Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Witajcie dziewczyny! Dziękuję za życzenia, to bardzo miłe. Tak, to była nasza pierwsza rocznica, jakiś czas temu miałam cichą nadzieję, że może maluch zrobić nam na nią prezent i się wykluje, ale jednak nie, może i lepiej, bo dał nam spędzić jeden z ostatnich takich wiecorów tylko we dwoje, bez ryczuna ;) Mamo***ELi ale się świetnie wyrabiasz przy dwójce maluchów, tylko pozazdrościć i brać przykład. Witacie nowe brzuchatki, Dorota i Olenka. Anecie nareszcie się odezwałaś, już myślałam, że może nie masz dostępu do internetu, a Ty biedna nadal cierpisz z powodu tego kręgosłupa, odpoczywaj i wracaj do formy, może położna skieruje Cię na jakiś masaże, mi to proponowała, ale potem bóle przeszły i nie skorzystałam. Super, że słońce dziś świeci, jakoś tak przyjemniej, szkoda tylko że tak zimno na dworze, brrrrr, nie wychodzę dziś nigdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Witam jeszcze raz Wszystkie dziewczyny dziekuje za cieple slowa a wjakim proszku pralyscie ciuszki czy fairy jest ok czy szukac innego ??? ide do sklepu po cos na obiad pozniej do Was dolacze papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 swietna ta strona z ksiazkami dla dzieci:)wlasnie sie tam zarejstrowalam,ale nie wiem co zamowic dla moich chopow,a ty juz cos zamawialas z tej strony?sprawdzona???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota ja zakupiłam fairy non bio w płynie i w nim wyprałam ciuszki i wszystko inne dla dziecka, wiem że używa się tutaj również persil non bio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w mrozne poludnie! (no, juz prawie!) aaale jestem niewyspna, to z nerwow pewnie. a przed chwila maksiu zasnal, biedaczek strasznie sie meczyl robiac kupke. bardzo mi go zal, kiedy dojrzewa uklad wydalniczy? ja juz tez jestem z grubsza wyrobiona z robota :)), tylko jak zwykle mycie podlog odbedzie sie pozna noca, jak mi sie juz nikt nie bedzie platal (plontau) pod nogami. dorota76 - ja rodzilam w jednym z nejlepszych szpitali (jak glosi fama) w londynie. i tak ta fama to glosila i glosila, ze w koncu byla kolejka do rodzenia. powaznie, trzymali mnie z rozwarciem na innym oddziale, bo na porodowce nie bylo miejsc. wiec jak spotkasz ta fame to jej nastukaj ode mnie :) nie orzejmuj sie zupelnie. pojedz, zobacz, zdecyduj jak ci cos nie gra. trzymam kciuki!!! olenka2001 - witaj! chcesz takich szczegolowych porad? np. ile jakich ubranek itd? czy generalnych? :) liste ubranek \"na poczatek\" pewnie masz, mozna ja znalezc wszedzie, od ksiazeczek i ulotek rozdawanych w szpitalu po katalog mothercare. potrzebujesz cos do mycia dziecka (wanienka, miska, tummmy tub) i do przebierania (changing board). pieluchy - pampersy albo eko, dobrze jest tez miec kilka pieluch tetrowych w zapasie na ulewania, podscielania itp. recznik albo 2 dla dziecka. ja nie uzywam jeszcze zadnyh plynow ani mydel do kapieli, tylko oliwke po. szczoteczka do wlosow (mi sie malo przydaje, maks nie ma zbytnio wlosow ale widac ostatnio postepy :)) i nozyczki do obcinania paznokci. waciki do przemywania, butelki do karmienia jesli chcesz karmic butelka. opcjonalnie, jesli piersia, mozesz kupic odciagacz do pokarmu. krem do buzi na spacerki, krem do pupy na odparzenia (ewentualne) - ja dostalam probke w szpitalu i na razie wystarcza. mysle, ze to minimum, jak mi cos wiecej przyjdzie do glowy to napisze. oczywiscie, jest cala masa rzeczy ktore mozesz kupic oprocz tego :)) i pewnie sie nie oprzesz jak wiekszosc z nas :)) buziaki, milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola25 ide dzisiaj do poloznej udalo mi sie przeniesc wizyte na popludnie maz mnie zawiezie powiem jej ze mnie boli,jest lepiej,ale calkiem nie przeszlo,staram sie odpoczywac,wczesniej to mama albo maz mnie prawie nisili bo na nogach co stanelam to wywrotka... bylam w mothercare i sa tam swietne rzeczy,wanienka z wyposazeniem do kapieli po 30L,przybory do paznokci po 10L,sliczne ubranka na wyprawke...i wiele wiele innych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a znacie jakies strony gdzie mozna kupic tanie uzywane lozeczka i wozki?Oprocz ebay bo nie mam pojecia jak tam sie kupuje? Mnie tez strasznie naparza kregoslup,szczegolnie wieczorem po powrocie z pracy,a nie mam prawie brzucha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cale forum!!! Jestem nowa, ale od jakiegos czasu sledze wasze forum. Teraz chcialabym dolaczyc. Jestem w 13 tyg ciazy. Jak do tej pory wszystko jest ok, choc cialo (i nie tylko) zmienia sie diametrycznie. Dwa tyg temu mialam pierwsze usg, na ktorym widzialam swoje dzieciatko. Jest to niesamowite przezycie dla kobiety. Mdlosci mam juz \'chyba\' za soba, czasem tylko zdarzaja sie jakies male bule w dole brzucha, ale nie trwaja dlugo i nie sa bolesne. Staram sie odpoczywac i nie przemeczac, ale nie zapominam o ruchu ktory jest potrzebny. Brzuszek juz mi zaczyna rosnac i zakup spodni dresowych byl konieczny. Pomimo, iz jest to moja pierwsza ciaza nie stresuje sie za bardzo i chcialabym sie dzielic z wami moimi odczuciami i malym doswiadczeniem, a przy okazji czerpac wiedze od was. Jeszcze raz witam wszystkich na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa u mnie 2 ale nigdy tam nie ma wózków tylko,same bedziewie,jak polamane zabawki itd.A wiesz,musze uzywane kupic bo ciezko z finansami u nas ostatnio,oj gdybym dostala to becikowe to byloby super,ale nie nalezy nam sie bo nie mamy zadnych zasilkow,a do tego firma odmowila mi zasilku macierzynskiego no i kapa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze ale sie babeczki nowe rozmnozyły :) Magda zajrzyj na poprzednią strone, to znajdziesz tam tabelke do której właśnie można się dopisac jako nowa forumowiczka tylko prośba, zawsze kopiuj ostatnią tabelke no i gratuluje bycia w ciąży. Moje mdłości też skończyły się dokładnie w 13 t/c a spodnie dresowe to ze 3x kupowałam :) jejku, ale to sie wydaje nie dawno jak dowiedziałam się, że jestem w 6t/c.. a tu już 39 ! Olenka2001, spróbuj ebay. Poproś jakąś znajomą osobe o pomoc, bo łóżeczka naprawde można tam tanio znaleźc, ponizej £100 z materacem. Wózków nie szukałam, bo mam od siostry. ale moje dziecie sie rozpycha i wciąż u góry, dupke wypycha, nic ten brzuchol nie chce opaśc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi83 na skanie bedziesz pytac o plec?jedna kolezanka z tad ma miec dziewczynke a druga chlopca,fajnie ze sama tu nie jestem i ze je poznalam maja termin jak ja na marzec tydzien po tygodniu,ja na koncu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila ale masz brzusio,ja jestem w 6 miesiacu i nic nie widac...w pracy wszyscy byli zasoczeni,ze jak to ja w 6 miesiacu ciazy jestem a nic nie widac,dopiero jak przynioslam papierek to uwierzyli hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwe brzuchatki monika820227...15.10.2008.....28.....Londyn..........?.. ............? ania 3..............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm.........27.10.2008.....31....Redditch...synek.. ..Maksymilian aniapud............29.10.2008.....39....Enfield......syn ek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....37....St Albans...chyba córka..Hania kamila_black.....04.11.2008.....38...Hatfield...chyba córka...Izabela mala79.............08.11.2008.....38.....Londyn....corci a.............? Asanna..............11.11.2008.....35.....Wood Green.......corcia......? Gosiulka24.........15.11.2008.....38....CROYDON...synek .Adas/Alan?... lorinka..............19.11.2008.....32.....blackpool...c oreczka.....Zuzia? Krakersik81.........22.11.2008.....36....Menchester...có rka.....Zuzia Patinka26...........30.11.2008.....34....Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....32....Cheshunt....... ?????.......????? Salma................10.12.2008......8.....Leicester.... .......? ...........? iwwa***..............14.12.2008......27....londyn....... .. corcia...........? Kamila26............18.01.2009......28....Inverness..... .. ? ...............? olenka2001.........26.01.2009......26....Cardiff....córe czka..Liliana? anecia1702.........19.03.2009......19.....Melton....... .....?.............? mi83.................24.03.2009.......18....Leicester... ........?............? bes...................22.04.2009.......14....Swindon.... .................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................... magda_g............07.05.2009.......13....H/C.............?syn?........... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850......Banbury...coreczka........... ..Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1............02.09.2008....2900.....London..Maksymil ian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... .....Jakub Jan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda Olenko,a wlasnie sprobuj ten ebay!tam sa wozki po 20-30L,podobno tam latwo sie kupuje,popytaj w pracy niech ci ktos pomoze,a twoj maz nie umi tez?to tak jak na allegro! lozeczko ja bede miec po adasiu,a do salonu chcem kupic taki koszyk,stojacy,albo kolysze sie na boki,jest po ok 30L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spia (spiol) oboje :) witam magda_g 🌼 i pozostale dwie dziewuszki raz jeszcze :) milo, ze forum sie nie starzeje i przybywa nam nowych brzuchatek :) jesli chodzi o wyprawke to zalezy o czym rozmawiamy, o ciuszkach w ogole czy o torbie szpitalnej. zalezy tez jak czesto masz ochote na pranko olenka. jesli nie jestes zwolenniczka czestego prania i prasowania toradze kupic nieco wiecej ubranek. jesli zas pranie nie przeszkadza Ci w ogole to proponuje wersje oszczednosciowa czyli 10 sztuk body i 10-15 szt bodysuit, do tego z 5 par spodenek i 5-10 par skarpeteczek, czapeczki. najlepiej wszystko w jednym lub w dwoch kolorach zeby nazbierac i wrzucic na raz do prania :). ja mam biel i niebieskie. dwa prania po raz w tygodniu, jedno porzadne prasowanie i z glowy :) do tego odchodzi mi zagracenie szafy ;) suplementy przy karmieniu piersia: ja pije dodatkowo wapno i magnez. zastanawiam sie jednak nad witaminami dla kobiet karmiacych, zeby nie odczuc tak bardzo skutkow \"wysysania\" jak po pierwszej ciazy. tanie rzeczy dla dzidziorow: carboot sale, gum tree, ebay (jest b. prosty w obsludze, nawet mnie blondynce udalo sie zalozyc tam konto i mam ok 80 gwiazdek :D ), charity shop (mozna trafic na bardzo ladne, wcale nie zniszczone rzeczy). wracam doczytac reszte, CZSK daje o sobie znac ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj taaak, mój brzuszek dał sie we znaki, chociaz ja zrobiłam się kuleczka wokoł, co niby wrózy dziewczynke... nie wiem... nie chciałam wiedziec wiec okaże się za pare dni. Generalnie osiągnełam 125 cm w pasie. Jak mniejszy brzuch to łatwiej sie poruszac wiec się ciesz ale są niektóre dziewczyny co maja lub będa miec chlopców to miały baardzo wydłużone brzusie, spiczaste.. prawda mamo Eli ? i brzuszek w pierwszej ciąży często słabiej widac, a w drugiej wyskakue jak piłka dużo szybciej, też to wiem od stałych bywalczyń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx nie zapomnialam o jamnikach, czekam na meza bo te cwiczenia widzialam chyba na jego forum. niech szpera, na pewno szybciej je znajdzie niz ja;) poza tym Janio juz wstal i wisi na cycu wiec popisze pozniej. jak cos pomine dajcie znac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe i stare kobietki:) mamo Eli mam pytanko czy dajesz małemu smoczka? Bo się zastanawiam czy mam kupić ale bym nie chciała go używać bo podobno odruch ssania dzidzi się zmienia co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć lejdiski:) ja niedawno podniosłam się z wyrka i zjadłam śniadanko:) nocka była ciężka bo maluch się strasznie prężył i skurcze nie dawały spokoju. już miałam nadzieję, że dojdą do częstotliwości 20 min a tu d..pa:( tylko się umordowałam ale dobrze, że chociaż nad ranem oko mi się zamknęło i maluch też poszedł spać bo 48 godzin bez snu to bym chyba nie wytrzymała. witam nowe dziewczyny w kółeczku wzajemnej adoracji:D mamo***Eli ty to jesteś wystrzałowa babeczka. dwójka dzieciaczków i na dokładkę śpią w tym samym czasie a ty masz czas dla siebie. jak nie będę mogła sobie dać rady ze swoim to zapiszę się do ciebie na korepetycję:P Kamila_b spakowałaś już torebeczkę do szpitala?? mnie wczoraj można by tak nazwać, że zmusił mąż bo na jutro termin i on już się bardzo stresuje i mówi, że jak by co to on do pakowania moich rzeczy w takiej chwili się nie nadaje. więc w sypialni stoją dwie walizeczki tylko jedzenie trzeba będzie do nich włożyć:) a propos mamusie co wy brałyście za jedzenie do szpitala bo ja nie mam zielonego pojęcia to do tej torby napchać, bo jak to ma być poród w stylu 15 godzin to ja na samych krakersach nie przeżyję:) idę się ogarnąć bo w piżamie jeszcze łażę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ze spia to nie moja zasluga. gdybym miala drugie takie dziecko jak Ela, to pewnie teraz rwalabym wlosy z glowy :D. maly jest jak na razie dosc prosty w obsludze , a Ela spi bo to jej pora :) nie Krakersik, nie dawalam. nie kupuj bo moga Ci byc niepotrzebne. zawsze mozna je pozniej dokupic w razie draki ;) nie jestem przeciwna smokom, jak trzeba to siup, ale nie probuje dawac smoka na sile, bo pozniej trzeba jeszcze delikwenta od tego smoka oduczyc. nie wiem ile w tym prawdy, ale polozne w szpitalu mowily mi, zeby nie dawac smoka do 6 tygodnia lub dopóki nie ustali sie laktacja. Kamila_B zapraszam w kazdy dzien oprocz czwartku :) dziewczyny zawsze zapominam napisac o dwoch bardzo waznych rzeczach, ktorych sie dowiedzialam w szpitalu. 1) mleko sciagane powinno byc podawane w takiej porze dnia w jakiej zostalo sciagniete! sklad mleka nocnego rozni sie od porannego itd. stad moga byc nieporozumienia miedzy Wami a maluchami. miedzy innymi \"mleko im mowi\" jaka jest pora dnia lub nocy i powoduje ze sa aktywne lub nie! 2) jesli macie zatory w piersiach, nalezy dziecko przystawic broda w kierunku zatoru (tam gdzie boli). ja wczoraj karmilam Jania do gory nogami na lezaco na lozku i \"spod pachy\" z drugiej piersi :D:D:D dziala!!! po bolu ani sladu i nie musialam niczego przykladac! a jaka ulga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odkurzylam salon i umyłam podłoge, ale tylko tutaj. Wiec sobie teraz posiedze. Oglądam filmidło z komputera Aniu przypomnij mi tylko dlaczego masz dwie torby ? Na poród i wyjście czy jak ? Ja powiedzmy, że moją spakowałam, ale tak jak u ciebie dojdzie jakieś papu a kosmetyki to raczej na poczekaniu wsadze Wiesz naczytałam się wczoraj o porodach i to przeważnie trwa całe wieki zanim w ogóle warto do szpitala jechac, wiec po co mam się spieszyc ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_B moze dla tego, ze Twoj moze byc bardzo szybki i do szpitala mozesz zdazyc zabrac tylko krakersy :D:D:D Aniapud, jedna Twoja druga malca, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_b odnośnie dwóch toreb to mi położna poradziła, żebym w jednej miała rzeczy dla siebie a w drugiej dla malucha. bo jak rodzisz na sali to nie musisz wszystkiego taszczyć ze sobą i szukać swoich rzeczy między rzeczami malucha i na odwrót. to podobno bardzo ułatwia i położne w szpitalu jak już ubierają malucha to nie grzebią ci w twoich rzeczach tylko w malucha. mam koleżankę która tu rodziła i ona też tak miała bo jej tak położna poradziła i mówi, że to się sprawdziło. poza tym co mi za problem wziąć dwie mniejsze torby niż jedną wielką walizkę. i tak to mąż będzie taszczył:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo***Eli powiedz co ty za papu zabierałaś sobie do szpitala. zakładam, że nie spodziewałaś się 2 godzinnego porodu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×