Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

butelke kup, jedna w razie draki ale sterylizatora jeszcze nie ma sensu, bo to jakieś £20 wzwyż jeżeli nawet będziesz musiała coś wyparzyć...pierwszą butle to najpierw zagrzejesz wode i wyparzysz w garnku a potem się kupi sterylizator. Smoczki polecam, kupiłam dwa i już w szpitalu użyłam. A zalewałam je tylko goracą woda a laktator tez bym polecała przed. W 4 dobie jak dostalam nawał pokarmu to Maja akurat nie chciala jednej piersi i leciałam wtedy do mamy Eli pożyczać pompke, bo tak mnie bolało W dzień przed dostaniem nawału podałam Mai butle, bo wydawalo mi się, że dziecko padnie z głodu, ale potem cały czas chciała pierś.. u niektórych dziecko już potem nie chce piersi. Do dziś dostaje głównie cyca i raz, dwa razy dziennie butelke proszkowego A laktator moge polecić tani z ebay, jakies £25 o ile pamiętam, elektryczny Generalnie elektryczne chodza w sklepach od £50 w góre powodzenia Aga.. bądz dzielna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! kupilam na ebayu mate do zabawy za... 50p :D maz sie zalamal, hihi asanna, jakby co to lecimy do polandu w marcu, ode mnie do ciebie jest rzut beretem, jakby trzeba tam bylo kogos zobaczyc w twojej sprawie to wal smialo. ksieznej raczej nie przeszmuglujemy bez dokumentow :( pisz co tam masz na watrobie, zlotykolor@wp.pl buziaki dla was! o, maks wstal. on ma niesamowity sluch - zawsze wyslyszy jak klawiaturka stuka albo prysznic ciurka... milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helou :) jak wczorajszy wieczorek minal? ja nawet zyczen nie dostalam.ZAPOMNIAL ze to walentynki... Asanna ja tez sie przylaczam do zaproszenia, northampton nie jest az tak daleko od londka a mieszkam sama w 3 bed house i nie cierpie na nadmiar towarzystwa :) a swoja droga moja kumpela kiedys miala podobna do Twojej sytuacje.znalazla adres, pojechala, zabrala gowniare do siebie do mieszkania i ukryla na balkonie.po jakims czasie zjawil sie krolewicz, ona zapytala czy jest pewien ze nie chce jej niczego powiedzec.a on, a jakze! wiadomo ze tylko ja kocha i nigdy by jej nie oszukal!ale mu mina zrzedla... :D:D:Dszkoda ze tego nie widzialam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki:) a my z kubulkiem od godziny na nogach. ostatnio śpi do 10 budzi się tylko na jedzenie. ciekawe jak długo to potrwa. oleniga Kuba jest duży jak na swoje 3 miesiące. miesiąc temu jak go ważyliśmy i mierzyliśmy przed szczepieniami to miał 64cm i ważył 6400. teraz je 150ml mleka na noc trochę więcej bo potrafi 210ml. teraz to pewnie waży ok 7kg będę wiedziała we wtorek bo idę do baby clinik na ważenie i zobaczymy. assana dzielna jesteś kobieta i dasz rade. z tym paszportem dla księżnej to masz problem. nie wiem na ile to jest prawda ale moi znajomi mieszkali z dziewczyną która miała dziecko z pakistańczykiem i on też nie wyrażał zgody na paszport dla dziecka i ona poszła i zrobiła sobie i dla córki rezydenta. przysłali jej taką kartę dla niej i dla małej i na tą kartę mogła samochodem wyjechać z anglii. bo tak karta jest przepustką do brytyjskiego paszportu. ale czy tak naprawdę jest to nie wiem. musiałabyś się dokładnie dowiedzieć. idę zrobić sobie kawusię i może jakieś ciacho. miłej niedzieli kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wyczerpujace rady Kamila :) Ebay to moj ulubiony \"sklep\" tutaj wiec bede zaraz robic maly przeglad ofert. Moze jeszcze zdaze a jak nie to mam tesco niedaleko, sprawdze co maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestes jedyna onyx, ja kupilam przewijak z wanienka za....0.99 p tez na ebayu. Co prawda poniewaz nie mamy samochodu a bylo to kawalek stad to odpalilismy znajomemu dyche za transport,ale i tak w sklepie taki minimum £60 kosztowal :-) Mam nadzieje, ze zda egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie:) oj ciężko dzionek Haneczka marudna i płaczliwa myślę że przez te cycusie - dziś ma już oba opuchnięte i bardzo gorące :( Lolli szalejesz :) ledwie chłop z domu wyszedł a Ty już na ebayu :D ładnie to tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chora jestem kaszel i katar mam i strasznie obolala jestem:( ASANNA- jakie nazwisko dalas malej Twoje czy jego? bo jak Twoje to ojciec ci do pzszportu nie potrzebny. trzymaj sie kobito bedzie dobrze co do kochanicy to wal do niej sie przedstawic i zapros ja do siebie na kawe najlepiej jak luby bedzie mial wracac do domu heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_b wspolczuje Ci tej sąsiadki, wkurzalabym sie tak jak Ty - na okragło ... oj Frugo jak mi malenkiej szkoda ... cirpi bidulka ... 🌼 AgaUK ja tez bylam nastawiona na karmienie piersią, niestety wyszlo inaczej, kupywałam odciągacz Medela Swing w sklepie w szpitalu, kosztowal mnie ponad 60 funtow :( ... chcialam nowy bo nie wiedzialam ze mozna kupic uzywany, ale teraz nie zaluje bo mialam nową butelke a jak kupisz uzywany to najlepiej wymienic koncowke i butelke, niestety nie moglam tego nigdzie znalezc... kazda sterylizacja (czy na zimno czy na gorąco niszczy jednak material i trzeba co jakis czas wymieniac)... butelek tez nie mialam ... maz musial wszystko sam pokupowac, bytelki aventu kupil od razu ze sterylizatorem, ktory uzywalam moze miesiac czasu, potem zmienilam sterylizacje na sterylizacje na zimno (uzywam cieczy Milton) ... to tak zebys wiedziala, mi nikt nie doradzil... jeszcze cos mialam dodac ale Mikolaj marudzi :o...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Oleniga. Ja wlasnie tak sie zorientowalam, ze jesli cos pojdzie nie tak to wlasciwie niczego sobie jako alternatywy nie przygotowalam, ale nadrobilam wlasnie zaleglosci na ebayu :-) Tylko, ze kupilam reczna uzywana pompke plus zestaw butelek, babka dorzucila tam tez nowe smoczki i podgrzewacz do butelek. Jak bede miala szczescie to dojdzie na czas. Co do sterylizatora to kolezanka w pracy obiecala mi przyniesc tzw. \"przechodni\", ktory juz obsluzyl dwojke dzieci. Jakos nie zareagowalam na to entuzjastycznie wtedy a tu jak widze trzeba lapac okazje wiec jutro zaraz sie tam wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta kobieta od ktorej to kupowalam pisala, ze z rozpedu miala 4 laktatory wiec mam nadzieje, ze jej butelka nie bedzie bardzo zniszczona, zreszta widzialam, ze smoczki miala oryginalnie zapakowane. Wszystko wyjdzie w "praniu", ale mam nadzieje ze akurat uda sie karmic piersia bez problemow. Wiem, ze kolezanka miala sytuacje bez wyjscia pomimo nastawienia na karmienie piersia , ze nie mogla karmic bo maly mial rozszczep podniebienia. Mam nadzieje, ze moj urodzi sie zdrowy. Daj Boze jak najmniej problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam nadziejeze walentynki sie udaly ja zrobilam dla meza sushi, bardzo dobre wyszlo :) a on kwiatki mi kupil :) assanna, bardzo ci wspolczuje sytuacji, na pewno jest jakies wyjscie z tego, trzeb sie dowiedziec, ang rzad bardzo chroni kobeity z dziecmi zwlaszcza jesli sytuacja jest nie oki. alex chory wczoraj w koncu poszlam z nim do szpitalnej przychodni, antybiotyk dostal, biedny kaszel taki mokry i mu wszystko stoi apetytu nie ma za bardzo ale powoli p troszku daje mu co jakisz czas arelko co do basenu to mi poweidzieli ze najlepiej jak dizdziek ma juz wszystkie szcepionki i potem mozna, ja niestety nie moge sie wybrac bp albo ja albo alex chorzy jestesmy, mam nadzieje ze to minie w koncu i pojdziemy. ja gtuje i zamrazam a potem rano np jedzonko wyciagam z zamrazarki i stawim na kilka godzinek a potem w garnczku matutkim mu podgrzewam, nie jestem zwolenniczka mikrofalowek zwlaszcza dla malych dizciaczkow takich i sami malo urzywamy, wiec nie chce urzywac dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ramach mysli : \'indulge yourself whenever you cam\' mojego autorstwa, wlasnie wcinam canelloni ze szpinaczkiem zapiekane z serem!!!:D co prawda makaron troche za bardzo al dente ale nic mi tego nie zepsuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgaUK j- esli z jakichkolwiek powodów nie bedziesz mogła karmić piersia, a bedziesz chciała podawac swoje mleko to kupisz laktator elektryczny, bo takim to się zamęczysz... obyś karmiła piersią :) życze z calego serca, bo odciąganie było dla mnie upierdliwe... tyle czasu zajmowalo :o ... robiłam to prawie 4 mies. ... chociaż szkoda ze skonczyło mi się mleko bo się przyzwyczaiłam :) był to jeden z obowiązkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canelloni to taki wloski makaron w postaci szerokich rurek ktore mozna nadziewac roznymi pysznosciami i zapiekac w sosiku z serkiem :D moje z czosnkowym szpinakiem i serem byly mmmmhhhh.... tyle Wam powiem!:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga , ja mysle, ze najwazniejsze jest nastawienie. Dobrze ze chcesz karmic piersia, czytalam ostatnio, ze mleko matki zawiera 500 skladnikow, ktore zadne mleko modyfikowane nie zastapi. Chociaz wiadomo, ze one sa teraz duzo duzo lepsze niz kiedys, ale nigdy nie beda dorownywac naszemu. Poza tym, podobno 99% matek moze z powodzeniem karmic piersia, trzeba tylko chciec i sie niczym nie zrazac,tylko 1% ma problem powazny. Ja cierpialam 2 miesiace i wylam z bolu i jestem bardzo dumna ze wytrzymalam i zamierzam karmic jak najdluzej. Mam pytania, czy Wy karmicie dzieciatka kaszkami bobovity, bo ja zaczelam kilka dni temu a dopiero teraz przeczytalam sklad i sie zalamalam bo tam jest cukier. Wystosowalam do nich odpowiedniego maila, bo jak mozna dodawac cukier, kiedy wiadomo wszen i wobec ze szkodzi?? Nie rozumiem. W kaszkach Hippa wyraznie jest napisane \"no added sugar\" Pierwszy raz sklaniam sie w strone angielskich produktow dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! agnieszka75, zaczynasz mnie przekonywac do karmienia piersia... :D aga uk - jak juz pisalam kiedys, gdybym miala w domu choc jedna butelke, moje dziecko nie byloby karmione do dzisiaj (5,5 miesiaca) piersia. nie ukrywam ze jestem leniwa i jak czytam, jak oleniga i inne kobitki sie meczyly z odciaganiem, a pozniej musialy myc ten caly sprzet, sterylizowac go itd, to jestem pelna podziwu. ja czasem odciagam jak chce wybyc na dluzej i normalnie szlag mnie zawsze trafia, jak mam to wszystko szorowac, szczegolnie gwinty od zakretek... ;) lolli, to moje ulubione zarelko, mieszam czesto szpinak z twarogiem zeby nie wylazil, czosnek i na wierzch serek zolty... mniam!!! ale mi narobilas smaka, a ja tu nie mam piekarnika.. buuu... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka75 no ja tez patrze kurde gdize jest doadny cukier, np w skl polskim te herbatki hippa, to patrze a tam tez cukier, i dalam raz a herbatka poszla w zapomnienie. patrze zeby bylo bez cukru, chociaz jak czytlaam moja i mojego meza ksiazeczke zdrowia to normalnie szok, bylo napisane: dopajac woda z cukrem, albo sposob przyzadzenia, w 100gram wody doadac sproszkowane mleko i poltorej lyzeczki cukru!!!!! not o juz na prawde duuzo. co do karmienai cyckiem, otuz ja niestety nie karmielam , karmilam ale moze 3-4 tygodnie. po cesarce przez te 2 tygodnie przenoszenia i 46 godzin porodu wywolywania itp itd brzuch pekal z bolu do tej pory boli, rana zle sie goila, i tera czerwone, antybiotyki, porazka, do tego moj maly takie ssanie mial i do tej pory mial ze jak palca na sprobowanie to normalnie paznokcia by zerwal, gryzr surki ja pokarmu tyci porazka :( a chcialam karmic piersia, teraz jak pomysle o tym, to nawet bardizej mnie boli niz skurcze porodowe i wogole to wszystko i ja na razie nie wyobrazam sobei tego :( nawet przy drugim dizecku, ael nei mowie ze nie sprubuje, tylko wspomnienia z porodu po tym wszystkim itp, nei sa za mile i jakso z karmienia tez mam okropne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale duzo kolezanek pisze ze karmienie piersia to najprzyjemniejszze uczucie w zyciu kiedy widza radosc dziecka jak ssie i jest zadowolone :) bo daja mu to co najlepsze :) zazdroszcze strasznei tego a jednoczesnie nei rozumiem tego uczucia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Asana wspolczuje Ci!!ale wydajesz sie silna kobieta i napewno dasz rade.Jesli chodzi o paszport to rzeczywiscie zaciekawie nie jest. Podaje mojej niuni herbatke hipp koperkowa i wydaje mi sie ze jest po niej ciut lepiej a napewno lepiej dziecko mi spi.Kupilam dzis infacol angielski jesli jutro bedzie miala kolke to jej podam. Kamila_b ten 13 letni ojciec wyglada na 10 lat! Aga UK a moze troszke wiecej sexu z mezem?:-)u mnie podzialalo a tez nie bylo zadnych oznak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila...chyba pozostaje tylko skorzystac z Twojej rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka75 'pure baby rice' z hippa tez ma cukier ... z 'cow&gate' cukru nie ma ... a nad tymi kaszkami 'bobovity' wciaz sie zastanawiam, faktycznie mają cukier ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj dari:) oleniga ja kupilam ostatnio pure baby rice z figa i jablkiem.bez cukru, bez zadnych niefajnych rzeczy.36 % owocow.lennox zjada to na sniadanie, zamiast kaszki za kt nie przepada (slyszalam ze wiele niemowlat slabo zjada kaszki) nazywa sie to organix firts fig & apple breakfast. w bootsie jest duzo fajnego jedzonka dla dzieci. kupilam mu tez herbatniki-zjada az mu sie uszy trzesa! ja jeszcze wcinam platki ulubione i ruszam na gore.poczytam troche i nyny :) spokojnej nocki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj dari! a co tu tak pusto dzis? :D ja juz po kawusi, moj maly budzik dzis przesadzil, wstal po 5.00 :( a tak sie wczoraj cieszylam ze poszedl szybko spac... :D naiwna! a ja musze do pracy sie przygotowac :( milego dzionka, piszcie co u was! szczegolnie brzuchatki - meldowac sie! no i mama eli moglaby napisac, ze u niej ok... ;) o aneci juz nie wspomne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek Kobitki:) Ja już na nogach,Hania też właśnie się budzi:) Jedziemy dziś do szpitala na badanie słuchu proszę trzymać za nas kciuki:) A i Ola ma od dziś 2 tygodnie ferii i siedzi w domu - czarno to widzę Lolli może jakieś pomysły na niezdyscyplinowaną starszą siostrę :) Mamo Eli a Ty gdzie się podziewasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, No ja jestem :) Mikolaj wstal po 7 i zjadl przed 8 a teraz baraszkuje na kocu... zabralam mu matę do zabawy (tak tylko na dzisiaj) bo mu się nudzi i pomyslalam ze jak zabiore jakąś zabawkę to jutro bedzie sie nią bawił... tylko schowalam ją za łóżko a on dopatrzył, bo pałąki wystają z zabawkami i zagląda za nią :D ... to jest brzdąc... gada, śmieje się od rana, bbb www i banki puszcza i popiskuje :) zauwazylam ze zaczał drapac sie po glowie, tylko nie wiem czy go swedzi czy poprostu tak sobie rusza paluszkami... mial kiedys ciemieniuszke małą ale zeszla ... tylko wciąż ma gdzieniegdzie takie jakby rzadko rozlozone strupki :o oliwka bambibo nie pomaga, smarowalam wczoraj doublebase ... zobaczymy dzisiaj ... Dzięki Lolli poszukam czegos w bootsie bo jak patrzylam ostatnio w tesco to nic nie moglam wybrac ... jak dla mnie to \'z grubej rury\' te jedzonka... jablko z gruszką itd... ciekawi mnie dlaczego w Polsce są inne sloiczki z hippa, jest np. ziemniak i dynia, a tuta nie ma... nie wiem do jakich zasad sie stosowac... wczoraj dalam mu troszke jabłuszka (tak na łyzeczke) ależ ciamkał :) smakowało mu :) tylko wciąż czekam na kupkę :) Kamila_b ciesze sie ze Majeczka dala Ci sie ostatnio wyspac :) jestem ostatnio troche monotematyczna dziewczyny - przepraszam ale trapi mnie ten jadłospis dla malucha... :o ja tez sobie kawe zaserwuję :) miłego poranka dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×