Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

Hej dziewczyny :) Ledwo przeczytałam :P My już 8 ząbka przywitaliśmy - zobaczyła go pani doktor dzisiaj na wizycie, bo mi Aleks nie dał zajrzeć :p No i Aleks waży już 7460g :) Także za miesiąc 300g więcej. Nie jest źle :) Niestety nie dał się zmierzyć, bo leżenie wg niego jest totalnie Teraz albo raczkuje z prędkością małego samochodziku albo staje przy meblach i się przesuwa wzdłuż nich... Zgadzam się z Wami, że mało piszemy ostatnio i jet tu jakoś tak pusto i smutno :( No ale Dorcia ma racje, że w sumie to trochę z naszej winy. Kruszyna gratuluję ząbka :D Aj ale Hania rośnie - dopiero wysyłałaś nam zdjęcia jak była taka maleńka, że ubranka miała taaaakie wielkie na sobie, a tu już ząbki :) A śliczna dziewczynka - po mamusi :) Dorcia szkoda, że nie zrobiłaś zdjęcia, ale musisz cudnie wyglądać z brzusiem :) Powiem Ci, że ja też tak miałam na początku - kompletnie nie miałam ochoty na szaleństwa z moim M. :P Kasia nie ma jak zwyczajne rzeczy do zabawy ;) Aleks uwielbia zakrętki od słoiczków i drewniane łyżki :p Madzia ja cały czas trzymam kciuki i myślę o Tobie :) Sylwinka jak tam Madzia się czuje? Mam nadzieję, że już lepiej. A jak Dominisia? Grażka a jak tam zdrówko? Eh katar to potrafi wymęczyć :( A powiem Ci, że ja smarowałam nos maścią majerankową, może nie najlepiej pachnie ale jest dobra :) Zresztą Aleksowi też smarowałam nosek jak miał katarek :) Suri jak tam Dawid? Anna a co u Darii? Buziaki dla wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja dalej chora :( wykończe się przez ten katar :( do tego dzisiaj doszedł kaszel i budziłam nim Igorka w nocy :( Co do Igorka to czekamy na ospe!!! mam nadzieję, że się nie zaraził ale miał kontakt z córeczką szwagierki i ona na drugi dzień zachorowała. Oby nie zachorował! Mąż się boi bo sam nie miał. Teraz mój łobuz już śpi a ja chyba wezme długą gorącą kąpiel i zmykam pod kołderkę :) miłego wieczorku. Sorki, że nie dopisuje każdej ale nie mam siły dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka ja myśle ,że na seks w ciąży jeszcze przyjdzie czas tzn ,że Wam się zachce. Grażka zdrowiej szybko ! Dla reszty buzka! Transfer w sobote. Stres ogromny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam magda będę trzymać kciuki grażka może się nie zaraził. Nie wiem ile czasu może się wwykluwać ospa. Polusia dobrze że Aleks przybiera na wadze i tak dobrze się rozwija. Zaraz Ci biegać zacznie :) Dorka fotki superaśne - już pisałam na maila :) A u nas narazie spokój z gorączką. Jest tylko stan podgorączkowy więc może to jednak się z zębami zbiegło. Mogłyby już wyjść. A ja siedzę i piszę tyle, na ile Wiktor mi pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia bedziemy myslec o Was w sobote i wszystkie mozliwe kciuki trzymac! Mam nadzieje ze te najblizsze tygodnie szybko Ci zleca i czekanie nie bedzie az tak ciezkie! Jezeli komus nie wyslalam fotek to prosze o maila to przesle.Dorota z wielgasnym brzuchem :) Kasia czyzby maluszek pozwalal mamie juz pracowac??? A jak idzie pisanie, meczy cie to czy dobra taka odskocznia??? Grazaka mam nadzieje ze juz troszke lepiej sie czujesz biedulko! A nie jest lepiej aby dzieci takie choroby jak ospa, rozyczka wlasnie przechodzily jak sa male? czy to taki moj wymysl z dziecinstwa? Pamietam jak mialam swinke i rozyczke to wszystkie mamy wywyslaly dzieci do mnie aby sie pozarazaly... Dzis mam wizyte u poloznej, sama nie wiem co bedzie robila, moze posluchamy serduszka? Na sama mysl sie ciesze! A jeszcze w pracy podpisalam umowe i zaproponowali mi powrot po urlopie macierzynskim na moich warunkach - czyli kiedy chce i na ile dni w tyg chce! To jakies szalenstwo! Ja nawet sie tu nie przemeczam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Madzia to wspaniale, że już w sobotę transfer :) będę mocno trzymać kciuki! nie denerwuj się 🌻 Dorka jaki piękny brzusio! no cudownie wyglądasz w ciąży :) ja dalej obstawiam małego Aleksa :) Ślicznie Ci z tym brzuszkiem :) Kasia ospa wykluwa się 2 tygodnie, narazie nic małemu nie jest i oby tak dalej. A co jest Wiktorkowi? Polusia to super, że Aleks przybrał i za chwilkę będzie ci biegał :) No i gratuuję 8 ząbka! ja dzisiaj już troszkę lepiej się czuję ale i tak smarkata jestem i pociągająca :) nakarmnie Igorka, wysusze włosy i zmyakmy na spacer. Buziaki dla reszty, oddzywajcie się kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka średnio Wiktor daje popracować, bo wymaga mojej uwagi praktycznie non stop. Ale już nie marudzi tyle, no i gorączki nie ma także da się chwilę zabawić. A przepisywanie jakoś idzie. Dobra taka odskocznia, ale... niestety byłam sama całymi dniami z Wiktorem + dom, a teraz doszło pisanie. Z moim wyczerpaniem fizycznym taka odskocznia tylko pogłębia moje zmęczenie, bo jak Wiktor spał to ja chociaż sobie TV pooglądałam i troszkę odpoczęłam, a teraz piszę w każdej wolnej chwili. Grażka Wiktor miał stan podgorączkowy, brak apetytu, luźne kupki i myślałam, że to zęby, ale doszła wysoka gorączka i mega katar i czerwone gardło. Teraz został znów stan podgorączkowy i troszkę kataru. Jest duuużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dorka - ale super wygladasz ijakiego masz handsome chlopaka :)sliczny brzuszek i wcale nie wielki,taki w sam raz!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) i tez nie wpadlabym na to ze to ktoras z nas jest tym grejfrutem ;) grazka - ojeeeej niech szybko mija to przeziebienie a co do ospy to chyba 2 tyg moze sie wykluwac,moja bratanica tez miala ospe i z takimi kropkami bratowa przywlekla ja do dawidka,ale na szczescie sie nie zarazil,oby igorkowi nic nie bylo polusia - hihi to aleks ma fajne przyspieszenie :D i juz tyyyle zabkow ma :) u nas jeszcze nic magda - bede trzymac kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!baaardzo mocno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sylwinka - duzo zdrowka dla dziewczynek i fakt dzieciaki to pochlaniacze czasu ale ja uwielbiam tego mojego smyka,co innego jak dziecko przeziebienie jak wtedy opieka jest intensywniejsza i przeradza sie w zmeczenie to juz inna bajka pewnie kasia - mi tez teraz praca dochodzi i wlaczam 5 bieg, ale jakiegos takiego kopa mam ze nawet jak dzis po 4 karmilam dawidka to zastanawialam sie czy nie usiasc do kompa i nie pisac awansu do pracy ale jednak nie siadlam ;) wczoraj bylam na szkoleniu i jutro z pracy znow jade mimo ze na macierzynskim jestem :/ szkoda ze asia juz nie pisze :( dawidek tez zaczyna raczkowac i smiesznie to wyglada,oooo i juz koniec pisanai bo wola zeby sie z nim pobawic ;) pozdrawiam was serdecznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia no tak, doszedl jeszcze jeden obowazek... Ale jak zawsze sobie radzisz! Zapomnialam pogratulowac Polusi a raczej Aleksowi zabka! Juz osmego! Wow! No i maly zaraz zacznie biegac po domu! dzieci sa przekomiczne jak staraja sie postwic pierwsze kroki! Przeslodki widok! Nasza Hania zaczyna powoli raczkowac, ale jej sie do niczego nie spieszy :) Ma 9 miesiecy i nawet jednego zabka nie ma, brat sie smieje ze zeby to temat tabu w rodzinie :) Ale tak na prawde to sie nie przejmuja, bo lekarz powiedzial ze wszystko jest OK! W sumie to nie wiadomo co lepiej wczesniej czy pozniej te zabki... Czy ma ktoras z Wam maila do Asi, bo chcialabym jej zdjecia tez przeslac a nie mam adresu :( Moglaby ktoras z was mi go przeslac na mojego maila? Dzieki wielkie! Sylwinka nie chowaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIA nie wyobrażam sobie żebym miała jeszcze pracować w domu, do tego opieka nad dzieckiem i obowiązki domowe :( Ale dobrze że już lepiej z synkiem. DORCIA brzuchatko kochana 🌼 MAGDA to już w tą sobotę!!!!! Całym sercem jestem z Tobą!!!! Gdybym tylko mogła czynić cuda to już dawno byś z brzuchem chodziła.... ;) U nas idzie drugi ząbek, wczoraj wieczorem mała tak płakała że jej nie mogliśmy uspokoić, na szczęście trwało to tylko pół godziny. Wsunęła już dzisiaj cały słoiczek owoców, dałam jej bo mleka nie chciała. Rano przeważnie mało wypija albo wcale więc zacznę jej chyba dawać biszkopty z herbatką. W ciągu dnia wypija już ok 150-160ml, więc fajnie bo do tej pory tylko po 120ml piła. No i dalej je co 3 godziny!!!! Nie wiem, może mi doradzicie jak zmienić pory karmienia, co i kiedy jej dawać żeby jadła co 4 godziny? Bo nie ukrywam męczące to jest, jak mleko je co 3 godziny to nie mam za bardzo kiedy jej dać inne jedzonko.... Jutro jedziemy na szczepienie to dowiem się ile waży i mierzy, ale wydaje mi się że będzie już 6.5 kg i 64cm :) Wczoraj mierzyłam główkę, nie urosła ani o milimetr w ciągu tygodnia, juuupppiiiii :D:D:D:D:D:D:D:D:D Oby tak dalej, to rehabilitacja nie będzie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D Dorcia ja lubię się w chowanego bawić :P:P zaraz wejdę na pocztę i obejrzę zdjęcie brzuszka :) Kasia dużo zdrówka dla Wiktorka :) Polusia gratuluję 8 ząbka :) a jak tam Aleks gryzie Cię po piersiach :P Madzia już dobrze Dominika też super :) Grażka oby mały nie miał ospy a jak tam oczko ropieje jeszcze :) Suri najgorzej jak jedno dziecko od drugiego łapie a w dodatku jak wytłumaczyć dziecko że ma nie zbliżać się do siostry bo może ją zarazić nie jest to proste :) u nas wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej po pierwsze Dorka wysyłałam ci zdjecia Darii a wiec masz mojego maila ,prosze o zdjecia brzucha:) bo ja nie dostałam :( u mojego bratanka zeby zaczeły wychodzic po 11 mc wiec kazde dziecko ma swoj czas , ale za to pieknie mowi wszystko ze az szok:) Magda trzymam kciuki i mam nadz ze bedziesz miala to swoje szczescia:) Kasia dużo siły i zdrowka dla Wiktorka :) Polusia wow 8 ząbek idziecie jak burza ;) Kruszyna co do przestawienia to nie pomoge moja mala je co 2 godz , a czasem nawet co 1,5 h.Zdażaja sie noce ze co 3 godz a nawet 4 h ale to narazie sa takie przebłyski :) U nas cały czas brzuszek i wogule jakies rozdraznienie. Daje jej teraz espumisan moze to pomoze bo nie moge patrzec jak cierpi, bede kupywac co tylko jest na ta kolke i zaparcia ,moze wkoncu cos da!! suri normalnie skad tyle siły ty masz kobieto :) u nas tez był i w sumie jeszcze jest strach poniewaz jest wirus grypy jelitowej ,u mie przechodzia ja mama, szwagier, szwagra syn, mąż ( lżejszą odmiane) wiec przez pare dni izolowałysmy sie i zero pomocy było od innych bo nie chciałam zeby mała złapała , bo wtedy tylko szpital.mnie dwa dni bolał żołądek i sie bałam ale juz mi przechodzi. Wczoraj byłam na kontroli u gina i jest wszystko ok zbadał mnie i powiedział ze sie swietnie wszystko obkurczyło :) i namawieł mnie za rok na nast dziecko hehe Dorka co do sexu to my tez na poczatku nie mielismy ochoty ale w drugim trymestrze :):) juz bylo łatwiej ,przyzwyczailismy sie do mysli ,a i maz podszkolil sie ze malenstwu nic sie nie stanie pozdrawiem i jak bede miala chwile to sie oczywiscie odezwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANNA no to faktycznie lepiej żeby mała tego świństwa nie złapała, maluszki się momentalnie odwadniają i bardzo cierpią.... Wiesz, mała ma skończone 5 miesięcy i nadal je tak często jak była noworodkiem :P Dlatego chciałabym coś zmienić, żeby był odstęp między mlekiem a np zupką. SYLWINKA Ty dobra duszyczko 🌼 GRAŻKA kuruj się, dobrze że możesz poleżeć, wygrzej się ;) Dla mnie przeziębienie jest jak choroba, rozkłada mnie totalnie... Dziś znów mała marudzi, ten drugi ząbek chyba jej bardziej dokucza, bo pierwszy wyszedł w 3 dni, więc było ok. No nic, jakoś damy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak super! tyle czytania :) Kruszyna jak super, że Hania już za chwikę będzie miała dwa ząbki :) i dobrze, że główka nie rośnie :) Igor pije o 6 mleko( 110 ml), później o 10- 10:30 znów mleko(180ml), koło 14 je obiadek ( zwykle tylko podziubie) i albo banana albo jakiś deserek lub inny owoc. Jak mało zje towypije troszke mleka) Później koło 18 kaszka i koło 21:30 mleko na śpiocha (130 ml)i śpi do rana. Suri daj mi troche Twojej energi ;) szalona mamuśka z Ciebie :) Sylwinka pytałaś o oczko :) Juz nie ropieje i nie łzawi od świąt :) wiec super :) My wróciliśmy ze spaceru i teraz Igor szaleje bo wyspany :) a ja kawe musze sobie zrobic bo boli mnie głowa :) Dorka gratuluję podpisania umowy :) a po macierzyńskim chcesz wrócić tam do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna źle napisałam :) Koło 14 zje obiadek i jak zje mało to wypije troche mleka a miedzy 14 a 18 dostaje jeszcze jakis owoc i o 18 kaszka :) reszta bez zmian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Grażka, muszę jakiś plan posiłków ułożyć pod Hanię i wszelkie wskazówki mile widziane :) Dziś mam ochotę na pisanie, tylko znów mała mnie woła więc idę jej zrobić mleczko i pobawimy się troszkę. Potem jak znajdę chwilkę to zajrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna super wiesci o Hani! bardzo sie ciesze!!!!! Wielka ulga, ze najgorsze juz za Wami i teraz wszystko bedzie juz super, bez zadnych zmartwien. Mam nadzieje ze juz nic was nie zaskoczy! Grazka to masz wszystko rozpalnowane - dla mnie to jeszcze jakas czarna magia... Anna zdjecia wyslane :) A malenka Twoja pewnie rosnie z dnia na dzien co? Super ze kontrola pomyslnie i mam nadzieje ze Daria nic nie zalapie. SURI jakos chyba przegapilam moment jak wrocilas do pracy.... Szalona kobieta! Sylwinka koniec zabaw w chowanego!!! Ucaluj swoje ksiezniczki ode mnie!!! A ja mysle o powrocie do pracy po macierzynskim, ale na pewno chce z rok w domku siedziec! nie wiem jeszcze dolkadnie czy do tej czy bede innej szukac, ale super ze bede miala opcje i moge nawet wrocic na pol etatu jezeli bede chciala. Zaraz mam wizyte u poloznej, juz sie nie moge doczekac, pomimo ze nic pewnie sie nie bedzie dzialo, poza rozmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka - jeszcze nie wrocilam do pracy a juz mi szkolenia serwuja :/ 6.5 wracam :/ grazka - mnie tez glowa dzis muli,2 kawe teraz pije ,przez ta pogode chyba i popieram :)super jak znow tu jest tyle czytania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzisiaj napisałyście! Super :D Od razu tu weselej ;) Ja wreszcie się zmobilizowałam i umówiłam się na termin egzaminu teoretycznego na prawko - 6.05 idę na 18.30 - trzymajcie kciuki :p A potem jazdy i dopiero praktyczny. A wszystko przez to, że mój tata w wakacje chce autko zmieniać i mówił, że dałby mi swoje :p A Aleks na pewno chciałby mieć zmotoryzowaną mamę :P Kurcze muszę posprzątać trochę, bo tak rozwalił zabawki, że szok! Jak tylko sobie doraczkuje do pudełka, to wszystko jest wywalone - cwaniak nauczył się go otwierać i wyrzucać zabawki :p Dorcia pięknie wyglądasz mamusiu :D Brzusio cudny - a i ja się przyłączam do stwierdzenia, że będzie mały Aleks ;) Kruszyna super, że główka nie urosła - będzie dobrze :D A co do jedzonka - Aleks o 5-6 dostaje cyca, potem koło 8 kaszkę, o 11 jogurcik albo owocki, o 14 obiadek, o 17 jogurcik, mleczko, owocki ( w zależności od tego co dostał rano) i po kąpieli ok.19.30 kaszkę i cyca :) Czasem w ciągu dnia pomiędzy jedzeniami jeszcze chce cyca, ale baaaardzo rzadko :p Sylwinka super, że z dziewczynkami dobrze :) Niestety młody jak czasem ugryzie to aż gwiazdki widzę :P Złośnik mały :p Suri ty masz normalnie tyle energii, że szok :P Ja bym o 4 rano nie pomyślała nawet o pracy :P A już niedługo będziesz gonić za Dawidkiem :P Kasia podziwiam - praca i Wiktorek! Ja nie wiem czy bym dała radę... Grażka kuruj się kuruj! Mam nadzieję, ze Igorek się nie zaraził :( Ale jaki ma apetyt - mój Aleks to jak zje 120ml mleczka jak mu zrobię to jest nieźle. Anna na brzuszek spróbuj jeszcze Gripe Water- to jest koncentrat koperkowy, bez recepty w aptece. Aleksowi bardzo pomagało. Madzia będę trzymała kciuki w sobotę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia ja zaglądam tylko wtedy kiedy mała śpi od poniedziałku jestem sama i będę do piątku napisz jak będziesz już po wizycie u położnej :) Grażka super że małemu nie ropieje już oczko :) Kruszyna Dominika dostaje 7-8 kaszkę później pierś o 12-13 obiadek 16-17 deserek o 20 kąpiel kaszka i o 21 idzie spać :) możesz małej kupić z Hipp pierwsze ciasteczka na opakowaniu pisze że są od 7 miesiąca ale od piątego można dawać mocząc je w herbacie :) Dominika bardzo uwielbia chrupki kukurydziane fajnie wygląda po zjedzeniu jest cała obklejona nimi :P:P Grażka i Suri nawet nie pochwaliliście się że wasze dzieci skończyły 6 miesięcy dla Igorka 👄 i Dawidka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinka chrupki są super :p Aleks też wcina jak nie wiem i wreszcie przestał się krzywić przy jedzeniu ich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polusia pewnie, że dokończ to prawo jazdy. Przyda Ci się bardzo no a jeszcze jak fure dostaniesz to juz w ogóle :D Igor też wywala wszystko z pudełka, już sie boję co będzie później :) Sylwinka dzięki :) No już pół roku mają Igor i Dawidek :) a rok temu byłam w 15 tyg jak Dorka :) Suri zrób mi też kawke :) a nie tak sama będziesz piła :P Igor zjadł, teraz śpi a ja zabieram się za gotowanie obiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polusia Dominika to nawet wczoraj pokleiła sobie włosy chrupkami :P:P dzieci nam rośną Dominika już za 9 dni skończy 8 miesięcy a jeszcze trochę i pierwsze roczki będą na topiku :D:D Magda ostatnio wzięła lalkę i mówi że musi ją nakarmić ja patrzę a ona dostawiła sobie do piersi i udawała że lalka pije mleko :P:D:D:D:D:D lecę bo malutka wstała już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinka ty to wesoło masz z Madzią :D Grażka jeszcze trochę i chłopaki nam szafki w kuchni wywalą całe :P Garnki w końcu to super zabawki :D Aleks też śpi, a ja porządkuje jego fotki w albumie :P Coś mi aparat nie datuje fotek i muszę sobie spisywać ręcznie :/ A mam 300 fotek do ułożenia... I chcę kolejne wywołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie wysłałam sms-em listę zakupów do męża, ma po pracy do tesco jechać, niech się wykaże chłopina, a lista spooooora hihi :P Wstrętna jestem :P Sylwinka to musiał być super widok Madzi :D:D:D:D:D:D Polusia ja też co jakiś czas wywołuję zdjęcia, no ale nie aż tyle! Oszalała mama ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna mój mąż też dzisiaj zakupy zrobi :) Ale pozwoliłam mu przyjechać do domu i najpierw zjesc obiad bo o 12 już mi pisał, że głodny jest bo całe śniadanie zjadł :) Sylwinka - Madzia naśladuje mamusię :) fajna jest! Masz jakies aktualne fotki Dominiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze - nie dam rady nadrobić :D Później poczytam w takim razie. Ja siedzę i piszę. Już zakończenie zaczynam więc jeszcze bibliografia i aneks i finito. Chcę oddac jak najszybciej bo kasa potrzebna. A Wiktor jakąś godzinę temu tak mi się zaczął drzeć, że nie wiedziałam o co biega. 45 min płakał. Uspokoić się nie dał wcale. Wtulał się i za chwilę płacz. Jeszcze w łóżeczku popłakiwał nawet. Nie wiem o co chodziło. No, lecę pisać póki śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×