Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Wczoraj poszłam z tym moim bolacym jajnikiem do lekarza i tak jak podejrzewałam. Przez 3 tygodnie (od ostatniego usg) urusł mi torbiel o średnicy 5,5cm. Mam brać dalej hormonki sam powinien sie wchłonać. Dzisiaj rano straszny ból w podbrzuszu. Nieumiałam chodzić, siedzieć itd... Kolejna wizyta i usg. Okazało sie że torbiel pekł. narazie tylko sie troche zmniejszył, ale w niedługim czasie płyn powinien cały zniknać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taś
Dziewczyny mam takie pytanie, czy któraś z Was miała krótko trwające @ i tylko taki objaw a póżniej okazało sie, że ma PCO??? Bo ja już sama nie wiem:( na www.polki.pl przeczytałam, że jest to jeden z objawów no ale ja nie mam innych :( Co prawda nie staram sie jeszcze o dzidziusia ale już pomału o nim myśle :) I zastanawiam się czy moze jak wcześniej się wykryje to można to jakos wyleczyć. Jak to było u Was?? Czy dowiedziałyście sie o PCO po tym jak nie mogłyscie zajsc w ciąże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetko, te zioła mają rozpuszczać istniejące zrosty, ale kuracja jest długotrwała...:( Mam nadzieję, że się rozpuszczą :) pożyjemy, zobaczymy... Gdzieś na jakimś forum czytałam, że laski po tych ziółkach zachodziły w ciążę, no i na portalu o endometriozie też je polecają jako usuwające zrosty, tylko nie wolno przy nich brać hormonów. Taś, nie nakręcaj się na zapas!!! Pcos raczej nie da się wyleczyć, ale tylko zaleczyć, ale z tego co pisałaś to @ masz regularne i żadnych innych objawów u Ciebie nie ma, więc chyba nie masz pco, nie słyszałam, że krótkie i skąpe @ są tego objawem, może po prostu taka Twoja uroda... Idź do lekarza, popytaj się, przebadaj, a będziesz wszystko wiedziała :) Buziaki dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taś
dzięki buziaczki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczynki piszcie ,[piszcie bo do 400 stron jeszcze daleko:):):) aniasz chyba napisze meila do mojej lekarki i zapytam ile mam czekać na @ i jeśli nie dostane to czy wywoływać luteina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc Babeczki;) Aniasz mam pyt odnosnie ziolek- co tzn. ze nie mozna przy nich brac hormonow?!?! skoro ja biore duphaston na regulacje cykli to musze go odstwaic i pic tylko i wylacznie ziola:O??? mi sie wydaje jak czytalam fora rozne ze laski braly normalnie luteine czy duphaston nawet niekotre clo braly i pily zila:O super jakby pousuwal te zrosty ktore sie ma:D znaczy nie wiem nawet czy mam ale tak przypuszczam a niemal zawsze moje przypuszczenia sa sluszne:D;) moje ziolka te o. Sroki sa bardzo smaczne w smkau:D bardzo je lubie pic- taka jakby rumiankowa herbatka:D a ile piesz tych ziol i jak je zaparzasz z tego co pamietam trzeba je parzyc przez 3 godz.!!!wiec ja je chyba bym zaparzala na noc i w dzien pila po podgrzaniu po prostu;) mam nadzieje ze nam pomoga;) a ile twoja kuracja na endometrioze bedzie trwac? w ogole chcialam sie spytac czy mialas jakies objawy tej endo? gdzies czytalam ze lekarz na podstawie usg moza ja stwierdzic to prawda? Basiu widze ze sie denerwujesz, niepotrzenie! moja kolezanka posza z marszu na laparo bo przez 3 miechy nie mogla zajsc w ciaze i w 2 cyklu po bach i w ciazy byla!!!!:D tylko ze niby najpierw sie powinno wszytskie mozliwosci leczenia wykorzystac a tu lekarz ta zdecydowal a dzis Ninka ma 1,5 roczku;) takze ja wierze ze i tobie pomoze, i nawet jak nic nie znajda to moze sie jakos psychicznie odblokujesz?:)mam nadzieje ze juz wkrotce bedziesz w taelce nizej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ja_biedna gdzie sie podziewasz?!?! za 1 iesiac i 23 dni twoj Miloszek przyjdzie:D:D:D Duniu to zes zaszalala z zakupami dla malego:D:D:D widze ze cala rodzinka podziela twoje szalenstwo:D ale chyba kupujecie ciuszki nie tylko takie do 3 miesiecy tylko takie juz tez na pozniej?!, bo jak nakupowalas tyle tych najmniejszych ciuszkow to uwierz mi twoj Kubus polwy nie zalozy bo takie dzieciaczki rosna jak na drozdzach:D u mnie w rodzinie sa teraz 2 male berbecie to co zajde do nich to mi si 2 x wieksze wydaja- a ta malutka to za wczesnie o 1.5 miesiaca sie urodzila i juz terac calkiem pokazna dzidzia sie zrbila:D mam nadzieje ze twoj porod bedzie super lekki tyle sie w tej ciazy wycierpialas ze powinno pojsc wszytsko jak z platka;) a Agnieszki tez brak?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetytorium tak bardzo sie denerwuje ale nawet nie samym zabiegiem tylko tym że nie pomoże wiem ze nie można tracić nadziei ale wiesz clo też wielu osobą pomogło zajść w ciąże a mnie nie także jestem ostrożna w wierze w cuda 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcosowiczka
Cześć dziewczyny. Mnie też clo jak na razie nie pomaga. Mam zwiększoną dawkę leku. No i denerwuje się, w środę wieczorem wzięłam ostatnią tabletkę duphastonu i do dziś nie mam @. W tamtym miesiącu jak pierwszy raz brałam duphaston to @ na drugi dzień po ostatniej tabletce. Nie wiem co się dzieje. I w środę byłam na usg i wykazało że endo jest ładne i lada dzień pewnie będzie @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcosowiczka
Co do endometriozy to ją podobno można wykryć tylko podczas laparoskopii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, zagladałam ostatnio bardzo rzadko, bo byłam zawalona robotą i obowiązkami poza pracą. Myślę, że teraz będzie już lepiej. Dopisuje się do tabelki Starające się: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.1 0 Basiamm......27........Tychy........2,5 roku.....? idka20........23........Konin..........6..............?< br /> mikiO ........30 ....... Rybnik ....... 3 lata Pcosowiczka 31.......świętokrzyskie 2............? aniasz_75....33.......Jelenia Góra....2lata........? mama_Samiego.. 29...Częstochowa...2lata........? Ciężaróweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzień ciąży.......Termin porodu Bercia ....28.......Częstochowa.....12...................16 maj Ola_K-P....26......Warszawa.........22t3d............... .2 marca Mamuśki: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika Bercia.....28.......Czestochowa.......3 lata...........Wiktor mama_Samiego.....29..Częstochowa ....3,5 roku ......Samuel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patina - miałam taką sytuację, że przytulanie było sugerowane ale ja psychicznie nie dałam rady. Jak nie jestem w nastroju to nie i koniec - nie zmuszę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taś, przeważnie mamy tu więcej objawów niż skąpe miesiaczki. Wiele z nas samoistne @ ma bardzo rzadko, wiele ma problemów z cerą, owłosieniem, tuszą. Ale wiesz - jak bym przeczytała podręcznik medycyny pewnie podejrzewałabym siebie o połowe opisywanych tam chorob, dlatego też radze Ci - nie przejmuj się na zapas - po prostu idź się zbadaj. Usg, hormony i odzyskasz spokój :) Głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki!!!! Endometriozę można wykryć tylko podczas laparo, ale są objawy, które mogą na nią wskazywać. Są to: boleści tuż przed okresem i w czasie okresu, zwłaszcza w okolicy kiszki stolcowej, ale także nerek i innych miejsc gdzie tkanka endometrialna lubi się zagnieździć, częste zaparcia, podwyższony marker CA125 i CRP. bezpłodność. To tyle, ile pamiętam :) Ja nie miałam żadnych objawów, ale za to plamiłam od roku czasu i nie było wiadomo dlaczego.... teraz przypuszczamy, że to przez endom. zresztą zobaczymy czy mi przejdzie.... acha, miałam jeszcze podwyższone CA125 i cały czas jest wysokie :( http://www.endoendo.pl/ to link do stronki o endo, i tam też znalazłam info, że przy ziółkach o. klimuszki nie wolno brać hormonów. Ja jestem w tej chwili na anabolikach, więc jestem w dobrej sytuacji.... A leczenie endo będzie trwało jakieś 6 miesięcy jak nie dłużej...... a od poniedziałku do pracy wracam, brrr, jak mi się nie chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś mnie wyrzucił z tabelki mimo,że wczoraj się wpisałam ...no cóż:O będę mamą i bez tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upsssssss, przepraszam skopiowałam starą tabelkę - już się poprawiam Starające się: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.1 0 Basiamm......27........Tychy........2,5 roku.....? idka20........23........Konin..........6..............?< br /> mikiO ........30 ....... Rybnik ....... 3 lata Pcosowiczka 31.......świętokrzyskie 2............? aniasz_75....33.......Jelenia Góra....2lata........? repetytorium..23......Olsztyn.......NIE.............24.1 1 mama_Samiego..29..Częstochowa..2 lata..........? Ciężaróweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzień ciąży.......Termin porodu Bercia ....28.......Częstochowa.....12...................16 maj Ola_K-P....26......Warszawa.........22t3d............... .2 marca dunia26...26.......Kraśnikk/Lublin..37.................. ..20listopada Mamuśki: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika Bercia.....28.......Czestochowa.......3 lata...........Wiktor mama_Samiego...28 Częstochowa .....3,5 roku.........Samuel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Basiu, nie denerwuj sie kochana. I nie traktuj tego jako ostatniej deski ratunku. Wierz mi, ze przeskakujesz pewne etapy leczenia tym zabiegiem. Wierze, ze on ci pomoze, ale sie nie denerwuj. Dunia, jak samopoczucie przed finalem? Pcosowiczka, ja zwykle po duphastonie dostawalm @ dopiero 3-4 dni po odstawieniu..a wedlug lekarzy jest na to czas nawet 10 dni. Buziaczki dla was, zmykam bo pracy duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko z samopoczuciem różnie ale na ogół całkiem dobrze:)gorzej z kondycją,chodzeniem itp.itd:P a o schylaniu to nie wspomnę tragedia,ciężko okrutnie:P ale już niedługo na szczęście:) Mam co dźwigać bo maly klusek będzie ważył jakieś 4kg:O więc i boję się o swojego siapuszka:P:D Basiamm nie denerwuj się tak przed tą laparo,staraj się nie myśleć bo tylko nie potrzebnie nerwy masz :) 🌼 wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
hejka kochane. jestem i ja... bardzo zmeczona ostatnio wiec nie bede sie za bardzo udzielac...wybaczcie... odezwe sie jak wroci we mnie zycie... lots of kisses :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
repetytorium tylko slowko do Ciebie. bardziej liczysz dni przyjscia na swiat mojego Miłoszka niz ja :) ...ja jakos jestm niematematyczna... zreszta ten czas tak szybko ucieka ze nie nadazam liczyc tych dni ;) ... a moze to i lepeij bo np na miejscu Duni juz bym w gacie robila ze strachu przed porodem a tak - nie mysle - nie stresuje sie :) ...eh! ale pewnie od grudnia to juz zaczne panikowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
Starające się: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.1 0 Basiamm......27........Tychy........2,5 roku.....? idka20........23........Konin..........6..............?< br /> mikiO ........30 ....... Rybnik ....... 3 lata Pcosowiczka 31.......świętokrzyskie 2............? aniasz_75....33.......Jelenia Góra....2lata........? repetytorium..23......Olsztyn.......NIE.............24.1 1 mama_Samiego..29..Częstochowa..2 lata..........? Ciężaróweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzień ciąży.......Termin porodu Bercia ....28.......Częstochowa.....12...................16 maj Ola_K-P....26......Warszawa.........22t3d............... .2 marca dunia26...26.......Kraśnikk/Lublin..37.................. ..20listopada ja_biedna...24....świętokrzyskie...33....................wigilia 2008 Mamuśki: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika Bercia.....28.......Czestochowa.......3 lata...........Wiktor mama_Samiego...28 Częstochowa .....3,5 roku.........Samuel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biedna, jak sie schylic nie bedziesz mogla, jak napuchna ci nogi i wypelnia piersi..bedziesz marzyla aby byc juz po porodzie :P Ja tez sie balam tak do konca 8 miesiaca porodu, ale potem to chcialam zeby byl juz !!! A jak juz bylo po tesknilam za brzuszkiem, za ruchami dzidzi i mialam dosc pologu. Ciaza to pestka przy pologu jak dla mnie, nie straszac nikogo...A to co sie dzialo ze mna, raz smiech, raz placz..burza hormonow nie do opisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetytorium, dużo by opowiadać. Klimat cudowny, ale od września do listopada, a potem marzec - maj. Wtedy tempka jest na poziomie 27-32 stopnie no i nad morzem jest wiaterek, wiec się nie odczuwa tak gorąco. Dla Egipcjan jest w sam raz. Niższa temperatura to dla nich zimno. Piękne, ciepłe morze. Ponoć najcieplejsze i najbardziej przejrzyste na świecie. Ponurkowałam, poływałam, rafy pooglądałam. Odwiedziłam Kair, piramidy, muzeum ze Tutanchamonem, perfumerię, największy bazar, meczet Alabastrowy i in. Poza tym Kair to brud, śmieci... Zobaczyłam Luksor, Karnak (świątynia boga Amona - tego się nie da opisać), Dolinę Królów i popływałam Nilem. Tam na pustyni czułam się jak skwarek na patelni - masakra. Chciałabym pojechać jeszcze raz, ale to już na krócej, żeby zobaczyć Asuan i Abu Simbel. Ogólnie Egipt to pustynia, pustynia...jedynym źródłem wody jest Nil. W Luksorze nie padało od 12 lat. A w Asuanie, dopóki nie zbudowano tamy potrafiło nie padać i 20 lat. W Hurghadzie pada 3-5 razy na rok po 10-15 min. A do małopolski słońko i ciepełko przywizłam w walizce :) A teraz łuszczę się jak wąż :) Nie spiekłam się, więc to pewnie skóra przesuszona przez ostre słońce i słoną wodę. Smaruję balsamami, ale brakuje mi wytrwałości :P Acha, jacy Egipcjanie i ich kobiety są piękne. Czasem aż nie mogłam oderwać wzroku. Dzisiaj mam taki rozlazły dzionek. Słaba taka jestem, czas mi się dłuży. Mieliśmy się starać o bejbi, ale ja jestem zmęczona.On ma młyn w pracy i pada na nos. Nie ma kiedy :O Nie ma siły. Nie ma chęci. Trochę mnie to dołuje. Za wszystkie starające się i oczekujące na rozwiązanie trzymam kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze wszystkie staraczki wstawiaja znak zapytania w date najblizej @. Chodzilo mi o to, by wpisac date kiedy bedziecie testowac lub spodziewacie sie @, zeby mocniej wtedy trzymac kciuki :D, by paskda nie przylazla i byly dwie krechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Dziekuje Pierniczku za ladny opis:D👄 ojejku jak ja bym chciala pojechac do Egiptu marze o tym od tylu lat...:D jak czytam cos takiego to sie rozmarzam jak dzieciak:D ja_biedna ale ja Ci tylko to komunikuje bo pamietasz ze ja mam suwaczek odliczajacy dni do Swiat?!:) no i zarazem odlicza dni do przyjscia na swiat i twojego bejbika:)zebys nie pomyslala ze ja jakas nawiedzona jestem i Ci tygodnie ciazy wyliczam:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baba Jaga na mietle
Cześć Dziewczyny! Mam pytanie szczególnie do Pań ze świetokrzyskiego:czy mozecie polecic mi dobrego endokrynologa-ginekologa z okolicy? Mam zdiagnozowane PCOS,ale kompletnie nie wiem, co dalej w tym kierunku robić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcoswiczka
Hej. Do Baby Jajgi ja jestem ze świętokrzyskiego ale leczę w woj. podkarpackim w Tarnobrzegu u pani doktor która jest i ginekologiem położnikiem i endokrynologiem. Jeśli podasz mi maila to wyślę Ci na nią namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agagreg
Witam wszystkie babki!!!! Ja oczywiscie tez dopisuje sie do tabeli Starające się: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.1 0 Basiamm......27........Tychy........2,5 roku.....? idka20........23........Konin..........6..............?< br /> mikiO ........30 ....... Rybnik ....... 3 lata Pcosowiczka 31.......świętokrzyskie 2............? aniasz_75....33.......Jelenia Góra....2lata........? repetytorium..23......Olsztyn.......NIE.............24.1 1 mama_Samiego..29..Częstochowa..2 lata..........? agagreg..........21 Berlin.............1,5 roku.......? Ciężaróweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzień ciąży.......Termin porodu Bercia ....28.......Częstochowa.....12...................16 maj Ola_K-P....26......Warszawa.........22t3d............... .2 marca dunia26...26.......Kraśnikk/Lublin..37.................. ..20listopada ja_biedna...24....świętokrzyskie...33................... .wigilia 2008 Mamuśki: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika Bercia.....28.......Czestochowa.......3 lata...........Wiktor mama_Samiego...28 Częstochowa .....3,5 roku.........Samuel Pozdrawiam wszystkie babeczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×