Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Dziewczyny jakie miałyście objawy ciąży przy pcos? ja jestem ponad tydzień od owulacji , ciągle bola mnie jajniki, jakbym nagle miala dostać @, mam wrażliwe brodawki i jestem ciągle zmęczona, ale nie ma przy tym białego śluzu, o którym często piszą dziewczyny ;-( Wczora robiła test, ale negatyw... zaznaczam, że jestem po 3ciej kuracji Clomid ( 2xdziennie od 3-7 dc). dzis jest 53 dzień cyklu, a ostatnia miesiączkę mialam po 56 dniach. Co o tym myślicie?ja mam dziwne przeczucie, ale nie chcę sie znowu rozczarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle że objawy ciązy przy pco są takie same jak u zdrowej kobiety, każdy organizm działa inaczej, ja nie miałam żadnych objawów, tydzień po owulacji strasznie spuchły mi piersi i nie szło ich dotknąć myślałam że to na okres ale na szczęście w dzień spodziewanej miesiączki zrobiłam test i wyszedł pozytywny więc poczekaj jeszcze te 3 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni ale dlaczego twoje cykle sa takie dlugie? Clo powinno wywolac owulacje w 12-18 dc..potem to troche ciezko, chociaz nie niemozliwe. Ja tez mialam takie dlugie cykle po clo, a nawet dluzsze, ale nie mialam wtedy owulacji wogolepo nim. Mialas robiony monitoring? Skad wiesz o owulacji w 46 dc? A co do objawow za wczesnie na jakiekolwiek . Z reguly pierwszym objawe ciazy jest brak @. A uczucie ciagle jakby lada dzien miala byc..a nie nadchodzi. Moga bolec piersi jak na @, mozna byc sennym, ale to od progesteronu, ktory zawsze jest po owulacji, niezaleznie od ciazy. Pozdrawiam wszystkie dziewczeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech się spełnią świąteczne życzenia, te łatwe i trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i te małe, te mówione głośno lub wcale. Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku, niech się spełnią w Nowym Roku !!! ´´´´´´´´´´¶ ´´´´´´´´´´¶¶ ´´´´´´´´´¶¶¶ ¶ ¶¶´´´´´¶¶´¶ ´¶¶¶¶¶¶¶¶´´¶ ´´´¶¶´´´´´´¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶ ´´´´´¶¶´¶¶´´´´¶¶¶¶ ´´´´¶¶´´´´´¶¶¶ ´´´¶¶´¶¶¶¶´´¶ ´´¶¶¶¶¶´´¶¶´¶´´´´ ¶ ´¶¶´´´´´´´´¶¶¶´´ ¶¶ ´´´´´´´´´´´´¶¶´´ ¶¶ ´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶ ´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶´´´´´´´´¶¶¶´´¶¶ ´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´¶¶ ´´¶¶¶¶´´¶¶¶¶¶´´´´¶¶¶ ´´´´ ¶¶¶´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ´´´´´ ¶¶¶¶´´´¶¶¶¶´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶ ´´´´´´ ¶¶¶¶´¶¶¶¶´´´´´¶¶¶¶¶¶ ´´´´´´´ ¶¶¶´´´´´¶´¶¶¶¶¶¶ ´´´´´ ¶¶´´´´´¶´´´´¶¶ ´´´´ ¶¶´´¶¶¶¶¶¶´´´¶¶¶ ´´ ¶¶¶¶¶¶¶¶´¶¶¶¶´¶¶¶ ´´´ ¶¶¶¶¶ ´´´´´´ ¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶ ´´´´´´´´´´ ¶¶¶¶¶ ¶ ´´´´´´´´´´´´´´´ ¶¶¶ ´´´´´´´´´´´´´´´´´ ¶¶¶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć czy któraś z Was miała problem z brakiem miesiaczki po luteinie dzisiaj mijajuż 11 dni od odstawienia leteiny a @ nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja mialam po proverze ( tez progesteron). Co prawda masz jeszcze czas, niby trzeba odczekac 2 tygodnie poodtsawieniu progesteronu na @. Ma to zwiazek z niskim poziomem estrogenow. Zeby dostac @ musialam brac leki jak przy hormonalnej terapi zastepczej lub antyki. No albo jestes w ciazy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja mialam po proverze ( tez progesteron). Co prawda masz jeszcze czas, niby trzeba odczekac 2 tygodnie poodtsawieniu progesteronu na @. Ma to zwiazek z niskim poziomem estrogenow. Zeby dostac @ musialam brac leki jak przy hormonalnej terapi zastepczej lub antyki. No albo jestes w ciazy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja mialam po proverze ( tez progesteron). Co prawda masz jeszcze czas, niby trzeba odczekac 2 tygodnie poodtsawieniu progesteronu. Ma to zwiazek z niskim poziomem estrogenow. Zeby dostac @ musialam brac leki jak przy hormonalnej terapi zastepczej lub antyki. No albo jestes w ciazy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ SURFITKA DZIEKI ZA ODPOWIEDŹ NIESTETY NIE JESTEM W CIĄŻY BO ROBIŁAM BETEI 2 TESTY SIKANE CZEKAM WIĘĆ NA @ JUTRO MAM WIZYTĘ U MOJEGO GIN.MOŻE DODA MI COŚ W TYM CYKLU TYPU ESTROFEN .POZDRAWIAM.A CZY MIAŁAŚ WTEDY GDY BRAŁAŚ PROVERE MIAŁAŚ PLAMIENIA W CZASIE GDY MIAŁA WYSTĄPIĆ @? BO JA MAM OD 3 DNIA PO ODSTAWIENIU LUTEINY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie mialam plamien. Calkowita blokada na ponad 3 miesiace :o Szkoda, ze to nie ciaza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie mialam plamien. Calkowita blokada na ponad 3 miesiace :o Szkoda, ze to nie ciaza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
hej dziewczynki!mialam wizyte u gina31grudnia i jestem happy bo clo mi pomoglo tzn endometrium az uroslo o9mm po nim i lekarz powiedzial ze cos tam sie dzialo i niezdziwilby sie jakbym zaszla w ciaze:)kazal i zrobic test35dnia cyklu i to wypada w sobote,dostalam dwa opakowania clo i 2op luteny i powiedzial ze jak wynik wyjdzie negatywny to zebym wziela luteine pod jezyk2x1.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie forumowiczki.jestem tutaj nowa:) po ostatniej wizycie u ginekologa okazalo sie ze mam pojedyncze drobne pecherzyki na obu jajnikach, przy czym na jednym ulozone sa po okregu(dookola jajnika) jajniki na szczescie nie sa powiekszone.okres zawsze regularny,cykle ok 30 dniowe.tylko nie wiem co z ta owulacja, czy jest czy nie. w poniedzialek ide na badania hormonalne.poki co nie stosuje zadnych lekow.mam pytanie do was jak myslicie czy te pecherzyki czy torbiele moga sie wchlonac po stosowaniu terapii hormonalnej, i jak w warunkach domowych moge sprawdzic czy wystepuje owulacja.chodzi mi o mierzenie temp.jaka powinna byc?czy przy pco moga byc samoistne cykle owulacyjne bez wywolywania srodkami farmakolllogicznymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze jajniki zawsze maja drobne pecherzyki, chyba ze sa w stadium klimakterium to nie maja. Jak nie sa powiekszone, cykle masz regularne, to raczej nie masz pco. Moze akurat trafilas na cykl bezowulacyjny? Moze owulacja jest zblokowana przez cos innego? Poobserwuj sie troche. Pomierz temp . rano w sluzowce, i zapisuj wyniki. Na stronce www.28dni.pl, lub www.fertilityfriend.com mozesz zapisywac obserwcje. Z tym ze ta druga jest o angielsku, ale za darmo. Program sam wskaze ci owulacje. Karolina, no to trzymam kciukaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Dzieki Surfitka:)wogole to mnie strasznie dol brzucha od3dni boli i niewim dlaczego?nigdy przed okresem niemialam bolu brzucha tylko zawsze w trakcie a teraz mam:(jeszcze niecale3dni i sie okaze czy clo zdzialalo cuda w moim przypadku:)pozdrawiam i odezwe sie po testowaniu.buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki z aodpowiedz. w moim przypadku dochodzi jeszcze prolaktyna w gornej normie.wiem, ze ona moze wplywac na brak owulacji.zobacze jakie bede miala wyniki po badaniu poniedzialkowym i pewnie lekarz przepisze mi cos na obnizenie jej.pozdrawiam wszystkie forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
hej dziwczynki niewiem od czego zaczac ale pierwsza kuracja z clo i piewsza udana.zrobilam test i wyszly dwie piekne kreseczki.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, gratuluje !!!!!!! Zycze zdrowej, spokojnej ciazy i slicznego bobaska za 9 miesiecy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Dziekuje Surfitka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRAWO KAROLINA!!! SZCZERE GRATULACJE!!!! MI LEKARZ ODSTAWIŁ CLO NIE BYŁO WOGÓLE ŚLUZU, @PO LUTEINIE DOKŁADNIE 2 TYG.PO ODSTAWIENIU.TERAZ BIORĘ TYLKO GLUKO XR500 I CASTAGNUS ŚLUZIK SUPER I CHYBA COŚ SIĘ DZIEJE BO WYRAŹNIE LH MI SPADŁO WCZEŚNIEJ MIAŁAM CHYBA ZA DUŻO BO WYŻUT PLIKU MIAŁAM JUŻ W 7 ,9 DNIU CYKLU BEZ WZROSTU PĘCHERZYKA DZIŚ MAM 12 DC I JESZCZE BEZ PLIKU CO WY NA TO BABECZKI TO DOBRZE CZY MOŻE JESZCZE GORZEJ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jednooki koziorozec
a mozecie polecic jakiegos dobrego lekarza w Warszawie,ktory zajmuje sie leczeniem polic.jajnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
wejjdz na stronke znanylekarz.pl i tam wyszukaj lekarzy z warszawy i tam tez sa opinie o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Witam!a co tu taka cisza????ja czuje sie dobrze,mdlosci brak,tylko piersi mnie bola i latam nad ranem siusiu:(a poza tym biore luteinke na podtrzymanie ciazy3x1 i we wtorek jade do Polski na badania i zobaczecie czy u naszej dzidzi wszystko dorze:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka trzymaj sie cieplutko! u mnie clo zablokowało lh dzisiaj mam 20 dc i do tej pory nie było pliku najpierw miałam za szybko i zbyt długo a teraz wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Agniecha przykro mi ale mam nadzieje ze to wszystko sie unormuje:)dziewczyny mialam glupi sen ze poronilam i boje sie czy cos niemaz dzidzia ale za pare dni bede juz w Polsce i wtedy bede sie martwilas jak cos nietak edzie a narazie wirze ze jest dobrze i nasz maluszek zyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Przede wszystkim pozytywne nastawienie..ja obecnie za 2 tygodnie mam termin porodu a od 6 lat lecze sie na PCO dzidzia jest zdrowa a ciaza przebiega bez wiekszych komplikacji tyle ze na poczatku podtrzymana luteina a zamartwialam sie strasznie i tez na poczatku mialam sny ze poronilam jednak to byl tylko lek o maluszka tak wiec z wlasnego doswiadczenia wiem ze pozytywne myslenie i jak najmniej stresu a wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Przede wszystkim pozytywne nastawienie..ja obecnie za 2 tygodnie mam termin porodu a od 6 lat lecze sie na PCO dzidzia jest zdrowa a ciaza przebiega bez wiekszych komplikacji tyle ze na poczatku podtrzymana luteina a zamartwialam sie strasznie i tez na poczatku mialam sny ze poronilam jednak to byl tylko lek o maluszka tak wiec z wlasnego doswiadczenia wiem ze pozytywne myslenie i jak najmniej stresu a wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha, a msz monitoring przy clo? Rosnie ci jakis pecherz? Gin kazuje ci badac LH? Sorki za pytania, ale widze, ze zwracasz uwage na cos, o czym prawie nikt nie wspomina. A nie piszesz o podstawach - tzn wzroscie pecherzyka po clo, i owulacji. Bo ja tez nie mialam piku LH nigdy, ale na to podaje sie pregnyl w odpowiednim momencie i pecherzyk peka. A LH u nas dziewczyn z pcos czesto jest albo ciagle za wysokie ( stad mylnie interpretowane testy owulacyjne) lub takie sobie srednie i nie ma piku. Wiadomo, ze nie u wszystkich, wiele dziewczyn pieknie reaguje na stymualcje clo i zachodzi w ciaze, ale u sporej grupy jest ten problem z LH. Karolina, takie sny w ciazy to dopiero poczatek :P Mi sie cuda snily, a pod koniec sny o porodzie to norma..nawet mi sie snilo, ze mialam leciec do Afryki zeby rodzic, bo tam jest lepsza opieka :P Tylko samolot chceli zestrzelic :) Schizy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanca123
Hej dziwczyny jesten nowa i calkowicie zakręcona.staram się już dośc dlugo zajść w ciążę ale kazdy lekarz mówi co innego jeden że to pcos(po obrazie usg) drugi że niedoczynnośc tarczycy chyba oszaleję!brdzo was proszę zerknijcie na moje winiki badań i powiedzcie co o tym myślicie.... testeron-0.60ng/ml fsh 8.3 mIU/mL f folikularna: 2.0-30.0 f. owulacja: 5.5-35.5 f. lutealna: 1.7-10.5 f. menopauza: 37-250 LH-9.7mIU/mL f folikularna: 2.0-20.0 f. owulacja: 10-60 f. lutealna: 2.0-20 f. menopauza 15-200 PRL-17.8ng/mL (norma 0.3-24) DHEA-S 1.80 mg/mL E2-57.0pg/mL (norma 5.0-410.0) D4androstendion -1.0ng/mL (norma 0.8-1.9) TSH-4.55mIU/mL (norma 0.34-4.20) ft3-2.6 pg/mL (1.8-4.5) ft4-13.0 pg/mL (7.0-20.0) anti-TG 10.0 U/mL (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanca123
zapomniałam, badania wykonane w 3 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×