Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Witam was.Chcialabym sie zapytac,jak wygladaja wody plodowe. Poniewaz w nocy wstajac do toalety czulam wilgotnosc na majtkach i jak wstalam to minimalnie mi po nogach poszlo.Gdy wrocilam z toalety to juz sie nie powtorzylo wiec poszlam spac.Rano jak wstalam to dalej sucho bylo,nie wiem czy powinnam sie zaczac martwic,bóli nie mam tak czestych jeszcze,tydzien do terminu.mala normalnie sie rusza.W poniedzialek ide do gp.Czy cos moze sie dziac. Poradzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala79 wody plodowe, gdy jest wszystko z nimi ok, sa bezbarwne i bez zapachu. Jeśli cos zlego zaczxyna sie dziać , staja sie żółtawe, po czym przechodza w zielonkawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny!!!! Dobrze ze zaczelo padac bo tak suchooooooo w tej anglii :-) W poniedzialek mam jedno z pierwszych wazniejszych spotkan w szpitalu. Zapowiada sie ze beda cos tam robic ze mna, pewnie pobiora krew, mocz i takie tam. W zwiazku z ta wizyta mam pytanie do was. Mam juz spisane pare rzeczy o co pytac. Moze podpowiecie mi cos wiecej!!! Napewno jest mnostwo waznych szczegolow o ktore powinnam zapytac np zastrzyk anti-D czy problemy z kolatajacym serduchem. Jak macie jakies uwagi, rady to chetnie ich wyslucham. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do wit. D3 to najlepiej jest w słoneczne dni trzymac malucha w zasiegu promieni slonecznych, chociaz zeby troszke na cialko padalo bezposrednio, albo poprostu w slonecznym pomieszczeniu, promienie odbite tez dzialają.... Mala79 wody płodowe sa bezbarwne, jesli wszystko przebiega dobrze... ja ich nie widzialam ale czulam jak mi odchodzily-uczucie ciepla, jakbym sie w majtki zesikala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to raczej nie mialo koloru, bo nie widoczne bylo na papierze,do tej pory nic sie nie dzieje i jast sucho,Wiec nie mam powodu chyba do panikowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J tez poczulam lekkie cieplo jak wstalam,jak pocieklo mi po nogach.Poczym wszystko ustalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kremu na rozstepy to myslalam ze macie cos wypobowanego... nie przeszkadzaja mi one ale byloby milo ich nie miec :)... ale skoro sie zmniejsza to oki...mam jeszcze krem z czasow ciazy- to bede stosowac... :) dziewczyny co moga oznaczac krostki na twarzy malucha?? wiekszosc jest malych i czerwonawych na czole i pare z ropką na policzku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki... w ten biolesny poranek pytacie czy sie dzieje.. oj dzieje sie :( Od 4;30 do 6 miałam skurcze, do przeżycia, ale spac nie mogłam. Zasnełam na 40 min i Ed wrócił i od 7 znów się zaczęły, ale takie nieregularne. Pojawiał się w sumie ból jak się musiałam obrócic co tez było nie lada wyczynem, ale musialam, bo kręgosłup mnie bardzo boli. Usnęłam jeszcze na godzinke, ale teraz boli mnie cały brzuszek... takie jakby bardziej stałe skurcze, jestem cała napięta normalnie :/ i wcale nie jest fajnie szczegolnie jedno miejsce tak boli, na wysokości pępka. Na dole wszystko suche wiec do porodu jeszcze troche :( :( Ciekawe jak Ania.. bo Jola widzę, że się nie spieszysz. Piekarni niestety nie znam żadnej i z tego co rozmawiałam z mama Eli ona chyba też nie, bo jeszcze o żadnej mi nie wspomniała.. a wczoraj coś mamrotała o serniku, że zrobi, ale to chyba przez sen. Magda G o antyciała zapytaj, ale tego oni bardzo pilnują i ja dostałam zastrzyk (w 28tc) chociaż to moja pierwsza ciąża. Przy pierwszym spotkaniu oni bardzo dużo ci powiedza, moje trwalo 1,5h :) A serducho to normalne, że kołata, puls będzie ci się utrzymywac w granicach 90-100, dopiero powyżej 120 non stop to tachykardia. Normalny, idealny puls to około 50-60 ok, będę zdawac relacje jakby mi się coś wzmocniło, ale chyba jeszcze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie slonko swieci:) Oleniga wydaje mi sie ze te krostki to ic takiego maluszki tak maja po prostu,to jest niemowlecy tradzik:)ja swojego kapalam w oilatum,to byl chyba plyn do kapieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila-black pewnie ustapi jak to zwykle bywa,no ale oczywiscie nie musi:)a ty termin masz na 4!!!ale zlecialo!!!a te dziewczyny z gory tabelki brzuchatek monika820227 i ania3 urodzily?monika pewnie tak,chyba dlugo nic nie pisala bo ma ciagle 28tydz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila_black dziekuje za odpowiedziec. Juz myslalam ze z tym serduchem to cos nie tak a nawet przeszlo mi przez mysl ze moze to miec cos wspolnego z tarczyca. Cenna uwaga Dziekuje. Czy jest jeszcze cos o co powinnam pytac? Poradzcie Kremy na roztepy niestety wymagaja od nas systematycznosci i duzo duzo cierpliwosci. Poniewaz wiekszosc z nas jest wzrokowcami oczekujemy szybkich i widocznych zmian a kremy niestety tego nie daja. Ponoc zabiegi kosmetyczne sa bardziej skuteczne ale wyszczuplaja nasze portfele i to dosc konkretnie bo nigdy nie konczy sie na jednym zabiegu. Wiec!!! Kochajmy nasze ciala takie jakie sa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny troche mnie nie bylo bo sie przeprowadzam na dniach no i trwa teraz remont u mnie do tego jeszcze problemy bo kumpel mi sie wycofal a mial przejac to mieszkanie wiec wszystko na ostatnia chwile remontowane bo musze zdac do agencji ta chate.We wtorek juz bede na innym mieszkaniu wiec nie wiem kiedy mi neta podlaczą? Nie zdązylam was doczytac ale jak znajde chwilke to nadrobie zaleglosci.Mm nadzieje ze u was wszystko ok!! Widzialam tez ze Anecia sie pojawila.Co tam u ciebie jak kregoslup? Wiem ze Oleniga ma wciaz problem z pupa malego.Niewiem czy masz alantan?bo mojej Nikoli zawsze pomagal.Jesli nie masz to moze zamow z Polski zawsze warto sprobowac. Kamila black ty juz pewnie na dniach urodzisz.Wiec juz zycze ci udanego porodu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kamila26 juz sie martwilam...u mnie lepiej jeszcze boli,ale juz wiecej sie poruszam,polozna zamowila mi pas,nie wiem czy to odplatne czy jak???ale pewnie pomoze,proponowala mi fizjoterapeute w leicester,ale odmowilam bo nie wiem jakie to godziny a maz pracuje.Zycze ci szybkiej i spokojnej przeprowadzki i wracaj szybko do nas UWAZAJ NA SIEBIE!!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Anecia bo już myślałam ze musze przejmować się tymi krostkami... moj maly wlasnie puscil bąka i obudził się... czy Wasze maluchy też puszczają duzo bąków i stekają przy tym bardzo a nawet płaczą... ja wiem ze to z powodu wciąż rozwijającego się ukł. pokarm. i nerwow. ale ilość tych bąków jest zastanawiająca... czy to moze byc od mleka, czy raczej od tego ze łapczywie czasem je i łyka przy tym powietrze?... Brzuchatki zdrówka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie oleniga ze pryka duzo moje tez tak...gazowaly,mozliwe ze sie powietrza nalykal no i nie dojrzaly uklad wiadomo,noworodek musi sie oswoic z roznymi rzeczami:)mozesz go klasc przed karmieniem na brzuszek na chwilke ulatwi mu to prykanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wieci moj adas pije mleko rano i wieczorem z butli tommie tippie,moj maz ostatnio mu robil i myl butle i zle umyl ja dzisiaj patrze a w tej zakretce w zakamarkach czarne pozostalosci po mleku,ja zawsze porzadnie szoruje w tych miejscach,a ten pewnie plukal...ale sie wkurzylam jak to zobaczylam,jak wroci z pracy to bedzie zjebka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga ja uzywalam kremu alantan.Moja Nikola miala bardzo wrazliwa skore i szybko jej sie robily rozne odparzenia.Niewiem czy akurat twojemu malutkiemu pomorze ale wydaje mi sie ze jest to jedna z lepszych masci,moje kolezanki tez zawsze uzywaly tej masci. Co do gazow malego to tez jest normalne, kiedys tez sie tym martwilam bo moja Nikola krecila sie wypinala i czsami nie mogla pryknac to plakala.Ja jej dawalam troszke wody przegotowanej a czasami herbatke koperkową. Anecia to dobrze ze polozna ci zalatwia ten pas(mnie sie wydaje ze nie bedziesz musiala za niego placic) i ze juz jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga tak jak Anecia mowi czasami musisz klasc malego na brzuszek przypomnialam sobie ze mi zawsze moja mama kazala tak robic z moja corcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Kamila_b 128cm :D ciekawe czy mnie dogonisz??? polecam ciacha z O.Adams francuskie z jablkami, cynamonem, rodzynkami i smietana mmmmmm.pod koniec to jadlam po 2 dziennie wiec niedziwota ze taka duza uroslam heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaEli polecala ten pas kiedys,polozna jak zobaczyla jak wstaje podparta o meza z krzesla,od razu zapytala czy ok?heh jak stara babcia sie czuje.maz tez wlasnie mowil,ze mi tu teraz przysluguje wszystko za darmo,mam nastepna wizyte 16.12 dopiero i nie wiem czy ten pas wczesniej bedzie?alez ten czas szybko leci od soboty juz listopad...swieta i 2009r!!!Dziewczyny a tu na hallowin chodza te dzieci po domach bo w tamtym roku bylo tu to moje pierwsze swieto a mieszkalismy we flacie wtedy i nie chodzili,teraz w domku i sie zastanawiam czy zaopatrzac sie w slodkosci...choziaz do nas nie wiem czy ktos przyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skurcze już mnie nie łapią, ale brzuszek w tym jednym miejscu nadal mnie boli, więc leże i się nie ruszam.. idę chyba do męża się położyc, może troche się zdrzemne. A miałam dziś wózek umyc z kurzu i wewnętrzną wyściełke gondoli i nie mam siły :( Oj lollibely juz raczej nie dogodnie, wystarczy tego rośnięcia. Nawet dzieci siostry wczoraj się zdziwiły jaka ciocia duża na zdjęciu!! Kamila26 dobrze, że się w końcu odezwałas bo też myślałam co się dzieje.. Powodzenia w tej przeprowadzce! nie przemęczaj się tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia lepiej sie zaopatrz i to dobrze! dzieciaki takiej frajdy nie odpuszcza :D w tamtym roku Nadia miala przyjecie i chodzilam razem dziecmi.Jak nie bedziecie miec slodyczy to beda chcialy kase! nawet Lennox ma fajne przebranie, jutro wrzuce fotki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia ja wczoraj chodzilam jak stara, polamana kobieta nie moglam sie wyprostowac bo tak mam duzy brzuch ze mi obciaza kregoslup i nogi.Moja Nikola tez sie przygotowuje na halloween juz od 3 tygodni.Doslownie codziennie mnie pytala ile zostalo do Halloween. W tamtym roku chodzila z dzieciakami po domach i przyszla z kupa slodyczy a ja jej do torebki oczywiscie wlozylam telefon i co 5 minut do niej dzwonilam czy wszystko ok:-)bo wogole nie mialam zamiaru jej puscic bo ze mnie straszna panikara ale ze jej wszystkie kolezanki szly no to szkoda bylo mi jej nie puscic,choc gdyby to bylo wieksze miasto to bym jej napewno nie puscila a ze to mala miescinka to jakos sie dalam namowic.Anecia wydaje mi z tego co mowila mi Nikola ze dzieci chodza tam gdzie jest ustrojone przed domem czy np.okno lub drzwi roznymi gadzetami halloweenowymi,a tam gdzie nie jest to nie chodza.Wczoraj nawet kazala mi kupic cukierki bo ona naklei naklejki na drzwi i dzieci przyjda.Mądralinska sobie pojdzie z dziewczynami a ja bede w domu czekac na dzieciaki zeby im cukierki dac tak sobie to wymyslila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_b odpoczywaj kobito,moze sie przespisz,odpoczniesz i przejdzie lollibeli nie moge sie tych zdjec doczekac!!!Wlasnie sie zastanawialam czy ozdabiac dom czyms maz pewnie bedzie nosem krecil...moj synus starszy pewnie bedzie chcial isc,a ja boje sie ze te dzieciaki z ulicy go dopadna,ostatnio siedzial sobie na murku i czekal na kolege a ci wybiegli nagle z kamieniami i go obrzucili!!!uciekl,przeskoczyl ten wysoki plot z tylu ogrodka,normalnie je..nieci sa nie wiem kto je chowa poszlam do szkoly z ta pania co sie tym zajmuje i zglosilam,ze jesli to sie powtorzy to zglosze na policje!oni podobnpo beda patrolowac ta ulice,nie wiem czy to cos da,ja tam jestem za przeprowadzka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah kamila26 uwazaj z tym kregoslupem ja normalnie nie chodzilam dobrze,ze mama moja byla...jak probowalam wstac na nogi to bum!!1na podloge raz jak sie wylozylam to 2godz,nie wstawalam mama sie wystraszyla pobiegla do sasiadow co sa polakami,w razie czego zeby na pogotowie dzwonili,uwazaj nmaprawde nie slylaj sie tylko przykucaj!!!i nie dzwigaj za duzo,ja wczesniej nie mialam az takiego problemu szczykalo mi tam,ale nie bolalo,a teraz to juz myslalam ze na wozku wy;aduje i cesarke bede musiala miec,ja tez mam duzy brzuch,nie moge znalezc centymetra,zeby zmierzyc,ale jest biiiiiiiiiig!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
oleniga, duzy ten twoj maluszek, moj wazyl 4950 w drugim miesiacu, ale byl dosc drobny jak sie urodzil. tez go chwile dokarmialam aptamilem, ale teraz tylko cyce, wydaje sie ze sie najada. co do odparzen pupy to mi akurat pomogl sudokrem ale kazda pupka inna. moze pieluszka odparza, dla mnie pampersy byly srednie. a z tym kremem na dwor, to czy tutaj cos mozna takiego dostac?bo nivea to pewnie z polski trzeba sprowadzac? fajnie ze jest takie forum, bo tutejsza sluzba zdrowa niestety czesto nie pomaga, mialam takie doswiadczenie wlasnie wtedy jak mni ecyce bolaly. a my wybieramy sie do polski na swieta , juz sie nie moge doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka75 wiesz ja widzialam tu w superdrug krem jonsons do buzki,uzywalam go ze starszym synem w polsce jak mial 6-7lat taki zielony i mialam probke go w gazecie bo wyszedl jako nowosc i nie uczulal go,wiec kupilam i super sie sprawdzil,zastanawiam sie wlasnie czy adasiowi go kupic,ladnie pachnie.Fajnie ci na swieta do polski my tu ze znajomymi spedzimy swieta,ta kolezanka jst tez w ciazy,zaprosili nas do siebie:)do polski w sumie mnie nie ciagnie,bo penie nie beda i tak wesole...tesciowa i siostry meza pewnie beda rozpaczac bo pierwsze bez tescia:(a w tamtym roku zmarl jego wujek(meza)a za 2mies syn tego wujka popelnil samobojstwo,takze sadze ze nie bedzie fajnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka75 ależ Twoj Jakub juz wyrósł!Ja mam krem bambino, z polski oczywiście, szukalam tutaj czegoś ae nie znalazlam. Moze Tobie sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka75 kamila_b podawala link do strony z kosmetykami dla dzieci ziaja na starym topiku jak znajde to wkleje,a nivea to sa tu w anglii,ale dla dzieci nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×