Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Krakersik a mi sie wydaje ze nie zawsze to ze przytyjesz 15 kg czy 30 kg podczas ciazy to zalezne od nas,skoro organizm potrzebuje i czujesz glod to po prostu jesz,ja jak pracowalam to dostawalam takiego ataku glodu w ciagu 5 minut ze zucalam wszystko i rwalam do tesko albo bread shopu na druga strone ulicy i kupowalam co kolwiek aby tylko szybko zjesc bo mialam wrazenie ze normalnie zemdleje(mimo ze np.zjadlam cos godzinke wczesniej)i klientki w salonie sie ze mnie smialy ze zawsze widza mnie z jedzeniem.Mialam tylko szczescie ze przytylam tak malo bo pewnie mam dobra przemiane materii i duzo ruchu,ale jak ktos ma sklonnosc do przyswajania tluszczyku to przytyje wiecej,a przeciez nie mozna robic diety w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie Gosiulka.. swietnie to ujelas. Mi to po prostu weszlo we wszystkie mozliwe boczki i strony ale ja postaram sie to zrzucic!! Mojej mamie zajelo 6 miechow pozbycie sie 25 kg po pierwszej ciazy..ale byla potem znow jak szprycha. Ja moze taka nie bede, ale to spadnie na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila_b czym ty słońce się tak przejmujesz. w ciąży najważniejsze jest zdrowie twojego dzidziusia i twoje. jedne kobitki przybierają mało inne więcej i to nie ma reguły. jak urodzi się maluszek to od razu spadnie ci jakieś 5kg jak nie więcej a jak będziesz karmiła piersią to po 2-3 miesiącach wrócisz do swojej wagi. moja kuzynka przed ciążą była taka laska, że wszyscy się za nią oglądali (dodam że 2-3 razy w tygodniu siłownia) a w ciąży przytyła 29kg i przez ostatnie 2 miesiące to nie wychodziła z domu bo nie była w stanie chodzić. a po porodzie w ciągu 3 miesięcy wróciła do swojej wagi i nawet później jeszcze bardziej schudła bo swojego głodomora karmiła do 8 miesiąca. także nic się nie przejmuj. najważniejsze twoje i bejbiaczka zdrówko. a z brzuszkiem wyglądasz SUPER 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwe brzuchatki monika820227...15.10.2008.....28.....Londyn..........?.. ............? ania 3..............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm.........27.10.2008.....31....Redditch...synek.. ..Maksymilian aniapud............29.10.2008.....39....Enfield......syn ek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....37....St Albans...chyba córka..Hania kamila_black.....04.11.2008.....38...Hatfield...chyba córka...Izabela mala79.............08.11.2008.....38.....Londyn....corci a.............? Asanna..............11.11.2008.....35.....Wood Green.......corcia......? Gosiulka24.........15.11.2008.....38....CROYDON...synek .Adas/Alan?... lorinka..............19.11.2008.....32.....blackpool...c oreczka.....Zuzia? Krakersik81.........22.11.2008.....36....Menchester...có rka.....Zuzia Patinka26...........30.11.2008.....34....Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....32....Cheshunt....... ?????.......????? Salma................10.12.2008......8.....Leicester.... .......? ...........? iwwa***..............14.12.2008......27....londyn....... .. corcia...........? Kamila26............18.01.2009......28....Inverness..... .. ? ...............? anecia1702.........19.03.2009......19.....Melton....... .....?.............? mi83.................24.03.2009.......18....Leicester... ........?............? bes...................22.04.2009.......14....Swindon.... .................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... .................... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850......Banbury...coreczka........... ..Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1............02.09.2008....2900.....London..Maksymil ian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... .....Jakub Jan mam nadzieje ze ta tabelka jest aktualna.Jesli nie to dajcie znac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm... ja urodzilam 16 dni przed terminem... :) moja recepta to: remont w domu (generalny, ze skuwaniem tynkow), pobyt w polskim szpitalu, jazda przez pol europy, szukanie mieszkania i w koncu awantura w szpitalu. no i pozniej odchodza wody i rodzi sie w 6 godzin... chyba ze chcecie jak mama eli - tylko 2 godziny ale za to po terminie... :) :) :) magdae, rozumiem cie, my z maksem mamy teraz kryzys co drugi dzien. dzis w nocy byl rytm co 1,5 godz karmienie, a rano maluch zamiast pasc na niewyspane pyszczydlo, kontynuowal zabawe w \"daj cyca\". dopiero teraz dal mi odetchnac, ale juz sie rusza - po polgodzinnej drzemce! no i nie chce \"gumofilca\" czyli smoczka, chce cyca! a tak nam ladnie szlo na poczatku... ale nie bede teraz go na sile przyzwyczajac do smoczka, skoro nie chce, a pozniej go na sile odzwyczajac, bo zabki, prochnica i bog wie co. ssie na razie piastke a nie palec i to tylko wtedy kiedy go przetrzymuje na jedzenie, a nie na przysypianie przy cycu. przetrzymamy to. pytalam o popekane neczynka na policzkach - powiedzial mi lekarz, ze oczywiscie to nic powaznego, no to ja nie wytrzymalam i powiedzialam, ze ja nie mysle ze to zagraza zyciu i/lub zdrowiu dziecka, tylko grzecznie sie pytam co z tym robic. odpiwiedz jak u was - mozna smarowac i czekac czy zejdzie... siostry polonistki - \"sutek\" czy \"sutkow\"? (dopelniacz l. mn.) :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Aniu 🌼 ❤️ 🌼 no ja przez jakis czas sie przejmowalam bardzo bo dosc szybko waga rosla, teraz juz raczej mniej, po prostu boje czy na pewno to zgubie, bo nie chce miec wokol siebie widma big mama!! Zobaczymy jak bedzie :) ale to fakt, jak jadlam i glownie staralam sie jesc to co radza to wiedzialam, ze robie to dla malucha i odpowiednio sie odzywiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja nie mowie tu o nas tzn.o polkach tylko o tych angielkach które są w 20 tyg.a wyglądają jak by miały zaraz jechać do wylęgarni Kamila a tak poza tym to ty super wyglądasz :)mam nadzieje ze was nie uraziłam jak tak to przepraszam ,ale na prawdę nie miałam nic złego na myśli . a te angielki to naprawdę wyglądają strasznie (co nie które) chodzę do midwife ma swój gabinet na pierwszym piętrze i jak siedzę w poczekalni i przyjdzie jedna angielka to tak sapie jak stara lokomotywa, a jest dopiero w 25tyg.wlasnych myśli nie słyszysz i oto mi chodziło ze one nic nie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx.. nie wiem co powiedziec :P.. ja tam nie lubie sie stresowac, a remont jakies lub roboty domowe, heh, jestem juz teraz za leniwa na to, wiec moje dziecie chyba sobe poczeka i nie bedzie chcialo za wczesnie wyjsc. No np w takim momencie jak teraz, gdy kregoslup boli tylko troche i po prostu sobie siedze i nie mam nic do roboty moge byc w tej ciazy....... ale gdy przychodzi wieczor, jestem jak balon po jedzeniu, dziecko kopie jak wariat, nog nie czuje a w nocy dochodzi duzy bol kregoslupa i pachwin, wtedy pragne aby moj maly slodki rrrobaczek juz sobie wyszedl na ten swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha no chyba ze krakersik...zgodze sie z toba, niektore to naprawde taka waga, ze ja nie wiem jak tak zyc mozna nie czulam sie urazona ale myslalam, ze chodzi ci o to, ze duzy przyrost wagi to moja wina ja uwazam ze jest ze mna niezle.. bo moze na spacery nie chodze, ale jeszcze sie ruszam i na zakupy do supermarketu jeszcze pojade, np dzis niestety trza bo na obiad nie ma co podac. A obiady robie na siedzaco, hieh ale dziekuje za przyjemne komplementy jak ja sie dzis rozgadalam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiecie Angielki+Mc.Donald a potem sa efekty,ja normalnie nie moge patrzec na cale rodzinki z malusienkimi dzieciatkami w mc.donaldzie na obiedzie.bo sie gotowac nie chce i jest taniej.no nie powiem bo tez pare razy(tylko pare razy!) zaliczylam mc.donalda w ciazy (taki kaprys i atak glodu)ale maluszkowi nie bede dawac fast foodow.a one pasa siebie a potem dzieciatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm,remoncik niby mam,takie malowanie calego mieszkania na raty,ale ja sie do niczego nie dotykam,facet maluje i sprzata,wiec moze to ja powinnam tak na przyspieszenie,he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila Ty leeeeniu :D:D:D chinczyka masz 250 metrow od domu! dziecko bys przy okazji przewietrzyla :) smieje sie oczywiscie, mi tez sie nie chcialo pod koniec pierwszej ciazy. jak poszlam tydzien przed porodem do kolezanki (ktora mieszkala za pubem \"airfield\", wiesz ktorym) i wrocilam do domu to myslalam ze mi podwozie za chwile odpadnie :D onyx1 zdaje mnie sie ze \"sutkow\" :D juz dawno chcialam Ci napisac, ze bardzo lubie czytac Twoje posty, o ile nie pije kawy, bo zazwyczaj sie osmarkam :D lubie Twoje poczucie humoru :) Magdae uff, a juz sie balam ze mnie ochrzanisz za wsadzanie nosa w nie swoje sprawy :) to dobrze ze masz ludzka HV. tym latwiej bedzie zaczac rozmowe ;) . rzeczywiscie jestes chuda, choc na zdjeciu z brzusiem wygladasz bardzo ladnie (mimo ze chudo) :) . sluchaj a moze popros HV o skierowanie dla Ciebie na full blood count. moze po prostu masz anemie i jeszcze ona Cie dobija oprocz Cyrylka glodomora? dobra dziewczynki, spadam do prasowania bo niedlugo bede musiala dziecko w przescieradla zawijac... choc te tez chyba nie sa prasowane... tia.. a matka przed kompem sie madrzy na temat wychowywania dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pilne pytanie... bylam w tesco z moimi chlopakami... pierwsze zakupy Mikolaja - na szczescie grzecznie spał... kupilam kropelki INFACOL - nie wiem czy kiedys bylo o nich pisane, pewnie tak... ale prosze o rade... w internecie pisza ze od1 miesiaca mozna a na opakowaniu, że od urodzenia... Mikołaj ma dzisiaj 18 dni... moge mu to podac, ktos wie czy juz mozna?? ... doczytam Was jak znajde chwile, ale z niczym nie moge zdazyc :( 😭...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli, ostaw kawe bo oplujesz monitor - tym razem z oburzenia :) bedzie wycieczka osobista. otoz, olenigo, niedawno pytalam o to samo na forum i nikt nie odpowiedzial :( (to jeszcze nie ta wycieczka, hehe) pytalam, bo pani w bootsie powiedziala mi, ze infacol jest od 3-go miesiaca zycia, a moje kolezanki podaja go dzieciom od urodzenia wiec sie zdziwilam. poszperalam w necie i na angielskich stronach podawana jest informacja ze mozna od urodzenia, na polskich - ze od 1. albo nawet 2. miesiaca zycia. hmmm... a teraz wycieczka: mama eli podaje infacol parodniowemu dziecku, wiec pewnie mozna :) w koncu odchowala ele a ja dopiero poczatkujaca jestem :) ja w koncu kupilam dentinox. maks zwymiotowal. zdziwilam sie, przeciez to nie moze byc az tak paskudne! skosztowalam i malo sama nie pojechalam do rygi. a infacol podobno ma dobry, pomaranczowy smak.na szczescie alarm kolkowy okazal sie falszywy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera jak mnie to wkurza ze na nicnie mam czasui z niczym nie nadazam... 😠 musze Wasdoczytac... to jak uzaleznienie... :o Kamila_bzal mi ze pobolewa Cie teraz kosc łonowa... Aniapud Ciebie tez mi szkoda... wogóle wszystkich Was mi zal...biedne Wy brzuchatki... 🌼... ale powiem Wam ze po ciazy to ja dalej obolala jestem, tylko co innego mnie boli, nie wiem kiedy ten brzuch przestanie bolec, antybiotyk biore... ach.. nie wazne...:( Magdae ja mu daje 120ml bo tyle zjadał, ale czasem chce wiecej a czasem tylko 100ml zje... i też spi tylko 3 godz... moze faktycznie wiecej mu dawac skoro moze spac dluzej... ja nawet nie wiedzialam ze dawka 120ml to jest na taki przedział wiekowy, w szpitalu dawali mu tyle i tak zostało ale wiem ze 140ml też zjadał... nie wiem czy nie dawac mu np. wody, bo z herbatki koperk. zrezygnowalam... mam bardzo cieplo w nocy pokoju, jakies 25stopni C... tez mam wyrzuty ze dokarmiam sztucznym, ale nie mam tyle swojego zeby wystarczylo... juz probowalam czesciej pompowac mleko ale to nie skutkuje... nie wiem co robić...bawarkę tez piję :(.... tez poslucham jakiejs madrej rady o ile juz nie zostala dana, bo jeszcze nie doczytalam wszystkiego...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakersik biedaku 🌼... ja to przez całą ciaże była raczej na nie z tym sexem a na koniec ciąży to w ogóle już nie było o tym mowy :(... ale to podobno świetny sposób :)... ja żałuję że z tego zrezygnowałam tak samo jak tego że mało spacerowałam, teraz mam za swoje... duża waga - 33kg które przybrałam w ciąży ( no już 10kg mniej teraz) wpłynęła bardzo źle na mój kręgosłup i kolana... chodzę jak pokraka :(... ruszjacie się dziewczyny jak najwięcej - BĄDŹCIE AKTYWNE W CIĄŻY! :)... mamo***Eli ja też często płaczę że sobie nie radzę z małym - zwłaszcza jak płacze, mimo że długo to nie trwa, chociaż często się zdarza - ale ten krzyk jest nieziemski, jakby go ktoś ze skóry obdzierał, jest jeszcze taki silny że kopie i macha rączkami... w pon. przychodzi midwife a we wtorek HV chyba porozmawiam z nimi o tym , ale tak mi głupio że sobie nie radzę :(... 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx zdecydowanie dopełniacz l.mn. - kogo? czego? nie ma - sutków... tak myślę :o a ostatnio ciężko mi to wychodzi, nie nadążam z myśleniem za robieniem ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Onyx za wyjaśnienei :) 🌼 to przed następnym karmieniem podam maluchowi infacol... jego męczy brzuszek ale myślę ze to nie kolka bo to nie trwa długo... tak pręży się i krzyczy ale jak go poruszam to mu przechodzi...myślę że bąki go męczą...biedaczek :( ... ale ja to już prawie nic nie jem, wykluczylam wszystko co wzdyma ze swojej diety, nawet jabłka :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i doczytałam Was - a maluch jeszcze spi :D.... hurrrra !!! :D :D :D w końcu z czymś zdążylam... a teraz wyscigi z prasowaniem zacznę :D... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór Paniom :) też mam takie myśli czasem, że sobie nie poradzę z dzieciątkiem, całe szczęście, że Was mogę zapytać o radę :) nie zapomnijcie, że jutro zmiana czasu, powiedzcie swoim dzieciaczkom brzuszkach i tym poza brzuszkami to może pozwolą Wam pospać dłużej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny wieczorem. Nareszcie Was doczytałam. Cały dzień spędzilam z mężem na zakupach i takich tam bieganinach. a teraz odpłacam to bolącym brzuchem. Aniapud ja też ciężko znoszę te ostatnie dni ciązy, a szczególnie nocki mam kiepskie, ostatnio jak zbliża się pora spania, to pogarsza mi się nastrój, nie dość, że mam bóle ciążowe, to jeszcze bóle reumatyczne kolan i bioder, oszaleć można, ale nie lubię się żalić. Myślę, że przez najbliższe 2 lata już nie prześpię spokojnie nocki jak sprzed czasu ciąży, czas się z tym pogodzić! Krakersik, Ty chyba pisałaś o zamiarze przyspieszenia porodu seksem, w moim przypadku to nie działa, bo przez całą ciążę normalnie kocham się z mężem, a ostatnio (39 tydz ciąży) 2-3 razy w tygodniu i nic, nawet małych skurczy nie ma, co prawda w 32 tyg wylądowałam w szpitalu z powodu krwawienia po ostrzejszym seksie(zapomniałam że mam brzuch :) ), ale potem lekarka powiedziała, że nie ma przeciwskazań do dalszych penetracji ;) więc nie zrezygnowałam, tym bardziej, że ochota jest i trzeba korzystać, bo potem czeka nas długa przerwa, bo aż chyba 6-8 tygodni. Oleniga współczuję Ci przeprawy z małym, jeśli myślisz, że to nie kolki to może nie dawaj infacol\'u. Na pokarm pij dużo wody, możesz też ciemne piwko np pół szklanki. Dobrej nocki wszystkim obolałym brzuchatkom i przespanej nocki dla mamuś życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziś mam sporo do napisania. Onyx- przyłączam się do MamyEli, lubię Twoje posty z dwóch powodów; pełne humoru i poprawne gramatycznie i ortograficznie :) U na same zmiany.Od dziś Czarek śp w swoim pokoju.Jestem przygotowana na bieganie między sypialniami :D:D.Ma iście dziecinny pokój, zwierzątka na ścianach, kolorowo...Ja takich ozdób nie lubię, ale jemu wyraźnie się podoba. Oleniga i Magdae - przecież wasze dzieci nie maja po 4-5 miesięcy, więc skąd takie długie przerwy między karmieniami.Cezary miał 4 m-ce i jadł co 2.5 - 3 godzin, w nocy dłużej.Teraz ma 5.5 m-ca i je co 3-4 godziny.Poza tym, jeśli mogę poradzić, to poobserwujcie ile Wasze szkraby, ile zjadają,żeby się najeść, zamiast dawać im książkowe dawki. Każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby, które na dodatek się zmieniają.Wasi synkowie będą chcieli więcej jeść i to oni najlepiej wiedzą kiedy ten moment nastąpi. Możecie pomyśleć,że się wymądrzam, a mam tylko jednego Czarka, ale to są wnioski z moich obserwacji.Wg HV Czarek w wieku 4 m-cy jadł za często (co 2.5h) i kazała go zabawiać i przetrzymywać.Więc zaczęłam go przystawiać rzadziej do cyca i zaczęło brakować mi pokarmu.Butla poszła w ruch i tak dokarmiamy Czarka codziennie. Kryzys miałam z tego powodu, co tylko pogorszyło sprawę.Teraz obserwuję tendencję wydłużania czasu między posiłkami.A ja chciałam to przyspieszyć. Pozwalam Czarkowi decydować w wielu sprawach, oczywiście w ramach rozsądku. Co do wagi, to u mnie się zatrzymała dwa miesiące temu i klapa.Ale ja chyba jestem uzależniona od słodkości i kafeterii oczywiście.Jak już całkiem przestanę karmić cycem to zaczynam dietę.A po samym porodzie, w dzień wypisu ważyłam 11kg mniej (przybrałam 30kg w całej ciąży). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, potrzeba znacznie wiecej bym sie oburzyla :). nie oplulam monitora :P :D jesli chodzi o infacol to jest od urodzenia, tak jest napisane na butelce i tak twierdza polozne i HV (przynajmniej w pn-wsch. Herts :D ). jedna uwaga jesli chodzi o ten lek: infacol buduje sie w organizmie malca od 3 do 7 dni. nie dziala natychmiast! natychmiast dziala gripe water, ale ten specyfik jest od 4 tygodnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli, nie prowokuj ;)) dziewczyny, dzieki za cieple slowa - teraz zanim wysle posta sprawdze go trzy razy zeby nie strzelic jakiegos ortografa... a co do humoru to czasem bywa ciezko. ale jak tu sie nie usmiechnac: przed chwila uspilam maksia. spi do gory nogami na moim miejscu w lozku i nie mam sie gdzie polozyc! zostal mi do wyboru bujaczek albo wozek :) czasem marzenia sie spelniaja w przewrotny sposob (patrz \"malpia lapka\" zdajsie jacobsa - boze, ta skleroza!) zastanawiam sie, jaka moze byc przyczyna tego, ze maks mnie nie chce puscic od siebie. moze ma taka potrzebe ssania, a moze powinnam go przeglodzic? a moze rosnie maly terrorysta... kilogramy w ciazy i po to temat-rzeka. ja przytylam ok.9 kg, z czego zostalo mi 5 :( cwicze jak mam czas, chodze na spacery itd. i nic :( ide i machne podloge w kuchni zanim sie okaze, ze juz mam gdzie spac ale sie nie moge polozyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo***Eli a podawac ten infacol przed kazdym jedzeniem czy moze co drugie, a moze w pierwszy dzien 2-3 razy a potem w kolejne przed kazdym??...zeby jakos przyzwyczaic brzuszek?... ja juz dalam mu przed karmieniem niedawno i nawet sie nie skrzywil tylko oczy szerzej otworzyl ze zdziwienia, no bo smak pomaranczy a nie maminego mleka... :) no i dobrze wiedziec ze dopiero po 3 dniach moze zaczac dzialac, tylko taka buteleczka to na dlugo nie wystarczy... a jeszcze jedno...czy jak zadziala to dalej trzeba stosowac?... Monika2 czas 3godz. miedzy karmieniami to nie jest duzo...dla poloznych w szpitalu bylo to normalne, pamietam ze nawet daly mu kilka razy wiecej, po odbeknieciu zrobilo sie miejsce w brzuszku i zamiast 120 daly mu 140ml i spal 4 godz.... ja nie karmie piersia tylko swoje, odciągniete mleko daje mu butelką, no a Ty jak karmilas piersią to wiadomo ze dziecko moze chciec czesciej jesc, bo na dobrą sprawe nie wiesz ile zjadlo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam bardzo wczesnym rankiem :) moj marudnik postanowil nie spac, bo szkoda dnia? nocy? :O wisi na mnie od godziny. oleniga podawaj przed kazdym karmieniem i nie przestawaj jak juz zadziala, bo uslyszysz swego krzykacza na nowo. onyx nie wiem co przeskrobalam :O mam nadzieje, ze nie zbyt mocno Ci nastapilam na odcisk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Kurcze wlasnie pompuje mliko ...;) ale mam zablokowanego jednego cycucha :(...leci z niego ale niewiele, a jest wielki i cięzki 😭... co ja mam zrobic?? ... Mamo***Eli tak zrobie z tym ibfacolem, ale czy to bezpieczne tak dlugo podawac i tyle razydziennie?? Krakersik dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey wam Czytalam wszystko wczoraj, ale nie mialam dostepu do komp wiec nie moglam odpisac.. sprobowalam z komorki, ale to jednak za maly ekran i inaczej dziala i dwa razy mi stronke przewinelo wiec zrezygnowalam Normalnie rewelacyjna byla wasza konwersacja, hehe Wspolczuje jednak problemow z karmieniem badz innych Moj jedyny na razie to ciagly bol kregoslupa i kosci lonowej. Za kazdym razem jak sie obracam na drugi bok to mi tak glosno kosc strzela ;/ Teraz juz jak sie obudzilam to za bardzo bolalo zeby spac dalej. Mamo Eli napisalam ci zesemesek wieczorem, ale mam ze nie doreczono.. wlacz tam przy okazji komorke to cos bedzie ode mnie Smialam sie, ze sklep chinczyka to jak maraton dla mnie. Wiesz na zakupy pojde do musze, a tam po co mam isc jak wroce zasapana, hihi Jola25 moze ty juz sie uodpornilas na sex i on wcale u ciebie skurczy by nie wywolal.. szczesciara!! :P Nam dosc dlugo szlo dobrze dopiero jak juz moj brzuch byl naprawde ciezki to wolalam mniej bo mi sie ciezko oddychalo :) ALe mam kumpele w Polsce ktora od 3 m/c nic bo jej ukochany mial (jak to mowil) blokade..teraz jest 3 miesiace po porodzie a jego blokada nadal trwa, wiec troche sie temu dziwie... Wcinam platki i kawa obok stoi... o pogodzie chyba nie bede wspominac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_b ja tez milam takie bóle kosci łonowej pod koniec ciazy, najbardziej bolalo jak odwracalam sie z boku na bok i kosc mi tez strzelala...szczerze Ci współczuje :o 🌼... Moj maluch ma rzadsze kupki...troche wodniste, to jakies rozwolnienie ale nie wiem od czego i co robic?? :o... mamy co Wy robicie z takim fantem?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×