Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Witam. I już po weekendzie.Byli moi rodzice i ...trochę odpoczęłam, bo oni są zachwyceni wnukiem, więc byłam potrzebna tylko do karmienia. Lolli - ile Lenox już ma?Ja miałam kryzys około 4 miesiąca i HV doradziła dokarmiać.Żałuję, bo zaczęło się od 1 but na wieczór, po dwóch tyg już czułam ,że w dzień też chce więcej, bo mleka jest mniej i pewnie bym tak zwiększała ilość obcego mleka, ale Kamila_Blackburn podała super link do artykułów na temat karmienia cycem i po tej lekturze postanowiłam ostatni raz spróbować.Czyli dawać tylko cyc.Nie powiem, było ciężko, bo czasami nawet co 2h trzeba było, bo rzeczywiście pokarm zaczął zanikać.A w nocy o spaniu to tylko mogłam pomarzyć.Ale nie daję butli - wygrałam.Mleka mam teraz na prawdę sporo - wszystkiego nie zjada, i praktycznie głodomór Cezary najada się jednym cycem (wieczorem je dwa).Ponadto daję mu 2 posiłki stałe(cel: rozwój kupków smakowych, bo jak wcześniej wspomniałam, jego tatuś traktuje jedzenie jak paliwo),ale cyc jest max co 4 h, w nocy dwa - trzy razy.Nie odciągam na zapas, bo nie chcę rytmu popsuć.Rutyna trochę niestała, no i trzeba wyeliminować nocne jedzenie,ale znów idzie ząb (dolna dwójka) i Czarek trochę choruje, śpi nieregularnie i je inaczej, bo ma nosek zatkany - więc czekamy.Jak miałam bardzo mało mleka to stosowałam metodę lewy prawy lewy, przerwa i znów prawy lewy prawy. A te wizualizacje próbowałam stosować.Ciężko powiedzieć jaki miały udział w moim przypadku - jedno jest pewne nie mogą zaszkodzić. Aha, piłam herbatki mlekopędne herbapol (torebkowe) A córę masz nietuzinkową, hehe. Patunia - Cezary na początku płakał od 6-7 wieczór do północy, czasami do 1am.W miarę upływu czasu płakał co raz mniej.Jak zasypiał o 10 to już odczuliśmy ulgę.Zmienialiśmy się z mężem i przy dziecku,żeby mieć zapas pozytywnej energii i cierpliwości.Jest to sytuacja bardzo stresująca dla rodziców, bo nie mogą pomóc dziecku i są bezradni.Ale to mija i z czasem jest co raz lepiej.:) Herbatki: Z herbatkami u niemowląt jest tak jakby ktoś Wam wysłał przepis na zdrowie spakowany w formacie win.rar a Wy nie macie programu do dekompresacji.Herbatki te mają zapewne własności wiatropędne i pomagają pod warunkiem,że dzidzia potrafi je strawić i wyciągnąć z nich to co najlepsze.A kolkowe dzidzie i tak mają niedojrzały układ trawienny, i taka herbata dodatkowo tylko go obciąża.Pytano o opinię: moja opinia NIE DAWAć. Agnieszka - też się cieszę na ten wyjazd, bo chciałabym Cię osobiście poznać i zobaczyć tego słodziaka na żywo, no i u nas w Śródziemiu (Midlands) lasów jak na lekarstwo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja gratulacje (bo zapomniałam) :) ... nareszcie synus :) 🌼 Agnieszka75 on na mój albo taty widok tak sie cieszy :)... ja często do niego gadam, oczywiście w jego języku aaaa eeee uuuu i co tylko tam wydobedzie z siebie i on mi odpowiada i cieszy się do tego, dodatkowo jak ruszam palcem jego policzki to tez sie smieje... tak w ogóle to bardzo czesto się smieje, zaczął jakoś w 3 tyg, ale w 4 tyg. już tak wyraźnie z wydawaniem dźwięku :) a teraz ma 6 tyg... Mikołaj zaczał spać 6godz. w nocy, po kąpieli zje (o 21.00) i spi do 3.00 ... :) :D pozdrawiam, uciekam spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja dzis przespałam caly dzien,to chyba przez te pogode.A teraz moi spią a ja sie kropnie nudze.ale chociaz w koncu was doczytałam:) Ktoras z Was pisała ze jej pokarm-mleczko z piersi nie jest białe a takie raczej przezroczyste ,no to ja tez tak miałam ,a karmiłam jakies 4 miesiącei pani doktor stwierdziła ze mój pokarm jest mało wartoscowy i musiałam dokarmiac modyfikowanym mlekiem.mimo ze pokarmu miałam duzu -tak mysle bo z cyców az sie lało musiałam dokarmiac,piers podawałam jeszcze do 6 miesiącz zycia. Na zwiększenie ilosci pokarmu bardzo dobra jest tzw.bawarka(kawa zbożowa z mlekiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mnika2 jaki juz duzy ten Twój Czaruś i juz raczkuje? czy to dopiero pierwsze próby były? a czy od razu do przodu?bo ja pamiętam ze mojej małej pierwsze ''kroczki''na kolankach to były do tyłu.i tak miała przez dłuższy czas -jak prawdziwy raczek:) pozdrowienia i buziaki dla synka👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! monika, jaki fajny ten cezary! jaki juz duzy i samodzielny! fajne ma oczy, takie niebieskie i okragle! pozdrawiam was serdecznie! napisz czy juz gada i czy ma swoje ulubione "slowka" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki,bo tu za niedlugo same wieszaki beda,ta hudnie,ta nie umie wiecej,fajnie,super a ja nawet nie wiem ile waze (moze to i dobrze,prawda mama Eli,jak wchodzilam do niej to mi na osciez drzwi otwarla,no to fajne wrazenie na czlowiekach robie).Karmi by bylo super tylko ja jak dlugo zyje piwa nie pilam i pic nie bede tego,zaprzysieglam sie i trudno.Mowice wode pic trzeba to mam bagaznik caly jak to obale to mala w mleku moim kapac bede.Lollibely podaje reke ja tez bym tak mogla powiedziec ze na hoLere te butelke dawalam,oj zeby tak choc raz jak ja przystawiam to trwalo dluzej niz minute.Takze kolezanka pomysl o mnie w nocy jak podejdziesz do sterylizatora po butelke,usmiechnij sie sarkastycznie i rzeknij do siebie \"Nie jestem sama\".Mama Eli ta herbatka co to jest jedyna co mozna pic a ma wspom.traw.zapomnialam no. Jeszcze jedno,niechno mi keros wyforszteluje bo niy chytom co je troufem jak je te mleko w puszcze goldsma tak,jak je sie przyrzadza,bo zdajsie przyzadzilam Ksieznej nie lada mleczko.Nawet sie Wam nie przyznam jak i czemu tak je czuc skrobia a jak sie kupi gotowe to nie?Jeju czemu mnie brakuje wlasnego mleczka,to straszne.I wogole jestem zla bo ojciec mego dziecka przyniosl mi moj ulubiony cheescake a sasiedzi mi wrabali pol,teraz to ja im zrobie numer bo kupil drugi,jak sie na ten polaszcza to robote maja z glowy na kiblu spedza dzien ofermy jedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tera to zglupialam to z czego zrezygnowac a co podawac?Infacol to juz drugi idzie a dentinox dalam raz,to nie wiem.Fakt,ze smierdzi ale nie wiem teraz bo zrobic dziecku rewolucji nie moge w zoladku. Dziewczyny nie pamietam ktora chyba Mala79 z ta herbatka rumiankowa to Ty pilas czy dziecku zapodalas.Ksiezna chyba nie ma kolek ale wzdecia i kupki jak guma do zucia,rany ale cyrk. Wiecie co to straszne jak dziecko wyczuje,przyjechalam do znajomego autko wyczyscic,Ksiezna sie przebudzila ten ja chcial uspokoic i na rece ja,ijeee no cyrk na kolkach odstawila normalnie,bylam w szoku bo gdyby to byl tatusko choc codzien go nie widzi to bylby spokuj,szok ja 20dniowe dziecie wie kto jest kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak asanna ja podaje malej herbatke rumiankowa,i chetnie ja pije. Dzisiaj od 17.30 do 23 mala mi sie darla noi ja juz tagze po dwuch godz.zaczelam ryczec,normalnie idzie psychicznie wysiasc.Normalnie nie wiadomo co juz dawac i robic z dzieckiem w takiej sytuacji.Ale kolka to na100 jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Onyx, dzięki - Czarek ma już 6 miesięcy i 5dni.Mówi mamamamamama (szczególnie jak go coś boli, głównie zęby i chce być przytulony), baba, błabła - tak na co dzień.Czekamy na tata.Ma dni,że buzia mu się nie zamyka, ale są takie że tylko się ładuje.Mówię do niego dużo i puszczam mnóstwo polskich piosenek i bajek, gdzie śpiewają piosenki (ściągam z torrentów).Bajek nie ogląda, ale słucha. Z ciekawostek Cezary bardzo lubi ludzi w okularach oraz czarnoskóre panie, które dodatkowo się nim zachwycają.Bo nieskromnie powiem,że często obcy ludzie się nim zachwycają;).On jest mały śmieszek, jeszcze nie wszedł w etap nieufności do obcych (od ok. 7-8 m-c), więc szczerzy te swoje trzy ząbki do każdego, kto się do niego uśmiechnie. Na razie wałkujemy motorykę dużą.Chciałby chodzić, ale...raczkuje do tyłu i jak mówiła mi83, może to potrwać.Umie już z leżenia na brzuchu przekręcić się do pozycji siedzącej, siedzi sam.Najchętniej maszeruje podtrzymywany pod pachami.Potrafi też postać sam chwilę (kilka sekund) przy kanapie. Ależ się rozpisałam - dumna mamusia.Mogłabym tomy pisać o moim synku,jak każda mama, bo uczę się go 24/7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała79 - tulić, kochać i czekać oraz próbować podane wcześniej metody na kolkę. Oleńka - dzięki.Cezary raczkuje do tyłu już chyba trzy tyg - musiałabym zajrzeć do notatek, bo to jest pamięć już nie ta(MamaEli zna fachową forumową nazwę na tę dolegliwość, bo ja znów...zapomniałam, hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!!! Anastazja gratuluje synka!!! Monika2 swietny jest Cezary,smieszek,najbardziej w kapieli interesuje go prysznic,a nie zabawki:D Na kolki nie napisze nic nowego chyba,przed karmieniem klasc na brzuszek, kapiel w cieplejszej wodzie,i jak Monika2 napisala tulic kochac i jakos to przetrwac!ai jeszcze masaze,naokolo pepka w strone ruchow zegara,pomaga po kilku dniach nie od razu i delikatne zginanie nozek do brzuszka. dobra ide napic sie magnezu bo ta pogoda mnie dobija🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ai jeszcze co do karmienia piersia,jak dziecko nie sciaga bo nie jecie to sciaga z WAS!!!Nie ma czegos takiego jak slaby pokarm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwalony :) ja tylko na chwile bo jedno spi w lezaczku a drugie oglada \" Lazy Town\" i tanczy :) pogode mamy dzis piekna, w sam raz ... dla kaczek :) tez sie poratuje dzis magnezem. po dzisiejszej nocy dojzalam do meskiej decyzji : wyprowadzam dzieci od siebie z lozka. przez jakis czas na pewno bede jak mis panda, ale w koncu zaczne sie budzic w suchym, czystym lozku. Asanna ta herbatka ktora Ci pokazywalam to herbatka HIPP dla niemowlat, ulatwiajaca trawienie (po pierwszym miesiacu). ta ktora pilysmy to Hipp wspomagajaca laktacje. jesli podajesz dentinox to nie podawaj infacolu.... z reszta wyjasnie Ci to wszystko jak do Ciebie zadzwonie. a tak w ogole dziołcha to drzwi na osciez otwieralam przed Twoja corka i torbami ;) nie marudz mi zes gruba 😠 urodzilas niecaly miesiac temu i juz chcesz wygladac jak Cindy C. jeszcze jedno dziewczyny; nie odchudzajcie sie jesli karmicie piersia.jesli jecie za malo to Wasz organizm spala poklady nagromadzonego tluszczyku owszem, ale tez uwalnia toksyny. wazne jest by zjadac odpowiednia ilosc kalorii (dodatkowo 300 kalorii dziennie), ale kalorie z warzyw a kalorie z cukru to dwie rozne sprawy. duzo lepiej jest cwiczyc i stosowac rozsadna diete niz sie glodzic i przy okazji podtruwac wlasne dziecko. pamietajcie ze nagromadzenie tluszczyku zajelo nam 9 miesiecy, dajmy sobie wiec przynajmniej 6 na ich zrzucenie. ten przyklad nie obejmuje borowki oczywiscie bo i tak jest szczupakiem ;):D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shortbread
hej dziewczyny , ja mam pierwsza wizyte z polozna 1.12.mozecie mi powiedziec czego mam sie spodziewac ? to jest mija pierwsza ciaza i nie mam bladego pojecia co i jak. zaopatrzylam sie juz w ksiazki itd. Mam do was pytanko czy to normalne , ze mnie sie nie chce jesc , nie moge patrzec na jedzenie, jem bo musze ale to straszna meczarnia dla mnie. dzieki za kazda odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki!!!! Shortbred kazda ciaza jest inna i mozesz na poczatku wogole nie miec apetytu pozniej dopiero bedziesz miala \"zachcianki\". Wizyta u poloznej wyglada raczej wszedzie tak samo oczywiscie mam na mysli uk.Pomiar cisnienia,waga,mocz i pobranie krwi na tej wizycie polozna zalozy ci ksiazke ciazy,wypyta o wszystko i da ci rozne ksiazeczki do poczytania dla kobiet w ciazy.Jesli o czyms zapomnialam to dziewczyny ci pewnie dopisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shortbread na pierwszej wizycie połozna przeprowadzi z toba wywiad o tobie i twojej rodzinie, pewnie tez pobierze ci krew albo da skierowanie na pobranie. I chyba tyle na poczatek. prawda dziewczyny? mamo Eli och jak ja bym chciala moje przenieśćz naszego łóżka!!!Pewnie byloby latwiej gdybym przeniosla je do innego pokoju.Ale nie mamy spare one.Zwykle jak ktorakolwiek sie obudzi w nocy to zaśnie juz tylko z nami.Ale druga polowa nocy to przeważnie juz jesteśmy we czworo.Nie powiem zeby bylo wesoło, wszystko mnie boli rano, bo przez pół nocy leże jak sardynkaw puszce. I mala poprawka: kobieta karmiaca potrzebuje 500kalorii wiecej a ciężarna 300 /dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak wy piszecie o tych kolkach to ja juz sie boje chociaz jeszcze nie urodzilam,bo pamietam jak moja Nikola byla mala i miala kolke i caly dzien ryczala to ja juz wysiadalam dobrze ze moja mama byla z boku bo w pewnym momencie tak sie mala zaniosla ze nie mogla oddechu zlapac az sie sina na buzce zrobila wiec moja mama jej chuchala w twarz i klapsa dala dopiero dziecko zaczelo plakac(mowie wam jakie my bylysmy przestraszone moja mama az plakala bo nie moglysmy jej pomoc)Boje sie takiej sytuacji tutaj aby sie nie powtorzyla bo sama chyba nie dam rady uspokoic malenstwa a moja mamcia mieszka w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, shortbread (niezly masz nick) ja tez nie mialam apetytu w ciazy i wcale nie jadlam wiecej niz normalnie, a normalnie jadam malo, teraz tez nie moge powiedziec zebym te 500 kalorii dokladala, jem srednio i mam pokarm, tez co prawda taki lekko niebieskawy. Karmie w dzien co 3 - 4 godziny ale w nocy maly domaga sie czesciej, no i duzo lepiej jak z nami w lozku. a musze go konkretnie odzwyczaic bo zamierzamy przeniesc do drugiego pokoju. Warunki raczej niz checi. Monika, fajny chlopczyk i jaki madry, juz umie mama. pieknie. Moj gada po swjemu ale robi to przecudnie z tuzimem rozniastych minek. Niestety kokosowych materacy chyba nie ma w anglii,a czemu one takie swietne? A ja dzis na szczepienie z Kuba, drugi raz, opoznione, bo chorowal. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna pisz Ty do mnie po polskiemu bo ja Cie kobieto nie rozumiem!Skąd ty jesteś?mo to kojarzy sie albo Śląsk albo Toruń.Dalaś mi wyklad, to nic ze wiele nie zrozumialam , ale i tak mialam o czym myśleć. Ale sprawa już przesądzona... myśle.Wracamy.Co ma byc to będzie.Pieniądze to nie wszystko. Tutaj nie czuje ze to moje moje miejsce i pewnie zawsze tak byłoby, znowu...pewnie jak wrocimy tez przez jakis czas bedzie trudno sie odnaleźć...Ech czasem mysle, ze juz takie moje przeznaczenie tak tułać sie z miejsca w miejsce...No i tak z taka nadzieja myślę o polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos powiedzial, ze dopiero jak masz dzieci i widzisz jak rosna to zauważysz jak czas zapier...A przecież Ty Monika niedawno narzekalaś na opuchlizne, pamiętam... a teraz Czaruś ma 6m-cy i śliczne niebieskie oczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny daje mojej malej jesc a pozniej ona strasznie sie prezy i wrzeszczy to moze byc kolka..? czy gzy..? jak moge jej pomoc oszaleje zaraz :(:( chcialabym jej jakos pomoc.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mąż dzwonił i każe robic pannom zdjecia paszportowe. Bo nigdy nic nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka, szczerze to Ci zazdroszcze, ze wracacie. niestety moj maz juz sobie nie wyobraza zycia w Polsce. A ja tesknie, z arodzina, praca, polskoscia ogolnie. Tutaj tez jest oczywiscie duzo plusow i pewnie juz zostaniemy. Staram sie czesto jezdzic do kraju. Jak tu zrobic zeby moj smyk spal dluzej w nocy, niedlugo skonczy 4 miechy, juz powinno sie to troche unormowac. Moze jak przeniesiemy go do pokoiku, bo tak to przy kazdym jego jeku biore go do lozka i uspokajam cycem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1981
http://rapidshare.com/files/52633571/Piosenki_dla_dzieci_1.rar http://rapidshare.com/files/52639880/Piosenki_dla_dzieci_2.rar hasło: vahanara Piosenki dla dzieci 1: 1-Krakowiaczek 2-Biedroneczki 3-Kurki trzy 4-Pieski małe dwa 5-Krasnoludki 6-Złoty pierścionek 7-Idzie niebo 8-Był sobie król 9-Iskiereczka 10-Bajka na sen 11-Ach spij kochanie Piosenki dla dzieci 2: 1-A a a kotki dwa 2-Bal moich lalek 3-Czarownica z księżyca 4-Dzieci lubią smerfy 5-Ewelinka się boi 6-Herkules 7-Kaczuszki 8-Kolega ślimak 9-Laleczka z saskiej porcelany 10-Lokomotywa 11-Pieski małe dwa 12-Pluszowe niedźwiadki 13-Puszek okruszek 14-Stary niedźwiedź mocno śpi 15-Ta dorotka 16-Zuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamy-oj wy ale piszecie, tyle sie u was dzieje, ja juz nie nadazam, chcialabym sie poradzic bo moj maly ma 8 tyg i zarazil sie niestety od starszego syna i ma kaszelek katar i 37,6 i nie wiem czy isc do lekarza czy sa szanse ze przejdzie samo zreszta nie mam jak wyjsc bo ten drugi jeszcze tez chory i w domu siedzimy wszyscy, pisalam do hv ale nic nie odpisuje, poradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka ja mam to samo! wstalam dzis wygnieciona, z lewej podsikana przez syna a z prawej 15 cm odstepu (miejscowka meza ;) ) i plama po coruni :( . wlasnie wszystko piore... ech... a ja czytalam i slyszalam ze 300 borowka. az sprawdze ;) tak czy inaczej na pewno je zjadam :D a teraz ide jakas kaweczke slaba zrobic... hmmm... pewnie dorzuce sobie ciasteczko owsiane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×