Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Pogoda jest rzeczywiście dodupna. Niech pomrozi przez kilka dni, może ciśnienie się wreszcie ustabilizuje. Tez je odczuwam, a skoro ja odczuwam, to znaczy, ze trzeba przeczekać.❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na to forum trafilam niedawno,ja nie umialam sobie sama poradzic z tymi objawami,wiec poszlam do lekarza i biore leki,narazie od 2 dni czuje sie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix100
Dzieki!!!!!!!!!!!!!A ja już byłam zupełnie zalamana AGA jesteś super dziewczyną a ja tak sie wystraszylam tak chcialam do was dolączyc a po 1 godz. cisza Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix100
Ale jak sie przyłączyłam i przeczytałam post to się rozryczałam. Nie dość że mi żle chcialam ,coś ze sobą zrobić. To ktoś zarzuca mi ze jestem be,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
hej Matrix:)))) witamy w klubie , moze sobie jakos pomozemy, piszmy i pomagajmy sobie w ciezkich dla nas sytuacjach, mnie takowa czeka w poniedzialek i to dopiero poczatek lawiny nieszczesc istresow, az sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix100
To ciśnienie Hej Dziewczyny mieskam nad morzem po prostu neporozumienie dla mnie.Dziś nie funkcjonuję,tz. byłam w pracy jak co ale nie ylo to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix100
sorki błędy mi sie wpisują ja k jestem nerwus to nie patrzę co piszę fijolku cudna dziewczyno tyle super rad o Ciebie otrzymałam .Znou będę ryczeć.Jesteś super poradnikiem.Nie obraż się ja mam takiego doła że szszegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenia
matrix psujesz całokształt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
olenia?? tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do doświadczonych
czy przy lekach na depresję mozna od czasu do czasu wypić piwo czy kilka drinków? czy to jest bardzo groźne dla zdrowia? Na ulotkach informacyjnych leków nic groxnego na ten temat nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
skoro nie pisze to moze i nie ma ale ja osobiscie alkoholu bym nie tknela mimo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do doświadczonych
wkrótce andrzejki, sylwester, potem karnawał a przede mna jeszcze kilka miechów brania antydepresantów- nie chce byc odlutkiem .... czy ma to groźne skutki uboczne nie mówie o duzych ilosciach i nie czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane moje słonka :-) nie byłam wczoraj w kinie,ani nigdzie,po prostu jakoś tak wyszło,że synek nam zasnął dobudzić nie bardzo było jak i pomysł padł :-( dziś od rana piecze mnie pacha dokladnie w miejscu na łączeniu z piersią takie szczypanie czuję, a nie goliłam wczoraj pach :-( do tego śpimy już w drugim pokoju na innym łóżku, a mnie bolał bardzo krzyż i wszystkie gnaty,plecy, ledwo co się zginałam poruszałam :-( jak to jest, że dzień w dzień boli mnie tak wiele rzeczy na raz ?? Do tego przeczytałam że wątroba o cechach stuszczenia (a taką niestety mam od czasu usuniecie worka)prowadzi do marskości wątroby często i doznałam uczucia okropnego,a mianowicie takiego, że jestem cięzko chora i już niedlugo umrę :-( całą noc śniły mi się koszmary ! Dziś urodziny męża, nie wiem co mam zrobić żeby mu nie zepsuć tego dnia, choć on mówi że ma w nosie swoje urodzinki ... źle mi prosze napiszcie czemu tak jest, że ciągle coś boli ??????? ciągle czuję to tu kłucie, to tam, to nagle twarz piecze z jednej strony, to duszno, to kłucie w sercu, to okropne bóle pleców :-( I co z ta moją pachą ... czemu czuję się chora cięzko ?? Ale tak dosłownie ... matrix100 witaj w naszym gronie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) u mnie słonce , piekna zimowa pogoda :) Nikitka5 nie narzekaj, nie szukaj dziury w całym !! dzis sa męza urodziny to zrób mu prezent i nie narzekaj na swoje dolegliwosci,na pewno poczujesz sie lepiej. To musi minąć, ja tez miałam kiepskie dni , a nawet miesiac mnie trzymało ostro ! dałam rade ..teraz jest fajnie ..ciesz się życiem .. idziemy na sanki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
nikitka5 witaj powiedz mi ile masz lat i czy chodzisz do pracy?? za duzo mi sie wydaje wsluchujesz sie w cialo, powinnas to wszystko olac i nie przejmowac sie tym, ze cos boli. mnie jak zaczyna bolec to ignoruje to i w koncu zapominam albo moze i przestaje nie wiem bo nie zwracam na to uwagi. wyjdz gdzies z mezem odstresuj sie, spedz milo wiecvzor, a moze jakis sexowny wieczor z mezem, syna zostaw u mamy lub tesciowej, poproastu totalny relaks......... a jesli nie pracujesz to znajdz prace jesli to dla Ciebie nie problem w zwiazku ze stresem i kolataniem serca, . Ja ogromnie sie stresuje i mam kolatania (to mnie glownie meczy) wiec dla mnie powrot do pracy to ogromny strach ale tak czy inaczej trzeba bedzie wrocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwiczka
a ja dzis pojde na saneczki z moim malenstwem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:D Dziś u mnie z rańca miło, bo wreszcie i u mnie śnieżek poprószył :DJest tak biało, słońce odbija swoje promienie na śniegu, jest jasno, jak latem, a ja kocham lato. Matrix, nie przejmuj się wpisem jakiejs pizdy pod tytułem \"olenia\". Swołocz specjalnie chciała Cię zdołować. Wal to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikitka, poczytaj. Pieczenie jak najbardziej objaw nerwicy.Bóle krzyza, barków, szyi też. Już o tym pisałam. Znalezione w necie: ----------------------------------------------------------------------------------------- " W trudnych sytuacjach życiowych u osób z nerwicą pojawiaja się lęk i napięcie. To reakcja centralnego układu nerwowego. Ale ponieważ układ ten steruje całym organizmem, swoje pobudzenie wywołane lękiem przekazuje innym narządom. Zwykle tym, które w jakiś sposób są u nas słabsze. Może to być serce, głowa, brzuch itd. A wtedy pojawiają się przykre objawy, np. kołatanie serca, ból głowy, ból brzucha z towarzyszącą mu biegunką, parcie na pęcherz moczowy, zaburzenia łaknienia, zaburzenia seksualne, bóle mięśni, drżenie ciała, jąkanie się, nadmierne pocenie się, pieczenie skóry, kłopoty z koncentracją, bezsenność. W trudnych sytuacjach życiowych zdarzają się także "ucieczki w chorobę" (hipochondria) albo występują fobie (unika się sytuacji, w których występuje lęk) lub pojawiają się zaburzenia nastroju (depresje nerwicowe) i przekonanie, że nie ma ludzi bardziej nieszczęśliwych niż my. Objawy nerwicy są różnorodne, bo dotyczą różnych narządów. Kiedy jednak narządy te gruntownie przebadamy, okazuje się, że anatomicznie funkcjonują bez zarzutu, nie są w jakikolwiek sposób uszkodzone. Nie jest też jasne, dlaczego u jednej osoby pojawiają się takie zaburzenia, a u drugiej - inne. Bez lekarza ani rusz Jeśli podejrzewamy u siebie nerwicę, powinniśmy zgłosić się do lekarza. Po pierwsze dlatego, że jej objawy mogą przypominać objawy różnych innych chorób i niekiedy trzeba wykonać specjalistyczne badania, żeby owe choroby potwierdzić lub wykluczyć. A po drugie - w ciężkich przypadkach nerwicy może dojść do zupełnego wyczerpania emocjonalnego i fizycznego, prowadzącego w skrajnych przypadkach nawet do podejmowania prób samobójczych. Lekarz (neurolog lub psychiatra), po zdiagnozowaniu u nas nerwicy, może zalecić przyjmowanie leków antydepresyjnych i przeciwlękowych, które zmniejszają uczucie zdenerwowania, lęku, niepokoju i związane z tym dolegliwości. Środki te nie mogą być jednak stosowane na stałe (sposób ich zażywania oraz czas terapii jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta), a ponadto nie rozwiązują samego problemu. Trzeba również pamiętać, że leki uspokajające, szczególnie należące do grupy benzodiazepin - m.in. Relanium, Estazolam, Nitrazepam, Clonazepam - dość szybko silnie uzależniają. By pomóc pacjentowi zrozumieć chorobę, ocenić lęk i nauczyć go, jak radzić sobie z napięciem emocjonalnym, niezbędna jest psychoterapia. Polega ona na cyklicznych, najczęściej prowadzonych w formie rozmowy, spotkaniach z psychoterapeutą. Mogą to być spotkania indywidualne (pacjent i terapeuta) lub grupowe (kilku pacjentów i terapeuta). Rodzaj terapii dobierany jest zawsze indywidualnie. W przypadku nerwicy psychoterapia jest, niestety, długotrwała, jednak daje najlepsze efekty. Co jeszcze może pomóc? W leczeniu zaburzeń nerwicowych pomocne są wszelkie techniki relaksacyjne, które pomagają się odprężyć i zniwelować napięcie. Może to być m.in.: - masaż relaksacyjny pozwala rozluźnić napięte mięśnie, dzięki czemu słabnie napięcie mięśni szyi oraz karku i ustępuje ból. To również poprawia samopoczucie. - muzykoterapia specjalnie dobrane utwory słuchane w przyjaznym otoczeniu (dom, ciepło, cisza, spokój) poprawiają nastrój osoby cierpiącej na zaburzenia lękowe. - trening autogenny polega na wprowadzeniu się w stan odprężenia za pomocą autosugestii. Pacjent uczy się odpowiednio rozluźniać mięśnie, uspokaja się, wycisza, czuje przyjemne ciepło rozchodzące się po organizmie. Serce bije miarowo, a oddech się wyrównuje. Najpierw trening prowadzony jest przez terapeutę, a po opanowaniu techniki relaksacyjnej pacjent może ją sam stosować. " Źródło: Poradnik Domowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikitka , mozesz mężowi dziś upiec babkę cytrynową. Moja specjalność, bo przygotowanie i pieczenie zajmuje tyko godzinę:P Składniki: 4 jaka 25 dag margaryny 25dag mąki 25dag cukru 1 cytryna łyżeczka proszku do pieczenia cukier waniliowy. Przygotowanie: Oddzielamy żółtka od białk. Białka ubijamy. Żółtka z margaryną i cukrem ucieramy mikserem, dodajemy mąkę , starta skórę z cytryny+ wyciśnięty sok i ucieramy dalej. Na końcu dodajemy białko i proszek do pieczenia. Mieszczamy delikatnie łyżką. Wlewamy ciasto do keksówki, pieczemy 45 minut. Proste i smaczne :D Dziś piekę, bo zeżarłam wszystkie ciasto, które kupiłam synkowi na urodziny, które obchodził wczoraj 😭 :P i muszę to jakos zrekompensować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska160
witam mnie piecze w zoladku nic nie moge zjesc jakis jadlowstret mam jestem rozdrazniona wszystko mi przeszkadza katar kaszel biore triticco 24 dni a dolegliwosci nie ustepuja nic mi sie nie chce nawet lezec nie moge bo mnie mdli zastanawiam sie czy to wszystko od nerwicy ciezko mi zaczerpnac powietrza jakby cogl w klatce piersiowej to juz sie robi nie do wytrzymania siedze i placze nierzko mi przelknac sline jakby gula w gardle.comi jest bo nie wytrzymuje psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laska160 nerwica , a co Ci moze byc ?, no chyba ze masz wrzody na żoładku ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !! Chciałbym podzielić sie z wami moja historia ponieważ nie wiem co mi jest !! podejrzewam u siebie nerwice ale sam nie wiem do końca czy słusznie !! Po weselu na nastepny dzien dostałem wieczorem dziwnego ataku mocnego bicia serca ucisku w klatce , dusznosci oraz drgawek ! przyjechalo do mnie pogotowie zmierzyli cisnienie i okazalo sie ze mam bardzo duze zabrano mnie do szpitala . Zrobiono mi ekg ktore nic nie wykazalo , zostal mi podany ketanol dozylnie i zostalem wypisany do szpitala ! nastepnego dnia udalem sie do lerza rodzinego zrobiono mi ekg i wyszlo w porzadku dostalem nawet ataku serca u lekarza ! zrobila mi natychmiast podczas ataku ekg ktore tez nic nie wykazalo ! dostalem skierowanie do kardiologa poszedlem sie zapisac ale ze byla dluga kolejka do czekania poszedlem prywatnie ! zrobil mi echo serca ktore nic nie wykazalo powiedzial ze moje ataki nie maja nic wspulnego z sercem !! to wszystko wydarzylo sie jakies 4 tygodnie temu do dnia dzisiejszego dostaje dusznosci bije mi niekiedy mocniej serce ale niekiedy sa dni ze jest dobrze i jak by nic sie nie dzialo ! dodam ze mam 20 lat dopiero !! przperaszam za chaotycznie napisany tekst ale tyle sie dzialo ze naprawde nie wiem co pokoleji pisac ! dodam ze zrobilem morfologie i wszystkie wyniki sa idealne a serducho boli !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie obiadek za nieługo będzie , mężus dziś działa w kuchni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie snieg az mislo popatrzec przez okno:) ale tylko przez okno bo nie lubie zimy, wolę wiosnę:D on-ma 20 lat! jesli wyniki wyszly dobre to moze to byc na tle nerwowym, idz do psychologa albo psychiatry, szukaj pomocy bo to cholerstwo męczy czlowieka strasznie! a ciekawe co z chieronimką? wie ktos moze? mandziaa jak brzusio?:) pozdrawiam wszyskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
, podobno to Trttico powinno pomóc juz po dwóch tygodniach, ale niektórzy sadzą, ze trzeba poczekać dłużej. Tyle dowiedziałam się z forów. on_20_lat , to rzeczywiście wygląda, jak nerwica. Wypadałoby jeszcze przebadać tarczycę. najlepiej zgłoś sie do jakiegoś psychologa i pogadaj z nim o tym. Pobierz tymczasem Aspargin, to połączenie magnezu z potasem. A ja mam nieustajacą fazę na prawidłowe oddychanie;) Wklejam, co znalazłam, wypowiedzi nerwusków o oddychaniu przeponowym. pranayama, i jeszcze mudra :D: ----------------------------------------------- Przy nerwicach i depresjach różnego rodzaju bardzo ważną sprawą w terapii jest nauczenie chorego prawidłowego,w pełni świadomego oddechu oraz umiejętnosci panowania nad swymi miesniami ....A kontrolujac swoj oddech możemy zapanowac nad własnym samopoczuciem,wpłynac na poprawe stanu zdrowia fizycznego i psychicznego,stawić czoło przykrym uczuciom i doznaniom takim jak zmęczenie,złość,niepokój,przygnębienie,bezsennosc,ból..mi oddech przeponowy bardzo pomaga...Popytajcie swoich lekarzy o oddech przeponowy..warto ..mi bardzo pomaga.. ------------------------------------------------------ \"Jako praktyk jogi polecam wszystkim doskonałą metodę wywodzącą się z medycyny hinduskiej – Mudrę, czyli jogę małych palców. Okazuje się, że trzymanie rąk w odpowiedniej pozycji powoduje korzystne zmiany w organizmie. Np.Gywan Mudrę- „gest wiedzy”. Jest to metoda bardzo prosta: czubek kciuka i palca wskazującego lekko stykają się z sobą, pozostałe trzy palce są wyprostowane (nie spięte). Czas ćwiczenia nie powinien być krótszy niż 45 minut dziennie, można ów czas podzielić na raty, maksymalnie pięć. -Ta Mudra jest uniwersalnym środkiem przeciwko duchowemu napięciu i wewnętrznemu bałaganowi Wzmacnia pamięć, polepsza możliwość koncentracji, powoduje rozluźnienie psychiczno - fizyczne, pomaga przy bezsenności i nadmiernej senności, przy depresjach oraz przy wysokim ciśnieniu krwi. Na oddychanie najlepsza jest pranayama. \" Maciek ----------------------------------------------------------- \"Moja terapia wygląda min. tak że 2 razy dziennie po 3 wdechy i wydechy oddycham przeponowo. Czyli położ ręke na klatce piersiowej i na brzuchu. Przy prawidłowym oddychaniu przeponowym ręka na brzuchu powinna chodzić, a na klatce powinn a byc nieruchomo. Podobno większośc osób oddycha piersiowo co jest powodem hiperwentylacji(niedotlenienia).\" =================================== \"Cześc. Pozdrawiam wszystkie osoby z nerwicą , z którą i ja się męcze. To jest mój pierwszy tekst na waszym forum, które od jakiegos czasu uważnie śledze. Mnie nerwica dopadła jakieś półtora roku temu. Chyba nie musze wam opisywac objawów bo każdy z nas wie jak one wyglądają . kilka miesięcy temu po długich zasatanawianiach się nad przyczyną moich dolegliwości zgłosiłem się do psychologa. Mam za sobą już 3 wizyty. Nie korzystam z pomocy psychiatry gdyz mój psycholog stwierdził że w obecnym etapie nie jest on mi potrzebny. Zaczełem etap leczenia. Przed wizytą u psychologa przeczytałęm kilka książek o zaburzeniach lękowych które w jakimś stopniu pozwoliły oswoić mi się z myślą co mi jest. Razem z moim psychologiem zaczęliśmy trenowac oddychanie przeponowe(sporo jest tego w Internecie) Jak na razie zauważyłem poprawę swojego samopoczucia. Mam nadzieję zę ten stan będzie się dalej poprawiał. Mój psycholog twierdzi że z najnowszych badań wynika że metoda ta jest skuteczna w 97%, a do tego jest banalnie prosta. Szczerze mówiąc bardzo mi ona odpowiada. Może i wy zapytajcie się swoich psychoterapeutów o ta metodę(podobno nie każdy może ją stosować) Oczywiście nie przyjmuje żadnych leków. Nie chcę żeby ktoś mi opisywał że komus to nic nie dało bo wiecie sami że brak nadziei na wyzdrowienie jest tutaj najgorszą rzeczą. \" ============================== \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do laska
mnie po tym leku złapała megadeprecha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×