Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwudziestoparolatka

20stoparolatki

Polecane posty

Heloł Kobitki Po pierwsze chciałam na wstępie wyjaśnić, że nie chodziło mi o sytuacje patologiczne z tym brakiem kasy tzn rodziny wielodzietne i rodziców którzy bezmyślnie robią sobie kolejne dzieci nie zapewniając bytu tym pierwszym. Chodziło mi tu o młodych ludzi, którzy mają np prace, ale są to prace, które nie przynoszą kokosów, dają wyżyć od 10 do 10, ale wiadomo jak pojawia się dziecko to są dodatkowe koszty i wiedzą, że będzie im ciężko, że będą musieli się ograniczać w wydatkach i poświęcić się, ale nie widzą mozliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy bo jest taka a nie inna sytuacja na rynku, może mają kredyt na mieszkanie, albo coś podobnego. No i co mają sie nie decydować na dziecko bo mają mało kasy, ledwo wiążą koniec z końcem, mają kredyt na 25 lat, i co dopiero wtedy jak się odbiją i np spłacą kredyt mogą pomyśleć o dziecku, sorry ale wtedy to już może być za późno. Znam takie przypadki, że ludzie wykształceni, nie mający kasy mają wielki dylemat, czy starać się o dziecko, bo już czas ich goni, czy nie czy czekać dalej na lepsze czasy, to nie jest prosty wybór, ale w pełni świadomy. I zdecydowali się na te dziecko, wiążąc ledwo ten koniec z końcem, są szczęśliwi, żyją skromnie, nawet bardzo skromnie a ich decyzja była w pełni świadoma. I myśle, że Strzyga bardzo trafnie to ujęła z tą frustracją, właśnie o to mi chodziło i widzisz Elfik Ty mówisz o roku czasu bycia z malcem, Pasiata mówiła o 3 latach, a Bytka uznała , że 6 miesięcy i to właśnie jest tak, że co osoba to opinia. ja też słyszałam, że do 3 lat to jest bardzo dobrze siedzieć z malcem w domu, ale sorry kogo w tych czasach stać żeby sobie na to pozwolić, mało znam takich osób. Więc każdy robi to co uważa za słuszne i zgodnie ze swoja sytuacją. A pomijając patologie i jakieś wyrodne matki, która matka chciała by źle dla swojego malucha. Elfik i też dobrze to powiedziałaś, że maluch też musi odsapnąć od swojej mamy, na początek( nie mówię, że od razu po porodzie) jeżeli ktoś ma możliwość to np może na pół etatu wrócić a nie od razu na cały to też jest jakieś rozwiązanie.I nie wierzę w to, że są jakieś matki które nie przeżywaja frustracji z powodu dziecka, a co do długotrwałej frustracji to zgadzam się z wami w pełni, że to coś nie tak z mamą musi byc. Niedawno wróciłam z wyprawy ze świeżego powietrza, jestem zmęczona ale zadowolona, frodo się wybiegał za wszystkie czasy i leży padnięty haha a ja czekam na przyjaciółę i winko. Chyba dziś wleję w siebie % bo mam ochotę. Miłego sobotniego wieczorku wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita🌻 szczęściara u nas pogoda zniechęca co wyjdę z Dianką muszę spodnie zmieniać bo tak pada a tak by mi się przydał dłuższy spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita🌼---mówiąc o kasie mnie właśnie chodziło o takie sytuację drastyczne bo i rozmawiamy o drastycznej metodzie nie mieć dzieci jak jest na nie nie stać.Co do odsapnięcia to chyba jest coś takiego że dziecko trzeba przyzwyczajać do innych osób ale to chyba nie to samo co zostawianie dziecka z obcą osobą bo się idzie do pracy.A odnośnie tych lat to nie jest to tak że co osoba to opinia są ustalone pewne okresy rozwoju u dziecka i jest to naukowo stwierdzone do kiedy matka powinna być z dzieckiem a nie tak że co kto sobie uważa tak myślę.Jednak fakt pozostaje faktem kogo w dzisiejszych czasach stać na to żeby wzorowo wypełniać obowiązki rodzicielskie??Zaniedbywane są maluchy i większe dzieciaki i wcale nie dlatego że mają wyrodnych rodziców tylko właśnie że względu na kraj w jakim żyjemy.Na zachodzie pewnie też się to zdarza ale tam przynajmniej jeśli ktoś chce poświęcić dziecku więcej czasu dostaje pomoc od rządu i może to zrobić a u nas to może dzieci naszych dzieci tego doczekają :-O Onfim🌼---u mnie też pogoda \"pod psem\" i ja to jeszcze musze po każdym spacerze podwozie myć Sarci bo to przecież niskopodłogowiec :-O właśnie wróciłyśmy od teściów i już sobie nawet ich ten mały szatan podporządkował :-D ale szalała a cały dom z nią a ile teściu miał z nią radochy :-D Twoja Dianka też tak dokazuje??Bo Sara ma nową zabawę ślizganie się na chodnikach po podłodze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula kwiecien/maj jesli uda mi sie do tego czasu wyrobic malej paszport ja ostatnio znalazlam fotki z usg. i nic na nich nie widze :/ ja zadnych badan nie robilam. wolalam nie wiedziec. i tak bym nie usunela ciazy wiec po co sie jeszcze bardziej stresowac (w anglii jest zalegalizowana aborcja do 24 tygodnia ciazy) super ze masz taka pewna sytuacje, chociaz na te znajomosci zbytnio bym nie liczyla... wlasnie tego kombinowania sie obawiam.... badanie na grupe krwi jest po to, zeby w razie konfliktu serologicznego wiedziec co podac zaraz po porodzie. a badania robilam wszytskie jakie sie dalo, tym bardziej ze sa za darmo w ciazy a potem raczej by mi sie nie chcialo latac po przychodniach a tak to mialam wszytsko porobione w ciazy, toxo, hiv, chlamydia i inne takie ita a jak sie uda to w zlobku bede pracowac jako opiekunka i bede mala zabierac ze soba :) rozmowe w takim centrum mam dopiero 23, wiec jeszcze prawie 3 tygodnie. poki co mam tylko nadzieje, ze mi sie uda :) jak sie sprawdze to moga mnie wyslac na szkolenia, kursy, nawet studia, zeby wiecej zarabiac, wiec coz... trzeba czekac :D moglabym od razu sie przejsc po zlobkach nom ale z centrum dostane rekomendacje i bede miec wieksze szanse :D :D :D strzyga no i teraz co? Ty cos czujesz do niego? a moj ex, ktorego dalej kocham, mieszka w tym miescie co ja od wrzesnia, ale sie nie odzywa. a swiadomosc, ze moge go spotkac gdzies na ulicy przypadkiem sprawia ze wariuje! hahahahaha gosciu porazka hehehe co do powrotu do pracy... chcialam isc do roboty jak mala skonczy rok, ale teraz mysle, ze to za wczesnie, wole bidowac od czwartku do czwartku a zeby mala ze mna byla :) dlatego tak sie ciesze, ze mam taka mozliwosc, to by bylo dla mnie najlepsze wyjscie pracowac w tym zlobku, doswiadczenie mam, zajmuje sie mala od urodzenia calkiem sama, wiec co gorszego moze mnie w zlobku spotkac? poza tym nie oplaca mi sie pracowac za najnizsza krajowa ktora teraz wynosi 965f/mc i na zlobek dawac okolo 700-800f, to sie mija z celem po prostu. onfim u nas w sumie tak samo, z tym ze prawie cala wyplata idzie na mieszkanie, wynajem i rachunki a z benefitow zyjemy tj kupuuemy jedzenie i rzeczy dla malej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivette 🌻 nie wiem co do kogo czuję. Dobrze mi zrobi te pare dni samotności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzyga no skoro tak piszesz to naprawde musisz miec zonka mam nadzieje ze dojdziesz do jakichs wnioskow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Widzę że o motoryzacji mowa ja też mam marzenie jedno ogromne http://www.v10.pl/Audi,R8,V10,24442.html Cudowne z 10 cylindrowym silnikiem od lamborghini aluminiową (ultra lekkie) ramą magnetycznym nadwoziem niewielkim spalaniem mimo potęznych 525 KM ( w najmocniejszej wersji) a osiągami to tylko porsche 911 gt i ferrari ferino mu dorównują :-D w prowadzeniu ponoć idealne same pozytywy o nim mówią no i piękności bo to przecież audi :-D echhh no przynajmniej mam do czego dążyć :-D Strzyga🌼---czyli Ty coś na pograniczu motoru turystycznego i ścigacza chcesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) U mnie dziś od rana piękne słoneczko na całego:D Rodzice pojechali gdzieś tam na wycieczkę za znajomymi, a ja mam całe mieszkano dla siebie...ahhhhh! :) Zaraz sobie poćwiczę, bo poważnie martwi mnie to, że wyglądam jak kluseczka po tej zimie. A wesele już tuż tuż! Elfik🌼 wow! wspaniałe marzenie:) strzyga🌼 a po co Ty utrzymujesz kontakt ze swoim byłym? chyba nie po to się z nim rozstawałaś, żeby on Ci pisał smsy o swoim uczuciu, co? To faktycznie można dostać już kota, jak ktoś Ci robi mętlik w głowie. ivette🌼 a kochasz tatę Ani albo kochałaś wcześniej? Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet 👄 dostałyście kwiatki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 mnie właśnie zastanawia gdzie jest ukryta i czym się przejawia ta polityka prorodzinna A co do Dianki ona raczej nie rozrabia chociaż jak się spotka z psiną moich rodziców to jak dwa tajfuny po domu latają strzyga🌻fajny ten motor :) A czemu uważasz że się pogubiłaś? Życzę byś się odnalazła skutecnzie ivette🌻 chyba nie musisz małej wyrabiać paszportu mogą ją dopisać do twojego tylko nie wiem jak to zrobić tam. madziczek🌻 raczej kwiatkiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzyga🌼 ivette🌼te moje pytania są bardzo bezpośrednie, więc jak nie chcecie to nie musicie oczywiście odpowiadać;) bo tak zapytałam z ciekawości tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki! Przesyłam 🌻 🌻 🌻 dla każdej z was ;) Nawet nie wiecie jakie mnie wczoraj szczęście spotkało... Karmiłam Gosię i nagle coś mi w łyżeczkę puknęło... mała ma pierwszy ząbek i to właśnie ja go odkryłam :D Życzę wam miłego dnia kobiet i zmykam ugotować zupkę dla mojej córci ;) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim🌼 hehe, to jak Ty męża sobie wychowałaś?;P mój A. mi chciał kupić cięte kwiatki ale ja wolę za te same pieniądze doniczkowego, kwitnącego i dostałam kalancholię (czy jak to się tam pisze) różową, a moja mama czerwoną:) i od taty ja 3 tulipanki, a moja mama bukiecik:) bytka🌼 ale fajnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dziś dzien kobiet Wszystkiego najlepszego Baby kochane niech Wam sie wiedzie jak najlepiej 👄 🌼 Onfim🌼---no fakt dobrze się namęczyli żeby ją ukryć to chyba taki psikus dla rodzin twierdzą że jest tylko trzeba poszukać.Jak odnajdę to się podzielę. Ech no to tylko moj szatan tak szatani ona nie usiedzi nawet na moment :-) Madziczek🌼----echh no wspaniałe i kosztuje tylko 150 000 euro :-O Bytka🌼---to gratulacje dla Gosi fiu fiu pierwszy zabek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik 🌻 super ten samochodzik!!!! A ja tak, właśnie chce motocykl sportowo-turystyczny. Mam jeden na oku, ale oczywiście kasy nie ma... :( Madziczek 🌻 ale ode mnie to nie zależy czy on do mnie napisze sms-a czy nie. Powiedziałam, że sobie tego nie życzę, ale nie dociera. Ja ani nie odpowiadam na te sms-y, ani nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bytka🌻 he he pierwszy ząbek super gratulację :) madziczek🌻 wiem beznadziejna jestem elfik🌻 motorki w dupkach :) strzyga🌻 zmień nr może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim 🌻 no bez przesady. za bardzo mi nie na rękę zmiana numeru... poza tym nie lubię tak za sobą palic mostów. Ze swoimi byłymi mam w większości dobry kontakt, chociaż trochę czasu to wymagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzyga🌼---a ja ze wszystkimi byłymi definitywnie zerwałam kontakt jak koniec to koniec ;-) W ostatnim numerze V12 jest też spory artykuł fakt głownie o ścigaczach ale trochę nowinek ogólnych też jest.No u mnie z kasą to już w ogóle porażka ale nie powiem czasem sprawdzam sobie na allegro ceny TT i cieszy mnie że już teraz nie są to kosmiczne pieniądze więc może gdy będzie mnie stać na auto to w ogóle już nie będzie tak ogromny wydatek.A R8 to może na starość sobie sprawię będę odlotową babcią :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziczek🌻 może nie każdemu facetowi zależy żeby było miło strzyga🌻 ale odniosłam wrażenie że z tym nie chcesz elfik🌻 a mnie by jariska wystarczyła :) a mój szczyt marzeń to rav4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki, wszystkiego najlepszego w Dniu Naszego Swieta :) Duzo usmiechu na twarzy i szczescia w sercu :) Dziewczyny mam pytanko co sie stalo z Agucha??juz tu chyba nie pisze.. :( wiecie co u niej?? Jak tam Iwi odzywa sie czasami? Buziaki!! Pozdrawiam Serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia🌼---jak miło :-) to tylko od święta o nas pamiętasz?? Dziewczynki powiedzcie mi które Wam się najbardziej podobają 1. http://bamberek2007.cp2.win.pl/zdjecia/243.html 2. http://www.allegro.pl/item568212926_zaproszenia_slubne_95_gr_szt_najtaniej_zobacz.html tu model 965 3. http://www.rysaga.piasta.pl/m47/ 4. http://www.allegro.pl/item567915673_zaproszenia_slubne_jedyne_takie_na_allegro.html 5. http://www.usl.neostrada.pl/devil/kolejne-duze.jpg Powiedzcie mi co myślicie moim faworytem jest numer 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia🌼 witaj👄 :D Agucha już nie pisze na forum, poznała bardzo fajnego chłopaka. Iwi wyszła za mąż i też już nie pisze:( Elfik🌼 mi klasyka, czyli 1 ale te teksty tam wpisane są takie sobie moim zdaniem, najładniejszy jaki czytałam do tej pory to był iwi i ostatnio z zaproszenia jakie dostałam ale to raczej pasuje do ślubu między Czechem a Polką: \"Gdzie Ty pójdziesz tam ja pójdę, gdzie Ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam, Twój naród będzie moim narodem, a Twój Bóg będzie moim Bogiem\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELFik🌻 mnie osobiście 2 i 4 ale tylko te z dużymi inicjałami 5 jest ciekawa ale jeśli lokal stylem odpowiada zaproszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 tzn 1 nie 2 :] madziczek🌻 ja miałam wypisywane zaproszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziczek nie wiem...to jest glowny problem...kochalam bardzo wczesniej, ale przez alko go zostawilam...potem wpadlismy no i tak to wyglada...teraz to juz chyba przyzwyczajenie tylko... onfim, wlasnie chyba nie mozna dopisac...nie wiem w sumie, nie interesowalam sie tym za bardzo. a chyba musze :P bytka, no to gratulacje :D a ja ostatnio dostalam tulipany an walentynki... ale tylko dlatego, ze musial :( elfik te pierwsze ladne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivette🌻nawet w najnowszych paszportach czerwonych z napisem UE masz miejsce na wpisanie dziecka tylko dowiedz się kto dokonuje tego wpisu np w ambasadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×