Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

pinka.hell Uporzadkuj sobie ta galerie :) Tam jest taka opcja - napewno znajdziesz :) Można sie troszke pogubic w zdjęciach w twojej galerii :) Dobrze ze są opisy :) Jedynki faktycznie są już ładniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uporządkowałam wg daty dodania ;) u Ciebie są mega efekty! tak sobie właśnie przeglądam Twoją galerie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro idę do chirurga wyrywać-wycinać- wydłubywać ósemkę. Strasznie się boję!!!! ajććć We wtorek zaś konsultacja u orto :-) już sie nie mogę doczekać, mam nadzieję, że nie bede musiala już nic rwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xplosionx
Minęło 14 tygodni z aparatem, więc postanowiłem się tu odezwać i pokazac jakieś fotki z efektami, które są ale niestety bardzo wolno to wszystko sie przemieszcza. Na szczęśćie trochę pomagam temu procesowi zwiększając siłę naprężenia pewnego elementu w aparacie :) W galerii umieściłem 3 nowe fotki :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-aparatka Pamietaj, zeby po zabiegu jak najdluzej trzymac lod na policzku! Ja w ten prosty sposob uniknelam calkowicie opuchlizny po zabiegu. Oczywiscie rob przerwy na masaze twarzy, zeby ci nic tam nie zamarzlo;) Nic sie nie boj, zabieg nic nie boli. Miałam wyrywaną dolną ósemkę z powykręcanymi korzeniami i było naprawdę okey. xplosion Takie ładne zeby miales przed aparatem... Podziwiam cie, ze sie zdecydowales na aparat, ja w twojej sytuacji pewnie nie zdecydowalabym sie na to;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - Jak miło że się pojawiłeś! :) Już myślałam, ze zapomniałeś o naszym pieknym forum :> Jaki element aparatu naprężasz??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka - Gdyby explosion nie zdecydował sie na aparat miał by zęby jak chomik za kilka lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby trochę szybciej przesunąć trójki do tyłu, ściskam bardziej sprężynkę która ten ząb ściąga :) Mam nadzieję, że nic przez to nie uszkodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - Ale pamiętaj ze nie możesz wywierac az takiej dużej siły na te przesuwajace się ząbki. Podobno nawet głupia wymiana ligaturki jest wskazana nie cześciej niż co 2 tygodnie. Wiem, że zależy Ci na czasie - tak jak każdemu z nas, ale twoja orto pewnie używa odpowiednich sił do przesuwania i nie potrzebne jest twoje dodatkowe wspomaganie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIestety należę do grona osób niecierpliwych.. W najgorszym wypadku jak mi wylecą zęby to założe implamtny ;p A tak na poważnie, to mam nadzieję że nic sie nie stanie, gdzieś czytałem że zęby przesuwają się do ok. 1,5 mm na miesiąc więc mam wszystko pod kontrolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explosion - Sam wiesz najlepiej co robisz :) A tak na marginesie to zapraszam na nasze nowe forum :) Jest na nim stara ekipa z kafeterii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz po rwaniu ósemki...masakra!!!!! Trwało to dwie godziny (ósemka rosła poziomo) było cięcie zęba, piłowanie kości, krew sie lała. To ja już wolę rodzić dzieci ;-) Jutro idę do orto, jak mi powie że jeszcze coś rwiemy to się chyba załamię :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka.... dzięki za radę z tym lodem, po wyjściu od chirurga wyglądałam jak chomik, ale w domciu zrobiłam okłady i pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
xplosion ....moja orto mowila że zeby przemieszczaja sie 1 mm na miesiac.Uwazaj obyś nie zerwał nerwa.Ja po 11 mie. leczenia 3 mam już prawie na miejscu 4 (zostało około 1,5 mm) za to miedzy 2 a 3 zrobily sie szpary 3 mm.ijak dla mnie wyglada to malo estetycznie.Ajak one znikną nie mam pojęcia.Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druciana Nina
witam wszystkich:) aparat noszę już 13 miesięcy a mój orto powiedział że z 2 miesiące ściągamy! strasznie się ciesze, bo w moim przypadku aparat zmienił moje ząbki nie do poznania. Przy okazji zmieniła mi sie troszkę twarz. :D Teraz nie będę musiała wstydzić się swojego uśmiechu! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcieeee
agatka-aparatka rwanie innych zebow niz osemki nie jest juz bolesna. Sama mialam wyrywana szostke i piatke. Nic nie bolalo, a za jakis czas jak wyjdzie mi ostatnia osemka to i ja bede musiala wyrwac :( :( druciana Nina gratuluje :) czyli krotko ogolnie nosisz aparat :) czyli wada nie byla zbyt duza?? czy poprostu zabki Ci sie tak szybko prostowaly???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesa36 A masz jednocześnie przesuwane trójki plus jedynki i dwójki?? Ja dzisiaj dokonałem pomiarów i przez okres 3,5 miesiąca trójki się przemięsciły o 3mm więc chyba nie tak dużo żeby się miały nerwy uszkodzić.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Druciana Nina Też jestem ciekawa jak to jest z Twoim leczeniem. Miałaś tylko do wyprostowania zęby czy miałaś też wadę(y) zgryzu? Kiedy skończyło ci się prostowanie? (w sensie kiedy już tylko nosiłaś aparat dla potrzymania efektu, bo już nic nie było do prostowania;)) Myślę, że nie tylko ja jestem ciekawa;) Pozdrawiam Ps. Mi wczoraj stuknęło 9 tygodni z górnym łukiem i 2 tygodnie z dolnym łukiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i okazało się że muszę wyrwać jeszcze 2 zęby, czwórki albo szóstki ajććć, muszę się jeszcze wybrać do orto i spytać czy to rzeczywiście konieczne (orto jest w szpitalu, wiadomość przekazała mi jej asystentka). A czy wiecie może czy zawsze wyrywa się zęby po obu stronach?? Czy jeden nie wystarczy? A może ma być zachowana jakaś symetria? tak? Po rwaniu ósemki biorę antybiotyk, coś na opuchlizne, ketonal i coś osłonowego...no i dziś zaczął mnie boleć żołądek...brać kolejną dawkę?? Jeszcze niemam aparatu, a już takie katusze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
xplosion....gdy tylko trochę przesunęły sie 3 orto zajęła się cofaniem 1 i 2 .Obecnie są one juz tam gdzie ich miejsce.Nawet mam na nich dodatkowy cieniutki drucik(jest on opleciony dookoła 1 i 2),ma to na celu utrzymanie takiego stanu.Teraz orto zamyka te szpary o których już pisałam...............Druciana Nina..........napisz jak dlugo miałas nosic aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-aparatka - Symetria musi być zachowana. Jesli jeden ząb usuniesz to trzeba będzie tą luke jakoś zamknąc, więc zęby pójdą w jedną strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w koncu ktos zaczal pisac ;) xplosion uwazaj z tym pomaganiem. jak juz dziewczyny pisaly wyzej nie jest to wskazane, gdyby bylo orto napewno by powiedzial, ze mozna tak robic. dla leczonych zebow wszystko jest zagrozeniem, nawet zucie gumy :O efekty widac u Ciebie i to znaczne wiec troche cierpliwosci :) co do wyrywania zebow, z reguly robi sie to symetrycznie, ale sa czasem przypadki gdzie orto zaleca wyrwanie tylko jednego zeba, ale mysle, ze to zawsze zalezy do konkretnej wady. gdzies ostatnio czytalam, ze wyrywanie zaleca sie po wprowadzeniu zebow do luku, kedy to mozna zobaczyc czy napewno sie nie zmieszcza, ale gdzie to czytalam nie mama juz pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdałam sesję ;DDDD Wszystko pięknie i za pierwszym razem - życie jest boskie ;D;D;D A co do mojego leczenia to idę w piątek na pierwszą wizytę. Aparat noszę już dwa miesiące. Efekty? Ani śladu. Jedynie szkliwo bardziej żółte i kamienia też sporo ;/;/;/ Mimo, że myję zęby na maksa, czyszczę nitkami, płynami , wiciorkami i całą resztą tego badziewia. Ale to już tam kiedyś o tym pisałam, więc nie zanudzam. Generalnie już się oswoiłam z myślą, że założenie aparatu w moim przypadku to był jeden wielki pic, bo jedynie implanty mogłyby spowodować, że moja szczena jakoś by wyglądała, a nie mogę ich założyć, bo uszkodziłyby zalążki kłów (tak wiem, o tym też pisalam :P ) To nie jest tak, że marudzę, bo naprawdę humor mam świetny (zdalam sesje ;D), tylko szczere fakty ;) Po prostu nie wszystkim aparat pomaga, na co ja jestem dowodem ;) Trudno, takie życie. Przynajmniej po latach nie będę sobie wyrzucałam, że nie spróbowałam wszystkiego w kwestii prostowania zębów ;) Oglądałam dziś swoje zdjęcia i tak tęsknię za czasami, kiedy mogłam się bez skrępowania uśmiechać bez zębów. Teraz jak próbuję się tak uśmiechnąć to wargi się tak koszmarnie uwydatniają ;/ Mam nadzieję, że jak za dwa lata zdejmę te okropne druty to będzie normalnie znów ;) Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Myślę, ze wprowadzenie zębów do łuku a potem zastanawianie się czy wyrwać jakiś ząb czy nie jest troche bez sensu. Wogóle cały plan leczenia ulega zmianie, a co do tej pory orto robiła z zębami poprostu poszło na marne. Bo wprowadzenie zębów do łuku wymaga czasu w dodatku przy wąskiej szczęce, a zamykanie szpar po wyrwanych zębach też nie następuje tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać :D Orto ma zdjęcia i model i na jego podstawie oblicza czy wszystko sie ładnie pomiesci czy nie, ile potrzeba miejsca itp. więc tym bardziej wydaje mi sie to nonsensem :) No chyba ze orto nie prowadzi pomiarów...- to co to za orto?:) Oby takich było jak najmniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 - Dopiero minęły dwa miesiące :) Poza tym nie masz mega krzywych zębów więc pewnie efekty nie są tak zauważalne jak sie patrzy z przodu :) Zrób zdjęcia po wizycie i nam pokaż :) Chętnie bym zobaczyła jak wygląda twój łuk od dołu :) I nie przejmuj się tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedlugo zadrutowana
Witam :) Ja niedługo dołącze do grona zadrutowanych i mam prośbę, aby ktos strescil mniej wiecej, czego nie mozna jesc, co trzeba robic, czym myc, czego unikac... Ładnie prosze? :) Tak szybko nie ogarnę 60 stron tematu ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedlugo zadrutowana
oo dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×