Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

ja nie wiedzac o tej ciazy pilam jack danielsa bo kolega robil pozegnanie i stawial,a pozniej pecherz mnie pobolewal i czesto chodzilam siusiu(ciaza)myslalam ze zaziebilam i bralam cos tam na pecherz bez recepty,a tu za tydzien @ brak hihi i 2kreseczki na tesciku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj w klubie borowka :) ja sie baaaardzo dobrze bawialm na urodzinach u kolezanki ;) tydzien pozniej zrobilam test - pozytywny. to bylo z Ela, wpadeczką moją ukochaną :) bardzo sie balam, na szczescie nie zawsze trzeba odpowiadac za wlasna glupote. aga pamietaj, ze teraz to tylko paracetamol na wlasna reke. reszte lekow przepisuje lekarz! lub doradza aptekarz, chociaz oni , jak to ktos kiedys napisal, zamykaja apteke jak widza ciezarna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co nie mialam zadnych mdlosci nic a nic a dzis od rana od wypicia szklanki mleka mam!!! czy to moze miec zwiazek z tymi tabletkami czy to juz teraz przesadzam i poprostu nie lubie mleka to mi niedobrze jak wypilam :( czy to ma zwiazek z tym glupim ibupronem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak to jest z serami plesniowymi i surowym miesem w trakcie karmienia? chyba mozna prawda? napiszcie ze tak bo wlasnie jem tosta z brie... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko jest ogolnie ciezkostrawne. nie sadze zeby to mialo zwiazek z ibupromem. ja tez nie za bardzo moglam na nie patrzec w tej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Ci niezaszkodzi to Cie wzmocni :) hihihihihi tak jak ten moj nieszczesny ibuprom musze ochrzanic mamuske ze mi go zostawila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze babki.Miało lać a jest tak fajnie.Może nie świeci słońce, ale nie wieje i nie jest bardzo ponuro, mimo chmur. Poszłam na spacer w Czarek zasnął, więc metodą Agnieszki, na ogródek go, a co?Tylko,że teraz mam drzwi otwarte do kuchni, bo muszę słyszeć gdyby zaczął płakać. To bylo 2h temu - nie dał mi mój niedobrzak nawet posta skończyć.Teraz śpi znów,uf.już nie mogę się doczekać aż zacznie raczkować, chodzić, cokolwiek byle SAM.Plecy mi wysiadają, nie chce leżec, siedzieć na kolanach, na rękach też nie, tyllko chce stać (trzeba go trzymać) albo chodzić (też trzeba go trzymać) - ma dopiero pół roku a już pokazuje charakterek, ciekawe po kim :p Aga26londyn - juz się nie zamartwiaj, wzięłas i już tego nie cofniesz, lepiej sie wyluzuj, bo stres TEż szkodzi dzidziusiowi, chyba bardziej niż 2 ibucośtam. MamoEli - widziałam u Ciebie photocalendar - teraz jest promocja, daja gratis (sprawdz czy promocja dotyczy wszystkich, bo dostalam info na mejla: VistaPrint.co.uk) U mnie dziś seler smażony na obiad - mięsiwo wychodzi bokiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga26londyn bo tam przyjade jak nie skonczysz panikowac,pij duzo wody niegazowanej,tak ja robilam,Slonce prawie kazda z nas cos napochala na poczatku,ucz sie na bledach swoich i naszych i bedzie git a jak nie to do Mamy Eli na sygnale.Buziatka. Pamietam w 6m-cu zapomnialam sie i jak bylam sklepie to rozpakowalam francuski cuchnacy ser,rany jak zajarzylam zem w dwupaku to Wc i palec w gardlo i strach czy ja z tego plesniawca nie dostalam bakteri zlej.Bedzie git zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze juz sie uspokajam luzik :)wszystko bedzie dobrze :)DZIEKI LASKI :) dzieki dzieki dzieki....za dwa tygodnie lece do polski to sie przebadam maxymalnie siebie i dzidzie :)ktora juz gdzies ma z prawie 2 cm :) Takaaa juz duza/duzy jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty Mama Eli ja nie doczytalam Ciebie a tez o plesniowym pomyslalam,ja wiem,ze nie wolno a jak wolno to mow bo uwielbiam brie,abo wiesz co poczekam na reakcje jak Twojemu malenstwu zasmakuje to wtrabie prosto z opakowania juz w tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale drzemeczke mila mialysmy :D Poszlam Maje nakarmic do lozka bo do 12 nie dawala spokoju i co.. zasnelysmy obie z tatusiem. Dzieki onyx jeszcze raz!! 🌼 tym razem zapisalam na kartke bo wtedy usilowalam sama zapamietac przy braku uzytecznosci wielu szarych komorek i wylecialo. No ja sie przyznam, ze tez chcialam isc na spacer... ale wygrala moja potrzeba snu dlatego uspilam ja ze mna ;. Monika2 ty mnie nie strasz.... Maja ma prawie 4 tygodnie a wiesz jak mnie kregoslup teraz pobolewa (najbardziej w kosci ogonowej, ale to jeszcze skutki ciazy) jak trzeba ja ponosic, a ty mowisz o 6 miesiacach, auu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie :) Ja i te moje problemy :) powiedzcie zjadlam zupke banana i popilam woda niedobrze mi i otoz moje pytanie czy moge paluszka i sie centralnie zrzygac czy raczej czekac az samo wyjdzie bo mecze sei okropnie a wymiotowanie calkiem zdrowe nie jest :( buuuu co za dzien ja dzis mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym razem uroki bycia ciężarną:)Aga a co byłoby(tfu tfu) gdybyś tak cala ciąże miala mdlości?bo i takie sa szczęściary,tak każdego dzionka paluszki do gardelka?ciekawe jakie dzidzi by wyroslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga nie potrafie Ci doradzić, mnie ominely te nieprzyjemności. Może zaparz mietę, ona dobrze dziala na żołądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem co mi jest od kilku dni bardzo bolała mnie kość łonowa (choć w 1 ciąży nie pamiętam takiego bólu) ale dziś to już przegięcie jest na maksa:(w nocy budzilam się z bólu a od rana chodzić,siedzieć itp nie mogę boli mnie wszystko tam na dole:(kość łonowa,biodra a mięśnie to tak jak bym miała potworne zakwasy nie mogę się normalnie ruszać,ból jest naprawdę bardzo silny,nie wiem co to jest (w 1 ciąży tak nie miałam ) i nie wiem co robić proszę poradzcie coś bo czuję się jak kaleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj wiem wiem ale to wszystko takie nowe i nieznane dla mnie a wy juz dzieci macie to juz pozapomina;yscie jak sie stresowalyscie na poczatku tak jak ja :( ja mysle tylko o dzidzi moze jej tez zle jak mi niedobrze ? nie? ale zjadlam jablko i juz mi troche lepiej ale to by byl [pierwszy raz ze az tak mi niedobrze bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka nie mialas mldosci nic a nic ????? i jest chlopak czy dziewczynka !!!wierzysz w to ze jak sie nie ma mdlosci to jest chlopak a jak sa to ze dziewczynka?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga26Londyn to chyba nie do konca prawda bo ja w mojej pierwszej ciazy nie mialam wogole mdlosci i urodzilam dziewczynke(chyba ze jest na odwrot),teraz nie wiem co bede miec ale do konca czwartego miesiaca mialam mdlosci.Okropnie sie czulam,caly czas spalam badz lezalam, cokolwiek zjadlam to za chwile bylo mi niedobrze ale nie wymiotowalam,pomagaly mi troche jablka,jadlam je kilogramami.Po tym jak skonczyly sie mdlosci zaczela sie zgaga i trwa do chwili obecnej a jestem w 32 tygodniu ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, prawie nie miałam. bardzo krotko i tak delikatnie, i to wieczorami a nie rano jak przystalo na ciężarną:) no i mam 2 dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Jakos nie moge się zorganizowac zeby na bierząco pisać ale staram się czytać :) Kupiliśmy wczoraj Mikołajowi huśtawkę (baby swing) na gumtree umyliśmy, wypraliśmy i dzisiaj wsadziliśmy dziabąga :) ... od razu się uspokoił, był zachwycony i po 20min zasnął :) :D To oczywiście kolejny grat w naszym niewielkim living room... mamy juz niezłą graciarnię, wszędzie jego rzeczy... mamy już stałe godziny jedzenia (no plus/minus 30min)... Mikołaj zaczął dzisiaj 7 tydzień :)... wiecie mamy problemy z kupką :(... odkąd zaczęliśmy dawac rozrabiane z proszku mleko zaczął robić coraz mniej i od wczoraj rana zrobił tylko maleńką... oczywiście wciaż daję mu jeszcze swoje mleko ale nie pomaga :(... co radzicie??... próbowałam masażu brzuszka i dałam dzisiaj herbatkę Plantex... no i wciąż daję grip water (4-6 razy dziennie)... Aga to jest odwrotnie z dzieciaczkami, jak są mdłości to na chłopca a jak ni ema to na dziewczynkę :)... Nie stresuj się tym ibupromem, było minęło, pamiętaj ze teraz tylko paracetamol - tak jak dziewczyny radzą... ja miałam mdłości na początku ale tylko kilka tygodni (chyba 6), obyś też tak miała bo niektóre dziewczyny mają kilka miesięcy... wymiotować nie doradzam, musisz to przezyć poprostu... :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! co u was? ja mialam straaaasznie dlugie dwa dni, ale w koncu maz poszedl dzis do pracy. juz zaczynam tesknic, hehe :D aga26londyn - ja tez mialam tylko troche mdlosci, ale to wtedy, jak nie dbalam o regularne jedzenie, szczegolnie w pracy. i pamietam, ze chodzilam z termosikiem, bo - wg mnie - woda tam miala jakis dziwny smak... a to po prostu ja mialam dziwny smak w ustach :D masz racje, szybko sie zapomina. z jednej strony to dobrze :) jesli ci mozna cos pordzic, to odpoczywaj ile sie da. i zacznij siebie szanowac, niech chlop dzwiga zakupy, musi sie przyzwyczajac :) oleniga, gratuluje rutyny :) pupka malego juz ok? lollibelly - masz maila :) agnieszka 75 - jestem ci winna maila, postaram sie dzis wieczor :) kamila26 - podobno jak jest zgaga to dziecko z wlosami sie urodzi. to by sie gdzadzalo, ja nie miala zgagi, hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny 👄 nie mam w ogole na nic czasu nawet zeby forum poczytac :( pisalam juz raz ale nikt nie odp wiec zapytam 2 :) czy to normalne ze jak mala ciagnie butle to w pewnym momencie sie strasznie prezy i zaczyna sie placz wezme ja na ramie i sie uspokaja co to moze byc..? a i ten inacol to w nocy tez mam go podawac..? gripe water od ktorego tygodnia jest..? dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooj moich mdlosci to ja nie zapomne... :( taki mi daly w kosc ze nie zapomne. Pamietam nawet jak wtedy mowilam, ze nie chce wiecej dzieci, hehe :D ale to bylo dawno.......... Aga, dziewczyno ty naprawde wrzuc na looz. Poczytaj wiecej co mozesz jesc i jak jesc, a nie panikuj o kazdy zjedzona rzecz czy chwile mdlosci bo sie za duzo stresujesz. Mdlosci moga byc naprawde okropne, ale dziecku nic nie jest, to ty dostajesz po tylku :D :P choc to brzmi okropnie. Chlopiec czy dziewczynka.. ja wiem tez ze jest podzial mdlosci z wydaleniem i bez na ch lub dz. Ja glownie mialam bez.. po prostu ciagle czulam sie nie dobrze, glownie wieczorem. Pare razy tylko zdarzylo mi sie biec i... !! Ale po 3,5 m/c przeszlo. Patuniaa nie wiem czy to normalne, ale mojej tez zdarza sie prezyc. Mysle jednak ze skoro az tak placze to moga ja gazy w brzuszku meczyc.. moze ? to moja teoria. Infacol cala dobe, ale tak jak mama Eli mowila, przed glownymi karmieniami. A grip water po pierwszym miesiacu. Ja poki co daje tylko infacol, od poniedzialku zaczelam i mysle ze pomoglo bo Maja od dzis znow kupki w miare ladnie robi. Ok, spi na cycu.. probujemy polozyc do lozeczka. Milej nocki wszystkim zycze. Do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Jeśli mdłości na chłopca to jestem wyjątek, bo nie wiem co to mdłości.Byłam tylko zmęczona, ale to mogło być też normalne zmęczenie, bo zaszłam w ciążę w sierpniu a od września po wakacjach zaczęłam pracę, college i prowadziłam dodatkowe zajęcia w sobotę.A zgagę miałam kilka razy (nie ma tak dobrze), ale dopiero w 9 miesiącu, bo już na macierzyńskim byłam i pomagało mi ssanie/ciamcianie suchej kromki pieczonego (nie z worka) chleba. A znajoma ma parkę i przy obu miała ogromne mdłości i wymioty.Myślę,że to zależy od kobiety a nie od płci. Kamila_B - teraz bolą Cię plecy po ciąży, a potem to jet inny ból.Trzeba wzmocnić mięśnie zanim będzie za późno.Ja chciałam na basen chodzić, i byliśmy kilka razy, ale ostatnio Czarek już ponad 4 tyg przeziębiony, więc klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:-)ciagle brakuje mi czasu zeby z wami porzadnie popisac i poogladac fotki waszych skarbow ale obiecuje ze jakos sie zorganizuje i nadrobie zaleglosci:-) moja corcia teraz chora,ma kaszelek i katarek a do tego wychodzi jej 4 zabek i strasznie to przezywa,nie daje mi spokoju biedactwo moje,a najgozej jest w nocy,budzi sie co chwile z placzem i nic jej nie pomaga,w dodatku moj maz pracuje na nocki i jestesmy same w domku a ja na 6:30 do pracy:-(mowie wam przerabane,ale coz sie nie robi dla naszych malenstw,teraz troche zasnela wiec moge odetchnac ale niedlugo trzeba isc spac bo rano do pracy.pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patunia u mnie tez tak jest gdy: Mikolaj chce odbeknac albo nie chce juz jesc (albo jeszcze nie chce jesc - dzisiaj tak było, mial jesc po kąpieli, zawsze tak jest, ale nie chciał - musialam poczekac az sie drzemnie na hustawce i zgłodnieje), ... zdarzało sie tez ze nie ciagnał butli, prezyl sie i zaczynał płakac gdy mu cos nie pasowało w pokoju w ktorym go karmiłam np. swiatło albo tv, albo rozmowa... infacol tez podawaj w nocy a grip water zacznij jak dzidzia skonczy 4 tygodnie... :) a tak zeby Ci dotrzymac towarzystwa to ja tez na nic czasu nie mam :(... my wciąż czekamy na kupkę :( Onyx dupka Mikołaja już prawie zagojona... jeszcze tyci tyci bubu ma ;) :o Monika2 mnie tez, tak jak Kamile_b, przeraził Twój post... ja już mam powazne bóle kręgosłupa a Mikołaj zaczął dzisiaj 7 tydzień i waży prawie 6kg... nie wyobrazam sobie co będzie potem..:o dziewczyny czy Wasze maluchy tez czasem cos marudzą albo krzykną przez sen, zwłaszcza w nocy...? miłych snow, uciekam do wyrka :) acha, zawsze chce zapytac i zapominam... co sprawiło Wam największą radość po porodzie i pozbyciu się brzuchola??... bo mi możliwość położenia się na plecach :D... suuuper - przed ciążą zawsze spałam na brzuchu a teraz na plecach nie mogę przestac spać :)... no i na drugim miejscu jest samodzielne wychodzenie z wanny ;) :D :D :D papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) anecia1702- Adas ma się juz lepiej. Zostawiam mu w kontakcie lampkę i siedzę z nim trochę, az pozwala mi wyjsc i jest ok:) A wrzucialm mu jeszcze miękką ksiązeczkę i pluszaki do lozeczka,zeby sie czul bezpieczniej i dziala.. oleniga- dobrze, ze pupciowa sprawa prawie zakończona. A co do radosci.. Ja ogolnie malo przytylam i brzuch nie przeszkadzał, ale hmmm.. chyba seksik(troszkę brakowalo mi misjonarskiego przytulanca:-P).. a i jeszce, ze moglam lezec w kazdej pozycji nie dusząc się:) .. a wiecie co Kobitki?!Normalnie w konia nas robia.. 9. pazdz. kupilismy naroznik , a dostawe zamowilismy na 31 bo wtedy juz mielismy sie na nowej chatce zameldowac..Nie przyjechali. Mąz dzwoni, a oni cost tam costam- jutro.OK. Przyjechali tylko z kanapą(2 cz.- bo to taki modułowy) i jeszcze mowi, ze sprzedawca sie pomylil bo to nie 260 tylko 400f!! mąz im pokazuje rach. - no, dobra dowiozą za 3, 4 dni.. i tak do dzis! Dzwonimy. W ciągu 2 tyg. Dzis od 4 do 6! Ej, cholera mnie bierze! Co zrobic?1 Czy oni graja na zwłokę- jest to jakos w prawie?Wiecie? I jeszce chamy powiedzieli, ze nie zamowilismy tego, co zamowilismy, tylko, inne częsci(bo tansze!!) sorki za przydlugi opis, ale juz nie wiem, co zrobic! Od zamowienia prawie 2mce! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga- zapomnialam.. Adas tez czasem zaplacze, albo krzyknie przez sen. Mial tak od urodzenia. Podobno dzieci przez sen odreagowują to, co przezyly w dzien. Taka retrospekcja, bo na sny to za male. To normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Re79
Cześć dziewczyny! Od paru dni wiem, że będę mamusią, poraz drugi :). Jest to dopiero 4 tydzień. I tu pytanie do Was :) Jakie badania wykonuje lekarz, żeby potwierdzić tą ciążę. I wogóle jak to tutaj wszystko wygląda, począwszy od GP i położnej :) Z góry dzięki za odp. Wszystkim życzę miłej ciąży i lekkiego porodu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RE79- przede wszystkim gratuluję🌼 najpierw musisz isc do swojego gp i powiedziec, ze jestes w ciązy. On zapewne z kalendarzyka kóleczkowego powie, który to tydzien i to tyle. Pewnei kaze zapisac sie do midwife. U mnie powiedzialm w rejestracji- dostalam taka ksiązkę ciązy i z nią do midwife. Polozna zapewne spojrzy jeszcze raz na magiczne kolko z tyg. (zapyta o ost. @) i powinna pobrac Ci krew do paru próbek(rutyn. bad.). I to tyle. Pozniej przyjdzie ci termin scanu- na ok. 12 tydz( bo dop. od 12tyg ciąze w ukj uznają). Potem wizyty u poloznej- cisnienie krwi i probka moczu..jesli wszystko bedzie ok to tyle plus jeszce jeden scan w 20 tyg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×