Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Cześć dziewczyny , mam pare pytań jeśli chodzi o Wlk.Bryt.. Jeśli któraś z was bylaby taka wspaniała ,aby napisać odpowiedzi na nie to byłabym wdzięczna: 1.Jakie badania przysługuja mi jeśli jestem w ciąży, czy w wielkiej brytani istnieje cos takiego jak lekarz rodzinny? Czy chodzi sie głównie do ginekologa i czy jest cos takiego jak bezplatny (panstwowy) ginekolog. 2.Czy w czasie ciazy jesli nie jestem obywatelem wielkiej brytani ani tzw\"osiedlencem\", przysluguje mi rpawo do benefitu , czy moge otrzymac po urodzeniu dziecka benefit ,tak jak angielki. 3.Czy po porodzie przychodzi do domu polozna srodowiskowa? 4.Jak dlugo lezy sie w szpitalu po porodzie fizjologicznym ,a ile po cc w wielkiej brytani? 5.Jakie dokumenty systemu opieki zdrowotnej musialyscie \"zalatwic\" przed wyjazdem,ubezpieczeniem sie w wielkiej brytanii, czy jesli mam NIN i place podatki ,to jak zajde w ciazy traktuja mnie normalnie ,jak brytyjczykow ,czy nadal jestem na innych warunkach. 6.Lekarz pediatra-czy jest cos takiego jak lekarz domowy o specjalizacji pediatra za ktorego nie bede musiala placic jak dziecko zachoruje? 7.Gdzie w W>B> robi sie np. poziom beta HCG ,jesli chce sie dowiedziec czy jestem w ciazy, ile moze to kosztowac? SLicznie dziekuje wszsytskim ktorzy odpowiedza na moje pytanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Kamila black,ale wam fajnie pogon tego sniegu do mnie:)ja cz\\ekam i czekam i nie ma,a mroz jest brrrrrrrrjuz drugi dzien,mialo byc snieznie na polnocnym-wschodzie najbardziej,sniezyce,to tam gdzie ja,pisalo na onet,ze w tym tygodniu,zobaczymy.co do kurtki zimowej to nie martw sie ja tez ledwo sie dopinam,a to dopiero 5mies...musze w uzywanych jakiejs wiekszej poszukac:( lozeczka w ikea takie tanie???ja w sumie mam,ale musze kupic jakies lozko dla2 latka. a jak tam nocka ja troche pospalam,a nawet siusiu nie musialam isc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w sloneczny, mroźny poranek. Ładnie ten śniezek na dachach wygląda, chociaż niec zaskakująco :) Chciałam jeszcze usnąc, ale dostałam sms i już koniec, oczy szeroko otwarte. Ja tam wczoraj nie widziałam, żeby dobra tabelka była skopiowana dlatego poprawilam. Napisane było o złej i zaraz pod tym wkleiłam tą z nowymi dziewczynami wiec nie kumam :( No ale mam nadzieje, że jest ok ?? Niunia, spróbuje na pare pytań odpowiedziec 1. Jest lekarz rodzinny oczywiście (GP) i jako członek UE masz prawo do darmowej opieki, ale przez jakiś rok, czy półtora, potem trzeba się zarejestrowac i na pewno dobrze miec numer ubezpieczeniowy, który wszystkim przydzielają. Dowiedz się o najbliższa przychodnie w twoim rejonie. Jak zobaczysz GP to on skieruje się do midwife, czyli odpowiednik naszej położnej i potem uzykasz skierowania na dalsze badania... na początek ok 12 tyg, badania krwi i usg. Tutaj ginekologa jako tako się nie widzi, chyba, że twoja ciąża jest zagrożona lub sa komplikacje. Oczywiście możesz takowego zobaczyc prywatnie, ale to drogi interes. 2. Benefity.. tu wiem mniej, jesli pracujesz legalnie to tak, ale inne dziewczyny powiedzą ci więcej i na pewno znajdziesz sporo info na stronach http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/TaxCreditsandChildBenefit/Childbenefits/index.htm http://www.mojecoventry.pl/module-Pagesetter-viewpub-tid-8-pid-47.html albo wpisz w google, benefity w Anglii 3. Tak po porodzie przychodzi midwife-połozna a także HV-health visitor i dużo ci pomagają 4. Najmniej 6 godzin po porodzie fizjo, ale zwykle 1-2 dni bym powiedziała, a po cesarce chyba conajmniej 3 dni, ale to zależy jak się czujesz 5. Jeśli masz ubezpieczenia traktują cie jak innych 6. Jak dziecko choruje to na pewno pytasz midwife na początku a potem GP, czyli ogólny. Specjalistów naprawde rzadko tu się widzi... Musisz się z tym pogodzic 7. Nie mam pojęcia co to jest poziom beta :). Ale informacji o tym też udzielą ci w przychodni. Jeśli nie wiesz, że jest najbliższa, zadzwoń na jakiś ogólny numer NHS i powiedz, że chcesz się tego dowiedziec, gdzie masz przychodnie. Mam nadzieje, że to ci przybliża.. reszte rozumiesz w trakcie i uwierz mi, sielanka to nie jest, ale dasz rade Ide po papu.. bo dzidzi głodne !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te łóżeczka.. no są tanie, ale wg mnie naprawde słabej jakości, bo widziałam. Za ok 70 też były. Jak ktoś nie ma miejsca i to nie jest na dlugo to spokojnie można kupic, ja jednak wolałam te do ok 5 lat no i teściowa sponsorowała. Inna sytuacja jak trzeba pooszczędzac. Mi się naprawde udało, bo 90 % ekwipunku mam od siostry, wózek, ciuszki, pościele... Łózeczko od tesciowej i wanienke też kupiła, więc sama kupiłam tylko leżaczek i drobnostki codziennego użytku. Najgorsze ceny to są wózki.. wiec tu na pewno bym kupiła uzywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... czytam Was prawie cały czas i co mam zamiar napisać bo prawie Was doczytałam to mały się odzywa... zostało mi niewiele - to najpierw napiszę a potem doczytam... nie nadążam za Wami :)... Wczoraj była HV - pogadał i zważyła obżarciucha :)... przez ostatni tydzień przytył 410g :D waży teraz 4850g - niezły klocek co?... a dzisiaj kończy 3tygodnie... Już je więcej, nie 120ml tylko 140-150 a czasem nawet 160ml wciągnie... ale zaczął też spać dłużej - nawet 4 godz. przesypia po takiej dawce, także zaczęłam go wyprzedzać we wszystkim i w końcu nadążam...:D w pon. byla położna i kazała smarować dupsko grubo sudocremem, zdziwiłam się bo mama***Eli mówiła, że trzeba cieniutką warstwą smarować... no więc zaczełam grubo dawać, używałam też tescowych pieluszek (ale chwilowo się skończyły) i znowu w pampersy go wpakowałam i cholera nie wiem czemu ta dupka jeszcze bardziej czerwona czy to sudocrem czy jednak ma uczulenie na pampersy...:( wsadziłąm go teraz w huggiesy a potem będziemy znowu wietrzyć dupkę - jak codzień... pewnie mama***Eli miała rację...:( Borówka i Monika2 jak tez tak jak Wy jestem chora jak mam bajzel... do szału doprowadzają mnie okruchy w kuchni i brudne gary a np. zachlapana kuchenka doprowadza mnie do szału...😠 Agnieszka75 ja karmię małego swoim mlekiem i mlekiem sztucznym - używam butelki... swoje odciągam pompką co 4-5 godz. i wychodzi z tą ilością różnie od 50ml do 120ml z dwóch cyców a że on je więcej - bo nawet 160ml to podaję dodatkowo sztuczne... pytałam położną czy mogę w jednym karmieniu dawać swoje i sztuczne mleko-powiedziała że bez problemu... mały to toleruje i jest ok :)... zaczęliśmy nadawac na tych samych falach...chyba ;) ;) ;) acha, no i używam teraz już gotowego mleka z kartoników, Mikołaj rozrabianego nie toleruje-miał rozwolnienie (prawdopodobnie od wody bo trzeba kranowej przegotowanej uzywać)... problem miałam z zablokowanym cycem, wczoraj było to samo tylko z drugim :(... prysznic gorący nie pomógł ale prawie godzinny masaż tak :)... zaczęły boleć mnie cycuchy :( od tego pompowania...dziewczyny co na ból??... a co do smoka (tzw. gumofilca :D ) to ja swojemu dałam, pytałam w szpitalu kilku polóżnych - oczywiście zdania podzielone, ale jedna mnie przekonała, powiedziała że dziecko ma czasem dodatkową potrzebę ssania, a że ja piersią nie karmię, bo Mikołaj nie chciał ssać, to było zbyt frustrujące dla niego, bo by głodny a niewiele mu leciało-w końcu to duzy chłopak, ważył 4360g jak się urodził... no i ssie i jest ok - keidys nie mogliśmy znależć przyczyny jego płaczu i okazało się ze poprostu chciał possać swojego gumofilca :D... mówię Wam czasem jest małym terrorystą :) Lollibelly - bardzo mnie ciekawi efekt szamańskich wyczynów Twojego uzdrowiciela :)... trzymam kciuki żeby pomogło... Acha, cholera wiecie co dostałam list od surgery, że mam się zgłosić w sprawie wyników ze \'swab\'tzn. ze coś jest nie tak :( ... dzisiaj kończe antybiotyk, pewnie nowy mi dadzą - brzuch boli ale już lepiej i kolana też chyba lepiej, ale opaskę uciskową Kamila_b kupiłam i noszę na prawe kolano bo bardziej boli - opaska pomaga :D ... dzięki 🌼 brzuchatki czytam Was i łączę się w bólu... 🌼 Witam nowe dziewczyny na forum :D ... pozdrawiam wszystkie mamuśki i 2w1 :D... wybaczcie ze taki długi post, ale coś rzadko tu bywam ostatnio mimo, że Was czytam... pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila-b dobra tabelke skopiowalas,tamta byla zla bo nie bylo olenki2001 i reszty ,,nowych,,brzuchatek:) masz fajne lozeczko:)jesli kupilas to co wklejalas nam kiedys,podobne do mojego:p ja niestety nie odpowiadam na te pytania poniewaz malo co wiem napewno,wiem o HV,ze gp i ze specjalisty nie widzisz,a benefity to nie wiem ale jesli ktos tu legalnie pracuje ma NIN to pewnie przysluguje,kobiecie w ciazy i matce dziecka do roku(zanim dziecko skonczy rok)sa wieksze taxy i przysluguje wszystko za darmo np.stomatolog.poziom hcg to hormon,ktory zwieksza sie jesli jestes w ciazy,np.mi test z adasiem wyszedl slaby,druga kreska byla niewidoczna i robilam test na hcg,ale to bylo w polsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga szkoda mi twojego Mikolaja ze meczy sie z ta pupka:( wiesz co jak moj adas mial odpazona pupe bylam wtedy u kolezanki i jej pokazalam i posypala mi go pudrem jonsons i pomoglo!sudokrem nie pomagal jak mocno smarowalam jak lekko to bardziej!ale najwiecej ten puder,wiem tez,ze maka ziemniaczana jest dobra.a czym przemywasz pupcie jak przebierasz sama woda?i czy przegotowana?bo jesli przezucilas sie na chusteczki to moze byc od chusteczek moje mialy na haggisa uczulenie ja stosuje pampers sensitiv:)ale dla malucha oczywiscie najlepsza woda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak raczej myslałam, że nie zamieszałam tabelki, dzieki Anecia 🌼 Ten hormon, no to oczywiście, że to, wyleciało mi z głowy a już mi się nie chciało szukac w google. Ja nie sprawdzałam jego poziomu, dośc szybko wyszło mi na teście, że jestem w ciąży, w 4 tyg się dowiedziałam. Ciesze się Oleniga, że idzie ci lepiej, jak to mówią, przeważnie pierwszy miesiąc jest najtrudniejszy bo poznajecie siebie nawzajem, wiec życze dalszych sukcesów. Moja siostra też grubo sudocrem smarowała i także używała innych pieluch niż pampers. Zdania zawsze we wszystkim będą podzielone, ale ja smoczka też chętnie będę dziecku dawac, chyba, że odmówi... a łóżeczko w końcu to zamówiłam. http://cgi.ebay.co.uk/New-AIRLIE-COUNTRY-PINE-COT-BED-FREE-MATTRESS_W0QQitemZ190226566216QQihZ009QQcategoryZ100991QQtcZphotoQQcmdZViewItem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi 2 testy niewyraznie wyszly,i mnie wyslal na to badanie potwierdzilo 4tyg i iles tam dni ciazy:) widzicie niby tego smoka nie wolno do miesiaca,ale ja mialam od razu i pomagal,nie dawalam ciagle,ale jesli np.szlam do sklepu i maly zaczynal sie wiercic szukac cyca to dawalam smoka i sie uspokajal,nie miala go ciagle,i jakos piers ssal,pozniej calkiem odrzucil jak mu sie unormowalo karmienie:) kamila-b to wlasnie lozeczko pokazywalas,albo podobne,tez sie sciagalo boki i dla starszego dziecka,ja mam takie tylko zamiast bokow montuje sie takie deseczki zeby nie wypadlo,bardzo mi sie podoba.kamila,a wiesz jak na ebayu moge znalezc lozka dla starszych dzieci?bo szukam i szukam i nie wiem gdzie to jest,chodzi mi otakie ala samochodzik:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga jezeli mas sie zglosic w sprawie wynikow tzn e cos ich zaniepokoilo bo jak sa w porzadku to nie daja znac.ale nie martw sie na zapas bo moze poporostu trzeba powtorzyc badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to łóżeczko ma teraz jeszcze kółeczka, taki wybryk dodatkowy :D Bok też mogę ściągnac, a potem zrobic junior bed, także bardzo praktycznie takie samochodziki znajdziesz tutaj http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_npmv=3&_trksid=m38.l1313&_nkw=childrens+car+beds a jak szukasz to wpisz generalnie, childrens bed albo childrens bedroom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne lozeczko kamila,bardzo mi sie podoba:),a cena tez straszna nie jest. dziekuje ci za ten link,nie wiedzialam w jaka kategorie wejsc zeby takie lozka byly,ladne sa🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia przemywam mu dupsko wodą ale nie przegotowaną tylko ciepłą z kranu - tak jak w szpitalu robili, próbowałam wczesniej z mąką ziemniaczaną ale nie pomagało, uder mam ale HV nie kazała używać, sudocrem niby ma pomóc... bede używac dzisiaj sudocremu i pieluszek huggies - zobaczymy efekt, jak nie pomoże to bedę kombinować... kurcze wiecie co, zdjęłam mu pieluszkę i na tetrowej zostawiłam a on obrobił kupskiem wszystko w łóżeczku włącznie z kocykiem i to jeszcze jakąś sraczką, a myslałam ze się skonczyła... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Kamil_b 🌼 mam nadzieje ze sie dogadamy" z Mikołajem :) Lollibelly ja mysle ze jest jednak cos nie tak... w zeszlym tygodniu GP dala mi antybiotyk na bole brzucha - brzuch boli mnie w srodku po tej cesarce, nie wiem co oni tam narobili :(... wczoraj HV powiedziala ze pewnie dostane kolejny antybiotyk... najgorsze ze antyb. czesciowo przechodzi do mleka i mozliwe ze ta sraczka u Mikolaja to wlasnie od tego... ach...a tak w ogole to ten 'swab' to jest cytologia?? ktos kiedys pisal ale w koncu nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszle mamy :) - ja polecam Wam zaopatrzyc sie w koszyk dla malucha (moses basket)... u mnie jest to bardzo przydatne, na dzien znosimy Mikołaja na dół i siedzi z nami caly dzien w \'living room\' a na noc tez zostaje w tym koszyku tylko jego z koszykiem wkladamy do łozeczka bo do łózeczka jest przymocowana karuzela fisher-price z rybkami, melodyjkami i projektorem na sufit - swietna sprawa-polecam! :) ... do usypiana - genialne! :D... Robimy tak poniewaz łózeczko jest za duze dla takiego malucha a poza tym tutaj każą tak ukladac dziecko, zeby jak rusza nozkami - czuło opór... ze wzgledu na mozliwosc tzw. \'smierci łózeczkowej\'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zawsze zapominam Wam przeslac tego linka ... polecam zakup biustonosza na tej stronie - ja zamówiłam jeden a po jakims czasie jeszcze jeden - bardzo dobra jakosc i bardzo praktyczny, no i tani ... szybka przesyłka - POLECAM :) http://www.bras4mamas.co.uk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamy, przyszlismy z wazenia i maly na moich flaczkach, przytyl 400g i ma 4500kg, butelke podalam kilka razy ale przestalam bo mi zal bylo go ze butelka ma byc karmiony. nie jest latwo z ta piersia ale chyba warto, no a teraz ma jeszcze te bolesci brzuszka, pol nocy nie spal, stekal pol nocy a kupka wyszla o 10 rano, oczywiscie luzna, hv twierdzi ze to jeszcze od antybiotyku i dostane takie kropelki na to, chociaz ja mysle ze to moze byc ta dyschazja, albo kolki albo wszystko razem, ciagle cos pozdrawiam was serdecznie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ale mi siostra niespodzianke zrobila przyleciala do mnie i nikt sie nie wygadal:)mam pytanko jak brac te tabletki z wieiolka?od kiedy i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jakiej marki mleko polecacie do dokarmiania swoich pociech jak nie chca cyca albo brakuje pokarmu,bo w bootsie jest tego sporo i w razie czego nie wiedzialabym co wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pogoda iście zimowa (tyle,że bez śniegu),mroźno ale słonecznie (prawie). My nadal ząbkujemy i gryziemy wszystko co się zmieści do buzi lub kawałek tego, jeśli się do buzi nie mieści - zostałam ugryziona w brodę, a myślałam,że to kiss... Dostałam już kosmetyki z tej stronki: http://www.leguidesante.co.uk/, szkoda,że część ulotek w j.francuskim (a ja ani nie gadata, ani czytata ani pisata w tyn języku).Na szczęście na tej stronce są opisy po angielsku, hehe. Szybko mi to przysłali, jakiś tydzień (miało być od 8-25dni). Mam uwagę na temat rzeka:kupki - takie miesięczne bobaski (nawet do 3 miesięcy) robią bardzo rzadkie kupki i to jest normalne.Sama na początku myślałam,że Czarek ma biegunkę, ale on wszystkie kupki miał bardzo wodniste i żółte (zielony kolor świadczy o nietolerancji czegoś w diecie matki - niegroźne).Dopiero około 3m-cy zaczęły się \"musztardówki\" a jak dostał słoiczki to robi już twarde kupki, oczywiście na przemian z rzadkimi. Także dziewczyny nie martwicie się aż tak bardzo, bo biegunka u takiego dziecka to jest chyba sama woda. magdae - jesteś wielka, gratuluję wytrwałości - tak trzymaj, breast is the best.:) gosiulka24 - Mona, która nie wypowiada się za często poleciła mi Cow&gate, bo jej Juleczka miała uczulenie na mleko (Aptamil).A jej poleciła inna koleżanka, która wypróbowała większość mlek ang, bo jej synek miał na każde uczulenie, dopiero Cow&Gate było ok.Czarek zaakceptował to mleko beż problemów.Podaję mu stage1, bo można dawać na przemian z cycowym. Ale...nie nastawiaj się na dokarmianie.Normalnie cycy są tak skonstruowane, że produkują tyle ile trzeba (chyba,że są \'zakłócenia\'). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki:) ja dopiero teraz bo rano zapakowałam się mężusiowi do auta i kazałam się wieść do sklepu po ostatnie zakupy do torby. a teraz umieram z powodu bólu pachwin. nawet siedzenie boli:( dziś mija mi termin a maluchowi się nie śpieszy, więc raczej dołączę do grona przenoszonych brzuchatek:) jutro mam spotkanie z położną i ciekawa jestem co mi powie. dziewczyny na tego sweepa to położna umawia się w szpitalu czy u GP?? i ile dni po terminie to się wyznacza bo ja to już się boję na samą myśl że mogą mi coś takiego robić. idę poleżeć może trochę mniej będzie boleć. życzę wszystkim miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez polecam cow&gate moj adas pije i kolezanki mi polecily,bo nie chcial pic SMA:) magdae to ze flaczki to nie znaczy,ze nie ma mleka,ja tez takie mialam i2 przez rok wykarmilam:)i przybierali na wadze prawidlowo.krakersik fajna niespodzianka:)a ten wiesiolek od 37tyg,ale nie pamietam ile,zaraz znajde strone i ci napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Monika,juz zapisalam,tylko nie myslcie sobie ze ja robie zapasy tego wszystkiego:-)ja tylko zapisuje wasze rady na duuuuuzej liscie i w razie czego zerkne i kupie,zebym nie musiala potem przeszukiwac calego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lexxxx
moj szkrab tez czesto sie odpazal bez powodu pomimo ze zawsze przy przewijaniu myje go ciepla wada wycieram i smaruje sudocream okazal sie kiepski, zaczelam urzywac E45 dla dzieci w boot chyba tylko go znalazlam, przeszlo potem znowu sie odpazyl i bepanten urzywam teraz i na razie jest oki. ale HV powiedzila ze jak sie wylezy z nappy rash to przy przewijaniu najlepiej tylko pupcie umyc i nie kremowac wtedy wiecej oddycha i nie zatyka sie skory tlustym kremem pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×