Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nebulizator

czego można używac do inhalacji?

Polecane posty

Gość nebulizator

Dostałam elektryczny inhalator dla córki, do urządzenia podłącza sie nebulizator, w którym mieści sie maksymalnie kilka mililitrów płynu, do nebulizatora maseczkę lub odpowiednią końcówkę (do ust lub do nosa), wiem że można go uzywac do inhalacji lekami moja 6letnia córka często ma problemy z zatokami, podobno za pomoca takich inhalacji można ładnie oczyszczać nos dziecka i nawilżać śluzówkę pytanie tylko - co stosować? wiem, że można stosować leki lub zamiennie inne rzeczy, typu olejki eteryczne ale na olejki córka jest chyba za mała, zbyt mocne mają działanie, może rumianek? czy któraś z mam robi inhalacje swojemu dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena 24
nasza pediatra do inhalacji u mojego 3 letniego synka poleciła maść Vicj Vapo Roub. Też miał problemy z wiecznie zatkanymi zatokami. Ta maść jest bez recepty za ok.25-30 zł. Super udrożnia nosek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krople walerianowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena 24
Vick Vapo Roub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nebulizator
no właśnie, maści to raczej do posmarowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sól iwonicka to sól o właściwościach leczniczych.. a jak się stosuje w inhalatorze to nie pamiętam, dawno było jak używałam osobiście ale na pewno jest jeszcze w obchodzie bo czasem wrzucam sobie do gara z parującą wodą i wdycham ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nebulizator
o soli fizjologicznej słyszałam od mamy która przy zakupie rozmawiała z farmaceutą, rozumiem, że w trakcje nebulizacji powinna sie wytwarzać mgiełka, nie wiem co robię źle bo usiłowałam uruchomic urządzenie, ale tej mgiełki nie ma, instrukcja jest napisana w taki sposób, że ja chyba zacienienie umysłu mam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, chciałabym ci pomóc ale nie mam zielonego pojęcia o tych urządzeniach. Mój syn miał kiedyś inhalacje ale w szpitalu i wiadomo, ja tego nie uruchamiałam, ale może idż z tym urządzeniem do sklepu, gdzie sprzedają podobne i się zapytaj, może będą wiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nebulizator
juz znalazłam przyczyne moich niepowodzeń :D zdjęłam niepotrzebnie taka malutka nakładeczkę, która jest sednem całej sprawy;) mgiełka jest, teraz pozostaje wybrać sie do apteki po sól fizjologiczną, mgiełka powinna rozrzedzać uporczywą wydzielinę w nosie wyczytałam, że można solą fizjologiczną rozcieńczać syrop wykrztuśny, w połowie zalecanej doustnie dawki, oczywiście nie na noc ale w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena 24
ale to taka maść w pudełeczku która się bardzo łatwo rozpuszcza. Wiem co mówię bo przecież sama rozrabiałam do inhalacji,nawet na ulotce pisze że stosuje się u dzieci do inhalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena 24
w ciepłej wodzie bez problemu i naprawdę dobrze działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_bogusia
mozna uzywac samej soli fizjologicznej - działa zapobiegawczo, z kataru, przeziebienia i problemow z drogami oddechowymi tez moze wyciagnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że dla dziecka najlepszy będzie olejek eukaliptusowy - chyba można coś takiego zaaplikować w takim inhalatorze. Ma bardzo szerokie zastosowanie i jest delikatny. To nie sól fizjologiczna, ale skoro tak trudno ja dostać, to może ten olejek będzie odpowiedni. Sama czasem sobie robię inhalacje z takim olejkiem, kupuje zawsze kilka buteleczek na e-lek.pl - mam na długo, a wiadomo, że takie rzeczy łatwo się kończą, szczególnie w sezonie, kiedy wszyscy chorują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie Wy mieszkacie, że trudno Wam sól fizjologiczną dostać? Kupuje raz na jakiś czas, rózne pojemności, w różnych aptekach i jeszcze nigdzie nie było braku towaru... a z tą receoptą to jakaś bujda na resorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sól fizjologiczna jest dostępna w każdej aptece. A co do alergicznych problemów u dzieci, to mojemu bratankowi aplikują Unimer Pediatric (roztwór wody morskiej w sprayu) http://www.e-lek.pl/103120,unimer-pediatric,100116.html Do inhalatora można stosować na przykład rozmarynowy olejek eteryczny. Można go tam dostać, podobnie jak inhalatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też używam takiego urządzenia ale dziwi mnie to, że lekarze karzą używać Wam do tego celu Olbasu czy maści Vic.....- Mój pediatra (a właściwie moich pociech;) ) Powiedział, że to absolutnie nie wskazane-bo podrażnia, ale chyba go przestanę słuchać i wypróbuję-na sobie. Przy zwykłym katarze używam soli fiziologicznej. Ostatnio dzięki inhalacjom syn super poradził sobie z zapaleniem krtani- miał przepisany steryd (Pulmicord???), który rewelacyjnie na niego podziałał. Córka z kolei przy mokrym kaszlu miała inhalacje z mucosolwanu (nie z syropu rzecz jasna tylko z takiego specjalnego roztworu do inhalacji) i też ładnie jej przeszło. Podziękuj mamie za ten prezent (moje dzieciaki też dostały od moich rodziców- ach Ci dziadkowie;) ), bo jestem przekonana, że jeszcze nie raz wybawi całą rodzinkę z choróbska. Pozdrawiam i życzę, żeby się mimo swoich zalet jak najmniej przydawał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorik
Do nebulizatora nie mozna używać olejków bo zniszczą urządzenie. Można stosować sól fizjologiczną, zabłocką mgiełkę solankową albo leki przepisane przez lekarza. Olejki eteryczne mozna dodawac do kąpieli albo nawilżacza. maśc VapoRubp jest do smarowania a nie rozcieńczania w wodzie. Jesli posmarujecie to ta woń inhaluje, nie trzeba jej rozpuszczac w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania005
Do inhalacji poleće zablocką mgiełkę solankową http://cislog.istore.pl/pl/zablocka-mgielka-solankowa-sila-serca-2x-950-ml-zestaw-2-butelki-po-950-ml.html Jest to naturalna woda solankowa, z wysoką mineralizacją. Bardzo dobrze wpływa na układ oddechowy przy infekcjach jak i przy alergiach. Ja stosują ją również do nawilżaczy w mieszkaniu, ze wzgledu na moją 2letnią córkę alergiczkę. Polecam bardzo, gdyż faktycznie widzę skuteczność tego środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja vickiem robiłam ale normalnie 2 łyzeczki rozpuszczone w misce gorącej wody, w inhaltorze jeśli to taki jaki mam w polsce to pewnie do tego pojemniczka gorącą wodę i może tak z jedną piątą łyżeczki bo za mocne będzie tylko od razu umyj gorącą wodą bo maść osiada i ciężko domyć jak pozwolisz ostygnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
amy wsypujemy sol fizjologiczna , niemamy inhalatora coprawda bo watpie zemy moja wysiedziala ,chyba ze na sile trzymac , wiec inhalacje nad garnkiem i katarek przechodzi szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włąśnie kupiłam tą zablocką mgiełkę solankową zobaczymy czy cos pomoże na ciągle zatykający się nos mojej córeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania005
madzianka123 mgiełka powinna pomóc, ja po kliku dniach zauważyłam róznice między stosowaniem kropli a tej solanki. Spróbój inhalacji bądż spryskiwania nią mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PITAGORAS
Mgiełkę wytwarza inhalator ultradzwiękowy .Stosuje się go do soli fizjologicznych , leków rozszerzających oskrzela (o małych cząsteczkach) ,wód mineralnych ew olejków eterycznych .Absolutnie nie nadaje się do leków sterydowych ,do tego celu stosuje się właśnie nebulizator w którym powietrze z pompki porywa cząsteczki leku i trafia on do płuc .Przy astmie syna stosuję oba urządzenia w zależności od rodzaju leku .Inhalator ultradzwiękowy działa tak jak nawilżacze które można kupić w marketach i one wytwarzają mgiełkę . Od biedy można by stosować w nich wodę mineralną ale szybko nastąpi zakamienienie przetwornika ultradzwiękowego >Specjalnie wykonywane inhalatory ultradzwiękowe mają trochę inną konstrukcję .Tam płyn wlewa się do plastikowewgo pojemniczka ,ale wadą jest ich cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PITAGORAS
http://www.doz.pl/czytelnia/a716-Nebulizacja_drog_oddechowych http://www.novamed.pl/alergia-astma-inhalacje-dzieci-inhalatorem-nebulizatorem#Wyb%C3%B3r%20inhalatora%20-%20trudny%20wyb%C3%B3r i jeszcze wiele innych stron . Od ok 16 lat używam ultradzwiękowego polskiej produkcji i tłokowego od ok 5 lat.Oba sprawują się doskonale .Ten drugi jest głośniejszy .No i jak pisałem wcześniej ultradzwiękowego nie należy stosować do np budesonidu .Poza tym jak mi się wydaje dużo tańsze jest stosowanie budesonitu w formie inhalatorków typu turbuhaler gdzie lek jest w pojemniczku będącym dozownikiem .Ale to na receptę , a olejków eterycznych nie stosuję u astmatyka ze względu na alergię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie pielęgniarka w przychodni poleciłaq karvol do kontaktu, do tego jeszcze na noc robiłam mu parówkę-wrzątek w garnku i do tego dawałam Vapo Rub.POmogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PITAGORAS
Do inhalacji na gorąco z wodą lub olejkami kupiłem w aptece inhalator za kilka zł .Jest to plastikowy pojemnik na gorącąwodę i ustnik. (Nie używam tego dla astmayka) ale ciepła para dzaiła znacznie lepiej .Inhalator ultradzwiękowy Thomex posiada również funkcję podgrzewania aerozolu .Najprostszy sposób to mska z gorącą wodą i ręcznik na głowę .Można też wdychać zapach olejku z watki lub buteleczki .To najłatwiejszy sposób na olejki na ból głowy ,ale stosuję też np do sosnowego lawendowego lub eukaliptusowego .Dla dzieci stosowałen maść Wicki rap ale potem okazało się że dziecko ma astmę no i trzeba było stosować wyłącznie sterydy i leki rozszerzające oskrzela .Olejki i maści na bazie kamfory nogą powodować skurcz oskrzeli .Polecam strony o aromoterapi.Na katar stosowałem równiez pod nosek maść majerankową Ale to dawne czasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×