Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość london girl

sluby czerwiec 2009

Polecane posty

sloneczkoT, a co to jest pulter??? Bo nie wiem a tak w ogóle to 🖐️ Dla ścisłości: Nick................ Rocznik.............Odkąd razem............Data ślubu Lisafrank..............1984...............31.08.2005.... .........06.06.2009 Środa...................1985..............28.01.2003.... .........10.06.2009 Sloneczko T...........1987...............11.03.2007..............13.06 .2009 Aga_80................1980................08.04.2007.... . ......27.06.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, nie wszędzie to się odbywa a więc już tłumaczę tak abyście jak najbardziej zrozumiały. Pulter, czyli tłuczenie szkła w domku u panny młodej, znajomi, sąsiedzi, rodzina, kto ma ochotę zamiast dzwonka tłuką przed drzwiami stare talerze i co tylko sie może potłuc...na szczęście dla Młodej Pary. U nas najczęściej odbywa się dzień, a raczej wieczór przed dniem ślubu. Choć w ostatnich latach coraz częściej młodzi organizują go na tydzień przed, by móc się wyspać. Oczywiście na tłuczeniu szkła się nie kończy. jest jedzenie, słodkie i alkohol... Można powiedzieć, że takie małe przed wesele. :-) my akurat będziemy mieli tydzień przed w wigwamie, bo mama nie chce w domu choć mieszkamy na wsi. w moim regionie to już tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak samo jest na mazurach, mój kumpel opowiadał, u nas nie ma tego zwyczaju. Z resztą w mazwoeickim tego typu tradycji jest znikoma ilość , niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierzę ci na słwow słonecznko T :):):) My nie mamy tu u nas jakichś specjalnych tradycji, po prostu w piatek panieński, tydzien później ślubi wesele i koniec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie znalam tego zwyczaju...a co najwyzej wieczor panienski i kawalerski-niektorzy u nas robia wspolny wieczor-ale dla mnie to bez sensu-bo co to za kawalerski z narzeczona czy panienski z narzeczonym...przeciez caly sens polega na tym,ze to impreza w gronie babek bez facetow...czy odwrotnie:)A Wy planujecie?Ja mysle zeby zrobic 2 tygodnie przed a wiec 13-ego:)Mysle tez by zaprosic kilka kolezanek ktorych na wesele nie prosze,bo az tak sie nie kumplujemy...choc z doswiadczenia wiem (bo sama bylam w takiej sytuacji) ze duzo gada sie o slubie weselu itd itp i mzoe byc przykro Komus,ze On proszony nie jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze napisałam Wam takiego posta w pracy jak jeszcze byłam i mi jakiś błąd wyskoczył a oczywiście nie skopiowałam, a teraz nie pamiętam co tam się napociłam, tzn. o czym, burak ze mnie :D Pulter na śląsku też jest znany ale nie w każdej rodzinie. U mnie się tego nie praktykuje:) Choć kuzyni mojego wciąż-niemęża przyrzekają, że wpadną. Choć nie chce mi sie wierzyć, ze by im się chciało : ) Ale powiem Wam, że ja raczej nie chcę:) Zresztą i tak mnie w domu nie będzie:D Aguś, ja już napisałam Ci co myślę o tej sytuacji więc powtarzać się nie będę, bo to nie ma sensu : ) Środo gratuluję wygranej, choć tak czytam i czytam tego maila i zastanawiam się co w nim jest intrygującego nad czym Pan Radiowiec się zachwycał i no nie wiem. Nie wykombinowałam :D Czas leci nieubłagalnie, nam zostało 114 dni i ja nie wiem kiedy i jak to zleciało. Po prostu szok :) A my w marcu rozpoczynamy remont, na pierwszy ogień leci łazienka i kuchnia bo z tym najwięcej roboty i syfu i już się boję. Masakra :O Nick................ Rocznik.............Odkąd razem............Data ślubu Lisafrank..............1984...............31.08.2005.... .........06.06.2009 Środa...................1985..............28.01.2003.... .........10.06.2009 Sloneczko T...........1987...............11.03.2007..............13.06 .2009 Aga_80................1980................08.04.2007.... . ......27.06.2009 kawcia_mielona......1984...............29.08.2005.............20.06.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś, wszystko zalezy od ludzi i ich charakteru jak podejdą do danej sprawy. Ja nie widzę w tym nic przykrego, że jestem na panenskim a na weselu nie, bo doskonale rozumiem różne sytuacje. Z drugiej strony panieński to tez z babeczkami które bardzo lubimy i z nimi żegna sie "wolność", wiec praktycznie to te same osoby : ) Po co zapraszać kogoś z kimś się nie kupluje jakoś bardzo? ;) choć może się mylę. w końcu jestem tylko człowiekiem, tak czy nie? :D a teraz oglądam wanny na allegro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawcia_mielona no faktycznie podobnie:) u nas nie ma takiego zwyczaju, na Podhalu jest duzo różnych zwyczajów ale bardziej praktykowanych na weselach po wsiach, niż w mieście, u mnie jakichs wiekszych checy nie bedzie:) siedze waśnie z kalendarzem i normalnie nie mam w ktora niedziele jechac zapraszac, masakra, bo albo pracuje albo sa czyjes imieniny wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr wysle wszystkim poczta....zart niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo ;) Kawcia siostro moja 😘 :D :D się nie kłócić do jasnej cholery !!!!!!!! 😠 Lisafrank - powaznie pytał sie pingwin jeden :classic_cool: :D i oczywiście nie odpowiedzieliśmy ale zaczęłam ściemniać, ze przeca to w chuj dawno było i nie pamiętam pozatym stres robi swoje :classic_cool: tzn nie użyłam słowa chuj :D a Mateo jest wogóle korek bo on do księdza mówił na Pan :D :D :D :D :D np ksiądz do niego: \"Hmmm wydaje mi sie, że ja pana skądś kojażę ....\" a Mateo: \" A ja pana nie\" :P :P :P :D :D Środa - jeżeli Twój Łoś jest taki jak mój Mateo to chyba muszę Ci współczuć jednak :D bo ja czasami nie daję rady :O :P :D :D ale przynajmniej jest wesoło nie ? :D ano i gratuluję wygranej ! 😘 ja kiedyś w radiu wygrywałam non stop, jakieś płyty, książki, albumy i takie tam bo kiedyś notorycznie i namiętnie słuchałam radia a teraz ni mom czasu :O Aga 🖐️ ;) ;) ;) eee tam zajebiści - normalni inaczej po prostu :D aha Aga my też 6 czerwca :classic_cool: i ja tez sie dopiszę do nowej tabelki ;) Nick................ Rocznik.............Odkąd razem............Data ślubu Lisafrank..............1984...............31.08.2005.... .........06.06.2009 Teoria ..............1983...............03.11.2001.... .........06.06.2009 Środa...................1985..............28.01.2003.... .........10.06.2009 Sloneczko T...........1987...............11.03.2007..............13.06 .2009 Aga_80................1980................08.04.2007.... . ......27.06.2009 kawcia_mielona......1984...............29.08.2005....... ......20.06.2009 My jak narazie przodujemy jeśli idzie o staż :classic_cool: Pultera [ zawsze słyszałam o POLTERZE a nie PULTERZE :P ] u nas się nie obchodzi i całe szczęście :P :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam bo coś pokrzywilam :P Nick................ Rocznik.............Odkąd razem............Data ślubu Lisafrank..............1984...............31.08.2005.... .........06.06.2009 Teoria .................1983...............03.11.2001.... .........06.06.2009 Środa...................1985..............28.01.2003.... .........10.06.2009 Sloneczko T...........1987...............11.03.2007..............13.06 .2009 Aga_80................1980................08.04.2007.... . ......27.06.2009 kawcia_mielona......1984...............29.08.2005....... ......20.06.2009 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wogóle to dzisiaj znowu byłam u otolaryngologa [ bo nie wiem czy wam pisałam że mam non stop problemy z zatokami :O ] no i dostalam skierowanie na tomografię komputerową zatok 😭 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siostra chicałoby się powiedzieć o Was stare dobre małżeństwo :D ja sie nie kłócę, ja tylko wymieniam poglądy, a ze głośno :D kurka, miałam coś napisać i mi wyleciało ze łba, kołek jestem, wiem:D Lisa, i jeszcze mamy tyle samo lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko jedyna ja nawet przeczytac nie umie nazwy tego lekarza a co dopiero wymówić:D Siostra, doskonale CIę rozumiem, swego czasu tez miałam problemy z zatokami i wiem jaki to kurewski ból:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym księdzem to ja na kolędzie do ksiedza mówiłam na Pan:D mama mnie szturchała ciągle a jak mi spadł sok w karotwnie to przyklnęłam "kurwa" :D ale księdza mamy git, więc luz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawcia no my to już chwilami jak związek kazirodczy :classic_cool: :P :P a co do zatok - ja mam z nimi akcje od ok 10 lat ale teraz od paru mscy jest nieprawda jakaś :O non stop bolą i juz kurna nie wyrabiam więc pani moja doktorka kazała na tomografię czy nie mam jakiś przerostów , zrostów czy czegoś tam innego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie też parę razy pan wyrwało ale kurwa żadna :D :D a w sobotę przyjeżdżają teście do moich rodziców i jutro mnie mamcia zawzywa bo trza robić sałatki, śledzie i inne takie :P kurwoooości ;) a nie dość tego w sobotę Mateo mnie do Krk zawozi bo przeca butów do sukni nie mam a w pon. przymiarka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, mam nadzieję, że wszytsko ok, bo czeka CIę zabieg:/ mi się udało uniknąć czego i TObie życzę. Będe trzymała kciuki. Daj znać jak już będziesz "po" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wywozi Cię znaczy:D dość Cię ma:D:D:D kurka, za dwa tygodnie moi teście przyjeźdzają do moich, ale będzie jazda:D już nie mogę się wprost doczekać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeee może nie zabieg bo może nic tam nie mam ;) a tomografia najwcześniej za 3 tyg bo jednak odczekać trzeba Moi rodzice sie juz z Mateuszowymi widzieli i sie zajebiście dogadują więc luz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie gadam na gadulcu z kumplem, normalnie masakra, nagadać się nie umiemy :) normalnie jaja, on to mnie zna na wylot, wie kiedy mnie naprawdę przytulić a kiedy trzepnąć w łeb na opamiętanie:) właśnie mnie trzepnął:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko czemu on nie ma szczęścia w miłości? Kurna taki fajny koleś, jakbym była jakąś fajną dziewczyną, byłabym sama zaraz bym się za niego brała:D ale często tak jest, nie? że Ci fajni sa sami, nie umieją szczęścia znaleść, a mnie serce pęka jak on znowu nieszczęśliwie się zakochał, albo kosza dostał, albo się rozczarował... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany,dziewczynki jestem najstarsza..malo tego powiedzialabym,ze stara ze mnie dupa;)No i najkrotszy mam staz...no cóż:) Ja wlasnie wczoraj ZNÓW poklocilam sie z moim M....ale w nocy jakos obudzilismy sie (jakos nie umiemy spac tylem do siebie a tak ja chcialam-bo bylam ciezko urazona) i zaczelismy rozmawiac-a dodam,ze bylo ok 4!!!Przyznal mi racje, przepraszal i trzeba bylo przypieczetowac zgode:D..swoja droga to juz nie pamietam kiedy to robilismy o takiej porze...chyba postarzalismy sie...a juz napewno czesto moj zwiazek przypomina mi stare malzenstwo:(No ale coz...najwazniejsze,ze docieramy sie Dzis zamierzam jechac do fryzjera i dekoratkorki ustalic cos nie co i zapisac sie ewentualnie... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) wredna pogoda, nic się nie chce dzwoniła pani do mnie że moje naklejki na butelki sa gotowe, ale nie chce mi się na taka pogode iść poczekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest taka ciapa,że aż chyba przeziebienie mnie bierze-bo codziennie wracam ze spaceru z Shaggym z przemokniętymi butami...i juz zle zaczynam sie czuc:(CHCĘ JUŻ WIOSNĘ!!! A wogole to powiem Wam,ze chyba moj Shaggy zostanie u mnie dluzej:)Bo wczoraj spytalam M \"moze nie oddamy Shaggiego mamie?\"A On \"moze zostac,On Mu nie przeszkadza\":)A pamietacie pare miesiecy temu jak radzilam sie Was jak przekonac M zeby zabrac Go do nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super Aga z tym Shaggym, zreszta przypuszczam ze wlasnie Shaggy z was wszystkich najbardziej sie z tego cieszy :) wczoraj czekalam na Dr House i byl cholerny mecz 😡 !!! jejku uwielbiam ten serial a postac House jest dla mnie zabojcza i w ogole zajebista!!! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sie dopisujecie a mnie cholera nie ma tu 😠 Nick................ Rocznik.............Odkąd razem............Data ślubu Lisafrank............1984...............31.08.2005.... .........06.06.2009 Teoria ...............1983...............03.11.2001.... .........06.06.2009 Środa..................1985..............28.01.2003.... .........10.06.2009 Sloneczko T........1987...............11.03.2007..............13.06 .2009 Aga_80................1980...............08.04.2007.... . ......27.06.2009 kawcia_mielona......1984.............29.08.2005....... ......20.06.2009 Spanielka..............1986.............30.06.2000..............20.06.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spanielko,ja sie strasznie ciesze z tego,ze Shaggy jest z nami...szkoda tylko,ze coraz czesciej zauwazam,ze brak mu jednak swobody ktora mial u mojej mamy...ale jak bedzie cieplej to bede czesciej i na dluzej z nim wychodzic...bo teraz to dostaje szalu jak mam isc po tych kaluzach{wsciekly]A co do Hausa,to sama czekalam:)On jest zajebisty:) I poprawiam nasza liste-dziewczynki-ja powinnam byc na koncu!! Nick................ Rocznik.............Odkąd razem............Data ślubu Lisafrank............1984...............31.08.2005.... .........06.06.2009 Teoria ...............1983...............03.11.2001.... .........06.06.2009 Środa..................1985..............28.01.2003.... .........10.06.2009 Sloneczko T........1987...............11.03.2007..............13.06 .2009 kawcia_mielona......1984.............29.08.2005....... ......20.06.2009 Spanielka..............1986.............30.06.2000...... ........20.06.2009 Aga_80................1980...............08.04.2007.... . ......27.06.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×