Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

witam dziewczyny jestem tu nowa termin mam na 20 listopada będę rodzić na czarnowie prosze powiedzcie mi jak tam jest z opieką i odwiedzinami po remoncie i ci trzeba tam zabrać dla siebie i dla dziecka i czy lewatywe trzeba miec swoja dziękuje za jaką kolwiek odpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
mammi21 - tak, poród rodzinny na Prostej jest darmowy, na pewno. Wczoraj na zajęciach ze szkoły rodzenia dostaliśmy wiadomości z "pierwszej ręki" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janka_ teoretycznie nie ma bo np. jest zajęty,moja znajoma nie dostała zzo bo nie był dostępny anestezjolog. od wczoraj na Kościuszki jest możliwość wzięcia zzo tylko niestety za opłatą 400zł, ale dobrze że pojawiła się taka możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
Witam czytam temat już od dawna, nawet wypowiadałam sie po pierwszym porodzie (na kościuszki) na początku wątku. Teraz jestem w drugiej ciąży i bede rodzić na prostej bo stamtąd jest mój lekarz. Mam relacje od koleżanki która rodziła tydzień temu na prostej i tak: * nie dawała połoznej *dostała dolargan przeciwbólowo(nie pomógł) *dostała bezpłatnie zzo poprosiła w trakcie porodu nie deklarowała wczesniej *nie dała rady urodzić sn wiec zrobili jej cesarke *z opieki zadowolona, sale odnowione, po cesarce leżała na sali 5 osobowej jak bede wiedziała coś wiecej to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciahancia
Ja jade 21 listopada na cięcie cesarskie do szpitala na Czarnowie ( no chyba. że wcześniej sie coś wydarzy i naturalnie zaczne rodzić). Czy któraś z Was kobietki miała tam przeprowadzaną cesarke??? jak jest z opieką i warunkami???? Boję się chociaż to jest moja druga ciąza i też pierwsza zakończyła się cc.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja jestem obecnie dopiero w 19 tygodniu ciąży, poza tym muszę zmienić lekarza prowadzącego moją ciążę, gdyż mieszkam z mężem w Kielcach, a pochodzę z Jędrzejowa. Jednak nie opłaca mi się dojeżdżać na wizytę około 40 km w jedną stronę zwłaszcza że teraz idzie zima a wiadomo jak to jest w busach... Dodatkowo nie zawsze udaje mi się dostać do Dr. Gin. :/ prosiła bym też ewentualnie o jakieś namiary do Dr. Gin. który być może pracuje na ul. Prostej w szpitalu i przyjmuje na NFZ. Zalezy mi na jak najszybszym znalezieniu nowego lekarza. Bardzo prosze o namiary na adres e-mail ancyk6666@wp.pl Będę bardzo wdzięczna za wszelaką pomoc... poza tym mam pytanie jaka jest cena szkoły rodzenia na ul Prostej... I jak wygląda sprawa z położnymi? Można sobie taką panią "wynająć"?? Proszę o informacje... AnnN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
mamciahancia - POWODZENIA! To już całkiem niedaleko, jak samopoczucie?? AnnN89 - szkoła rodzenia przy Prostej jest darmowa, tak jak i poród rodzinny, znieczulenie zewnątrzoponowe - na życzenie. Mój lekarz nie przyjmuje w tym szpitalu, więc w tym zakresie nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciahancia
Dziękuję i przyda się :) Mały Mikołajek tak mi już dokucza, że nie spie w nocy. Coraz cześciej boli mnie brzuch i mam skurcze nieregularne. Chciałbym z jednej strony żeby przed 21 listopada urodził się naturalnie, ale to juz nie ode mnie zależy...no chyba, że któras z Was ma sprawdzone sposoby na przyspieszenie porodu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
Z tego co wiem to na prostej nie ma możliwości wynajęcia połoznej, można spróbować coś dać ale nie wiadomo czy to bedzie konieczne szkoła rodzenia i znieczulenie są na pewno bezpłatne. Ja mam termin na 6 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
11021985 - ile Twoja koleżanka leżała w szpitalu po cesarce? A nie wiecie jak jest z tym na Czarnowie? Czymś się różni? Być może będzie czekała mnie cesarka, niestety... Trochę mnie to przeraża, martwię się też tym, że nie będę mogła od razu zajmować się dzieckiem... Jakie są Wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzien 2012 a jezeli moge spytac to gdzie chodzisz do Gin oraz gdzie bedziesz rodzic? Szukam namiarow na dobrego Waszym zdaniem gin. Jak pisalam wczesniej zalezy mi na czasie . Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Chodzę prywatnie do lekarza z Czarnowa. A rodzić chciałabym na Prostej, ale jak się okaże, że jednak cesarka to na Czarnowie u mojego lekarza... Gin w porządku, fajne podejście, sympatyczne wizyty :) 100zł za wizytę, na każdej USG. Chcesz to podam Ci namiary na priv, ale z tego co kojarzę to szukasz kogoś państwowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11021985
witam kolezanka leżała 6 dni po cesarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam sie Was zapytac jakie macie zdanie na temat "nacinania" przy porodzie?Macie lub czy bedziecie pisaly sobie plan porodu i zaznaczaly w nim ze np.nie chcecie? Siedzialam wczoraj na stronie "Rodzic po ludzku" i tyle sie naczytalam ze az mnei glowa rozbolala :) Z tego co sie dowiedzialam w Polsce ponad 80 % kobiet jest nacinanych a np .Irlandia,Anglia iii 12% !!!Sa oczywiscie zwolennicy jak i przeciwnicy jak i ze wszystkim ale chcialam sie zapytac wlasnie o Wasze zdanie ,moze sie dowiedzialyscie czegos na szkole rodzenia (ja nie chodzilam )?I jak to wyglada w praktyce juz podczas porodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
W szkole rodzenia na Prostej mówili nam, że 90 albo 95% (już nie pamiętam) porodów w ich szpitalu nie kończy się nacięciem, że "ochrona krocza". Są sytuacje, w których lepiej jest naciąć krocze niż miałoby pęknąć samo... W ich szpitalu, po dotarciu na izbę przyjęć dostaje się taki formularz planu porodu i tam się uzupełnia 11 punktów, w tym właśnie - "w miarę możliwości chciałabym uniknąć: - nacięcia krocza, chyba że będzie to konieczne" Jak jesteś zainteresowana to mogę przepisać całość w chwili wolnego czasu (a mam go trochę;) ) Dostałyśmy też listę rzeczy potrzebną do szpitala, może się komuś przyda: dla mamy: - dokumenty (dowód osobisty, aktualna szczoteczka ubezpieczeniowa, karta przebiegu ciąży, grupa krwi, ew. skierowanie do szpitala, numer NIP pracodawcy lub własny w przypadku prowadzenia dział. gosp.), wyniki badań - 2 koszule - szlafrok - skarpetki - kapcie (do chodzenia i pod prysznic) - duże podpaski (polecano nam BELLA te wielkie) - woda mineralna niegazowana - 5 par majtek - przybory toaletowe - 2 ręczniki - ręczniki papierowe, papier toaletowy - kółko do pływania lub specjalna poduszka - poduszka "jasiek" - 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne - gumka do włosów Dla malucha: - pieluchy jednorazowe (najmniejsze) lub tetrowe - kilka pieluch tetrowych - 3 bawełniane koszulki lub body - 2 bawełniane czapeczki i 1 cieplejsza - 3 pajacyki lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów - skarpetki i rękawiczki - kosmetyki - ręcznik kąpielowy - kocyk lub śpiworek Na powrót do domu: - ubranie dla mamy - odpowiednie do pogody ubranko dla dziecka - fotelik samochodowy dla noworodka "Na czas porodu przyda się także wygodne ubranie i kapcie dla taty, kanapki, woda mineralna." Mam nadzieję, że komuś się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Właśnie się zorientowałam, że zamiast książeczka ubezpieczeniowa napisałam szczoteczka ;) A w sumie to i tak chodzi teraz o RMUA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wypisanie wszytskiego :) Ja bym chciala rodzic na Czarnowie ale podejrzewam ze co do rzeczy to beda te sama do zabrania. Dobrze jest isc do szkoly rodzenia ,tak sobie mysle ze moglam sie jakos "zorganizowac" i dojechac do tych Kielc na te zajecia ,w tej chwili to juz za pozno bo jestem w 34 tygodniu ciazy i nie za bradzo chce mi sie tluc tyle kilometrow i pewnie i tak za pozno juz na szkole. Przy nastepnej ciazy bede robila wszystko by tam sie dostac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Rzeczywiście szkoła rodzenia to świetna sprawa, ale myślę, że dla bezdzietnych, dużo ciekawych porad dotyczących kąpieli, pielęgnacji, karmienia piersią, itd. Myślę, że doświadczenie robi swoje, pewnie dla kogoś kto ma już dziecko niektóre informacje mogłyby być zbędne :) Też jestem w 34 tygodniu, dokładnie 34 tydzień 4 dzień :) Dominika29 jak się czujesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzien 2012 .Czuje sie juz jak maly hipopotam haha Tak na serio to ogolnie dobrze ale juz latac po sklepach nie za bardzo moge bo mi jednak brzuch pobolewa jak za duzo chodze .Juz sie nie moge doczekac na Malenstwo :) A Ty jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Też nie mogę się już doczekać! Już bym chciała zobaczyć i przytulić dzidziusia... No i rzeczywiście jest już ciężko, ja też się szybko męczę, zaraz brzuch mi twardnieje i pobolewa, nie mówiąc o tym, że czuję się tak jak Ty - jak mały hipcio ;) Mały kopie i to porządnie, a i boli i niewygodnie. W nocy ciągle się budzę do WC, ale to w sumie jak przez całą ciążę ;) Boję się porodu i to bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka_
A ja marzę o porodzie. Boję się trochę, ale chcę już normalnie spać na plecach albo brzuchu, zmieścić się w normalne ubrania, pozbyć opuchlizny, mieć normalny rytm serca, zakładać skarpetki bez wytrzeszczu oczu, nie zastanawiać się czy w miejscu do którego idę będzie toaleta, nie mieć zgagi... Wiem, wiem... Bardzo marudzę, ale mam wszystkie możliwe objawy ciąży. Nie wiem jak niektóre kobiety przechodzą kilka lat w ciąży. Dzięki za listę rzeczy do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem obecnie w 29tc :) od 21.11 zaczynam zajęcia w szkole rodzenia na Prostej, czy któraś z dziewczyn też się na te zajęcia wybiera? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka_
Co do nacięcia, to jestem za. Wcześniej byłam przeciwna, ale przeprowadziłam wywiady z koleżankami, które już rodziły i te, które były nacięte mówią, że żałowały, iż tak bardzo prosiły lekarzy o wstrzymanie się z nacięciem. Nacięcie nie boli a chwilę po nim maluch już jest na zewnątrz. Jeśli będzie trzeba to nie zamierzam protestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od poczatku ciazy praktycznie nie mam dolegliwosci takich typowych dla ciazy ( dowiedzialam ze ze jestem w ciazy w 9 tygodniu dopiero,brak okresu zganialam na stres :)) Teraz musze przyznac ze zaczyna mi to juz dokuczac ,najbardziej chyba to ze nie moge "normalnie" spac ,czesto spalam na plecach a teraz jak sie tylko na nie poloze to sie dusze normalnie wiec zostaje boczek a tu znowu biodro zaczyna bolec... Siku tez chodze przynajmniej raz w nocy ok 3 a pozniej do 6 slucham radia i czekam cierpliwie az zasne .Zgage mam jak pieron i najczesciej wlasnei o tej 3 w nocy ! Kregoslup boli .Tydzien temu zeby bylo "weselej" dostalam jakiego uczulenia w kroczu !!Nigdy w zyciu pieronstwa nie mialam a teraz jak na zlosc! Najwazniejsze ze nie ma to wplywu na dziecko ale wez tu czlowieku spi jak cie swedzi . Ja porodu samego w sobie tz,tego bolu sie nie boje ale stresuje sie sama opieka,jak to bedzie ,czy ktos mi pomoze jak bede potrzebowala .Bede zdana tylko i wylacznie na siebie ,bez kogos bliskiego wiec mam nadzieje ze bede miala pomoc i dobra opieke dla siebei i Malenstwa . Co do naciecia to nie chodzi mi o bol jaki temu towarzyszy ale o tz.komplikacje po tym nacieciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzien2012 tak bardzo proszę o namiar do Twojego dr. a on przyjmuje codziennie czy w wyznaczone dni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY CZY ZNACIE TAKIE PANIE DR GIN. JAK Renata Pejas-Dembowska I lek. med. Agnieszka Picheta OBIE PRACUJA NA UL.PROSTEJ . SZUKAM OPINI NA ICH TEMAT BO PRZESZUKAŁAM TROCHĘ STRON INTERNETOWYCH ALE CHCIAŁA BYM MIEĆ INFORMACJE BARDZIEJ RZETELNE I PEWNE BO NIE JESTEM W 100% PEWNA PRAWDZIWOSCI KOMENTARZY ZAMIESZCZONYCH NA ROZNYCH FORACH NP: ZNANYLEKARZ.PL. BARDZO PROSZE O KOMENTARZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka_
W nocy wstaję sikać co godzinę. Koło trzeciej (chyba jakaś magiczna godzina) zaczynam łażenie po domu, bo już nie mogę taka ścierpnięta wyleżeć już na lewym boku. Za to w dzień usypiam na siedząco przy biurku. Ech... Żadna z koleżanek nie uskarżała się na komplikacje po nacięciu. Najwyżej bały się "drugiego pierwszego razu".;) Na Prostej i tak nie ma teraz odwiedzin, więc w pewnym sensie każda tam jest zdana na siebie (i pomoc personelu). Na pewno dasz sobie radę.:) Tych lekarek, które wymieniłaś, AnnN89, nie znam. Chodzę do Grelewskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten Grelewski tez pracuje na ul. Prostej?? MOgłą bym prosić o wszystkie namiary oraz szcegóły czy przyjmuje na NFZ czy prywatnie?? oraz ile bierze ewentualnie za wizyte?? NIe ukrywam ze chciałabym jak najszybciej udac sie na badanie oraz USg bo byłam 5 tygodni temu i razem z mezem chielibysmy wiedziec czy z malenstwem wszystko dobrze. bede wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka_
Tak, pracuje na Prostej. Koszt do 150 zł z USG. Przyjmuje na Złotej. Telefon i adres: http://katalog.abczdrowie.pl/p/29592,slawomir-grelewski Koleżanka chodziła do Witczaka i też była zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzień2012 jeżeli chodzi o lekarza to prywatnie też może być... ewentualnie później po wizycie zapytam o ewentualnosc wizyt na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×