Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karola1988

zwariuję przez to czekanie na te 2 kreseczki

Polecane posty

w takim razie kamciak i malwinka dolaczam sie do zyczen rocznicowych kamci zdrowego dzidzusia i malwince juz niedlugo zdrowego dziudzisia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie Malwina :D dzieki aisha u mnie dzisiaj tak leje że nic się nie chce .... ehhhh... w takim razie sprzatam w domu :) milej niedzieli zycze wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-) karola wszystkiego naj naj lepszego z okazji pierwszej rocznicy ślubu:-) moja 5.01.2010 będzie już druga:-) ale sie rozpisałyście:-) ja wypoczywałam u mamy na wsi szkoda że taka brzydka pogoda była bo ciągle lało i leje:-( ciężko mi już jest spać nie mogę sobie miejsca znlalezc:-( dobrze że chociaż raz w nocy wstaje czasami 2-3:-) mały ciągle sie wypycha i daje mi nóżkami w podbrzusze i nie tylko:-) pozdrawiam wszystkich:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Hania obudziła się na mleczko 6.15 więc nie było sensu już się kłaść. Wstawiłam pranie- matko jedyna ile tego się zbiera... same ubranka malej:P Staram się również na bierząco przepierać ubranka które nie są mocno zabrudzone. Jak kompletowałam wyprawkę to stwierdziłam że nie kupuję duzo ubranek na 56 bo jak dziecko urodzi się większe to lipa i większość kupiłam na 62 i większe a Hania urodziła się 53 cm więc ubranka na 56 jak najbardziej a w tych na 62 to poprostu tonie:P Co mogę jeszcze odradzić pieluchy jednorazowe happy- jak dla mnie tragedia. Sztywne jak cholera. W porównaniu z pieluszkami pampers to katastrofa. Pampersy są miękkie i nie są aż tak grube jak happy. Te bella happy dostałam w prezencie 160sztuk i teraz muszę zużyć ale sama ich już nigdy nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:-) ja kupie po 3 szt na 56 i 62, jak będzie za mało to się dokupi az takie drogie ubranka nie są, później oddaje męża siostrze wszystko bo 3 miesiące po mnie rodzi. Karola po jakim czasie zobaczyłaś swoją mała w szpitalu??? Możesz napisać jak to wszystko tam wyglądało??? Ja już sie boje tego wszystkiego:-( boje sie że nie dam sobie rady sama....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jeszcze czekam na @ albo na mila niespodzianke i oby tak bylo z apare dni tylko ze dostalam zapalenie pecherza i boje sie ze od tego dostane zapalenia jajnikow bo to wszystko jest powiazane a czy to nie bedzie mialo zlego wplywu np gdybym byla w ciazy no i czy test mi wyjdzie w sobote z takiego moczu. i co mam stosowac jestem w irlandii wiec nie bardzo mam tu dostep do czegos leki juz wyslalam paczkami do polski zostala mi kora debu czy moge robic nasiadowki prosze o szybka odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111111111111
jeśli chodzi o pieluszki polecam huggiesy - są 100 razy fajniejsze i lepsze od pampersów - dodatkowo najtaniej kupicie je w biedronce za 39,99 zł nigdzie taniej nie znajdziecie w porównaniu z tesco i realem oszczędzicie ok,9 zł a to sporo:))) pieluchy z belli są do niczego nigdy nie kupujcie :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asienka wyglądało to tak ; położna założyła mi cewnik(nic nie bolało a tego się bałam), przeszłam na salę operacyjną, tam już czekał zespół lekarzy. Wszyscy mili, uśmiechnięci i życzliwi, tłumaczyli co będą robić po kolei. Zmierzono mi ciśnienie, musiałam rozebrać się całkowicie. Anestezjolog wykonał znieczulenie- najpierw spryskał miejsce wkłucia strasznie zimnym płynem- tak jakby zamrażał to miejsce. Sam moment wkłucia nie bolał bardziej niż pobieranie krwi. Bardziej się bałam niż to było warte. Znieczulenie bardzo szybko działa, nogi się robią ciężkie, takie bezwładne, jakby nie swoje. Później wszystko toczy się błyskawicznie, czujesz że coś tam robią ale nie czujesz bólu. Jak wyciągali moja córeczkę to czułam tylko takie jakby rozciąganie brzucha ale podkreślam nic nie bolało. Hania się urodziła i od razu mi ją pokazali. Zabrali ją na ważenie, mierzenie itp a jak skończyli to mi ją pokazali jeszcze raz. Mogłam ją przytulić pocałować:) Później ją zabrali na odział noworodków a mnie na salę pooperacyjną, byłam strasznie zmęczona i chciało mi się spać. Jedyne nieprzyjemne uczucie podczas zabiegu to swędzenie twarzy i klatki piersiowej ale tak podobno może być. Jak jeszcze chciałabyś coś wiedzieć to pytaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI nick.............. cykl.............miejscowość..........wiek.......płeć Malwina21.........12...............Śląsk (Lubliniec).......22.........brak Donia80...........3................Kielce............... ....30.........brak Aisha1979........5.................Poznań............... ..29........brak ZACIĄŻONE nick..................tydzien....termin.........miejscow ośc..........wiek......płeć mooncia.............37..........29.09.09.......GorzowWlk p... .......21.........dziewczynka Asienka478.........36..........10.10.2009....Koszalin... .............21........ chłopczyk Lonka20............26..........24.11.2009....Kielce ..... .............20.........chłopczyk Natulek..............23..........03.01.2010....Zgierz... . ..............28........chłopczyk Panna Freddy K......36........19.09.09......Poznań.....24......chłopczyk< br /> kamciak............31.........01.11.2009.........Szczeci n/Delvin.......chłopczyk URODZINKI Karola1988..............20.08.09......Gdańsk.... .............20.........dziewczynka Hania jeszcze 4 tygodnie:-) bo już 36 tydzień:-) i mój synuś będzie ze mną:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez 12 h musiałam leżeć więc jej nie było przy mnie- pewnie gdybym miała cesarkę rano to mąż mógłby z nią być u mnie ale ona urodziła się o 19.58 więc te 12 godzin to była noc i była na oddziale noworodków. Zresztą dopóki działa znieczulenie to sama się nią nie zajmiesz- nie ma jak i nie możesz się ruszać. Na drugi dzień rano przeszłam na położnictwo i tam już była cały czas ze mną. Mogłam ją jeszcze na jedną noc zostawić położnym żeby się nią zajęły i tak też zrobiłam- była moja znajoma na dyżurze i się zaopiekowała małą a ja mogłam się wyspać. Gdyby nie było tej mojej koleżanki to bym Hani nie zostawiła- szkoda mi jej było że będzie tam sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111111111111
asienko wszystko zależy od regionu i szpitalu w którym rodzisz, w jednym jest tak że nie patrzą że nie masz sił po porodzie wszystko jedno czy to sn czy cc dają Ci dziecko od razu i koniec, przyjda na karmienie dokarmią jak jesteś po cc i to koniec później pokażą jak karmić, przewijać to nie pokazują, a pierwszą kąpiel zrobia w umywalce jak królikowi i to wszytko, przyjdziesz do domu to sama się zajmiesz dzieckiem a jak nie będziesz miała siły to pomoże ktoś z rodziny bo to co się dzieje w szpitalach jest nie do opisania:((( każdy poród jest inny, każdy ból jest inny i każda kobieta przeżywa go inaczej - taka jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko u mnie w szpitalu jest podobno bardzo dobra opieka i z resztą moja ciocia tam pracuje tylko jest na pooperacyjnej. zobaczymy jak to będzie z resztą moim zdaniem po to są pielęgniarki żeby niedoświadczonej pokazać jak sie zając maleństwem na samym początku. za co one w końcu biorą pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111111111111
no to jesteś w błędzie one owszem biorą pieniądze ale zaraz powiedza że mie maja jednego dziecka na oddziale tylko ok 50 i jeszcze kilka na intensywnej terapii :))) a dodatkowo jeszcze sie rodzą a ich jest tylko 3 na zmianie:((( realia i mogą pokazać jak karmić zrobią grupówkę na sali albo przyślą położną oddziałową , żeby ona pokazała, taka jest prawda Karola może więcej powiedzieć, 3 razy miała poród wywoływany aż zdecydowali się na cc???? jakby nie mogli zrobić cc od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka sie meczyła 20 godzin i zrobili jej po tych godzinach cesarke, nie wiem czy to szybko czy nie. Dla mnie to głupota ze pielegniarka nie pokazuje praktycznie nic niedoświadczonym kobietom albo powinna byc przynajmniej jedna osoba która by sie tym zajmowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwinka jak sie czujesz ja dzis robilam test niepotrzebnie bo wyszlo negatywnie w sumie to @ ma byc w sobote wiec jeszcze jestt roche czasu ale to czekanie jest straszne w dodoatku nie mam zadnych zajec nie pracuje bo czekam na wyjazd do polski 17 wrzesnia mysle teraz tylko o ciazy ciagle czytam i wyobrazam sobie ze jestem bo mam te objawy wiec jak nie to sie strasznie rozczaruje wiem co ty prZechodzisz nie ma sily kolejny raz sie przytulac po to zeby potem czekac do @ i myslec niewiadomo czy mozna tez normalnie zyc mowie o tym ze np imprezka itd wogole jestem przewrazliwiona wkrecam sobie rozne rzeczy mialam badania na toxoplazmoze miesiac temu wyniki dostalm ale nic z tego nie wiedzilam zostawilam je w polsce i dopiero jak wroce pojde do gina tylko ze teraz sobie wkrecam ze dotykalam kota po tych badaniach czy powinnam powtorzyc badania jak wroce a co jak jestem teraz zwariuje zaraz od tego myslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha ja czekam nawet dość spokojnie :) Testować będę w poniedziałek lub wtorek, wtedy bede miec 14-15 dzień wyższych temperatur. Ja jakoś nastawiam się na 3 cykl z CLo z końską dawką bo jest maksymalna. 3 tab na dzień przez 5 dni. Najwyzej bede miec niespodzianke :)) Wczoraj zamówiłam sobie na allegro dwie ksiązki : 1. Płodność, niepłodność, bezpłodność. Przyczyny, badania, leczenie - Philippa Kaye 2. Jak szybko zajść w ciążę. Naturalne metody poczęcia zdrowego dziecka - Christopher D. Williams Poczytać nie zaszkodzi, może dowiem się czegoś nowego :) Ja Aisha też obecnie nie pracuje. Czasem wieje nudą, jednak moim głównym obowiązkiem jest gotowanie obiadów hehe Co do toksoplazmozy to czytałam gdzieś , że przez głaskanie kota nie zarazi się tokso, jedynie przez jego odchody. Karola kiedy wkleisz jakąś fotkę malutkiej Hani :))?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asieńka ale po to jest szkoła rodzenia tam pokazują jak zająć się noworodkiem. Ja też się bałam na początku robić cokolwiek przy dziecku ale kobieta ma instynkt macierzyński i uwierz mi będziesz wiedziała sama:) Tak samo było z kąpaniem w domu. Pierwszy raz Hanię kąpała moja mama a już na drugi dzień kąpałam ją sama z mężem. Któregoś razu męża nie było w domu wieczorem i musiałam małą wykąpać sama i zrobiłam to bez problemu. A jeżeli chodzi o położne to jak nie będziesz czegoś wiedziała to jak zapytasz to ci pokażą. Tak jest w szpitalu w którym ja rodziłam np. miałam problem z karmieniem zapytałam położną pokazała mi co i jak. Tak samo z resztą jak nie wiedziałam czegoś to pytałam i nikt nie robił problemów:) Tak miałam wywoływany poród 3 razy ale jak już wcześniej wspominałam ja nic nie czułam, żadnego bólu więc było mi wszystko jedno. Chciałam rodzić naturalnie dlatego próbowali wywołać poród i nie ma się co dziwić. Z informacji jakie mam od położnej z innego szpitala w moim mieście to podobno wszędzie mają takie same procedury. Jeżeli nic się nie dzieje z matką i dzieckiem to próbują wywołać poród żeby kobieta urodziła naturalnie. Wykonują max 3-4 próby i dopiero cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI nick.............. cykl.............miejscowość..........wiek.......płeć Malwina21.........12...............Śląsk (Lubliniec).......22.........brak Donia80...........3................Kielce............... ....30.........brak Aisha1979........5.................Poznań............... ..29........brak ZACIĄŻONE nick..................tydzien....termin.........miejscow ośc..........wiek......płeć mooncia.............37..........29.09.09.......GorzowWlk p... .......21.........dziewczynka Asienka478.........36..........10.10.2009....Koszalin... .............21........ chłopczyk Lonka20............26..........24.11.2009....Kielce ..... .............20.........chłopczyk Natulek..............23..........03.01.2010....Zgierz... . ..............28........chłopczyk Panna Freddy K......36........19.09.09......Poznań.....24......chłopczyk< br /> kamciak............32.........01.11.2009.........Szczecin/Delvin.......chłopczyk URODZINKI Karola1988..............20.08.09......Gdańsk.... .............20.........dziewczynka Hania jescze tylko 8 tyg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny toksoplazmoza chyba tylko i wylacznie mozna przez odchody kocie sie zarazic, zreszta w momencie potwierdzenia ciazy bedziecie mialy badania krwi, takze bedziecie wiedzialy co jest w piec chyba zaczynam sie bac porodu i tego ze cos bedzie nie tak... chyba mam za duzo wolnego czasu ;) co do instynktu karola ma racje kazda kobieta go ma :D nawet niektorzy mezczyzni ;) np moj brat jak jego cora sie urodzila wszsytko przy nije robil, bylam zszokowana, jego dziewczyna tylko mala karmila a on robil wszystko inne, mala wygladala przy nim jak zabaweczka - on jest strasznie duzy- ale dawal rade :D milego dnia wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakusia20
Dziewczyny pomózcie nie wiem dlaczego nie jestem w ciąży kochałam sie z partnerem w dni płodne i nic mamy juz jedno dziecko i chcemy miec 2 zaczełam miesiąć temu brac folik juz zjadłam 1 cały listek i paseczek z 2 . okres miałam 16.08 wczesniej 21.07 a jeszcze wczesniej25.06 teraz mam dostac okres w ciągu kilku dni. robiłam test wczoraj i wyszło że nie jestem w ciąży pewnie dostane okres co jest nie tak pierwsza ciaza była bezproblemowa. mam 21 lat . mam przestac jesc folik.co robic? mam sie martwic prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram się juz rok. Tylko ze jeszcze nie mam dziecka. Może za bardzo chcesz i dlatego nie wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rekodzielo z Maroka
Zapraszamy do zapoznania sie z marokanskim rekodzielem ... Niepowtarzalne elementy wystroju wnetrza i ogrodu ... Energia wyplywajaca z rak marokanskich rzemieslnikow ... www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do toksoplazmozy to jest to choroba brudnych rąk tzn zarazić się można np od niemytych owoców. Od kota się nie zarazisz tylko od jego odchodów a jak sprzątasz kuwetę to tych kocich kupek gołymi rączkami nie wybierasz tylko łopatką a ręce później myjesz:) zarazić się można również pracując w ogródku tzn grzebiąc w ziemii gołymi rączkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×