ...............22.04?........ .... lubelskie Madziulek0405.............4................23.04..... . .... ...lubelskie Jagoda_27..................11..............05.05...... .......Warszawa małpka73.........35..........1.............15.05........ ......Dolny Śląsk Jolitka84.........25...........6............13.0 6 ..............wielkopolska mirellaaaa.....30............5...............31.05...... . ...wielkop asiulka 1981......27........2..............ok.10.06...........mazo wieckie pod zmienionym ni...27....3..............ok 31.05.............Bydgoszcz xena64...........25..........3.............ok 8.06.......mazowieckie olgaiwaniak....23............3..............ok.10-11.06. .... ......Lublin myszka2028....21...........1..............20.05......... ............Łódzkie anna.s.1.....31..........3...................16.06...... .............uk agunia_87....22..............2..............ok. 6.06................pomorskie bruska.......28................4..............24.06. ...........podkarpackie ZACIĄŻONE... NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE....MI EJSCOWOSC 1) Afrodyta....26..........18?................Listopad......... Bi elsko-Biala 2)Jenefer25..................15............... 21.11.............dolnoslaskie 3)fretka83.......26..........13.................6.12 . .................Śląskie 4arcia132.......25.........11...................11.12... ........mazowieckie 5)Pumka27...................11................14 grudzien. .............Lubin 6)Korin..........29..........8.................styczeń ............wielkopolska 7) butterfly*.......28.........8.................6 styczen..............śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane! Mam dzis stres okropny! poraz piaty zdaje prawko, cała latam i co 15 min odwiedzam kibelek. na dodatek dostałm dzis @, super... :( modlę sie tylko by deszczu nie było. Proszę trzymajcie kciuki, jadę tam na 10. brrrrrrrrrrrrrr.... pozdrawiam z ranka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i duuuuuuuuuuuuuuuuuuuupa, wyobraźcie sobie,że dzis nawet placu nie wyjechałam, oblałam łuk, walnełam w słupek, nigdy b ym sie nie spodziewała, bo łuk mam opanowany idealnie. smutno mi, bo chyba to jest dla mnie nie do przejscia.... :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirellaaaa gwaranuje Ci ze zdasz hehe moja przyjaciółka zdawała 13 razy hi hi i ten 13 okazał sie szczęśliwy.to sie nazywa wytrwałość.następnym raem sie uda. ja miałam dzisiaj 3 godzine jazd i czuje sie w aucie jak ryba w wodzie,ale na 100% nie zdam za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdałam za 2 razem, ale nie wiem jakim cudem ;) pierwszy raz zdawałam po staremu i też z placu nie wyjechalam a 2 raz po nowemu i nie mam pojęcia jak mi się udało, bo dzien przed egzaminem padal śnieg i napadało do po kolana :o zdawałam tego dnia jako pierwsza i jakoś się udało :) ale nie jezdżę autem, bo kiedyś stuknęłam w coś autem teściów i teraz mam cykora :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez czuję sie jak ryba w wodzie, tylko jak nikt koło mnie nie siedzi. Na egzaminie dostaję paraliżu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dałam sobie spokój po 8 czy 9 razie z prawkiem co trwało i tak ze 2 lata Ale zaczne od nowa ze starym instruktorem bo co nast to był gorszy i najpierw pojezdze z bratem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki... siedzę z mężulkiem pijemy sobie winko, i słuchamy edytki geppert hehhehe, taka sentymentalna dzis jestem.... Cieszę sie z powodu nowego cyklu, bedziemy dzialac za niedługo..... miłego wieczorku kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. Co do prawa jazdy- 6 razy do tej pory zdawalam i bez pozytywnego rezultatu. Dla moich najblizszych jest to dosc dziwne poniewaz za kolkiem czuje sie znakomicie. Stres mnie jednak paralizuje, po prostu przestaje myslec, cale cialo oblewaja zimne poty i nici z koncentracji. Za kazdym razem wyjezdzalam na miasto, pol godziny po nim krazylam i dopiero w drodze powrotnej wszystko \"chrzanilam\". Aktualnie nie mam czasu na dodatkowe jazdy i ten nieszczesny egzamin, ale na pewno sie za to wszystko zabiore....a to moje krwawienie okazalo sie byc kontaktowym, po stosunku tylko i wylacznie, jak narazie nie wiadomo co jest tego przyczyna. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitaaaa
zonadamiana nie lekceważ krwawień po stosunku. W moim przypadku było to guz jajnika na szczęście łagodny. Od razu poszłam tym do gina i na stół operacyjny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ hej laseczki! Kurka,przez dwa dni nie mialam neta i myslałam,ze szału dostane! Widze,ze sie rozisałyscie na temat prawa jazdy. Ja zdałam za drugim razem.Pierwszy egzamin oblałam na 5 minut przed koncem z glupiego powodu. Nawet egzaminator byl w szoku co ja to zrobiłam.Ale to wszystko przez stres. Pamietam,jak wysiadłam z auta to strasznie bolały mnie rece,bo jak sie okazało z tych nerwow kurczowo sie trzymałam kierownicy. Ale teraz juz od prawie dwoch lat smigam autkiem i nie wyobrazam sobie zycia bez prawka. Bruska 🌻 fajnie,ze pomimo tylu problemow nadal o nas pamietasz i czasem cos napiszesz. Mam nadzieje,ze z twoim wujkiem bedzie coraz lepiej i ze ty tez bedziesz przez to spokojniejsza. Ale palenie to ty lepiej rzuc,bo to nic dobrego!!! Laseczki zycze wam przyjemnej niedzieli.Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, widze tu prawkowe zwierzenia ;);) ja zdalam za pierwszym razem ale tylko przez moje zdenerwowanie - najpierw nie skręciłam gdzie instruktor polecił a poźniej pojechałam jeszcze raz w innym kierunku niż instruktor chcial - wiec juz bylam pewna ze nie zdam i wyluzowalam sie- okazało sie że wybrałam gorszą droge ;) i pewnie też dlatego,że byłam pierwszą dziewczyna po kilku chłopakach to mnie przepuścił ;) jak zadzwoniłam do mojego chłopaka i brata po tem to uznali że instruktor sie pomylił i żaden i tak mi auta nie da ;);) noo poźniej dali ;)) a co do moich staranek to teraz oczekiwano znowu, owulacja była - tak mysle z wyliczen i samopoczucia- bo tak jak pisalam jest to miesiac bez testow owul i termometru - przytulanko było wiec teraz tylko czekać.. choć jakoś mi dziwnie, jestem w stanie małej wojny z narzeczonym wiec jakos nic mnie nie cieszy... mam nadzieje ze za kilka dni przejdzie mi i bede znowu w oczekiwaniu do 16 czerwca trwac bo teraz jakos mi wszystko jedno a to bardzo złe ;( zonadamiana- mysle ze powinnas zgłosic sie do lekarza jak naj szybciej z tymi krwwieniami, to moze byc grozne.. pozdrawiam i życze miłej niedzieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze pytanko do tych już zaciążonych ;) czy miałyście jakies objawy zaraz po zapłodnieniu ? chodzi mi pierwsze dni zanim jeszcze potwierdziłyście ciąże testem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna odpowiadajac na twoje pytanie to mnie od razu cały czas bolały jajniki. Wczesniej tez mnie pobolewały ale po zapłodnieniu to czułam bol przez cały czas. No i oczywiscie od razu tez było mi niedobrze a jazda samochodem byla prawdziwym koszmarem! A teraz wszystko ustapilo,zero objawow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@... ....miejscowosc < Moootylek...................2...............18.04....... .....zach-pomorskie Hania_i_Gogo..24.............2............21.-23.04..... ....opolskie natanielka ... 25 .... .....8 ...............22.04?........ .... lubelskie Madziulek0405.............4................23.04..... . .... ...lubelskie Jagoda_27..................11..............05.05...... .......Warszawa małpka73.........35..........1.............15.05........ ......Dolny Śląsk Jolitka84.........25...........6............13.0 6 ..............wielkopolska mirellaaaa.....30............5...............ok.28.06...... . ...wielkop asiulka 1981......27........2..............ok.10.06...........mazo wieckie pod zmienionym ni...27....3..............ok 31.05.............Bydgoszcz xena64...........25..........3.............ok 8.06.......mazowieckie olgaiwaniak....23............3..............ok.10-11.06. .... ......Lublin myszka2028....21...........1..............20.05......... ............Łódzkie anna.s.1.....31..........3...................16.06...... .............uk agunia_87....22..............2..............ok. 6.06................pomorskie bruska.......28................4..............24.06. ...........podkarpackie ZACIĄŻONE... NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE....MI EJSCOWOSC 1) Afrodyta....26..........18?................Listopad......... Bi elsko-Biala 2)Jenefer25..................15............... 21.11.............dolnoslaskie 3)fretka83.......26..........13.................6.12 . .................Śląskie 4arcia132.......25.........11...................11.12... ........mazowieckie 5)Pumka27...................11................14 grudzien. .............Lubin 6)Korin..........29..........8.................styczeń ............wielkopolska 7) butterfly*.......28.........8.................6 styczen..............śląskie uaktualniam tabelę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, to teraz sie przestraszylam... Bylam jednak u ginekologa, zbadal mnie i powiedzial ze nic niepokojacego nie widzi. Wszystko- macica i jajniki malutkie. Pol roku temu mialam usg dopochwowe i cytologie- wszystko bylo ok, a cytologia grupa 1. Eh. Umieram ze strachu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JULITAAAA napisz mi prosze czy mialas oprocz tych krwawien jeszcze jakies objawy tego guzka? np bole w podbrzuszu lub klucia w jajnikach? Bo ja sie czuje ogolnie bardzo dobrze, zadnych boli absolutnie a starsza pani ginekolog dala mi jedynie zalecenie przeprowadzenia badan hormonalnych... czy juz sam ginekolog "wypatrzy" jakies zmiany- guzki? przepraszam, ze zadaje takie pytania ale jestem wszystkim przerazona,a tak bardzo chcialabym miec dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonadamiana nie boj sie na zapas,bedzie wszystko dobrze!!! Nie mozna patrzec przez jeden przypadek na wszystkie tak samo,ja sie z tym nie spotkalam w moim przypadku,ale slyszalam ze dziewczyny plamily czasem po stosunku,nawet z tym do gina nie szly...Takze zachowaj spokoj a skontrolowac to mozesz. A ja robie aktualizacje tebelki bo moja dzidzia rosnie z tygodnie na tydzien:)Ale dzis jestem slaba jak nie wiem... Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@... ....miejscowosc < Moootylek...................2...............18.04....... .....zach-pomorskie Hania_i_Gogo..24.............2............21.-23.04..... ....opolskie natanielka ... 25 .... .....8 ...............22.04?........ .... lubelskie Madziulek0405.............4................23.04..... . .... ...lubelskie Jagoda_27..................11..............05.05...... .......Warszawa małpka73.........35..........1.............15.05........ ......Dolny Śląsk Jolitka84.........25...........6............13.0 6 ..............wielkopolska mirellaaaa.....30............5...............ok.28.06... ... . ...wielkop asiulka 1981......27........2..............ok.10.06...........mazo wieckie pod zmienionym ni...27....3..............ok 31.05.............Bydgoszcz xena64...........25..........3.............ok 8.06.......mazowieckie olgaiwaniak....23............3..............ok.10-11.06. .... ......Lublin myszka2028....21...........1..............20.05......... ............Łódzkie anna.s.1.....31..........3...................16.06...... .............uk agunia_87....22..............2..............ok. 6.06................pomorskie bruska.......28................4..............24.06. ...........podkarpackie ZACIĄŻONE... NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE....MI EJSCOWOSC 1) Afrodyta....26..........21?................Listopad......... Bi elsko-Biala 2)Jenefer25..................16............... 21.11.............dolnoslaskie 3)fretka83.......26..........14.................6.12 . .................Śląskie 4arcia132.......25.........11...................11.12... ........mazowieckie 5)Pumka27...................12................14 grudzien. .............Lubin 6)Korin..........29..........8.................styczeń ............wielkopolska 7) butterfly*.......28.........8.................6 styczen..............śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
zonadamiana spokojnie, głowa do góry. na pewno to nic złego a sprawdzić zawsze warto. Ja też się trochę niepokoję, bo moja tempka mi strasznie skacze. 3 dni 36,6 a potem przez kolejne dni 36,5 i tak ciągle. I nie wiem co myśleć. Miałyście już takie sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia to wcale nie jest skakanie temperatury,ja mialam tak ciagle nigdy nie bylo tak zeby byla ciagle na tym samym poziomie ,ja mialam wysoko ale tak to wygladalo np: 37,1-37,1-37,2-37,2-37,1-37,2 i tak ciagle skakala ,jakbyc miala 37,0 przez 3 dni potem 36,6 zas przez 3 dni to to by byly skoki ale nie o 1 stopien-jest wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
To mnie troszkę uspokoiłaś. Dzięki za informację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×