Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

maga - ale po prostu rece i brzuch mi opadly jak naczytalam sie jaka jestem podla matka o to piwko 0,5% karmi lub lecha free i zrobilo mi sie przykro i zaczelam miec wyrzuty sumienia ,ze moze rzeczywiscie maly jest pijany po takim piwku..ale przeciezto piwo ma do 0,5% , a jakby poczytac to prawie wszystko jest szkodliwe i malo co mozna jesc i pic ..dlatego mocnym alkoholom i piwu wysokoprocentowemu mowie stanowcze NIE ..ale karmi lub lech free od czasu do czasu dla towarzystwa uwazam ,ze nie jest wielkim zlem , ale jak ktos pisze ,ze jest to zaczynam sie meczyc z wyrzutami sumienia:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta bavaria 0% mi nie podchodzi smakuje jak zwykla oranzada ,a taki lech free oddaje smak i zapach piwa ..ma to 0,5% ,czy to duzo nie wiem ,ale od czasu do czasu chyba nie jest szkodliwe ..ale pewnie opinie sa i beda podzielone.Szanuje kazde zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slim13
do madzik a o znieczuleniach co mówią, dają na życzenie rodzącej? Bo może na pierwsze zającia się wybiorę jak pisze amanda 18 lipca - oswoić się z ichniejszą porodówką no i podpytać o to znieczulenie bo po pierwszym porodzie... zaoszczędzę Wam szczegółów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slim - prosilas mnie ,ze jak sie dowiem o liste rzeczy na prosta abym sie odezwala ,pewnie juz widzialas - na poprzedniej stronie madzik wkleila co trzeba miec ,bo dostals liste na zajeciach w szkole rodzenia ;-) :-pzdr dziewczyny ,milego wieczorku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slim13
DO AMANDA widziałam, spisałam :) amanda, trzeba się zapisać telefonicznie do szkoły rodzenia? bo jak napisałam pójdę na pierwsze zajęcia zobaczyć porodówkę i podpytać o znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się dowiedziałam na szkole rodzenia w sprawie znieczulenia to tak: przed porodem dostajesz ankietę do wypełnienia i tam jest punkt dotyczący znieczulenia czy sobie życzysz podczas porodu czy nie. Jeśli nawet rodząca nie zdecyduje się przed na znieczulenie a w trakcie trwania porodu zmieni zdanie nie ma sprawy dają bez problemu. Znieczulenia są za darmo. Posiadają też tzw "gaz rozweselający" można z niego korzystać do woli, podczas porodu czy ewentualnego szycia ( co ostatnimi czasy zdarza się coraz rzadziej). Slim13 ja zapisywałam się telefonicznie ale były też dziewczyny które po prostu przyszły na pierwsze zajęcia i się zapisały, pytają tylko o termin porodu i lekarza prowadzącego :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez zapisalam sie telefoniczmie...ale nie beda robic problemu ,ze moj lekarz prowadzacy nie jest z ich szpitala ,prawda ?? mnie pytala przez tel tylko o date porodu ,o lekarza nie ..zajecia zaczynaja sie 18 lipca o 17 30 pod izba przyjec zbiorka :-P a nr tel pod ktorym sie zapisujesz to : (41) 2013850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,a na czarnowie mozna tez znieczulenie ?? czy tylko na prostej ?? Kochane mam jeszcze prosbe ,oswieccie mnie ;-) jak to jest ze zglaszaniem sie do szpitala ? w dzien terminu sie zglasza juz ,czy dopiero jak wody odejda lub jak sie jesc juz po terminie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik ,w tej liscie co podalas nie ma rozka ;-) nie trzeba go miec ?? oni daja swoj ,czy niepotrzebny po prostu ?? bo wiem ,ze na czarmowie zawijaja w rozek ;-) i jeszcze chcialam zapytac po co az tyle ubranek dla dzidziusia do szpitala ?? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na Czarnowie nie ma znieczulenia zewnątrzoponowego na życzenie. A do szpitala nie zgłasza się w termin porodu tylko wtedy gdy odejdą wody albo jeśli pojawią się regularne skurcze co 5-10 minut przez godzine. No chyba, że lekarz da Ci skierowanie do szpitala i poleci Ci wstawić się w nim w danym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slim13
ja przy pierwszej ciąży pojechałam do szpitala jak tylko poczułam skurcze - do tej pory nie wiem czy były reglarne ;) byłam taka zaaferowana że coś się dzieję, że nie myślałam o liczeniu, wody mi odeszły podczas badania jak położna sprawdzała rozwarcie więc mnie zostawili, a ubranka to mi mąż dowoził bo nie miałam pokarmu, dokarmiałam kubeczkiem(taka "moda" na Kościuszki była) więc ja niedoświadczona oblewałam za każdym razem moje dziecię :) a co do rożka to wolę kocyk bo rożek taki sztywny (przynajmniej ja taki miałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77xxxxxxx
dziewczyny znieczulenie jest w jednym tylko szpitalu w kielcach na prostej.w innych nie chca dawac,bo niby maja za malo anestezjologow. nie wiem dlaczego tak niewiele kobiet sie na nie decyduje,ja po pierwszym porodzie wiedzialam ze drugi raz nie zaryzykuje takiego bolu.ze znieczuleniem nie ma porownania.po co cierpiec meki??daja to trzeba skorzystac.i pod tym wzgledem prosta jest numerem 1 ze szpitali w kielcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ok jeśli chodzi o to znieczulenie zewnątrzoponowe, tylko sęk w tym, że z nim trzeba utrafić w czasie, bo jeśli jest dane za wcześnie to na największe bóle znieczulenie może już ustępować, chyba że jest dodawana dawka, ale z tego co wiem, to na prostej jest dawane jednorazowo. Niektóre kobiety mówią, że to znieczulenie im nic nie dało, tak samo odczuwały ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaKosciuszki
czy któraś z rodzących na Kościuszki korzystała z gazu rozweselającego i może się w tym temacie wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to ,ze mam skrzywienie kregoslupa i dostalam kiedys skierowanie na przeswietlenie czesci ledzwiowej tylko nie zrobilam to moze byc przeciwskazaniem do zzo ?? bo to ,ze jestem migrenowcem to juz wyczytalam ,ze tak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzywienie kręgosłupa ma dosyć duża część społeczeństwa. Myślę że rzadko bywa ono przeciwskazaniem do tego znieczulenia, no chyba, że jest ono bardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,czy ktoras z Was moglaby cos napisac na temat dr Witka - ordynatora prostej ...moj lekarz prowadzacy odszedl z roboty ,a chodzilam na fundusz i mialam do wyboru Malmura i Witka i wybralam Witka ze wzgledu na to ,ze moj poprzedni lekarz byl z czarnowa ,a ten Malmur jest z onkologii ,nie wiem ,czy na polozniczym gdzies jest ,ale jesli juz to pewnie tez czarnow .Wybralam Witka ,bo pracuje na prostej,a ja postanowilam tam rodzic ,ale ns necie sa niezbyt mile opinie o nim ,a jeszcze na fundusz to pewnie bedzie masakra ..natomiast ten malmur ma calkiem spoko opinie,ale nie wiem ,czy sa one wystawiane przez pacjentki prywatne ,czy panstwowe ..co Wy o tym sadzicie znacie tego Mariusza Malmura lub Krzysztofa Witka ?? kazda informacja jest dla mnie bardzo cenna ,bo na 10tyg przed porodem zostalam bez lekarza prowadzacego :-(:-(:-( a chce juz pozostac w tej przychodni skoro tam chodzilam od poczatku ,bo jest tam moja dokumentacja itd ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ttoche chaotycznie to napisalam ,ale chodzi o to ,ze po odejsciu mojego lekarza prowadzacego do kontynuowania prowadzenia ciazy zostali mi do wyboru Malmur i Witek i zdecydowalam sie na Witka ...ale teraz mam dylemat ,czy to dobry wybor...jest z prostej na ktorej chce rodzic ,ale jesli rzrczywiscie jest niesympatyczny :-(:-( a ten Malmur z kolei nie wiem ,czy gdzirs pracuje w szpitalu ,zdazylam wyczytac tylko ,ze na onkologii i na wojska polskiego tam gdzie robia usg ...nie wiem co robic ,na co sie zddecydowac :-( w ogole to ciekawe ,czy mi nie odmowi prowadzenia tej koncowki ciazy ,ale w chujowej sytuacji sie znalazlam :-\:-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo uslyszalam wczoraj od kolezanki ,ze lekarze nie chca przejmowac proeadzenia ciaz tymbardziej tak zaawansowanych ..no ,ale do cholery musze jakiegos lekarza miec ,no bez zartow ...jestem okropnie wkur...:-\:-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry za wulgaryzmy ;-);-);-) ale zawsze mnie jakies perypetie musza dopasc ,juz naprawde mam czasem dosc ;-) pozdrawiam i milego dnia dziewczyny ;-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakielce
Witam! wszystkie dziewczyny szczególnie te które mają zamiar rodzić na Kościuszki!!! rodziłam tam ponad miesiąc temu pisze dopiero teraz bo miałam dużo problemów z dojściem do siebie a konkretnie z kroczem po nacieciu ale to było i pozostanie przykrym wspomniemiem:) chce wam powiedzieć żebyście nie pozwoliły sobie na poród naturalny jeśli macie dzidzie ponad 4 kilo o tym mówią lekarze na szkole rodzenia a jak przyjdzie do porodu to już o tym niepamiętają! albo im sie niechce bo by mieli więcej roboty Personel w szpitalu jak w każdym zależy na kogo sie trafi w jakim bedzie humorze ogólnie nie ma na co narzekać Czytałam na tym formu i było to dla mnie śmieszne ale niestety trzeba wziąć ze sobą do szpitala PAPIER TOALETOWY bo to rzadkość w szpitalnych toaletach! a dzieciaczki najlepiej ubierać w pajacyki bo łatwo i szybko sie zakłada i zdejmuje jak macie jakieś pytania to pytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonicaaaa
a mialas swojego lekarza na kosciuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonicaaaa
pytanie do agikielce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcóweczka83
-------------------------------> do agakielce Napisz proszę czy miałaś lekarza z Kościuszki, czy miałaś swoją położną i czy to był poród rodzinny. Ja już siedzę jak na szpilkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrowianka
ja również rodziłam na Kościuszki. Miała swoja położna i lekarza prowadzącego również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcóweczka 83
------------------> do dobrowianka i? jakie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrowianka
To był mój pierwszy poród więc nie mam porównania z innymi szpitalami. Ale podobnie jak agakielce. Papier toaletowy trzeba mieć. ale wrażenia ogólnie dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napiszcie co najlepiej i w jakiej mniej więcej ilości jest potrzebne do szpitala i dla mamy i maleństwa. Ja termin mam na 16 lipca torba niby spakowana ale lepiej wiedzieć dokładnie. czy dla maluszka potrzebny jest jakiś ręcznik po kąpieli i dodatkowe kosmetyki poza kremem do pupy i chusteczkami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze rodze na kościuszki wiec prosze o wszystkie mozliwe informacje i podpowiedzi na co zwracac uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×